Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) dokee78 válasza ledgeri (#20745) üzenetére


dokee78
félisten

delete

[ Szerkesztve ]

(#20752) ddt500hu válasza dokee78 (#20750) üzenetére


ddt500hu
veterán

Elég sok hajó tud magasabb terben is érvényesülni ha tudod használni. Ez nem a WOT. Itt egy tier6-os cirkáló egész jól elvan tier8-ban is. De OP hajót ne keress. Mert ha itt mondanak neked valamit, te azt egyből megveszed, aztán nem jönnek az eredmények akkor ki a hibás? :U

(#20753) dokee78 válasza ddt500hu (#20752) üzenetére


dokee78
félisten

Már amik tervben voltak megvettem,vagy kihúztam karácsonyi ládából.

(#20754) ricinus13 válasza dokee78 (#20753) üzenetére


ricinus13
senior tag

Belfast, Kutuzov(jó kapitánnyal), Missouri, Yamato, Gremyashchy, Nikolai, szerintem a Clemson is az, Arkansas Beta. Hirtelen ennyi jutott az eszembe de 100% hogy van még egy csomó.

(#20755) dokee78 válasza ricinus13 (#20754) üzenetére


dokee78
félisten

Kutuzovot sejtettem,azt be is vásároltam,persze nem ezért,de már rég óta szemeztem vele.

(#20756) olivera88 válasza sh4d0w (#20747) üzenetére


olivera88
veterán

Hát az... Gondolom a balansz volt az oka, bár ezzel már túllötek a célon. Gáz lett volna ha kiadják nagyon gyenge AA val. Igaz Warspite-nek is nagyon gyenge az AA ja, de az csak T6 os, ez meg 7 es.
A másik vicc meg h Tirpitz-nek gyengébb az AA ja jóval mint Bismarcknak, holott valóságban meg pont fordítva volt. :U Na de hátha fog majd kapni egy AA buffot is.

redzsi Pompom lövegek? :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20757) sh4d0w válasza olivera88 (#20756) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...A "Pom-pom" -mely az elsütésekor adott hangjáról kapta a nevét- meglehetősen népszerű fegyver volt a tengerészetnél. A Hood "Pom-pomjai" becenevet is kaptak, a bal oldali a Peter, a jobb oldali a Sammy, a hátsó pedig az Auntie névre hallgatott. A félelmetes kinézetű "Pom-pomok" máig a Royal Navy híres fegyverei közé tartoznak, s hírnevük legalább akkora, mint a 38 cm-es hajóágyúké. Sikerük azonban sokkal inkább a kiváló brit propagandának, mintsem tényleges teljesítményüknek köszönhető. Minden korszerűsítés ellenére a "Pompomok" a második világháború idejére már meglehetősen elavult konstrukciók voltak, de igazából már a maguk korában sem számítottak korszerű fegyvereknek.

Az ágyúk mechanikája bonyolult volt, kezelésük nagy gyakorlatot és ügyességet követelt meg a kezelőktől. Az irányzást kézzel végezték, ami a '30-as évek végére már eléggé elavult, lassú, és kevéssé hatékony módszer volt. A lövegek závárzata rendszeresen beszorult, és a lövedékek is gyakran beragadtak a csőbe. Az ágyúk lőtávolsága kicsi, a lövedékek átütőereje pedig viszonylag gyenge volt, köszönhetően az alacsony kezdősebességnek. Utóbbi érthető, a fegyveren használt kétfontos ágyú eredetije ugyanis tankelhárító lövegként lett kifejlesztve az első világháború vége felé. Az, hogy légvédelmi ágyú lett belőle, főleg annak köszönhető, hogy a háború után több mint kétmillió lövedék maradt raktáron, amiket valahogyan fel kellett használni. Minden elavultsága ellenére a britek a háború végéig ragaszkodtak a "Pom-pomokhoz". (Talán azért, hogy a brit hajók fedélzetén maradjon valamilyen angol fegyver is.)

