Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28401) cigam válasza grabber (#28399) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Valószínű az XP jobb választás, mivel nem éri el a W7 minimális HW követelményeit (1GB RAM, ill. nem írtad, de DX9-es vagy WDDM 1.0-ás VGA)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28402) cigam válasza cigam (#28400) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Közben sikerült bebootolnom 1 kávé segítségével, és észrevettem, hogy a notira érted a kérdést. Ha nem használsz speciális 32bites rendszert igénylő programot, akkor a 64bites verzió a jó választás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28403) drr válasza cigam (#28394) üzenetére


drr
őstag

Köszönöm szépen!
:R

(#28404) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy Gigabyte 8600GT-m meg egy Sony CPD-E230 crt monitorom, és windows 7 alatt csak 60HZ - et lehet beállítani, már próbáltam mindehol nvidia vezérlőpultba(Powerstrip, különböző Refresh rate-es progik) ráerőltetni de nem megy több!

Ha valaki tudna segíteni jó lenne, ez 60hz kifolyik a szem, Vista alatt 100HZ volt, vagy ez valami Windows 7 hiba konkrétan nem értem :(

Üdv.

(#28405) Fire/SOUL/CD válasza Andrewhouse (#28404) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

VGA karihoz gyári, W7-es drivert használsz? (Nem arra gondolok amit a W7 felpakolt alapban)
Windowws Update megvolt? Onnan nem jött pl a monitorhoz valamilyen frissítés?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28406) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Hogyan tudnám beállítani úgy a Windows Intézőt, hogy ne külön ablakban nyisson meg minden egyes mappát?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28407) cigam válasza Andrewhouse (#28404) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mekkora felbontással hajtod? Mert pl. 1600x1200-ban a moncsi nem bír többet. Milyen monitor van beállítva a VGA-nak?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28408) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#28406) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Alapban azon kellene hogy legyen, hogy nem külön mappában nyitogasson.

Start->kezd el begépelni mappa->megjelenő listában Mappa beállítási-n katt, a többi meg egyértelmű lesz.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28409) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#28408) üzenetére


JetiRulez
őstag

A többi nem egyértelmű.
Az Általános fülön, a Mappák tallózása résznél, a Minden mappa ugyanabban az ablakban nyílik meg van kiválasztva. Mégis külön-külön nyitja meg mindegyiket. :F

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28410) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#28409) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az kellemetlen, mert annak működnie kellene.
Esetleg még próbáld meg az alapértelmezett gombot, lehet hogy segít.

Nem használsz/használtál valami tweaker stb progit?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28411) Pityesz78 válasza Pityesz78 (#28363) üzenetére


Pityesz78
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan jöhetnék rá arra, hogy milyen progi ébreszti fel alvó állapotából a notémat állandóan!
Nagyon köszi minden segítséget!

(#28412) Fire/SOUL/CD válasza Pityesz78 (#28411) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Indítsd a parancssort rendszergazdaként, majd add ki ezt a parancsot
powercfg -devicequery wake_from_any

Ez kilistáz minden olyan eszközt, ami képes felébreszteni a gépet különböző alvásból.
Ezeken az eszközökön kell végigmenni egyesével az eszközkezelőben, és a beállításuknál letiltani, hogy felébreszthessék a gépet.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28413) Pityesz78 válasza Fire/SOUL/CD (#28412) üzenetére


Pityesz78
tag

:R x1000

(#28414) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#28410) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az Alapértelmezett gombot használtam először, de mivel nem ment, segítséget kértem.
Újratelepítés óta nem lett felrakva semmilyen tweaker stb. program.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28415) Fire/SOUL/CD válasza JetiRulez (#28414) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Keresgéltem a neten, de jó szívvel nem ajánlom őket, mert vagy komplett alapértelmezett registry bejegyzéseket törölnek ki, vagy egy javító telepítést ajánlanak. Ez utóbbi az egyik emberkénél bevált.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28416) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok-e valamilyen billentyűkombinációt, vagy programot amivel egy gombnyomásra el tudom forgatni a képet, mikor a monitort elfordítom. Jelenleg a képernyő beállításoknál tudom vezérelni, de úgy elég macerás.
Köszi előre is!

