Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) VegyesTamás válasza HevonenKulli (#33749) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ugyanez a kérdésem! A "router" egy galaxy S3 és egy laptop és PC közt otthoni csoporttal a másolás 480 kb/s miért csak ennyi?

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33752) Gubek-Einste válasza VegyesTamás (#33751) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel egy Galaxy S3-on keresztül mennek az adatok, rendes router/switch kellene és akkor normális sebességgel is mehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33753) s_otto


s_otto
csendes tag

Sziasztok!

Két épület kamerával történő megfigyelését próbáljuk megoldani. Egyikben működik egy rendszer, 7db IP kamerával, egy számíógép ami rögzít. Kívülről nézhető, menedzselhető. A másik épület 300-320 méterre van egymástól. Itt külön gép rögzítene 6db IP kamera felvételét. De hogy lehetne egy rendszerre tenni?
Az építkezéskor a tulaj "mindenre gondolt" és lefektetett az áram kábel mellé egy CAT6 utp földkábelt, de én úgy gondolom a 320 méter nagyon sok. A két épület egymás mögött van, köztük semmi nincs, se épület, se villamos vezeték. Van olyan kültéri repeater, vagy valami amivel lehetne kapcsolatot létesíteni? Az internet is elég volna, hogy azt a gépet is lehessen kívülről elérni.

Köszi

(#33754) krealon válasza s_otto (#33753) üzenetére


krealon
Topikgazda

A 320m athidalasat optikai kabellel lehetne megoldani megbizhatoan.
A Cat 6 kabelbe 100m-enkent egy aktiv elemet kellene epiteni, hogy meglegyen a kapcsolat, de ertelemszeruen minden darabbal none a hibalehetoseg.

Radios atvitelre ezen a tavolsagon (persze tiszta optikai ralatas kell) egy sima pont-pont osszekottetes kell. Praktikusan ketto, kulteri, egymasra iranyitott accesspoint alkalmas a feladat megvalositasara, es nem is tulzottan draga.
Ha nincs optikai ralatas, akkor valhogyan meg kell emelni a ket eszkozt (hazteto, magasito arboc), hogy lassak egymast, kulonben megbizhatatlan lesz a kapcsolat, ha egyaltalan osszejon.

(#33755) VegyesTamás válasza Gubek-Einste (#33752) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Persze értem, hogy nem egy router, de azért ennyire nem lehet gyenge. Mindegy nem vártam tőle többet, de izgalmasabb lenne, ha legalább 2mb/s-el menne, akkor nem kábeleznék meg pendrive-nék. :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33756) s_otto válasza krealon (#33754) üzenetére


s_otto
csendes tag

Szia,

köszönöm az infót, a kábelről nekem is ez volt a véleményem. Abban kérhetem még a segítséged, hogy megmondanád milyen terméket kellene vennem? Nem akarok kísérletezni, főleg a más pénzével, és ilyen pont-pont összeköttetést még nem csináltam. A két épület között tiszta rálátás van, fák sem zavarják.

Köszi előre is.

(#33757) And válasza s_otto (#33756) üzenetére


And
veterán

(Ezért nem jó dolog két, ráadásul kiemelt témában is feltenni ugyanazt a kérdést :(. Mivel nem vettem észre hogy itt már válaszoltak, a másikba írtam.)

(#33758) s_otto válasza And (#33757) üzenetére


s_otto
csendes tag

Sajnálom, és köszönöm a segítséged.

(#33759) HevonenKulli válasza krealon (#33750) üzenetére


HevonenKulli
tag

Nyilván wifin megy minden azért írtam... szal wifin kapom a torrentet is meg 2 laptop közt wifin akadozik a másolás.

(#33760) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Az normális dolog, hogy két gép között 500-600 KB/s sebességgel tudok maximum fájlokat másolni?

Egy TL-WR941ND routerem van , az egyik gépben egy usb-s wn721n adapter a másik egy fuji note beépítettel.
Mind a két gépnél 130 megabitet ír az állapotnál, a jelerősség jó.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33761) Gubek-Einste válasza Armahun (#33760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel minkét eszköz wifi-n van így osztoznak a használaton + jó lenne tudni, hogy mit mutat az inSSIDer két helyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33762) Armahun válasza Gubek-Einste (#33761) üzenetére


Armahun
addikt

Erre gondoltál?