A különc angolok a kisebb kaliberű ágyúk esetében nem a lövegcső belső átmérőjének, azaz a kalibernek, a méretét adták meg, hanem a régi módszer szerint a lövedék tömegét. A kétfontos megjelölés ebben az esetben 40 mm-es kalibert takar. A "Pom-pomok", egyéb jótulajdonságaik mellett, még roppant nehezek is voltak, egy nyolccsövű gépágyú teljes tömege 15,7 tonnát nyomott. (Az amerikai hajókon használt négycsövű Boforsok kompletten 10,34 tonnásak voltak.) Az ágyúcsövek hossza 2,606 méter, tömegük egyenként 260 kg volt. A lövedék tömege 0,91 kg, az indítótöltettel együtt 1,34 kg, kezdősebessége 585,2 méter/sec. (A szintén 40 mm-es amerikai Boforsoké 881 méter/sec.) Az ágyú tűzgyorsasága 98 lövés/perc, a csövek számított élettartama mintegy 5.000 lövés. A lőtávolság mindössze 3.475 méter volt. (A Boforsoké 9.830 méter.) A csöveket a -10/+80 fokos tartományban lehetett mozgatni. A "Pom-pomokat" teljesen, 360 fokban körbe lehetett forgatni, ami a hajók felépítménye miatt persze nem mindig volt célszerű. A Hood lőszerellátmánya csövenként 720 lövedék volt..."

forras: Acelmonstrum

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#20758) redzsi válasza olivera88 (#20756) üzenetére


redzsi
senior tag

Igen, a QF 2 pounder légvédelmi gépágyút becézték pom-pomnak.

Egyébként most látom csak megszűnt az acelmonstrum, avagy zoli hajói, aka olli hajói oldal.

(#20757) sh4d0w: lementetted?

[ Szerkesztve ]

(#20759) olivera88 válasza sh4d0w (#20757) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi az infot. :R Amúgy hogy olvasod az Acélmonstrumot? Én napokba néztem és nem elérhető az oldal sajnos. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20760) redzsi válasza olivera88 (#20759) üzenetére


redzsi
senior tag

Közben nekem is derengett hogy valaki korábban összegyűjtötte, és pdf fájlba konvertálta ha nem is az összes írást de a legtöbbjüket igen: olli hajói.

[ Szerkesztve ]

(#20761) ledgeri válasza dokee78 (#20750) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valamelyest: ezek a Hunt for the Bismark-ból szerezhetőek.. talán több hunttal lesz többféle bóuszos...

Op-k? hát én a DD-ket mondanám, ha nem látszanak akár még egy egy minekaze is jó lehetne t8-9-ben, de van annyi repcsi sonar, radar, hogy ez ésszel kezelendő... De pl Edinburggel, és lexingtonnal is voltam már t10-esk ellen top XP-s 2000+ base XP-vel, szóval játszd amit szeretsz, ismerd ki, és ezáltal alázz vele másokat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20762) ddt500hu válasza redzsi (#20758) üzenetére


ddt500hu
veterán

Még jó, hogy anno letöltöttem mindet. Asszem. :o

(#20763) olivera88


olivera88
veterán

Sokat találkozok mostanában CHN klánosokkal, na ma utánanéztem milyen klán ez.
European Chinese players :DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20764) Arolotifar válasza olivera88 (#20763) üzenetére


Arolotifar
őstag

Egy szakaszukkal már összefutottam múlt héten... Jó nagy se..fejek...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20765) olivera88 válasza Arolotifar (#20764) üzenetére


olivera88
veterán

Tegnap sikerült detonálni az egyik rombolójukat Baltival. :DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20766) Arolotifar válasza olivera88 (#20765) üzenetére


