Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27651) kaszas91


kaszas91
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni megosztással kapcsolatban?
Lényegében az én gépem is a megosztási listán volt és véletlen átállitotam az engedélyt írás/olvasás-ról olvasásra így nem tudom szerkeszteni vagy módosítani az adott fájlt , ja meg vissza állítani írás/olvasás-ra .

tudnátok segíteni nekem?

Üdv Peti

(#27652) AXisBOLD válasza Steelmanus (#27623) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a program telepítése nem sikerül, el se jutok a bios-ig.

feljebb részleteztem.

Aurea mediocritas

(#27653) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

az eszközkezelőben generic non-pnp monitor van.
A felbontások 1600x1200ig vannak.
A monitorom meg csak 1280x1024et bír.
A drivert cseréltem, a listából az összesre, mégis a felbontás 1600 maradt.
Mi a francot csináljak vele?
Ki lehet valahogy törölni azokat a felbontásokat amit nem bír a moncsi?

[ Szerkesztve ]

(#27654) brd válasza Sub-ZeRo (#27624) üzenetére


brd
nagyúr

Ideiglenes megoldás van (bár azt még nem próbáltam, hogy a tűzfalra is vonatkozik-e, de a típusa megváltozik tőle): ha minden más interface-t lekapcsolsz/letiltasz, akkor a HomeGroup-nál a What is network location-ra nyomva meg tudod változtatni, de ez sajnos csak ideiglenes, újraindítás, vagy kábel kíhúzása-visszadugása után újra Public lesz. :(

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#27655) pzstm


pzstm
titán

tudom, hogy nem igazán Win7, de gondoltam érdekességképpen megosztom:
"Microsoft has started in August 2010 to actively work to create a new, 15th version of office software packages MICROSOFT OFFICE '15 (2014), has already collected on the basis of 2,010 office preliminary (pre-Alfa) internal assembly.
For security reasons we will not let you build rooms inside as well as not give the detailed screen shots, and do not plan to publish the internal assembly of the network.
Nevertheless, I note that in this assembly there is a new element of application development "Microsoft Limestone Application Integration" or simply Microsoft Lime.
Activate pre-corporate (Volume) assembly was with KMS activator.
No other significant changes were not found me.
We will continue to inform the public about the Internet works, but I'd like to note that according to our data, only about a year later we will know what new functions and in what direction will develop the work of over 15 office.
Issue 15 versions of office suite is scheduled for early 2014."


[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27656) fatallerror


fatallerror
addikt

senki sem tudja miért nem szólnak a hátsó hangfalaim? :/
tesztben ha a hátsót szólaltatja meg akkor is az első szól, anno xp felrakásakor is volt ilyen de már nem tudom hogy oldottam meg, segítsetek könyörgöm kell az összes hangfal :D olyan most mintha 2.1es lenne

don't tell me what i can't do!

(#27657) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Radeon drájverébe is a list all modeban ott van az 1600x1200.
Csináltam közbe powerstrippel egyéni felbontást, úgyanúgy maradt rosszul.
Valaki?

(#27658) Fire/SOUL/CD válasza fatallerror (#27656) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez a két lehetőség felel a jelenségért általában:
[Hátsó kimeneti eszköz némítása...]
[Előlapi jack-aljzat érzékelésének tiltása]

Állítsd be így ahogy a képen...

Fire.

UI: Amúgy nem tudom milyen hangkarid van, ha alaplapi akkor szinte ugyanitt megtalálod a beállításokat. Az alaplapi hangkarik is tudják az 5.1/7.1-et.
Hány hangfalad van, hogy nem elég a hátlap és még az előlapra is kell csatlakoztatni? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27659) fatallerror válasza Fire/SOUL/CD (#27658) üzenetére


fatallerror
addikt

ilyet nem láttam, ezeket hol érem el?

egyébként sb audigy hangkártyám van és 5.1es hangrendszer

don't tell me what i can't do!

