Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) #65675776 válasza olivera88 (#21485) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Bf109E-n alapul, és azzal karöltve 1941 elejére teljesen elavult. Már az angliai csatában is csak a DB601N motoros E7N volt érdemben versenyképes akárcsak a Hurrican mkI késői és SpitVb ellenében. A későbbi Hirricane-ek és Spit-ek simán szétszedték. Márpedig T6-tól mindenképpen ezek fognak előfordulniba brit hordozókon. T4/5-ben gondolim Fulmar lesz. T6-ban jelenik meg az amerikai hordozókon a Hellcat, ami egészen simán ledarálná nemhogy a Bf109E/T-t, de még az F-et is, akár G-t. Japán Zero-k detto.

Szóval T8-ban elég neccesek lesznek azok a gépek.

(#21502) FoxiestFox válasza #65675776 (#21501) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T6-ba kellett volna, itt a ranked is..

(#21503) Chabe89 válasza olivera88 (#21496) üzenetére


Chabe89
addikt

Szerintem párszor már elmondták itt neked mennyit ér a véleményed, vagy a többi Facebookos csodagyereké. :U

(#21504) #65675776 válasza FoxiestFox (#21502) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden szempontból maximum ott lenne a helye.

Repülőgépből is 42-t terveztek a fedélzetére, az megintcsak T6 szint. A kiosztást sem értem, a németek nem terveztek egyetlen torpedóbombázót sem alkalmazni rajta, csak zubókat.

[ Szerkesztve ]

(#21505) FoxiestFox válasza #65675776 (#21504) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak akkor nem lehetne annyiért árulni... :D

(#21506) olivera88 válasza Chabe89 (#21503) üzenetére


olivera88
veterán

Oké, kösz h emlékeztettél. :C :DD Ja biztos, akinek nincs min 52-53 % os WR je annak biztos nem ér semmit a szava. :U Attól még lehet ismerni a hajókat h nincs full lila statja vkinek :U :U
Majd 1000 csatám van Tirpitz-el, és Bismarck-al is van majd 300, úgyhogy ismerem őket eléggé.
Ezek semmi más csak o hülye összeesküvés elméletek.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21507) #52588800


#52588800
törölt tag

Tirpitzen már a torpedó is nagy előny a Bismarckkal szemben.

(#21508) FoxiestFox válasza olivera88 (#21506) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehetne ismerni őket persze, de általában hülyeségeket írsz le, és a rossz következtetéseket vonod le.
Oké, vannak, akiknek semennyire sem megy az analitikus gondolkodás, de hát akkor miért újra és újra és újra? :D
És hát az a helyzet, hogy egy lila vagy kék játékos véleménye bizony többet ér kevesebb csatával is, mint azé, akinek van 1000 csatája egy hajóban, és vörös a wr és a pr vele..
Hozzáteszem, nem sok lila van itt a topikban, szóval nem beszélhetünk a nevükben. :D

(#21509) olivera88 válasza FoxiestFox (#21508) üzenetére


olivera88
veterán

Multkor azért kaptam mert gunboatot akartam csinálni csinálni a Shimábol, mert h én miket ki nem találok. :U
Aztán visszaköszönt az ötletem az emlitett face csoportba, és nem egy szar játékostól. Arra hivatkozott h ne legyenek olyan hullámzó eredményi Shimával, ezért rágyúrt az ágyukra.
Igaz h nincs gunboathoz méltó reload és toronyforgás, de ettől rá lehet gyúrni az ágyukra, mert nem mondhatók rossznak, arra pont elég h BB ket gyújtogass a füstböl.
És szoktam is ilyen HE spammer Shimákkal találkozni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21510) FoxiestFox válasza olivera88 (#21509) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak rontasz a helyzeten :DDD

(#21511) Chabe89 válasza olivera88 (#21506) üzenetére


Chabe89
addikt

Róka úr összefoglalta a lényeget. Ha te 1,5 - 2 év után se érted, az a te bajod.

(#21512) fasyrt


fasyrt
őstag

Nem akarok nagyon belevau, meg senkit megserteni, de egyszerüen kikivankozik belölem...
1. Hogy a tökömben van valakinek ideje 300 menetre/ho?
2. Ugy ekezi a tarsasag a fekete varjut, mintha rontast hordozna, de legalabb fizetnenek erte. Azert mert nem tudja a jatekban ugyanazt mit ti, a fölenyes (vö. lealacsonyito) hozzaszolas nem indokolt.

