Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) mezis válasza DeathAdder (#33949) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, a WiFi lehet nyílt is. Van is sok ilyen direkt nyilvánosságnak szánt WiFi. (A banki ügyeidet azért inkább drótos csatlakozásról, csak ilyen célra használt (Live) Linux-ról intézd. :K )

Csak annyi dolgod lesz a dd-wrt-s repeaterednél az IP címekkel, hogy LAN IP CIM = 192.168.0.99 és DHCP = OFF.

Amikor ez érvényesítésre kerül (Sava, Apply) akkor már ezen az új LAN IP címen kell bejelentkezned a repeater-edhez a folytatáshoz.

A dd-wrt-ben WAN kapcsolatot tiltsd le. (Lehetne 5-ik LAN portként is üzemelteteni, ha kevés lenne a maradék 3.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33952) mezis válasza DeathAdder (#33949) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ami a "B" routert illeti, az ennek a leírásnak tudható be? Mert ha igen, akkor értem"

Igen az egy jó, könnyen érthető leírás. Az IP címnél természetesen a Te routerednek megfelelő 192.168.0.x -et célszerű használnod.

(Lehetne a jelenlegi routered LAN IP címtartományát is módosítani, de nem célszerű egyszerre két dolgot is elrontani. :DDD )

mezis

(#33953) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Nem oldódott meg a helyzet, úgy hogy átváltok wifi-re. Ezt néztem ki. Valakinek van róla véleménye, hogy milyen?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#33954) Rico45 válasza t.kristof (#33953) üzenetére


Rico45
őstag

Vedd meg! Jó kis cucc!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33955) whYz válasza t.kristof (#33953) üzenetére


whYz
addikt

Nekem ilyenem van es hasznalhato. Vettem hozza egy 9dbi-s antennat igy eleg brutalisan nez ki es meg a jel is jobb. Ahhoz, hogy 150Mbiten tudd hasznalni, engedelyezni kell a 40Mhz-et a routeredben a wifi beallitasoknal.

(#33956) t.kristof válasza whYz (#33955) üzenetére


t.kristof
senior tag

Rico45: Köszönöm mindkettőtöknek! Megrendeltem! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#33957) DeathAdder válasza mezis (#33952) üzenetére


DeathAdder
veterán

Világos :DDD

Közben már nálam a router, hamarosan el is kezdem az okosítást, jelentkezem :K

(#33958) kacsyx válasza mezis (#33948) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszönöm, sikerült! :R

(#33959) DeathAdder válasza mezis (#33952) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na szóval, a firmware frissítés rendben volt, és miután a dd-wrt adminisztrációs felületére léptem magam mentem a szoftverfrissítésre, és betallóztam a tl-wr740nv4-webflash.bin fájlt.

Ezután követtem az utasításokat, vagyis:

Setup -> Basic Setup

Local IP adresst átírtam 192.168.0.99-re ahogy mondtad (ezt miért erre kellett beírni? olyan címet kellett megadni ami nem ütközhet a fő router DHCP tartományába?)

Gateway, és Local DNS helyére a fő router ip címét adtam meg azaz a 192.168.1.1 -et.
Ezután a Save-re mentem

Ezután már az új IP címen érhettem el a dd-wrt -t, vagyis a 192.168.0.99-en.

ugyanitt a DHCP servert Disable-re tettem.

Tovább követve az utasítást a Security - > Firewall menüben az SPI Firewallt Disable -re tettem

ezután a Wireless -> Basic Settings-ben a Wireless Mode-t AP-ról meg kellett volna változtatnom a leírás szerint "Repeater Bridge" -re, de nekem nem volt ilyen opció, csak ilyenek és én a Client Bridge-re mentem

A Wireless Network Name (SSID) -hez pedig a fő router nevét írtam be, majd a Save-re mentem

Ezután az Add-ra mentem és az új Wireless Network Name (SSID) mezőben megadtam egy új nevet, ami nem egyezik a fő routerem nevével, majd Save.

Na ezek után nem történt semmi, a hálózat neve pedig továbbra is dd-wrt maradt, csatlakozni lehet az eszközre, de net nincs rajta.

