Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) mezis válasza pöcpec (#33649) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor tovább kell kísérletezni a driverrel. Van olyan eset, amikor nem csak driver, meghajtó program is kell. Bár ez mostanában egyre ritkább.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33652) Hooper válasza Gubek-Einste (#33574) üzenetére


Hooper
őstag

Bekötötték a netet végre.
T-s netmánia M net lett bekötve (telefonvonalon), papíron 20/1 és ezt hozza:

Speedport W724V a router. Ezt szeretném a géphez vezeték nélkül kapcsolni.
Kábelezni végső esetben szeretnék, csak ha érezhetően instabil egy USBs wifis megoldás.
Előzmény itt
Milyen paraméterek kellenek még?
néztem azt az inSSider-t de fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#33653) Gézengúz válasza Hooper (#33652) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#33654) Hooper válasza Gézengúz (#33653) üzenetére


Hooper
őstag


köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33655) Gézengúz válasza Hooper (#33654) üzenetére


Gézengúz
addikt

atya-úr-isten....hol laksz Te?

(#33656) Hooper válasza Gézengúz (#33655) üzenetére


Hooper
őstag

Mert mi a baj?
nekem ez az egész nem mondd semmit :F
Amúgy BP belváros, Nagymező utca környéke.

[ Szerkesztve ]

(#33657) mezis válasza Hooper (#33654) üzenetére


mezis
nagyúr

Jó így az 1-es csatorna. (Néha nem árt ellenőrizni, hátha a szomszédok manővereznek.)
A térerő is elegendő az átlagos internethasználatra.
Titkosítás is rendben.
Használjátok egészséggel. WiFi-t is, lakást is.

Csak a csatolt kép felbontása nagyon kicsi. Inkább csak sejteni lehet a dolgokat róla.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33658) Gézengúz válasza mezis (#33657) üzenetére


Gézengúz
addikt

firefox- jobb klikk-kép megjelenítése....

Hoover borzasztó a környékeden a wifi hot-spotok száma...ez azt mutatja, a számok meg a térerőt...

(#33659) Hooper válasza mezis (#33657) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm!

szenvedjek a kábelezéssel a router és a PC között vagy van valami bestbuy USBs wifi adapter az alaplapi USBbe ami stabil kapcsolatot ad?

Kép nagyban

[ Szerkesztve ]

(#33660) csixy válasza Hooper (#33659) üzenetére


csixy
addikt

A legjobb megoldás az UTP kábel,
Drágább megoldás, ha a falakat bevonod ólommal és fémfóliát teszel az ablakokra,ajtókra. Akkor majd tudsz odabent Wifizni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33661) z67 válasza Hooper (#33659) üzenetére


z67
őstag

Powerline adapter?

(#33662) mezis válasza csixy (#33660) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a TP-Link két USB-s WiFi adapterével találkoztam eddig. A TL-WN722n és a TL-WDN3200-assal. Ez utóbbi 5 GHz-en is működik. Lehet, hogy a közeljövőben átállsz az 5 GHz-re, hogy ne zavard a szomszédokat ? ;]

Az USB-s WiFi adapterekkel plusz 2-3 m-es USB hosszabbító kábellel sokszor lehet találni egészen jó térerejű helyet. "Papírparabólával" még további javulást lehet elérni. Lehet, hogy nem fog növekedni a térerőd általa, de sokat árnyékolhat a szomszédokon.

A WDN3200-asnál a beépített antenna ellenére nem vettem észre, hogy "gyengébb" lenne a WN722n-esnél.
Papírparabólát viszont csak a WN722n-esnél próbáltam

mezis

(#33663) celf válasza And (#33645) üzenetére


celf
őstag

köszi a megvilágosítást! :R
Ezekszerint nem úszom meg anyósnál barkácsolás nélkül :DDD

Bár még mindíg nem dobtam el a "tökrözés" ötletét, egy másik routerrel, access pointként.
Csináltam ábrát is

(#33664) celf válasza celf (#33663) üzenetére


celf
őstag

a zöld a lifthof, a piros nyil meg először az AP-re mutat, aztán a körben az X a receiver...

