Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27251) Szab02 válasza L3zl13 (#27234) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszi! Próbálkozom vele... :) ha nem fog menni, akkor meg boot erd commanderről és del :)

MOD. Szóval beállítottam magam tulajdonosnak, aztán full control és nem engedi.. ebből tanul az ember (még nem jött el az erd ideje :P :D )

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#27252) fatallerror válasza Laccoss (#27248) üzenetére


fatallerror
addikt

a kód a lényeg max ha nem jó a lemez letöltöm vhonnan...

ööö, hogy kérhetem e-mailben?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#27253) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Adott egy Fujitsu Siemens Amilo Pro v2055 gép, amit szervízben telepítettek újra de nagyon lassú és nagyon nemtetszik.
Most újra szeretném telepíteni de nem tudom, hogy Win7-et vagy XP-t tegyek rá.
A sajátgép tulajdonságai alapján nincs csak 448 mega (gondolom 512) RAM, de az EVEREST szerint 1 GB van benne.
Itt vannak a képek.


Most melyiknek higgyek? Alapból XP van rajta valami rossz Vista témával, arra gyanakszok, hogy az kavart be a dolgokba.
Mert az a gondom, hogy ha nincs benne 1 giga akkor nem merem feltenni a Win7-et.

[ Szerkesztve ]

(#27254) #62853120 válasza #62853120 (#27253) üzenetére


#62853120
törölt tag

És még annyi, hogy a neten is azt találom hogy 1 gigának kellene lenni benne.

(#27255) szabonagyur válasza #62853120 (#27253) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

NEm igazán kötekvésnek szánom, de nincs sehol sem írva, hogy lenne 1 giga ramod. Szerintem te vagy a virtuális memóval vagy a lapozó fájl méretével keved össze. Am személyes tapasztalat alapján még 1 giga rammal is kevés neki az a 1,6-os cerka, maradj xp-nél az is elég:)

Csak egy érdekes kérdés: milyen szervízbe telepítenek buherált windowst?:D

(#27256) szabonagyur válasza #62853120 (#27254) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másrészről meg van ahol 512 van ahol 768 rammal van, szal az kicsit eltúlzott kijelentés, hogy 1 gigával kellene lennie.
AM meg nem csodálom, hogy lassú...mivel 80 meg ramod van szabadba, nekem xp-s gép belépéskor eszik 200 megát kb úgy h semmi buhera nincs:)

(#27257) #62853120 válasza szabonagyur (#27255) üzenetére


#62853120
törölt tag

Találtam olyat, hogy Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
alatta
DIMM1: Hynix HYMP....stb 512 MB DDR2 SDRAM...stb.
Na ez már azt jelenti hogy tényleg cvsak 512?

Egyébként nem tudom, hogy milyen szervízben, mert nem az enyém a gép, a gazdája ideadta, mert ő mg annyit se ért hozzá mint én.

(#27258) Syl


Syl
nagyúr

Bocsi hogy ide írom, de ez egy pörgős topic.

Ha valaki használja a hotmail/live/msn rendszert saját domain névvel, dobjon már egy privátot, mert lenne pár kérdésem.
Köszi!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27259) szabonagyur válasza #62853120 (#27257) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kép amit linkeltém mégsem ez, de ha evetest főoldalán összegzésbe ottvan, hogy mennyi van meg azért a windows nem szokott sokat tévedni ilyen téren és azért 448 mega mivel 64es videókari van beállítva. Am azok alapján amit írsz 512er ram van benne:)

[ Szerkesztve ]

(#27260) #62853120 válasza szabonagyur (#27259) üzenetére


#62853120
törölt tag

Igen :(
Marad az XP :(

(#27261) ATM_automata válasza Gabás (#27241) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szerintem hülyeséget beszélsz :) ...elolvastad egyáltalán, hogy mit írtam? Olyan userrel kell belépni automatikusan akinek nincs jelszava. Nem tom, hol gondolod a pipát, meg milyen pipát, de itt van 2 ikon, ha ráböksz egyből belép, vagy egy ablakba be lehet íni a felhasználó nevet és kalap kabát....

[ Szerkesztve ]

What else?

(#27262) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok
Nektek is be van halva az MSN Windows 7 alatt? Még az iphoneon sem működik.....

