Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7501) Kaslerka válasza nullpoint (#7499) üzenetére

Ez a fétisük ezek szerint. :)

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#7502) Kaslerka

Tegnap este bepattintottam a XPG Gaming GAMMIX S70 BLADE-et a lapba.
48C a gyári lópikulával a tetején.
3gen-en mennyi kell egyébként legyen a sebesség?
Nálam kb pont a fele, mint ami a teszteken (read 3800). Az jó lehet?

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#7503) KROK640 válasza Kaslerka (#7502) üzenetére


KROK640
veterán

Gondoltam, hogy nem lesz vészes, azért ezeket olyan hűtővel tervezik, hogy ne sűljenek meg. A mérnököknek se lenne érdeke, hogyha tömegével küldenék vissza a rossz SSD-ket, akár pár nap használat után.
PCI 3.0-ban jó is lehet akár amit mértél, gondolom a tesztek 4.0-al készültek. De igazából nem is ez a lényeg, hanem hogy TE érzésre jónak érzed-e?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7504) Kaslerka válasza KROK640 (#7503) üzenetére

Persze, 4.0-n készültek a tesztek, csak nem gondoltam volna, hogy a gen3 az a fele.
De ahogy utánanéztem a sebességeknek, igen a fele, így jön ki a 3800-as olvasás.
Egy 2,5"-es 512GB-os Kingston SSD volt az elődje, ahhoz képest természetesen szárnyal! :)
Az volt a rendszer + egy 2TB-os WD HDD minden másnak. Ritkán játszom, de gondoltam most már ne ez miatt kelljen várnom a betöltésre. :)
Így most kipattant a Kingston, bekerült helyette ez a 2TB-os "penge", plusz maradt vésztartaléknak a WD. Vettem hozzá azért egy AXAGON 1cm-es hűtőbordát, hátha...
De egyelőre jó lesz az alappal.

Üzenem azoknak akiknek RAMPAGE V EXTREME-ük van, hogy megerősítem 477il4 hsz-ét, semmilyen keretes hűtés nem fér el a RAM foglalat miatt és a VGA alatt nem fér el egy 1cm-es gumis felfogatású borda sem. :) Szóval aki mégis ilyenen töri a fejét, az küldje más slotba a VGA-t, persze ha ragaszkodik az M.2 gyári helyéhez.

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#7505) elbandi2


elbandi2
tag

Üdv, úgy néz ki, hogy még egy 2011-3 gépet kéne összevadásznom egy családtagomnak. Sok cucc megvolt még maradékban a korábbi két építésből, ezért maradnék ezen a platformon. Most próbálok vadászni valami jó lapot, nem kínait ha lehet. Elég fura a piac, két éve mikor magamnak vettem, majdnem olcsóbbak voltak, és nagyobb volt a kínálat. (mindegy)
A kérdésem az lenne ha nem találok, és esetleg egy brand gépet vennék -HP, Dell, stb.- akkor melyik lenne a jó választás? Gondolok itt a Turbo unlock lehetőségére, esetleges kompatibiltási gondokra, bővítési lehetőségek, ilyesmi.
Láttam hogy volt itt a topikban korábban téma, ezért kérdem, hogy minél kevesebb kínlódással tudjam összehozni, ha kell. :R

(#7506) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7505) üzenetére

Dell t5810 van turbo hack de külső íróval rakható csak rá(hűtés lehetne jobb, unlocked 16-18 magossal tud hangos lenni max terhelésen) szerencsém volt 20eftért vettem de amúgy drágább.
Z440/640 nincs turbo hack (hűtése jó, olcsó 30eftért sem viszik el tőlem az alapgépet) z640 csak akkor éri meg ha 2 procisat akarsz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7507) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7506) üzenetére


elbandi2
tag

Köszi, nem örülök a leírtaknak. A z440 volt az első a listán, de még nem néztem rendesen utána a bios mod-nak, és ha azt írod nem megy, neked elhiszem. Így ez kiesett, a többi ilyen WS viszont már ott van árban, mint egy rendes X99 lap....
Asszem vadászok tovább valami rendes lapot. :R