Hol rontottam el? :)

***ja és az utolsó lépést kihagytam, mert nincs titkosítva a hálózat :B

[ Szerkesztve ]

(#33960) DeathAdder válasza DeathAdder (#33959) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na akkor mégegyszer, már ott tartok, hogy egy pillanatra bejött a repeater a hálózati találatok között, de utána soha többet nem.

Tehát előröl mindent szájbarágósan:

A fő routerem ill. annak biztonsági beállítása

A repeaternek szánt routert resetelem.
192.168.1.1 -el belépek az adminisztrációs felületre miután megadtam a felhasználónevet és a jelszót.

Setup -> Basic Setup fül alatt a Local IP adress -t át írom 192.168.0.99-re ahogy mondtad.
A Gateway, és Local DNS mellé a fő router ip címét írom be a 192.168.0.1 -et. LINK

Ezután Apply majd Save. Ekkor "az oldal nem érhető el", sem akkor, ha a 192.168.0.99 -re megyek. A megoldás, hogy kikapcsolom, majd bekapcsolom a routert, és így már el tudom érni a 192.168.0.99 -en.

Ezután a Security/Firewall menüben az SPI Firewall-t Disable-re állítom, majd Save.

Tovább haladva Wireless/ Basic Settings fül alatt a Wireless Mode -nál Repeater Bridge helyett Client Bridge-re megyek, mert nincs repeater bridge -re választási lehetőségem.
Ugyanitt a Wireless Network Name (SSID) melletti sorba beírom a fő routerem SSID nevét azaz "Anonymous", majd Save. ÍME

Ezután ugyanezen a lapon a Virtual Interfaces alatt Add-ra kattintok majd az SSID mezőben megadok egy másik nevet: "Anonymous_repeater" és a Save-re megyek. ÍGY

Tovább a Wireless Security fülre mindkét esetben WPA2PERSONAL -ra megyek, a WPA Algorithms-t pedig AES-re teszem mindkét esetben. Ezután megadom a WPA Shared Key sorba mindkét esetben a fő router által megadott jelszót, majd Save. LINK

Újraindítom a repeatert és az "Anonymous_repeater" hálózat rövid időre láthatóvá válik, majd eltűnik és soha többet nem lesz látható :U

Ennyi, nálam itt megállt a tudomány :B

[ Szerkesztve ]

(#33961) Gubek-Einste válasza DeathAdder (#33960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg a következőeket:
Reset, IP és Firewall beállítás ahogyan eddig csináltad. DHCP kikapcsolása mert nem kell.
Wireless Mode legyen Client majd VAP hozzáadása és beállítása a korábbi módon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33962) DeathAdder válasza Gubek-Einste (#33961) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nemtom, valami itt nincs rendben.

Az új IP-t 192.168.0.99 –et is gyakran úgy eldobja, hogy többet nem tudom elérni sehogyan sem a dd-wrt felületét, csak akkor, ha újból resetelek :F
És ma sajnos már az is probléma, hogy egyáltalán egyszer is felcsatlakozzak az új IP címmel :(
Csak próbálkozik, próbálkozik, majd egyszer csak bedobja, hogy nem érhető el :(((

(#33963) Chrystall


Chrystall
senior tag

A minap kint kirándultam a városunk mellett a dombokon, és onnan jól látszik a helyi Tesco, ami talán lehetett úgy 800m-re, de lehet volt 1 km-re is. A telóm érdekes módon olyan messziről befogta a Tesco Hotspot jelét. Nem tudjátok mivel lehet ilyen nagy hatótávú wifi hálózati jelet generálni? A modellquadkopterem repülési távját szeretném növelni, és ez az eset most gondolkodóba ejtett. A Tescoban hogy van ez megoldva?

