Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28501) RootRulez válasza Matthewsz (#28500) üzenetére


RootRulez
félisten

4GB rammal én épp ellenkezőleg, kikapcsolnám a lapozófájlt. :K Akkor gyorsul aztán igazán a rendszer, nem irkál a vinyóra (virtuális memória) Hanem a teljesen a ramot használja és ugye azért a gép gyorsabban ír/olvas ramból, mint vinyóról...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#28502) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a gond ez lenne, a kérdés pedig ez : A rendszergazda fiókomon jó Csak a normál fiókon nem. Van arra mód, hogy a normál fiókot resetelhessem?

(#28503) Sub-ZeRo válasza Matthewsz (#28500) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kikapcsolhatod, de biztos lesz majd olyan program, aminek kell majd a lapozófájl...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28504) Pubszon


Pubszon
veterán

#28482 valaki? :F

(#28501) RootRulez: Ő is azt kérdezte, hogy ha kikapcsolja. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28505) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#28504) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

UI: A rendszerpartíciót nem szokás megosztani, nem egészséges dolog... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28506) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#28505) üzenetére


Pubszon
veterán

Délután megnézem, köszi. :R
Amúgy a rendszer a C-n van, én pedig a D-t akarom megosztani. ;)
A másik kereséses kérdésre esetleg válasz?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28507) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#28506) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mármint pl jobb egér az asztalon és a poupban ott legyen a fájlok vagy mappák keresése lehetőség?

A Startmenüben miért nem jó? Vagy ez csak amolyan "extrém" ötlet? :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28508) Tosee válasza Pubszon (#28482) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Jobb klikk a meghajtón -> tulajdonságok -> megosztás fül -> speciális megosztás
- mappa megosztása elé pipa
- engedélyek -> mindenki -> teljes hozzáférés, vagy olvasás, ez rajtad áll!
Alkalmaz

Elvileg innentől már működnie kell!
Tűzfal vagy egyéb biztonsági szoftver nem korlátoz?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28509) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Az utóbbi 2 napban 2 fagyásom is volt. Itt volna róla a 2 PrintScreen:

Semmilyen driverhez nem nyúltam hónapok óta, Windows 7 x64 Professional van telepítve. 1 hete jöttem fel albérletbe, ahol jobb net van, így folyamatosan megy a letöltés amikor be van kapcsolva a gép. Kb a letöltés 3MB/sec a feltöltés 1MB/sec. Ezen kívül semmi nem változott a gép felhasználását illetően. Egyszer filmnézés közben fagyott, egyszer csak neten olvasgatás közben.

Mi lehet a hiba? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28510) Tosee válasza sanzi89 (#28509) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Szerintem itt hardverhiba lesz! De próbálkozz...

1. Frissítsd a számítógéphez csatlakoztatott eszközök drivereit
2. memóriateszt futtatása, lehetőleg ne win-alól (pl: memtest86, legalább 3-6 órát menjen, de az sem baj ha többet)
3. cpu tesztelése (pl: prime95, ennek is kell pár óra, teszt alatt figyelj a cpu hőmérsékletére)
3. cpu, ram, vga stb... hőmérsékletének ellenőrzése, hátha valami túlmelegszik

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28511) sanzi89 válasza Tosee (#28510) üzenetére


sanzi89
addikt

Valamiért a nagy forgalmat bolnyolító WiFi-re gyanakszok. Nekem egy ASUS M51VA notim van, szobatársamnak pedig ASUS N50VN. Mindkettőnknek Intel WiFi Link 5100-as Wifi kártyája van. Neki se volt 1 fagyása se egész nyáron, nekem se. Most, hogy nagy forgalmat bonyolítunk WiFi-n (kb folyamatosan 2-3MB/sec adatmozgás) neki is volt 1 hét alatt 2 kékhalála, meg nekem is. Szerintem valahol itt kellene problémát keresni, mivel nem hiszem, hogy ez véletlen.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28512) -Philip-


-Philip-
tag

Sziasztok!