(#7508) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7507) üzenetére

Vannak procik amiknek eleve jó a turbójuk, nem feltétlen kell hack.
Pl 4655v3, 2643v3, 2667v3, 2687wv3 vagy a 1620-80-ig.
Ws-eknek tápjaik jók szoktak lenni (90% gold) de egyediek, meg eleve jóminőségűek úgy egyben (Hp mondjuk bugokkal van tele de kezelhető)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7509) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7508) üzenetére


elbandi2
tag

Értem, igazság szerint van pár 2697v3-am, így az már adott. Tudom a saját gépemből, hogy egy jó lappal, és gpu-val kimondottan versenyképes tud lenni még a mai napig is.
Tetszene egy Ws átgondoltsága, kompaktsága, de a kötöttségei már kevésbé.
Ebay-en tettem ajánlatot két Msi lapra, ill. itt priviben is jött esetleges ajánlat, meglátjuk.
Azt már sajnos elengedtem, hogy olcsón kijövök a dologból :D

(#7510) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7508) üzenetére


elbandi2
tag

No meglett, már megvan a csomagszám is németből Msi X99A SLI plus, egy 5820k-val ami igazából csak a foglalatvédő szerepét tölti be :D Tudom hogy eléggé basic a lap, de nekem most ide tökéletes lesz. Köszi a segítséget! :R

(#7511) elbandi2


elbandi2
tag

Újabb kérdés. 2697v3 ra gondolkodom hűtésben. Sajátomon egy 360as Deepcool aio van, az nekem stresszteszt alatt max 57 fokig megy fel, amivel meg vagyok elégedve. Amit most készülök összerakni másik gép, ott vagyok gondolkodóban, mert a költségeket lent kéne tartanom, és van egy régi Arctic freezer 13pro-m a fiókban. Ezt gondoltam rászerkeszteni. Tartót meg tudom oldani, de most nézegettem hogy a hűtő talpa jó 20-25%- al kisebb mint a proci fém fedlapja. Ez működhet így, vagy vegyek rá valamit? Ha vennem kell, akkor pedig mit javasoltok rá?

(#7512) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7511) üzenetére

Működhet.
Én egy időben deepcool archert raktam az x79, x99-es kínai lapos procikra (kínai AM3 procikerettel). ~100w-ig használható volt de 120+w-os procival már erősen határeset. Játékok alatt használható volt a nagyobb procikkal is de azért egy full minden magot terhelő munkára már kevés volt. Na annak talán még a fele sem fedte le a procit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7513) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7512) üzenetére


elbandi2
tag

Köszi a megerősítést, azt gondolom hogy ez a 900 grammos 4 csöves, dupla ventis hűtő elég lehet hozzá, csak a felület méretbeli eltérése miatt estem gondolkodóba. Hétvégére ideérnek a ram-ok is, és összedobom. Kiderül, max. ha melegszik, akkor veszek valami rávalót, vagy max valami 240-es aio-t. nagyobb nem fér a házba amibe épül majd. :R

(#7514) elbandi2


elbandi2
tag

Újabb kis segítséget kérnék. Ma megjött a 8x16 Gb ram amit vettem a géphez, illetve a felét egy másik ugyanilyen MSI lappal szerelt gépbe szántam. Sajnos nem megy vele, de az enyémbe sem indul. Gondolom, hogy kompatibilitási gond van, mit néztem be?
A képen a jobbos jött most, a másik kétfajta megvolt, és azokkal megy.
Köszi :R

(#7515) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7514) üzenetére

X8 és x4 ramokat nem minden lap szereti keverve (egy csatornába alapból nem jó x4 és x8 egyszerre). 1R és 2R keverhető bár látom 2R mind.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7516) elbandi2


elbandi2
tag

Szólóban 1 db sem megy :(( :((

(#7517) vrob válasza elbandi2 (#7514) üzenetére


vrob
tag

x4 az necces.
Nekem sem ment az egyik Gigabyte lapomban csak az x8.
Nagyon meg kell nézni a specet, revisiokon belül is változik.

Pl:
X99 UD4 rev 1.1 támogatja.
X99 UD4 rev 1.0 pedig nem.

Látszólag pedig tök ugyanaz a lap.

