Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) club1 válasza ballington (#17200) üzenetére


club1
veterán

Igen.
Független.
Nem.
WiFi-s routerrel lefednéd a ház egy részét nettel, ha később veszel egy laptopot vagy okostelefont, a WiFi jól jöhet.

(#17202) kali válasza Hoffer (#17197) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak az említett telefon kiszolgálása a cél, illetve csak max mimo képtelen (lite-n) eszközök lesznek a túloldalon, úgy szerintem a tl-wr941nd árából - igénytől függően pótlással - vegyél egy tl-wr741nd típusú routert, és egy a gyárilag rajta lévőnél jobb antennát! gyárilag 5-ös antenna van rajta, attól jobbakat nézegess!

(#17203) ballington válasza club1 (#17201) üzenetére


ballington
addikt

Tehát a wifi-s routeren keresztül is össze lehet kötni a pc-t és a médialejátszót kábellel, mint a sima routerrel, csak azzal még pluszban wifi is lenne...
értem, köszi.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17204) Hoffer válasza kali (#17202) üzenetére


Hoffer
őstag

Akkor valiszinu az lesz, hogy a barátnőméknél lèvő belkin n-es routerrel elcserélem ezt! Az 1 antennás és ők jobban ki tudják használni a 941ND-t! Egyébként a mimo mit takar?

(#17205) kali válasza Hoffer (#17204) üzenetére


kali
legenda

mimo; multiple input multiple output - lesarkítva; egy antenna helyett kettő vagy három, és egy adatfolyam helyett kettő vagy három! sebesség és szórás szempontjából is jobb!
a belkin esetében cserélhető az antenna?

(#17206) Hoffer válasza kali (#17205) üzenetére


Hoffer
őstag

Igen, cserélhető az antennája! Gondolom a routerek ugyan olyan jók ha az antennájuk egyforma!

(#17207) kali válasza Hoffer (#17206) üzenetére


kali
legenda

azért van/lehet eltérés a routerek között, különböző hardveres kiépítéssel bír(hat)nak, más eltérő proci/memória/wifi chip...stb!

(#17208) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis problémával küzdők. Leírom hátha tud valaki megoldást rá. Vettem eegy TP-link pci wifi kártyát, amióta beraktam a gépbe azóta megfagy a gépem x időközönként. esetleg ha valaki tud nekem valami megoldást azt megköszönöm. jelenleg xp fut rajta.
gábor

Gábor

(#17209) kali válasza gaborh (#17208) üzenetére


kali
legenda

illesztés rendben? beállítások rendben? alapban is megfagy adott intervallum letelte után, vagy csak akkor, ha a wifi modul használatban van? mindig azonos intervallum letelte után jelentkezik a hiba? a wifi modul pontos típusa?

(#17210) gaborh válasza kali (#17209) üzenetére


gaborh
aktív tag

TL-WN350GD a típusa. rendben van az illesztés is. akkor fagy mikor használatban van a net.

Gábor

(#17211) Hoffer válasza kali (#17207) üzenetére


Hoffer
őstag

Akkor azt mondod, hogy a 741ND vel és egy jobb mondjuk 17dbi antennával jobb hatótávolság érhető el mint a 941ND-vel?
Mert akkor visszacserélem, csak aztán nehogy az legyen, hogy az sem elég!
Vaterán találtam 3000Ft-ért 17dbi antennát, gondolom ez elegendő lenne nem?

(#17212) kali válasza gaborh (#17210) üzenetére


kali
legenda

amennyiben nem az utolsó illesztés van fent, úgy érdemes lehet azt felhúzni; link
alaplapi bios verzió friss/utolsó?

