Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) sh4d0w válasza #65675776 (#21350) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem arra gondolt, hogy az angolok erdekei a vizhez kotodtek, mig az egyeb europai nemzeteke inkabb a szarazfoldhoz.

https://www.coreinfinity.tech

(#21352) FoxiestFox válasza olivera88 (#21343) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem mindenki kap Dunkeket. :D

(#21353) #65675776 válasza sh4d0w (#21351) üzenetére


#65675776
törölt tag

Újraolvasva valóban. Lehet ott hibáztam, hogy a szerkesztett részt utólag olvastam, éls az eredeti felvetésre értelmeztem.

Egyébként meg lehet, hogy nem volt sok kötődésük, de azért letettek az asztalra olyan alapvető konstrukciókat, mint a Centurion, ami minden mai hk (MBT) elődének tekinthető. És ugye ott volt a Chieftain is. Korábban tényleg nem foglalkoztak vele komolyabb mértékben, bár a Valentine és a Churchill is igencsak sikeres és univerzális konstrukciónak bizonyult. Az oroszok pl imádták őket, messze jobbnak tartották a saját konstrukcióiknál (ahogy a Shermant is), mind a gárdaalakulatoknál kötött ki.

(#21354) sh4d0w válasza Razermazer (#21348) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez elmondható az első vh-s hajóikra, de a KGV osztályt nincs miért kitenni az ablakba, hacsak nem elrettentő példának.

https://www.coreinfinity.tech

(#21355) FoxiestFox válasza sh4d0w (#21354) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ellenben állatul néz ki, remélem, ingame erős lesz. :D

Amúgy a napokban összefutottam az egyik HUN-T társaddal, invitált klánozni veletek, miután lecarryztem ellenük egy T8 meccset Cleveland-ben. ;] De jól játszott a srác, Mogamival volt.

[ Szerkesztve ]

(#21356) sh4d0w válasza FoxiestFox (#21355) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ah, tudom, ki a Mogamis, valoban jol jatszik - mar hozzam kepest :)

https://www.coreinfinity.tech

(#21357) olivera88 válasza sh4d0w (#21354) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD ;]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21358) sh4d0w válasza olivera88 (#21357) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

. Semmi

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#21359) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valaki jöjjön szakaszozni mid tier.
Olyan csapatok vannak, hogy lehetetlen bármit csinálni egyedül.

(#21360) olivera88 válasza FoxiestFox (#21355) üzenetére


olivera88
veterán

Ha már itt tartunk. Engem is meghívtak egy klánba tegnap, a HNF be, ( Hungarian Naval Forces) azt mondták elég jó a staton. :DDD De nemet mondtam, jó ott ahol vagyok Na most lesz trollkodás h ezt is leírtam.

Fox Ismét addikt lettél. :U Pedig nem olyan rég mondta h elég Flamu videóit nézegetned. :P

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21361) FoxiestFox válasza olivera88 (#21360) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Júli 3-ig van időm játszani, aztán valószínű vagy hagyom ismét, vagy weekend player leszek. :D

(#21362) sh4d0w válasza olivera88 (#21360) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Múltkor összecsaptunk velük, jól elvertek minket :) Én meg jól kielemeztem a 4 csatát a klánunk oldalán.

https://www.coreinfinity.tech

(#21363) FoxiestFox válasza olivera88 (#21360) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Rossz statot néztek ;]

(#21364) ddt500hu válasza FoxiestFox (#21363) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ez inkább a klán átlagáról ad egy közelítő értéket. :U
6-an vannak sárga szint felett. :U

[ Szerkesztve ]

(#21365) sutyerák007 válasza olivera88 (#21360) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Ki volt az az elvetemült aki le akart igazolni? :DDD

(#21366) dokee78


dokee78
félisten

WoT-ról vissza térve gondoltam hajózok párat.
Látszik iskola szünet van.
Sok egysejtű gyopár agyú elő került itt is.

(#21367) FoxiestFox válasza dokee78 (#21366) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Banoltak csetről máris, gondolom. :D

(#21368) olivera88 válasza FoxiestFox (#21367) üzenetére


olivera88
veterán

;] :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21369) dokee78 válasza FoxiestFox (#21367) üzenetére


dokee78
félisten

Már befejeztem,de biztos lesz bann.
Mindegy úgyis leteszem egy hónapra megint.

