Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28051) Sub-ZeRo válasza No-kia (#28050) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Uhh, azért olvassd el előtte, hogy mit írsz, mert eléggé zavaró így... :U :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28052) Laccoss válasza No-kia (#28050) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor valószínűleg az asztalod kiterjesztett módban volt, és a programokat amiket megnyitottál a másik asztalon jelenítette meg. Nyomsz egy Win+P gombot ott kiválasztod a Csak számítógép vagy Másolás pontot és nyomsz rá egy entert, akkor 1 asztalod lesz, és az alkalmazások oda nyílnak meg. Utána a kiterjesztett asztal is visszakapcsolható ha szükséged van rá.

[ Szerkesztve ]

(#28053) lhurgoyf válasza cigam (#28031) üzenetére


lhurgoyf
tag

Lehet nagyon láma vagyok, de hogyan, hol kell saját tulajdonba venni?
Adminként vagyok bejelentkezve mindig, más felhasználó nincs is a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#28054) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Adott két gép, egyiken Windows 7, másikon Vista.
A Vistás gépről 25GB adatot akarok átrakni a Windows 7es gépre hálózaton keresztül. Mindkét gép látja egymást, viszont csak a windows 7es gépről tudok adatot másolni a Vistásra, fordítva felhasználónevet és jelszót kér. A jelszó megvan, de mit írjak felhasználónévnek?
Köszi, Üdv :R

(#28055) Gabás válasza dave93 (#28054) üzenetére


Gabás
addikt

ööö, a jelszóhoz tartozó felhasználónevet? :)

(#28056) dave93 válasza Gabás (#28055) üzenetére


dave93
őstag

Áh, ennyire azért nem egyszerű a történet :D
Szóval a windows 7 által generált jelszót megnéztem, azt írja ezt használjam ha másik gépet akarok csatlakoztatni a hálózathoz, de felhasználónévről szó nincs. Próbáltam a Windows 7es és a Vistás gép nevét is, a felhasználó fiókok nevét is, de semmi nem jó neki. :F

(#28057) Gabás válasza dave93 (#28056) üzenetére


Gabás
addikt

nem, az a HomeGroup jelszava, és vistás gép nem lehet a hg-ben. Azt a felhasználónevet és jelszót kell megadd, amelyik a célgépen aktív

(#28058) No-kia válasza Laccoss (#28052) üzenetére


No-kia
őstag

rendben, köszi, nem az én gépemről van szó, ezért is nem tudtam hogy mi a gond, mert csak annyit mondtak hogy nem nyílnak meg a progik

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28059) csitatomi


csitatomi
csendes tag

Hali! Újra akarom telepíteni a gépemen a win7-et mert vettem egy új vinyót és úgy lenne a jó ha ezen lenne. Leszedtem a win7.iso képfájlt azt kiírtam DVD-re de valamiért nem akar róla bottolni. Segítsetek légyszi hogy mit csináljak :)

(#28060) Laccoss válasza csitatomi (#28059) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugye képfájl kiírásával írtad ki, és nem egy win7.iso van a lemezen?

(#28061) Fire/SOUL/CD válasza csitatomi (#28059) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Valószínűleg nem jól írtad ki. Adatlemezként lett kiírva, nem pedig lemezképként.
Nero-val így

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28062) csitatomi válasza Laccoss (#28060) üzenetére


csitatomi
csendes tag

igen persze, most is el tudom indítani a telepítést a windowsból, csak az a baj hogy egy új vinyóra akarom tenni és egyszerre nem tud bentlenni mind a két SATA-s hdd mert csak egy hálózati csatim van :S

(#28063) csitatomi válasza Fire/SOUL/CD (#28061) üzenetére


csitatomi
csendes tag

alcohol 120%-al írtam ki úgy hogy kiválasztottam az iso fájlt és rámentem hogy írás... lehet hogy nem így kellett volna. Nero-val még nem próbáltam, most akkor az jön :)

(#28064) pavMat


pavMat
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan idegesítő problémám van amivel eddig senki se találkozott és bízok benne, hogy itt valaki majd tud segíteni! A probléma a következő: Windows 7 fut a gépemen és az internet jól működik, csak ha filmet nézek és töltök közben ( a letöltés és a feltöltés korlátozva van, mivel wifirouteren még 2 gép kapja a netet) akkor ledob a net, de úgy hogy csak újraindítással tudok újra csatlakozni. Ha filmnézés közben csak a feltöltés megy, akkor sem dob le, ha netezek és úgy töltök nem dob le, ha játszok valamivel és úgy töltök akkor se dob le és ha csak a letöltés megy akkor se. Nem tudom mi lehet a gond:S Kipróbáltam már egy-két lejátszó programot, de mindegyiknél ledob.
Köszi szépen előre is a válaszokat!