(#33964) And válasza Chrystall (#33963) üzenetére


And
veterán

"Nem tudjátok mivel lehet ilyen nagy hatótávú wifi hálózati jelet generálni?"
Sokan hiszik azt, hogy ez biztosan valami különleges 'csoda' wifi-eszköz eredménye. Bár attól is függ, honnan nézzük a dolgot, el kell keserítselek: ez nem igaz. Semmi különleges nincs abban, ha egy kliens pár pillanatra látja egy 'távoli' AP jelét (csatlakozni mondjuk az iszonyú gyenge jelszint okán úgy sem tud): szerencsés körülmények összjátéka. A legfontosabb a tiszta rálátás és az adott időpillanatban épp kevéssé zsúfolt sáv. Teljesen hagyományos wifi-eszközökkel stabilan áthidalható pár száz méter, akár több is, csak tisztességes, közepes nyereségű antennák és rálátás kellenek hozzá. A te eseted annyiban különleges, hogy az egyik fél (a telefonod) adottságai roppant gyengék. Ez nem az adott telefontípus sajátossága, hiszen fizikailag mindegyikbe csak nagyon kis méretű - ezért igen korlátozott nyereségű - antenna fér bele, és abban is elég biztosak lehetünk, hogy a hotspot antennája sem lehet különleges, pl. nagy valószínűséggel az is kisebb nyereségű körsugárzó.
"modellquadkopterem repülési távját szeretném növelni, és ez az eset most gondolkodóba ejtett."
Az RC-távvezérlők hatótávolságát általában több dolog is korlátozza, például a wifi-nél is kisebb adóteljesítmény, nagyon alacsony nyereségű adó- és vevőantennák (különösen, ha a rendszer a rövidhullámú sáv tetején /27 MHz/ vagy az URH-sáv alján /49 MHz/ működik), valamint az a tény, hogy az átlagos konzumer távvezérlő vevők érzékenysége és kapcsolódó paraméterei az egyszerű felépítés (csak egyszeresen transzponáló vevő, vagy szimpla egyenesvevő) okán csapnivalóak. A teljes távvezérlő rendszer vagy a vevő áttervezése nélkül ezzel nem sokra lehet jutni.

(#33965) mezis válasza DeathAdder (#33962) üzenetére


mezis
nagyúr

"Gateway, és Local DNS helyére a fő router ip címét adtam meg azaz a 192.168.1.1 -et."

Korábban azt írtad, hogy 192.168.0.1 az "A" routered LAN IP címe.

Most akkor mennyi ? :F

mezis

(#33966) DeathAdder válasza mezis (#33965) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, ezt elírtam az előbbi hozzászólásomban :B
A fő routerem IP címe: 192.168.0.1.

(#33967) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Adott egy SMC 7004VBR router /192.168.2.1/.
A hozzá kapcsolódó eszközök:
UPC WebStar modem WAN
asztali gép LAN
HAME A15 3G Wi-Fi router LAN

Elvégeztem az ajánlott beállításokat.
Így már a HAME A15 3G Wi-Fi router kezelőfelülete elérhető, így a LAN IP címet átállítottam 192.168.2.10-re, a DHCP-t letiltottam valamint a WIFI beállításokat is elvégeztem.
Probléma, hogy így sem működik mivel néha-néha találja meg a WIFI jelet és amikor csatlakozni szeretnék mobillal / Lumia 820 / akkor a jelszó beírására kiírja, hogy érvénytelen jelszó - a megadott jelszavat sehogyan sem fogadja el.

HAME A15 3G Wi-Fi router internet beállításai

és a WAN beállítási lehetőségek

[ Szerkesztve ]

(#33968) kmisi99


kmisi99
addikt

Az usb-s wifi stickek mennyire jók? Ha pci kártya helyet veszem az tudna megfelelő hatótávot stb?

(#33969) whYz válasza kmisi99 (#33968) üzenetére


whYz
addikt

Meg akar jobbat is, mivel magasabbra tudod tenni, vagy jobb pozicioba. External antennas valtozatokat erdemes nezni, es kicserelni az antennat egy 7 vagy 9 dbi-re es usb hosszabbitoval megfelelo poziciot kell keresni neki.

Hatrany: ezek altalaban csak 150Mbitet tudnak, de egy ~70Mbites netig nem nagyon lesz problema vele, boven jo jatekra vagy netezesre.

