Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) olivera88


olivera88
veterán

Tegnapi első csatám az Aegis módban. Az a konvojos mód.

Graf Spee vel mentem.
Kaptam érte zászlókat, meg mást nem. HA sikerül 5 csillagot szerezni akkor já még zászlók mellé valami camo és 1 nap prém.

sh4d0w Az én is szeretném tudni. :Y :U Mi alapján vannak meghatárova gyújtási százalékok.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21202) #65675776 válasza olivera88 (#21201) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt tegnap kipróbáltam én is. Mondjuk nekünk öt csillag lett a vége. De azért voltak érdekesek. Pl egy játékos a Königjével a Liberty-ket használta pajzsnak. Még véletlenül sem a teherhajók és az ellen között volt, hanem a teherhajók túloldalán. Szóval férgek vannak bőven ebben a módban is.

Persze a következő csata (az Random volt) a NC-val érdekes volt. Cleveland tőlem 12 km-re. És ahogy múltkor a DesMo esetén, most is folyamatosan ricochet. Ő meg tolta belém AP-vel a 3-4k-kat. Néha átváltott HEre, amivel természetesen egyből kigyújtott. Utána vissza AP, amikor kialudt a tűz, akkor vissza HE, ami természetesen megint instantban gyújtott. Szóval a T8 csatahajó 1v1-ben alulmaradt a T6 cirkálóval szemben. Komolytalan. Attól ketté kellett volna hogy törjön a gerince, hogy csak simán mellé megy 2-3 m-rel egy lövedék az NC ágyúiból.

(#21203) olivera88 válasza #65675776 (#21202) üzenetére


olivera88
veterán

:W Ezt se értik sokan lemerem fogadni. :U

Vmit akkor te nem jol csinálsz sztem. :( Az NC nek vannak legerősebb ágyúi T8 ban. Csak a célzás nem könnyú vele főleg kezdőknek, mert extra lassúak a nagy ívben repülő lövedei.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21204) #65675776 válasza olivera88 (#21203) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézd, lehet nem csinálok jól valamit. De ha ricochet van, akkor nyilvánvaló, hogy eltaláltam. A Cleveland-nek meg 51 mm volt a fedélzetpáncélja. Azt az NC lövedékei már csak 4-500 m magasságból szabad zuhanásból is átütötték volna. Nemhogy 4-500 m/s sebességgel. Feltéve ha a fedélzetet éri. De megint az a probléma, hogy a találatok legalább fele a hajó oldalát érte, ahol meg max 127 mm volt a páncélzata. Ráadásul az említett távolságból eleve ~18°-os lenne a becsapódási szög (vízszinteshez viszonyítva), azaz a hajó oldalára igencsak komoly páncélzatra merőleges erőkomponens esne. Valami rettenetesen beteg szögben kellene becsapódnia, hogy az onnan lepattanjon, kb a lemezzel szinte párhuzamosan, de maximum 4-5°-os szögben. Ennél nagyobb szög esetén maximum csatahajók övpáncéljáról, tornyáról, barbettájáról csúszhatott le. Az irányítótorony oldalairól még talán. Kisebb hajók esetén a torony homloka lehetett maximum az a felület, amiről lepattanhatott volna, de ott meg a csövek akadályozták ezt. De továbbra is igaz, hogy a harcképtelenné tételhez nem kell feltétlenül átütni a páncélzatot.

(Vö a Sztálin II 122-es ágyúját. Kisebb volt az átütési képessége, mint a 100 mm-es BSZ-3-nak és származékainak, de ha nem is ütötte át a tornyot, akkor is vagy ledobta a teknőről, vagy eldeformálta a toronygyűrűt. Szimplán csak a lövedék kinetikus energiája nem engedte, hogy lecsússzon a lövedék. Maximum 7-10°-nál kisebb érintőszög esetén fordult elő lecsúszás, lepattanás, de akkor is volt annyi merőleges erőkomponense a lövedéknek, hogy komoly kárt okozzon a célban. Ezért választották azt az ágyút ahhoz a hk-hoz, meg a nagyobb repeszlövedék miatt.)

