Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27901) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló !

Az miért van, hogy a Windows 7 biztonsági másolat készítő programja, azt mondja, hogy nincs elég hely a backup létrehozására, amikor a C és a D Partición nincs együtt annyi lefoglalt hely, mint amennyi szabad hely van a D-n ?

[ Szerkesztve ]

(#27902) kadam4 válasza cigam (#27900) üzenetére


kadam4
tag

Memory remapping-ra gondolsz?

Mikor utána olvasgattam az említett memória problémámra, ezzel is találkoztam, de a lapom(Abit IL9 Pro) biosában nem találtam sehol, pedig többször is átnéztem.
Meg nem vagyok benne biztos, de ahogy olvastam ez a funkció Asus alaplapok biosában található meg.

http://www.mobilgyujtemeny.hu

(#27903) #41133696 válasza #41133696 (#27901) üzenetére


#41133696
törölt tag

Haverom, azt mondja, hogy a 100 MB-os rejtett partición amit a Windows 7 hoz létre, nem lehet kevesebb a hely mint 40MB. Nos én megnéztem, és 38 MB . Ezt hogyan lehet újra létrehozatni, vagy rehabilitálni, vagy tudom is én , csak megúszani a Windows reinstallt ?:)

(#27904) berci7607


berci7607
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy frissen lett telepítve az új gépemre a win7 64b-es változata és azóta kikapcsolásnál minden ventillátor megy tovább pedig még a powerkapcsoló is kikapcsol. Először azt hittem hogy a meleg miatt van, de úgy hagytam és nem álltak le a ventik egész éjszaka sem..:( Sejti valaki mi lehet a probléma?

(#27905) cigam válasza kadam4 (#27902) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Így jártál.
Kezdj el gyűjteni egy "normális" alaplapra, ami nem csak marketingen alapuló spec.-el rendelkezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27906) Sub-ZeRo válasza berci7607 (#27904) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eszközkezelő, és a firewire kártyádat megkeresed, és kikapcsolod azt a funkcióját, hogy a gépet leállíthassa, vagy energiát takarítson meg. A lényeg hogy ilyesmit kell ott keresned és ha nincs pipa, akkor meg oda raksz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27907) kadam4 válasza cigam (#27905) üzenetére


kadam4
tag

Úgy tűnik tényleg így jártam. :)

Most néztem az Abit oldalán a lapom leírását és ott azt írják 8 Gb ramot tud kezelni, de közben a hozzá adott user's manualban meg azt írják max. 4Gb-ot támogat.

Hogy mind a 4 Gb-ot felismerje a Win7 64bit, akkor olyan lappal kell rendelkeznem, ami valóban tudja kezelni a 8 Gb-ot?

http://www.mobilgyujtemeny.hu

(#27908) goodboy007 válasza goodboy007 (#27872) üzenetére


goodboy007
senior tag

Valaki?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#27909) Daffni2 válasza goodboy007 (#27908) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem tudom hol olvastad, hogy hasznos kikapcsolni a lapozófájlt.
Komoly ember nem mond ilyet.
A felhasználó által észrevehető haszonról még nem hallottam, /Konkrét, mérhető, megismételhető dologra gondolok/

Konkrét ismétlődő problémáról viszont igen.
Bizonyos programok nem szeretik, és kiabálnak.Lehet, hogy Te sosem fogod hátrányát látni mert nem futtatsz olyan programot, de a hasznát / már ha van / sem fogod érzékelni.
Hagyd békén.

"Aki ad,az nyer"

(#27910) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Elnezest hogy ide irok ezzel kapcsolatban, de az IE topik emlekeim szerint nem annyira porgos. :F
Szoval a problemam a kovetkezo lenne a rendszerrel erkezo IE8-cal.
Ha ramegyek egy lapra, pl. joskapista.hu, es ott van egy kulso oldalra mutato link, akkor az miert nem teljes ablakban nyilik meg? :F
Van erre valami beallitas?