Hoffer; látatlanban nem lehet pontosan megmondani, hogy adott környezetben mi lehet elég, és mi nem, csak javítgatni lehet a szórást jobb antennával, de az csak a gyakorlati próba során derül majd ki, hogy mikor éred el a szükséges/megfelelő szintet!
741ND vel és egy jobb mondjuk 17dbi antennával jobb hatótávolság érhető el mint a 941ND-vel - ez így nem igaz/értékelhető összehasonlítás, mert ha a tl-wr941nd kap három, az általad is említett antennát, akkor nyilván jobb lesz, mint az egy antennás router egy cserélt adott/jobb antennával - de ez főként akkor csúcsosodik ki, ha az ellenoldal is két vagy három antennás, mimo képes eszköz!
inkább arra próbáltam korábban rávilágítani, hogy egy mobiltelefonos ellenoldal esetén egyszerűbb, célszerűbb és olcsóbb megoldás egy egy antennás routeren lecserélni jobbra a gyári antennát, mint a három antennás router esetén - pláne ha a mobiltelefon szempontjából nem lesz látványos különbség a két variáció között, hiszen a telefonnál nincs két vagy három antennás mimo!

[ Szerkesztve ]

(#17213) Hoffer válasza kali (#17212) üzenetére


Hoffer
őstag

A mobil nem látja még az adott házban a wifit de a házból kilépve már észleli a hálózatot!
Viszont ha a tp link hálózati csatit nézem ami külső antennás az már látná akár a házból is! nekem mindegy hogy mimo vagy sem, csak az lenne a cél hogy a telefon is net képes legyen a házban! De mivel találtam a vaterán 3000ért ilyen antennát lehet, hogy veszek belőle 3-mat és azt kötöm a 941nd-re! Amugy miért nem lenne jobb a vétel ha csak egy antennát cserélek ki vagy csak kettőt?

(#17214) kali válasza Hoffer (#17213) üzenetére


kali
legenda

esetedben például ha egy fal fogja meg annyira a jelet, hogy a fal egyik oldalán még felcsatlakozik a mobiltelefon adott hálózatra, de a fal mögött már nem, akkor addig kell nyújtani a szórást, hogy az a telefon szempontjából áthatoljon a falon - hogy ahhoz mekkora többletre van szükség, az csak a gyakorlatban kísérletezhető ki, adott környezetben! (fal milyensége, távolság és más környezeti tényezők függvényében!)
a 3 antennával rendelkező, és mimo képes routerek esetén nem szokás/ajánlott csak 1 vagy 2 antena cseréje, mert a mimo működésének is betesz, illetve úgy általában nincs jótékony hatással a wifi - modul - működésére!
amennyiben a tl-wr941nd kap 3 jobb antennát, úgy természetesen jobb lesz a szórás, mintha a tl-wr741nd kapna adott antennákból egyet - de ezen különbözet inkább csak 2 vagy 3 antennás és mimo képes ellenoldalaknál csúcsosodna ki, a mobiltelefonnál kevésébé! a döntés a tiéd, hogy mennyit szánsz a produkcióra, csak azt hangsúlyozom, hogy a mobiltelefon szempontjából nem feltétlenül látnál jelentős különbséget a két verzió között!

[ Szerkesztve ]

(#17215) Hoffer válasza kali (#17214) üzenetére


Hoffer
őstag

Igen ezt értem, de azért nem árt ha tudja a mimot mert akkor a házban lévő gépre jótékony hatással lenne! Milyen wifi adaptert ajánlasz az ellenoldalra mimohoz?

(#17216) And válasza Hoffer (#17211) üzenetére


And
veterán

"Vaterán találtam 3000Ft-ért 17dbi antennát, gondolom ez elegendő lenne nem?"
Újra és újra: az ilyen vaterás, eBay-es antennanyereségek dBi-értékét nyugodtan megfelezheted, főleg akkor, ha 3000 forintos, kb. 30..40 cm hosszúságú körsugárzókról van szó. Ezek a nyereségértékek egytől-egyig erős túlzások, hogy finom legyek. Meg lehet nézni a neves gyártók >10 dBi-s körsugárzóinak árát, méretét és kivitelét (ezeket kültérre szánják) a netes keresőkkel, csodálkozni fogsz (példák: [link], [link]).

(#17217) kali válasza Hoffer (#17215) üzenetére


kali
legenda

asztaliba vagy notiba kell? milyen csatolással?