(#21205) FoxiestFox válasza #65675776 (#21202) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Cleveland <3
Pár napja gyors kihúztam freeből, csaptam vele párat, még mindig lehet vele magasabb tiert carryzni. :D

[ Szerkesztve ]

(#21206) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#21205) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ma nem sikerül nyerni, pedig nem játszom szarul. (Még IFHE sincs rajta...)

(#21207) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Néztem a hétvégi akciót, elolvasom a címet amerikai rombolók speciál na végre meg tudom venni a Benson-t akciósan erre csak tier 7-ig tart a kedvezmény. Szokták még a 8+ tiert akciózni vagy feleslegesen várom?

(#21208) #52588800 válasza Chris0321 (#21207) üzenetére


#52588800
törölt tag

Szokott a tier8ra lenni 15% akció, de nem túl gyakori. Most nem láttam bejelentve, csak tier7ig.

(#21209) Chris0321 válasza #52588800 (#21208) üzenetére


Chris0321
addikt

Meg is vettem inkább a Benson-t, már egy ideje vártam az akcióját de ha nincs sok esély rá felesleges lett volna tovább várni.

(#21210) #65675776


#65675776
törölt tag

Egyébként csak én látom úgy, vagy tényleg sokkal nagyobb lett a tűzkár mostanában? Fele annyi idő alatt leég bármilyen hajó, mint eddig. König két helyen égve 1 perc alatt 24k dmg, tisztán tűzből (a Cleveland egyébként 2-5k-kat lő bele, ami megintcsak több, mint amit a König végez rajta.). Ja, és a Cleveland 7 km-en nyílt vízen eltünik, úgy, hogí közben tüzel. Eleve mintha arról lett volna szó, hogy megszűnik a stealth fire. Ehhez képest már csatahajóktól is rendszeresen látom. Egyébként König-gel kb 6x anyi dmg-et tudtam bevinni Cleveland-re, mint NC-val. Volt közte egy 11k-s cit is.

(#21211) #65675776 válasza #65675776 (#21210) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na ne vicceljünk már!

(#21212) FoxiestFox válasza #65675776 (#21210) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezek mondjuk nem lehetséges dolgok. Mármint, hogy nyílt vízen leessen a spot hajóról, úgy, hogy nincs köztük sem füst, sem sziget.
Gondolom replay most sincs az esetről. :D

(#21213) #65675776 válasza FoxiestFox (#21212) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel rendszeresen leszedem, majd újratelepítem, így a replay-ek engedélyezése mindig klimarad. A következő csatát már felvettem, de abban meg ilyesmi nem történt emlékezetem szerint. Bár elég sok stealth fire ért abban is.

(#21214) sh4d0w válasza #65675776 (#21210) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, hiába futtatja magát a wg a stealth fire megszüntetéséről, semmi nem történt valójában. Ugyanúgy láthatatlanul lőnek az emberre DD-k, CA-k, de ahogy írtad, már egyes BB-k is csinálják.

https://www.coreinfinity.tech

(#21215) frame>24


frame>24
addikt

A Mutsuki nagyon a szívemhez nőtt

Ez sajna nem szokásos, még tanulni kell az IJN DD-ket. Ágyú csak dísz, bujkálni lehet.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#21216) olivera88 válasza sh4d0w (#21214) üzenetére


olivera88
veterán

Ez bug, én is találkozom időnként vele. Látom h feltűnik a kémény füst, látom az ágyúk torkolatánál tűzet, majd jó pár múlva megjelenik a hajó

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21217) eventus válasza olivera88 (#21216) üzenetére


eventus
veterán

En is tapasztalom, csak pislogtam, ket hajo lott egyiket sem lattam. Hiaba tuzeltem oda nem is talaltam el oket, mint maskor.

(#21215) frame>24: enyemhez is amikor csatahajoval vagyok :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21218) olivera88 válasza sh4d0w (#21199) üzenetére


olivera88
veterán

Jó ötletet adtá ezzel. Nyitottam egy topicot WOWS EU forumon, h honnan ered a HE lövedékek tűzgyújtási értéke, számolják, vagy valami kitaláélt értékek, de szerintem az utobbi. :U

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21219) sh4d0w válasza olivera88 (#21218) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Belinkelnéd?

