Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28351) Morden24 válasza drr (#28348) üzenetére


Morden24
nagyúr

Drivert, programot a gyártótól kell beszerezni, pont.

Az ilyen gyűjtősite-ok azoknak jók, akik katalógusszerűen böngészni akarnak appokat, de ha valami konkrétat le akarsz szedni, akkor gyártói honlap, semmi más.

Sectumsempra - For Enemies

(#28352) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28351) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Köszi szépen a választ. Az alaplapom Asus P5k. A realtek honlapon nem találtam ALC 883 audio drivert. Próbáljam megnézni az asus oldalán, hátha találok hozzávalót. Köszi előre is a segítséget

(#28353) Tappancs2001 válasza Morden24 (#28351) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Köszi szépen a választ. Az alaplapom Asus P5k. A realtek honlapon nem találtam ALC 883 audio drivert. Próbáljam megnézni az asus oldalán, hátha találok hozzávalót. Köszi előre is a segítséget

(#28354) drr válasza Tappancs2001 (#28353) üzenetére


drr
őstag

Ott 2007 májusi az utolsó driver és így csak Vistára van írva, de annak menni kell.
A Realtek külön nem készít drivert, hanem egyben van minden HD Audio Driver. Itt a legfrissebb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28355) Recon666 válasza Tappancs2001 (#28353) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Itt megtalálod a legújabb driver: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28356) drr válasza cigam (#28349) üzenetére


drr
őstag

Tudnál akkor segíteni, hogy mi a teendő? Nagyon szégyenlem magam, hogy az én hibámból történt ez a galiba és szeretném mielőbb helyrehozni :(((
Róla van szó egyébként...

[ Szerkesztve ]

(#28357) Barthezz2 válasza Sub-ZeRo (#28291) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na, de nekem most ez nincs ott, csak a recorded tv, és a tuner setup :U

Everybody lies.

(#28358) Mtbsrác válasza polonic (#28295) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Nekem olyan gondom van hogy van egy WI-FI USB stickem (tiplink TL-WN422G),
és nem akar hálózatot találni! Azt írja hogy nincs csatlakozás!
Holott kb 1,5méterre van tőle a wifis router rátett külső 7dba-s antenna! (megy is)
Feltettem a legfrisebb drivert is, ill amit a windóz szedne le vmi atheros csodát de azzal se akar működni. Mind2nél ugyanezt írja ki. Ha lefuttatom a hibakeresést az meg azt írja hogy nemjó a driver.

Driverek rendben vannak?
-----------------------------------------

Hát ez egy jókérdés rá mivel az eszközkezelő elfogadja de a hibakereső meg hibásnak találja.
És azóta se tudom mi a baja.

(#28359) Edween válasza TomPoe (#28301) üzenetére


Edween
őstag

Ez azért van, mert nem sorrendben vannak a vinyóid feldugdosva az alaplapra, amire telepítenél az a sorrendben valahol hátul van, nem a legelső, a bootmgrt viszont az elsőre teszi, két lehetőség van,
vagy, első lesz a sorban az vinyó amire telepítenél
vagy, a többit telepítésig lehúzod.

(#28360) polonic válasza Mtbsrác (#28358) üzenetére


polonic
félisten

Mire vársz még akkor a legfrissebb driver letöltésével és feltelepítésével? :D

(#28361) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A számítógépemen lévő 3 meghajtó (C:/, D:/, E:/) ikonjainak csak kerete látszik, nem látszik a rendes ikon. Csak ennél a 3 ikonnál tapasztaltam ezt a problémát. Ezt a problémát hogy lehet orvosolni. Köszi előre is a segítséget.

(#28362) dabgergo


dabgergo
őstag

Na én ezt tényleg nem értem: miért jó ha az partíció az alapértelmezett amin az op rendszer van? Akkor az asztal tartalma a képek, a videók, a dokumentumok is mind ott lesznek, akkor egyáltalán mi kerül a másik partícióra?