(#33665) napata22


napata22
csendes tag

Végül megvettem, a TPLINK WA850RE Wifi Range Extendert, egyelőre jól működik, 2 szobával odébb 6m-re van a routertől, Signal strength=30-50%. Nem foglal sok helyet, csak egy hálózati csatlakozót, nem szakadozik.

[ Szerkesztve ]

(#33666) Hooper válasza csixy (#33660) üzenetére


Hooper
őstag

"Akkor majd tudsz odabent Wifizni"
Neked ólom van a falakon? :Y vagy az otthon lévő telefonok, tabletek, laptop, média center és a PC mind kábellel lóg a routeren?

(#33667) And válasza celf (#33663) üzenetére


And
veterán

Egy távolabbra kikábelezett AP telepítése beltéren mindenképp jobb ötlet egy növelt nyereségű körsugárzó antennánál, mivel utóbbinál a javulás eléggé korlátozott lehet. Szóba jöhet kábelezés nélküli megoldás is (repeater avagy jelismétlő formájában), de az is nyűgös lehet, ha a telepítési helyén a végpontok felé nem megfelelő a térerő, ezen felül a wifi sávszélesség feleződését idézi elő.

(#33668) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, lehet, hogy ez egy nagyon noob kérdés lesz: Van e olyan eszköz, amivel videójelet tudnék "wi-fisen" átvinni egy okostévére laptopról. Egy ismerősöm keresett meg ezzel, van laptopja, és van okostévéje, és laptopra tölti a filmeket, de szeretné a "nagy tv-n" nézni, úgy, hogy nem kell kábeleznie. Ha van, akkor milyen eszköz lenne ez? Mit ajánlanátok?

Válaszokat előre is köszi

Sabee

(#33669) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok! segítséget kérnék,mert laikus vagyok a témában. Barátnőmnek oda adtam belkin f5d7230-4 típusú routert mert én nem használom,amúgy is nővéremé volt. szeretne gépen netezni,meg telón is. azért kellett neki,mert lassú telefonján mostanában a net. hogyan kell lépésről lépésre beállítani,hallottam valami konfigurálásról is,ha linkelne valaki részletes leírást,vagy privátban elmagyarázná mit hogyan kell,azt megköszönném :)

(#33670) mezis válasza sixpack89 (#33669) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ezzel hátha sikerül.
Ez meg a dokumentációja.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33671) sixpack89 válasza mezis (#33670) üzenetére


sixpack89
tag

köszi. :)

(#33672) krealon válasza Tepsifüles (#33668) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha az okostv DLNA kompatibilis, akkor a notebookra telepitett DLNA szerver ki tudja szolgalni halozaton. Az mar mas kerdes lesz, hogy a WiFi kapcsolat kepes lesz-e biztositani elegendo savszelesseget.
Pontos tipuszamok nelkul ez egy esszekerdes, amire nem nem szandekozom litaniat irni. Sorry.

(#33673) celf válasza And (#33667) üzenetére


celf
őstag

Sajna a "kábél" ott káromkodásnak minősül. :) Minél kevesebb kábellel kell megoldjam ezt.
Miért csak repeater vagy jelismétlő jöhet szóba kábelhuzogatás nélkül?

AP nem tudna wifin kerestül kapott jelet továbbítani wifin?