Peace, megyek hibat keresni a sörösdoboz aljan. Addig sem belevau. :o

(#21513) olivera88 válasza FoxiestFox (#21508) üzenetére


olivera88
veterán

Nem mondom h nincs benne valami, de nagyon vagyok azért annyira tré szinten már sztem, azokra jogosan mondható. És mindegyik hajóval szinten van elég jó max sebzésem, attól függetlenül h PR nem valami meg WR meg az avg dmg, mondjuk Tirpitz-el 47 % os WR, PR átlagos, de 193 max sebzésem vele, és nem egyszer volt már 140-150 k s köröm vele. Bismarck-al 50 % os WR és PR átélagos 64 k átlag sebzés mellett.
Alabama-val sincs jó PR em csak átlagos, de átlagsebzés nem szar és WR, ezt valahogy jobban érzem mint Németeket és keményebben is megyek vele ugyanez a Missouri is.
Scharnhorstal is csak átlagos PRem van, pedig 53 % os WR 0.96 os kill ratio és átlag feletti sebzés igaz nem sokkal.
Amagival is átlagos PR em csak a WR szar és átlagsebzés se rossz vele.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21514) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ma is hányás a balansz... lila Missouri, lila Yamato, lila Gearing odaát, nálam vörös csapat, én stock Mogamiban, Tears of the Desert. Kösz.

(#21515) sutyerák007 válasza olivera88 (#21506) üzenetére


sutyerák007
senior tag

" Ja biztos, akinek nincs min 52-53 % os WR -e annak biztos nem ér semmit a szava."
Nem kötekedésből írom de akinek 5k csata után 50% alatt van az összesített a winrate... lehet el kéne gondolkozni... :U

(#21516) sutyerák007 válasza fasyrt (#21512) üzenetére


sutyerák007
senior tag

300 menet /hó(?) = 10 meccs naponta (kb)
Ha belegondolsz nem olyan sok az annak aki ráér.

(#21517) ledgeri válasza fasyrt (#21512) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2.-ra: A legszebb az egészben, hogy szépen az összes hsz visszakereshető, ha nem lenne világos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21518) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

És így sem. Így sem hagyja, hogy haladjak vele. A szorzós köröm 0 dmg kör volt. Nem tudok mit cseszni neki, ezen a romon továbbra is átok ül.
Arra gondoltam, hogy a héten elérem legalább az Ibukit, és kifullozom, időm is akad, prém is van hétfőig, de már elment a kedvem az egésztől.. annyira nem lehet jó a Zao, hogy megérje ezt a mértéktelen szopást..


[ Szerkesztve ]

(#21519) kozi71 válasza sutyerák007 (#21515) üzenetére


kozi71
senior tag

Min kéne elgondolkozni? :N
Én nagyon jól elszórakozok a játékkal, hiszen ez volt a célom eredetileg is.
Kit érdekel hány százalék, meg milyen eredményeim vannak? Csak a kikapcsolódás a lényeg.
Aki csak úgy képes játszani, hogy azt figyeli jaj mit fognak szólni mások az elért eredményekért
az nem igen fog sosem kikapcsolódni. Mások véleménye meg pláne nem érdekel mit gondol, vagy hogyan is kéne játszanom. Szóval kétféle ember van, aki folyton meg akar felelni másoknak, illetve a másik akit mások egyáltalán nem érdekelnek. Sosem játszom csoportban éppen ezért, nem fogom más igényeit szolgálni szabadidőmben. Bár mily meglepő így is el lehet érni eredményeket. Alig négy hónapja játszom. Már van három tízes hajóm, a negyedik még pár nap és meg lesz. Nekem ez az a öröm amit nyújt a játék.
Persze én is kértem, és kérni is fogok tanácsokat, és jól jön ha olyan választ kapok amivel kezdeni is tudok valamit. Egy szó mint száz, nálam a profizmus nem ott kezdődik milyen szinten nyomja valaki adott játékot.
:R