Egy picit keveslem 300 megabites rutitól , főleg amikor leesik 200 KB/s körüli sebességre.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33763) mezis válasza Armahun (#33762) üzenetére


mezis
nagyúr

Látszik, hogy már nem hallgattál Szabad Európa, Amerika Hangja rádiót !
Szomszédok ugyan nem zavarnak, de azzal a -68 dBm körüli jelszinttel örölj, hogy nem szakadozik a kapcsolatod !
Ügyeskedj a routered illetve antennájának helyével -ha van rá módod a PC-ddel is- a minél nagyobb térerőre. Néha 5-10 cm is sokat jelenthet.

(Ha jobban megnézed a routered adatlapját, a sebességet a térerő függvényében adják meg. És a bruttót.)

mezis

(#33764) Armahun válasza mezis (#33763) üzenetére


Armahun
addikt

Ez tényleg ennyire rossz?

Akkor a windows miért írja, hogy a jelerősség jó,és hogy az elérhető sebesség 130 megabit. Az öt vonalas jelzőikonból négy zöld.

Egy 2-3 MB/s-os sebességet azért illene hoznia nem?

Sajnos ez már a javított elhelyezés, van egy pár b30-as fal és födém a két gép között.
A router kb félúton az ablakban van.
Szerencsére szomszéd tényleg nem zavar.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#33765) And válasza Armahun (#33764) üzenetére


And
veterán

A -68 dBm annyira nem rossz jelszint (nyilván lehetne jobb is, de az mindegyikre igaz), főleg úgy, hogy a megfelelő fizikai linksebesség is megvan mellette. Ha gyenge lenne a térerő, nyilván nem maradna 130 Mbps.
"Egy 2-3 MB/s-os sebességet azért illene hoznia nem?"
Azt egy 802.11g-s vagy a-s wifinek is illene hoznia, legalábbis vezetékes gép és wifi-kliens viszonylatban.
Két wifi-kliens (amelyek ugyanazon AP-n / routeren lógnak) közötti átvitelnél a hasznos bitráta feleződik az előző esethez képest, de ez akkor is nagyon kevés. Esetleg próbáld ki, hogy az egyik (majd a másik) végpontot LAN-on kötöd a routerre, és megnézed úgy az átvitelt, hogy megtudjad, melyik a gyenge pont.

(#33766) VegyesTamás válasza mezis (#33763) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

-68?? -77--70 nek már úgy örültem anno egy nyilt wifinek, amikor ez belógott a szobámba :D nem szakadt, nem akadt, 2-4 MB/s megvolt, időjárástól függően :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33767) mezis válasza VegyesTamás (#33766) üzenetére


mezis
nagyúr

Régen lehetett. Azóta már minden lakásban van legalább két WiFi router ! :D

mezis

(#33768) VegyesTamás válasza mezis (#33767) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

és tényleg azóta 2x annyi (lezárt) háló van a környéken :D mondasz valamit :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33769) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok.
A Diginél a legnagyobb (80/25) netcsomagra váltottunk. A Digi adta a saját routerét (ZTE ZXHN H218N), ami elég gyatra, viszont csak ezen keresztül lehet telefont csatlakoztatni.
Van egy TP-link WR 1043nd router ([link]), ami eddig frankón kipörögte a 40/20-as netet, 4,5 MB/s-al simán lehetett tölteni, a feltöltés meg 2,5 MB/s volt.
A mostani 80/25-ös netnél a letöltés kábelezve maxon pörög (letöltés 10 MB/s, feltöltés 3,125 MB/s), viszont WIFIn keresztül a letöltés 4,5 MB/s-nál nem akar feljebb menni. A feltöltés wifin keresztül pörög maxon (3,125 MB/s).
Panel, át kell vigyen egy falat, de eddig simán ment.
Mi lehet a probléma? Gyenge lenne hozzá a router? Beállítás probléma?
Üdv, GBoy

(#33770) mezis válasza gameresboy (#33769) üzenetére


mezis
nagyúr

"Panel, át kell vigyen egy falat"
Igen. Mindkét irányban. A szomszédtól is. :D
Először egy InSSIDer, aztán majd meglátjuk.

