Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) zölcsi


zölcsi
tag

Üdv!

Szeretném átlőni a netet a kb 80 méternyire lakó szomszédhoz. Rálátás tökéletes, ugyhogy gondoltam nem is lehet ezzel nagy gond.
Van itthon egy régi router amivel jelenleg osztom a netet, ehhez vettem egy másik routert amit kábellel összekötöttem a régivel, swichként remekül osztja is a neten a wifin.
Az olvastam leírásokban, hogy ekkora távolság áthidalható úgy hogy veszek egy erősebb antennát a routerre és a szomszéd gépébe is. Vettem is két ilyet: www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-ANT2408C

Látja is a szomszédban 2-es erőséggel, viszont amikor elkezdenék felcsatlakozni, nem csinál semmit csak csatlakozik folyamatosan, percekig, majd minden féle hibaüzenet nélkül egyszerűen vissza jön a wifi hálózatok listája.

Mi lehet a probléma? Esetleg kevés a jel? Ha kevés mit lehet tenni?

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#17102) And válasza zölcsi (#17101) üzenetére


And
veterán

Kültéri linkhez - legyen az bármilyen kis távolságú is - ne ilyen vacak beltérre szánt körsugárzót használj (ráadásul épp a közelmúltban fikázták le ebben a topikban, lásd a #17038-tól). Nem erre való. Az a minimum, hogy kültérre vagy a fal síkján kívülre teszed, és inkább valamilyen (szinte a legkisebb nyereségű is elegendő) irányított típus legyen, mindkét oldalon.
A beszúrt linket elrontottad. A "2-es jelerősség" semmitmondó, használd pl. az inSSIDer-t 'térerőmérés' céljára a kliensoldalon.

(#17103) venta94


venta94
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Remélem jó topickba írók, az a helyzet, hogy nem szeretnék venni wifi routert, mert ha ingyen is meg lehet oldani az internetmegosztást akkor miért ne. Találtam egy programot Connectify, ezzel össze is jött a laptop-telefon közötti wifi kapcsolat, csak éppen a laptop nem tudott felmenni a helyi hálózatra. Diginetnél vagyok a kapcsolat PPOE típusú. Ezzel is meglehet osztani a netet vagy felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#17104) Kolondrum válasza zölcsi (#17101) üzenetére

hiba volt megvenni azt az antennát, nekem 2 elado van, kell? :D

(#17105) ed019


ed019
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem van hogy, egy wlan os routert lehet használni úgy hogy fogadja a wifin a netet és kábellel megosszam 2 gép közt a netet?

Köszönöm előre is! :R

(#17106) And válasza ed019 (#17105) üzenetére


And
veterán

Ha a router tud wifi-kliensként működni akkor igen. Csakhogy egy csomó típus nem képes erre. Ha gyárilag nem tudja, akkor esetleg 3rd-party firmware feltelepítésével vehető rá erre, de természetesen nem mindegyikre tehető fel alternatív fw.
(Amúgy meg miért kell tök ugyanazt a kérdést két topikban is feltenni, főleg hogy mindkettő kiemelt, és viszonylag pörgős?)

(#17107) ed019 válasza And (#17106) üzenetére


ed019
tag

Köszönöm a gyors választ! És bocsi a két kérdésért nem figyeltem oda eléggé.

tilgin Vood 452w-B ez a router van nekem ez képes lenne rá? :R

(#17108) Claude Leon válasza ed019 (#17107) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez sosem fog.
ADSL mindentegybe cuccoktól ilyesmit ne is várj. Ezek csak a telefonvonali csomagok továbbosztására képesek.

Sima router esélyesebb lett volna.

(#17109) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok vettem egy tp link wifi adaptert és szaertném ha a telefon meg a gép között tudnák adatokat másolni a gép kábelen csatlakozik egy tp link wifis routerbe (741nd)
mit kell csináljak???

(#17110) stube


stube
csendes tag

Hello
TP-Link TL-WN7200ND 150Mbit High Power USB adaptert
hogy tudom át állítani
27dBm (EIRP, For countries using FCC Standard ra

(#17111) And válasza stube (#17110) üzenetére


And
veterán

Ha a TP-Link követi a helyi (CE-régiós) szabályokat, akkor azt te valószínűleg sehogy nem állítod át.