high tech, low life

(#21520) FoxiestFox válasza kozi71 (#21519) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ahogy minden játékban, ebben is a fejlődés igénye és a győzelem, de legalább az egyéni jó teljesítmény elérése az igazán fontos elemek.
Általában a hosszú idő után is kifejezetten rossz játékosok szokták előhúzni a "de hát én csak kikapcsolódom"-szintű kliséket. Ezt igazából 10 évesektől várná az ember, akiknek elég annyi, hogy mennek a hajók, és dirr durr.
Ha elmégy moziba megnézni valami popcornt, az szórakozás, kikapcsolódás, stb.
Ha a tudásod és energiád akár egy sportban, akár más játékban a csapatod győzelmére fordítod, és hajlandó vagy fejleszteni magad benne ezért, az az igazi játék. Minden más csak maszatolás.
Legtöbben itt azért játszunk, mert szeretnénk tanulni, majd a tudásunkat győzelemre lefordítani, és ezért érkezik sok panasz a borzasztó matchmakerre és fullvörös csapatokra.
Aztán, az még mindig nem gond, ha valaki csak sétahajózás szintjén áll több ezer csata után, legalább lesz free damage rajta. De amikor egy ilyen kerekedik fel, hogy majd ő jól megmond ezt-azt... az ki szokta húzni a gyufát néhányunknál. :D

(#21521) eventus


eventus
veterán

Prinz Eugen versenyzik az Atagoval, nem tudok donteni. Mindkettonek van olyan elonye amit szeretek. Javaslat? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21522) FoxiestFox válasza eventus (#21521) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Atago

(#21523) Chabe89 válasza fasyrt (#21512) üzenetére


Chabe89
addikt

Hányszor próbáltam én megvédeni csórikámat, de hidd el hálátlan egy szerep ez. Egy idő után mindenkinek elfogy a türelme. Semmi lealacsonyító nincs benne, saját magának szerezte ezt a "hírnevet" a butaságaival.

kozi71: Valaki azért játszik, hogy kikapcsolódjon, valaki pedig arra vágyik, hogy egyre jobb és jobb legyen. El kell fogadni, hogy mindkét tábor létezik. A probléma itt abból következik, hogy varjú barátunk úgy próbál meg tanácsokat osztogatni, hogy nincs mögötte valódi tudás. Ezért megy a pislogás, hogy majdnem 7k csata után Bad/Below Average statisztikával, miért akar tanácsokat osztogatni. Szerintem ti is inkább olyanoktól szeretnétek tanácsokat kapni akinek azért van fogalma arról, hogy működik egy adott hajó, vagy maga a játék egyáltalán. Nem kell itt elitizmusra gondolni, mert nem ez a cél. Ha téged nem érdekel a statisztika az rendben van, de attól még arra jó lehet, hogy megnézd kinek a tanácsát érdemes megfogadni.
Nem emlékszem, hogy itt bárki is meg lett volna bélyegezve a statisztikája miatt (Olit kivéve a fentebb leírt okokból). Sok emberrel játszottam innen a fórumról és egyáltalán nem érdekelt milyen statja van. Volt aki véresen komolyan tolta még a random csatákat is és tényleg vért izzadtunk a győzelemért. Volt olyan is aki csak kikapcsolódni jött, mentünk pár kört és jól éreztük magunkat nem számított, hogy győzünk vagy veszítünk.

eventus: +1 az Atagonak

[ Szerkesztve ]

(#21524) szilva01


szilva01
őstag

Hobbinacikent annyit tudok mondani, hogy #csakakriegsmarine

(#21525) eventus


eventus
veterán

Akkor a Myoko ma becsulettel bucsuzik. Koszonom a velemenyeket!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21526) kozi71 válasza Chabe89 (#21523) üzenetére


kozi71
senior tag

Nem kritikának írtam csak leírtam én hogyan állok a játékhoz. :R

Más: Én most a német cirkáló vonalat nyomom, illetve csak haladok . Még egyiket sem vettem meg, de a kilencesnél járok fejlesztésileg. Az viszont már feltűnt (angol vonalon), hogy a kilences jobban működött nálam mint a tízes. Németeknél is így van? Mert ha nem , akkor nem költekezek erre, hanem gyűjtögetek tovább a Hindenburgra. Viszont csak furdal a kíváncsiság milyen lehet ez a menekülés közben hátrafelé lövöldözős Roon. Olvastam itteni hozzászólásokat, de szinte mindenki mást mást ír róluk.