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#27263) ATM_automata


ATM_automata
őstag

bocs, nem a felhasználó nevet, hanem a jelszót....de nincs semmi plusz mező, vagy pipálható dolog...

What else?

(#27264) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

win 7 alatt miértnem látom azt a particiót, amin van egy másik windows?

(#27265) Cholard


Cholard
tag

Üdv későnfekvők!
Adott egy 80Gb-os vinyó, amin tesztelgettem ezidáig a win7-et. A telepítés során létrehozta a 100 megás partícióját (akkor még anno nem tudtam elkerülni). Most újraraknám a rendszert, de szeretném, ha nem lenne a külön partíció. Viszont a jelenlegi rendszerem alatt (XP) nem tudom egybefésülni a két partíciót, de még törölni/formázni sem. Partition Magic 6-al és az Acronis Disc director 11-el próbálkoztam (illetve kislemezes boottal pqmagic7-el, ott bad partitiont ír, de egyben látja az egész vinyót :F )
Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

/Egy korábbi hsz-re: A laptopom munkahelyi, elég gyenge gép 768rammal .s 1,6-os cerkával, e elég jól elfut rajta a win7, kb mint egy fél éves xp... majd meglátom 1,5 giga rammal jobb lesz e/

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27266) Sub-ZeRo válasza Cholard (#27265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Xp telepítő lemez be, majd a 2-őt rakd össze. De ne telepítsd fel rá az Xp-ét! :DDD
MAjd 7 telepítő be, és ne töröld a partíciót, hanem formázd és akkor nem lesz 100 megás okosságod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27267) negyedes válasza ATM_automata (#27261) üzenetére


negyedes
addikt

Akkor nem irsz be semmit, csak entert nyomsz(vagy leokezod). :U Ha maskepp nem megy: [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27268) szki


szki
őstag

Sziasztok!
Tudom alapkérdés, de érdemes 1 GB (2x512 DDR2 667/CL4) rammal rendelkező gépre Win7-et telepíteni? (Proci Athlon X2 2,2GHz) Vagy előbb legyen inkább 2-3 GB ram?
Elég lassú a hdd, ezért gáz lenne, ha sokat dolgozna virtuális memóriára.

Laptopon már használok Win7-et P4 1,6GHz és 1,5GB rammal. Azon meglepően elég fürge minden.

(#27269) Sub-ZeRo válasza szki (#27268) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1 giga a min ram igénye. Hát 2 gigával gyorsabb lesz a rendszer az biztos. Ha költeni akarsza gépre, akkor 2 giga ram és tuti jól fog menni a 7.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27270) Morden24


Morden24
nagyúr

Na srácok, megkérdezem itt is, mert kezd idegesíteni:

Üdv!
Sosem gondoltam volna, hogy ennyire amatőr kérdéssel kell hozzátok fordulnom, de nem igazán értem a helyzetet.
Szóval: Outlook 2007 SP2 alá hogy a frászba kell bekonfigolni hotmail (az én esetemben @windowslive.com) e-mail címet?
A varázsló használata közben a név/cím/jelszó beírása utáni konfigurációs képernyőn kapok egy hibaüzenetet, miszerint "an encrypted connection to your mail server is not available", majd ugyanezt dobja az unencrypted próbálkozásra is.
Na most akkor mi van?

+

Először is emlékeim szerint hotmail cím beállításakor automatikusan fel kéne ajánlania az Outlooknak a Connector telepítését.
Másodszor is, hiába telepítem manuálisan a Connectort, az Outlook indítása után cseszik felajánlani nekem a beállításokat. Nem értem.

Tudtok erre mondani valamit? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#27271) Wajk válasza szki (#27268) üzenetére


Wajk
addikt

nekem is netbook-on 1GB-al simán megy a Win7 AERO-val, persze optimalizálva (kikapcsolva ami nem fontos, fix virtuális memória, ilyesmi)

szóval ha nem akarsz feccölni a gépbe szerintem nem kell, gondolom játszani nem akarsz rajta "komolyabb" játékokkal

Office/net/alap dolgok vígan elfutnak majd.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#27272) Morden24 válasza Morden24 (#27270) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na jó, megoldottam, tárgytalan.