(#17112) krealon válasza szucsinka (#17109) üzenetére


krealon
Topikgazda

Inkabb a telefonhoz kellett volna adatkabelt venni. (Illetve egy Bluetooth kapcsolat is eleg, ha a gepben van ilyen adapter)
Wifi-n keresztul altalaban nem egyszeru kommunikalni a telefonnal.

(#17113) Nickhole


Nickhole
csendes tag

Sziasztok!

Miért lehet lassú egy vadi új TL-WR1043ND 300 Mbps-s router a manuális beállítás után?

Ha CD-ről állítjuk be akkor meg nem működik??

Köszi

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#17114) Kolondrum válasza Nickhole (#17113) üzenetére

Mert egy hulladék. Neked is van? :D Nekem csak volt. Ha automatikus beállításokra állítod akkor hellyel közzel megy egy ideig. Legalábbis nálam ez volt a megváltás. De a 18 napos bűvös uptime után elhagyta magát, reset és újabb kb 3 hétig ment. Net sávod - wifi másolási sebesség nem lassult be? fagyi, telefonos wifi hiba van? Valami biztosan neked is van.

(#17115) stube válasza Nickhole (#17113) üzenetére


stube
csendes tag

Rakj fel rá openwrt
[link]

(#17116) Nickhole válasza Kolondrum (#17114) üzenetére


Nickhole
csendes tag

Én már azt is olvastam más fórumokban, hogy lehet a szolgáltatóval nem kompatibilis ez a router. Viszont ezt megcáfolták egy következő fórumban. :DD A szolgáltató a Ditel. A Belkint vagy az SMC-t ajánlották. Ok de már TP-link van és nem fogják kicserélni hogy bocsi inkább másikat kérnék.

"Net sávod - wifi másolási sebesség nem lassult be? fagyi, telefonos wifi hiba van? Valami biztosan neked is van."

Ebből nem sokat értek. Lényeg, hogy hárman használnánk a netet, eddig a régi routerrel hasított a sebesség még a letöltésekkor is, csak az a router beadta az unalmast. Vettük ezt a vadi újat erre ezzel meg nem tölti be a honlapokat csak gondolkodik-gondolkodik kb két perc és akkor bejön az oldal. :F

Nem vagyok IT-s szóval ez eléggé nagy probléma nekem. Lehet valaki aki jobban benne van ebben nem nagy dolog és egyből tudja mi a teendő. Én sajnos nem tudom azért kérdeznék. Sőt ha valaki eljönne megnézni az lenne a legjobb. Mert már két hónapja szenvedünk lakótársakkal ezzel és azt hittük egy új router megoldja a problémát, de nem oldotta meg. :W

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#17117) Nickhole válasza stube (#17115) üzenetére


Nickhole
csendes tag

Ok és azt mégis hogyan csináljam? :Y Azt se tudom micsoda az. :F

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#17118) mezis válasza Nickhole (#17117) üzenetére


mezis
nagyúr

Letöltöd innen a "factory..." verziót.
Feltöltöd a laptopod akkumulátorát.
Lehetőleg szerzel egy szünetmentes áramforrást a routered táplálására.
Reseteled a routeredet ógy, hogy visszaálljanak a gyári beállítások.
UTP vezetékkel kapcsolódsz a laptopodról a routeredhez.
Kiválasztod a routered menüjében a firmware frissítést.
Türelmesen vársz (ha nincs szünetmentesed imádkozol, hogy ne ez alatt a pár perc alatt legyen áramszünet).

A többi már menni fog magától. Talán. Élég szokatlan lesz a dd-wrt menüje. Nem kell megijedni a rengeteg lehetőségtől, kb ugyanannyit kell beállítani, mint a gyári firmware-nál.

Legalábbis nálam így zajlott le.

Interneten elérhető a dd-wrt dokumentációja.

mezis

(#17119) Nickhole válasza mezis (#17118) üzenetére


Nickhole
csendes tag

Hasít a net kiderült, hogy nem statikus Ip-vel kellett volna beállítani. :DD

[ Szerkesztve ]

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#17120) Taco válasza Tosee (#16940) üzenetére


Taco
csendes tag

Üdvözlet!

