Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28451) Fire/SOUL/CD válasza DeFranco (#28450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A W7 beépített lemezkezelője alapvető partícionálási feladatok elvégzésére alkalmas. Fontos, hogy némely alapfeladatot is csak teljes adatvesztéssel tud megvalósítani, pl logikai->elsődleges konverzió(kapásból formázni akarja az adott partíciót)

Öszetettebb feladatokhoz, külső, erre a célra készült alkalmazásokat használj pl: [link]
Még összetetteb műveletekhez, meg Paragon, Acronis, EASEUS stb termékek fizetős változatai alkalmasak. (home user-nek egyébként általában az ingyenes progik is elegendők szoktak lenni, de pl partícióegyestést(merge) nem mindegyik ingyenesben találsz)

Fire.

UI: Bármely alkalmazást is használod, attól még alapvető ismeretekkel rendelkezni kell a partíciókezelés, MBR, elsődleges/logikai partíciók stb területen! :K
Attól, hogy a külső progik adatvesztés nélküli tudnak olyan műveleteket elvégezni, amit az OS-é nem, azt nem tudják meggátolni hogy olyan dolgokat is elkövessen a user, amiről tudnia kellene, hogy adatvesztéssel jár...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28452) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#28451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, akkor nem kezdek bele... inkább szerzek egy külső winyót, és úgy egyesítem.

(#28453) Fire/SOUL/CD válasza DeFranco (#28452) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem elvenni akartam a kedved, de ez bölcs döntés. :K A nélkülözhetetlen/pótolhatatlan stb adatok először legyenek biztonságban, aztán utána már lehet "próbálkozni"...

Ha nekiállsz és kell egy kis segítség, ebben a topic-ban kérdezz nyugodtan: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28454) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#28453) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R Lesz kérdésem, de azt már majd oda... :)

(#28455) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Egy probléma miatt szeretném a segítségeteket kérni.

Nos volt egy A és egy B hdd--m. A ról futott a windows 7 B-ről bootolt (bootszekvencia). Nos B vinyót lecseréltem egy C-re.
Először a szokásos missing NTLDR üzenetet kaptam amit telepítő cd promtjából fixboot fixmbr-el javítottam. Ezután már csak lazán egy disk read error hibaüzenetet ad.
Próbálkoztam újra a fixboot fixmbr-el de a fixbootnál element not find. Próbáltam még bootsect progit, kiirja sikeresen telepítette a boot szekvenciát ám mégse indul el róla a windows.

Tudnátok segíteni?

Köszi előre is

(#28456) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Valaki tud már valamit arról, hogy Magyarországon elérhető lesz-e a Windows 7 Family Pack, ha igen mikortól és kb. milyen áron?
Katt

(#28457) polonic


polonic
félisten

Lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#28458) Fire/SOUL/CD válasza tomiee85 (#28455) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csak az A HDD legyen a gépben(amin a W7 van), a többit addig húzd le, Ezt a progit töltsd le, készíts vele egy boot-os lemezt, arról bootolj be és használd a boot corrector funkcióját...

Remélem segít...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28459) Morden24 válasza Psychonaut (#28456) üzenetére


Morden24
nagyúr

Olvass IT Café-t ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#28460) Psychonaut válasza Morden24 (#28459) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na jól van, 15 perce jött ki...ennyire nem vagyok rendszeres olvasó. :D
Köszi!

polonic: én is. :(

(#28461) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Egy apróságban kérem a segítségeteket: Win7 ultimate van fenn, és csak egy felhasználói fiók van beállítva (meg persze a public) Mivel csak én és csak itthon használom a gépem, az alvó állapotból való visszatéréskor fogadó "felhasználóváltás/zárolva" funkció számomra fölösleges. Ki lehet valahol kapcsolni, hogy felébresztés után ne ez fogadjon, hanem az asztal?
Köszi a segítséget előre is!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#28462) pzstm válasza Cholard (#28461) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen kikapcsolható. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28463) Cholard válasza pzstm (#28462) üzenetére


