Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28101) pschio válasza redhunter (#28100) üzenetére


pschio
őstag

Nekem sikerült szereznem vagy 10db-ot. Megtetszett egy siemens közülük azt beraktam. Ment vele egy darabig majd megadta magát. Jött a következő. Majd a következő és így tovább. Most egy zyxel van. Azzal nincs baja. Nálam az ADSL modem fogyóeszköz. Tök random mikor megy tönkre és miért. Azt hozzá kell tennem, hogy az elosztódoboz egy rakas szar volt megtört vezetékekkel. Szerintem az is közrejátszott a tönkremenetelükben. Mikor azt is kicseréltem abbamaradt a dolog. Nem ártana megnézned a kis fehér dobozodat és a kábelezésedet.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#28102) redhunter válasza pschio (#28101) üzenetére


redhunter
senior tag

10 db modemmel könnyü, lehet akkor én is beszerzek egyet.

PSN - RedFoxHun

(#28103) pavMat


pavMat
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan idegesítő problémám van amivel eddig senki se találkozott és bízok benne, hogy itt valaki majd tud segíteni! A probléma a következő: Windows 7 fut a gépemen és az internet jól működik, csak ha filmet nézek és töltök közben ( a letöltés és a feltöltés korlátozva van, mivel wifirouteren még 2 gép kapja a netet) ledob a net, de úgy hogy csak újraindítással tudok újra csatlakozni. Ha filmnézés közben csak a feltöltés megy, akkor sem dob le, ha netezek és úgy töltök nem dob le, ha játszok valamivel és úgy töltök akkor se dob le és ha csak a letöltés megy akkor se. Nem tudom mi lehet a gond:S Kipróbáltam már egy-két lejátszó programot, de mindegyiknél ledob.

A router szerintem nincs túlterhelve. 5Mbit/sec-es netem van, a letöltés 300KB/sec-ra, a feltöltés 30KB/sec-re van lekorlátozva.

Ha valaki tud erről valamit, vagy tudna segíteni, megköszönném:)
Köszi szépen előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#28104) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bár nem konkrétan W7, de talán érdekelhet pár emberkét:
Ma elérhető promóciós programok, ingyen 1 éves liszenszek

IOBit Systemcare Pro
Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced
AVG Antivirus 9.0

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28105) Alex123 válasza Psychonaut (#28093) üzenetére


Alex123
senior tag

Rendben, köszi!

(#28106) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#28104) üzenetére


RootRulez
félisten

Ashampoo Burning Studiora be is nevezek! THX!

═════════════════════════════════════════

(#28107) RootRulez válasza RootRulez (#28106) üzenetére


RootRulez
félisten

Vajon letöröljem a 2009-es verziót vagy frissít és nem kell külön törölgetni?

═════════════════════════════════════════

(#28108) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#28107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem szedd le (pl Revo Uninstaller Free-vel) és egy tiszta telepítést neki...
Az Ashampoo hamar feltelepül...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28109) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#28108) üzenetére


RootRulez
félisten

Letöröltem simán és feltettem az újat. :K Majd ki lesz próbálva. :K

═════════════════════════════════════════

(#28110) ready01 válasza Fire/SOUL/CD (#28027) üzenetére


ready01
csendes tag

Sub-Zero és Fire/SOUL/CD

Nagyon köszi a segítséget! Megoldódott!

(#28111) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Miért van az hogy berakom a Win7 boot dvd-t és el is indul zsírul, csak miután betöltött teljesen megkapom a kék hátteret + kurzort és ennyi. Nem megy tovább. (Nem eredeti de régebben jó volt és 2 fajta verzióval is próbálkoztam)

(#28112) Fire/SOUL/CD válasza Rebirth II. (#28111) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

BIOS-ban a SATA üzemmódot AHCI-re állítani. Vannak egyes HDD típusok, amikre IDE módban nem lehet felpakolni a Vista-t vagy a W7-et. Tipikus kombó némely Gigabyte deszka + Hitachi NCQ-s HDD... :DDD

Fire.