Spéci problémám van, ami talán pici, de mégis fontos.

Win7 alatt futtatott DOS programmal szeretnék a PC Speakeren, azaz az alaplapra kötött hangszórón hangot produkálni :U

XP-n és egyéb régebbi oprendszeren simán működött, win7-nél néma. Természetesen google az én barátom is, kerestem is egy egész munkanapot, de a talált megoldás (system32\drivers\beep.sys régebbi, XP-sre cseréje) sem oldotta meg a gondom. Szinte "vakon", a hangokra hagyatkozva használok egy könyvelőprogramot, mióta nincs csipogás, megőrjít hogy nem tudom hol járok.. :O

Kérlek segítsetek nekem, ha valakinek van tippje, előre is köszönöm :R :R

- Rallymania -

(#28513) bobsys válasza -Philip- (#28512) üzenetére


bobsys
addikt

ez szerintem halott otlet a windows 7 nem engedi az appot kozvetlenul a hw-hoz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28514) csokoládé13


csokoládé13
tag

Hello!
Segítségre lenne szükségem! Tegnap feltelepítettem a laptopomra a W7-et, de az internet sehogy nem akar működni (kábel net (TARR), közvetlen modemről). Nem azonosított hálózatot jelez, illetve a hálózati diagnosztika lefuttatása után: "A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP- konfigurációval" szöveget írja ki.
Itt egy kép is, hátha ez mond Nektek valamit!
,
Előre is köszönöm a segítséget!

(#28515) Fire/SOUL/CD válasza csokoládé13 (#28514) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, nem kapsz IP-t. Amit most látsz adatok(egyes adatok), az annak az eszköznek az adatai, aminek ki kellene osztani az IP-t (többek közt).

Húzd ki egy időre a modemet, majd próba...
Ha más változás nem történt a gépben(semmilyen hálózati eszköz nem módosult), csak az hogy most W7-et telepítettél és a hiba továbbra is fennáll, akkor fel kell venni a kapcsolatot a szolgáltatóval...
(Lehet, hogy csak egy szerencsétlen egybeesés, hogy pont akkor van valami karbantartás stb, amikor a W7-et felraktad) :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28516) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Windows 7 licenszelési kérdésem lenne:
Szeretnék venni egy notebookot (Lenovo T410) de tiszta WIN7 kellen rá, ezalatt azt értem hogy nem a gyári image-t szeretném hasznáni mert az felrak mindenféle szart is ami nem kell. A kérdés az lenne hogy a "gyári" win7 licensz az érvényes-e arra
az esetre ha egy original OEM WIN7 cd-ről újratelepítem a cuccot?
Rohadt vicces lenne hogy gyakorlatilag 2x kellene megvennem az operndszert hogy rendesen használni tudjam.
Sajnos az IBM-től nem kaptam egyértelmű választ.
Nem kalózmegoldások érdekelnek, az kell hogy a win7 rendesen aktiválva legyen.
Köszönöm,
Üdv,
A

(#28517) sanzi89 válasza atus72 (#28516) üzenetére


sanzi89
addikt

Elméletileg a serial van hozzárendelve a géphez, nem a konkrét telepítőlemez, így ha bárhonnan szerzel megfelelő telepítőlemezt és az elfogadja a serialod akkor szerintem rendben van. De ez csak józan paraszti ész, majd a szakik javítanak ha kell.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28518) bobsys válasza atus72 (#28516) üzenetére


bobsys
addikt

a windows 7 szamla es a gepen levo matrica igazolja a software eredetiseget, az hogy mirol telepited senkit nem erdekel

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28519) Matthewsz válasza RootRulez (#28501) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Én is ezt írtam, vagy félreérthető valami? :DDD

(#28503) Sub-ZeRo: OK, bár nem futtatok túl komoly dolgokat, meg mint írtam, mindig mindent bezárok... :)