Cholard
tag

Köszönöm a választ!
Bár ezt már korábban már megtaláltam, nekem inaktív volt a yes/no legördülő menü. Feljebb a rendszerben engedélyezni kellett az eddig nem engedélyezett beállításokat, ott kellett átállítanom végül, ami aztán ezt is no ra állította - ugyancsak inaktív állapot mellett.
:R

[ Szerkesztve ]

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#28464) @matthew@


@matthew@
őstag

Szaisztok!
Na mától én is win7 tag lettem prof 64bit-es. Eddig nagyon tetszik bár XP után kegyetlen :DDD
Igaz a telepítésnél cumi volt mert nem akarta telepíteni mert full üres volt a winyó és vmi nem tetszett neki, ezért bedobtam az XP telepítőt, partícionáltam aztán Win7 be és ment is ahogy kell.
Szval mától én is boldog win7 felhasználó lettem. :K

Matthew 24:42

(#28465) pzstm válasza Cholard (#28463) üzenetére


pzstm
titán

bekapcsolt UAC miatt kellett külön engedélyezned ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28466) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Van itthon 2 gép 1 routerre kötve.
Az egyikbe van egy 500-as HDD, ami fel van osztva és én az egész D meghajtót szeretném megosztani, hogy a másik géppel teljes jogom legyen hozzáférni.
A gond az, hogy jelszót kér mikor be akarok lépni, csak hogy egyik gépen sincs semmilyen jelszó. :F
XP-n ez egyszerűen ment, de win7 alatt nem.
Hogy tudom megoldani?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28467) Gorneck válasza Pubszon (#28466) üzenetére


Gorneck
titán

Kikapcsolod...

Gorneck#1239

(#28468) Nekem-8


Nekem-8
tag

Lenne egy progi amit törölni akarok. A vezérlőpultból rámegyek eltávolítás, ekkor feljön egy panel hogy tuti..mondom igen. Erre kéri az eredeti "install" fájlt, beadom neki, majd mondja hogy "Rendszegazdától kell engedélyt kérnie hogy hozzáférjen a köv. fájlhoz - E:\ " vagyis a DVD meghajtón lévőhöz. Van folytatás és mégse. Persze nyomok folytatást.., ekkor jön a frankó üzi hogy " E:\ ...elérési út nem használható telepítési forrásként a xxxx termékhez egy rendszergazda engedélye nélkül" ...de akkor minek kért előbb folytatást? Mi ez a szarság? Ki lehet ezeket kapcsolni, mert idegesítő hogy állandóan mindent 100 helyen engedélyezni kell...hogy adok neki engedélyt?....lassan baltával fogok...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#28469) Morden24 válasza Nekem-8 (#28468) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez az adott program sara, nem a Windows-é, szóval a kérdésedre a válasz: nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#28470) Nekem-8 válasza Morden24 (#28469) üzenetére


Nekem-8
tag

Telepítési gondom is van: Win 7 Ultimate ed. Hun -nál fenn van az Office 2003 Hun és ebből indítom az Outlook -ot. Ekkor ugye elindul a konfiguráció, telepít ...ezt ránézésre megcsinálja 2x egymás után, majd mind aki jól végezte dolgát kilép. Ezt úgy 1 perc után. Majd megint indítom ekkor kezdi előröl, konfigurál, telepít...kilép...Ezt csinálja Excel, Word..stb indításnál is...pedig telepítéskor full installt kértem.
Ezt a hibát láttam másik proginál, azt hittem annak a hibája, de szerintem Winfos hiba... ez a Corel Video Studio X3, ez is telepít, majd megy a csík...mutatja és olyan 20 % után kiírja hogy a telepítés sikeres, kössz mindent...de nem rak ki parancsikont semmi, a Programfiles mappában van ~100 mega fájl és ennyi...
mi a fene rossz a Winben? kb. 3 hete raktam fel...más progival eddig nem volt gondom, kis progik felmentek, WinCommander, Winamp, Playerek, Game mint a Company Of Heroes is simán felment...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#28471) Morden24 válasza Nekem-8 (#28470) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát nem tudom, ha a te Wined fos, akkor garantáltan annak a hibája, de rendes gyári Windows ilyet nem csinál.