UI: ha meg most AHCI-n van, akkor IDE-re állítani és még ami fontos, hogy ne legyen húzva semmi!!! Telepítés alatt semmiképp sem. Utólag kísérletezhetsz vele ha úgy érzed, de ha elkezd fagyogatni, vagy dobálja a BSOD-ket, akkor ott már tudod, hogy mitől van...
Ha meg sehogy sem oké, akkor próbálkozz eredeti/módosítatlan telepítő lemezzel...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28113) Rebirth II. válasza Fire/SOUL/CD (#28112) üzenetére


Rebirth II.
tag

Ezeket próbáltam, de nem jó. Az egyik telepítő amúgy teljesen módosítatlan a másik is csak olyan mértékben hogy 8.24 ig integrálva vannak benne a frissítések

(#28114) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
na ma megérkezett a win 7em amit rendeltem a tisztaszoftver.hu-n keresztül, kb 3,5 hét alatt ez ám a gyorsaság :W , na de legalább 3 e+ postaköltségért van win7em :)
Am többen írták h a 64bit-es verziót másolt dvd-n kapják de én normál dvd-t kaptam, tehát nem másoltat.
Bár amíg fel lesz telepítve még 1 hét mert még kell vmi az új gépemhez, addig is nagyi laptopján nézegetem a win7 et ;]

Matthew 24:42

(#28115) leroyclub


leroyclub
senior tag

Van egy Acer laptopom. Az akkuja kb 5-6 orát bir, ezért gyakran használom töltö nélkül. Naponta 5-6szor kapcsolom be fél vagy 1 orára. Gyakran a bekapcsolások között 2-3 ora is eltelik. Mi az akukímélöbb, ha ilyenkor kikapcsolom, vagy aló állapotba rakom? Az alvóállapotot nagyon szeretem mert nem kell várni...

(#28116) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Valaki segítsen már a win 7-en hogyan kell ezt kiiktatni:
[link]
Akárhányszor képet mentenék le, mindig bejön, és nemengedi leszedni amit szeretnék.
Köszönöm!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#28117) Sub-ZeRo válasza pschio (#28099) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem biztos hogy az újabb jobb... Nekem a 9.10-es van fent, mert a többivel (pl 9.12)
akadnak a játékok... De ez nem win7-hez tartozik... ;]
Meg az sem biztos, hogy az újnál lesz aero...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28118) Laccoss válasza Rebirth II. (#28111) üzenetére


Laccoss
addikt

A BIOSban minden floppyra való hivatkozást tilts le, tehát állítsd disabled-re. És utána próbálkozz. Hiába nincs lemezmeghajtó a gépben, a win7 telepítés előtt pörgeti azt is, és van hogy 10-15percen (volt rá példa hogy fél óra) keresztül semmit nem csinál a gép.

[ Szerkesztve ]

(#28119) Sub-ZeRo válasza bluobluo (#28116) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fogadjunk hogy NOD-ot használsz! Vagy antivírt, vagy smart securityt... Nálam az antivír csinált ilyet, mióta töröltem, nem ír ki ilyeneket...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28120) polar


polar
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de egy próbát megér:)
Egy ismerősöm irodájában ki van nevezve egy számítógép szervernek(windows 7 fut rajta és a többi gépen is, ami max 3-4 db), és ezt szeretnénk elérni windows hálózaton keresztül. A hálózatot sikerült is kiépíteni, a gépek látják egymást. Ez egyetlen probléma, hogy nagyon lassú az elérés. van egy megosztott könyvtár, ahova szeretnének másolni, törölni, illetve esetleg onnan fájlokat megnyitni, de borzalmasan lassú. A másolás kb 0.8 - 1mb/sec-cel megy. Egy egyszerű xls megnyitása is kb 4-5 mp-et vesz igénybe.
Van esetleg valami ötletetek, hogy egyáltalán mit kellene megnézni a beállításoknál, esetleg módosítani, hogy ezt orvosoljuk?

Köszönöm előre is.

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#28121) bluobluo válasza Sub-ZeRo (#28119) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Szerintem semmi köze ennek a NOD-hoz, márcsak azért sem, mert elég sokan azt használják! :U

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#28122) pzstm


pzstm
titán

előre is sorry a kicsit offért, de valamilyen szinten Windows7-ről is van szó ;)

Office 2010 magyarországi rajt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28123) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Nekem még mindig fenn áll az a probléma, hogy nem tudom egyszerűen felrakni a win7-et mert telepítés elején beadja azt a kékes hátteret és ennyi. Van kurzor de nem tudok semmit se csinálni, mert a menü nem jön be. Ugyan azzal a lemezzel is próbáltam mint régen, de azzal sem jó ill. újabb 2010.08.24 ig integráltal sem. Már kénytelen voltam felrakni az Ubuntut (most is arról írok) mert olyan szinten meghalt a Win7

(Alaplap Gigabyte GA-MA790X-DS4 (F9 es Bios-al)