(#21370) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

T8 carry Texas style? :D

(#21371) olivera88 válasza FoxiestFox (#21370) üzenetére


olivera88
veterán

:DD :C
Egy DMG s képet is csatolhattál volna. Miket löttél ki?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21372) FoxiestFox válasza olivera88 (#21371) üzenetére


FoxiestFox
félisten

90k körül volt. Két Algerie-t asszem, egyiket dev strike-kal. Volt még egy dreadnought, szóval kaptam is az ívet. :D
Kicsit olyan ez a hajó is, mint a Warspite, jó magasabb tierbe is tűzerővel, csak ennek a lőtávja is megvan hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#21373) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok! Lenne egy láma kérdésem. Nyertem egy 10 pontos kapitányt, ami a Hermelin-re volt specializálva. Átképeztem a Tirpitz-re. Most át akartam rakni egy másik német BB hajómra, de át akarta képezni. Ezt a kapitányt már nem lehet cserélgetni szabadon az azonos típusú hajók között?

(#21374) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Miota ilyen fos a jatek? Mindenen atmennek a lovedekeim anelkul, hogy barmifele talalatot jelezne...

https://www.coreinfinity.tech

(#21375) ddt500hu válasza Multikiller (#21373) üzenetére


ddt500hu
veterán

Egyiket sem lehet. A Tirpitzbe nem kellett volna átképezni mert az prémium hajó.

(#21376) FoxiestFox válasza ddt500hu (#21375) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem úgy értette, hogy specelte a perkeket rajta úgy, hogy a Tirpiben jól szuperáljon, de attól még maradt a spec Hermelinen, csak most áttenné nem prémbe, és oda már kell a retrain.

sh4d0w: Bug lehet, pár napja tapasztaltam. Néhány száz méterről lőttem egy Bismarckot Clevelandben, átmentek rajta a lövedékek, nem volt regisztrációja a találatoknak. Ping rendben volt a kijelző szerint. Szerencsére többször nem fordult elő (bár ez is rosszkor volt, mert ha ki tudtam volna gyújtani, ismét, arsonist, T8-ban nem mindennapos :D ).

(#21377) #65675776 válasza sh4d0w (#21374) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam rendszeresen a kijelölt céltól kilóméterekre landolnak a lövedékek.

(#21378) FoxiestFox válasza #65675776 (#21377) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az mondjuk más miatt van ;]

(#21379) sh4d0w válasza FoxiestFox (#21376) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudtam kilőni Gneijel teljes oldalt mutató Budyonniyt és Belfastot, találat nélkül a hajók túloldalán csobbantak a gránátok. Vicc.

FoxiestFox: korábban elofordult, hogy egy Fusora ugyanúgy céloztam, mint korábban és 3 sortűz is rövid lett, még replay videó is van róla.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#21380) Multikiller válasza FoxiestFox (#21376) üzenetére


Multikiller
tag

Akkor elvileg a Hermeline 10-es kapitányát átképezném pl. a Königre, akkor onnan sem tudnám átképzés nélkül rakni a Tirpitz-re a specializáció miatt?

(#21381) #65675776 válasza FoxiestFox (#21378) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Pontosan behatárolható minden eset. Egyrészt a sh4d0w által is írt rövid lesz vagy egy kilóméterrel eset rendszeres. Másrészt van, hogy a sziget csücskére célzok, mert ott kempel egy brit romboló, de a lövedékek a szigettől jóval messzebb csapódnak be, akár 2-3 hajóhossznyira. Az irányzék jó, csak valahol út közben eltévednek a lövedékek. Tipikusan olyan csatákban fordul elő, amikor látványos eltérés van a két csapat között, pl hogy mi elveszítünk minden hajót, a másik fél meg maximum 1-2-t. Ezekben látványosan akadályozza a pontos lövészetet a játék. Egyszerűen álló hajókat sem lehet eltalálni még 2-3 km-ről sem.

Multikiller: Csak prémium hajóba tudod átrakni a kapitányt átképzés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#21382) FoxiestFox válasza Multikiller (#21380) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Prémbe azt teszel, akit akarsz, az adott nemzeten belül, nem kell és nem is lehet képezgetni külön.
Nyilván a normál német BB kapitányod simán jó a Tirpitzbe is, és az összes többi német BB-be is jó lesz, ahogy haladsz az ággal, mert elég hasonló perkeket igényelnek. Viszont a normál hajókra mindig át kell képezned, nem lehet csak úgy rakosgatni közöttük.
A prém hajónak ez is egy előnye. Nekem pl az AA perkes Cleveland kapitányom ugrik be a Texasba is, lévén az is AA orientált hajó, a többi perkje szintén jó oda is.