(#17218) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy D-link DIR 300 routerem. Én vezetékesen használom a netet, tesóm wifin. Amíg csak netezgetünk nincs semmi gond, de amint elkezd torrentezni a wifin meghal a net, 2 percenként megszakad, és újra kell indítani és néha modemmel együtt.

A kérdésem, hogy van-e erre valami megoldás? Vagy vegyünk egy erősebb routert? Lehet hogy a túl sok le-feltöltési szál miatt szakadok meg?

(#17219) kali válasza Brian_RL (#17218) üzenetére


kali
legenda

a dir-300 nem kifejezetten szereti/bírja a húzós torrentet, olyankor pláne hajlamos instabilitásra! próbáljátok visszavenni a torrentes beállításokat, vagy valóban egy erősebb router kell! mondjuk a húzós torrent még az erősebb router is képes elfektetni!

(#17220) Hoffer válasza kali (#17217) üzenetére


Hoffer
őstag

Leginkább usb-s kellene mert azt mindenhez tudom használni!
Az nem megoldható egyébként hogy veszek egy másik routert ami a másik routertől veszi a jelet?? Pl egy 743nd-t ez tud ilyet?? Ez nem járható megoldás és akkor jó jel lenne fent is??

(#17221) Brian_RL válasza kali (#17219) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nem annyira húzós torrenteket tölt, inkább kisebb dolgokat kevés megosztóval, de az is megbénítja :( Akkor megpróbálom lekorlátozni. Köszi :)

Tudnál ajánlani valamit ami bírja?

[ Szerkesztve ]

(#17222) gaborh válasza kali (#17212) üzenetére


gaborh
aktív tag

bios az nem volt frissitve rajta

Gábor

(#17223) kali válasza Hoffer (#17220) üzenetére


kali
legenda

igen, megoldás lehet az ap/client módot is tudó tl-wr743nd is - ha nem gond, hogy a másik oldalra is külön eszköz kell?!?!
usb csatolással a tl-wr941nd mellé a legjobb; tl-wn822n, illetve a kicsi, de még kombinál verzióban; tl-wn821nc, vagy a sima; tl-wn821n
a tl-wr743nd mellé a 7-es szériában is vannak ilyen ellenoldalak usb csatolással!

Brian_RL; netes sebesség, és rászánt összeg?

gaborh; akkor próbáld meg, esetlegesen segíthet!

[ Szerkesztve ]

(#17224) Hoffer válasza kali (#17223) üzenetére


Hoffer
őstag

Nem gond ha külön eszköz van, meg ez a kettő tutti látná egymást! Akkor ezzel megoldható?? Megvehetem nyugodtszivvel??

(#17225) kali válasza Hoffer (#17224) üzenetére


kali
legenda

maga a kivitelezés biztosan működni fog, de a vételre a távolság, a fák és a fal(ak) miatt így sem merek konkrétumot mondani látatlanban! amennyiben egy notis ellenoldal például látja az épületben a jelet elfogadhatóan, úgy a másik router is fogja!

(#17226) Brian_RL válasza kali (#17223) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

10 megás a net, és max 15.000

(#17227) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Az lenne a kérdésem, hogy a hálózati kártyáknál az, hogy 1-2 vagy 3 antennás az számít valamit? Ugyan ez a kérdésem a routereknél. Most készülök venni hálókártyát és routert.
Mindegyikből 3 antennásat néztem de nem tudom, hogy miben különbözik egy sima 1 antennástól.
Az 1-2 antennások közül is olyat néztem amihez 300M van írva, szóval csak az lenne a kérdés mi a jelentőssége, hogy 1-2 vagy 3 antenna van.
Köszi.

