Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27351) Khan13


Khan13
senior tag

Hello!
Két kérdésem lenne:
1.) Lehet-e Win7 Pro 32bitesről 64bitesre Upgradelni, mint ahogy Vista SP1ről Win7re?
2.) Procim nem támogatja a virtualizációt, nem tudom ez mennyire szól bele egyébként, megoldható-e valamelyik virtuális gépben, hogy legyen 3d gyorsítás? Tehát aero, játék, stb
Válaszokat előre is köszi!

(#27352) Chris Kiki válasza gaby666 (#27330) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Valószínűleg a biosban a vezérlőknél az AHCI mód van bekapcsolva, és azt csak a buherált XP telepítők támogatják. Állítsd át IDE módra és menni fog.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#27353) g.gergo válasza Khan13 (#27351) üzenetére


g.gergo
senior tag

1. Nem
2. Nem, nem arra való a virtulizáció.

(#27354) Khan13 válasza g.gergo (#27353) üzenetére


Khan13
senior tag

Tudom hogy nem játékra van, de mintha előadásokon virtuális környezetben futó Win7 aero témával ment volna, ez érdekelne hogy hogyan.

(#27355) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy TP-Link 741nd routert, amire 1 gép LAN-on, 2 másik pedig WLAN-on keresztül csatlakozik. A LAN-os rendszere XP, a másik kettő Win7. Namost mindegyiken teljesen OK a net, megy, ahogy kell, látják egymást a hálózaton is stb. Csaképp a LAN-os gépről/re a másik kettőről (és vissza) iszonyú lassú a másolás! 100-120 kB körül van. A Win7en otthon csoport, mindegyik gépen ugyanannak a munkacsoportnak a tagjai a gépek. (Win7 Home premium és XP pro van fenn)
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27356) Laccoss válasza Khan13 (#27354) üzenetére


Laccoss
addikt

Virtual PC-n [így.] Vagy emlékszem volt valamilyen registrybeállítás is amivel el lehetett érni az aero használatát.

[ Szerkesztve ]

(#27357) polonic válasza Khan13 (#27354) üzenetére


polonic
félisten

Úgy, hogy olyan virtuális környezetben futtathatták a wint, ami támogatja a 3d-t. Pl a virtualbox, ha jól tippelek.

(#27358) Pisztillus válasza pydy (#27329) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Bobsys kolléga nem véletlenül kérdezte, hány partíciód van. Mert az elmondottak alapján a rejtett (100MB-s) partícióval együtt 4 elsődleges van, annát több viszont nem lehet. Így előbb hozz létre egy kiterjesztett (vagy más néven logikai) partíciót. Azon belül meg jöhet az új partíció.

Polonic: Így van, a legújabb VirtualBox-ok (talán a 3-as fősorozattól) , a VmWare 7.x és a VmWare Player 3.x támogatnak egy alapszintű 3D-t. (A VmWare Player 3.x már nem csak lejátszani tud virtuális gépeket, hanem létrehozni is, és a VirtualBox-hoz hasonlóan ingyenes, míg a VmWare 7 az nem.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27359) COLORBAR


COLORBAR
tag

:R Tudnátok segiteni,hogy hol lehet beállítani,hogy magyar legyen a win7?

(#27360) Pisztillus válasza COLORBAR (#27359) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Lásd 1. hozzászólás: ott részletesen le van írva minden.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27361) L7wy


L7wy
őstag

Próbálta valaki Excel 2007et felhúzni a desktop tetejére ( maximális ablakméret lett) és onnan lehúzni h visszaváltson az előző méretre, nálam excelnél nem műxik, lehet h egy bug...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#27362) Sub-ZeRo válasza L7wy (#27361) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez nem bug szerintem, egyszerűen nem engedi ezt a funkciót a 2007-nél. A 2010-es excel már "támogatja".