[ Szerkesztve ]

(#33970) kali válasza kmisi99 (#33968) üzenetére


kali
legenda

típusa is válogatja, nyilván nem minden esetben jobb, hiszen pici kis beépített antennája van, bár ez akkor ellensúlyozva lehet, ha például egy munkaállomás házának a hátulján lécő pci modul helyett, mondjuk előre kerül bedugásra az usb stick, és így nem árnyékolja a gép háza, arról nem is beszélve, hogy usb hosszabbítóval is javítható a kapcsolat minősége, a modul megfelelő elhelyezésével.
bizonyos modulok még rátekerhető, ütős külső antennával is rendelkeznek; link

(#33971) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy TP-LINK TL-WN321G lenne, Ilyen 5mbites nethez kell szóval nem lenne terhelve. Egy 1,5m hosszabbítót még kapna. Gondolom minél magasabbra érdemes rakni nem?

(#33972) whYz válasza kmisi99 (#33971) üzenetére


whYz
addikt

En inkabb a TL-WN722NC-t ajanlom, kb semmibe nem kerul es adnak hozza jo kis tartot meg kulso antennas.

Nalam az ilyen belso antennas adapter mar nem vitt at 2 falat. Ha egy szobaban vagy a routerrel akkor viszont teljesen mindegy mit veszel. :)

Alapszabaly, hogy ne legyen kozel a foldhoz a router meg a usb adapter se.

(#33973) mezis válasza DeathAdder (#33966) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam egy WR941ND - dd-wrt - repeater beállításai:

WAN: Disabled

LAN: IP: 192.168.0.99
MASK: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.254 (a router LAN IP címe)
Local DNS: 192.168.0.254

DHCP Server: Disabled (elég a routeré)

Wireless: Interface: ath0
Mode: Client Bridge
Network: G only (a router csak "g"-s)

A Physical és a virtual ugyanolyan néven mint a router WiFi-je, és a password-ök is ugyanazok.

Hoppá: Mintha ezekről eddig nem esett volna szó ! :

Services : DNSMasq = Enabele, Local DNS= Disable, No DNS Rebind = Enable.

Security: SPI Firewall = Disable

Az adminisztrácoónál meg akár ki is csukhatja az ember magát a WEB-es felületből való elérésről. No de ilyenkor jöhet a hosszú reset, minden visszaáll alapértékre.

Üdv.!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33974) mezis válasza kmisi99 (#33971) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem lehet azt tudni. Legalábbis amíg nem fut egy InSSIDer vagy valami hasonló, megbízható sw. :K

mezis

(#33975) mezis válasza DeathAdder (#33960) üzenetére


mezis
nagyúr

"a Virtual Interfaces alatt Add-ra kattintok majd az SSID mezőben megadok egy másik nevet"

Nálam mind a három SSID (és a Psw is) azonos ! (router, Physical, Virtual interface)

mezis

(#33976) kgbxlz válasza splat (#18551) üzenetére


kgbxlz
újonc

http://www.gemmicrowave.com/hu/hasznos-informaciok/technikai-informaciok/131-antennak/191-wifi-lefedettseg-novelese/

(#33977) mezis válasza kgbxlz (#33976) üzenetére


mezis
nagyúr

(2011-08-28) HSZ:18551
Egy újszülöttnek minden HSZ új ? ;] :)

mezis

(#33978) BarnaiT


BarnaiT
csendes tag

sziasztok

kérnék egy kis segítséget.

Van 2 különböző szolgáltatótól netem, hogy lehet őket egyesíteni???
úgy tudom olyan routerrel lehet amin 2 db WAN port van. Ha igen tudnátok ajánlani valamilyent.

ha meg nem router kel hozzá akkor hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#33979) kali válasza BarnaiT (#33978) üzenetére


kali
legenda

szia,

így igaz, a dual wan router a jó megoldás.
milyen gyors net alá kellene?
kell a gigabit képesség, vagy elég a 100-as?
azt érdemes tudni, hogy a dual wan router nem az olcsó otthoni kategória.

[ Szerkesztve ]

(#33980) vargalex válasza BarnaiT (#33978) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Bármilyen OpenWrt kompatibilis routerrel megoldható a több van kapcsolat kezelése (akár 7). De van dual wan képes Tomato build is. Tehát elég lehet a soho kategória is.

Alex

(#33981) BarnaiT válasza kali (#33979) üzenetére


BarnaiT
csendes tag

Kösz srácok!

