Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28951) Enton válasza czpitti (#28949) üzenetére


Enton
addikt

Mondj egy nem éppen hétköznapi progit aminek van letölthető verziója és megnézem neked, ha ezen mulik.
Ha nem is ma de a hétvégén szívesen.
Akár még saját magad is nézheted hogy megy ha egy teamview-ert beiktatunk.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28952) D@ni88 válasza D@ni88 (#28950) üzenetére


D@ni88
addikt

na az a vicces ha bent van a pendrive, akkor nem indul. ha kiveszem jó... pedig nem is arról bootoltatom...

(#28953) Enton válasza D@ni88 (#28952) üzenetére


Enton
addikt

Ha van pendrive a gépben akkor nekem is arról akar indulni, de általában Sytem disk or más error jön ki rá.
De ez nam a win 7 hibája, hanem az alaplap képes bootolni pendrive-ról.
De biosban kapcsolható.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28954) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó
kéne egy kis help
kb 3 hete váltottam xp-ről win7-re és meg is szerettem csakhogy úgy csináltam meg hogy
kettéosztottam a vinyót win7 20gb xp 53gb valamit elrontottam mert az xp-t boot elött hiába választom ki csak villog egy iylen _ vagy ilyen - de nem ez a lényeg hanem hogy meglehet azt csinálnom hogy win7 particiót átállítom 20gb-ról nagyobbra ? adatvesztés nélkül mert már csak 5 gb -szabad hely van rajta
winxp-t megmár nemtudom használni am 80 gigás a vinyó
előre is kössz

egy igen vagy nem is elég mert azt tom hogy csináljam csak a win7-et nemakarom elveszíteni mert már nagyon jól magamra szabtam

[ Szerkesztve ]

(#28955) bobsys válasza Hege1234 (#28954) üzenetére


bobsys
addikt

windows 7 alol torlod az xp particiojat majd a win 7 particiot kiterjeszted es mar tudod is hasznalni a teljes 80 gigat
csak a lemezkezelest kell elinditanod ott mindent megtudsz csinalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28956) Hege1234 válasza bobsys (#28955) üzenetére


Hege1234
addikt

köszönöm :R
így kitudom ütni azt is hogy ne kelljen mindig kiválsztanom hogy xp-vagy win7 ?

(#28957) Enton válasza Hege1234 (#28956) üzenetére


Enton
addikt

Mivel kiütöd az Xp- oparticiót az már nem lesz így a választóképernyő is megszünik. :K

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28958) Hege1234


Hege1234
addikt

köszi köszi nektek a gyors választ !! :R :R

(#28959) Hege1234


Hege1234
addikt

yapp sejtettem hogy nem lesze egyszerü nem engedi törölni mivel be van szürkülve
a kötet törlése max a kötet zsugorítását engedi azzal meg nem sokra megyek
vagy formázzam tcup alól ?

tcup alól engedi formázni utánna meg töröljem és utánna már tudom méretezni 80 gb-ra
jó lenne így ?

[ Szerkesztve ]

(#28960) truba


truba
tag

Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a C meghajtóm ami 30 GB méretű és csak a Windows van rajta a mai frissítéskor a rendelkezésre álló 15 GB-ből elnyelt 14 et. Szerintetek mi lehet a baj?
A frissítés óta a Win egyfolytában reklamál, hogy kevés a hely. Rendszer visszaállítás nem játszik mert azt kikapcsoltam már régebben.

(#28961) czpitti válasza Enton (#28951) üzenetére


czpitti
senior tag

Telepítem,telepítem a 64 bit jóóóóóóóóóó lesz :C Egy próbát megér,eddig úgyis kimaradt az életemből :DDD

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#28962) Hege1234


Hege1234
addikt

tcup-ban sem akrja formázni
aeseus partition master sem engedi szerintetek
yahh am win xp nél format nélkül váltottam win7-re és mintha régebben amikor csináltam lehet a win7 használ fájlokat a winxp-ből ?

(#28963) Hege1234


Hege1234
addikt

tcup-ban sem akrja formázni
aeseus partition master sem engedi szerintetek
yahh am win xp nél format nélkül váltottam win7-re és mintha régebben amikor csináltam lehet a win7 használ fájlokat a winxp-ből ?

ezt találtam gondolom akkor bukta

"Ne formázd vagy töröld a Windows korábbi verzióját a többrendszeres konfigurációban. Ez működésképtelenné teheti a számítógépet, mert a számítógép a rajta legkorábban telepített Windows-verzió indítófájljait használja. Ha a Windows korábbi verzióját a Windows 7 telepítése után telepítetted a számítógépre, akkor a Windows 7 törlése működésképtelenné teheti a számítógépet."

(#28964) cigam válasza Hege1234 (#28963) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mijaza tcup?