(#33674) sztanozs válasza celf (#33673) üzenetére


sztanozs
veterán

De, ezt hívják repeaternek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33675) zely


zely
újonc

Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni! Van 1 Asus NETbookom, rajta win7 starter. Ha vezeték nélkül netezik, akkor X időnként lekapcsolja a wifit. Három különböző helyen is kipróbáltam, mindenhol "ledobja"!
Az adott helyeken más notebookoknál nem volt gond csak nálam, tehát routerek biztos, hogy jól működnek.
Ez valami Asus védelem? Állítottam a Wireless Zero Configuration-ben hogy automatikus kapcsolat, kézi...stb..
Két helyen tudom vezetékkel használni, akkor nincs gond...de most vezeték nélkül kell használnom, egy másik helyiségben!!!! Valaki esetleg tudna segíteni, mit és hogy kell beállítani? Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#33676) mezis válasza zely (#33675) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő rendben ? (InSSIDer)

mezis

(#33677) zely


zely
újonc

Igen, azzal nincs gond!

(#33678) mezis válasza zely (#33677) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor hiszem, ha ezt egy InSSIDer kép alapján mondod !

mezis

(#33679) zely válasza mezis (#33678) üzenetére


zely
újonc

???

(#33680) zely válasza mezis (#33678) üzenetére


zely
újonc

mindjárt...

(#33681) zely válasza mezis (#33678) üzenetére


zely
újonc

szabo néven futó a mienk: http://kepkezelo.com/images/xnpxfvlol96ud00n6qq3.jpg

(#33682) celf válasza sztanozs (#33674) üzenetére


celf
őstag

akkor viszont már tényleg nem értem mi a külömség a repetear, jelismétlő, bridge, AP, stb között… :)

(#33683) mezis válasza zely (#33681) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő rendben, szomszédok eléggé "csendesek". (Középen a "2.4 GHz..." menüt választva nem kell táblázatot bogarászni, egy szempillantás elég a kiértékeléshez.)

Próbálj drivert frissíteni, akár a WiFi chip gyártói oldaláról.

Ja, a WPA2/AES PSK titkosítás ajánlott. "Az ellenség is hallja !" Vagy lehet, hogy már a spájzban van ? :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33684) And válasza celf (#33682) üzenetére


And
veterán

- AP: erre csatlakoznak fel a kliensek (vezetékes analógia: switch). A wifi routerek vezeték nélküli alapmódja az AP, van olyan, amelyik nem is támogat más módot, azaz nem multifunkciós.
- Kliens: ezzel lehet AP-re vagy wifi-routerre csatlakozni. A belső wifi-kártyák és notebook-adapterek, USB-s "wifi-kulcsok" lényegében kliens-eszközök. Az AP és kliensei strukturált wifi-hálózatot alkotnak.
- Ad-hoc: kliensek egymás közötti alkalmi kapcsolódására szolgál egy AP nélküli (nem strukturált) hálózatban. Szinte minden kliens támogatja, de az ad-hoc mód használatára ritkán (és szokás szerint csak átmenetileg) van szükség.
- Repeater = jelismétlő (vagy marketingesen 'range extender'): a wifi lefedettséget javítja vezeték nélkül. Logikailag a belső szoftver ebben a módban egy AP + klienst valósít meg: a 'kliens' felcsatlakozik arra az AP-re / wifi-routerre, amelynek a hatókörét ki szeretnénk terjeszteni, az 'AP' pedig úgy viselkedik, mint az eredeti eszköz, vagyis a távoli kliensek az eredeti AP helyett erre is fel tudnak kapcsolódni. Ebben a módban a wifi átviteli sebesség az adatcsomagok kétszeres ideig tartó továbbítása miatt megfeleződik (strukturált hálózatban is ugyanez a helyzet két kliens közötti átvitel esetén).
- Bridge: pont-pont vagy pont-multipont kapcsolat létrehozásához helyi hálózatban, egyenrangú felek között.
A WDS (bridge, repeater) módok értelmezése nem egységes, a megvalósításuk is többféle - gyártó-, chipset- és firmware-függő - lehet. Transzparens 'bridge' kapcsolat akár megfelelően konfigurált AP és kliens között is létrejöhet, nem feltétlenül kell hozzá dedikált bridge-mód.
Ezen wifi-funkciók megléte alapjában a belső mikrokód (avagy firmware) támogatásától függ. Van olyan AP / router, amelyik már gyárilag többfunkciós, olyan is, amelyik külső ('3rd-party') firmware feltelepítése után azzá válik, és sajnos van típus, amelyiken nem lehet segíteni, kizárólag AP maradhat.