Udv. core2

(#27911) leroyclub


leroyclub
senior tag

Hello! VAn itthon 2 laposom. Mindkettön Windows7, de csak egy mobilinternetes Stick van. Mikor 2en akarunk netezni akkor ugy szoktam megoldani hogy létrehozok egy AdHoc hálozatot azon a gépne amelyikben van a stick és olyankor ha rácsatlakozunk a másik lapossal akkor azon is van net. De ha elmentem a hálozatot és késöbb egy alvo állapot után vagy, ujrainditás után kapcsolodnak össze akkor nincs net csak azon amiben a stick van. Probáltam már mindent. Bepipáltam a stick internet kapcsolatának a megosztását, meg minden, de második kapcsolodáskor nincs net. Mindig egy uj kapcsolat kell. Tudtok segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#27912) Dave™


Dave™
nagyúr

Azt hogyan tudom megoldani, hogy van egy zene mappa (vagy több), és időről időre mentést készítsen róla egy másik partícióra, de csak a megváltozott tartalommal (tehát ne kezdje az egészet átmásolni mindig), és lehetőleg úgy, hogy ez ne tömörítve legyen, mint a rendszer snapshot, hanem mintha simán átmásoltam volna? Persze át is másolhatnám, csak automatizálni szeretném, mondjuk heti rednszerességgel.

(#27913) harry


harry
veterán

Sziasztok, kicsit elkezdett hízni a rendszer, ránéztem, mi-mekkora, ezekkel kapcsolatban kérnék tanácsokat:
Win/winsxs: 4,6GB, ha jól tudom mindenféle dll-ek, amit nem kéne piszkálni
Win/sys32/driverstore: 1GB, innen mennyire szerencsés törölgetni?
Win/sys32/config/systemprofile: 10GB, ami azért szerintem sok
Win/intaller/$pathcache$/managed/, ez így 700mb, úgy tudom, itt mindenféle update meg patch-hez vannak cuccok. Végül is, csak az egyik mappa túl nagy, 520MB, "00002109030000000000000000F01FEC", az mihez tartozhat, törölhető?

Most így 21Gb a win mappa, amit sokallok, de legalábbis neccesen férek el a partíción. A systemprofile-t meg lehet rövidíteni valahogy?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27914) cigam válasza harry (#27913) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vegyél egy nagyobb winyót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27915) Morden24 válasza harry (#27913) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem.

Amit törölhetsz:
Appdata/Temp
Windows/Temp
Windows/SoftwareDistribution/Download

Esetleg törölj neked nem kellő funkciókat a Windows Features ablakban.

Egyébként meg hagyatkozz a lemezkarbantartóra, vagy egy ccleanerre.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27916) cigam válasza Dave™ (#27912) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az MS féle SyncToy is tudja , de én az fsync-et használom.

Mintkettőt beteheted időzített futtatásra, és többet nem kell foglalkoznod vele.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27917) harry válasza Morden24 (#27915) üzenetére


harry
veterán

Csodálatos... Csak nem értem, ez miért változik, ez a hely sokáig elég volt, nehogy már ne férjen el egy OS 30 gigán - de úgy néz ki.
Nyilván, vegyek nagyobb vinyót, ezzel ki vagyok segítve... volna ezen még hely, de akkor most le kell mentegetni mindent, átparticionálni, aztán ismét aktiválni, ami nem tudom, menne-e (MSDNAA licenc, gondolom ugyanazon a gépen lehet többször is).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27918) Morden24 válasza harry (#27917) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, ki mit csinál a Windows-ával, de nekem a novembertől augusztusig nem sokat változott a Windows folder, természetesen az említett karbantartások elvégzésével.

És igen, elvileg menne az aktiváció.