Arolotifar
őstag

Velem egy csapatban voltak, de így is gyorsan eltávoztak. Amagi/Tirpitz szakaszban voltunk egy barátommal. Amikor elkezdődött a csata, az egyik kis kínai belémlőtt és elkezdett utasításokat osztogatni :F Ráfordultam az Amagival és 100 méterről belelőttem a szutyok cirkájába, maradt 48 HP-ja :) Erre elkezdett anyázni a chaten és a másik kínai is elkezdett engem lőni. Erre már bekapcsolódott a szakasztársam és két Bismarck is :D 15 mp múlva végük is lett :D Annak ellenére, hogy mínusz 2 hajóval kezdtük a csatát, nyertünk :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20767) sh4d0w válasza Arolotifar (#20766) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak megszabadultatok a ballaszttol :) Van 1-2 kókler hülye, akinek fogalma sincs a csapatjátékról...

https://www.coreinfinity.tech

(#20768) Arolotifar válasza sh4d0w (#20767) üzenetére


Arolotifar
őstag

Azzal nincs bajom, ha elmennek csendben valahová "meghalni" :) Azt viszont nem tartom fair dolognak, hogy elkezdi lőni a csapattársát, mert neki úgy tartja kedve :) Az ilyeneket bannolnám egy hétre, a következő alkalommal meg végleg.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20769) sh4d0w válasza Arolotifar (#20768) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem azzal is van - ha ehhez van kedve, csináljon training roomot és akkor csak a saját játékát cseszi el.

https://www.coreinfinity.tech

(#20770) ricinus13 válasza Arolotifar (#20766) üzenetére


ricinus13
senior tag

Kísértetiesen hasonló esetem volt velük nekem is. Ugyan így elkezd lőni és parancsolgat. Volt egy 60 másodperc ideje a lelkemnek még a Yamatoval ráfordultam olyat alá durrantottam hogy egyből kiszállt a játékból. Viszont ő csak egyedül volt így simán letiltottam a chatet és megírtam hogy ez nem így működik barátom. :DDD

(#20771) olivera88 válasza ricinus13 (#20770) üzenetére


olivera88
veterán

Meg gondolom te is asszem. :U
Héten lesz patch elvileg ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20772) ricinus13 válasza olivera88 (#20771) üzenetére


ricinus13
senior tag

Én csak rózsaszín párduc lettem, mivel egyből kilőttem, így nem vittem be sebzést amíg TKiller voltam.

(#20773) olivera88


olivera88
veterán

Tirpitz power. :)) Dolgozott a manul secondary. :D
A pént keveselem valahogy ennyi dmg re.
Hát patchunk se lesz már holnap. :( Gondoltam.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20774) ddt500hu válasza olivera88 (#20773) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ez rettentően kevés pénz.

(#20775) olivera88 válasza ddt500hu (#20774) üzenetére


olivera88
veterán

Aztán mentem vele egy 125 k s vesztes csatát ahol 4 killem volt és egy dev strike. Arra kaptam 538 k t. :U Egy LoYangot torpedoztam ki :DDD , gondolta h majd meglep a sziget mögül, hát végül én leptem meg őt mert telibkúrtam 4 torpedóval, én meg az övéből csak kettőt kaptam be.
Ezután meg Scharnhorstal mentem egy 60 k s 3 killes csatát amire kaptam 320 k t, ami alig kevesebb mint amit kaptam 153 k ra Tirpitzel.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20776) ricinus13 válasza olivera88 (#20775) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nagyon nem mindegy hogy mit sebzel, itt is mint az XP-nél %-ra kapod a jutalmat. Az a Lo Yang torp kb annyit számított(feltéve hogy sok HP-ja volt) mint egy full HP BB kill.

[ Szerkesztve ]

(#20777) ledgeri válasza olivera88 (#20771) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt mindig benézed... A héten még volt PT így a jövő héten lehet hogy jön... ez a szabály.
Nomeg kis gondolkodással, és hírkövetéssel: ha úgy nyomják orrba szájba a pach-related infókat (jelenleg a Bismark küldit), hogy X időponttól lesz (most 18.), akkor meg az is segítség...
+ már szerda, és nem volt pachnote asia/US szerókon sem.....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20778) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem jó ötlet volt megtartani a Königsberget: most 80k sebzés, egy Gnei benyelte mind a hat torpedót... és flooding után 128 hp-vel életben maradt...