(#28124) Sub-ZeRo válasza bluobluo (#28121) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem igen, mert nekem pl a képek mappából dobálta ezeket az üzeneteket, és nodom volt fent. Antivírus... De ha szerinted nem az, hát nem az...
Ja nekem vagy 7 hónapba telt, mire rájöttem, hogy a nod a ludas... :DDD ;]
Azért próbáld meg a nodot törölni, és utána próbálj menteni az asztalra...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28125) polonic válasza pzstm (#28122) üzenetére


polonic
félisten

Jó, hogy írod. El is felejtettem, hogy mostanában fog megjelenni a magyar office. Mennyi lesz a home and student ára? Mert az az 50 %-os engedmény elég jó.
Ráadásul a home and student 3 gépre telepíthető, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#28126) Rebirth II. válasza Rebirth II. (#28123) üzenetére


Rebirth II.
tag

Megoldva.

Le kellet tiltani teljesen a floppy meghajtót biosba

(#28127) cigam válasza leroyclub (#28115) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Használd úgy ahogy szereted. Baja nem lesz, arra figyelj, hogy mindég legen benne craft.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28128) Psychonaut válasza pzstm (#28122) üzenetére


Psychonaut
addikt

Lehet tudni, mennyi az a félár, amennyiért az otthoni és a diák Office-t vinni lehet?

(#28129) pzstm válasza polonic (#28125) üzenetére


pzstm
titán

hát teljesen pontos listaárat nem kaptam, az a kis noti viszont Win7-el és Office 2010el 75ezer ami elég jó ár, pláne hogy a szoftverek külön az olcsóbb verzióból is 50ezerbe kerülnek kb.......
Igen jól tudod. Az otthoni és diák 3 gépre telepíthető.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28130) pzstm válasza Psychonaut (#28128) üzenetére


pzstm
titán

sajnos semmilyen árral nincs információm jelenleg.... :F :(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28131) Gorneck válasza pzstm (#28122) üzenetére


Gorneck
titán

Végre...már nagyon vártam...

Gorneck#1239

(#28132) cigam válasza pzstm (#28129) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Januári hír:
Az otthoni felhasználóknak szánt Home and Student verzió, amely a Wordöt, az Excelt, a PowerPointot és a OneNote-ot tartalmazza, 149 dollárba kerül majd dobozos változatban és három számítógépre is feltelepíthető egy háztartásban. Ha valaki nem dobozos terméket vásárol, csak egy termékkulcsot (product key card), akkor 119 dollárt kell fizetnie.

Érdekes, mert a 2007 OEM 20k a box 25k
Ha 1:1-be váltják az USD:€-t, akkor lesz ~43k ami soknak tűnik. H közvetlenül a $-t váltom át, még mindég 33k-nál tartunk.

Ha már januárban publikus volt az US verzió árazása, miért "hadi titok" a HU verzió árazása?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28133) pzstm válasza cigam (#28132) üzenetére


pzstm
titán

passzolom....USD-s árakat már tudjuk/tudom, hisz már Júniusban elrajtolt, viszont ezeket az árakat nem mertem szimplán napi MNB árfolyamon felszorozni, mert engem itt utána meglincselnének :DDD

(Amúgy próbálom kideríteni, hogy mennyi lesz és ha mindez megosztható a nagy publikummal, akkor azt a blogomban meg is teszem, frissítve ezt a bejegyzést ;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28134) cigam válasza pzstm (#28133) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mivel én nem vagyok benfentes, nyugodtan tippelhetek (mint a lottón...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28135) pzstm válasza cigam (#28134) üzenetére


pzstm
titán

én sem vagyok az, és arra gondoltam, hogy 1-2 fórumos kollega lincselne meg ha én itt 25-30ezer HUF-os árakat írnék utána a boltban meg 40 lenne a dobozon ;] :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28136) bluobluo válasza Sub-ZeRo (#28124) üzenetére


bluobluo
aktív tag

És te mit használsz?
mert védelem azért kell! :U

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#28137) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo (#28136) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Óvszert... Elnézést Sub-Zero-tól... :R

Ha a vírusvédelem/víruskergető stb érdekel, akkor ebben a topic-ban is érdeklődhetsz. :K
A legtöbbb védelmi progi manapság már támogatja a W7-et (x86/x64 egyaránt, de a konfigod teljesítménye, netezési szokásaid és egyéb igények miatt más és más védelem lehet a megfelelő.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28138) bluobluo válasza Fire/SOUL/CD (#28137) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Szerintem te is elnézted a topikot, nézegess valahol itt: [link]
Valami értelmes válasz azért jó lenne már! :U
......arra várok