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27363) negyedes válasza Sub-ZeRo (#27362) üzenetére


negyedes
addikt

2010nel mukodik. :K

mi a fenet kerestek meg fent 4 orakkor?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27364) Wajk válasza Sub-ZeRo (#27362) üzenetére


Wajk
addikt

Office XP-nél is működik... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#27365) bobsys válasza Cholard (#27355) üzenetére


bobsys
addikt

2 gep WLANon?
miert vannak wlanon a gepek?
van egyaltalan 2 wlan port rajta?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27366) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Olyanba szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan tudnám több Win7-es gép között megosztást csinálni. Úgy akarom megoldani a megosztást, hogy egyiken megosztom és csak 1-1 felhasználónak adnék hozzá jogot. Létrehozom ua-t a felhasználót mind2 gépen és csak nem megy. Nem kér se felhasználónevet, se jelszót. WinXp alatt még működött így. Speciális beállításoknál be van állítva, hogy jelszót kérjen.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27367) Cholard válasza bobsys (#27365) üzenetére


Cholard
tag

Úgy értettem, hogy 2 gép wifin kapcsolódik a routerhez (hálózathoz) a harmadik kábellel.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27368) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hali másnak is van bejelntkezési problémája az msnnnel? Vagy csak nekem...
Van hogy 20 szor próbálom és csak 21 edjére jelentkezik, be de vost pl 4 edjére sikerült.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#27369) bobsys válasza KaiotEch (#27366) üzenetére


bobsys
addikt

hmm... google... elso talalat [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27370) < CyberBob > válasza Mr.Grincs (#27368) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam semmi gond.
Build:14.0.8117.416

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27371) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

nem tudom, hogy ez-e a jó topic, de egy pár napja az vettem észre, hogy ha valamelyik ablakban kijelölök egy szövegrészletet és akár Ctrl+C-vel akár jobb egérgombal próbálom copyzni, Cutolni, akkor az ablak inaktív lesz, és csak az ablakra történt újbóli kattintással tudom "aktiválni" a copyt, vagy Cutot.

Pl. Notepad alatt, Firefox alatt is ugyanez a helyzet.

Marha idegesítő, vajon mitől lehet?

(#27372) economist


economist
tag

Sziasztok!

Eredeti Windows 7 x86 Enterprise Edition oprendszert használok notebookomon, eddig nagy megelégedésre. Sajnos azonban most gondom akadt a frissítéssel:

Biztonsági frissítés a Windows 7 rendszerhez (3db):
KB980436
KB982665
KB982799

Hibakódok:
800B0100
8007065E

Nem hajlandó telepíteni, de újra és újra felajánlja. Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, mert a korábbi rendszervisszaállítás nem segített! Köszönöm szépen előre is!

(#27373) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Mielőtt feltenném a kérdésemet, felteszek egy némileg nem ideillőt. Adott 3 Db notebook, mindegyiken előtelepített Vista operációs rendszer van. A gép alján kis matrica, Windows Vista Business OEMAct, és az aktiváló kód. Magyarul, elég ha letöltök torrent -ről egy eredeti módosítatlan Vista -t, és ezekkel a kulcsokkal aktiválni tudom a Windows -t?

Ha ezt nem akarnám -és most jön a témába vágó kérdés-, akkor a 3db notebook -ra vennék egységesen egy Win 7 -et. Ez minden céges környezet. Megoldható, hogy egy eredeti Windows-t veszek, de mind a 3 notebook-ra telepítem, és sikeresen aktiválni tudjam?
Vagy külön mindegyikre vegyek OEM verziót?

Don't Tread On Me

(#27374) bobsys válasza economist (#27372) üzenetére


bobsys
addikt

hat az enterprisebol arra kovetkeztetek, hogy ez valami ceges gep
ceges admin megoldja a problemaid

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27375) bobsys válasza MPowerPH (#27373) üzenetére


bobsys
addikt

1. igen
2. nem, de mondjuk tudsz venni windows vista to windows 7 upgradet (kabe a win 7 ar 60%a) mindegyik gepre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27376) economist válasza bobsys (#27374) üzenetére


economist
tag

Nem céges, egyetemi, de a nyári leállás miatt nem lesz még pár hétig rendszergazda, és utána sem ez lesz a legnagyobb gondja. Szóval ha van valami tippetek, ahogy meg lehet oldani házilag is, akkor ne kíméljetek!

[ Szerkesztve ]

(#27377) bobsys válasza economist (#27376) üzenetére


bobsys
addikt

8007065E - itt

I noted that you receive error WindowsUpdate_8007065E when you try to install updates on your computer. Let’s start troubleshooting this issue by using the steps below. It might help to resolve your problem.