(#28417) RootRulez válasza kacsyx (#28416) üzenetére


RootRulez
félisten

Voltam már olyan gépet "javítani", ahol valaki sikeresen megnyomta ezt a kombinációt és a kép elfordult, a tulajék meg néztek össze-vissza. :) nVidia Control panel/ATI Catalyst-ben nézz szét. :K

═════════════════════════════════════════

(#28418) guri


guri
csendes tag

Sziasztok!!
Netbookomat szeretném újratelepíteni usb-hdd-röl,és a telepítés kezdeténél azt írja a windows, hogy: "Egy CD/dvd meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik"
Ilyenkor mit kell tenni ????
A Netbookomban nincs dvd meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#28419) Fire/SOUL/CD válasza guri (#28418) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Inkább ezzel a módszerrel telepítsd a W7-et
Igaz kell egy 4GB-os vagy nagyobb pendrive...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28420) kacsyx válasza RootRulez (#28417) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Google szerint Ctrl+Alt+kurzornyilak, de nekem erre semmit nem csinál.
Áh, rájöttem, ez amit írtam nem volt beállítva Catalystban, így hiába nyomkodtam.
Köcce az instrukciót!:)

[ Szerkesztve ]

(#28421) Morden24 válasza kacsyx (#28416) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van Catalyst Control Center a gépen, akkor a Hotkey-ek közül a desktop & displays menüben megtalálod a lehetőséget.

Sectumsempra - For Enemies

(#28422) RootRulez válasza kacsyx (#28420) üzenetére


RootRulez
félisten

;)

═════════════════════════════════════════

(#28423) hegti válasza cigam (#28400) üzenetére


hegti
aktív tag

Hp pavilion dv5-1180eh

Alaplap:
CPU típus Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5800, 2000 MHz (10 x 200)
Alaplap neve Hewlett-Packard HP Pavilion dv5 Notebook PC
Alaplapi lapkakészlet Intel Cantiga PM45
Rendszermemória 3068 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
BIOS típusa Insyde (09/18/08)
Kommunikációs port Nokia 5800 XpressMusic USB (COM3)
Utasításkészlet:
64 bites x86-kiegészítés (AMD64, Intel64) Támogatva

Szeretném bővíteni azaz több RAMot belerakni, minimum 4 GB max amennyit a pénztárcám engedi. Csak azt nem tudom,hogy OEM-es 32 bites Vistáról lehet-e váltani dobozos 7re a licenc szerint? amit az előbb irtam az erre vonatkozik-e?

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#28424) grabber válasza cigam (#28401) üzenetére


grabber
addikt

Igaz nem bacsis a mérvadó,de az ő gépe sem érte el a minimumot még is futott neki :D
Valakinek 700 MHZ-e van,de gyorsabban ment a 7,mint az xp.Mindegy,akkor xp lesz,az a biztos.

(#28425) kecsu87


kecsu87
csendes tag

üdv mindenkinek

lenne egy olyan problémám h hétvégén újraraktam a gépemet windows 7el. előtte is ez volt rajta. 2 részre van szedve a winyóm, amelyikre ment a rendszer előtte leformáztam. miután feltelepítettem a második partíciót a lemezkezelésnél kellett beállítanom. miután beállítottam erre a partícióra másolni vagy akár tenni is csak úgy enged ha engedélyezem rendszergazdaként. nagyon idegesítő mivel ez a nagyobb partícióm és ide szeretnék tölteni stb de semmit nem enged ( se utorrent, se a mozzilla letöltéseit ide beállítani)

hogy lehetne ezt vhogy megoldani??

a segítséget előre is köszönöm

(#28426) Psychonaut válasza hegti (#28423) üzenetére


Psychonaut
addikt

A vásárlás időpontjától függ, hogy frissíthetsz-e 7-re.