Most hogyan néznek ki a lemezen a partíciók?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28965) fugo1


fugo1
csendes tag

itt van feenn valaki kéne segítség

[ Szerkesztve ]

(#28966) Hege1234 válasza cigam (#28964) üzenetére


Hege1234
addikt

total commander up

a C: van kettéosztva C: win7
D: win xp

ha jól emlékszem ez szerint csináltam

(#28967) virkir válasza fugo1 (#28965) üzenetére


virkir
veterán

Talán ha megírnád mi a gondod könnyebben menne.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28968) fugo1


fugo1
csendes tag

H

[ Szerkesztve ]

(#28969) fugo1 válasza virkir (#28967) üzenetére


fugo1
csendes tag

Helosztok szeretnék windows 7 kiírni dvd re képfájlként de nem tudok pedig fenn an a nero 9 és azzal sem lehet a fájl típusa UDF az lenne a kérdés hogy ilyet hogy lhet kiírni és bootolni telepíten

(#28970) virkir válasza fugo1 (#28969) üzenetére


virkir
veterán

Az UDF-et a PowerISO használja keress egyet és írd ki azzal vagy konvertáld át normál ISO-ra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28971) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

köszönöm megprobálom

(#28972) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

h

[ Szerkesztve ]

(#28973) fugo1 válasza virkir (#28970) üzenetére


fugo1
csendes tag

köszi sikerült

(#28974) flash-


flash-
veterán

hali

a helyzet az hogy adott egy új pc,annyira új hogy a winchestert is most vettem bele,tehát még nem volt formázva(gondolom kéne)

Szeretném feltenni a windows7et.
csakhogy ugye mint emlitettem a winchester formázatlan,a gépen így még semmi adat,se oprendszer,se semmi.

Hogy kezdjek neki?
hogy oldjam meg?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28975) zka67 válasza flash- (#28974) üzenetére


zka67
őstag

Tedd be a windows 7-et a DVD olvasóba, nyomj egy reset gombot és aztán csak értelemszerűen :)

(#28976) Hege1234


Hege1234
addikt

okkés megoldottam
most így néz ki d: winxp 12gb -ból 2 gb szabad hely
C: win7 50 gb ez így bőven jó sajna nem tökéletes de a win7 használja az xp fájljait induláskor ezért nem tudtam formázni

(#28977) Sub-ZeRo válasza Hege1234 (#28976) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyaluld le az xp-t meg a 7-et és kezd előről. Akkor minden okés lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28978) truba válasza truba (#28960) üzenetére


truba
tag

Megoldottam, a sok helyet az Internet Explorer ideiglenes fájl töredékei foglalták.

(#28979) Tappancs2001 válasza bobsys (#28919) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Végül sikerült megoldani az E meghajtóm átneveződésének problémáját. Az volt a gond (valaki javasolta, hogy nézzem meg, van e a meghajtón autorun.inf fájl). Találtam egy ilyen fájlt az E meghajtó gyökerében, ami egy régebbi Nokia pc suite telepítés részeként maradt a meghajtón. A kitörlése és egy restart után visszaállt a meghajtó eredeti betűjele. Üdv

(#28980) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. A Win 7 Pro 64 bit oprendszerem telepítésekor egy jelszóval védett, rendszergazda fiók lett létrehozva a gépemen. De mivel én azt hittem, hogy ez csak korlátozott rendszergazdai jogokkal bír, ezért létrehoztam egy másik rendszergazda fiókot is, amit most szeretnék eltávolítani. Csak az a gondom, hogy a másik jelszóvédett rendszergazda fiókból próbáltam, és ott a törlendő fiókra kattintva a fiók törlése opció hiányzik. Hogyan tudnám mégis eltávolítani? Üdv

(#28981) dunc válasza Tappancs2001 (#28980) üzenetére


dunc
nagyúr

Csinálj egy új rendszergazda fiókot, a többivel jelenkezz ki,és akkor törölhető. (elméletileg)

(#28982) szepsy


szepsy
senior tag

még mindig szenvedek ezzel:
project1 run-time error '5'
valaki segítsen,már unom minden bejelentkezéskorbejön vagy 5 ablakba:S

(#28983) Gabás válasza szepsy (#28982) üzenetére


Gabás
addikt

msconfig.exe, megnézni, mi indul automatikusan

(#28984) szepsy válasza Gabás (#28983) üzenetére


szepsy
senior tag

Szia
Aha megtaláltam ha minden igaz, de mindet letilottam de akkor is bejön:s
megnéztem hol van , a c:\Users\...nevem:)....\AppData\Roaming\Windows-Update\windowsupdate.exe-vel van valami, nem indul ha rákattintok, bejön a hiba üzenet:S

[ Szerkesztve ]

(#28985) szepsy


szepsy
senior tag

Letöröltem, most már nem jön be:D
De mi lenne ez a windowsupdate, remélem ettől frissíti magát a windows, vagy ez lenne az a fájl, mert mostanába nem nagyon frissített?

(#28986) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a rejtett mappákat is el tudja mérni?
Láthatóvá tudom tenni őket, de sajnos hozzáférés megtagadva...
Home Premium verzióval rendelkezem, gondolom e miatt van.
Sok más dolgot sem tudok véghezvinni ez miatt.
Esetleg valaki felvilágosítana, hogy hogyan adhatnék amgamnak efféle jogokat?