[ Szerkesztve ]

(#21383) Multikiller válasza FoxiestFox (#21382) üzenetére


Multikiller
tag

Köszönöm a segítséget! Probléma megoldva. :DD

(#21384) #65675776


#65675776
törölt tag

Most már aztán végleg nem értem mi alapján osztogatja a pénzt a játék. Egy vesztes csatában kaptam eddig a legtöbbet a NC-val. Mondjuk meglepődtem, hogy T10 csatában utolsó előttiként hullottam el, az utolsó meg egy New Orleans volt.

(#21385) olivera88 válasza sh4d0w (#21379) üzenetére


olivera88
veterán

Be volt a lockolva a cél? Van h nem vált át automatikusan, hiába van becélozva nálad, ha nincs lockolva, olyan szórás lesz h ihaj.
Nálam ilyenkor szokott történi ez.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21386) #65675776 válasza olivera88 (#21385) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na ez még egy hatalmas nagy baromság a játékban. Ha én 20 km-re nézek a keresővel, és ezt mutatja a távmérő, akkor ki a halált érdekel, hogy a cél mennyire van, pláne be van-e fogva. Ha 20 km-re lövök, akkor oda menjenek a lövedékek, ne 17-re, meg 24-re. (Áh igen, amikor a lőtáv végső határára célzok, és hosszú lesz, jóval a cél mögött csapódnak be a lövedékek.)

Külön utálom, amikor távoli célra (legyen mondjuk 15 km) lőnék és ennek megfelelően beállítom az előretartást, erre egy sziget mögül kibukkan egy akármi 5-6 km-re, és automatikusan arra vált a kijelölés. Természetesen a lövés pillanatában, így a kibukkanó cél és a célzott hajó között fognak valahol becsapódni a lövedékek, még akkor is ha a távmérő a 15 km-t mutatja.

A fentebb linkelt csatában is előfordult egyébként, hogy telibeküldtem egy GK oldalát, de a lövedékek simán átmentek rajta találatjelzés nélkül, és a 2 km-re mögötte levő New Orleans-t találták el (ballisztikailag nem tudom hogyan adta ki). Nem mondom, sebzett rajta 5600-at, de a cél a GK gyengítése lett volna, aki cserébe belém épített 14k-t.

(#21387) sh4d0w válasza olivera88 (#21385) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oke, nem Fuso, hanem Nagato, itt kezdodik.

https://www.coreinfinity.tech

(#21388) FoxiestFox válasza sh4d0w (#21387) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tolatott az ellenfél, te meg elé céloztál. Látszik a kéményfüstjén. Mikor elindult előre, már eltaláltad, meg is ölted.

[ Szerkesztve ]

(#21389) #65675776 válasza FoxiestFox (#21388) üzenetére


#65675776
törölt tag

Néha olyan érzésem van, hogy jobban gyorsulnak ezek a hajók, mint egy dragster. Még ha tolat is akár 10 kn-val egy hajó, akkor sem fog 1 km-rel elé csapódni egy rá irányzott lövedék, maximum pár tíz méterrel.

10 kn-val 8s alatt 40 m-t halad egy hajó. Ha a közepére célzol, akkor egy csatahajón* ígyis-úgyis ülnie kellene a találatoknak, vagy maximum mellé csapódnia. De semmiképpen sem elé, pláne nem ennyire.

Broadside-ba lőve ugyanígy előfordul.