https://www.coreinfinity.tech

(#21220) olivera88 válasza sh4d0w (#21219) üzenetére


olivera88
veterán

Tessék [link]
Azt irták h nincs semmi alapja elvileg, csak kitalált értékek.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21221) sh4d0w válasza olivera88 (#21220) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Siralmas, ahogy az indoklás is. A radar rendben van t8-tól, vagy fullos t7-től, mert a KGV osztályba tartozó Duke of York radarvezérelt tűzzel lassította le a Scharnhorstot. Azonban a kaliber növekedésére hivatkozva kitalálni 63%-os esélyt a 457 mm-es ágyúknak, miközben a 460-as 35%, egyenesen röhejkategória.

https://www.coreinfinity.tech

(#21222) #65675776 válasza sh4d0w (#21221) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Colo és NC 16"-eseinek meg 36%. Iowa, Alabama, Missouri detto.

[ Szerkesztve ]

(#21223) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Még mindig ott tartotok, hogy miért nem realisztikus? :))
De hát arcade baszki. Ennek a mostani HE idétlenkedésnek meg annyi az oka, hogy jön az új ág, és diverzitást igyekszenek vinni a játékmenetbe. Szerintem is hülyeség mondjuk, de a játék legnagyobb gondja nem itt kezdődik, hanem a matchmakingnél.

(#21224) sh4d0w válasza FoxiestFox (#21223) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, a realisztikussag iranti igenyemet mar reg feladtam, ellenben a fassagot nehezen viselem...

https://www.coreinfinity.tech

(#21225) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem jön valaki T4-T6? Egyedül elég uncsi.

(#21226) #65675776 válasza FoxiestFox (#21225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Őszintén nevetséges már az alacsony tier is. Kilövik az embert a csata felénél, vagy korábban, és még így is top 2-3 helyen vagyok.

(#21227) FoxiestFox válasza #65675776 (#21226) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Épp ezért uncsi. Többnyire top xp vagyok, de veszítünk. Kéne egy jó US DD mellém, ami elbújtatja a füstjében a Clevelandet. :D
Alapvetően a szigetek mögött bujkálás is elég szokott lenni, de most lehet valami CV-s küldetés, mert legtöbb meccs dupla CV-s, így pedig konstans spotolva van az ember.

[ Szerkesztve ]

(#21228) #65675776 válasza FoxiestFox (#21227) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na DD-ben vagyok a legrosszabb. Meg azzal eleve csak T4-nél járok (Clemson).

[ Szerkesztve ]

(#21229) FoxiestFox válasza #65675776 (#21228) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ah, Clemson hatalmas seal clubber. :D Lehet, én is szerzek egyet.

(#21230) #65675776 válasza FoxiestFox (#21229) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem sehogy nem megy rendesen ez a DD dolog.

(#21231) FoxiestFox válasza #65675776 (#21230) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nagyon pofátlannak kell lenni vele. Észrevenni a csapdaszitukat, amik kihasználhatók. :D Japcsikkal meg elkerülni a spotolódást, és előre gondolkodni, merre fog kanyarogni a delikvens. De én is eléggé elszoktam tőlük, most csak Cleve-Texas csapatás megy. Végre meglett az IFHE, de a concealment még messze van.

(#21232) #65675776 válasza FoxiestFox (#21231) üzenetére


#65675776
törölt tag

És igen, újabb stealth fire halál BB által. Pláne, hogy csak 11 km-re volt tőlem és Bismarck volt. A másik meg ott volt tőlem 9-re, szintén eltünt, de a másodlagosai lőttek rám. Gyász.

Érdekesen van a szórás is megoldva. Nézem itt a csatát tovább. Bismarck lő, lövedékek szépen együtt haladnak. Aztán az ellen hajó közelében hirtelenjében elkezdenek távolodni egymástól. Az utolsó ~5-600 m-ig max 5-10 m volt közöttük, de a cél Bismarck orra előtt és tatja mögött csapódnak be. Nem mutatta a teljes oldalát, de így is az utolsó kevesebb,mint egy kilométeren lett hirtelenjében ~150 m szórás.

[ Szerkesztve ]

(#21233) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Épp pár napja csak, hogy ismét funolok az alt. accomon, de már a harmadik szuperkonténert dobja. :D
Pedig így prém nélkül csak kettőt nyitok naponta.
Elsőben már nem emlékszem mi volt, másodikban 50k free xp, ebben meg 50 Ocean Soul camo.
Legközelebb nyitok egy Warspite-ot, remélem ;]

(#21234) #65675776 válasza FoxiestFox (#21233) üzenetére


#65675776
törölt tag

Neked ebben mindig is mákod volt. Szép lassan megint több prémium hajód lesz, mint tech tree.