(#28520) atus72 válasza bobsys (#28518) üzenetére


atus72
senior tag

akkor nem értetted a kérdést teljesen.
Nincs windowsról számlám mert az a géppel együtt jön a sok gyári szoftverrel együtt ami meg nem kellene.
Tehát van számlám a laptopról, meg van a gép alján egy matrica de az se nem OEM se nem RETAIL verzió...
Egyébként beszéltem a Microsoft-al és úgy tűnik nincs erre megoldás, azt javasolta hogy vegyem meg oprendszer nélkül, erre megkérdeztem hogy mégis hol?
Gyakorlatilag úgy tűnik az egyetlen HIVATALOS út hogy veszel még egy OEM WIN7-t... :C Gratulálok a Lenovonak és a Microsoftnak is, de a legtöbb laptopgyártónál ugyanez a helyzet...
Ezekután akar a halál tiszta legális szoftvert... :)

[ Szerkesztve ]

(#28521) csokoládé13 válasza Fire/SOUL/CD (#28515) üzenetére


csokoládé13
tag

Köszi a gyors választ!
Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj! Két laptopom van, az egyikbe csak bedugom a kábelt és megy a net, a másik amit tegnap tettem újra (tisztaszoftveres-nem buhera W7) azon sehogy nem működik, már mindenfélét próbáltam. Szerintem nem a modemnél, illetve szolgáltatónál kell keresni a hibát.
Egyéb ötlet?

(#28522) atus72 válasza sanzi89 (#28517) üzenetére


atus72
senior tag

Nem az a kérdés hogy megtudom-e oldani hogy működjön az újrainstallálás/aktiválás hanem hogy van-e olyan megoldás a teljes oem újrainstallra amit ha ellenőriznének akkor jogtiszta lenne?

[ Szerkesztve ]

(#28523) DeFranco válasza atus72 (#28522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon-nagyon csodálkoznék, ha a matrica megléte nem lenne elegendő a win7 legalitásához. Lehet egy sima adatvesztésed is, amikor elszáll a recovery partíció. Gyári OEM lemez aktiválva a matricán levő kóddal szerintem tökéletesen megfelelő.

(#28524) Fire/SOUL/CD válasza csokoládé13 (#28521) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen laptopról van szó pontosan? A LAN-hoz van gyári W7-es driver(x86 vagy x64), ha igen, azt feltelepítetted?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28525) bobsys válasza atus72 (#28520) üzenetére


bobsys
addikt

pontosan ezt jelenti az oem konstrukcio, hogy a gep es az os egy egeszet alkot
tehat elrakod a szamlat a notebookrol a matrica meg ra van ragsztva, oszt ennyi

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28526) atus72 válasza DeFranco (#28523) üzenetére


atus72
senior tag

"Nagyon-nagyon csodálkoznék, ha a matrica megléte nem lenne elegendő a win7 legalitásához. Lehet egy sima adatvesztésed is, amikor elszáll a recovery partíció.
Gyári OEM lemez aktiválva a matricán levő kóddal szerintem tökéletesen megfelelő."

Ha adavesztésem van akkor az evidens hogy a Lenovo-hoz beballagva pótolják nekem a cuccot de az megint csak a gyári image lesz nem original WIN7 install disk!

Egyszerűen nem értem ezt a szarakodást, nem értem hogy kinek okoznék kárt azzal hogy nem a gyári szoftvereket kérem hanem az eredeti szűz win7installt...
Egyébként úgy döntöttem hogy leszarom az egészet, felrakom a gyári cuccot beaktiválom,valahogy lementem az aktivációt és újrainstallálom.... csak ez szánalmas hogy erre nincs hivatalos megoldás anélkül hogy 2x megvegyem az oprendszert...

(#28527) atus72 válasza bobsys (#28525) üzenetére


atus72
senior tag

tévedsz, de ha gondolod akkor hívd fel az IBM-t meg a Microsoft-ot aztán csodálkozni fogsz...

