Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27801) BenJoe80 válasza Morden24 (#27800) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Kipróbáltam - nem megy. Volt XP SP 3 és 2 mód és egyikben sem futott. Szóval ha ez igaz, akkor azért megy a sunyiba az egész Microfos úgy ahogy van! :(((

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27802) Morden24 válasza BenJoe80 (#27801) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nehéz megértened, hogy ennek semmi köze a Microsofthoz?
Ha az Autodesk akarná, kiadna egy patch-et, amivel a 2007 futtathatóvá válna. Ők ezt nem lépik meg, mert szerintük jobb, ha te szépen megveszed a 2010-et, vagy upgrade-elsz rá, ha van ilyen opció.

Szóval kár mikrofosról picsognod, rossz cégre haragszol. Talán fosozd azt a céget, aki még a 2009-es szoftveréhez sem ad hivatalos supportot, nemhogy a 2007-eshez.

Amúgy meg ha neked munkára használt célszoftvereid vannak, amiken a megélhetésed vagy a tanulmányaid múlnak, akkor az a minimum, hogy utánaolvasol a supportnak, ha már új OS-re tervezel beruházni.
Ezt már csak azért is mondom, mert roppant jellemző az Adobe, Corel és egyéb "nagyobb" cégekre, hogy az új verziók vételének érdekében basznak támogatást biztosítani a régebbi szoftvereikhez. CAD-el konkrétan már merült is fel gond itt a topikban is.

Valószínűleg a W7 Upgrade Advisor is kiadta volna, hogy problémás az AutoCAD 2007, de legrosszabb esetben egy Win7 90-day trial alatt is tuti kiderült volna.
Ha meg csak a netről loptad az OS-t, akkor még ráadásul egy szavad nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27803) bobsys válasza BenJoe80 (#27801) üzenetére


bobsys
addikt

hat erre csak annyit lehet mondani, hogy jo hulye vagy
szerinted mikoze ennek a microsofthoz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27804) kenguroo válasza BenJoe80 (#27801) üzenetére


kenguroo
tag

és a kompatibilitást próbáltad?
ha ultimate vagy prot tettél fel, akkor jobb klikk az autocad exére, properties és a compatibility fülön kiválaszthatod, hogy úgy futtassa mint ha xp, 98, vagy akár 3.1 lenne a gépeden.

(#27805) negyedes válasza BenJoe80 (#27801) üzenetére


negyedes
addikt

Szerinted ki venne meg ha az ujabbakat ha meg 95on is futnanak? :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27806) BenJoe80 válasza Morden24 (#27802) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Wow... nyugi-nyugi... téged meg kibántott? Okay, elnézést, hogy szidtam a Microsoftot (érdekeltséged van vagy mi?). Nem állt szándékomba a lelkivilágodba taposni... akkor szidom most az AutoCAD-et - jobban érzed magad?

Igen is szrul esik, hogy veszek 30 ezerért egy OS-t és a szintén több mint százba került AutoCAD-em egyszerűen nem megy. Ha így vesszük még visszafogott is voltam...! Max. az róható fel a számlámra, hogy rossz helyre címeztem a "mocskoloódást" (ha ez egyáltalán az).

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27807) BenJoe80 válasza bobsys (#27803) üzenetére


BenJoe80
senior tag

bobsys - igazán kedves vagy, hogy így kapásból lehülyézed az embert... tévedtem, na bumm - és most akkor mi van? Akasszam fel magam? Minek gyalázkodsz?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27808) BenJoe80 válasza kenguroo (#27804) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen, próbáltam... sajnos nem vált be... telepíteni tudom, de el se indul a progi. :(((

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27809) BenJoe80 válasza negyedes (#27805) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hát igen, igazad van... sajnos, itt van a kutya elásva... mocskos üzletpolitika van a háttérben...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#27810) Morden24 válasza BenJoe80 (#27806) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen is szrul esik, hogy veszek 30 ezerért egy OS-t és a szintén több mint százba került AutoCAD-em egyszerűen nem megy.

Ez teljesen érthető, de akkor irányítsd oda a szarulesésedet, ahol célba is talál. Azért mertelek tájékoztatni, hogy felesleges a mikrofosozás, mert max hülyének nézeted magad, hiszen egyszerűen rossz félt hibáztattál.

És tudom, hogy ez most szarul esik, de egy jótanács a jövőre nézve: ha ilyen fontos és drága programokkal dolgozol, akkor ezentúl tényleg tájékozódj előre, és ezzel elkerülhetsz egy önszopatást :K

Sectumsempra - For Enemies

(#27811) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#27802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Abban egyetértünk, hogy az MS-nek ahhoz semmi köze, hogy az AutoCAD 2007 nem támogatja a W7-et(mellesleg Vista-t sem hivatalosan) és ezért butaság ezért negatív jelzővel illetni az MS-t.