Köszönöm mindenkinek, aki segített, sikerült megoldani a problémát :R
Jó dolog ez a fórum... :)

(#17121) Kolondrum válasza Nickhole (#17116) üzenetére

én netgearre cseréltettem vagyis levásároltam a tplink jelenlegi árát. Ezerszer más a netem, apróságokban. Pl a cfosspeed tp link alatt más volt mint most a netgearrel. Ha nagyon nagyon röviden kell jellemezni a válatozást: stabilitás.

(#17122) localhost válasza Kolondrum (#17121) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Mert egy hulladék. " - de most nem lett igazad, nincs annak a routernek általában semmi baja, hacsak nem hibás, vígan muzsikál !

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17123) csibor


csibor
őstag

UPC 30m/net,TP-LINK 941nd, ellen oldal,MSI 670X g wifi. Átlag 1.2-1.4m tudok tölteni,fel 400-430 kb-el.A kérdésem ha n-es wifi stick-et használnák a letöltés sebessége nőne,vagy nem igazán venném észre?

(#17124) Kolondrum válasza localhost (#17122) üzenetére

Ez is igaz, mondták már. Amúgy ami eddig a házban megfordult tp link márka az mind garban kötött ki vagy éppen gyengélkedik.

(#17125) Nickhole válasza Kolondrum (#17121) üzenetére


Nickhole
csendes tag

nem tudom annyira nem értek hozzá. most örülök h sikerült beállítani :))

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#17126) kali válasza csibor (#17123) üzenetére


kali
legenda

ideális környezetben és megfelelő beállítások mellett g szabványos átvitel esetén kevés az 1.2 - 1.4 megabyte/sec, adott párosítással akár 2.7 megabyte/sec is átvihető!
próbáld végig a routeren mind a 13 csatornát, hátha jobb lesz valamelyiken az átviteli sebesség!
n szabványos modullal sima ügy lesz/lenne a 30 megabit/sec átvitele - még 150-es lite-n wifi modullal is!

(#17127) mezis válasza csibor (#17123) üzenetére


mezis
nagyúr

Most van információd a WiFi-s kapcsolatod minőségéről (mert a Win, Linux által mutatott pálcikák a kérdésed megválaszolásához kevés) ?
Persze, ha installálnál egy erre a célra készült programot, akkor sokkal többet tudnánk.
Én az InSSIDer-t javaslom....

mezis

(#17128) Kolondrum válasza mezis (#17127) üzenetére

Érdekes, hogy 50dBi-re még 5 csíkot mutat (lenti gép), pedig az mér nem éppen a legjobb.
Pár méterre ülök a routertől (noti) és 30 - 35dBi között megy, ami nem túl jó sztem. Gyengus a wifim, de cserébe stabil a router.

[ Szerkesztve ]

(#17129) mezis válasza Kolondrum (#17128) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek jó értékek még akkor is, ha van előttük egy kis minusz jelecske.
Persze ha a szomszéd ugyanazon a csatornán hasonló erővel nyomul, akkor van ám birkózás a csomagok között... :D

mezis

(#17130) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni ezen az igen hideg reggelen:D

Adott volt a netem, juropnet ha érdekes, vezetékes, és volt 1 router 4 géppel, minden frankó volt.

De elromlott a router adaptere, semmi gond, maradt 1 szál net. Azonban ha dugdossuk egyik gépből a másikba(modemben cseréljük a szálakat) az én gépem nem működik. Hiába áramtalanítom a gépet modemet akármit, észleki hogy van net(nem a nincs bedugva üzenet) hanem tölt és azonosítást ír ki. Opr win7, többi gép megy win7el xpvel nemszámít. Kábelhiba se lehet ugyanis cserélgetés után minden gép jó nálam, enyém sehol se..

Kérlek segítsetek

(#17131) And válasza Kolondrum (#17128) üzenetére


And
veterán

Egyrészt - min említették - a térerősség (avagy vételi teljesítményszint) negatív előjellel értendő, másrészt nem dBi (az antennanyereség), hanem dBm. Lehetne még 'sima' dB is pozitív előjellel, ha jel/zaj viszonyt jelölne, ami minél nagyobb, annál jobb. A dBm-re ez szintén igaz, csak annál (a szokásos vételi térerősségek nagyságrendje esetén) nem szabad megfeledkezni a negatív előjelről.

(#17132) csibor válasza kali (#17126) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R Mindenki másnak is.