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#28139) Fire/SOUL/CD válasza bluobluo (#28138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A korábban linkelt képeden az látszik, hogy D-n van valamilyen rendszer, ott lenne a W7?
Használsz még valami OS-t, vagy csak a D-n volt régebben a W7?
Mi van a C-vel, ott most mi van?
Meg van osztva hálózaton az a mappa, van otthoni csoport?
(Mert a kép szerint, nem tudsz menteni egy képet az asztalra)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28140) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

telepítés során készült windows.old mappákat sehogy sem tudok törölni. elég tetemes méretű(14GB) így zavaró.

törlésnél kéri a rendszergazdai engedélyt, de ez után kiírja hogy a törlés nem lehetséges mert a mappákat más is használja. írásvédettséget se engedi levenni róla.

hogy bírjam felejtésre a hdd-t/win7-et? :)

Aurea mediocritas

(#28141) RootRulez válasza AXisBOLD (#28140) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy formázás jól esett volna neki telepítés előtt...

═════════════════════════════════════════

(#28142) Sub-ZeRo válasza bluobluo (#28136) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még semmit, sajnos keresem az utódot.... Ö, hát a MSE 2-vel szemezgetek, de majd csak akkor, ha nem béta lesz.... (mevárom az RTM változtot).
Már szedtem le avira ingyenes változatot, meg olvasgatok teszteket, de még semmit nem döntöttem az ügyben hogy melyik legyen... Mondjuk AVG nálam kizárt dolog, nem szimpatikus. ;]

Fire/SOUL/CD:Semmi baj, nem kell elnézést kérni. ;) . :DDD :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28143) Morden24 válasza bluobluo (#28138) üzenetére


Morden24
nagyúr

Véletlenül nincsen másik OS azon a D partíción? Egyébként meg saját tulajdonba kéne venni a mappákat...

Vírusirtóra meg MSE vagy Avira. Felesleges fizetni a NOD-ért. Persze ha már megvan, akkor mindegy.

Sectumsempra - For Enemies

(#28144) bobsys


bobsys
addikt

Windows 7 Family pack ujra elerheto lesz oktober elejetol az USAban
Az elso eves evfordulon (oktober 22.) pedig Canadaban, Angliaban, Nemetorszagban, Franciaorszagban es Ausztriaban is, mas orszagokban meg nem biztos
Az USAban 149 USD lesz egy 3 licenset tartalmazo pack, fontos, hogy ezek a licensek upgrade licensek lesznek
Termeszetesen ez is limitalt eladassal fog menni, a multkoei szeria kb. 6 het alatt elfogyott

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28145) pincehely


pincehely
addikt

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 6 hónapos windows 7 Ultimate operációs rendszer.
Ezt szeretném frissítési opcióval újratelepíteni. - A média: windows 7 Professional.

Van rá lehetőség, hogy a professional felfrissítse az Ultimate-et, úgy hogy közben minden fileom, beállításom, mentésem megmaradjon?
Elsősorban a skinezett ikonokra, rainmeteres cuccokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28146) bobsys válasza pincehely (#28145) üzenetére


bobsys
addikt

szerintem nem fog menni
de a windows easy transfer lement minden bisz baszt meg beallitas valamint meg tudsz adni egyeni mappakat is amit szinten lement
ujratelepites utan programokat kell telepiteni majd az easy transfer minden beallitast visszatol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28147) pincehely válasza bobsys (#28146) üzenetére


pincehely
addikt

Az kínos, akkor inkább csinálok egy friss reinstallt azt hiszem. :W
Annyit szeretnék még tudni, hogy van-e rá lehetőség, hogy legális forrásból letöltsem a Professional változatot?
Megjött az MSDN kulcsom, de letöltési linket nem kaptam hozzá.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28148) bobsys válasza pincehely (#28147) üzenetére


bobsys
addikt

hat nemtudom, tisztaszoftverben nem vagyok otthon
az MSDN az mas

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28149) pincehely válasza bobsys (#28148) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor ha tételezzük fel, valamilyen filemegosztó oldalról szerzek be egy telepítő médiát, ám érvényes kulccsal aktiválom, akkor az jogszerű?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28150) Daffni2 válasza pincehely (#28149) üzenetére


Daffni2
addikt

Persze, hogy jogszerű.
Ugyanis a licenszet vásárolod meg és kapsz kulcsot hozzá, nem a médiát.
Ám lehet, hogy MSDN esetében más a helyzet, de nem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.