[ Szerkesztve ]

(#7518) elbandi2 válasza vrob (#7517) üzenetére


elbandi2
tag

Valami ilyesmi lehet, egy MSI X99A sli plus, és egy MSI X99A xpower titanium ban próbáltam, és sajna nem akarnak indulni. Este még molyolok vele, hátha.. :((

(#7519) lamiki válasza elbandi2 (#7518) üzenetére


lamiki
senior tag

Sokszor bios verziótól is függ, találkoztam már olyannal, hogy csak újabb biossal ment benne.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#7520) elbandi2 válasza lamiki (#7519) üzenetére


elbandi2
tag

Sajnos a legfrissebb van rajta. Kaptam olyan tippet, hogy a működő rammal a bios-ban állítsam be az összes időzítést, meg mindent auto-ról manuálisan az éppen kiírt értékre, mert ezeknek a ramoknak az időzítését lehet hogy nem tudja az alaplap belőni. Utána ezt lementve tegyem be az x4-es ramokat. Sajna így sem megy.
Asszem lesz eladó 128Gb ramom... :O
Mindegy, most megpróbálok felhajtani olcsón olyak, ami biztosan megy.

(#7521) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7520) üzenetére

Megnéztem a Dell T5810-be vettem ilyen ramokat de az x299 Asrockban is mentek, ott 3000-3200 volt a végük.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7522) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7521) üzenetére


elbandi2
tag

Hát sajna nekem nem akar...
Ezek szerint azért kell mennie ezeknek is Többféle gépben, azt hittem hogy valami speci -csak HPben működő- cucc. Így azért talán el tudom majd adni, közben vettem olyanokat, amik tuti mennek. Pár nap és ideér. Addig szétosztom az enyémeket.

(#7523) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7522) üzenetére

Furcsa mert amúgy annyi az eltérés az x8 hoz képest hogy egy rankhoz 2x annyi chip kell. Bekötése szerintem tök ugyan az.
Előnye annyi hogy vannak bizonyos szerver featureok amelyeknek feltétele az x4 ram de amúgy csak többet fogyaszt, tuningban lehet rosszabb. (Nálam 8db 1Rx4 16Gb-os hynix DJR van a nagygépben)
Vannak hp spec ramok de azokat jelölik máshogy is. Csak simán egy hp matrica nem jelent semmit.
Szóval x4 inkább szerverekben volt jellemző, x8 meg workstationokban vagy kissebb szerverekben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7524) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7523) üzenetére


elbandi2
tag

Mindegy sajnos már, elengedtem. :((
Amúgy érdekesség, hogy van most nálam 3db 2697v3, a sajátomon kívül még kettőt vettem. Hétvégén raktam össze a másik gépet, amihez korábban kérdeztem itt, de előtte a sajátomat tesztelgettem. Kipróbáltam hogy van-e különbség a procik között, mert ha van köztük olyan ami jobban megy akkor azt hagyom magamnál :) . És valóban volt némi eltérés, az enyém volt tesztekben a középső, de jó 5-7 fokkal melegebben ment, mint a másik kettő. Amit újat először raktam bele, az volt a leggyorsabb, és hűvösebb. nem sok volt a difi, pár % de volt. És érdekes módon mikor másodszorra került vissza véglegesen a gépbe, megoldódott egy kezdetek óta fennálló gondom, hogy nyugalmi helyzetben nem vette vissza a szorzót 12-re, csak egy két magon, azt is csak pár másodpercig. Mikor először volt bent, akkor ugyanúgy pörgött 36x, viszont második beszerelés után tökéletesen leveszi az összes magot 12x-re. Semmit nem állítottam a bios-ban, nem értem mitől lett jó, de nagyon örülök, mert idegesített. :))

(#7525) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7523) üzenetére


elbandi2
tag

Ehh, nem megy ez nekem... :O
Van megint +64Gb ramom ami nem megy. Mire ideért, ez is x4 lett..
Lassan vennem kell valami lapot amiben megy az x4 memória, mert ennyit szerintem sose adok tovább :DDD
X99 nem kínaiban mi van ami viszi az x4 ecc-t? Kinek van ezzel tapasztalata?