Sectumsempra - For Enemies

(#27273) Szab02 válasza Morden24 (#27270) üzenetére


Szab02
aktív tag

Próbáld meg ezzel a hotfixel: KB949401

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#27274) Laccoss válasza Hurkafej (#27264) üzenetére


Laccoss
addikt

Start menü - számítógépen jobb egérgomb - kezelés - lemezkezelés - és ha ott látod a xp-s partíciót akkor jobb egérgomb rajta - Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása - hozzáadsz egy betűjelet és már látod is.

(#27275) szki válasza Wajk (#27271) üzenetére


szki
őstag

Wajk, Sub-ZeRo!
Kösz a válaszokat. Persze csak net, email, videonézés, szövegszerkesztős a gép 1 GB rammal. Semmi játék. Holnap megy fel a Win7. Azátn majd meg próbálok szerezni plusz 2x512 MB ramot olcsón...

(#27276) g.gergo válasza #62853120 (#27253) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ebben úgy néz ki 512 MB RAM van (rossz sort nézel az Everestben). Ebből még lecsíp 64MB-t a VGA. Ez esetben maradj XP-nél, de itt is a Microsoft féle kiadással, ne a széthackelt/tuningolt szarokkal küzdjél.

(#27277) Morden24 válasza #62853120 (#27253) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az nem semmi, amikor a szervizben nem elég, hogy lopott Windows-t tesznek fel, de amikor még abból is a szemetet, az már durva.
Tegyél fel egy sima, gyári XP-t, és minden rendben lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#27278) muveszur válasza Fire/SOUL/CD (#27162) üzenetére


muveszur
addikt

Megpróbálom ezt, tesztelgetem nemsokára.

Egészen pontosan hol tudom letiltani a hibernálást? ;]

[ Szerkesztve ]

(#27279) negyedes válasza #62853120 (#27253) üzenetére


negyedes
addikt

aztabudoskuvamindenit :Y azert jo pofan kellene verni a szervizest ezert. :K

Abban 512van csak az integralt videokartya levesz maganak. az evereszt gondolom a lapozofileal egyutt nezi 1 gb.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27280) Morden24 válasza muveszur (#27278) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elevált parancssorba benyomod ezt: powercfg -h off

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27281) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#27272) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És hogyan oldottad meg? Ne tarsd magadban, ne legyél ennyire Girnyau.. :DDD
(Bár sejtem, csak ha mégsem az a megoldás, akkor meg jól jön mások tapasztalata)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27282) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#27281) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hülye voltam. Egyszerűen továbblépem az indítás utáni varázslóból, és utána adtam hozzá a Hotmail accountot.
Az zavart meg, hogy még sosem állítottam be szűz, account nélküli Outlookban hotmail accountot, ráadásul az emlékeim szerint (bár lehet, hogy ez a 2010-es beta alatt volt) fel kellett volna dobja a Connector leszedésének lehetőségét magától.

Na mindegy, lényeg hogy jönnek a levelek, lakom be az új gépet :K

Sectumsempra - For Enemies

(#27283) Cholard válasza Sub-ZeRo (#27266) üzenetére


Cholard
tag

Köszönöm a segítséged! :R

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27284) Agyasima


Agyasima
senior tag

Lenne egy kezdő kérdésem. Most telepíteném a WIN7-et. Azt olvastam erre-arra, hogy szűz vinyó kellene neki. A helyzet az a gépemen, hogy a C meghajtón van a WinXP, D-n adatok. Emellett még akad egy Ubuntu Linux is rajta.

Meg tudom-e oldani, hogy csak a C meghajtót formázom és oda rakom a Win7-et? Vagy számolnom kell a D meghajtón adatvesztéssel, ill. a Linux elvesztésével? Ez utóbbit mondjuk gyorsan újrarakom, de az adataimat nem szívesen vesztemén el.

A C meghajtó 30 Giga. Az elég neki?

Hardver inkompatibilitással számolnom kell-e? MSI P35 Neo lap, ATI4850 VGA,Intel E5200 CPU.

Kösz, ha segítetek! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#27285) szki válasza Agyasima (#27284) üzenetére


szki
őstag

Hardver jó lesz. 30GB elég. Főleg ha 32 bites verzió és Home Premium (minek Ultimate?)
Ha jól értem, akkor a C meghajtón van a mostani XP, ami gyalulható. Mehet rá a Win7, és nem fogja bántani a D meghajtón lévő adatokat, linuxot. Bár nem értek hozzá, hogyan volt multiboot xp/linux között...