Üdv.!

mezis

(#33771) gameresboy válasza mezis (#33770) üzenetére


gameresboy
aktív tag

A router menüjében a Channel Auto-ra volt állítva, átállítottam egy olyanra, ami a tömbházban nem volt, de továbbra sem javult...
A gépben ez a kártya van:[link], ha 2 csatlakozójára ilyet kötnék ([link]), s kivezetném ameddig lehet, esetleg megoldaná a problémát?
Üdv, GBoy

[ Szerkesztve ]

(#33772) kali válasza gameresboy (#33771) üzenetére


kali
legenda

szia,

ne csak egy üres csatornán próbáld, hanem mindegyiken teszteld le, a látszólag használton is, mert nem csak a csatorna foglaltsága lehet zavaró tényező, illetve nem feltétlenül az a legnagyobb.
a router és a wifi modul beállításában is 40 megahertz van megadva, tehát adott a 300-as kapcsolat az oprendszer kijelzése szerint?
az antennák gépház mögül történő kivezetése jó megoldás lehet, csak a megfelelő helyet kell megtalálni az antennák számára, hogy ne legyen oda a mimo.

[ Szerkesztve ]

(#33773) zolka95


zolka95
őstag

Ha jól értem akkor ez Group Key Update Period opció azt jelenti, hogy hány másodpercenként lehet próbálkozni a wifire kapcsolódni elrontott jelszónál?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#33774) zolka95


zolka95
őstag

A Wireless AccessPoint mire szolgál?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#33775) mezis válasza zolka95 (#33774) üzenetére


mezis
nagyúr

(#33776) And válasza zolka95 (#33773) üzenetére


And
veterán

Nem, természetesen nem azt jelenti. A "group key" kizárólag a multicast és broadcast forgalomra vonatkozik, az AP és kliensek közötti 'normál' unicast átvitelre nem. Hagyd alapértéken (ami általában 3600 másodperc)!

(#33777) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretné ha a wlan routere erősebb jelet szolgáltatna a lakásában. Jelenleg egy TL-WR740N router van a házban. A falak kb 60 centisek. Az lenne a kérdés, hogy érdemes-e venni egy másik routert erősebb antennával, vagy inkább jelismétlőt berakni valahova?

Köszönöm

(#33778) kali válasza tototos (#33777) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr740n 1 * 5 dBi antennával rendelkezik, ami elég jónak mondható, cserélni akkor érdemes, ha legalább 300-as, mimo (2t2r, 2t3r, 3t2r, 3t3r) képes ellenoldal kapcsolódik hozzá, mert akkor a 2 * 5 dBi vagy 3 * 5 dBi antennás routerrel (előbbi például tl-wr841nd, utóbbi pedig tl-wr1043nd v2) jobb kapcsolat érhető el a mimo által, persze a korábban vázolt ellenoldali mimo képesség függvényében.
ellenkező esetben egy range extender lenne a jó megoldás, például egy ilyen; link

[ Szerkesztve ]

(#33779) gameresboy válasza kali (#33772) üzenetére


gameresboy
aktív tag

A router menüjében átállítottam 40Mhz-re, csatornát is, de a Wifi kártyának (http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WN951N) a beállításait nem tudom módosítani, mivel ez még a V1, s Win7 64 bit alatt csak a drivert tudom felrakni, magát a progit nem.
A kártya gyenge lenne, érdemesebb lenne erősebbet nézni? Anno azért esett erre a választás, mert elég erősnek mondták.
A routernek elvileg ([link]) bírnia kellene a 80/25 MBit-es netet, igaz?
vagy érdemesebb lenne lecserélni a routert egy erősebbre? melyiket ajánlanád? dual bandes?
Üdv,
GBoy

(#33780) mezis válasza gameresboy (#33779) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy asztali PC háza nagyon le tudja árnyékolni a kártyára közvetlenül felcsavart antennákat.
Ha van rá mód, próbálj jobb helyet keresni. Akár 5 - 10 cm is sokat jelenthet. (Az InSSIDer meg ahol tud segít. :D )

Lehet, hogy olcsóbb lenne egy USB-s WiFi adapter. A jövőre való tekintettel akár olyan amelyik az 5 GHz-es sávban is működik.....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33781) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Profik!

