Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130199) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv!

Most cserélek processzort az 1 éve friss licencel telepített win10 alatti munkaállomásomban.
Na most odáig eljutottam hogy pusztán a proci csere-t követően elindul az előzőleg telepített windows gond nélkül és a licencet se veszítem el hiszen a gép többi alkatrésze maradt(ahogy ezt a topicban is számtalanszor leírtátok és el is olvastam).
A kérdés viszont hogy Intel 6 mag 12 szál prociról (2 generációval újabb, de ugyanúgy 14nm-es) 14 mag 28 szálra váltva, bízhatok abban hogy a windows le fogja magát frissíteni és tényleges elérhetem a teljesítményt windows újratelepítés nélkül?

Jelenleg a HWinfo látja hogy 14 magos proc van a pontos típus számmal, de pl CPU-z a kettő közötti "generációt" látja és a win egyelőre 6 aktív maggal foglalkozik. De az L3 chachet-is rendesen méretben látja.

Igazából nem az újratelepítés miatti dolgok zavarnak, csak a 3 napos cseregarancia...tehát hogy szeretném kideríteni hogy van-e bármi hibája a procinak a 14 mag, 28 szál, quad channel terén...

Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.