(#7526) vrob válasza elbandi2 (#7525) üzenetére


vrob
tag

A Gigabyte lapoknál megadják a specifikációkban és nekem eddig pontosan úgy is volt amiket néztem. Azokat tudom javasolni, stabilan mennek, az USB-jük is atom stabil volt.
A Gaming5P-t extra az integrált hangja miatt is ajánlom.
Minőségben egy az egyben egy Sound Blaster Z van rá integrálva, már ha ez számít :)
A Killer E2200 LAN-t is nagyon szerettem a nagy puffere miatt.

Egyébként meg, mint X99-ek tudják amit kell.

(#7527) DarthSun válasza elbandi2 (#7525) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Annyi RAMhoz vegyél már egy kínai X99-TF- et, ebben mindenféle megy DDR3/4, sima és ECC, én a meglévő Kingston DDR4 desktop szetthez vettem.

(#7528) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7525) üzenetére

Az összes brand workstation ami xeonos és ecc reg ddr4-el megy az mind megy x4-el. Hp, Dell, Lenovo..

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7529) MasterDeeJay

2011 vs 2066
Látható hogy a 2066 mesh felépítése eredetieg nem fekszik játékoknak. Az akkori asztali i7-esek jobbak is voltak azonos órajelen. Ezért is kellett a 2066-osnál nagy ram és imc órajelet használni. (Ami csak az i7,i9-eseknél volt elérhető)
Szóval aki csak játékra upgradelne lga2066-ra annak inkább az unlocked vonalat ajánlom, a xeonokból meg csak a nagyobbakat. 2697v3 jól beállítva még elég erős.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7530) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Miért verte le ennyire a v3-as ws az LGA2066-ost? A low clock mesh miatt?
[link]

Szerk.: Oké, pont az előttem lévő hsz-e DJ-nek pont erről szól. :D derp

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7531) MasterDeeJay válasza kicsipapucs (#7530) üzenetére

Pontosan. Kell a 2066-nak 3-3.2ghz imc és megtolt ram. Ezt meg xeonok nem tudják. Amúgy az unlocked i7-i9 procik jók de tényleg csak akkor ha imc is igazítva van rendesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7532) elbandi2 válasza MasterDeeJay (#7528) üzenetére


elbandi2
tag

Köszi mindenkinek. Közben tisztult a kép, a sajátom, és a legutóbb beszerzett MSI X99A sli plus, csak az x8-al megy, de amit tavaly raktam össze a lányomnak, MSI X99A Raider, az viszont kezeli az x4-et is. oda bele tudok tenni 128Gb-ot. Kell még 4x16-ot vennem ami x8, és igy mindhárom gépben meglesz a quad. Így marad 4db x4-es amit esetleg egy későbbi építéshez fel tudnék használni. Ezen még filózok, hogy mi legyen vele, gondolkodtam amúgy egy ideje 2066 platformon, de pont többek közt az imént linkelt teszt elvette kicsit a kedvemet tőle.

(#7533) MasterDeeJay válasza elbandi2 (#7532) üzenetére

2066-ot csak ne xeonnal és lehetőleg olyan lappal ahol normális a pwm (2db eps csatis) mert ekkor ekurvultak a lapgyártók. Intel is trutyit kent az első szériás procikra forrasztás helyett (delidelni kellett). Ecc reg ramot is csak 7xxx i7 és i9 támogat.
Szóval ja 2066 nem egy jó választás.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7534) Bile Demon válasza elbandi2 (#7532) üzenetére


Bile Demon
őstag

MSI X99A Raider. Milyen procit használtok benne?

Én azt tapasztaltam az enyémmel, hogy 14 és 18 magos Xeonnal a BIOS "save and exit" után lefagy. Mármint elmenti a beállítást, de nem lép ki/nem restartol utána. Végülis együtt lehet élni vele, de azért furcsa.

8 magossal meg tök jó.