(#17228) kali válasza Brian_RL (#17226) üzenetére


kali
legenda

jaj, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a1 vagy b1 verziós a dir-300 router? mert a b1 jóval erősebb, és nem mindegy, hogy melyikhez viszonyítunk!?!?
a1; atheros 2317 - 182 megahertz - flash; 4 megabyte - ram; 16 megabyte
b1; ralink rt3050 - 320 megahertz - flash; 4 megabyte - ram; 32 megabyte
mondjuk ha adott összegből a legjobb teljesítményt akarod kihozni ár/érték arányban, akkor ezt javasolnám; link
atheros 9132 - 400 megahertz - flash; 8 megabyte - ram; 64 megabyte
(ráadásul; usb csatlakozás, gigabit képes wan és lan portok, 3 antenna, 3 * 3 mimo wifi...stb!)

DAVID0000; lesarkítva; a 300 megabit/sec elméleti maximális sebességű wifi esetén azért van 2 vagy 3 antenna, mert adott a mimo képesség, ahol is több adatfolyam mozog a több antenna között, szemben a lite-n (150 megabit/sec elméleti maximális sebesség) vagy az alatti jelölésű eszközökkel/átvitellel, ahol csak egy! 1 antenna esetén nem lehetésges a 300-as jelölés, 2 vagy 3 antenna esetén már igen! a legjobb az, ha mind a két oldalon 3 antennás, és 3 * 3 mimo képes eszköz van! nem csak a sebesség szempontjából jobb, hanem a forgalom milyensége/minősége szempontjából is! 150-es jelölésű eszközök esetén az elméleti maximális 150 megabit/sec sebességből ~ a harmada megy át valósan, a 300 megabit/sec elméleti maximális sebesség esetén ez az érték ~ 80 - 90 megabit/sec (persze ideális környezetről, eszközökről, illesztésről...stb beszélünk), ráadásul a jobb sebesség jobb minőségű hálózattal is párosul!

[ Szerkesztve ]

(#17229) And válasza DAVID0000 (#17227) üzenetére


And
veterán

Kiindulásnak, mert az antennák száma még egyebektől (pl. kétsávos kiviteltől) is függ:
- Egyantennás: legfeljebb b/g-szabványú (ill. MIMO nélküli 'n-lite') lehet, vagy esetleg a-only (5 GHz-es) de ez utóbbi elég valószínűtlen.
- Kétantennás: b/g, diversity-képességgel, vagy b/g/n diversity és MIMO-támogatással az n-szabványhoz.
- Háromantennás: az már szinte biztosan n-es, és visszamenőlegesen b/g-t is támogat.
"Az 1-2 antennások közül is olyat néztem amihez 300M van írva"
Ha '300 megát' támogat, akkor nem lehet egyantennás, mivel ilyen sebességet csak az n-szabvány tud MIMO-val, ahhoz pedig minimum két antenna kell.

[ Szerkesztve ]

(#17230) DAVID0000 válasza And (#17229) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Ja igen bocs az 1 antennás az 150M. Elírtam.
Egyébként hálókártyából ilyet: TP-Link TL-WN951N 300M PCI kártya 3X3MIMO
Routerből meg ilyet: TP-Link TL-WR940N 300M Wireless Router 3x3MIMO Fix antennás
néztem.
Akkor ezekszerint jó párosítást választottam.

[ Szerkesztve ]

(#17231) kali válasza DAVID0000 (#17230) üzenetére


kali
legenda

jó párosítás!

(#17232) Hoffer válasza kali (#17225) üzenetére


Hoffer
őstag

Arra gondoltam, hogy ha nem is látja akkor az ellenoldali routerre veszek antennát, arra csak egyet kell és akkor biztos jó lesz!

(#17233) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám,hogy ma vettem egy WIFI ROUTER-t és a laptophoz egy USB-s vevőt. Elvileg a router-t jól állítottam be( nem biztos ),Látja a mobilom, az xbox360 is és full térerővel...de mégsem tudok rácsatlakozni....a a telefon kiírja hogy nem tud csatlakozni. az xbox 360 úgyszintén..de nem ír egyiksem konkrét dolgot hogy mi miatt!!! Az usb vevő a laptopban ugyan ez!

3 eszköz látja mind full térerővel..és mégsem lehet csatlakozni...plusz a 3ból egyik sem írja ki hogy mi a gondja...

Segítsen nekem valaki aki ért ezekhez mert nekem nem világos...