(#28363) Pityesz78


Pityesz78
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan jöhetnék rá arra, hogy mi ébreszti fel alvó állapotából a notémat állandóan! :W

Nagyon köszi minden segítséget! :R

(#28364) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek. Hogy lehet kikapcsolni véglegesen a fájl aláírás ellenőrzést, driver telepítésnél? Mert van egy régi Tuner kártyám amihez nincs sehol aláírt driver, ezért felrakja, csak nem hajlandó használni, csak ha boot elött F8-al kikapcsolom az aláírás ellenőrzést. Tehát az a kérdésem, h hogy lehet ezt véglegesen kikapcsolni? A Segítséget előre is köszönöm! :R Win7 x64.

20 éve a PH-n.

(#28365) Sub-ZeRo válasza Barthezz2 (#28357) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Beállítottad a win update-nél, hogy minden MS programnál figyelje a frissítéseket? Mert nekem be van állítva. (Igaz most is frissített a MC)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28366) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#28365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kifutottam a szerk időből.

Na a régió és nyelvnél, nekem a gép az amerikára (united states) van állítva. Szerintem ezért van nekem ott az internet tv. (angol nyelvű win, ezt nem szoktam át állítani)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28367) Fire/SOUL/CD válasza dabgergo (#28362) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Na én ezt tényleg nem értem: miért jó ha az partíció az alapértelmezett amin az op rendszer van?"
Ezt úgy kérded, mintha életed első OS-t használnád...Ha meg igen, akkor meg jó ha tudod, hogy mindegyik OS a telepítési partícióra hozza létre az alapértelmezett mappáit. Ez csak egy "kényelmi" szolgáltatás, mert bizonyos progik az alapértelmezett mappákban mentenének alapbeállításban, pl az Office a Dokumentumokba, a képnézegetők/szerkesztők a Képekbe stb. Ez azonban egyrészt módosítható, másrészt meg azért van a Mentés másként lehetőség... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28368) Morden24 válasza dabgergo (#28362) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Alapvetően a legtöbb home gép nem rendelkezik több partícióval, júzer otthon meg főleg nem szokott vinyót szétválasztgatni

2. Rendezett és átátható, kényelmes. Megjegyzem, van lehetőséged "befűzni" oda más mappákat, amik fizikailag nem ott vannak, de a Library mutatja a tartalmukat.

3. A backupot (ahol tényleg kell) megoldják akár másik vinyóra, akár máshogy, ergo ilyen téren a biztonsági kockázat nem nagyobb.

4. Az OS csak abban az egy dologban lehet tutibiztos, hogy az a partíció létezik, amin ő van, hiszen elindult. Igen logikus, hogy a júzer file-jai is ide kerüljenek, hiszen ha az OS elindult, akkor a júzer tudja őket használni.

5. Mutass már egy OS-t, amelyik nem így működik.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28369) Barthezz2 válasza Sub-ZeRo (#28365) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt írja, hogy "for windows and other products from microsoft update", szóval elvileg igen.

Everybody lies.

(#28370) Sub-ZeRo válasza Barthezz2 (#28369) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor állítsd át a régiót, hátha ott lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28371) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy honnan tudnék letölteni a Windows 7-hez használható merevlemez meghajtó ikonokat ico fájl formátumban. Üdv

(#28372) Lenry válasza Tappancs2001 (#28371) üzenetére


Lenry
félisten

deviantart.com

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28373) Barthezz2 válasza Sub-ZeRo (#28370) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, félsiker. Lefuttattam MC-ben egy tv setup-ot, USA régióra állítva, és így megjelent. Rámentem, töltött-telepített ezt azt, majd mikor indulna, közli velem, hogy jelenleg nem elérhető, próbáljam később, vagy válasszak másikat..
Nálad egyébként fut is, tudsz nézni online TV-t?

Everybody lies.

(#28374) Sub-ZeRo válasza Barthezz2 (#28373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem most nincs telepítve, de mikor telepítve volt, akkor nekem is ezt írta ki.
Ezt találtam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28375) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Egy elég lámásnak látszó kérdéssel jöttem:
Tisztaszoftveres win7 Ultimate licenszem/kódom van, s most úgy gondoltam, hogy nem rendelek lemezt, több ok miatt (pl sufnilemez jött legutóbb a vista 64bittel), csaképp nem tudom milyen fajta win7-hez lehetne használni, honnan töltsem le?
Találtam a neten 64bites magyar Msdn változatot, de az aktiválás során azt írja, hogy ehhez a változathoz nem használható.
Van külön tisztaszoftveres win7? Egy korábbi, sztem "magyarosított" win7 volt fenn (azzal fagyott az Opera folyton) Home premiumnak volt telepítve, majd a licenszes kóddal frissítettem ultimate-ra.
Szóval, ha jogtisztán aakrom használni, milyen ein7-et és honnan tölthetem le?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#28376) Laccoss válasza Cholard (#28375) üzenetére


Laccoss
addikt

Hogy lehet neked tisztaszoftveres ultimate kódod, mikor tisztaszoftverben professional-t adnak?