* - A legelső amerikai pre-dreadnought is 94 m hosszú volt, ergo már arra is igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#21390) FoxiestFox válasza #65675776 (#21389) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ismét: tanuljátok meg a játékmechanikát, gyermekeim. :D Mind túl vagytok már csata-ezreken.
Igen, egy Yamato is megáll villámgyorsan a játékban, pedig tudjuk, mekkora. Mások az arányok, a mértékek, mint a valóságban.
A hajómodellek kinézete tükrözi a valóságot, semmi más.
Elég megnézni az arányokat, mikor egy romboló elmegy egy csatahajó mellett, vagy amikor elhajózol egy szigeten lévő épületek mellett. Köszönőviszonyban sincs a valóssal.
Mókás, hogy pl egy álló Fusora 15km-ről eleresztett salvo max a végét fogja megcsípni, ha közben elindul. Ez ilyen, nekünk kell alkalmazkodni a játékhoz, mert az nem fog.
Az elétartás más kérdés, azt el tudja cseszni pl a rossz ping, vagy a server desync, de még akár egy szar csomagmenedzsmenttel bíró router vagy gagyi netszolgáltató is, nálam első kettő megesik néha (szerencsére elég ritkán).
Teljesen másképp kell elétartani attól függően, hogy milyen hajóban vagy, és mire lősz. Ezek kialakulnak előbb-utóbb. Amcsik nagy ívek, plunging fire lőnek, pl New York vs Kongo, a Kongoval kevesebb elétartás kell azonos célra, mert sínágyúsabb.
Kéményfüstöt meg mindig nézünk, mert elárulja a sebességet.. kollégának sem esett le 3 salvoból, hogy a Naga tolat, pedig elég ránézni a fura füstre, és arra, hogy a térképen nem közeledik. :D Én is így szoktam szívatni a núbokat amúgy.. nem full sebességgel, csak pöcögtetve tolatok, kb 5 csomóval.. aki felismeri, hogy tolatok, az mögém lő, a többi meg előttem lövi a vizet. :D Lehet vele nyerni pár salvonyi időt.

(#21391) Chris0321 válasza sh4d0w (#21387) üzenetére


Chris0321
addikt

Ahogy a többiek is írták megállt és elkezdett tolatni mivel elég szép számban küldtek rá torpedót. Először nekem sem tünt fel de utána észrevettem, hogy a távolság köztetek kicsit nőtt.
Csak érdeklődésképp szeretném megkérdezni, hogy a videó miatt ilyen a nézet vagy élesben sem zoom-oltál rá lövéskor?

(#21392) FoxiestFox válasza Chris0321 (#21391) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha nyomva tartod a free look gombot (alapból asszem jobb egér), miközben már ráálltál egy célpontra, és úgy lősz, akkor kívülről látod a hajót, ahogy elsüti az ágyúkat. Persze replay bug is lehet.
Amúgy ez kifejezetten hasznos olyan gunboat DD-nél, aminek gyorsan forognak a tornyai, elég befogni egy lassan mozgó célpontot, tartani a tűzgombot, és a free lookot, és a hajód látod, miközben folyamatosan tüzel, könnyebb így dodge-olni a bejövő gránátokat, mert látod őket messziről, miközben nem kell abbahagynod a lövöldözést, csakhogy megnézd, mi van körülötted. :D

(#21393) #65675776 válasza FoxiestFox (#21390) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezreken nem, csak 1500-on.

A gyors megállás és indulás meg érdekes. Nekem eléggé helyzetfüggőnek tűnik. A fenti csatában is amikor lőttek rám vagy négyen az istennek sem akart elindulni a NC. De az is érdekes volt tegnap, amikor Kongoval mentem és rámtolt hat torpedót egy romboló. Úgy, hogy egyenesen mentem és nem nyúltam az S-hez lelassult 29 kn-ról 22-re, így legalább három torpedó el tudott találni és természetesen meghaltam. A motor látványosan beleszól a csaták kimenetelébe.

Nyilvánvaló, hogy máshogy kell előretartást számolni. De ezért van ott a shelltime. Elméletileg dinamikus célkeresztnél 30 kn-val haladó célra annyi vonással kell elétartani, amennyi másodperc a shelltime. És ugye ezt a sebességgel kompenzálni kell. De ahogy nézem nem lineárisan, hanem exponenciálisan. 5s shelltime esetén egy teljes sebességgel haladó rombolóra tipikusan legalább 9 vonással kell előretartani.

Amit szintén nem értek: lövök 15 km-re egy egyenesen haladó hajóra. a legkisebb manővere elég ahhoz, hogy a közelébe se csapódjanak a lövedékek. Ő rámlő, és ahogy látom a torkolattüzet már manőverezek, erőteljesebben, mint egyébként. De a lövedékek mégis eltalálnak, még akkor is ha 9-10s a repülési idejük. Vagy a hajóim vannak erőteljesen felmágneseződve, vagy nem tudom. Sokszor látszik az utolsó pár száz méteren, hogy a lövedék felém kanyarodik. Ahogy a korábban írt cél előtti 6-700 m-ig szép zárt csoportban repülő lövedékek hirtelen szétválása és >200 m-es szórása.