Olyan gondom van, hogy össze kellene dobni egy "szerver" jellegű masinát egy önkormányzathoz.

kb 15-20 gépet kellene kiszolgálni.

Adatárolást stb. HA véletlen elszállnának a kisebb gépek.

Nagyából ennyi. Szép legyen és stabil :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33782) Vangelis válasza Vangelis (#33781) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Most nézem, hogy nem is jó helyre írtam :D

Sorry :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33783) jencici


jencici
csendes tag

Sziasztok!
Van egy "kis problémám".
Adott egy router, ami vezetékkel csatlakozik a pc-hez.
Adott egy TP link usb wifi-s stick, ami kapcsolódna a wifi-s TV-hez.
Az wifi-s stick látja a tv-t, de nem tud rá csatlakozni, a tv viszont nem látja a wifi-s stick-et.

Tudnátok segíteni, vagy érthető leírást adni a beállításokról?
(mindenképpen tv-ről kell csatlakoznom a pc-re, és a pc-ről kell csatlakoznom a netre.
Direkt csatlakozás a tv és net, úgy mükszik, de nekem nem jó!)

Köszi!

(#33784) kali válasza gameresboy (#33779) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul beállításainak a módosításához nem kell külön az alkalmazás, az eszközkezelőben megkeresed az eszközt, és a tulajdonságlapján a speciális beállításoknál megteheted.
nem gyenge a wifi modul, legfeljebb az lehet a gond, amit előttem is írtak, hogy a gép háza árnyékol, erre írtam is korábban, hogy az antennák kivezetése jó megoldás lehet.
a router simán bírja a 80-as netet, kábelen még a 120-ast is, wifi útján meg a beállítások, környezeti tényezők...stb függvénye is, de adott router és wifi modul párosítással vittem már ár 80 megabit/sec felett is anno.
ettől jobb router - adott wifi modulhoz - a tl-wr1043nd v2, ami hardveresen is jóval erősebb, és wifi szempontjából is jobb, mert egyrészt nem 3 * 3 dBi antenna van rajta, hanem 3 * 5 dBi, másrészt nem 3*3:2 mimo, hanem 3*3:3.
dual band routerhez a wifi modult is cserélni kell, hogy a többlet kihasználásra kerüljön.

(#33785) gameresboy válasza kali (#33784) üzenetére


gameresboy
aktív tag

ezeket az értékeket találtam, ezeket tudom állítani:
802.11b preamble - Long and short
Receive buffers - 256
Scan valid interval - 60
Transmit buffers - 512

Akkor megpróbálom antennákkal kivezetni. A következő antennákból elég kettő, vagy mindhárom helyre kössek ilyet?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33786) kali válasza gameresboy (#33785) üzenetére


kali
legenda

ez nem sok beállítási lehetőség, ennyire szűk akkor szokott lenni, ha a modul nem kapja meg a gyártói specifikus illesztést, hanem csak az oprendszer által adott általánosat.
mindegyik antennát azonosra kell cserélni, és mint korábban írtam is, még az elhelyezésre is figyelni kell, mert különben probléma lesz a mimo, illetve a kapcsolat szempontjából.
én nem fektetnék be adott módon még annyi pénzt antennákba, hanem vennék egy ilyet; link
4 - 5 e ft környékén is beszerezhető már, usb csatis, illetve kábel is jár hozzá, aminek a segítségével változtatható a helyzete, így nem kell a gépház mögé, árnyékba tenni, hanem megkereshető számára az ideális hely.

(#33787) gameresboy válasza kali (#33786) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Köszönöm, meg is rendeltem, kipróbáljuk. A gépben lévőt meg kikapcsolom. :D
Majd megírom, hogy mit produkált.

