Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27851) bobsys válasza Cholard (#27847) üzenetére


bobsys
addikt

en megneznem, hogy a computer browser szolgaltatas fut-e valamint a tobbi gepen leallitanam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27852) pydy válasza Sub-ZeRo (#27850) üzenetére


pydy
csendes tag

vga 100% hogy jó hiszen a minimum gépigény az 32MB-s :) az meg hogy a típusát nem támogatja akkor meg a készítők be........ .....
És a Splinter Cell 2 -re valami ötlet ? az fut simán csakhát a hőszemüveg felvétele után behal :S nekem meg az kellene most a küldi folytatáshoz :(

(#27853) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Én konkrétan úgy vagyok a gépemmel, hogy szeretem az igényes megjelenést az asztalon de sajnos az aero felületnél mindig jelez a gép, kissé megeszi a memóriát. Ha viszont basic-re kapcsolok, az alap gyári megjelenés, pl. taskbar színe valami borzalom. Ismer valaki nagyon egyszerű segédprogramot, amivel tetszetősebbé varázsolható a felület, anélkül, hogy rengeteg memóriát zabálna meg? ( Nem, nem a windowsblindre és társaira gondolok, bár ismerem őket és nagyon jó programok, de szerintem a memóriafogyasztásuk dettó ua.)

Oppo Find X5 PRO

(#27854) Sub-ZeRo válasza pydy (#27852) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elsőnek mi lenne, ha az adatlapod kitöltenéd, és akkor tudnánk, hogy miből mennyi van neked, és könnyebben menne a segítség. Mint pl nekem is ki van írva, és könyebb segíteni, ha valami nem jó...
Ha a vga jó, akkor jó, de mivel ott is hibázik, akkor még sem, nem?
Amúgy meg lehet azért hal ott ki, mert vagy olyan effektet akar használni, amit nem tud a kártya, vagy a driver, hogy nem tökéletes win7 alá, azért lép ki. Ha pl xp alatt kipróbálod normális driverrel és ott nem lép ki, akkor driver, ha kilép, akkor vga a a bűnös...

samgar:Hát passz, nálam nem eszi a ramot az aero...Az meg a vga ramját használja, szerintem, nem a fizikai ramot... :U A win7 követelménynek megfelel a géped?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27855) pydy válasza Sub-ZeRo (#27854) üzenetére


pydy
csendes tag

A netbookhoz alapból win7-et tettek sajnos XP-t föl sem engedi telepíteni :W
itt a videókártya és a proci adatai (gondolom ez a legfontosabb ez mellett 1 GB 800MHZ-s ram van benne)
Ja és HP 210 Mini-1000-ről van szó :)

[L:/dl/upc/2010-08/24/269423_gzc8r27ycto2rffa_1.jpg][/L]

Ja és sajnos ez a legfrissebb driver hozzá nincs is több :S
Azért próbálkozok a videó beállításokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#27856) Sub-ZeRo válasza pydy (#27855) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az xp-t gondolom azért nem engedi, mert sata-n csatlakozik, és az xp-ben még nincs AHCI driver.... (de ez csak találgatás)
Hát ez a laptop nem játékra van, főleg nem win7 társaságában, mert épp hogy megvan az alap követelménynek....Max mail, meg word, excel, és filmezés (nem HD, mert nem tudja a vga).
Ha ezt még nem nézted volna, igaz vistára van driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27857) pydy válasza Sub-ZeRo (#27856) üzenetére


pydy
csendes tag

Ahhoz képest hogy nem játékra van tervezve a Rayman3,Raving Rabits 1/2, Halo,Cod1 is megy vele :d nem is a legújabb játékok futtatására akarom használni nem is azért vettem :)
de gondoltam nosztalgiázni jó less zerre kiderül h a nagy része el sem indul win7 alatt -.-''

amúgy meg néztem ott már egy csomó drivert de mind1 iknél azt írja ki hogy nincs aláírva a fájl (ez miatt egyből ki is lép mielött bármit is csinálna :S)

(#27858) Morden24 válasza pydy (#27857) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csodát ne várj a dologtól.
Ha a játék peccselése, illetve a kompatibilitási mód állítása nem segít, akkor el kell fogadnod, hogy a kedves játékfejlesztők nem az örökkévalóságnak készítették a terméküket.
Érdemes ilyenkor neten keresni konkrétan az adott játék + Win7 + hibajelenség kombókra, mert könnyen lehet, hogy némi hegesztéssel megoldódik a gond.

