Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118605) VGYke válasza Doky586 (#118555) üzenetére


VGYke
addikt

Szia! az egyik fotódat felhasználva, nekem a biztonságos rendszerindítás: KI állapotban van.
Ez nagy baj?

Keresgéltem én a BIOS-ban, eddig eredménytelenül.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#118606) Zoz válasza zolokas (#118603) üzenetére


Zoz
őstag

Akkor próbáld a Vistásat felrakni. Valószínűleg telepítővel nem fog menni, kiakad, hogy nem támogatott rendszer. Utána az eszközkezelőben illesztőprogram frissítése, és tallózd ki a könyvtárat, ahova kicsomagolta magát a telepítő, és úgy meg adni .INF fájlos módszerrel.

(#118607) zolokas válasza Zoz (#118606) üzenetére


zolokas
aktív tag

INF-es módszerrel sikerült, köszönöm!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#118608) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#118605) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs bekapcsolva a BIOS-ban a Secure Boot opció. Ha tudod mi a funkciója, akkor eldöntöd, hogy "érdemes-e" bekapcsolni avagy sem...
10-ből 9 embernél (amikor semmi nem indokolja, hogy kikapcsolva legyen) nem szokott bekapcsolva lenni, ezek a versenyzők azok, akik a stop tábláról is azt hiszik, hogy az csak ajánlás... ;]

UI: Az alaplapodon a Security fül alatt található, de így utólag nem javaslom a bekapcsolását és a kulcs legyártását, mert ritkán (tényleg ritkán), de beledögölhet a rendszer (nem boot-ol be).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118609) King Unique válasza liszi70 (#118604) üzenetére


King Unique
titán

Már korábban is világosan le volt írva, hogy mi a helyzet. Vagyis akkor úgy volt, hogy akkor van/marad ott az a beállítás, ha tiszta telepítés történt és nincsen piszkálva (0-n van), + funkciófrissítés után akkor, ha előzőleg nem volt módosítva (0-n van), ez is le volt írva. Ellenben esetedben nem derült ki, hogy most a kettő közül melyik történt, mely hogy a 30/10 / egyéb értékek beállítása, azok lehetősége a gépház újbóli megnyitása és a Windows újraindítása után is megmaradt-e. Ha igen, akkor adott a válasz. :))

(#118610) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy állnak most a frissítések megbízhatósági szinten?Most ezek várnának telepítésre de a (KB4556799)-ról nem olvastam jókat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#118611) Geth válasza Pityu. (#118610) üzenetére


Geth
addikt

Több rendszeren minden oké.

(#118612) King Unique válasza Pityu. (#118610) üzenetére


King Unique
titán

De hisz már lefutott a telepítés részben és most jön az újraindítás a véglegesítéshez. :)) Szüneteltetni kellett volna előtte, ha átmenetileg nem akarsz frissíteni. A telepítsem / ne telepítsem témáról pedig már volt szó itt többször (példa), ahol a KB4556799 nem választható frissítés, vagyis azt / újabbat előbb-utóbb telepíteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#118613) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#118608) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Akkor az a helyes eljárás Secure Boot esetén, hogy win újratelepítés előtt kapcsoljuk be és a telepítés FAT32 pen-ről fut?
Egyébként telepített rendszeren a be/ki kapcsolás utáni "beledöglés" fordítva is igaz lehet, mármint ha be van kapcsolva és kikapcsoljuk?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#118614) Geth válasza VGYke (#118613) üzenetére


Geth
addikt

Én még egyik esetben sem láttam beledöglést, erről valami forrás jöhetne.
Amúgy ha nem sikerül a keystore-ba betölteni a MS kulcsát, ugyanúgy visszaállítható az eredeti állapot.

(#118615) Doky586 válasza VGYke (#118605) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szia
a Secure Boot a rootkit vírusoktól véd (amiket az oprendszer alól se találhat meg semmi, csak ha hibásan írták meg őket.

Bekapcsolható simán win8-10 és a korszerűbb linuxok (Mint, Debian stb) alatt probléma nélkül.

alt="" title=""

1. lépésben bekapcsolod, a 2. lépésnél nálad nem törlés hanem importálás lesz, a 3. lépésben a SE jelzi hogy be van kapcsolva. Lehet az (uefi)bios közben többször újraindítja magát.

[ Szerkesztve ]

(#118616) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#118613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Akkor az a helyes eljárás Secure Boot esetén, hogy win újratelepítés előtt kapcsoljuk be és a telepítés FAT32 pen-ről fut?"
Igen és igen.

"Egyébként telepített rendszeren a be/ki kapcsolás utáni "beledöglés" fordítva is igaz lehet, mármint ha be van kapcsolva és kikapcsoljuk?"
Megmondom őszintén ezt még sosem követtem el, szvsz minden előfordulhat, de mint az ellenkezője is -ahogy írtam- nagyon ritka.

Ha újratelepítés nélkül megpróbálnád a Secure Boot bekapcsolását, akkor fel fogja ajánlani az alapértelmezett kulcs telepítését, amit meg is kell tenni.
Ha meg kikapcsolnád a Secure Boot-ot akkor előtte el kell távolítani/törölni a kulcsot és utána kikapcsolni a Secure Boot opciót.

Szerk:
Na Doky586 képén épp jól látszódik is, hogy be van kapcsolva ill. kikapcsolás esetén ott a Clear Secure Boot keys lehetőség is, amiről írtam.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118617) Doky586 válasza VGYke (#118613) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármikor be/ki kapcsolható, ha pl pendriveról nem SB kompatibilis tool-t futtatok uefi bootal. A Key-t nem kell kitörölni ilyenkor, felesleges. Ismétlem: bármikor, nem csak telepítéskor/frissítéskor.. Probléma gond sose volt ezzel nálam.

[ Szerkesztve ]

(#118618) VGYke válasza Doky586 (#118617) üzenetére


VGYke
addikt

Geth, Doky586, Fire/SOUL/CD köszönöm!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.