A kéményfüst valóban egy alapvető indikátor, erre már a legelején rájöttem. Valaki egy moddal kapcsolatban írta, hogy mutatja a cél haladási irányát, már arra is ezzel válaszoltam.

(#21394) Chabe89 válasza Chris0321 (#21391) üzenetére


Chabe89
addikt

-35 FPS tehát a felvétel replayből készült. Gondolom közben nézetet váltott és ezért nem látjuk a zoomot. Ha meg RT sem használ zoomot akkor nem kell csodálkozni az ilyen lövéseken.

daa-raa:
"Úgy, hogy egyenesen mentem és nem nyúltam az S-hez lelassult 29 kn-ról 22-re, így legalább három torpedó el tudott találni és természetesen meghaltam. A motor látványosan beleszól a csaták kimenetelébe"

Nincs bekapcsolva az a faszság ami automatikusan korrigál, ha sziget közelébe vagy?

[ Szerkesztve ]

(#21395) #65675776 válasza Chabe89 (#21394) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt kikapcsoltam lendületből, mert még a kezdeti időkben rendszeresen elfordította a hajómat lövés közben is akár. Egyékbént meg a konkrét esetben pl pont teljesen nyílt vízen voltam. Big Race DK-i része.

(#21396) FoxiestFox válasza #65675776 (#21393) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálad nagyon furcsán működik ez a játék. :D
Ezeken a sztorikon már meg sem lepődöm. Replay gondolom erről sincs.

(#21397) #65675776 válasza FoxiestFox (#21396) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fokozom tovább. Nekem úgy tűnik, hogy az ilyen dolgok regisztrációkor eldőlnek, és a meghívottakra is érvényesek lesznek. A három meghívóból kettőt ellőttem, és az a két acc is teljesen azonosan viselkedett. Minden stat beállt pont ugyanoda, ahol ezen az accon van. Ahogy változott a fő acc, úgy ment utána a meghívott is. Aztán regeltem egyet nulláról. Meglepő módon alsó hangon 5%-kal jobb találati arány, 14%-kal jobb winrate, sokkal kevesebbszer halok meg, több hajót lövök ki. Mondjuk az az acc most pihen, mert még aránylag alacsony szinten van. De egy másik igencsak jelentős eltérés az ehhez kötődő accok és az érintetlen között: a rombolók. Ezen az accon és származékain roppant trágyán megy a rombolózás (PR 426), okádék sebzéssel, és rettenetesen könnyű halállal. Az érintetlenen meg majdhogynem azzal megy a legjobban (PR 1696). De azon csatahajóval is PR 1800, ezen meg 862.

Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de a Myogi számomra egy roppant kellemes csalódás volt az elmeroggyantnak tűnő elrendezése ellenére is.

És végre mentem egy elfogadható csatát a NC-val. Így 85-re már csak illett.

Persze hogy jó legyen, a Hood, Hipper, Southern Dragon és Edinburgh is úgy maradt ott az utolsó csapásom után, hogy maradt párszáz HP-juk. A Nagato-nk három fragja mind ezeknek a befejezése volt. Ettől tudok még görcsöt kapni többnyire.

Uátna még kapott egyet, az vitte le 700 valamennyire. Tudom T7 hajó, nem is tartom akkora szónak. De Coloval is lőttem már bele ekkorát.

A jelek szerint 100k felett kell sebezni, hogy ne legyen deficites.

[ Szerkesztve ]

(#21398) Chabe89 válasza #65675776 (#21397) üzenetére


Chabe89
addikt

(#21399) FoxiestFox válasza Chabe89 (#21398) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Topik zárható. :D

(#21400) #65675776 válasza Chabe89 (#21398) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár igaz is lehetne, de érdekes módon másoktól is ezt hallom. Chatben is rendszeresen olvasom másoktól.

Az biztos, hogy a játék a legkevésbé sem támogatja az újak beileszkedését, fejlődését. A teljesen kiegyensúlyozatlan csapatok összeállítása a MM részéről szerintem rengeteg játékos kedvét veszi/vette el a játéktól.

Plusz ugye a mesterségesen korlátozott előrehaladás rankedben is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.