(#27286) Morden24 válasza Agyasima (#27284) üzenetére


Morden24
nagyúr

30 Gb bőven elég neki, bár persze attól függ, hogy még mit áll szándékodban arra a partícióra tenni.

A "D" meghajtóról miért vesznének el az adataid? Természetesen magától nem lesz semmi baja, és igen, teheted a C:-re a WinXP helyére.

Azokkal a hardverelemekkel, amiket leírtál, nem lesz semmi gond.

Ha jól tudom, az Ububtu meg a Win7 bootmenu-je nem nagyon szereti egymást, így lehet, hogy utólag be kell majd állítanod ezt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27287) Agyasima


Agyasima
senior tag

szki, Morden24: Kösz! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#27288) Laccoss válasza Morden24 (#27286) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért hiszi hogy adatvesztés lehetséges, mert van olyan buherált windows aminél azt írja hogy üres vinyóra kell telepíteni. Ami üres partíciót jelentene, de a sok kezdő hozzá nem értő azt hiszi, hogy a teljes vinyót legyalulja.

(#27289) Nightvision1


Nightvision1
tag

Sziasztok!
Adott egy Acer eMachines e721 laptop,Windows 7-el felrakva.
Az lenne a problémám,ha bekapcsolom a gépet,előjön a bejelentkező kép kiirja,hogy Várjon és elkezd villogni a kép,de a winchester állandóan megy.
Mi lehet a gond?
Csökkentett módban nincs ilyen hiba,elindul szépen.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#27290) Wajk válasza Laccoss (#27288) üzenetére


Wajk
addikt

aki olyan "buherált" Windows-t tesz fel az is meg is érdemli, már bocs :B

én nem bíznám ilyen főzött cuccokra a dokumentumaimat/adataimat...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#27291) Wajk válasza Nightvision1 (#27289) üzenetére


Wajk
addikt

ha csökkentett módban nem csinálja, akkor lehet valami driver gondja van, próbáld meg csökkentett módban mondjuk a VGA drivert leszedni, vagy próbáld meg a csökkentett mód helyett a lentebb kiválasztható VGA módot hogy azzal mit mutat...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#27292) Nightvision1 válasza Wajk (#27291) üzenetére


Nightvision1
tag

Köszönöm a választ,volt máról egy helyreállítási pontom/illetve a lemezről kiprobáltam a Javitót is , és mostmár jól működik.
Köszönöm mégegyszer. :)

(#27293) danih


danih
addikt

Kérhetnék valami infót/linket win7 különböző komponenseiről, szolgáltatásairól - belezés céljából (működési sebesség/memóriahasználat optimalizálása - nem kell, hogy magyar nyelvű legyen)?
XP-n könnyen meg lehetett oldalni sokmindent a szolgáltatások konzolján, Win7-et még nem próbáltam, hamarosan megteszem (amint megérkezik) - szeretném tudni, mire készüljek.

(#27294) negyedes válasza danih (#27293) üzenetére


negyedes
addikt

Nem kell semmire keszulni. Nem kell belemaszkalni, kiveve ha nagyon tudod, hogy mit csinalsz. Kb ennyi.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27295) danih válasza negyedes (#27294) üzenetére


danih
addikt

Na jó ezt a pistikés hangnemet kerüljük légyszives...
Tudom, hogy mit csinálok, inkább a különbségekre (XP) volnék kíváncsi.

(#27296) Sub-ZeRo válasza danih (#27295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem semmi pistikés hangnem nem volt benne.

Amúgy meg lehet hogy tudod mit csinálsz, de a 7 azért úgy van belőve, hogy nem nagyon kell rajta állítgatni, meg optimalizálni, mert messze gyorsabb az xp. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27297) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Az lenne a gondom,hogy a WIN 7 32bit Ultimate nem látja a videokártyát és nemtudjuk felrakni a 10.7 -es videokártya drivert, a gépezetbe Gigabyte 5750 1GB kari van :F

Mi lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

(#27298) bobsys válasza danih (#27293) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27299) danih válasza bobsys (#27298) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm, belenézek!
PS most látom a table of contents-et, eléggé egyszeri useres-nek tűnik, de végül megérte mert a tipped közvetetten rávezetett használható infóra, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27300) bobsys válasza danih (#27299) üzenetére


bobsys
addikt

nincs mit, sok jo konyv van a siteon

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.