Tegnap szóba került a Warspite. Mentem vele két kört hamar gyorsan. Változtattak azon a masinán valamit páncél ügyileg? Egy Fuso eltalált egy sorozattal, és a fél életem oda is lett. Nem volt citadella. De eddig elég kemény hajóra emlékeztem. Ágyúi továbbra is rendben vannak. Mindkét menetben nyertünk,jobban termeli a hasznot mint a Montana. Csak ne lenne olyan lassú.

high tech, low life

(#21527) #52588800 válasza kozi71 (#21519) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én is szórakozásból játszom. De megpróbálok azért valamit alkotni, mert van ott a csapatban még jó pár játékos, akik azért valamilyen szinten számitanak rád.

(#21528) kozi71 válasza #52588800 (#21527) üzenetére


kozi71
senior tag

Hát én eléggé aktív vagyok, szóval nem kell noszogatni.

Prinz Eugen nekem mint hajó tetszik, de szinte csak repcsik ellen hatásos. Darálja őket rendesen.
Viszont szinte lehetetlen elbújni vele. Hamar szétkapják, pár sorozattal, nem túl erős a páncélja.
Atago-val én is szemezek, az még nincs meg. De elég sokan használják, szinte minden csatában van a csapatban.
Amit tudok ajánlani az a König Albert. Ezzel sikerült eddigi legjobb eredményemet összehozni. Hét hajót süllyesztettem vele egy csatában.

high tech, low life

(#21529) olivera88


olivera88
veterán

Kissé lesarkositsák a dolgokat egyesek sztem. Más szemszögből is kellene nézni.
A hajók ismerete nem függ össze szorosan azzal h az valakinek milyen erdeményei vannak vele( PR,WR? avg dmg). Erre akartam kilyukadni.
A rossz eredményke nem csak kizárolag oda vezethetők vissza, hanem rossz elhamarkodott döntések, amikor annélkül csinál vmit hogy átgondolná az ember, aztán jön az h idő előtt kiesik csatából, nem egyszer van h elhamarkodott döntést hozok, aztán annak iszom a levét, illetve van olyan is h túl óvatos vagyok, azért megint csak nem minden esetben jó, mert aztán visszaköszönhet úgy h alig lövök össze dmg-t.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21530) FoxiestFox válasza eventus (#21525) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért búcsúzna? A kapitánya ideális az Atagoba, szabadon teheted ki-be, prémbe nem kell átképzezni, és bár hasonló gépek, eltérően lehet őket játszani, más a tier is, az Atago többnyire T9-10-ben játszik, amivel elég hamar teleszalad az ember qkuja.
Szerintem tartsd meg a Myo-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21531) FoxiestFox válasza kozi71 (#21528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig a Prince Potato elvileg egy elég tanky hajó, egészen más világ, mint mondjuk a Mogami, amit tényleg instant szarrá citeznek minden távolságból, minden szögből.

(#21532) Chabe89 válasza olivera88 (#21529) üzenetére


Chabe89
addikt

Ismered a hajót = ez itt az Atago, egy T8-as japán prémium cirkáló.

Kiismered a hajót = Tudsz játszani a hajóval. Ismered minden erősségét és gyengéjét, így próbálsz olyan helyzeteket kialakítani amiből te jössz ki jobban. Tudod mikor kell pusholni, vagy épp távolságot tartani és ezt a statisztikád visszatükrözi.

Akár hányszor láttalak játszani te mindig valahol a pálya szélén szörföztél, vagy szólóztál a másik oldalon ahol még nagyon a madarak se röpködnek. Igazából nem is tudom minek tépem a szám, hiszen te magad írtad az előbb, hogy rossz és elhamarkodott döntéseket hozol, tehát rossz játékos vagy. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha nem okoskodnál mellé egyfolytában.

(#21533) eventus válasza FoxiestFox (#21530) üzenetére


eventus
veterán

Persze, kapitany marad, eleg okos mar :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21534) FoxiestFox válasza eventus (#21533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Úgy értettem, Myo-t is megtartanám a helyedben :D

kozi meg ha jól olvasom, úgy húz ágakat, hogy free xp-t vált, és meg se veszi a tech line hajókat? :DDD Az életben nem tanul meg játszani, ha igen.