A router szerintem nincs túlterhelve. 5Mbit/sec-es netem van, a letöltés 300KB/sec-ra, a feltöltés 30KB/sec-re van lekorlátozva.

jah és bocs hogy össze-vissza írkáltam, de nagyon nem találtam meg magam:S

[ Szerkesztve ]

(#28065) saphancs


saphancs
aktív tag

Helló!
Valaki tudna abba segíteni, hogy win 7 32 bit alá, hogyan tudok működőképessé tenni egy Ralink RT2500-at?

Előre is thx a segítségért!

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28066) Fire/SOUL/CD válasza saphancs (#28065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen gépben van? Valami notiban pcmcia kártyaként vagy sima PCI foglalatban, esetleg USB-s?
Ha notiban, akkor pontosan milyen típusú a noti?
A gyári oldalon lévő Vista-s driverekkel sem megy?

Windos update-ről sem jött semmi hozzá driver ezek szerint?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28067) saphancs válasza Fire/SOUL/CD (#28066) üzenetére


saphancs
aktív tag

Notebook MSI, hogy milyen pontosan azt már nem tudom :B
Még fel se tudtam menni update-re, mert munkahelyen próbálnék wifin netezni, addig nincs frissítés (22-es csapdája)

ja és nem megy a vista driverrel... :(

milyen adatok kellenek a notiról?

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28068) Fire/SOUL/CD válasza saphancs (#28067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pedig jó lenne kideríteni a típusát, mert akkor lenne (nagy valószínűséggel) driver az MSI honlapján. A noti típusának valahol rajta kell hogy legyen, max az alján... :K

pl MSI CX700 vagy MSI X410 stb stb...

Fire.

UI: Azért ha meg tudnád oldani, hogy egy haverhoz elmenj ahol megosszátok a netet, hogy fel tudj menni WU-ra, akkor az lehet, hogy egyből segítene, mert jönne le driver onnan...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28069) saphancs válasza Fire/SOUL/CD (#28068) üzenetére


saphancs
aktív tag

:P Az alján
M673X-039HU Ez az?

Ja és bocs, hogy ilyen láma vagyok!!!!

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28070) Fire/SOUL/CD válasza saphancs (#28069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor ezzel a 32 bites Vista drivverrel próbáld meg:
Wireless LAN drivert töltsd le
Ha ezzel sem oké, akkor marad a WU...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28071) saphancs válasza Fire/SOUL/CD (#28070) üzenetére


saphancs
aktív tag

:( nem áll rendelkezésre kapcsolat..
valami nem oké..

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28072) Fire/SOUL/CD válasza saphancs (#28071) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A driver most sikeresen felment?

Egyáltalán engedélyezve van az a WIFI? ;]
Van amelyik kütyün külön gomb meg "csúszóka" :DDD segítségével lehet bekapcsolni, de van olyan is, amin az FN + valamelyik számgomb kombinációjával lehet engedélyezni/letiltani a wifi adaptert...Nézd már meg...

Ha ezzel is minden oké(engedélyezve van), akkor más tippem nincs, marad a WU...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28073) saphancs válasza Fire/SOUL/CD (#28072) üzenetére


saphancs
aktív tag

erre én is gondoltam, mert xp alatt is így ment... de a gomb néma... nem jelentkezik a szokásos kis wifi jel.. :(
Mindenesetre köszi, hogy megpróbáltál segíteni..

És ennek ellenére ez volt a gond.. vártam, hogy megjelenjen a jel.. :D
:C

:R Örök hálám tényleg

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28074) saphancs válasza saphancs (#28073) üzenetére


saphancs
aktív tag

Most így elgondolkodva, azért néha fáj, hogy milyen hülye vagyok... :-P

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#28075) Bazsó


Bazsó
tag

hali

van egy 5.1 hangfalam,ezt összekötöttem a laptopommal amin Windows 7-es op.rendszer van,de nem szól csak 2.1.ben.