Netgear wn111 ~2300Ft 300Mbps
TP-LINK TL-WIN 721N /7N ~2200Ft 150Mbps
TP-LINK TL-WIN 722N ~2500Ft 150Mbps
TP-LINK TL-WIN 821N ~3600Ft 300Mbps

Mindegy melyik,vagy érdemes inkább antennás kialakításút venni?

(#17133) Kolondrum válasza And (#17131) üzenetére

Nyertél jó, ehhez ti értetek! :R

(#17134) kali válasza csibor (#17132) üzenetére


kali
legenda

a tl-wn821n jó/jobb a mimo miatt, de ha biztosra akarsz menni, akkor ilyet vegyél; link :DD

[ Szerkesztve ]

(#17135) lindermen


lindermen
aktív tag

üdv!
vettem egy tplink 741nd routert. Kábeles netet szeretnék megosztani, nem tudom jól tettem e de DHCP-re állítottam. Telefonnal tudok csatlakozni, a laptop viszont tanusítvány problémát ír! Wpa2 titkosítást állítottam be, de addig se jut el, hogy a jelszót kérje. Mi lehet a baj?

(#17136) krealon válasza lindermen (#17135) üzenetére


krealon
Topikgazda

Kabeles neten is tobb fele kapcsolodasi protokol lehetseges, amit az internet szolgaltato ad meg. Pl: DHCP, PPPoE, fix IP.

DHCP eseten elvileg nem kell semmi, csak a kapcsolati tipust kell beallitani. (Ha a szolgaltato rogzitette a kapcsolodo gep Hardver cimet (MAC address), akkor a routeren a MAC Clone -nal (helhasznaloi kezikonyv 4.5.3 -as resz) atallithatod.)

PPPoE eseten szukseges egy felhasznalonev es hozza jelszo. (Elofordulhat, hogy itt is kell MAC-cimet klonozni.)

fix IP eseten a szolgaltato megadja a szukseges IP, netmask, alapertelmezett atjaro, DNS1 es DNS2 ertekeit.

Ha vezetreken korabban 192.168.1.x cimet kaptal DHCP-vel, akkor a router LAN cimet at kell allitani, mert a router kulso (WAN) es belso (LAN) oldala nem lehet azonos alhalozatban (pl 192.168.2.1).

Az mas kerdes, hogy egy SoHo eszkoznel illene az osszes gyari alapertelmezett erteket atallitani biztonsagi szempontok miatt (router alapertelmezett jelszava, router IP cime, a wifi neve, wifi jelszava). :B

A tanusitvany keres arra utal, hogy a titkositasnak WPA2-t (enterprise) adtal meg WPA2-PSK (Pre-Shared Key, Elore Kiosztott Kulcs, magyarul jelszo) helyett.

[ Szerkesztve ]

(#17137) lindermen válasza krealon (#17136) üzenetére


lindermen
aktív tag

köszönöm a gyors választ!
Nem vagyok tisztában minden fogalommal, de sztem menni fog:)/utánanézek majd.../
szép 7végét!

(#17138) Shadow75


Shadow75
csendes tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni házifeladathoz.
Adva van egy 3 szintes iskola ( Földszint,1.emelet,2.emelet).
Ide kellene egy WIFI hálózatot kiépíteni,hogy a termekből lehessen netezni.
A felcsatlakozók csak jelszóval tudjanak belépni.
Valami ilyesmire gondoltam,de nemtudom,hogy ez így jó-e:
http://kepfeltoltes.hu/110507/69464719wifi_h_l_zat_1_emelet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.pcland.hu/shop+TP-Link-TL-SG3109-8port--1SFP-gigabit-switch_67838_700624

http://digistreet.hu/halozati-eszkozok/wireless/wireless-wireless-n-300mbps/tp-link-tl-wr940n-300m-wireless-router-3x3mimo-fix-antennas

http://www.pcland.hu/shop+TP-Link-TL-R860-8-port-Router-TL-R860_62078_57

[ Szerkesztve ]

(#17139) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez?

http://ipon.hu/webshop/product/_tp_link_tl_wr741nd/115936

Munkahelyen szeretném megosztani a netet vagy 25-30m-es hatókörben. Plusz egy otthonra is, de ott persze nincsenek ekkora beltéri távolságok.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17140) kali válasza TFSi (#17139) üzenetére


kali
legenda

a távolsághoz semmit, mivel erősen környezeti tényezők, ellenoldali típusok...stb függvénye, ellenben maga a router - az árához képes is - jó, ajánlott típus!