[ Szerkesztve ]

(#33788) gameresboy válasza gameresboy (#33787) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Kipróbáltam ([link]). Az igazság az, hogy a sebesség össze-vissza ugrál. Egyszer 36 Mbps, egyszer 53Mbps, eddig kétszer érte el a 78Mbps-es sebességet.
Letöltésnél is max. 8,5 MB/s-ot érte csak el, 10 MB/s-et el se érte. De itt se tartja stabilan a sebességet.
A csatornákat is próbáltam állítani, olyat használok, amit a többiek nem.
Mivel lehet még próbálkozni?
Üdv,GBoy

(#33789) kali válasza gameresboy (#33788) üzenetére


kali
legenda

akkor az már jobb, mint a korábbi, de még nem az igazi, bár ez már nem csak az eszközökön múlhat, a beállításokat és az elhelyezést kell/érdemes még ellenőrozni, próbálgatni.
teszteld minden csatornán, azokon is, amiken mások is lógnak, mert hiába foglalt, nem feltétlenül zavar, ha nincs rajta forgalom.
a wifi modul megkapta a gyártói illesztést? az oprendszer által alapban adott nem biztos, hogy ideális.
nézz rá inssider alkalmazással, megy két csatornán a forgalom?
a 8.5 megabyte/sec 68 megabit/sec "mérhető" sebességnek felel meg, ami már nem 78 megabit/sec "kapcsolati" sebességet sugall, hanem többet.
van/lehet egyéb zavaró környezeti tényező is a lakásban vagy annak környezetében, mint az elérhető idegen hálózatok?
milyen wifi régió van beállítva?
a csatorna beállításnál figyelmbe vetted az alatta/felette négy értékkel lévő másikat is? már ha megy a két csatorna, a 40 megahertz adott mind a két oldalon...stb.
az ugráló sebességi értéknek több oka is lehet, akár a modul/rendszer takarékos módja is, nézz rá a wifi modul speciális beállításaiban a sugárzási teljesítményre...stb.
nekem engedélyzve van a takarékos mód, és a 40/20 net maximális átviteléhez a 150-es kapcsolat is bőven elég (lenne), de ha terhelést kap a modul, akkor szépen felugrik 300-ra, és azt akár 2 paneles fal mögött is tartja, pedig egy 150 lakásos panel elég sok elérhető idegen hálózatot ad, de a megfelelő csatornák kiválasztása óta nincs probléma. igaz, ezeken a csatornákon vannak mások is, de nincs olyan komoly forgalom, ami beakasztana az én hálózatomnak, még a mobilok is mindenhol kifogástalanul kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#33790) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Vettem a melóhelyre egy TP-Link TL-WN727N adaptert.
A programjában amit feltettem a gépre van egy olyan fül ,hogy WPS.Ez mit is takar?
Szépen teszi a dolgát ,csak ezt az egyet nem tudom mi rajt.

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33791) gameresboy válasza kali (#33789) üzenetére


gameresboy
aktív tag

A drivert a TP-Link oldaláról szedtem le, az eszközkezelőben az eszköznél látom a gyártót, de csak 4 fül van (általános, illesztőprogram, részletek, energiagazdálkodás), semmilyen állítási lehetőség. Feltettem az Utility-t, a Statusnál látom a Rate-nél, hogy most 250-270, néha 300 Mbps. A jelerősség maximumon van, 90 alá nem igazán esik. Soft AP Mode, Power Save Mode kikapcsolva. A TP-Link Wireless Configuration Utility Tools-t használja, inaktív a rész, nem tudok váltani, hogy a Windows sajátját használja.
A Channel 10-et használja, tegnap ott pörgött 80 Mbps-et, de most alig pörgi ki az 53 Mbps-et.
Azt még kipróbálom, hogy egymás mellé rakom a routert és az adapter, s megnézem úgy pörög-e maxon. (Tegnap este már nem igazán volt kedvem.)
a csatorna beállításnál figyelmbe vetted az alatta/felette négy értékkel lévő másikat is? - ez alatt mit értesz?