Sectumsempra - For Enemies

(#27919) Neil Watts válasza harry (#27917) üzenetére


Neil Watts
veterán

eh!
Nem kell ujrarakni, ez nem XP!
Mentsd le a cuccokat, az ures prticiot pedig olvasd hozza a masikhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#27920) harry válasza Neil Watts (#27919) üzenetére


harry
veterán

Hogyhogy, 'olvasd hozza a masikhoz'? Nem akarom az egész másik partíciót hozzácsatolni (255gb), csak mondjuk még 10-15gb-ot. Ráadásul a lemezen van egy linux partíció is, remélem a windows-os előtt...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27921) harry válasza Morden24 (#27918) üzenetére


harry
veterán

Notebook-on is van egy W7-em, szerintem az 20-25gb körüli partíción van, és elfér. Más kérdés, hogy alig van fent valami, és hetente egyszer, ha használom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27922) Morden24 válasza harry (#27921) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most már nekem is csak notebookom van kb. két hete, majd beszámolok, hogy hízik-e :D

Sectumsempra - For Enemies

(#27923) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Ide is belinkelem a problémámat, hátha valaki tud segíteni:
[link]

Előre is köszönöm

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#27924) Morden24 válasza Imi Csabi (#27923) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csökkentett módban töröld a drivert, és vagy telepítsd újra, vagy rakd vissza a 10.7-est.

Sectumsempra - For Enemies

(#27925) Neil Watts válasza harry (#27920) üzenetére


Neil Watts
veterán

bazz, nem tudok irni :D
Elnezest! Mea culpa!
Hat akkor miutan lementetted az adatokat, utana vagj le a masik particiobol 15-20G-t (ahogy irtad), es azt csapd hozza az aktiv rendszerparticiohoz. :) Sikerulni fog, en mar csinaltam, megjegyzem, wubi installhoz kellett 30G :D
Amugy nem tudom mit csinalsz a rendszereddel (nem is erdekel, ez mindenkinek a maganugye) DE nekem kb. 5 mrd programmal se nem lassu, se nem foglal a win mappa huszonX GB-t :)

Na meg valami! Inkabb azt remeld, hogy wines utan legyen! :)

[ Szerkesztve ]

(#27926) Dave™ válasza cigam (#27916) üzenetére


Dave™
nagyúr

köszi!

(#27927) Bengio


Bengio
tag

sziasztok!

A héten vettem egy WD20EARS merevlemezt. olvastam az advanced format lehetőségéről, miáltal a 2TB-os tárterületből nem 1.86TB-ot használhatok fel, hanem 2.07-et. A vinyót betettük spanom gépébe, és win7 alól próbáltam formázni, de ott csak ~1.9TB-ot látott az oprendszer, és ha átállítottam a foglalási egységet 4096kB-ra, akkor is csak 1.9TB méretűre formázta a vinyót. olvastam továbbá azt is, hogy win7 alól automatikusan kellene működni a dolognak. Nálam miért nem megy?

esetleg ha saját gépemen win7 telepítőből akarom formázni, akkor már ott tudni fogja, hogy ez egy advanced formatos hdd, és 2.07TB-ot tudok használni, vagy sem?

előre is köszi a választ :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#27928) Imi Csabi válasza Morden24 (#27924) üzenetére


Imi Csabi
tag

Köcce, megoldottam ;)

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#27929) Minstrel


Minstrel
senior tag

Helo, kiürítettem a 'legutóbbi helyek' tárolót és kikerült az asztalra az ikonja. Hogyan tudnám eltávolítani? Nem lehet törölni vagy áthúzni valahova, csak ott van. Az júzerek desktop mappájában sincs ott, tehát onnan se lehet törölni.

(#27930) cigam válasza Bengio (#27927) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hol olvastál ilyen advancedrol?
Elso körben azt mondanám, városi legenda.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27931) Fire/SOUL/CD válasza Bengio (#27927) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azért nem tudod leformázni 2Terrára mert a HDD nem 2 terrás.
(Ugyanúgy, ahogy egy 500G-s hdd sem 500g-s, meg ahogy egy 8G-pendrive sem annyi)

Amúgy az NTFS fájlrendszeren esetén max 2 terrás volume lehet.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27932) Bengio válasza cigam (#27930) üzenetére


Bengio
tag

link1
link2
link3

WD link

köszi a hozzáértő szakvéleményt :))

mod: az első linkről egy pár sor: "ugyanakkora kiinduló kapacitást feltételezve 11%-kal nagyobb tárolókapacitást kapunk; egy 2 Tbájtos HDD formázva nem a kiábrándító 1,86 Tbájtos kapacitást nyújtja majd, hanem 2,07 Tbájt körülit. Noha a WD erre nem mutatott rá, minden bizonnyal a teljesítmény is nőni fog, mert az egységnyi idő alatt beolvasott adatból több lesz a hasznos adat.