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#17234) kali válasza Hoffer (#17232) üzenetére


kali
legenda

úgy (is) okés lehet!

KERESZTAPA9; szükség lenne legalább a router pontos típusára, hogy tudjunk segíteni a beállításokban!

[ Szerkesztve ]

(#17235) mezis válasza KERESZTAPA9 (#17233) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Titkosítás ?
DHCP ?

Router pontos típusa ?

mezis

(#17236) Kube válasza KERESZTAPA9 (#17233) üzenetére


Kube
senior tag

Üdv.

Kérlek mond el részletesen, hogy milyen routered van és milyen beállításokat eszközöltél eddig, mert így azért elég nehéz segíteni :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#17237) Puby25


Puby25
csendes tag

Sziasztok! Van külső vinyóm (WD) ami eredetileg usb-s, viszont én szeretném a rajta lévő adatot írni/ovasni wifin keresztül nem pedig vezetékesen. Milyen eszközzel lehetséges ez?

(#17238) kali válasza Puby25 (#17237) üzenetére


kali
legenda

például olyan router, ami rendelkezik usb csatolással, és kezeli adott külső tárat?

(#17239) Puby25 válasza kali (#17238) üzenetére


Puby25
csendes tag

Köszi a választ. Esetleg tudnál valamilyet ajánlani is egy WesternDigitalhoz(1TB)?

(#17240) kali válasza Puby25 (#17239) üzenetére


kali
legenda

van több ötlet is, csak írd le, hogy mennyit szánsz rá (mert bő 10 e ft és a többszöröse között elég nagy szórás van), mekkora netes sebesség átvitelére kell (például kell gigabit képesség vagy sem), milyen wifi szabványos és típusú ellenoldalak fognak felcsatlakozni rá (például kell mimo, vagy elég lite-n is), és itt több célirányos segítséget kaphatsz; milyen_routert

(#17241) Brian_RL válasza kali (#17228) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Uhh fejből nemtudom, de ha hazaértem megnézem. Egyébként szimpatikus amit linkeltél :)

(#17242) Hoffer válasza kali (#17234) üzenetére


Hoffer
őstag

Ma próbálgattam még és az ablakból már látja az iPhone a hálózatot! A routert megrendeltem, az biztosan látni fogja és minden happy lesz végre! :)
Köszönöm a segítséged! :R :R

(#17243) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Üdv mindenkinek.

A Router Típusa: TP-Link TL-WR741ND

Lehet hogy valami még sem jól állítottam be,mert a net kábelt kihúztam a routerból...és a telefon meg az xbox is full térerőt látott...ezek szerint nem jól csináltam valamit.

A laptopba dugható USB vevő típusa: NETGEAR Wirless-N 300 USB ADAPTER WN111

Ha valaki tud segíteni hogy hogyan kell beállítani a routert megköszönném..nekem még nem volt soha és azt hittem sikerült elsőre de ez nem így van..sajna nem értek ezekhez. :O

Itt volt az első kérdésem: #17233

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#17244) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Ja és még 1 valami nálam a net úgy van hogy TV kábelen keresztül jön ( t-com vagy Home ) ez a kábel megy bele egy modembe és abból jön ki egy lan kábel ami megy a laptopba.

Leírtam ezt is hátha fontos:)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#17245) kali válasza KERESZTAPA9 (#17243) üzenetére