Írtam, hogy a Clemsonnal, meg úgy általában DD-vel nem vagyok jó. Erre:

Mondhatni hattyúdal, mert ezzel meglett az XP a Nicholas-ra. Ami most úgyis féláron van, szóval beszereztem.

Egyébként nem úgy volt, hogy nem lehet 3 DD egy divben?

(#21235) sutyerák007 válasza FoxiestFox (#21223) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Nyilván senki sem szereti ha nagyobb hajók közé dobja be a játék(akkor a tier 10-es hajók csak egymással játszanak még ha 10 percet kell várni akkor is?), de nem hinném hogy ez lenne a legnagyobb baj. Szerintem sokkal bosszantóbb az, hogy írok valakinek játékon belül és ha bemegyek egy meccsbe akkor az egész beszélgetés eltűnik. Lehet ez nem jelentkezik mindenkinél de nálam igen. Modok nélkül friss telepítéssel is csinálja szóval ez elég gáz...

[ Szerkesztve ]

(#21236) ledgeri válasza sutyerák007 (#21235) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha neked egy hajós játékban, ahol hajók mennek hajók ellen a chat zavar, és nem az hogy milyen módon mennek a hajók egymás ellen.... akkor szerezz egy chat progit, a játék mellé...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21237) sutyerák007 válasza ledgeri (#21236) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Nem a csatán belüli chat... :W és képzeld el igen is zavaró ha egy másik klánnal akarsz beszélni és folyamatosan eltűnik az amit válaszolnak neked

(#21238) ledgeri válasza sutyerák007 (#21237) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerinted mi a játéktechnológiai meghatározása a "menü béli csevegőnek" picit "angolosan"?

Ha Klán-Klán beszélgetésről van miben módosul a fenti javaslatom?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21239) sutyerák007 válasza ledgeri (#21238) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Most tényleg arról akarsz vitázni hogy minek mi a neve? Nem minden klán használ külön progit beszélgetésre.... Más játékban is ismertem olyan klánokat akik sajnos/nem sajnos csak a játékon belüli klán chatet használták. Szóval az én hibám, hogy nem használnak más progit? :C Az nem probléma, hogy a játék valahogy eltünteti azt amit írnak nekem? (kint a menüben vagy nevezd ahogy neked jól esik)
Ts és Discord is van a gépemen szóval nem én nem használom ezeket

[ Szerkesztve ]

(#21240) Chabe89 válasza sutyerák007 (#21239) üzenetére


Chabe89
addikt

TS/Discord mára olyan meghatározó szerepet tölt be az online játékokban, hogy az olyan klánokat akik nem használják valamelyiket, egyszerűen nem lehet komolyan venni.

(#21241) sutyerák007 válasza Chabe89 (#21240) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Nézzük akkor azt az esetet amikor valakire ráírsz és megkérdezed, hogy szeretne-e csatlakozni a klánba(vagy te szeretnél csatlakozni).Válasz azonban nem jön mert rosszul működik valami. Tekintve hogy nem írja ki az összes klán a ts/discord elérhetőségét így igen is problémás a történet

(#21242) #52588800


#52588800
törölt tag

Majd eltávolítják a chatet mint a WoT -ban és nem lesz vele gond.

(#21243) FoxiestFox válasza sutyerák007 (#21241) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én egyetértek.
Az, hogy a játékba beépített egyik alapfunkció kb kiadás óta egyszerűen nem működik megfelelően, az egy kurva rossz vicc és az igénytelenség netovábbja.
Channelből is törli az előzményeket néha, az egy másik rossz vicc, mert az isten fsza sem fog Discordra alt-tabozni, vagy overlay-ben szerencsétlenkedni, ha egyszer épp nem hanggal akar játszani, és a lehetőség ott van a játékban az írásra..