(#17141) TFSi válasza kali (#17140) üzenetére


TFSi
őstag

Köszönöm szépen! Most már nyugodtabb vagyok, mert nem akartam fölöslegesen szórni a pénzt... :DDD Majd ha beüzemeltem szólok az eredményről... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#17142) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

kábelnet, tp-link router, notebook. pár napja még volt net, de most nincs, ha a router menüben a release/renew gombra kattintanak, akkor csak keresi az address-t, stb, gomb "benyomva" marad és semmi.

hol lehet a kutya elásva? :)

Aurea mediocritas

(#17143) kali válasza AXisBOLD (#17142) üzenetére


kali
legenda

modem/hgw kap netet? a routerig minden ok? modem/hgw/router reset és újrakonfig?

(#17144) humax válasza kali (#17134) üzenetére


humax
senior tag

szia is amit linkeltel jobb mint 10403nd?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#17145) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok!
Akkor most ide is beírom.
Most kaptam egy d-link dir-825 típusú routert, de egyenlőre nem igazán sikerült bekonfigurálni. Az internetem szeretném megosztani, viszont mivel kábeles így akadtak problémáim. Nem igazán értek a témához, a netes kábelt bekötöttem a kütyübe, majd egy külön kábellel összekötöttem a géppel. Majd a router netbeállításainál lehetett választani h milyen fajta netem van (adsl stb..)... itt a megfelelőre kattintottam, ezután beírtam a hálókártyám paramétereit (ip,mask,átjáró,dns), hát ezzel azt értem el hogy megfektettem még a beállításokat is. Esetleg valaki tudna segíteni, nem igazán szeretnék a szolgáltatóhoz fordulni ha nem muszáj. Előre is köszi.
Üdv!

(#17146) kali válasza humax (#17144) üzenetére


kali
legenda

amit linkeltem, az egy usb csatolású wifi modul, tehát a router ellenoldali párja, a munkaállomásokhoz kell csatlakoztatni, és a modul a router hálózatára csatlakozva, kapcsolatot teremt a router és a munkaállomás között! amennyiben te a tl-wr1043nd routerre gondolsz, úgy - a fent leírtak miatt - nem lehet azzal összehasonlítani, mivel az ellenoldali párja!

(#17147) kali válasza fahrii (#17145) üzenetére


kali
legenda

net a router wan portjába, munkaállomás lan portja és router lan portja megfelelő kábel használatával összeköt - már amennyiben kábeles kapcsolat az elvárt, és nem wifi -, majd belépsz a router adminisztrációs felületére, és vagy az automatikus varázslóval, vagy manuálisan eszközölni kell a beállításokat; ami fontos, hogy kábeles net esetén vélhetően dhcp (dynamic ip adress) kell, a mac adress klónozása a szolgáltatótól függ, valahol kell, valahol meg nem, a hálókártyád paraméterei nem kellenek, a dhcp szerver legyen engedélyezve a routeren, a munkaállomásom meg automatikusra kell állítani az ip cím lekérését, és a router dhcp szerverétől automatikusan kap majd ip címet a munkaállomás, és így fog létrejönni a kapcsolat!

(#17148) humax válasza kali (#17146) üzenetére


humax
senior tag

ertem koszi a tl-wr1043nd jo vettel vagy inkab mas?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#17149) kali válasza humax (#17148) üzenetére


kali
legenda

az árához képes szerintem elég jó vétel!

(#17150) fahrii válasza kali (#17147) üzenetére


fahrii
őstag

Köszi, ezt meg is csináltam első körben. Az a baj hogy megy minden rendesen, kb 2-3 perc múlva viszont (vagy miután megpróbálok telefonnal is rácsatlakozni... nem tudom ennek köze van e hozzá) meghal a net és bárhova mennék bedob a router beállításaiba (azaz 1 oldal megy rendesen.. ez a legérdekesebb). Most nem igazán tudom mitévő legyek, ha bemegyek a WAN settingsbe és savelek egyet a semmire utána makkol 40 mpet és újra megy rendesen a gépen a net, így írom most ezt az üzenetet is. Valami ötlet? :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.