(#28377) Cholard válasza Laccoss (#28376) üzenetére


Cholard
tag

Ezen én is fennakadtam, egy infos tanfolyam keretein belül lehetett beregisztrálni, azon keresztül kapott a sulink. Ilyenkkor mindenki ugyanazt a kódot kapja... Ezt ki is próbáltam, mint írtam, de szeretném felrakni a rendszert újra, mert voltak bugok... csak nem akarok újra pár ezret fizetni, de főként várni rá, míg megjön.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#28378) polonic válasza Cholard (#28377) üzenetére


polonic
félisten

Ez valami MS tanfolyam volt? Mert tisztaszoftveres licenszeket nem hiszem, hogy tanfolyamokon osztogatnak. MS tanfolyamon szoktak ilyenek lenni.
Infot tanulsz egyébként, mert akkor MSDNAA-t is megnézheted.

(#28379) robekri


robekri
addikt

sziasztok

win7 ultimate telepítés után nem fér hozzá a "D" particióhoz. Már néztem kezelésben a menüket, de semmi különöset nem találtam.

Ötlet?

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#28380) cigam válasza Morden24 (#28368) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pl. Linux. (ok általában advanced módban), de megadható, hogy a home mappa egy másik partíción, vagy másik lemezen legyen.
Sőt, ha jól emléxem, az OpenSUSE automataikusan külön partícióra rakja magától a home mappát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28381) cigam válasza robekri (#28379) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vedd saját tulajdonba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28382) Sub-ZeRo válasza robekri (#28379) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés és adj betűjelet, vagy vedd tulajdonba, jobb gomb tulajdonságok, biztonság fül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28383) guri


guri
csendes tag

Sziasztok !!!
Kellene egy kis segítség !!
Nemrég vettem egy Samsung N210-es Netbookot,előtelepítve van rá a Windows 7 starter edition ,meg nagyon sok fölösleges program,amik nagyon lelassítják a gép működését,folyamatosan tölt,nem nagyon reagál semmire,csiga lassú.
A lényeg az lenne hogy elöször is le szeretném menteni a merevlemez tatalmát ,hogy vissza tudjam állítani a gyári állapotban,ha egyszer szügség lenne rá,csak nem tudom hogy fogjak neki.
Van hozzá egy 120 gb usb-s merevlemezem,erre szeretném lementeni.
Ha sikerül a mentés akkor törölni szeretném az összes particiót,és újra particionálnám,meg újra raknám a windows 7-et.
Az usb-s vinyóra hogy kell felrakni az oprendszert hogy bebootoljon rola ????
Előre is köszönöm a segítséget.

(#28384) bigga


bigga
aktív tag

Hello!
Nekem olyan gondom lenne, hogy a NOD32 nem képes törölni a talált férgeket (3at talál), leáll ismeretlen hibával, pedig rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, ugyanígy van az AVAST is. Szóval arra gondoltam, hogy bizonyos hozzáférések nincsenek beállítva, de vajon mik?

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#28385) Gabás válasza bigga (#28384) üzenetére


Gabás
addikt

csökkentett módban próbáld

(#28386) bigga válasza Gabás (#28385) üzenetére


bigga
aktív tag

Utólag gondoltam rá, meglesem mindjárt működik-e úgy.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#28387) cigam válasza guri (#28383) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Miért nem elég csak uninstalálni a számodra szükségtelen progikat?

Pl. CloneZilla-val készíts egy másolatot a recovery partícióról. Esetleg nézd át a telepített programok között, nincs-e olyan ami létrehozza a telepítő CD/DVD-ket?