"Talán fosozd azt a céget, aki még a 2009-es szoftveréhez sem ad hivatalos supportot, nemhogy a 2007-eshez."
Ez meg részedről volt egy jó nagy butaság és akkor finoman fogalmaztam.
Az AutoCAD 2009 hivatalos megjelenésekor W7-nek még publikus bétája sem létezett, nem volt mit támogatnia. Ez érvényes a 2010-es AutoCAD-re is, mert a W7 hivatalos megjelenése előtt már megjelent.((Hivatalosan sem támogatja a W7-et)
Az AutoCAD 2011 már teljes mértékben támogatja a W7 x86/x64-et.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27812) elithun


elithun
őstag

Üdv!
Volna egy kisebb problémám.
Volt nemrégiben egy Windows 7 Ultimate, amin volt néhány titkosított kép. Oké.
Nos a képeket átmentettük egy másik HDD-re, és a Windows 7 Ultimate-t újratelepítettük, formázással, új partícióval együtt.
Az átmentett képeket szeretnénk visszarakni az eredeti helyére, de mivel titkosított így nem engedi se megnyitni a képeket, se másolni.
Titkosításhoz használt kulcs nincs meg sajnos, az újratelepítés előtt még nem tudtam erről.
Szeretném valahogy feloldani a titkosítást.
Remélem tudtok segíteni, a válaszokat előre is köszönöm!

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#27813) bobsys válasza elithun (#27812) üzenetére


bobsys
addikt

azokat a fileokat buktad kulcs nelkul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27814) kraftxld válasza elithun (#27812) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Shift+del.
Utána meg EFS, kripotgráfiai alapok, asszimetrikus kulcsú titkosítás alapok olvasgatása :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27815) csibor


csibor
őstag

Bootmgr is compressed felirat fogadott nokia ovi frissítés után,próbáltam a helyreállító lemezt,de nem jártam sikerrel.Van valami ötlet?

(#27816) bobsys válasza csibor (#27815) üzenetére


bobsys
addikt

windows 7 dvdrol helyreallito konzolt kersz majd
bootrec /FixMbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
ujrainditas

mondjuk az egesz elott kiprobalhatod a win 7 dvd boot es startup repair opciot

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27817) elithun válasza bobsys (#27813) üzenetére


elithun
őstag

és (#27814) kraftxld:
Rendben, azért köszönöm a válaszokat. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#27818) csibor válasza bobsys (#27816) üzenetére


csibor
őstag

Ha bármikor Csopakon,jársz vendégem vagy 1 korsó sörre :R

(#27819) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Erre vki?

Előre is köszi!

(#27820) bobsys válasza csibor (#27818) üzenetére


bobsys
addikt

hehe, felirtam a tobbi koze (lassan barhova megyek van szallas vagy kaja vagy pia)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#27821) Flashrider86


Flashrider86
tag

Na akkor a fejlemények. Kiírtam a memtest+-t ezzel tökéletesen megy a teszt. Már kemény 7 órája,és még 1 hiba sincs. Akkor hova tovább? Bios beállítások? Vagy próbáljam frissíteni a drivereket. Vagy esetleg Hdd,Videokártya nem okozhatja? A videokártya tesztelésre mit ajánlotok? Nem is tudom itt írta valaki a Ph-n,hogy 1 napig ment a memtest hiba nélkül,és valamelyik 3dmark-al derült ki,hogy szar a memória.

Üdv

(#27822) horuszkutya válasza Fire/SOUL/CD (#27684) üzenetére


horuszkutya
csendes tag

Na, mégsem volt minden ok. Igaz hogy volt választási lehetőségem a boot sorrendben, de amikor az xp-t választottam akkor a eljutott a addig hogy rá kellett volna kattintanom a fiók névre, de nem ment az egér, így nem tudtam kijelölni :( Most újra felraktam az xp-t és használtam ezt az easybcd-t, de csak xp-t akart indítani, vagy mindkét rendszert a c-re érzékelte. Most meg csak a win7 megy, és ismét nem jelenik meg a boot választás, pedig fent van az xp is :W

(#27823) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#27811) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez meg részedről volt egy jó nagy butaság és akkor finoman fogalmaztam.
Az AutoCAD 2009 hivatalos megjelenésekor W7-nek még publikus bétája sem létezett, nem volt mit támogatnia.

És utólagosan nem lehet supportot írni hozzá, gondolom...
Arról nem is beszélve, hogy ha a Vista támogatva volt, akkor erősen kétlem, hogy nagy feladat lett volna a Win7 támogatás. Na persze csak ha nem olyan komoly gond van, hogy az adott szoftver csak a winnt 6.0.xxx verziószámig bezárólag fut, 6.x.xxx-en már nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#27824) kenguroo válasza BenJoe80 (#27809) üzenetére


kenguroo
tag

hát akkor nincs más választás vmware vagy vpc aztán xp-vel csapasd...