https://www.coreinfinity.tech

(#20779) Arolotifar válasza sh4d0w (#20778) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nagyon jó kis hajó, egyik kedvencem :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20780) olivera88 válasza ledgeri (#20777) üzenetére


olivera88
veterán

Egyszer néztem csak be :U , azt is datum miatt. Hétfőig szokott lenni PT általában, és csütörtökön meg patch, de most Szerdáig volt PT, és ezért gondoltamj lehet h nem lesz ma. Hiába lesegettm én híreket Asia szeron a patch notesrol ,de nem akart jönni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20781) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Tudom, nem egy epic kör :) Ettől függetlenül imádom ezt a hajót :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#20782) olivera88


olivera88
veterán

Na Balti letudva. Itt az új hajó. :))
A 3 ik csatám vele.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20783) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Nemrég kezdtem a játékot (504csata) és elérkezettnek láttam az időt (a vészesen fogyó kredit miatt),hogy vegyek prémhajót. Az atlanta és az alabama mellé tettem a voksom videók alapján. Mind2 vel letoltam kb 10-10 csatát és úgy érzem jól döntöttem. Viszont nem vagyok benne biztos hogy jól pakoltam a felszereléseket a 2 masinára...Valaki aki régóta "nyúzza" tudna adni tippet felszerelés+kapitány skill téren?
Az Atlantával adott a stílus ahogy menni kell és passzol is hozzám,viszont az Alabamanál nem vagyok benne biztos hogy a lehető legjobban kihasználom a képességeit. A kevés csataszám miatt kicsit óvatosan játszom a hajóimmal (kivéve Atlanta mert az 1 állat). Szóval Alabamával kb milyen távot tartsak mi legyen a fő irány a mozgásával stb stb. Minden tippet tanácsot szivesen fogadok!
Előre is köszönöm!

(#20784) ricinus13 válasza Dinasti (#20783) üzenetére


ricinus13
senior tag

Alabamahoz:
[link]
[link]
Angol ugyan, de a végén beszél kapitány skillekről és felszerelésekről, érdemes megnézni végig mindkettőt.

Atlantahoz:
[link]

Ugyan ez vontakozik ide is. Amit mond azt nyugodtan elfogadhatod hogy úgy a legjobb.

(#20785) Dinasti válasza ricinus13 (#20784) üzenetére


Dinasti
senior tag

:R

(#20786) olivera88 válasza Dinasti (#20783) üzenetére


olivera88
veterán

Nem rég még a Tirpitzről volt szó Atlanta helyett. :U Atlanta nem ajánlott kezdőknek. :( Én nem vennék biztos.
Meg az Alabama se igazán szerintem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20787) Dinasti válasza olivera88 (#20786) üzenetére


Dinasti
senior tag

Égett a tenyerem :U Bezsákoltam mind3 prémet. Az Atlanta videók alapján jött be nagyon,féltem tőle én is meglepő módon nem volt rossz a kezdet vele. Az Alabama viszont az első csata után a kedvenc lett.

(#20788) olivera88 válasza Dinasti (#20787) üzenetére


olivera88
veterán

Megy ez neked. :C Alabamával durván lehet darálni.
Nem rég egy Nagato full oldalt mutatott 10-11 km távon, ez lett vége. :DDD


Meg is lepedött a tag rendesen, meg is dicsért aztán h milyen lövés. :DD A statja alapján nem noob, ezért kissé meglepődtem rajta h így sikerült kiszedni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20789) Dinasti válasza olivera88 (#20788) üzenetére


Dinasti
senior tag

:Y

(#20790) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Kredit és prémium hiányában szeretnék venni egy magas tierű prémium hajót. A most akciós Tirpitz és a Scharnhorst közül melyiket érdemesebb megvenni?