Ezt az USB-ről induló dolgot nemnagyon értem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28388) drr válasza drr (#28356) üzenetére


drr
őstag

A kérdés és a kérés is aktuális még - sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#28389) guri válasza cigam (#28387) üzenetére


guri
csendes tag

Mivel nincs Dvd meghajtóm a netbookban,gondoltam hogy usb-hdd-röl is fel lehet telepíteni.
Csak azt nem tudom hogy rakjam rá az iso fájlt.

(#28390) Edween válasza bigga (#28384) üzenetére


Edween
őstag

ide lépj át, itt segítenek, szvsz a nod felejtős, eléggé középszerű cucc.

(#28391) Fire/SOUL/CD válasza guri (#28389) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Windows7-USB-DVD-tool.exe
Letöltöd, elindítod, betallózod az ISO-t, aztán megvárod még végez.

drr
Ha lekaptad a recovery partíciót, akkor már nincs mit tenni. Pakold fel újra, aztán vagy elfogadja a kulcsot vagy nem (a gép alján lévő kulcsra gondolok).
Egyébként van rá esély hogy elfogadja, de természetesen olyan változat legyen, amivel telepítve is volt. ;)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28392) cigam válasza drr (#28388) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát miért nem vársz hétfőig amég fel nem hívod az MS-t?
A másik meg hogy szerezz egy partíciómentést, másik 610 tulajtól.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28393) drr válasza cigam (#28392) üzenetére


drr
őstag

Melyik partícióra gondolsz, a Recorvery-re? Ez lehetséges? És ha igen, helyreállítás után meg lehet adni neki a matricán lévő kulcsot?
Sajnos ez az első laptop amit telepítettem, de ez egy életre szóló lecke lesz, az biztos :W

[ Szerkesztve ]

(#28394) cigam válasza drr (#28393) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha rákeresel olyan oldalakon ahol a win telepítőjét is találtad, kapsz 1-2 találatot, ahonnan le lehet tölteni a recovery image-t.
+ egy kis olvasnivaló

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28395) polonic


polonic
félisten

Nem windowsos kérdés. Amiatt írok ide, mert ez elég pörgős topik, és itt is említés lett róla téve, hogy megjelenik az office 2010 nálunk. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy aki megveszi magának, az meg tudná nekem is venni a otthoni és diák verziót? Ugye most féláron adják a westendben lévő MM-ben.
Nem a fővárosban lakom, emiatt kérdezem tőletek.

[ Szerkesztve ]

(#28396) TomPoe válasza Edween (#28359) üzenetére


TomPoe
tag

Tudtommal jó sorrendben vannak, de ja, nagyon úgy néz ki, hogy újra kell majd pakolnom a rendszert és akkor addig csak a rendszervinyót hagyom bent (amúgy az fizikailag kettő merevlemez, csak raidbe vannak kötve)

(#28397) bigga válasza Edween (#28390) üzenetére


bigga
aktív tag

Meglesem amit ajánlottál, kösz. A NOD-ot amúgy már csak kínból raktam fel, mert nem tudtam mihez nyúlni.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#28398) hegti


hegti
aktív tag

Sziasztok!
A laptopomon előre telepitett, OEM-es Windows Vista Home Premium 32-bites oprendszer van. Szeretném lecserélni a a 7sre, de nem tudom melyiket vegyem? Melyiket érdemes?

MICROSOFT Windows 7 Home Premium HUN VUP dobozos operációs rendszer szoftver 34.860,- Ft
MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64-bit HUN 1pack operációs rendszer szoftver 33.640,- Ft

[ Szerkesztve ]

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#28399) grabber


grabber
addikt

Hi!

PIII 1 GHZ és 512 MB RAM-ra a win 7-et vagy oda csak windows xp-t ajánlott telepíteni?

(#28400) cigam válasza hegti (#28398) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pontosabb választ lehetne adni, ha megírnád a konfigodat. (HP dv5, vagy Gigabyte P35?)
Tervezel-e a következő években gépbővítést (pl. RAM bővítés)

Ha a géped minden porcikája támogatja a 64bites rendszert (driverek!), és a gépedben van/lesz legalább 4GB RAM, akkor a 64bitest érdemes megvenni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.