Ez ellen valami megoldás?

Köszönöm

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#28076) cigam válasza Bazsó (#28075) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha a laptop kimenete nem kapcsolható át digitálisra, akkor nem. persze ekkor az erősítőben kel lenni digitális bemenetnek. (Max. ha az erősítő kicsit okosabb, akkor megoldja, hogy a szeteró jelet a hátsó hangfalakra is kiadja.)
Esetleg a laptop kimenetébe egy Y kábelt dugsz, és akkor a hátsók is megkapják ugyanazt a jelet.

Konkrét típusokat írtál volna, nem lenne ennyi feltételesmód ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28077) Bazsó válasza cigam (#28076) üzenetére


Bazsó
tag

Logitech x-530.
Acer Emachines E720.

:R

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#28078) No-kia


No-kia
őstag

pár napja írtátok, hogy memory remap kell, hoyg a 64bites win felismerje a plusz 2GB ramot, nah én ilyet sehol se találtam a biosban, és még mindig csak 3 at használ,
az alaplap: gigabyte g31m es2l

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28079) Tosee válasza No-kia (#28078) üzenetére


Tosee
őstag

64 bites win esetén semmi féle remap nem kell! Annak fel kell ismernie és ezzel együtt kezelni is kell! 32 bites os esetén van ilyen probléma, de ott meg felesleges állítgatni akár mit is, mivel akkor sem oszt ki egy alkalmazásnak 2Gb-nál többet! 4Gb-ram vagy több esetén már 64 bites os-t illik használni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28080) No-kia válasza Tosee (#28079) üzenetére


No-kia
őstag

igen ezzekkel tisztában avgyok, de neki még is a 64 bites rendszer csak 3-at használ, 4 van betéve, felismeri hogy ennyi van, de csak 3-at használ :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28081) Tosee válasza No-kia (#28080) üzenetére


Tosee
őstag

Az nem lehetséges, hogy integrált videokártyája van és az lefoglal 1Gb-ot?
Vagy valami buherált win-t használ?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28082) cigam válasza Tosee (#28079) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Biztos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28083) No-kia válasza Tosee (#28081) üzenetére


No-kia
őstag

integrált VGA van, de kezdetektől nem volt használva, ha jól tudom... nah erre maj drákérdezek

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28084) Tosee válasza cigam (#28082) üzenetére


Tosee
őstag

Amennyiben nem starter változatot használ!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28085) Fire/SOUL/CD válasza Tosee (#28084) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Starter-ból nincs x64-es változat... ;] :B :R

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28086) Tosee válasza Fire/SOUL/CD (#28085) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor nagyon mellé nyúltam! Nem tudtam... :B

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28087) cigam válasza Tosee (#28086) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sőt... Elolvastad amit linkeltem?
Azért direkt az MS-től, nehogy azt mond linkelek :D

"Check BIOS settings
The problem may occur because some BIOS settings are incorrect.
Enable the memory remapping feature
Check the BIOS settings to see whether the memory remapping feature is enabled. Memory remapping gives Windows access to more memory. You can enable the memory remapping feature in the BIOS by booting to the system setup. See the User's Guide for your computer for instructions on how to boot to system setup on your computer. The name for the memory remapping feature may be different for different hardware vendors. This can be listed as memory remapping, memory extension, or something similar. Be aware that your computer may not support the memory remapping feature.

Change the AGP video aperture size in the BIOS settings
Check the BIOS settings to see how much memory that you have allocated to AGP video aperture. This is the memory that the system is sharing with the video card that is used for texture mapping and rendering. This memory would not be used by the system, because it is locked by the video card. You can adjust the AGP video aperture size in the BIOS. Standard settings are "32MB,""64MB,""128MB,"and "Auto." After you change this setting in the BIOS, restart your computer, and then check the usable memory. You can test each setting to see which offers the best results. "

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28088) Dillon válasza Sub-ZeRo (#27989) üzenetére


Dillon
tag

Ezer hála, sikerült! :R :R

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#28089) Sub-ZeRo válasza Dillon (#28088) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nm. :B :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28090) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Észrevettem egy "érdekességet" ha Valaki tudja rá a megoldást/választ, azt szívesen veszem:

- készítek egy képernyőfotót és ha simán megnyitom a Win7 fax és fotó megjelenítőjével, olyan "lilás" árnyalatúak lesznek a képek?!