(#27825) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#27823) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt nem mondtam, hogy nincs upgrade lehetőség, de itt 2007-ből nem lesz 2011, hanem egy verziót "ugrik"...
Vannak persze kedvezményes vásárlási lehetőségek, pl 2007-es felhasználó is olcsóbban juthat 2011-hez (épp pár napja nézegettem, van egyik forgalmazónál akció, az akció keretében netto 515k összegért vehetsz 2011-et)

Az AutoCAD azért nem az a kategória, hogy csak úgy simán lehessen verziót upgradelni, nem is ez az elv, nem is volt soha. Az AutoDesk nem támogat olyan OS-t, ami az adott szoftvere megjelenéskor nem létezett, utólag meg nem "foltozgat", és személy szerint ezt roppant helyesnek tartom. Sokkal jobb, ha a támogatott OS-k alatt kifogástalanul működik, mint esetleg egy "OS-hez való igazítás" miatt/után már nem működne hibátlanul.
Akik használják, azok tisztában vannak ezzel és nyilván ha valaki ebből él(ahogy írtad is), annak anyagi szempontból nem tétel váltani új változatra/OS-re és vált is...
(Aki meg tudja, hogy az adott verzió nem támogatja pl a W7-et, az nem is tesz fel W7-et) :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27826) chros


chros
őstag

Sziasztok!

MSI GX620 (PM45 chipset, ICH9M southbride) laptop és egy Verbatim 500GB-os kulso 2,5"-os HDD E-satan keresztul Windows 7 x64 alatt:
nagy nehezen felismeri, masolas megindul es egyszer csak egy 1 GB-os fajl felenel megall, es nincs tovabb ...

Ubuntu alatt kiprobalva, mukodik rendesen ...

Intel Matrix Storage Management software a legujabb (MSI oldalarol is es az Intel oldalarol is probalva a helyzet ugyanaz) ...

Van valakinek otlete?

Koszi

(#27827) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#27825) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként ezt az AutoCAD wikipédiás oldaláról szedtem:

AutoCAD 2010
18.0
2009, March 24

DWG 2010 file format introduced.
Parametrics introduced.
Mesh 3D solid modeling introduced.
Both 32-bit and 64-bit versions of AutoCAD 2010 and AutoCAD LT 2010 are compatible with and supported under Microsoft Windows 7.

Szóval azért csak felkészültek, pedig a kiadás után több, mint fél évvel kezdődött a Win7 forgalmazása retailként és előtelepített rendszerként.

Sectumsempra - For Enemies

(#27828) á


á
csendes tag

sziasztok!
ma vettem egy ASUS P5QPL-AM lapot, W7 megy fel, telepítés végén hogy nem tudta konfigurálni, talán ezt írja ki, telepítsem újra, jó lesz tőle? nem kompatibilitási gond van?

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27829) Laccoss válasza á (#27828) üzenetére


Laccoss
addikt

Biosfrissitést próbálj hátha segít.

(#27830) á válasza Laccoss (#27829) üzenetére


á
csendes tag

ma vettem, gariba megcsinálják?

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27831) g.gergo válasza á (#27830) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nem garanciális probléma, persze hozzáállás kérdése. Milyen W7 telepítő médiát használtál?

[ Szerkesztve ]

(#27832) Laccoss válasza á (#27830) üzenetére


Laccoss
addikt

Passz, meg kell kérdezni ahol vetted. Attól hogy ma vetted, a lap már lassan másfél éves.

(#27833) á válasza g.gergo (#27831) üzenetére


á
csendes tag

telepítő média? wtf?

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27834) Shim válasza chros (#27826) üzenetére


Shim
őstag

TeraCopy esetleg?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#27835) g.gergo válasza á (#27833) üzenetére


g.gergo
senior tag

Úgy értem, h milyen forrásból származik a telepítő lemez vagy amiről telepítetted? BIOS update-hez nem kell visszavinni, innen pár kattintás és már meg is vagy. Nézd meg előtte, h egyáltalán melyik kiadás van fenn.

(#27836) á válasza g.gergo (#27835) üzenetére


á
csendes tag

hogy nézzem meg? házilag nem b*szom el? spanom adta, neki is ez megy.

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27837) g.gergo válasza á (#27836) üzenetére


g.gergo
senior tag

Pl. ezzel. A programon belül: Alaplap->BIOS és ott, h BIOS verzió. De indításkor a post képernyőn is megjelenik egy pillanatra, ha nem tudod gyorsan leolvasni, akkor pause gomb.