Nekem mázlim van, szinte minden játékom megy Win7 alatt, és itt 10+ éves holmikat is kell érteni :)
Röhej, hogy pont az Aquanox az, ami nem indul, pedig abból még valami bencsmárk szemetet is csináltak. Tényleg, megragadom az alkalmat: ha valakinek kell egy Aquanox példány, megkapja egy sörért cserébe :D

Bocsánat, gondolom az már megvolt, hogy a directX-et pakold fel.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27859) pydy válasza Morden24 (#27858) üzenetére


pydy
csendes tag

igen már megvolt :)

(#27860) Laslow


Laslow
senior tag

Kikapcsoltan tartom a Win7 autoupdate-et, azonban időnként kézzel frissítem a rendszert, de csak a kívánt frissítésekkel, nem pedig az összes elérhetővel. Pár napja is ezt tettem. A meglepetés: valamelyik frissítés szó nélkül átállította a Windowst automatikus frissítésűre, így másnap szépen felrakta azokat a frissítéseket is, amiket én el akartam kerülni.

Tanulság: kézi update után ellenőrizni kell az autoupdate állapotát, amennyiben valaki kikapcsoltan szeretné tartani.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27861) pydy


pydy
csendes tag

Üdv megint :)
Most olyan módszert/programot keresnél amivel a .wim kiterjesztést megtudom nyitni illetve kimásolni a tartalmát :) eddig 1 programot találtam a BitZippert de sajnos a free változata befagy ha megnyitom a wim fájlt :(

ha valaki tud teljest vagy valami más megoldást mondani azt szívesen várom :)
Előre is köszönöm :D

(#27862) bobsys válasza pydy (#27861) üzenetére


bobsys
addikt

legegyszerubben az imagex nevu parancsosors commandal tudod felcsatolni es utanna tallozni
az imagex benne van a waik-ben vagy megkeresed az imagex.exe-t a neten ha nincs kedved letolteni a masfel gigas waik toolt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27863) pydy válasza bobsys (#27862) üzenetére


pydy
csendes tag

köszönöm de már tárgytalan :) mitn kiderült a 7-zip 4.9 es verziótól támogatja a wim kiterjesztést is :)
Most csomagolom ki :D

(#27864) bak74


bak74
csendes tag

Sziasztok ! Hogyan tudnám módosítani a BIOS-nál,hogy DVD-ről Boot-oljon, ha nem reagál az enter billentyűre? Előre is köszi! (acer extensa laptop)

[ Szerkesztve ]

(#27865) bobsys válasza bak74 (#27864) üzenetére


bobsys
addikt

olvasd el, hogy melyik billentyuvel lehet valtoztatni a beallitasokon (nekem peldaul page up es page down, ha jol emlekszem)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27866) Morden24 válasza pydy (#27863) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó is az a program :)
Egyébként bátran használd a 9.15-ös betát, tökéletesen stabil.

Sectumsempra - For Enemies

(#27867) bak74 válasza bobsys (#27865) üzenetére


bak74
csendes tag

Köszönöm, ha géphez jutok kipróbálom, amióta Win7 van rajta, azóta nem tudom át állítani a Bootolást.

(#27868) Cholard válasza Cholard (#27847) üzenetére


Cholard
tag

Ha esetleg valaki olvasta volna a problémám, némi fejleménnyel szolgálhatok: ha nem adminisztrátori joggal indítom a totalcommandert, akkor némi idő után minden rendben megy. Ne kérdezzétek miért...

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27869) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

nah végülis sikerűlt megoldai a boot-olhatóvá tételt, nem volt bootable flag azon a hdd-n.

(#27870) Fire/SOUL/CD válasza bak74 (#27867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A legtöbb hordozható gépnél az F1 vagy F2, ritkább esetben ESC-el lehet belépni a BIOS-ba. Acer Extensa esetén tipikusan F2.
Ezenkívül a BIOS-ba való belépés nélkül is elő lehet csalogatni a boot menüt, általában F11 vagy F12 segítségével, igaz vannak olyan kütyük ahol ezt a funkciót a BIOS-ban le is lehet tiltani...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27871) Morden24


Morden24
nagyúr

No, csak hogy néha én is nyomjak fikkantást a topikba.