(#21535) olivera88


olivera88
veterán

Közbe megjött az Enterprise is. :Y Az elébb véletlenül randomba mentem Bayernel, erre hopsz Enterprise két oldalon, de mindkettő noob volt szerencsére.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21536) Smish válasza FoxiestFox (#21531) üzenetére


Smish
tag

Visszaolvasva a fórumot az tűnt fel hogy sokan a Wargaming játékaiban, többre becsülik az egyéni statisztika jelentőségét, mint amennyit ér valójában és ezzel igazolják a saját álláspontjukat.
Ezzel szeretnék egy kicsit vitába szállni.

Csak a saját tapasztalataimból indulok ki és a saját statisztikáimból.
A WoT-ban 53% a győzelmi arányom, míg itt 45%.
Szerintem ez nem azért van mert a tankban ügyesebben játszom vagy itt szarabbul. Itt is legalább annyi időt eltöltök a hajók paramétereinek tanulmányozásával, mint a tankoknál.
Szerintem a probléma mindkét játék esetében a hatalmas mázlifaktor. Sokszor csinálhat az ember bármit, akkor is veszít és van hogy egy értelmes lövést sem tud leadni, már nyer a csapat.
Sokan talán úgy vélik hogy ha eltalálnak egy hajót és mondjuk mindjárt bead nekik 2 citadella találatot, az azért van, mert ők "tudnak" játszani. És mert 55% a győzelmi-arányuk, ők a faszagyerekek akik megmondhatnak bármit.
Pedig csak azért lőnek éppen akkor 2 citadellát a szerencsétlennek, mert a program éppen beadja nekik.
Más meg őket lövi folyamatosan mégis csak 1300-akat sebesülnek. Mert ezt dobja nekik a gép. Ha program éppen akkor nem engedi, hát akkor lőhetik az ellent ezerrel, nem fognak sebezni semmi komolyat.
És bizony a magas győzelmi arányú játékosok is függenek a többi játszani "tudó" játékostól.
A tankban 25% az RNG és tudtommal itt is ennyi, javítsatok ki ha tévedek.
Ez mellett nincs miről beszélni, mert ez mindenre kihat. A lövések pontosságára, az áthatolásra, a tűzgyújtásra, a sebzésre, mindenre. Nem a játékos ügyességén múlik menyit sebez, hanem a szerencsén.
A lényeg hogy akinek magas a Win-je, lehet hogy simán kurva mákos csak nem vesz tudomást róla.
Úgy hogy szerintem feleslegesen hadakozik bárki a saját véleménye mellet a győzelmi arányára hivatkozva.
Ezzel nem azt mondom hogy nem számít a játék ismeret, hogy menyire helyezkedik ügyesen, vagy menyire tud csapatban játszani valaki. Menyire jó stratéga stb. Ezek igenis mind számítanak persze.
De van hogy egy jó játékos a seggét veri a földhöz, akkor sem nyer a csapata, mert a program nem nekik kedvez. És aki ezt nem látja mert el van telve a saját statisztikájának szépségével, szerintem az vak.

Kösz hogy elolvastad!

Ui FoxiestFox-nak:
Nem a te hozzászólásodra akartam hivatkozni, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#21537) Chabe89 válasza Smish (#21536) üzenetére


Chabe89
addikt

Itt most nem az a lényeg, hogy kinek milyen a győzelmi aránya (a PR többet elárul), hanem arról, hogy miért akar valaki tanácsokat osztogatni olyan dologról amihez nem ért. Én, ha most kezdeném akkor olyantól szeretnék ellesni dolgokat aki ért is hozzzá. A vita során egyszer sem méregettem az e-péniszem szerintem. Teljesen átlagos játékosnak tartom magam és tudom, hogy vannak nálam jobbak itt a fórumon is.
RNG résszel részben igazad van, de azt nem az dönti el, hogy használod a terepet, milyen a helyzetfelismerésed, milyen gyorsan tudsz reagálni egy adott szituációra. Kell hozzá szerencse, de csak ezzel magyarázni a hibáinkat balgaság.