- ha ugyanezt a fotót felteszem pl. egy képmegosztóra és rákattintok, akkor meg "normális" színekben látszik?!

Mitől lehet ez és mi okozza, főleg MI a megoldás rá??? :F

Előre is köszönöm a segítséget!

- Alex -

(#28091) pete_21 válasza Alex123 (#28090) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld ki ezt!

(#28092) Alex123 válasza pete_21 (#28091) üzenetére


Alex123
senior tag

EZ AZ!!! :C

Szuper, köszönöm!

Van még pár "dolog", amit érdemes "javítani" a Win7 Prof.-on manuálisan?
(jöhet link, felsorolás is de csak a legbosszantóbb, legszükségesebb dolgok és majd átrágom magam rajta...)

- Alex - :R

(#28093) Psychonaut válasza Alex123 (#28092) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem. Saját igényeidnek megfelelően személyre szabod (start menü, könyvtárak, energiagazdálkodás), és ennyi. Legalábbis szerintem.

(#28094) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Sziasztok!
Ma reggelre bekapcsolas utan az eddig kivaloan mukodo Win7 prof verziom valamiert nem hasznalja az AERO-t, sima win98 felulet jelenik meg, barmit csinalok vele, nem tudom visszaallitani. A personalize oldalo9n csak a hatterkepet valtogatja AERO hianyaban....
A videokartya ATI ha ez lenyeges, a Catalyst 9.12 van fenn.
Probaltam a troubleshoot-al helyretenni az AERO-t, de nem segitett, nem talalt hibat

Mit tehetnek meg??
Koszi

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#28095) Fire/SOUL/CD válasza TwentySix (#28094) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát ha jól értem, akkor akármelyik gyári Aero témát választod is ki, akkor sem megy?

Ha igen, akkor próbálkozz ezzel, de csak saját felelősségre, mert ha valami konkrét oka van, hogy a W7 letiltotta az Aero-t, akkor ezzel a kikényszerítéssel furcsa dolgok törpénhetnek. ;]

[link]

Előtte még azért próbálj meg kiválasztani egy gyári Aero témát(nem érdekes, ha nem használ) majd futtasd a Windows élményindexet(frissítsd) hátha ez is segít, vagy akár egy driver reinstall...

Szerk
Jól van, akkor megoldódott...Nem törlöm ki a HSZ-t, hátha másnak még hasznos lehet...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28096) TwentySix válasza TwentySix (#28094) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Bocsanat, megoldodott, egy gyors driver reinstall helyredobta, lehet hogy csak bal labbal ebredt ma reggel... :D

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#28097) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok plyan problémám van hogy 1 megás net d link 360r modemmel egyik napról a másikra elkezdett szakadozni van amikor ujra tud tárcsázni de van amikor nem.Ilyenkor amikor bont akkor nem megy semmi a kapcsolatoknál mégis azt mutatja hogy a szélessávu kapcsolat csatlakoztatva van de ha bontani akarom nem engedI, ujra kell inditani a gépet hogy tudjak csatlakozni.Ja win 7 az op rendszer,tegnap rádugtam egy ujjabb de ugyanolyan modemet azzal 12-13 óráig ment bontás nélkül de utána egyszer bontott a fent leirtak szerint . A régebbi modem tetejét levéve a kondik kicsit puposak. Próbálva lett másik hálókártyával is ott először olyan mintha javult volna de 1- 2 nap után azzal is volt hogy megszakadt a fent leirtak szerint.

PSN - RedFoxHun

(#28098) pschio válasza redhunter (#28097) üzenetére


pschio
őstag

Szerezz új modemet! Nekem is pont ezt csinálta. Jobb nem lesz. :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#28099) pschio válasza TwentySix (#28094) üzenetére


pschio
őstag

én gyorsan frissítenék egy catalisztot! az a 9.12 elég régi.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#28100) redhunter válasza pschio (#28098) üzenetére


redhunter
senior tag

Akkor szerinted a 360 r d link a hibás mert mint irtam kettővel is ki lett próbálva mármint az enyémen kivül még egy másik ugyanolyannal csak az majdnem uj volt .Bár azért most utána olvasva elég gagyinak irják ezeket a modemeket.

PSN - RedFoxHun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.