Esetleg próbáld újratenni az említett programokat. Érdemes uninstallálni vagy kézzel törölni, és utána szintén kézzel a regedittel kinyírni a reg bejegyzéseket (keresés a programra/készítőre). H Programs ablakban ilyenkor általában felajánlja, hogy a bejegyzést törlni, de ha mégsem tenné, egy sima ccleanerrel megteheted.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28472) Nekem-8 válasza Morden24 (#28471) üzenetére


Nekem-8
tag

Nem tudom eltávolítani, mint írtam az Office hibát ír ki, valami rendszergazda jogot kér amit nem tudom hol és hogyan lehetne megadni, a másik progi a Video Studio be se kerül a "Programok eltávolítása" listába...
Rendes 7, a laptoppal vettem...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#28473) Morden24 válasza Nekem-8 (#28472) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rendszergazdai jogosultságokkal rendelkezel egyátalán?

Sectumsempra - For Enemies

(#28474) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy amikor a Win7 Home Prof 64bit alvó állapotból indul, akkor képtelen vagyok wlanon kapcsolódni, pedig előtte aktív volt a net?
Látja de nem tud kapcsolódni...
Egy toshiba satellite l650-et használok.
Van erre valami ötlet?

(#28475) bpx válasza Pubszon (#28466) üzenetére


bpx
őstag

(#28476) Nekem-8 válasza holinorby (#28474) üzenetére


Nekem-8
tag

Persze...

Frissítettem is a Webupdateről a Wint, de semmi. Akartam feltenni a .Net Framework 4 -est, de hibát ír ki 0x80070643
Megnéztem és kell ez a "Microsoft Visual Studio" kieg. az Office-hoz és a Video-s progihoz is. Valsz itt lehet valami gubanc...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#28477) Morden24 válasza Nekem-8 (#28476) üzenetére


Morden24
nagyúr

Link

Sectumsempra - For Enemies

(#28478) tomiee85 válasza Fire/SOUL/CD (#28458) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi megpróbálom:D

(#28479) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Azt szeretném kérdezni , hogy vettem itt egy 16Gb-os Pendriv-ot és XP alatt műköött rendesen , gyorsan .Viszont WIN7 Ultimate 64 bit alatt baromai lassú .Talán ez még elviselhető lenne ,de 4Gb-os nál nagyobb adatot nem enged másolni rá a windows ? Ez mitől lehet ?Van ezen kívül még 4 db pendrivom és azok tökéletesen működnek .

Ui .:Próbáltam másik gépen ott működik rendesen .Szerintem a Windows kavar vmit .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28480) localhost válasza jozefgucci1 (#28479) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azt , hogy mitől lassú, nem tudom, de a 4GB-os határra van egy tippem: Ha nem NTFS-re hanem FAT32-re van formázva, akkor ez lehet a magyarázat. És akkor ez nem hiba, hanem magának a file-rendszernek a tulajdonsága.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28481) jozefgucci1 válasza localhost (#28480) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hú ezt nem is néztem .Köszi szépen ha hazamegyek melóbol akkor megnézem.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28482) Pubszon válasza bpx (#28475) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen ez ki van kapcsolva.
És még is azt írja, hogy A hozzáférés le van tiltva. :F
De csak akkor, ha egész meghajtót akarok megosztani, mappáknál nincs semmi gond.

Másik kérdés: A jobb egér menühöz hogy tudom hozzáadni a keresés funkciót? :F

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28483) jozefgucci1 válasza localhost (#28480) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Közben megnéztem és neked volt igazad.Átformázom NTFS-be .Egy kérdés .: Formázáskor be kel állítani a lemezfoglalás egységét ez mi és mennyi legyen ? Vagy nem kel foglakozni vele ?

Amúgy :R köszönöm szépen.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28484) Psychonaut válasza jozefgucci1 (#28483) üzenetére


Psychonaut
addikt

Alapértelmezett teljesen jó lesz.

(#28485) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Adott egy Toshiba Satellite A300-as noti, rajta egy Win7-tel.

Szerintetek mitől lehet az, hogy böngészés közben néha elsötétül a képernyő pár másodpercre, majd visszajön a kép?
Ilyenkor lehet használni tovább a gépet, szal' nem fagy, illetve nem indul újra, csak zavaró, hogy ilyet produkál.