(#27660) Fire/SOUL/CD válasza fatallerror (#27659) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja hát ez más tészta, célszerű lenne a kérdésnél megemlíteni, hogy alaplapra integrált hangkariról van szó avagy sem... ;]

1. A ház első kivezetései akkor szólnak csak, ha a csatikat az alaplapra rádugod és az alaplapi hangkari lenne használva de ez esetedben felejtős. Azt nem tudom, hogy az Audigy 1-re rá lehet-e kötni az elülső kivezetéseket, de emlékeim szerint nem.

2. Az Audigy utility-jében vannak "hamgséma" alapbeállítások 2.0-tól 5.1-ig. Ha az a cél, hogy pl egy winampal lejátszott stereo zene, az összes hangszórón szóljon, ahhoz 2.0 (vagy 2.1)-re kell állítani a profilt és szintén ebben a utility-ben van olyan lehetőség, hogy Stereo Downmix(vagy hasonló), na ezt kellene megkeresni és engedélyezni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27661) cigam válasza Laccoss (#27629) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

?? Mi azon "fantomfájl", hogy létrehoz egy mappát?

Söndör-ként vagy bejelentkezve?
Egy lemezellenörzés a C:-n segíthet.
Milyen rendszer? Utólag lett magyar nyelv felrakva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27662) fatallerror válasza Fire/SOUL/CD (#27660) üzenetére


fatallerror
addikt

babráltam picit a hangkártya szoftverét és szólnak a hátsók is már csak halkan (meg talán picit visszhangosak is) :/

nem az alaplapit használom hanem külön pci-os audigy es

don't tell me what i can't do!

(#27663) Laccoss válasza cigam (#27661) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem létrehoz:D hanem van egy mappa, amit nem tud törölni, és filekezelők szerint nincs is ott az a fájl. De asztalon ki van rakva, törölni nem tudja, mert gyakorlatilag már nem létezik.

(#27664) cigam válasza Laccoss (#27663) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

"az asztalon létrehozok egy új mappát akkor ezt írja ki! "

Törlésről szó nem volt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27665) Laccoss válasza cigam (#27664) üzenetére


Laccoss
addikt

Igaz, e felett elsiklottam. De akkor miért nem tudja elérni, ha a létrehozás sikeres volt? Én törlésnél a fantomfájl effektre gondoltam... de valószínűleg jogosultság probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27666) Fire/SOUL/CD válasza fatallerror (#27662) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezzel a "problémával" fordulj ezekhez a topic-okhoz, mert ez hangkari beállítás kérdése, a W7-nek ehhez köze nincs... :N
[link]
[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27667) need


need
addikt

Üdv népek:)

Az előzőleg felrakott win 7 hez sehogyan sem sikerült a megosztásom!

Most az újra rakott win 7-hez szeretnék hozzá kapcsolni egy multimedias lejátszót és tartalmak megosztásával lejátszani azokat hálózaton keresztül!

Addig eljutottam hogy ip cím beazonosítás ill. lehetőséget megadva a multis lejátszó már kimegy a netre viszont a megosztás nem teljesen világos ill. hiába osztom meg a tartalmat és megadom a jogokat akkor sem látom a tartalmat a multis lejátszón!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#27668) fatallerror válasza Fire/SOUL/CD (#27666) üzenetére


fatallerror
addikt

rendben, köszi :))

don't tell me what i can't do!