(#28427) Sub-ZeRo válasza kecsu87 (#28425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vinyót vedd tulajdonba. Jobb gomb, tulajdonságok, biztonság. Adj magadnak jogosultságot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28428) kecsu87 válasza Sub-ZeRo (#28427) üzenetére


kecsu87
csendes tag

ott minden ki van pipálva. de h hogy váltsak rendszergazdára azt nemtom :S

(#28429) hegti válasza Psychonaut (#28426) üzenetére


hegti
aktív tag

2009 január közepén
akkor ezt szerintem buktam...
:(

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#28430) Psychonaut válasza kecsu87 (#28428) üzenetére


Psychonaut
addikt

Próbáld meg Take Ownershippel. (ha nem tudod, mi az, Google, első 3 találatban benne lesz). ;)

(#28431) kecsu87 válasza Psychonaut (#28430) üzenetére


kecsu87
csendes tag

köszi a segítséget remélem így már rendben lesz :) :)

(#28432) JetiRulez válasza Fire/SOUL/CD (#28415) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor marad így. Nem fogok a registryben turkálni és javító telepítést is mellőzném.
Azért kösz a segítséget. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28433) cigam válasza JetiRulez (#28432) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azt kipróbáltad, hogy a beállításoknál átállítod, hogy minden mappa új abkaban nyiljon meg.
Leokézod.(Kíváncsiságból kipróbálod, hogy most is külön ablakban nyílnak-e meg)
Visszamész, és visszaállítod.

Nincs vmi gyorsgombkezelő, vagy bilentyűkkel /egérrel kapcsolatos progi feltéve?

Mert ha alapból nem nyitja meg új ablakban, de CTRL+SHIFT-el duplaklikkelsz, akkor is új ablakot nyit annak a mappának.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28434) JetiRulez válasza cigam (#28433) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt is próbálgattam már. Egyébként még egér/billentyűzet driver sincs telepítve.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28435) Flashrider86


Flashrider86
tag

Srácok ez milyen hiba lehet? :(

(#28436) cigam válasza JetiRulez (#28434) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vmi spéci egér, vegy mezei?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28437) cigam válasza cigam (#28436) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hopp, lejárt a mod.idő....

Most admin vagy, vagy user? w7 melyik verziója?
(policy?)
Meg még az ugrott be, ha készítesz egy mezei teszt user-t, akkor annál is fennál ez a gond?

+[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28438) JetiRulez válasza cigam (#28436) üzenetére


JetiRulez
őstag

400 Ft-os M-Tech optikai egér. Most, hogy mondtad, kipróbáltam öcsém egerét is, de ez nem old meg semmit.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28439) gg72


gg72
veterán

Szerintetek egy HP ProBook 4520s notebookra (Celeron P4500 processzor, Intel HM57 Express lapkakészlet, 2 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM) érdemes feltenni a 64bites Win7-et, vagy elég a 32-es? A proci támogatja az Intel 64 architektúrát.

(#28440) Fire/SOUL/CD válasza gg72 (#28439) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha tervezel 4G vagy több RAM-ra bővíteni, akkor mindenképp, ha nem, akkor nyugodtan mehet x86-os W7 rá.
(Városi legenda, hogy az x64-es W7 gyorsabb, mint az x86-os, sőt a 32 bites sokkal gördülékenyebben működik, hamarabb indul, nincsenek gondok/korlátozások stb pl vírusvédelmi progik területén)

Fire.

UI: Ezzel nem azt mondtam, hogy egy natív x64 alkalmazás, adott esetben ne lenne gyorsabb mint x86-os társa. Pl a Winrar x64-es változata érezhetően gyorsabb a Winrar x86-nál, de maga az OS sebességében nincs semmi érezhető különbség...
Ha van valami speckó progi, aminek x64-es változatát használod, akkor persze természetesen x64-es legyen a W7...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28441) gg72 válasza Fire/SOUL/CD (#28440) üzenetére


gg72
veterán

Nem az enyém lesz a gép, csak én teszem majd fel rá a rendszert, RAM-bővítés nem lesz szerintem, így akkor marad a 32bit/x86. Kösz szépen! ;)

(#28442) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#28440) üzenetére


Morden24
nagyúr

sőt a 32 bites sokkal gördülékenyebben működik, hamarabb indul, nincsenek gondok/korlátozások stb pl vírusvédelmi progik területén)

Ebből még az utolsó elfogadható (bár azok a védelmi programok, amik 2010-ben nem támogatják az x64-et, a lomtárba valók), de a többi... kötekedhetek? ;]

Azonos hardveren gördülékenyebb a 32bites Windows? Wadafakk? x64 akadozik, or what? :)
A bootidő meg... hát fejből nem tudom, hogy hány service-el indít többet egy x64, mint egy x86, de hogy lényegi eltérés nem lehet, az biztos.