(#33685) zely válasza mezis (#33683) üzenetére


zely
újonc

Okés, próbálok drivert frissíteni....
Ez így rendben van: http://kepkezelo.com/images/bqmskex250zzskflib5.jpg

Bérleti jog vége????

(#33686) zely válasza mezis (#33683) üzenetére


zely
újonc

Illetve, hogy miért felkiáltójeles a kapcsolat? Nem biztonságos, miért?

http://kepkezelo.com/images/xlz0lu3qs0cxvhve1ykc.jpg

(#33687) Gubek-Einste válasza zely (#33685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #33686

Bérleti jog vége????
A router-ben meghatározott és a DHCP-n osztott IP cím megújítási ideje vagy is ennyi ideig garantált a router által osztott IP cím, a fele idő a gép megújítást próbál kérni.

Illetve, hogy miért felkiáltójeles a kapcsolat? Nem biztonságos, miért?
Mert nyílt, nincsen rajta titkosítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33688) Chase


Chase
csendes tag

Sziasztok!

Vásárolnék egy terméket, alkalmi használatra, tehát nem túl drágán, de nem tudom hogy hívják pontosan az ilyesmit, ezért nem is nagyon tudok rákeresni, ebben kérnék segítséget.

Kültéri eszköz, bírja a napot, esőt. Saját akkumulátora van, nem kell állandóan az elektromos hálózathoz csatlakoztatni, csak néha feltölteni.
Mobilnet előfizetéshez kapott SIM-kártyát kell belehelyezni, 4G/LTE (3G) csatlakozásra képes.
~25 m-es körben WiFi kapcsolódási lehetőséget, tehát internet-elérést hoz létre legalább tíz eszköz számára (okostelefon, táblagép, notebook vegyesen).

Ha tudja valaki, hogy mi kereső-neve az ilyen kütyünek, légyszi ossza meg velem!

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#33689) krealon válasza Chase (#33688) üzenetére


krealon
Topikgazda

Portable 3G/4G wifi router

Pl TP-link M5350 (20eFt kornyeken beszerezheto)

Vagy kulfoldrol:
3G Wireless Wi-Fi Router 3 in 1 Mobile Power Bank

Illetve egy beleposzintu Android 2.3+ -os mobiltelefon is kepes erre, es hasznaltan meg olcsobb is lehet, mint egy cel-eszkoz. Mobiltelefonnal egyedul a Wifi teljesitmennyel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#33690) celf válasza And (#33684) üzenetére


celf
őstag

Köszi a kimerítő választ! :) :R

Szerinted egy Linksys WRT54GL-t könnyen be lehet állítani akkor ezesetben repeaternek? Még a gyári firmware van rajta.

Mert akkor lehet átviszem itthonról a saját WRT54GL-em. Amúgy is mostanában sokat bajlódik a Macbook+iphone+galaxy+wifi printer kombóval.
Volt idő, hogy minden egyes laptop wake-upnál manuálisan rá kellett csatlakozni, mert nem találta meg a routert a gép. Vagy fordítva. Mindezt 2 év zavartalan működés után.

Talán veszek egy TP-linket helyette itthonra.

De az is lehet, hogy egy TP-LINK TL-WA850RE lesz a vége, a lustaság és időhiány jegyében :U

(#33691) And válasza celf (#33690) üzenetére


And
veterán

A WRT54GL tipikus példája a másodikként említett kategóriának: gyárilag wifi-n csak az AP-módot támogatja, de többféle 3rd-party firmware is felmegy rá, azokkal képes lesz repeaterként működni. Ezt ráadásul többféle módon is támogatja, AP+WDS-ként (mindkét oldalon így kell konfigurálni), vagy szimpla virtuális AP-vel kibővített kliensként (önálló repeater-híd mód, az ismétlendő eszköz egyszerű AP / router lehet, ahhoz ilyenkor nem szükséges hozzányúlni). DD-WRT-vel használtam repeaterként sokáig WRT54GL-t, probléma nélkül.