(#27669) Gampa


Gampa
aktív tag

Üdv.A 3dmark 06-ot,szeretném kitörölni,de valamiért nem engedi. A futuremark systeminfo törlésénél ezt dobja ki.Valaki tudna segiteni? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27670) Fire/SOUL/CD válasza Gampa (#27669) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha a detail gomb sem ad több infót a hiba okáról, akkor használd a Revo Uninstaller Free-t és azzal próbáld meg eltávolítani. [link]
Előtte azonban ne onnan indítsd az uninstall-t, hanem a Start menüben keresd meg ezt a progit és azon belül van eltávolítója.
A programok hozzáadása/eltávolítása ugyan ritkán, de nem mindig megfelelő megoldás.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27671) Morden24 válasza Gampa (#27669) üzenetére


Morden24
nagyúr

Töröld ki az egész szart kézzel, aztán majd vagy felajánlja a Windows, hogy eltávolíthatod a bejegyzést (amikor törlés után a Programs-ban nyomsz neki megint egy uninstallt), vagy eltávolítod mondjuk egy ccleanerrel.

Sectumsempra - For Enemies

(#27672) Steelmanus válasza AXisBOLD (#27652) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt irtad hogy DVD-rol sikerult a telepites, viszont nem tudsz belepni a BIOS-ba. Nalam az az elso barmilyen gepet / laptopot hoznak hogy addig kiserletezgetek amig be nem tudok lepni mert az az egyik legfontosabb beallitasi lehetoseg, hiszen az op.rendszer is onnan olvas ki informaciokat es aszerint konfiguralja magat. Alapbol altalaban a bootsorrendnel a CD-DVD az elso vagy meg mindig a floppy ezert sikerult DVD-rol feltenned. Bootolaskot amikor lefut a POST azt eltakarja valami, pl egy kep?

(#27673) Gampa válasza Fire/SOUL/CD (#27670) üzenetére


Gampa
aktív tag

Hali kösz a segitséget megpróbálom ezzel a progival.Ok ezzel a progival kicsapta ezt a szemét szart. :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Morden24: Ugy nem törli ki,otthagyja azt a szart systeminfos hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#27674) Morden24 válasza Gampa (#27673) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szedj le egy ccleanert, és a tools/uninstall menüben nyírd ki végleg egy delete entry-vel.

Sectumsempra - For Enemies

(#27675) kaszas91 válasza kaszas91 (#27651) üzenetére


kaszas91
csendes tag

senki nem tud segíteni? :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#27676) Fire/SOUL/CD válasza kaszas91 (#27675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az Olvasás "felirat" az egy lenyíló objektum, nyisd le a kis nyíllal, aztán megvilágosdosz... :DDD
(Már ha csak ennyi a gond)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27677) kaszas91 válasza Fire/SOUL/CD (#27676) üzenetére


kaszas91
csendes tag

Bárcsak annyi lenne :S de mivel a Peti is ott van ( ami én vagyok , vagyis a rendszergazda) ezért hiába állítom át nem fogadja el. Most elvileg letiltatom magamtól azt a fájlt , vagyis használni tudom csak módosítani nem. Gondolkoztam egy rendszer visszaállitáson de az meg nem működik.

Tudsz valami megoldást erre?

(#27678) horuszkutya


horuszkutya
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Eddig kizárólag win7 volt fent a gépemen, de létrehoztam egy új partíciót és felraktam arra egy xp-t. Nos, azóta az xp indul, és nincs választási lehetőség hogy melyiket akarom indítani :O Hogyan lehet ezt beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#27679) Fire/SOUL/CD válasza kaszas91 (#27677) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát most átállítottad és ezt látod, majd újra ki-be jelentkeztél a kliens gépen és semmi változás, jól értem?
Vagy Írás/olvasásra ott át sem tudod állítani?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27680) Morden24 válasza horuszkutya (#27678) üzenetére


Morden24
nagyúr

Berakod a Win7 dvd-t, bootolsz és nyomsz egy repair-t.