Tegnap éjjel kijött WU-ra egy opcionális frissítés, nevezetesen ez: Broadcom - Bus Controllers and Ports - Dell Wireless 370 Bluetooth Mini-card. Én ezt lelkesen telepítettem is, amivel persze egy usb-meghajtó frissítés is érkezett (Broadcom - Bus Controllers and Ports - USB Human Interface Device).
A telepítés után a sleep-ből ébredő gép USB-i nem működtek egészen újraindításig. Nááájsz.

Probléma természetesen megoldva, de azért ez kicsit gázos.

Sectumsempra - For Enemies

(#27872) goodboy007


goodboy007
senior tag

Olyan problémám van, hogy mivel több helyen is olvastam még régebben, hogy hasznos, gondoltam most kipróbálom, hogy milyen a lapozófájl nélküli élet, de sajnos a Win 7 nem így gondolta :(((. Elvégeztem a megfelelő beállítást, de ugyanúgy ott van a 4GB-os pagefile a C-n, noha a rendszer szerint nincs lapozófájl. Hogy tudnám ténylegesen kikapcsolni?

Egyébiránt 64-bites Ultimate-ről van szó, bár gondolom ez mindegy.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#27873) deicide


deicide
veterán

Egy gyors kérdésem lenne, LGA775-ről LGA1156-ra váltást átvészel-e a win7 legalább olyan szinten, hogy csökkentett módban hozzáférek az adataimhoz, esetleg megoldja a rendszerösszetevők cseréjét (és mondjuk a drivereket kell csak újrarakni), vagy se kép/se hang?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27874) Gabás válasza deicide (#27873) üzenetére


Gabás
addikt

Nagy valószínűséggel igen, bár újra kell aktiválni. A fontos adatokat azért mentsd:)

(#27875) Morden24 válasza deicide (#27873) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szinte biztos, hogy túléli, viszont előtte takaríts le minden olyan drivert vagy driverhez szorosan kapcsolódó utilt, ami távozni fog a gépből, hogy minél kevesebb konfliktusforrás legyen.

(Nekem az LGA775 -> AM3 váltást is megúszta)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27876) deicide válasza Morden24 (#27875) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, akkor nem kell előtte mentegetni, eladhatom nyugodtan az alkatrészeket és várhatom amíg megjön a másik (ugyanis lesz 1 hét átmenet, amíg hiányozni fog a bele a gépnek)

Gabás: Neked is köszönöm.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27877) Morden24 válasza deicide (#27876) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elszállni nyilván nem fognak a vinyódról az adatok sem így, sem úgy, de természetesen mentést mindenképpen csinálj azokról a dolgokról, amikről muszáj, mert az ördög sosem alszik.

Egyébként meg ja, áll a gép egy hetet, aztán összerakod és elindítod :K

Sectumsempra - For Enemies

(#27878) bobsys válasza Morden24 (#27877) üzenetére


bobsys
addikt

Egyébként meg ja, áll a gép egy hetet, aztán összerakod és elindítod

vagy nem, statisztikai adatok alapjan 40%ban nem indulnak el azok a gepek amiket leallitottak
igaz ez a statisztika data centerekben keszult es server vasakrol van szo
helyesbitek: 40%al lesz valami problema (megha el is indul)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27879) dbius


dbius
veterán

Windows 7 Prof. 64 bit kapcsán lenne egy kérdésem:

Egy Lenovo x200-as laptopon használom, 4 giga ram mellett. Kikapcsoltam a virtuális memóriát, gondolva, hogy elegendő lesz. Viszont valami megeszi a gében lévő ramot, pár óra használat után egyszerűen kapom a hibaüzeneteket, hogy elfogyott a ram, ez meg ez leáll...

Semmi erőforrásigényes cuccot nem használok, böngészés (firefox), letöltés megy, ill. menne.

Nincs kártevő a gépen, ezt már megnéztem (outpost firewall, avira, ill. mbam van fent, egyik sem talál semmit)

Viszont a memória használat folyamatosan csak nő, csupán pár órát tudom használni a gépet, mert utána fullon lesz a ram, újra kell indítanom.

Mi lehet a gond?

Most visszaraktam a virtuális memóriát, megy pár órája, de már megint 6 giga körül van a használat. (Ok, hogy a fizikai RAM-ból jelenleg még több, mint a fele szabad, de ez nem normális dolog...) [link]

(jelenleg a védelmi cuccokon kívül firefox, total commander, utorrent, miranda. ill. lenovo rezidens cuccai futnak)

(#27880) Gabás válasza dbius (#27879) üzenetére


Gabás
addikt

ha a futó folyamatokról mutatnál képet (rendszefolyamatokról is), többet segítene.