1. Restart the computer in safe mode (to restart in safe mode keep tapping F8 key during restart).
2. Click in start and in Start search box type CMD.
3. In the list Right click on CMD and click Run as Administrator.
4. At the command prompt, type net stop cryptsvc.
5. Rename C:\windows\System32\Catroot2 to Catroot2.old.
6. Open C:\windows folder, and then rename the SoftwareDistribution folder as SoftwareDistribution.old.
7. At the command prompt, type net start cryptsvc and press enter
8. Restart the computer in normal mode
9. Run the updates and verify if you are able to get the updates without any errors.

Also disable all security software before running the updates.

If the issue persists, reply back with the following details:

1. Did you make any changes on the computer?
2. Do you have any security software installed on the computer?
3. Which was the last update installed on the computer? To verify the last update, open Window update page and click on View installed update.

Hope this helps.

Regards,

Srinivas
Microsoft Answers Support Engineer
Visit our Microsoft Answers Feedback Forum and let us know what you think

a 800B0100 hibara pedig ezt probald meg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27378) Killing


Killing
addikt

Hello!
Otthoni csoportnál mivel kell összekötni a két gépet hogy lássák egymást? Egy asztali gépről és egy notiról lenne szó, és van egy Wi-Fi router.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27379) bobsys válasza Killing (#27378) üzenetére


bobsys
addikt

ha van wifi router akkor wifi kabellel :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27380) Fire/SOUL/CD válasza Killing (#27378) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Látod, látod, ezért nem szabad elhamarkodottan kijelenteni dolgokat, mert arra, amit most kérdeztél lehetne az a válasz, amit korábban egy kérdezőnek adtál W7 telepítésével kapcsolatban: "De olyan egyszerű dolog hogy a hülye is megcsinálja." Na ez is pont olyan egyszerű... ;]

De hogy segítsek is (mert leírni tovább tart mint megcsinálni): Ezt olvasd el, ha nem egyértelmű pár dolog, akkor ebben a topoc-ban tedd fel a kérdésed, biztosan kapsz választ

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27381) Morden24 válasza bobsys (#27379) üzenetére


Morden24
nagyúr

Basszus, ez ütött :))

Sectumsempra - For Enemies

(#27382) zetecR válasza Morden24 (#27381) üzenetére


zetecR
addikt

Killing me softly... :P

(#27383) economist válasza Killing (#27378) üzenetére


economist
tag

Köszönöm szépen, máris megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#27384) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello!
nektek mennyi ramot eszik a win7? Nekem 2 giga van, és 900 mega körül. Ha játszok akkor gondolom a játékok laggolni fognak, nem?

(#27385) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom a memóriakártyákat olvasni az olvasómmal. Egy olyan olvasóm van, ami 1,44"es helyre lehet betenni és az alaplapra kötöm. Az eszközkezelőben gyönyörűen kilistázza mind a 4 kártyahelyet.

Viszont, ha memóriakártyát dugok bele, nem történik semmi. Bementem a lemezkezelőbe és úgy is bedugtam a karit, mire az meg elkezdett fagyogatni "(Nem válaszol)". Mi lehet a gáz? Illesztő akkor fent van, lemezkezelő/eszközkezelő is látja a memokártya helyeket, csak épp nem tudom használni. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#27386) pydy


pydy
csendes tag

Sikeresen összehoztam ^^
volt egy HP tools nevű partícióm ami mindössze 100MB-s volt és volt rajta pár cfg fájl :D azokat lementettem töröltem az egész partíciót a c-t zsugorítottam és CSODA :D most engedte megcsinálni :D viszont így azt a 100MB-t nem lehet megoldani de ebbe nem halok bele :D
+ hogy ne legyen gond azt a pár cfg-t rámásoltam az új partíció gyökerébe bár nem tudom mire is jók :D + fogtam és a Starter helyett föltettem az Ultimatete :D igaz h egy kicsit csigább :D miután az aero engedélyezve van de nem idegesítő :D
Mindenkinek köszönöm a tegnapi segítséget :)

(#27387) Laccoss válasza Hurkafej (#27384) üzenetére


Laccoss
addikt

A windows felszabadítja a memóriát ha szüksége van rá. Szóval ne parázz, próbáld inkább ki.