Sectumsempra - For Enemies

(#27681) kaszas91 válasza Fire/SOUL/CD (#27679) üzenetére


kaszas91
csendes tag

2. lehetőség , pontosabban át tudom állitani de mikor rámegyek hogy megosztás ezt írja ki

További információ alatt:

[ Szerkesztve ]

(#27682) Fire/SOUL/CD válasza kaszas91 (#27681) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oké, akkor próbáld ezt:

Jobb egér a mappán/Tulajdonságok/Megosztás fül/Speciális megosztás gombon katt/Mappa megosztása elé pipa/Engedélyek gombon katt
A megjelenő ablakban látni fogod, hogy mely felhasználók/felhasználói csoportok stb számára van/lehet megosztani és milyen engedélyekkel. Itt hozzáadhatsz pl felhasználót és egyből beállíthatod az engedélyeit is, majd végig okézod.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27683) horuszkutya válasza Morden24 (#27680) üzenetére


horuszkutya
csendes tag

Köszi, megcsináltam, de csak félsiker. Most a win7 indul automatikusan, és továbbra sem választhatok hogy melyik windows-t akarom indítani. Pedig úgy tudom ezt valahol be lehet neki állítani, ugye?

(#27684) Fire/SOUL/CD válasza horuszkutya (#27683) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Telepítsd fel W7 alá és használd: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27685) horuszkutya válasza Fire/SOUL/CD (#27684) üzenetére


horuszkutya
csendes tag

Köszönöm, működik :C

(#27686) kaszas91 válasza Fire/SOUL/CD (#27682) üzenetére


kaszas91
csendes tag

hát csak nem jó így se :S pedig végig enged mindent letudom okézni meg minden de ugyan úgy marad az egész.

más tipped nincs? :F

(#27687) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Nem teljesen Win7 kérdés, de jobb topikot nem találtam neki.

Ismerős - PC "analfabéta" - vesz magának egy laptopot. Erre kellene nekem Win7-et telepíteni, drivert beállítani, vírusírtót, MSN-t, stb feltenni. Arra gondoltam, hogy miután mindent megcsináltam csinálok neki egy teljes mentést amit rádobok egy kétrétegű DVD-re ami már alapból boot-olható és rajta lenne a mentett Image is. Erre esetleg nincs valami gyári Windows-os megoldás vagy valakinek konkrét javaslata?

Köszönöm!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27688) Fire/SOUL/CD válasza kaszas91 (#27686) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát más tippem nincs... :( Annyit még megtehetsz, hogy törölsz minden felhasználót/csoportot akiket hozzáadtál(természetesen az alapértelmezett rendszer / admin /mindenki stb felhasználókat nem), aztán gép restart és próbáld meg újra megosztani a mappát, de először csak mindenki számára írásra/olvasásra, azaz ne hozz létre usereket/csoportokat.
Ha így sem javul meg, akkor passzolom.

Visszaolvastam, azt írtad "véletlenül" lett elállítva valami, de bevallom akárhogy is töröm a fejem, nem tudok olyan módszert(attól még persze lehet hogy van), ami ilyen pl "véletlenül bepipáltál valamit és leokéztad" kategóriába tartozik, pláne nem olyat, amit a fenti módszerrel ne lehetne visszaállítani/orvosolni...

sanzi89
W7-en belül is van ilyen Biztonsági mentés és visszaállítás néven, illetve lehet külső backup/restore progikat is használni, esetleg ezt nézd meg: [link]
Annyit had javasoljak, hogy a laptop HDD-jét 2 részre(minimum) oszd fel, egy kb 40G-s legyen az OS-nek a többi meg maradék az adatoknak. Ez azért fontos, mert ha valamiért bedől a rendszer és azt vissza kell állítani, akkor a maradék részen(másik partíció(k)on lévő adatok is megmaradnak illetve partíciómentéskor kevesebb adatot kell elmenteni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27689) sanzi89 válasza Fire/SOUL/CD (#27688) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönom a tippeket!

És ez Win7 Home Premium-ban van? Nekem Pro van, így nem tudom megnézni.

A legtökéletesebb olyan progi lenne ami mondjuk CD-ről futna, futtatás közben HDD-re létrehozok egy bootolható .iso-t és azt később kiírom mondjuk Nero-val. Vagy bootoljak CD-ről, a fontos dolgokat beteszi a memóriába, a meghajtóba kér egy kétrétegű lemezt amire bootolhatóan lementi a partícót. Ilyet tudtok?