Nem kell túl nagy router, mert az egyik 5/1es a másik 5/2es (Mb/s).
mind a kettő mikros net csak más szolgáltatótól jön, mikrón nem osztogatnak 100 Megás neteket :)

Amúgy nézegettem 2 wan portos routereket 17-18az alja, max 30-35e szánok rá.

Ha tudnátok írni konkrét típust jó lenne!

(#33982) Gubek-Einste válasza BarnaiT (#33981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

3rd party firmware-rel már kompatibilis a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1 is amiknek az ára 10k alatt van.
Gigabites portokkal szerelt típusok a TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N15U/N16/N56U/N65U, Netgear 3500Lv2/3700, árunk 13-30k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33983) proradeon


proradeon
őstag

Üdv!

Adottak az alábbi WiFi körülmények. Az én WiFi hálózatom a sárga színnel jelölt. A problémám az, hogy hiába van kliens oldalon 270 ill. néha 300 Mbps-os linksebesség (4-es jelerősség mellett), 40-45 Mbps-nál többet nem képes elérni. Tisztában vagyok vele, hogy a 270 ill. 300 Mbps-os értékek csak névleges értékek, és ennek csak a töredékét lehet elérni, de hogy ennyire... (A router egy TL-WR1043ND OpenWRT-vel, a kliens pedig egy Linksys WMP600N.)

Jól sejtem, hogy a 3 overlapping-nak köszönhető ez az alacsony sebesség? :U (Csak erre tudok tippelni, pedig láttam már jóval zsúfoltabb hálózat esetén is 45 Mbps-os elért sebességet.)

Az esetleges válasz(oka)t előre köszönöm!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#33984) csixy válasza proradeon (#33983) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg a 9-es, vagy a 4-es csatornán.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33985) And válasza proradeon (#33983) üzenetére


And
veterán

Nem hinném, hogy a (2,4 GHz-es) csatornaváltás ezen segítene, mivel ekkora sávszéllel akárhova is teszed, elfoglalod a sáv minimum harmadát, és a többi hálózat térereje a tiédnél amúgy is sok nagyságrenddel kisebb. Kérdés persze, hogy van-e még valami olyan (nem wifi) a sávban, amit az inSSIDer nem lát. Sajnos hiába kétsávos a kliensed, ha a routered csak 2,4 GHz-en megy, pedig érdemes volna kipróbálni, hogy mire képes a jelenleg még kevésbé zsúfolt 5 GHz-en. Egyébként azzal a kártyával az általad tapasztaltnál sokkal nagyobb átviteli sebességre utalást nem nagyon találtam.

(#33986) proradeon válasza And (#33985) üzenetére


proradeon
őstag

Köszönöm válaszod! :) Végül végigpróbáltam az összes lehetőséget, és a 7+3 csatornák használata mellett értem el a legnagyobb sebességet (51 Mbps), így marad ez.
Egyébként van 5 GHz-es AP-om is, melyet a UPC féle belső antennás Technicolor TC7200 biztosít. Egy szimpla tégla fal van a gép és az AP között, de már ez is elég ahhoz, hogy a gépen csak 2-es jelerősség legyen. Persze ez jellemző az 5 GHz-re, de így érdemlegesen csak abban a szobában használható, ahol az AP van. (Mellesleg 5 GHz-en 23 Mbps-ot mértem a másik szobában lévő gépen. Telefonnal pedig 50 Mbps-et abban a szobában, ahol az AP van.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#33987) BarnaiT válasza Gubek-Einste (#33982) üzenetére


BarnaiT
csendes tag

Gubek:

Köszönöm a típusokat!

Annyi kérdésem lenne még, hogy amiket leírtál routerekt azok 1wan, és 4lan porttal rendelkeznek.
De akkor ezek szerint az egyik lan portot szoftveres lehet módosítani wan portra?