A WD első körben az 1, 1,5 és 2 Tbájtos Caviar GP meghajtókat frissítette, az új szállítmányok már Advanced Formattal készülnek; ezek típusszáma EARS-re végződik, a korábbi EADS helyett." :R

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#27933) harry válasza Neil Watts (#27925) üzenetére


harry
veterán

Valszeg ez az újraformázgatás lesz, de az elég p..csölős, mindent lementegetni, újrahúzni, áh. Miért jó, ha a linux a win után van? Akkor pont, hogy törölnöm kéne azt is, mert nem tudom nagyobb méretre állítani a win-es partíciót.
A wubi gagyiság :-P Van három ubuntu rendszer is környezetemben, valahogy 12gb helyfoglalással összesen... Hogy ezzel a winnel mi van, azt meg nem tudom, én nem nagyon használom, öcsém inkább, van rajta talán 5 nagyobb szoftver (bár azok sem a C:\ -n), nem mi kértük a windows-t, hogy legyen már nagyobb...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27934) cigam válasza Bengio (#27932) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Még hogy nem működik a marketing ...

Semmi különleges formázást nem igényel, csak a belső felépítésén változatattak. Ha megnézed a spec-ben is "csak" 2000,398 MB formázott kapacitást írnak.
Mennyi 2000.398/1024?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27935) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok!

Vistát használok és lefuttattam a Windows 7 Upgrade Advisort hogy megfelel-e a gép a vin7-re való frissítésnek.
Minden jó kivéve az Nvidia nforce System Management Controller.
Azaz igazság hogy nem vagyok annyira járatos a témában és halvány lila gőzöm nincs hogy ez micsoda illetve hogy hogyan tudnám frissíteni.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Zoli

(#27936) Laccoss válasza Bengio (#27927) üzenetére


Laccoss
addikt

Ahogy látom, jumperelni kell hozzá, nem?

wandor0930: Ha még az alaplapod típusát is leírnád, megmondhatjuk hogy van e hozzá nvidia win7es driver.

[ Szerkesztve ]

(#27937) wandor0930 válasza Laccoss (#27936) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Mint írtam gyökér vagyok a témában szóval ha hülyeséget írok bocs :)
neve fusi amilo Pa 2548(ez ugyebár a gép típusa is)
lapkakészlet:nvidia nforce 7xxxM-6x0M,AMD Hammer
Ha nem ez kell bocs, mondjátok hol találom a helyes adatokat

(#27938) cigam válasza harry (#27933) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem szokott torrentezni az öcsike/vagy te? Esetleg bentragadt jópár fájltöredék.

Nézd át a windirstat-al mi foglal ott sok helyet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27939) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Nemsokára újrarakom a WIN7-em,mivel megvolt a tanuló időszak,ami alatt megtanultam a rendszert használni.
A lényegi rész most jön:
Ha a BIOS-ban átállítom az IDE módról az adatátvitelt AHCI-re telepítés előtt,akkor nem lesz gond?Mármint a WIN7 már tudtommal tartalmazza az AHCI drivereket,nem úgy,mint az XP.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#27940) Fire/SOUL/CD válasza gooool (#27939) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem lesz gond az AHCI-ből, mivel a Vista/W7-el szállított pl hordozható gépeknél is az az alapbeállítás, illetve van olyan hordozható kütyü(már rég óta), ahol teljesen hiányzik a beállítási lehetőség(AHCI-n megy és sussz, BIOS-ban nem lehetr pl IDE-re állítani)