A lényeg az lenne, hogy adok neki a noti mellé egy lemezt, amin rajta van minden, és max 1-2 lényeges dolgot kell beállítani amit meg mondjuk leírok neki egy lapra. Vagy ha elhozná hozzám a notit meg a dvd-t akkor pillanatok alatt végre lehessen hajtani az egész műveletet.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27690) kaszas91 válasza Fire/SOUL/CD (#27688) üzenetére


kaszas91
csendes tag

látod az első képen azt az ismeretlen partnert? na vmiért ő a tulajdonos és emiatt nem tudom viszaállitani . Valahogy azt kéne elérni h én legyen a tulajdonos .( ami nagyon vicces mivel elvileg én vagyok a rendszergazda :W ) azon az egy fájlon kívül mindent tudok módosítani . Nem értem hogy kerülhetem egyáltalán arra a listára ...
Próbáltam már csökkentet módba is de ugyan azt írja :(

(#27691) < CyberBob > válasza sanzi89 (#27689) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az Acronis True Image Home 2010 tudja mind amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27692) Colos1


Colos1
őstag

Van a C: meghajtón egy rejtett mappa, aminek az a neve, hogy "Recovery".

WTF :F

Az öcsémnek van benne 6 alkönyvtár, nem merjük kitörölni... :U

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#27693) Fire/SOUL/CD válasza kaszas91 (#27690) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam a WMvare csinál ilyen "Ismeretlen partner"-t tulajdonosként, ha megosztok a fizikai HDD-ről mappát neki.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27694) kaszas91 válasza Fire/SOUL/CD (#27693) üzenetére


kaszas91
csendes tag

És nem lehetne ezt az egész megosztást kikapcsolni? vagy frissíteni? vagy vmit nem érdekel csak lenne már jó! :O :O

(#27695) sanzi89 válasza < CyberBob > (#27691) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, kipróbálom!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#27696) #30734848


#30734848
törölt tag

Ma a laptopomon nem tudtam már használni a webkamerát, az eszközkezelőben a következő írja ki a win7.

A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

Acer AS5536g laptopról van szó, gyári cdről próbáltam drivert visszarakni, illetve frissíteni is, de nem működik. Mit tudok csinálni vele?

(#27697) cigam válasza kaszas91 (#27690) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nekem is szemet szúrt az ismeretlen, és pont arra tippelek, hogy ez az ismeretlen a tulajdonos.
Jobklikk a problémás mappán/fájlon ->tulajdonságok->Biztonság fül ->Speciális->Tulajdonos -> Szerkesztés(beadod a jelszót)->Az alsó listában kiválasztod, hogy te vagy vmelyik "létező account" legyen a tulajdonosa.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27698) cigam válasza #30734848 (#27696) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vmi rendszer turkáló programmal derítsd ki milyen kamerával szerelték, merthogy a support oldalán (application fül) 2-féle kamerához való program/driveris van. Az Acer meg hírhedt arról, hogy nem azt teszi a gépbe amihez drivert ad a CD-n.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27699) kaszas91 válasza cigam (#27697) üzenetére


kaszas91
csendes tag

Ember IMÁDLAK!!! :D :D :DD :DD
SIKERÜLT :O :C
Majd ha erre jársz iszunk valamit! :))
Nagyon köszönöm hogy segítettél! :R :R

(#27700) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

kicsit megdöglött a windowsom. Bitlocker is volt...
Menthetetlenül meghalt, szóval reinstall volt, de csak a C drive-on.
A D itt van szépen mint RAW partíció és most kellene egy kis segístség, hogyan is lehetne ezt újra olvashatóvá tenni. A bitlocker kulcs természertesen megvan, itt van előttem.

Ezt már megtaláltam. Le is töltöttem, de közli, hogy ez a rendszer (win7) nem tetszik neki...

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.