(#21538) sith7 válasza olivera88 (#21535) üzenetére


sith7
nagyúr

a Shop - ba ?

(#21539) ledgeri válasza eventus (#21521) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi szerepel a listádon a Prinz Eugen mellett?

(#21529) olivera88 Szép és jó de az hogy "egyszer kétszer becsúszik, de jól játszom egyébként" ellentétben áll azzal hogy "átlagban ikább veszítek, mert nem tanulok hibáimból, de azért véleményezek dolgokat, mert <<értek hozzá>>".

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21540) eventus válasza FoxiestFox (#21534) üzenetére


eventus
veterán

Mindig ket hajom van csak, egy cirkalo es csata. Most Myoko es Bayern. Regebbi mindig sullyesztesre kerul.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21541) FoxiestFox válasza Smish (#21536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Szerintem a probléma mindkét játék esetében a hatalmas mázlifaktor. Sokszor csinálhat az ember bármit, akkor is veszít és van hogy egy értelmes lövést sem tud leadni, már nyer a csapat."

Pontosan.

"Sokan talán úgy vélik hogy ha eltalálnak egy hajót és mondjuk mindjárt bead nekik 2 citadella találatot, az azért van, mert ők "tudnak" játszani. És mert 55% a győzelmi-arányuk, ők a faszagyerekek akik megmondhatnak bármit.
Pedig csak azért lőnek éppen akkor 2 citadellát a szerencsétlennek, mert a program éppen beadja nekik.
Más meg őket lövi folyamatosan mégis csak 1300-akat sebesülnek. Mert ezt dobja nekik a gép. Ha program éppen akkor nem engedi, hát akkor lőhetik az ellent ezerrel, nem fognak sebezni semmi komolyat."

Nem egészen, sőt. Arról van szó, hogyha tudod, hogy mivel mire, mikor, és hová érdemes lőni, akkor nagyobb eséllyel fogja beadni neked azokat a bizonyos citeket és egyéb masszív peneket, mint annak, aki csak úgy nagyjából odapuffogtat, és majd vagy ad valamit, vagy nem. Meg kell tanulni ezt is, ahogy az ideális célpont kiválasztását, mozgásának kiszámítását, azt felmérni, hogy egyáltalán érdemes-e rálőni, leleplezve azzal a hajód helyzetét, stb.

"A lényeg hogy akinek magas a Win-je, lehet hogy simán kurva mákos csak nem vesz tudomást róla."

Annyira senki nem mákos, hidd el. Átlag feletti (főleg sokkal átlag feletti) wr-t nem lehet szar játékkal tartani, max akkor, ha két másik személlyel vagy divben, akik tudnak játszani, és ügyesen carryznek magukkal. Ilyen, gyanítom, nem sok van.

(#21542) Smish válasza FoxiestFox (#21541) üzenetére


Smish
tag

"mint annak, aki csak úgy nagyjából odapuffogtat"
Ezt fejtsd ki kérlek bővebben. Hogy hogy aki csak úgy odapufogtat?
Á ott megy egy hajó, rálövök... de nem lövök pontosan rá, mert az túl egyszerű nekem.
Inkább csak úgy köré pufogtatok, egy lövés 3km-el elé, 2 lövés 3-al mögé na lássuk mi lesz.
Így gondolod valahogy?

"Arról van szó, hogyha tudod, hogy mivel mire, mikor, és hová érdemes lőni, akkor nagyobb eséllyel fogja beadni neked azokat a bizonyos citeket"
Na látod te ebben hiszel. Erről beszélek. Neked beadja, másnak meg nem.
25% RNG mellett, engem legalábbis, nem tudsz meggyőzni.

"Meg kell tanulni ezt is, ahogy az ideális célpont kiválasztását, mozgásának kiszámítását, azt felmérni, hogy egyáltalán érdemes-e rálőni, leleplezve azzal a hajód helyzetét, stb."
Képzeld el hogy a föld 25% RNG-vel működik.
Hol van gravitáció hol nincs, tanulj meg itt járni. Hol kerek a föld hol lapos, tanulj meg itt navigálni.
A tanulás csak állandó mutatókkal lehetséges ami itt nincs meg, itt csak tippelni lehet egy lövésnél is.
Sehol máshol nem alkalmaznak ilyen marhaságot.