Valakinek valami ötlet? Találkoztatok már ilyennel?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28486) Sub-ZeRo válasza jozefgucci1 (#28483) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha win7-nél akarod használni (de ha csak ott!!!) akkor inkább exfat-ra rakd. Én észrevettem, hogy gyorsabb a pen, mint fat32-n. Meg persze nagy fájlokat is tudsz rárakni, 4,4 gigás iso, stb.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28487) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, szomszédom szeretné kipróbálni a Windows 7-et az ASUS K8N alaplapján. A kérdése az lenne, hogy a Windows 7-nek a végleges próbaverrziója támogatja e az nForce3-as lapját vagy sem ? A Béta anno nem támogatta ...

(#28488) localhost válasza jozefgucci1 (#28483) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De akkor az sem igaz, amit írtál, hogy XP alatt tökéletesen működött, hiszen ott sem írhattál 4GB-nál nagyobb fileokat :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28489) Psychonaut válasza csabyka666 (#28485) üzenetére


Psychonaut
addikt

VGA driver összeomlik, majd helyreáll. Legalábbis így első tippre. Próbálj meg egy driverfrissítést.

(#28490) jozefgucci1 válasza localhost (#28488) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Legalábbis úgy emlékszem. :B Igazság szerint csak arra használom , hogy HD filmeket vigyek át vele a TV-re. Mer ta VGA karimon nincs HDMI kimenet .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28491) csabyka666 válasza #41133696 (#28487) üzenetére


csabyka666
addikt

Hali!

A "támogatja" alatt azt érted, hogy nincs hozzá hivatalos driver? Ha erre gondoltál, akkor nyugodtan felrakhatja, mert attól még működni fog, max a Win7 a saját drivereit fogja használni (esetleg szed le update-ről magának).

Az említett konfignál gyengébbeken is használtak már Win7-et, szerintem simán futnia kell.

MOD: most jut eszembe, hogy egyik ismerős srác is NF3-as lapon használja a 7-et, nincs vele gondja...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28492) csabyka666 válasza Psychonaut (#28489) üzenetére


csabyka666
addikt

Milyen igaz! Meg fogom próbálni mindenképp.

Annyit még, hogy nem tettem fel semmi drivert sem manuálisan, hanem a 7 saját drivereivel megy a noti...

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28493) Garf.


Garf.
tag

Valaki tud abba segíteni, hogy hogyan tudom a folyamatjelzőt zöldről más színre át állítani?
Köszi, előre is Üdv. Garf.

(#28494) Laccoss válasza Garf. (#28493) üzenetére


Laccoss
addikt

Azt hiszem az ExplorerFrame.dll -ben átszerkesztheted mondjuk Resources hacker nevü progival. Vagy neten keresgélsz hátha találsz átszerkesztettet. De mielőtt bele nyúlsz, mentsd el a fájlt olyan helyre hogy ha gond lenne, vissza lehessen állitani.

[ Szerkesztve ]

(#28495) RootRulez válasza Laccoss (#28494) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, és mit kell hozzá átírni?

═════════════════════════════════════════

(#28496) bobsys válasza RootRulez (#28495) üzenetére


bobsys
addikt

google -> change progress bar color windows 7

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28497) RootRulez válasza bobsys (#28496) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi! :B

═════════════════════════════════════════

(#28498) Laccoss válasza RootRulez (#28495) üzenetére


Laccoss
addikt

Amit én tudok, ott kis képek vannak, és arra kell kicserélni az átrajzoltat. Ennyire nem szoktam boncolni a windowst, bár azért csináltam már pár dolgot.

(#28499) cigam válasza cigam (#26441) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akasztják a hóhért ...
Ez a USB/DVD download tool ez csak az msdn-es image-ekkel műxik?
Merthogy az eredeti oem lemezről készítettem egy .iso fájlt, de nem szereti. Az írja nem érvényes iso (not a valid ISO).

Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28500) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Ha kikapcsolom a lapozófájlt gyorsabb lesz a rendszer? Én alapból olyan vagyok, hogy bezárom a dolgokat ami épp nem kell, nem futtatom feleslegesen. x64, 2x2gb ddr2-800

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.