Ahogy írtad, telepítés előtt állítsd át. Ha csak nem szükséges, ne használd az alaplaphoz adott AHCI drivert, nagyon ritkán van rá szükség amúgy.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27941) harry válasza cigam (#27938) üzenetére


harry
veterán

TreeSize-zal néztem, ezért kérdeztem rá azokra a mappákra, amiket mondtam. Nincs szemét, ccleaner leszedi az ilyesmiket. Van talán 1gb a user mappa, 1gb pagefile, 5gb proramfiles (abból egy progi 1.5talán, a többi kisebb), és van a csodálatos 23gb-os win mappa, a korábban részletezett elosztás szerint.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27942) cigam válasza wandor0930 (#27937) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mivel hivatalosan csak vista támogatott rajta, ezért esetleges, hogy működik-e a W7.
Pl. a 3505-ösöm sem támogatja hivatalosan,nem is működik a wifi ki/be kapcsoló.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27943) gooool válasza Fire/SOUL/CD (#27940) üzenetére


gooool
őstag

Akkor jól gondoltam,köszönöm a megerősítést. :R
A lapomat teljes mértékben fel szokta ismerni a WIN7,gondolom az AHCI-vel sem lesz másképp.

Üdv, Balázs

(#27944) cigam válasza harry (#27941) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

a systemprofile-on belül hogyan néz ki a méreteloszlás? Mert láttam én ott mentett játékok könyvtárat is. (ide menti a játékállásokat?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27945) vans?


vans?
őstag

Valaki segítsen ki a bajból, mert nem merem lekapcsolni azóta a gépet, csak sleepbe megy...

Erről van szó, még mindig. :(

hábm bábm

(#27946) wandor0930 válasza cigam (#27942) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Be vagy kikapcsolni nem tudod?
A gép már mindenképp megérett egy újrarakásra, ezért gondoltam hogy kipróbálom.A vista rejtett partíción van szóval ha a frissítem és nem működik akkor elvileg még vissza tudom tenni a vistát ugye?Az a partíció nem tűnik el?

(#27947) Fire/SOUL/CD válasza gooool (#27943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Telepítéskor kiderül, ha látni fogod a HDD-t, akkor már nincs is gond. Ha nem látná, akkor kell beadagolni az alaplapi AHCI driver-t.
Az AHCI-nek egy fontos(de sokak által kevésbé ismert) tulajdonsága, hogy kibővített energiaprofilokat is támogat. Gyakran a nem AHCI-ben telepített Vista/W7-nél vannak "alvás" gondok(vagy le sem megy különböző alvás "típusokba", vagy onnan nem jön vissza)
(persze AHCI mellett is vannak/lehetnek alvásgondok)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#27948) harry válasza cigam (#27944) üzenetére


harry
veterán

Sok kis fájl, ~1600db, egészen 0,5MB-tól 80MB-ig (egy pár nagyobb, max 130), HTT......tmp névvel, ezek adnak ki 10gb-ot. Nem tudom amúgy, van-e fent játék, néhány talán... Inkább több ilyen gitáros/hang/zene szerkesztő progik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27949) gooool válasza Fire/SOUL/CD (#27947) üzenetére


gooool
őstag

Értem,akkor igencsak megéri azt az egy másodpercet az átállítása.
Meglátjuk hogy sikerül majd. :))

Üdv, Balázs

(#27950) cigam válasza wandor0930 (#27946) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A gépen van egy + gombsor, amivel a WiFi+Bt-t lehet ki/be kapcsolgatni, van egy böngésző, egy levelező indító, nomeg a ki/be kapcsoló.

XP alatt a "LaunchManager" keltette életre a rádiós eszközök ki/be kapcsolóját, és ezzel lehetett beállítani, hogy a másik 2 gomb melyik proramot indítsa el.
Mivel W7 alatt ez nem működik, így ezek a gombok nem "élnek"/ ill. nem módosíthatóak. Végülis nem zavar, mert BIOS-ban beállítható, hogy minden induláskor kapcsolja be a rádiós eszközöket, és menet közben nem szoktam ki/be kapcsolgatni. A másik 2 gombra meg az Explorer, ill. a LiveMail indul el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.