(#27388) economist válasza bobsys (#27377) üzenetére


economist
tag

Nagyon szépen köszönöm! Gyors és aránylag egyszerű megoldást adott a problémára! Amiket én találtam, azok valami windowsos szoftvert ajánlottak, ami nem akart települni (érvényesíteni akarta a Windowst, de egy 404-es hibakódra irányított át). Szóval ezt magamtól nem találtam volna meg. Nagyon köszönöm! Probléma megoldva, rendszer naprakész! :)

(#27389) zetecR válasza RootRulez (#27385) üzenetére


zetecR
addikt

Nem tudom, hogy segít-e, de nekem pl. az SD kártyával 10-15mp is kell, még látható lesz.
A MS-nél vagy USB-nél azonnal reagál.

(#27390) RootRulez válasza zetecR (#27389) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia, vártam én már 15 percet is, akkor se lett jó... :N Azért köszi! Várom a további ötleteket!

═════════════════════════════════════════

(#27391) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#27390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

hali!

A W7 pakolta fel a drivereket?
Ha nem, akkor W7-es drivereket pakoltál fel? (Már ha van külön drivere a kártyaolvasónak)
Próbálkoztál több driverrel is (ha van)?
Csak egy típusú memóriakártyával próbáltad, vagy többel is?
(pl csak SD kártyával, vagy tettél bele Compact Flash kártyát is...)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27392) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#27391) üzenetére


RootRulez
félisten

Hali! A win7 tette fel a drivert hozzá. De most XP-be is beléptem. (2 OS van) és ott is ugyanezt produlkálja...

mod: Ja egyébként nem volt hozzá semmi CD, csak egy user manual volt benne a dobozában anno...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#27393) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#27392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbálj egy Window update-et, aztán a nem kötelező frissítések közt nézd meg, hátha van közte a kártyaolvasót érintő driver.
Másik alaplapban is próbáltad amúgy? Ha igen, és ott sem megy, akkor jó eséllyel megadta magát az olvasó...(de csak ha különböző típusú memóriakártyákkal is próbáltad és egyik tipust sem képes beolvasni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27394) dunc válasza RootRulez (#27392) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello nagyon könnyen lehet,hogy rossz a memoriakártya.
Esetleg nézd meg egy telefonba,vagy valahogy formázd le,és nem lenne rossz ha kiprobálnád másik memoriakártyával.

[ Szerkesztve ]

(#27395) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#27393) üzenetére


RootRulez
félisten

Eddig ment a gépben is! Ezzel a memkarival + SD átalakítóval Még arra gyanakszom, hogy talán az adapter lett rossz...


dunc
Épp most vettem ki a telefonból...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#27396) dunc válasza RootRulez (#27395) üzenetére


dunc
nagyúr

Az is lehet esetleg dugd át az alaplapodon egy másik csatlakozóra.

(#27397) pydy


pydy
csendes tag

Valaki tudna segíteni ? :D
Win7 Professional van a gépen (HP 210 Mini) és az Alien Shooter1/2 és a Zombie Shooter 2-nél is azt tapasztalom hogy hiába indítom el fél mp-ig fekete kép majd ki is lép :S teljesen tanácstalan vagyok DX-et is frissítettem Windows XP SP2/SP3 kompatibilitás módban is futattatm és rendszergazdaként is indítottam de semmi :S
Sajnos egyik sem jött be :S
Előre is köszönök minden tanácsot :) remélhetőleg a működőt :D

(#27398) Sub-ZeRo válasza negyedes (#27363) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kerestek? Akkor indulok dologozni, csak előtte még meghesszintem mi a stájsz erre. :DDD :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27399) dunc válasza pydy (#27397) üzenetére


dunc
nagyúr

Esteleg vga driver frissitése,aero kikapcsolása egyszerű sémára.

(#27400) pydy


pydy
csendes tag

integrált van :S
Win7 nem talál újat és én sem :S
Aero kinyomás sem segít :S Starternél sem működött ez :S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.