(#27881) bobsys válasza dbius (#27879) üzenetére


bobsys
addikt

meg a resource monitorrol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27882) dbius válasza bobsys (#27881) üzenetére


dbius
veterán

Köszi mindkettőtöknek, de úgy néz ki, hogy közben meglett a ludas szolgáltatás! :R

[link]

(#27883) apollo12


apollo12
veterán

haló mitől van az hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy újra indul a gép utána meg mindent le akar törölni a gépről meg ilyesmiket csinál

(#27884) Morden24


Morden24
nagyúr

Ilyen lesz az új Internet Explorer:

És íme egy cikk a fícsörökről.
Szeptember 15-én pedig beta! :K

Sectumsempra - For Enemies

(#27885) Morden24 válasza apollo12 (#27883) üzenetére


Morden24
nagyúr

Malware.

Sectumsempra - For Enemies

(#27886) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#27884) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, nekem tetszik. Remélem gyors és binztonságos lesz, és persze a tesztekben hozza az opera, chrome sebességét minden téren. Amint RTM lesz megy a frissítés a gépre. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27887) Laccoss válasza Morden24 (#27884) üzenetére


Laccoss
addikt

Az a vastag szürke keret elég gáz.. remélhetőleg a háttérkép eltűnik majd onnan:D és nem az lesz minden oldalnak berakva:)

(#27888) Morden24 válasza Laccoss (#27887) üzenetére


Morden24
nagyúr

A háttérkép a Bing-é.

Sectumsempra - For Enemies

(#27889) Laccoss válasza Morden24 (#27888) üzenetére


Laccoss
addikt

Tudom:)

(#27890) Morden24 válasza Laccoss (#27887) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, még jó, hogy fogalmazni sem tudok. A vastag szürke keret sem az UI része, hanem a Bing honlapé.

Sectumsempra - For Enemies

(#27891) Laccoss válasza Morden24 (#27890) üzenetére


Laccoss
addikt

Rendben van akkor:)

(#27892) bobsys válasza Morden24 (#27890) üzenetére


bobsys
addikt

neked hotmailben megvannak a sent itemeid? en az utolso 32-t latom, es nincs tobb

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27893) Morden24 válasza bobsys (#27892) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, megvannak.
Viszont a napokban elég furcsa a Hotmail.

Sectumsempra - For Enemies

(#27894) vans?


vans?
őstag

üdv,

igen szánalmasnak érzem magam, de megint ugyanaz a probléma.. egyszerűen nem enged be a fiókomba a gép, csak huszadjára. (most mondjuk csak 3 volt) Visszadob ugyanoda. Csináltam új fiókot, oda beenged... Az eseménykezelőben nem ismerem ki magam, nem tudtam meg belőle érdemleges infót erről. A HD Sentinel nem jelez problémát.
Valami ötlet? :F

Köszi.

hábm bábm

(#27895) kadam4


kadam4
tag

Sziasztok!

Van egy Windows 7 Ultimate 64 bites op.rendszerem. Eddig 2*1 Gb rammal használtam, de lett még 2*1 Gb. Így összesen 4 GB ram van a gépben és ebből csak 2,87 Gb használható.
Ez itt látható:

Valaki meg tudná mondani miért van ez? 64 bites rendszernél látnia kellene mind a 4 gigát, vagy én tudom rosszul?

http://www.mobilgyujtemeny.hu

(#27896) Sweet Lou 6 válasza Morden24 (#27884) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem fake. De szeptember 15-én úgyis kiderül.

sweetlou6.wordpress.com

(#27897) apollo12 válasza Morden24 (#27885) üzenetére


apollo12
veterán

és az meg mi??

(#27898) bobsys válasza apollo12 (#27897) üzenetére


bobsys
addikt

az altalad kedvelt keresot megnyiot beirod malware es maris megtudod
esetleg wikipedia

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27899) Gorneck válasza Morden24 (#27884) üzenetére


Gorneck
titán

Nem láttam vagy nem lesz benne helyesírás ellenőrző? Mintha aszonták volna lesz benne...

Gorneck#1239

(#27900) cigam válasza kadam4 (#27895) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

BIOS-ban a memory mapping enabled?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.