[ Szerkesztve ]

(#28528) atus72 válasza atus72 (#28527) üzenetére


atus72
senior tag

amit kapsz a laptophoz az nem oem hanem presintalled oprendszer, nem ugyanaz a kettő mások a licenszkulcsok is...

(#28529) Gabás válasza atus72 (#28528) üzenetére


Gabás
addikt

de, oem, csak más formában telepítik, és persze más az ára is. A többek által leírt válasz érvényes, de ha te jobban tudod, nem értem, miért kérded:) No meg azt sem, hogy mit vártál a Microsofttól, azt, hogy azt mondják, persze, töltsd csak le nyugodtan valahonnan?:)

(#28530) bobsys válasza atus72 (#28527) üzenetére


bobsys
addikt

Klikk license felteleket olvasd el
es egyben javitanam magamat is mert, nem kell szamla az eredetiseghez csak a matrica aminek a gepre ragasztva kell lennie

"15. PROOF OF LICENSE.
Genuine Proof of License. If you acquired the software on a computer, or on a disc or other
media, a genuine Microsoft Certificate of Authenticity label with a genuine copy of the software identifies licensed software. To be valid, this label must be affixed to the computer or appear on the manufacturer’s or installer’s packaging. If you receive the label separately, it is invalid. You should keep label on the computer or the packaging that has the label on it to prove that you are licensed to use the software. If the computer comes with more than one genuine Certificate of Authenticity label, you may use each version of the software identified on those labels."

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28531) atus72 válasza bobsys (#28530) üzenetére


atus72
senior tag

ugye ezt nem gondolod komolyan, tehát ha lopok egy matricát akkor attól legális lesz a windows a gépemen mert ráragasztom?

(#28532) Gabás válasza atus72 (#28531) üzenetére


Gabás
addikt

"If you receive the label separately, it is invalid."

(#28533) atus72 válasza Gabás (#28529) üzenetére


atus72
senior tag

itt olvasgathatsz az OEM licenszekről...
[link]
Nem kötözködöm hanem a megoldást keresem....
Igen azt a választ vártam, egyszer megvettem a laptopot oprendszerrel miért ne telepíthetném újra ugyanazt a verziót egy original win7 lemezről?

(#28534) bobsys válasza atus72 (#28533) üzenetére


bobsys
addikt

telepitheted barhonnan ezt magyarazzuk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28535) atus72 válasza bobsys (#28534) üzenetére


atus72
senior tag

feladtam...

(#28536) bobsys válasza atus72 (#28535) üzenetére


bobsys
addikt

nem muszaj nekunk elhinni, de a microsoft oldalan levo hivatalos ms license felteteleket hidd mar el (magyarul is letoltheto)
amit linkeltel az pedig a termek kulcsok besorolasarol szol nem arrol, hogy mikor eredeti egy oem windows

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28537) bubogabor


bubogabor
tag

Sziasztok a segitségeteket szeretnem kerni digi netem van dinmikus ip vel nincs ruterem wifim idöközönként bejon magátol egy uj hálozat mshome.net 192.168.1 es ip cimmel registrybe is bekerul ha kitorlom az eredeti digis kapcsolatom akkor is ott marad ez a halozat mitol lehet ez valakihez csatlakozok de hogyan? most rendben van van egy széllessávu kapcsolatom es egy nem azonositot halozat és a halokartyám ipv4 es kiszolgálojába is beirja magát

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#28538) Garf.


Garf.
tag

Valaki tud ebbe segiteni? [link]
Köszi Üdv. Garf.

(#28539) spuros válasza Garf. (#28493) üzenetére


spuros
őstag

Szerintem azt csak vmi Tweak programmal lehet.. Legalábbis szerintem.