Mindazonáltal szeretek játszani mielőtt valaki belekötne hogy akkor minek kinzom magam.
Meg van a maga hangulata. Itt nincs akkora szakadék a tierek között mint a tankban, nem gáz a +/-2 tier.
Látványosak a csaták.
Valaki itt írta nemrég hogy 45% satat alatt nem lehet élvezni a játékot meg el kell gondolkodnia az illetőnek.
Na ez baromság szerintem a korábban kifejtett véleményem miatt.
Bőven 50% win alatt is lehet jókat játszani.

(#21543) kozi71


kozi71
senior tag

Már ilyen alakok is beovakodnak a játékba.

high tech, low life

(#21544) ledgeri válasza Smish (#21542) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bőven 50% alatt játszani jó lehet annak aki tényleg puffogtat, Japán DD-kkel megy cirkálók mögött, és torpedózik elsőspotos BB-kre t7-ben, 15 km-re.. de annak aki érti a játék lényegét, és dolgozik a csapatért még egy cipelendő egyén aki miatt értékes pontokat veszít, vagy időt, mert az bújócskát játszik, miközben ő maradt egyedül hátul, és még ha meg is menthetné a csatát, csak számolgatja a pixeleket...

Ja, hogy lehet bőven 50% alatt alatti winrate okozója az RNG?? Persze, de az nem csúzlit ad erőd ellen, hanem befolyásol, ha valaki jól csinálja a dolgát akkor visszaromolhat átlagossá, ha átlagosan, akkor rossz lesz... hogy ennél mélyebbre nem menjek...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21545) Chabe89 válasza Smish (#21542) üzenetére


Chabe89
addikt

Szerintem eléggé félreértetted amit az a bizonyos illető mondani akart. Arra próbált kilyukadni, hogy 50% WR alatt ne nagyon akarja megmondani a frankót, mert egyszerűen hiteltelen. :U

(#21546) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Enterprise árak: 30k, 21k,15k. Témogatóinknak kaviár nem jár...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21547) sith7 válasza ledgeri (#21546) üzenetére


sith7
nagyúr

15k :Y . az első prém tankom 7200 huf volt :o

(#21548) olivera88 válasza sith7 (#21547) üzenetére


olivera88
veterán

Mit akarsz alig több mint egy T8 as BB. Várható volt sztem h kissé drágább lesz a neve miatt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21549) FoxiestFox válasza Smish (#21542) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erre igazából már egyszerűen válaszolni sem érdemes, miután mindent leírtam előzőleg, ráadásul érthetően. :(
Nem tudom, mennyi meccsed van a játékban, de ha 1-2k már beleszaladt s mégsem tudod még, hogy hová célzunk csatahajóval pl egy Bismarckon, és hová egy NC-n, akkor értem, miért nem érted, hogy nem csak az a két véglet van, hogy eltalálod, és nem találod el, hanem az is, hogy felépítményre lősz-e, vagy tudod-e milyen magasságban kell meglőni a Bismarckot azon a vékony csíkon a fedélzet és a hajótest között, hogy maximális AP pent adjon, vagy mákos esetben citadellát, vagy lövöd a vízvonalát mintha bármi értelme lenne. szemben az említett NC-vel, ahol jó helyre célozva megtalálod a citadelláját.

Természetesen van, hogy nem adja be, mindenkivel előfordul, ahogy az is, hogy full oldalt mutató cirkálókat nem tud az ember megbüntetni, így van, ez az rng.

Véglénnyé egyszerűsítve, szerinted melyik bír nagyobb eséllyel az eredményesség szempontjából?
- meglőni a jó helyen, a jó pillanatban az ellenfelet
- csak úgy odasózni, hogy tuti eltaláld, oszt majd ad valamit

Nem egyetemi szint, nem becsapós kérdés :N

[ Szerkesztve ]

(#21550) Smish válasza FoxiestFox (#21549) üzenetére


Smish
tag

Úgy látom nem nagyon érted mit akartam kihozni ebből a témából, ezért ecseteled nekem nagyon hogy hova kell célozni.
De már ne füzzük ezt tovább, a többiek már biztos unják. Olasz hajók lesznek? Olvasott valaki róluk?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.