Persze teljesen jogos, hogy a srácnak x86-ot ajánlottál, én is azt mondanám neki. De azért nem csak a gyorsabb x64 az urban legend, de a gördülékenyebb x86 is :)

Sectumsempra - For Enemies

(#28443) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Utánanéztem a témának, de nem vagyok biztos benne, hogy jó infót találtam.

XP mellé annak idején feltettem a Win7-et, és most elérkezettnek látnám az időt arra, hogy az XP-t eltávolítsam. (Fél éve nem nyúltam hozzá). Erre tényleg az a legjobb megoldás, ha törlöm az XP-s partíciót ahogy van, majd a Win7 telepítőt berakva "javítást" választok? Vagy van ennél korrektebb, jobb eljárás?

(#28444) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#28442) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ne vedd személyeskedésnek, mert nem annak szánom... :N
Úgy éves szinten hány gépet telepítesz?
(Ha hozod a min. 365/év átlagot, akkor eldiskurálhatunk priv-ben a kérdésről) ;]

Fire.

UI: Nem írtam, hogy akadozik az x64...csak ha megnyitok egy alkalmazást, akkor az x86 alatt "egyből" indul, nem kell pl az FF-nek 10 másodperc míg elindul(mint számos gépen x64 alatt) stb stb. Ha telepítesz progikat, sokkal "pörgősebben" lehet haladni mint x64 alatt és még számos példa lehetne. Ezeke összességére értettem hogy "gördülékenyebb", de semmiképp sem azt, hogy "akadozik"...

A bott idő meg hosszabb x64 alatt, stopper aztán hajrá, bár érezhető a különbség. x64-nek még jó pár dolgot be kell tölteni, alapvetően azért, hogy fussanak az x86-os progik, az meg idő...De csak ez miatt természetesen nem váltok x86-ra, csak megemlítettem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28445) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#28444) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem hozom ezt az átlagot, de ettől még érdekelnek az infók, szóval jöhet priviben :)

FF mindenhol lassan indul, ez a trédmárkja.
A többit, főként a telepítési problémákat én sosem tapasztaltam, de persze jogos, hogy jóval kisebb gép-fókuszcsoporttal számolva, mint a te esetedben.

Részemről az x64-en bekövetkező bármely rendellenességet hajlandó vagyok szinte gondolkodás nélkül a driverek vagy az adott 3rd party program írójának hibájaként elkönyvelni, hiszen gyakorlatilag mindig be is jön ez a dolog...

Sectumsempra - For Enemies

(#28446) Morden24 válasza DeFranco (#28443) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ahogy mondod, atomot neki.

Sectumsempra - For Enemies

(#28447) DeFranco válasza Morden24 (#28446) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És simán mehet a format d:? Nem fog belekavarni valamibe? (az indítómenü kivételével).

(#28448) bpx válasza DeFranco (#28447) üzenetére


bpx
őstag

nem lesz semmi baja, és tényleg ez a legegyszerűbb módja

(#28449) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az XP-mód nem ad lehetőséget arra, hogy olyan hardvert is tudjak 7 alatt futtatni, amihez csak XP-s driver van?
Soros vagy párhuzamos porton kommunikálna vele, ha ennek van jelentősége.

(#28450) DeFranco válasza bpx (#28448) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm. És a felszabadult partíciót hozzá is tudom csapni egy már meglévőhöz? Ha jól tudom, van a win7-nek "partíció zsugorítása"opciója, csak nem tudom, hogy:

1: működik-e visszafelé (tehát növelés)
2: mennyire biztonságos
3: milyen feltételekkel működik (logikai partíció stb.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.