kali
legenda

a routernek - bekapcsolt wifi esetén - akkor is szórni kell a wifi hálózatot, amikor nincs net csatlakoztatva a wan portjára! a külső wifi eszközök ilyenkor is látják a router által szórt wifi hálózatot, fel is csatlakoznak rá, csak net nem lesz, mert azt nem kapja meg a router a wan porton keresztül!
a router beállítása; fontos előre leírni, hogy biznyos beállítások esetén kéri majd a router, hogy a beállítások véglegesítéséhez szükség van a router újraindítására, olyankor mindig engedélyezd majd, mindig jelzi, hogy hová kattintva tehet meg azt - néha többször is kell engedélyezni/kattintani!
a modemből kijövő net a router wan portjába, router lan(1) portja és munkaállomás lan portja kábelesen összeköt, munkaállomáson böngésző indít, 192.168.1.1 cím megad, a felhasználó és a jelszó is admin, ezek megadásával belépsz a router adminisztrációs felületére! network -> wan -> wan connection type megad (a szolgáltatónak/szolgáltatásnak megfelelően; dynamic ip, pppoe...stb, esetedben vélhetően dynamic ip lesz) -> mac clone csak szükség esetén (ez is szolgáltató függvénye, elvileg nálad nem kell) -> wireless -> wireless setting -> ssid; mindegy mit írsz be, csak ékezetes betű ne legyen benne! -> region; hungary -> channel; auto (amennyiben a későbbiekben ütközés van másik wifi hálózattal, úgy csatorna szükség szerint módosít) -> mode; 11bgn mixed (ez az alap, igény szerint lehet 11n only vagy 11g only) -> channel width; automatic (igény szerint módosítható majd- ha tudod, hogy mire és miért, ellenoldali eszközök függvényében) -> max tx rate; a beállított mód maximális értéke -> enable wireless router radio; engedélyez (itt tudod be-, és kikapcsolni a wifi szórást) -> enable ssid broadcast; bekapcsolt állapotban mindenki látja a hálózatod nevét, kikapcsolva nem, de utóbbi esetben te is csak akkor tudsz felcsatlakozni, ha az ssid is megadásra kerül a jelszó előtt, vagy előre létrehozol egy profil az ellenoldali rendszeren, ahol előre megadod a szükséges értékeknél az ssid azonosítót is! -> enable wds; alapban nem kell! -> wireless security -> wpa2-psk/wpa-psk -> version; wpa2-psk vagy wpa-psk (az első a jobb, ha tudja az ellenoldali modul és rendszer, akkor az ajánlottabb) -> encryption; aes (ez a jobb) -> psk password; jó hosszú jelszó, ami nagy-, és kisbetűk valamint számok kombinációja (az ékezetes betűk kerülendők) -> group key update period; 0 -> wireless advanced -> transmit power; high -> az alatta lévő négy érték alapon jó -> enable wmm; pipa -> enable short gi; pipa -> enable ap isolation; pipa -> dhcp -> dhcp settings -> address lease time; 2880 -> a többi (tűzfal, mac adress szűrés..stb) igény szerint!

(#17246) KERESZTAPA9 válasza kali (#17245) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Üdv.

Megpróbáltam de sajnos még így sem megy...Nem tudom,hogy lehetne beállítani.
Esetleg Ilyen debil módban nem tudsz segíteni nekem? talán még azt megértem,de ez sem biztos...Kb ilyenre gondoltam: 1. lépés nyisd meg a firefox vagy explore weboldal böngészőt.
Tehát kb nekem ez a nyelv ami érthető sajnos...valamiért ezek nekem már Űrbéli futurisztikus dolgok...már mint a wifi...és ennek beállításai...

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#17247) PonPon


PonPon
senior tag

Ha valaki konyít picit a wifi antenna építéshez, akkor légyszi lesse meg ezt a hozzászólásom, hátha tud segíteni nekem! köszi :R

(#17248) Hoffer válasza kali (#17245) üzenetére


Hoffer
őstag

Szia!
Megvettem a beszélt 743ND routert!
Minden szép, látja is a másik routert a beállításoknál de a net nem megy...
Hiába állítgatom nincs net sem a lan portokon sem a wifin! Telefonnal tudoknrá csatlakozni de net nincs!
Esetleg volt már dolgod ilyennel?? Valami beállítást tudsz segíteni???

(#17249) krealon válasza Hoffer (#17248) üzenetére


krealon
Topikgazda

A routerek cimtartomanyai valoszinuleg utkoznek.
A TL-WR743ND LAN cimet allitsd at 192.168.2.1-re.

(#17250) mezis válasza PonPon (#17247) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A forrasztással van gondod, fent középen bal oldalon ?

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.