[ Szerkesztve ]

(#27838) á válasza g.gergo (#27837) üzenetére


á
csendes tag

jó csak ennek hála ubuntun vagyok. itt tipp? ráadásul cd boot.

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27839) g.gergo válasza á (#27838) üzenetére


g.gergo
senior tag

Akkor meg ne küzdjél, post képernyőből vagy a biosból meglesed.

(#27840) á válasza g.gergo (#27839) üzenetére


á
csendes tag

rendben, ha lesz energiám megnézem. de ha nem windows van fent akkor hogy frissítsek biost? lehet éjjel feldobok egy próba verziós vistát.

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27841) Sub-ZeRo válasza á (#27840) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahhoz nem kell windows, hogy bios-t frissíts. Leszeded netről, pendrive-ra rámásolod, újraindítod, majd biosba belépsz, és onnan frissíted. Az alaplapod könyvében benne van, hogy hogy kell csinálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27842) pydy


pydy
csendes tag

Üdv
Megint problémám adódott :)
Elsőnek a Splinter Cell 2 vel ami elindul meg megy is de amikor az éjjellátót akarom használni befagy és hibával kilép :S (ugyanez van az első résszel is ami viszont az idnításnál csinálja ezt néha :S )

A másik pedig a Metal Gear Solid 2 ami indításnál fekete képpel megáll :( Erre volt 1 leírás de azzal sem működött :S, ennek ellenére az első része gond nélkül megy kivéve mikor game overt kapok akkor beszokott fagyni :S

kezd elegem lenni a win7 ből :W

előre is köszönöm a segítséget :)

(#27843) á válasza Sub-ZeRo (#27841) üzenetére


á
csendes tag

újra raktam, most jó.

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27844) á


á
csendes tag

sziasztok! újraraktam a gépet, de a D meghajtót nem mutatja. teendő? w7.

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27845) Morden24 válasza á (#27844) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bemész a lemezkezelőbe, és adsz egy betűjelet a partíciónak.

Sectumsempra - For Enemies

(#27846) á válasza Morden24 (#27845) üzenetére


á
csendes tag

köszi!:R

neked nem kell így járnod, ha nem tudsz így menni

(#27847) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Érdekes (?) problémám van, gondoltam hátha tud valaki a probléma mibenlétét. Adott 3 gép win7-te, mindannyian az otthoni csoport tagjai. Win7 otthoni csoport beállításai alapon, minden gép fix IP stb stb. A probléma az, hogy hol látom az egyik gépet a hálón, hol meg nem. Ami különbség közöttük, hogy az egyik gép (a problémás) wifin keresztül kapcsolódik a routerhez 32bites rendszerrel, a másik két gép kábelen, az egyik 32 a másik 64 bites HOME premium. A furcsaság pedig az, hogy van, hogy totalcommanderben nem látom az adott gépet, de ki tudom explorerrel tallózni, vagy úgy sem, de a megosztott média tartalmakat látja, de a gépet magát nem. Olyan is előfordul, hogy explorer látja, totcom nem, de csináltam az eszköztárra gombot, ami megnyitja a másik gép megosztott mappáját, és az működik, de beletallózni nem tudok (a gombnál is explorerben "előtallózva" másoltam be az elérési utat). Szóval hogy van ez? Totcomban persze minden fájl látható, rendszergazdai jogosultság... Remélem érthetően írtam le a csatlakozási gondomat, érdekel, tallálkozott e valaki hasonlóval, és, hogy van e ésszerű magyarazáta valamint megoldás.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#27848) chros válasza Shim (#27834) üzenetére


chros
őstag

Koszi a valaszt! Kiprobalom majd, de nem valoszinu, hogy ez segiteni fog: valamilyen driver problemara gondolok ...
Azert is kerdeztem, hatha valaki mar belefutott ebbe ...

(#27849) pydy


pydy
csendes tag

PLS válaszoljatok ERRE IS !!!!

Üdv
Megint problémám adódott :)
Elsőnek a Splinter Cell 2 vel ami elindul meg megy is de amikor az éjjellátót akarom használni befagy és hibával kilép :S (ugyanez van az első résszel is ami viszont az idnításnál csinálja ezt néha :S )

A másik pedig a Metal Gear Solid 2 ami indításnál fekete képpel megáll :( Erre volt 1 leírás de azzal sem működött :S, ennek ellenére az első része gond nélkül megy kivéve mikor game overt kapok akkor beszokott fagyni :S

kezd elegem lenni a win7 ből :W

előre is köszönöm a segítséget :)

(#27850) Sub-ZeRo válasza pydy (#27849) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a vga nem alkalmas a játékok futtatásásra, bár nem tudom mivel nyomod...
Főleg, ha a 7-hez nincs hozzá normális driver írva.

Ez nem a 7 hibája... Ez van...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.