(#28987) D@ni88 válasza Enton (#28953) üzenetére


D@ni88
addikt

azt én értem, de ha nincs rajta bootolni való dolog, akkor egyszerűen átugraná. CD/DVD írónál is így van. itt meg valahogy már a postképernyő után behal...

(#28988) Alex123 válasza kovi831 (#28947) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Ha "új" a cuccod, nyugodtan használd a 64-est Win7-et, minden elfut már rajta és nincsenek olyan driver gondok sem, mint voltak a megjelenésekor a Vistának...

Mégis lenne gond pl. egy könyvelő alkalmazással, akkor meg ha Win7 Prof.-ot teszel fel abba van XP mód és no problem....

:)

(#28989) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Megpróbáltam kitörölni a Win7 Pro 64 bit oprendszerem lévő 2 rendszergazdai (bejelentkezéskor legalábbis mindegyik ikonján szerepel a rendszergazda felirat) a vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/helyi felhasználók és csoportok menüpontban, de a törlésnél azt a hibaüzenetet írta ki: A művelet beépített fiókon nwem hajtható végre. Most mit tudnék csinálni? Ha mást nem lehet csinálni, hagyjam meg a törlendő fiókot? Üdv

(#28990) Enton válasza D@ni88 (#28987) üzenetére


Enton
addikt

De a cd/dvd az cserélhető adattár. A pendrive simán winyóként működik boot-nál.
Ha nincs rajta semmi és alistában rá kerül a sor akkor jön a system disk error.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28991) virkir válasza szepsy (#28984) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz szerencsésen beszedtél valami spyware-t mert az a Hammergeil mint gyártó elég érdekes oldalra vezet.
Meg a AppData\Roaming-ban sem kéne lennie Windows-Update\windowsupdate.exe-nek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28992) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Volna egy elég vicces problémám. A Széchenyi István Egyetemen van nekem MSDNA fiókom. Újra kellett tennem a W7 pár napja és most akarnám aktiválni. Ebbe csak az a poén, hogy a saját kulcsát nem ismeri fel és azt írja ki, hogy hibás. Írtam a levlistára is, hogy ilyenkor mi a helyzet és csak olyanokat kaptam vissza, hogy W7 Loader meg ilyesmi. De hát ha egyszer beregisztráltam most miért nem fogadja el a kulcsot?

Illetve, olyat is csinál a masina, hogy gondol egyet és újraindul. Ez mitől lehet? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28993) Gabás válasza szepsy (#28985) üzenetére


Gabás
addikt

így ránézésre teli vagy vírussal, több nagyon gyanús automatikus induló van ott, sürgős tisztítás ajánlott csökkentett módban valami rendes irtóval

(#28994) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

A Windows 7 memória használatát szeretném csökkenteni. Tudtok erre pár tippet adni? milyen szolgáltatásokat lehet leállítani?
vagy milyen progit tudtok ajánlani amivel tudom kezelni ezeket a dolgokat? tudom MSCONFIG, de valami kis okos progi kéne :D
én eddig a Minimem-ről hallottam, de nincs tapasztalatom, hogy melyik lenne a legjobb.

Meg a másik dolog amit kérdeznék, hogy ha a lapozófájlt engedélyezem, akkor oda fogja bepakolni a passzív folyamatok által használt memóriát ugye? és nem fog aktív folyamatokkal szétterhelni a winchestert.

1GB ram van a gépben, talán teszek bele még 512-t, de csak netezésre, használom, meg pár progit futtatok rajta. Meg ezeken kívül megy vírusirtó és tűzfal, és ezzel osztom meg a netet is. Szoval sok kis aktív folyamat fut, de szerintem a windows passzív szolgáltatásai foglalják a sok memóriát.

a segítséget előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#28995) Gabás válasza Tappancs2001 (#28989) üzenetére


Gabás
addikt

lusrmgr.msc > Users > Administrator (duplaklikk/Enter) > Account is disabled (pipa be)

(#28996) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Szia! Próbáltam, amit írtál, de megint kiírja: A művelet a beépített fikon nem hajtható végre. Üdv

(#28997) easy...rider válasza Tappancs2001 (#28996) üzenetére


easy...rider
őstag

amelyikből törölni akarod a másikat, annak tuti rendszergazdai jogai vannak? nem lehet hogy fut a törlendőben valami alkalmazásod? vagy újraindítás után egyből a másikba lépsz be?

mi lenne ha a törlendőnél beállítanád a rendszergazdai jogokat, és megpróbálnád a másikat törölni. mert lehet amit törölnél az az elsődleges vagy nemtoom. ha meg a neve zavar, akkor megváltoztatod :)

[ Szerkesztve ]

(#28998) Gabás válasza Tappancs2001 (#28996) üzenetére


Gabás
addikt

a másik (rendszergazdai jogosultságú) fiókból próbáld, ne az Adminból

(#28999) kovi831 válasza Alex123 (#28988) üzenetére


kovi831
aktív tag

Köszia jó tanácsot:) egyenlőre úgyis az xp melllé telepítem,de ha beválik(a 64) akkor "letúrom" az egész rendszerlemezt és újrarakom.

(#29000) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.