(#33988) Gubek-Einste válasza BarnaiT (#33987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyárilag mindegyiken 1 WAN és 4 LAN port van de 3rd party firmware alatt akár 4 WAN és 1 LAN port is beállítható ha arra lenne szükség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33989) BarnaiT válasza Gubek-Einste (#33988) üzenetére


BarnaiT
csendes tag

köszönöm a segítséget :R

Nézegettem a típusokat, és ASUS rt-n56u veszek 20e körül van. Ugyan 300Mbps de hátha egyszer kiér falura is egy normális net5 :))

(#33990) Gubek-Einste válasza BarnaiT (#33989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó választás az Asus N56U.
A 300 Mbps az a wifi elméleti link sebessége, valóságban, környezeti viszonyoktól függően, kb 80-100 Mbps ami össze jöhet, NAT-olni gyári firmware alatt 800+ Mbps tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33991) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy kérdés... amit a hozzáértésem hiánya generált valószínűleg. Ehhez a routerhez kifejezetten ezt az adaptert találtam
Ez USB 2.0-es. Namármost az USB 2.0 a max sebessége 480 Mbit . Akkor hogyan tudna ezen akár 867Mbit/s közlekedni az adat? Ezt nem értem.. vagy rosszul értem.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#33992) mezis válasza Attas (#33991) üzenetére


mezis
nagyúr

Rendben van az. A WiFi átvitelre megadott értéknek általában a fele sem igaz ! :Y :D ;]

mezis

(#33993) kali válasza mezis (#33992) üzenetére


kali
legenda

a fele sem igaz, hogy a fele sem igaz! :Y

(#33994) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok!

2.4Ghz-en interferál a laptopom a Bluetooth sávszéllel, így nem tudom használni a BT-s fejhallgatómat, mert gyakorlatilag 0-ra csökken a netes sávszél és ezt szeretném kiküszöbölni, ezért gondolkodom egy 5GHz-es routerben. Azt szeretném megtudni, hogy ha bekapcsolom a fejhallgatómat, és érzékeli a lapos, hogy lecsökkent a net sebessége, akkor automatikusan átvált 5GHz-re? Vagy milyen frekvenciára csatlakozik alapértelmezetten, mikor vált át a másikra, és mi befolyásolja ezt? A laptop Wifi kártyájában nem lehet letiltani a 2.4-et, illetve a routert használnák g-s eszközök is, tehát a routert sem állíthatnám only 5GHz-re.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#33995) kali válasza bendzso (#33994) üzenetére


kali
legenda

szia,

jobb esetben alapban is az 5 GHz a preferált a wifi modul által, de ez jellemzően állítható is a wifi (speciális) beállításaiban.

(#33996) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy apám laptopjaban állandóan eldobja a wifi a hálózatot. Lenovo gép, szinte új. Szoftveri eredetű, vagy a hardverrel lehet gond? Wifi ki-bekapcs után újra van net, de csak pár percig.
Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#33997) mezis válasza csabi94 (#33996) üzenetére


mezis
nagyúr

Első lépés: InSSIDer. Aztán majd meglátjuk azt, amit most még csak nem is érzünk...) :K

mezis

(#33998) mezis válasza bendzso (#33994) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ennyire beterpeszkedik a BT az 1 - 13 csatornákba vagy sok a szomszéd ? :F

mezis

(#33999) bendzso válasza mezis (#33998) üzenetére


bendzso
senior tag

Szomszedbol nincs sok, illetve ami erdekes, hogy telefonnal nagyon szepen mukodik a wifi es a bluetooth egyutt, ugyhogy tobben is azt gondoljuk, hogy ez egyedi hardverhiba, egyszeruen valamit rosszul fejlesztettek a mernokok.

kali: es a tavolsag mennyire szol bele ebbe? Marmint az 5GHz ugye kisebb teruletet fed le, es tegyuk fel, a lapos ugy iteli meg, hogy mar inkabb erdemes 2.4-re csatlakozni, de en bekapcsolom a fejhallgatot, ezert 0-ra csokken ezen a savszel. Ilyenkor meri, hogy az 5GHz ugyan kisebb jelerossegu, de ott most megis nagyob a savszel, es akkor atvalt?
Illetve sajnos Marvellek nem teszik lehetove, hogy beallitsam, hogy milyen frekvencian csatlakozzon a kartya.

(#34000) Gubek-Einste válasza bendzso (#33999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az 5 GHz-s wifi-nek ad meg a jelszavát és így nem tud a 2,4-esre csatlakozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.