(#28540) spuros


spuros
őstag

Találkoztatok olyan problémával, hogy nem túl hosszú használat közben (max 2-3 óra) a rendszer elkezd beakadozni..
Értem ez alatt, hogy a flash tartalmak (a Chrome-ban), videók (VLC-ben) szaggatottan jelennek meg.. Egy restart után pedig olajozott minden (egy darabig).. Aztán egy idő után megint.. Ja a rendszer egy Win7 Home Premium 64-es.. A konfig egy C2D E7500 4 Gb ram és agy Gainward 9800GT 1Gb memóriával.. Kb. 2 hónapos windows telepítéssel.. Vagy talán még annyi sincs.

Egy másik anomália a téridőben pedig tegnap este jelentkezett. A gépem nem kapcsolja be a monitort.. Mire kitapasztaltam mi lehet a gixer megőszültem. Rájöttem, ha nem akar bekapcsolni a monitor és csak a vga pörög maxon (mert amint a win elkezd tölteni az leszabályozza a ventit) akkor az egyik memória modult kiveszem meg visszateszem (persze kikapcsolt állapotban) uána rendszerint bekapcsol, betölt.. Lehet ez memória hiba? Érdemes egy memtest-et ráadnom éjjelre?

[ Szerkesztve ]

(#28541) Sub-ZeRo válasza spuros (#28540) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdemes. Nagy valószínűséggel hardver hibád van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28542) bobsys válasza Garf. (#28538) üzenetére


bobsys
addikt

[link]
ennyi, merthogy ilyen opcio gyarilag nincsen benne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28543) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Én is jövök egy olyan találkoztatok már... kérdéssel:

3 különböző gépnél is azonos hibajelenségre akadtam és nem tudom az okát. Win7 32bites oprendszer ASUS P45-s alaplapok esetében alvó állapotban annyira lefagy, hogy csak BIOS reset után tudom elindítani a gépet. Amíg ezt nem csinálom meg, nincs kép, csak a ventik pörögnek, se csippanás se semmi.

Ötlet?

(#28544) Sub-ZeRo válasza Heffi (#28543) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios update ha nem a legújabb. Amúgy egy jól beállított biossal nem szabadna ilyet tennie. De egy update lehet, hogy helyre rakja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28545) bpx válasza atus72 (#28520) üzenetére


bpx
őstag

és arra ugye nem is gondoltál, hogy lehet azt a pár dolgot uninstallálni is?

Lenovo notebookom van, Win7 64bit HP-mal
letöltöttem egy érintetlen msdn 64bit HP-ot, viszont azt nem tudtam aktiválni a matricán levő kóddal
maradt az eredeti, a számomra felesleges dolgokat töröltem, és láss csodát, kibírtam

(#28546) Garf. válasza bobsys (#28542) üzenetére


Garf.
tag

Köszi

(#28547) Heffi válasza Sub-ZeRo (#28544) üzenetére


Heffi
őstag

Mindig a legfrissebbet tettem rá, de a P5Q-E-hez már nem igazán adnak ki újat Asusék. A másik lap P5Q pro Turbo, azon is a legújabb Bios van.

Nem lehet, hogy valmi rossz illesztő akadályozza az ébresztést? Lehet, hogy már az alvó állapotba kerülés sem zajlik le tökéletesen.

(#28548) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, megint van gondom :D

Itt ahogy azt röviden leírtam, a Nortonos gépet újratelepítettem. Azóta ,hiába csatlakozik fel mind a kettő az otthoni csoporthoz. Nem igaázn jön össze a dolog.

Látja egymást a két gép, de most újabban a belépési azonosítóimat kéri, amit egyébként nem is fogad el.

Gondolom az Outpost okozza.

Az Outpostot ki is kellett kapcsolnom, mert különben ez fogad :

(#28549) Daffni2 válasza Heffi (#28543) üzenetére


Daffni2
addikt

A BIOS-ban a Power Menu-ben a Suspend Mode mire van állítva?

"Aki ad,az nyer"

(#28550) Heffi válasza Daffni2 (#28549) üzenetére


Heffi
őstag

Látod megfogtál. Ez az érték a gyári alapbeállításon van hagyva, de őszintén megmondom, nem tudom mi az.

Mi is ez a Suspend Mode?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.