MM-hez.. nem az a cél, hogy tieren belül legyen a meccs, hanem hogy pl T6 hajókat ne csesszen fel T8-ba, mert nem mókás, kicsit sem. Egy Warspite még tud tankolni valamennyit ott is, de egy Cleveland-nek se a lőtávja, se a HE ereje, se páncélja nincs meg Bismarckokat és NC-ket hatékonyan támadni. Még IFHE-vel is necces.
Illetve hogy szerencsétlen T7 CV-ket is feldobálja T8-9-be, és az ottani légvédelmekkel egyszerűen nincs mit csinálni...
De a legnagyobb gond (Flamu is ezen kattogott tegnap a streamben), hogy hányás csapatokat csinál az algoritmus.. vagy túl gyorsan nyertek, és alig veszítetek hajót, sebzés lószar, vagy tankolsz és sebzel mint az állat, és loss... az ő ötlete az volt, hogy 50% wr alatti és feletti játékosoknak külön MM legyen, és ha jó vagy, fejlődsz, úgyis felcsúszol fölé.. ha nagyon szar vagy, neked is jobb, ha hozzád hasonló núbokkal játszhatsz, ha jó, szintén üdítő, hogy kiegyensúlyozottabbá válik a játék, eltűnnek, de legalábbis rendkívül csökken az 5-10 perces csaták száma.
Szerintem mondjuk egy sokkal több faktort figyelő algoritmus kéne a valóban balanszolt mm-hez, de igazából ez sem egy rossz ötlet.

(#21244) #52588800 válasza FoxiestFox (#21243) üzenetére


#52588800
törölt tag

Első körben csináljanak tier párokat : 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10. Nem hiszem, hogy sokkal többet kellene várni, ha meg igen, inditsa el a játékot 7v7 vagy 8v8 -al.

(#21245) sutyerák007 válasza FoxiestFox (#21243) üzenetére


sutyerák007
senior tag

"Az, hogy a játékba beépített egyik alapfunkció kb kiadás óta egyszerűen nem működik megfelelően, az egy kurva rossz vicc és az igénytelenség netovábbja."

Engem is ez zavar. Ez nem egy extra dolog ami vagy működik vagy nem.. Alapvető dologról beszélünk egy játékon belül ahogy te is írtad.

(#21246) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az ilyeneket kéne felszámolni:

Odaértem a flankre, egy cirka és egy DD volt, és vége volt a meccsnek, mert a másik flanket szétkapták a csapattársak.
Az ellenfél Colorado meglátott minket (engem és egy másik cirkát), és azonnal megfordult, mielőtt lőtávba értünk volna, be a hegy mögé, sosem láttuk többé. Fullhp-n fejezte be a meccset.

Másik.

Megszólalni nem tudott az ellenfél.

Harmadik.

Megszólalni nem tudott a csapatunk.

Negyedik.

A csapat rosszabb volt, mint a botok.

És amíg ezzel nem kezdenek valamit, a meccsek többsége élvezhetetlen marad.

(#21247) Razermazer válasza FoxiestFox (#21243) üzenetére


Razermazer
őstag

Amikor elkezdtem én már ezt mondtam, és ti mondtátok hogy ilyen soha nem lesz, no lám a nagy flamu is ráébredt érdekes, én örülnék a legjobban ha azonos tudásúakkal játszanék és lehetne szépen fejlődni, így csak idegzsába van, meg 5 perces csata és úgy ahogy wot-ben 15/2, 15/0 amiből vagy én lövöm ki azt a kettőt, vagy megosztva mással, a többiek csak töltelékek.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#21248) Chabe89 válasza sutyerák007 (#21241) üzenetére


Chabe89
addikt

Mindig van alternatíva. Ott van pl. a wows.hu toborzó topikja, vagy egy klán facebook csoportja etc. Aki csak ingame keres tagokat az nem tud egyről a kettőre haladni. Ettől függetlenül természetesen igazatok van, mert egy ilyen alap funkciót sem tudnak rendesen megcsinálni, pedig lassan 3 éves (vagy már annyi) a játék.

(#21249) sutyerák007 válasza Chabe89 (#21248) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Nyilván van alternatíva. Azonban biztos vannak olyan játékosok akik nem olvassák egyik fórumot sem. Rájuk gondoltam elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#21250) FoxiestFox válasza sutyerák007 (#21249) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyértelmű, hogy itt kellene toborozni, hisz mind prok vagyunk. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.