Bruhe

(#7535) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#7534) üzenetére

2687wv3 az örök kedvencem. Esetleg 2667v3.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7536) elbandi2 válasza Bile Demon (#7534) üzenetére


elbandi2
tag

Most még 8 magos van bent, de nálam van már a 14 magos, csak az a gép 220km-re van tőlem, így nem tudom mikor kerül bele.
Ez a bios- kilépés hibát amúgy a másik két MSI lap is csinálja. Az X99A sli plus, az a bios-al mindíg kilép, a b-vel csak néha. Az X99A Xpower gaming titanium, pedig bizonyos szerelések, áramtalanítás után napokig nem lép ki, majd egyszer csak jó lesz, amíg valamit nem módosítok fizikailag a gépen. Kicsit rapszodikus ezen részük, de már megszoktam.

(#7537) Bile Demon válasza elbandi2 (#7536) üzenetére


Bile Demon
őstag

Sejtettem, hogy nem egyedi a jelenség. Akkor köszönöm a megerősítést. Végülis használható. CTR-ALT-DEL-re is újraindul.

#7535 MasterDeeJay:
Konkrétan 2696v3-al szórakoztam, illetve utóbbi időben a 1660v3 van a X99A Radier laphoz.

A 1680v4 meg a DELL T5810-ben.
Érzésre a Dell "fürgébb".

Az általad ajánlott két CPU jobb lenne valamiben?
szerk:
Ja látom, procit ajánlottál a laphoz. Köszi!
Arra voltam kíváncsi, hogy 8+ magossal elbandi2-éknak, hogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#7538) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#7537) üzenetére

Csak ha zavar hogy sokmagossal fagy a bios. 1660v3 is jó.
Amúgy all core hack van rajta? Akkor mehet a nagy xeon. 2696v3 alulfeszelve a legjobb, utána 2697v3.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7539) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#7538) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nincs all core hack. Csak a 1660v3-t járattam all core 4GHz-n. A sokmagost csak alapon , ha jól emlékszem alulfeszelve.

Bruhe

(#7540) KROK640 válasza elbandi2 (#7525) üzenetére


KROK640
veterán

Lassan memóriaboltot nyithatsz :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7541) elbandi2 válasza KROK640 (#7540) üzenetére


elbandi2
tag

Ehh ne is mond :D

(#7542) kicsipapucs válasza MasterDeeJay (#7535) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Került hozzám egy 2011-3 socketes, 1 CPU-s Dell Precision gombokért. 1660v3 van benne. Érdemes cserélnem másra? Mi a best deal? Fontos a single core perf (is).

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7543) MasterDeeJay válasza kicsipapucs (#7542) üzenetére

Az teljesen jó proci. Throtlestoppal, quickcpuval... talán még húzni is lehet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7544) Galóca


Galóca
újonc

Írtam a vga topicba is, de hátha itt előbb kapok választ. :)

Srácok, adott egy Gainward 3070Ti Phoenix aminek a gép bekapcsolásakor már forognak a ventijei. (Nem úgy van, hogy nem kellene 60C-ig?) (30%-on mennek 40C-os a cucc, szóval nincs melegedés). Az expertoolal ha silent módban benyomom a fan stop-ot, akkor pedig forognak tovább, viszont lelövi a procim Dark Rock Pro 4.-ét.... Átdobtam egy másik gépbe (9600k+z390ud), ott simán működik a fan stop az expert toolban.
A lapom asus rampage v extreme. Valakinek valami ötlete? :)

[ Szerkesztve ]

(#7545) Czmorek válasza Galóca (#7544) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Ez a kitudja kategória...
Más gyártól is szeretik már 'alapjáraton' hajtani a kártya ventijeit.
Ezt nem tekinteném hibának, vagy furcsaságnak.

(#7546) Galóca válasza Czmorek (#7545) üzenetére


Galóca
újonc

És azt, hogy a rampage a vga szoftver ventijével a proci hűtőt kapcsolja le? :)

De egyébként 60C-ig fanstopos elméletileg -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#7547) Kaslerka

Sziasztok!

Ha valakinek esetleg kell egy kis ECC ram, tettem fel egy hirdetést.

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#7548) MasterDeeJay válasza Kaslerka (#7547) üzenetére

Javaslom nagyobb mennyiségét kedvezménnyel hírdesd.
6eft rendben van darabjáért (átlag ár aprón) de 8db nál már sok. Ilyenek vannak nálam dell t5810-be, de sok gép megeszi.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.