(#33692) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
A wifi jelerősítők érnek valamit?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#33693) Gubek-Einste válasza zolka95 (#33692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha rendesen be vannak állítva akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33694) csabak


csabak
újonc

Nano és Loko eszközökből épített hálózatot, hogy tudom kellő biztonságúra állítani külső támadással szemben?
köszönöm!

(#33695) And válasza zolka95 (#33692) üzenetére


And
veterán

Szerintem ez így túl általános kérdés. Egyrészt attól függ, hogy mit szeretnél vele, másrészt meg attól, hogy mit értesz alatta (van, aki USB-s kliens-eszközt, más antennát, és csak elvétve szoktak valódi aktív adóoldali wifi-teljesítményerősítőt).

(#33696) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Galaxy S3 és az ő csodás hotspot funkciója, és egy Lenovo T61-s laptop.
Az történik full random, hogy a laptop eldobálja a netet (kapcsolat van, de nincs net) Hibaelhárítása DNS-re panaszkodik általában, vagy nem kap alapértelmezett átjárót, van mikor 5-6 órákat megy hiba nélkül, van mikor megcsinálja ezt a poént 5 percenként. Olyankor wifi letilt eszközkezelőben, telefonon hotspot ki, aztán minden vissza, de ha nagyon makacs az S3 akkor nem tudja olyankor kikapcsolna a hotspotot mert beragad, csak a reset segít, utána meg azonnal jó minden. Van mikor mellette ugyanarról a hotspotról amit az S3-ad egy másik telefon simán netezik, de akad olyan is, amikor beragad, hogy senki nem tud rá kapcsolódni, vagy ha laposnak sikerül, akkor is csak korlátozott a kapcsolat, és a hibaelhárító megcsinálja 20% -ban, de ha nem minden ki és vissza. Mi lehet a probléma? Meg egyáltalán hol? Most jutottam el arra a pontra, hogy meg 3x eljátszák ezt velem és mindkettőt kivágom az ablakon mert olyan rohadt idegesítő :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33697) sztanozs válasza VegyesTamás (#33696) üzenetére


sztanozs
veterán

Passz, de ha DNS-re beállítod fixen a Google DNS-ét (8.8.8.8 és/vagy 8.8.4.4), akkor már legalább ez a probléma kizárható lesz...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33698) Fletch16


Fletch16
csendes tag

Sziasztok.
Wifi problémám van.
Eddig tökéletes volt a router, modemmel együtt használom.
Előtte csak modemem volt, ott kellett manuálisan csatlakoznom, de a router beállításával már automatikus volt.
Nem régiben ki lettek húzva úgy fél órára, és újra áram alá lettek helyezve, de ekkora már a router nem úgy működött mint az előtt. A beállításokat nem felejtette el úgy láttam.
Wifit észlelik az eszközök, viszont amikor csatlakozni akarok "A számítógép nem megfelelő vagy nem létező DNS-kiszolgálót próbál meg használni" hibaüzenet jelenik meg.
Wlan és WAN (+lan1-2) ledek eddig világítottak, de a WAN fényei kihunytak, evvel is jelezve hogy már nem a régi a kapcsolat.

Remélem érthető, nem vagyok nagy szaki, bármiféle segítséget elfogadok.
Előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

(#33699) mezis válasza Fletch16 (#33698) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

UTP kábel rendben ? Kis mocorgatással nem lesz jelző fény ?

mezis

(#33700) Fletch16 válasza mezis (#33699) üzenetére


Fletch16
csendes tag

Szia! Mind a kettőt kipróbáltam csak modemmel és rendben voltak !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.