(#33792) mezis válasza gameresboy (#33791) üzenetére


mezis
nagyúr

"a csatorna beállításnál figyelmbe vetted az alatta/felette négy értékkel lévő másikat is? - ez alatt mit értesz?"
Áthallás - zavarás onnan is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33793) kali válasza gameresboy (#33791) üzenetére


kali
legenda

speciális fülnek is illene lenni!
maga az alaplapi chipset, usb...stb illesztés is rendben az alaplap szempontjából, tehát az is megkapta a gyártói illesztőket?
már a 250-es kapcsolat is elég a neted maximális sebességének az átviteléhez, ha minden más feltétel rendben van, de ha akad zavaró tényező, akkor a 300 is kevés, a wifi sajnos ilyen...
az ultolsó arra vonatkozik, hogy beállításra kerül általad például a 10-es csatorna, de ahhoz automatikusan párosít egy másikat a rendszer, adott esetben a 6-ost (néggyel felette vagy alatta, és a példánál csak az alatta lehetséges), de sok router esetén a 6-os az alapértelmezett, szóval az nem mindig jó egy wifi szempontjából zsúfolt környezetbe.
nálam a legnyugisabb időpontokban is 10 feletti elérhető idegen hálózat adott, nappal sokszor a duplája is, a legtöbb a 6-os és a 11-es alapértelmezett érték, így a 4 + 8 csatorna bizonyult jónak, mert bár azon is van idegen hálózat, de sokkal kevesebb, csak néhány, és így több értéknyire vagyok a húzósan zsúfolt 6-os és 11-es csatornáktól.

(#33794) gameresboy válasza kali (#33793) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Nincs speciális fül. Rendszer telepítésnél minden driver fel lett pakolva, működik is minden.
Átállítottam a 8-as csatornára, s a speedtest eredménye: download 75,68Mbps, upload 26,18 Mbps.
Töltésnél max 8.8 MB/s, de hol leesik, hol visszakúszik 8 MB/s fölé.
Megpróbálom majd közvetlen egymás mellett két egységet, s meglátjuk.
Nekem az már elég, ha 8,5-9 MB/s-et pörög. Nyilván vannak zavaró tényezők, de ennél több szerintem nem lesz.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Üdv,
GBoy

(#33795) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék.

Interneten keresztül szoktam játszani. Tp-Link wifi router van a lakásban.
Az elmúlt 2 napban olyan magas a ping, hogy nem lehet játszani.

A Routert már reboot oltam.

Tudnátok-e ajánlani valamit ?, találkoztatok-e már hasonlóval ?, és hogyan sikerült orvosolnotok ?

köszi

(#33796) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Sziasztok,

3 napos google bújás után sem jutottam semmire, hát ha itt tudtok segíteni.

Szóval,

adott egy TP-LINK WDR3600, Open-WRT-vel,
és egy Tenda W316R nevezetű csoda.

WDS-t szeretnék összehozni, de sehogy nem sikerül. A 3600 lenne a kiszolgáló, a Tenda a kliens.

Név, titkosítás beállítva, DHCP kilőve a Tendán, és kiválasztva WDS módba.
A TP-Linken átváltottam a rádió módot WDS-re.

Ezek után sem szeretne működni. A Tendához csatlakozott kliensek IP-t se kapnak, szóval valami hibádzik.

Biztos vagyok benne, hogy a TP-Linken kéne még valamit állítani.
Ötlet?

Köszönöm! :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#33797) mezis válasza Tomaaasz (#33796) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bár van aki azt mondta, ennél jobb a helyzet. Úgy látszik annyira azért mégsem.

mezis

(#33798) VegyesTamás válasza Rico45 (#33790) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A WPS egy elvileg biztonsági típus amit gyorsan lehet aktiválni, mert ha van WPS gombod, és elérhető ez a routeren meg az eszközön is akkor egy gombnyomással lehet "párosítani"i az eszközöket, nem kell kódot megadni, vagy WPS kódot kel csak megadni ami azért szép mert egy WPA2 mellet egy ha van egy WPS kóddal is nyitható router akkor WPA2 fölösleges, mert a WPS 8 karakter és csak számok..ezáltal biztonsági résként is felfogható szerintem, bár a komolyabb routerek védekeznek különféle hibázás utána mac-cím tiltással (egy időre vagy addig míg a felhasználó nem törli a tiltást) meg hasonló okos dolgokkal, én speciel a gombos megoldásnak a gyorsaságán kívül semmi előnyét nem látom.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33799) Tomaaasz válasza mezis (#33797) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Valami más alternatíva? :R

Oda mentem, ahol vagyok!

(#33800) Rico45 válasza VegyesTamás (#33798) üzenetére


Rico45
őstag

Köszönöm a válaszod! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.