(#20791) olivera88 válasza Chris0321 (#20790) üzenetére


olivera88
veterán

Tirpitz most mégjobb vétel lett azzal h megkapta Bismarck másodlagosainak lőtávját. Scharnhorst is nagyon jó, főleg ha top tier vagy, de high tierben nem igazán sűrün van, de még ott is jókat lehet menni ha jól használja az ember. A T9 még viselhetőbb kategoria mint A T10.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20792) olivera88


olivera88
veterán

Alabama power.

Tirpitz kapott 24 k t szemből citadellával. :Y

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20793) olivera88 válasza olivera88 (#20792) üzenetére


olivera88
veterán

WTF?
Mi van ma ? Kétszer citezni Tirpitz-et szemből egymás után ?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#20794) AzŐsgén2 válasza Dinasti (#20783) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Az Atlantát én is megszerettem, pedig nem vagyok nagy "cirkálós", és nehezen tanultam meg vele játszani. Inkább fun hajónak tartom, levezetés képen szoktam vele menni 1-2 kört szorzózás után.
Emlékszem egyszer régebben két német játékos behívott szakaszba... szórtuk a gránátot fruti helyett, eltudod képzelni azt az össztüzet, amit az ellen BB-k kaptak 3 Atlantából? Gyönyörű volt! :C
Még akkor is vigyorogtam, amikor a figyelmetlenségem miatt egy sorozattal kilőttek, papírból van szegény, de nagyon fun volt. :D

Amúgy meg a hatalmas tűzgyorsasága miatt bizonyos küldikhez a legideálisabb hajó, asszem valamelyik ARP hajó megszerzéséhez volt olyan küldi, hogy sok találatot kellett elérni, talán 200 fölött egy csatában, már nem emlékszem pontosan.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#20795) Chris0321 válasza olivera88 (#20791) üzenetére


Chris0321
addikt

Kösz, akkor beszerzem a hétvégén.

(#20796) Dinasti válasza AzŐsgén2 (#20794) üzenetére


Dinasti
senior tag

Képzelem :DD Sajnos a dmg kiosztás még nem az igazi 30-40k csatánként viszont akarva akaratlanul 2-3 kill -t sikerül lelopnom csatánként... Aztán az a radar is tud szivatni rendesen... :U

(#20797) Dinasti


Dinasti
senior tag

A nemzetek rombolói között mi a lényeges különbség? Annyit hallottam hogy az oroszok talán a leggyorsabbak a japánoknak meg brutális torpedó készlet van. Pár szót tudna irni róluk valaki?

(#20798) ricinus13 válasza Dinasti (#20797) üzenetére


ricinus13
senior tag

Orosz főág inkább cirkáló mint DD, legjobb ágyúk, T8-ig kb használhatatlan torpedókkal, T9-től a füstöt heal-re lehet cserélni.

Amcsik hibridek használható lövegekkel, használható torpedókkal, kivéve T9-10 mert azoknak vannak a legjobb torpedóik a játékban. Legjobb füst. Az amcsi lövegek olyanok mint az Atlantan, ha azzal tudsz lövöldözni, akkor menni fog a DD-kkel is

Orosz mellékág az előző kettő keveréke, jobb lövegek mint az amcsiknak de rosszabb torpok.

Németek amcsihoz nagyon hasonlók, csak elég szar a smoke, de van hydrojuk T6-tól.

Japcsi főág torpedó fókuszált, nem túl jó ágyúkkal, mellékág gunboat, bár igazából csak a T8 az.

[ Szerkesztve ]

(#20799) Dinasti válasza ricinus13 (#20798) üzenetére


Dinasti
senior tag

:R Ezek alapján megpróbálkozom az amcsi ággal. Ma totál jó meccsekkel indítottam de mindig az ellenség rombolói végeztek ki. Most megpróbálom megismerni az ellenséget....

(#20800) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok, sok kihagyás után elővettem megint a játékot, sok hajó belekerült azóta, én az oroszokkal már nem játszottam és a britekkel sem, de nagyjából tudom mik a meghatározó tulajdonságaik. Viszont a franciákról nem tájékozódtam, azt megkérdezhetem, hogy ők miben lesznek jók ill. rosszak? Pár szóban aki lenne kedves :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.