Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2151) sfdrakex válasza Joe bácsi (#2150) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindengond nélkül menni fog, ismerősöm 2800+ bartonján 1 giga ddr rammal simán megy 9600 os ati videókarival.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2152) Sub-ZeRo válasza Gabás (#2149) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2153) Chandler


Chandler
senior tag

Hali

Egy 2ghz-es C2D + 2gb rammal rendelkező gépre windows 7-et vagy vistát ajánlott rakni? W7-nek elég 2 gb ram?

(#2154) nfsu17 válasza Joe bácsi (#2150) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem 1GB ddr ram, 256mb vidkari, 4 winch., köztük 2 ata, és az ata-n van a w7, a64 3000+, most tettem fel a 64 bit-es ultimate-t és röccenés nélkül megy. Sokkal gyorsabb, mint a szanaszét töredezett xp-m (jó, mondjuk érthető is).

Az aero esetleg néha ki fog kapcsolni, pl nekem 720p-s hd videóknál, ahol a proci 80-90% körül megy, ilyenkor kiveszi az aerot, de a videó megy tovább...bezárásnál meg visszajön az aero.

Szóval jó a w7, eddig nagyon is.

(#2155) Joe bácsi válasza nfsu17 (#2154) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:R
Mi az az aero? :F

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2156) sfdrakex válasza Joe bácsi (#2155) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha megy az angol itt olvashatsz róla.

Itt pedig windows 7 aero képekben.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2157) SzalaiG válasza pzstm (#2090) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hy!

Ok. De nem nekem kell. Az egyik hölgy ismerősömnek.
Azért kérdeztem, h van e Xp-re Win7 skin. Ha igen dobjon valaki egy linket!

Please! :)

(#2158) Joe bácsi válasza sfdrakex (#2156) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Kössz, de ezzel nem lettem okosabb. Az angol nem megy.
Az ablakhoz van vmi köze, de nem értem. Kicsik a képek.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#2159) sfdrakex válasza SzalaiG (#2157) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

tessék

Itt pedig még több.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2160) sfdrakex válasza Joe bácsi (#2158) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Magyarul

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2161) Morden24 válasza Chandler (#2153) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tökéletes lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#2162) sfdrakex válasza Chandler (#2153) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistát ne Win7 gyorsabb jobb. Ha tervezel még 2 giga ramot akkor pedig a 64 bitest, én is 2 gigával 64 bitest használok tökéletes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2163) need


need
addikt

Üdv..

kérdeztem már a DIGI LAN totyikban de nem jutottam semmire..
PPoE hálozatrol lenne szó olyan mint az ADSL betárcsázós xarság!

élénken érdekelne hogy mit hogyan kell beálitani a win 7 alatt hogy a net kapcsolatott ne legyen bontva..! pedig be van téve a SOHA

ha kb 20 perig úgy marad a gép lemászik a hálózatrol és az istennek sem hajlandó vissza menni csak újra indulás segít..! ez is SOHA rá van álítva...

a másik hogy ez van ha lenyomom a suspend gombot akkor sem talál vissza a hálózatba hiába irom be a jelszót meg mindent..
itt is csak az ujra indulás segít..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2164) #72042496 válasza kutga (#2143) üzenetére


#72042496
törölt tag

Privát akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2165) strebacom


strebacom
senior tag

Egy tanácsot szeretnék kérdezni az energia gazdálkodással kapcsolatban,befolyásolja e a rendszer teljesítményét, mondjuk játék alatt, ha energiatak. módban van, annyit látok hogy nem emeli fel a rendszer a proci órajelét, kiegyensúlyozottban gyakran felelemelte, ha például egy regcleanert futtattam.....
Köszi!!!
:R

(#2166) Clemi


Clemi
veterán

A sokadik hasonló hsz után, úgy látom a DIGI féle internet nagyívben kerülendő. A T-Kábel féle kábelmodemes, meg routeres verzió érdekes módon mindíg jó, nem esik le a sebessége, nem mászik le a netről, és sleep után is azonnal van kapcsolat,
Tudom, ezzel a hsz-el nem sokra megy az, akinek ilyen baja van, viszont lenne feléjük egy javaslatom! Én legalábbis ezt csinlánám az tuti!

Javaslom az adott szolgáltatót cseszegetni a hiba miatt! Találják ki ŐK mi a bibi, merthogy nem a W7-al az tuti! Ha máshogy nem megy, hát ki kell hívni a szervízt 2-3 naponta, majdcsak megunják, és csinálnak valamit, hogy működjön is a rendszerük rendesen, úgy ahogy annak mennie kell, és ezt kapja a felhasználó, amiért fizet.

(#2167) need válasza Clemi (#2166) üzenetére


need
addikt

ez mind nagyon szép és jó sajnos ettöl nem lettem okosabb :O

de vegyük figyelembe hogy

1.DIGI féle internet nagyívben kerülendő ahol lax azzal kell beérni ami van ha volna más és kedvezöbb akkor azt használnám igy csak azt a lehetőséget tudom kihasználni ami van!

2.Javaslom az adott szolgáltatót cseszegetni a hiba miatt!
Tutommal a diginek nincs külön olyan szeve ami ezekkel a hibákkal fogalkozna amit elérhetek hogy mi legyen a mail címemen a nick nevem!

3.hát ki kell hívni a szervízt 2-3 naponta a 2. ban leirtak miatt mint emlitettem ez nem müxik de ha még is oda téved 1 macska Jancsi akkor azt mondja az op rendszer a xar
és kb ennyi..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2168) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali
Hogyan tudom visszaállitani a win7 indito menüjét?
Mert most a gépemen win7 és linux van.Tehát a linuxot likvidálni szeretném.
Xp-nél okés.De win7-nél hogyan müködik?
Vagyis a hiren-s boot cd megoldja ezt is?

(#2169) Locsi válasza need (#2167) üzenetére


Locsi
senior tag

Én is digit haszálok, 30/20-ast, egy tplink 542-es routerrel, és rtm 7-el. Teljesen hibátlan.

(#2170) SzalaiG válasza sfdrakex (#2159) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! Erre gondoltam. :)

(#2171) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Hogy tudok digitálisan nem aláírt drivert telepíteni? DRM driverről lenne szó.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2172) kraftxld válasza V.Stryker (#2171) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2173) sfdrakex válasza strebacom (#2165) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem emeli fel az órajelet nem fog menni olyan jól a játék mint normál órajelen, lehet el se indul. Szóval ha spórolsz ne játsz:D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2174) Steelmanus válasza need (#2163) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak azt szeretnem kerdezni - mert gondolom vannak szomszedok - hogy azoknak is vannak hasonlo gondjaik? Kiprobaltad mas op.renszerrel is? Es itt jon a kepbe a logikus gondolkodas ha mar egyszer felepult a halozat es mukodik 20 percig az azt jelenti hogy a halozat fentartasaert mar tobbbszor volt kerelem es az teljesitve is lett igy a szolgaltato eleget tett mert tartotta a halot. Ha ritmikusan mindig azonos idoben tortenik a hiba akkor a klienst kell ellenorizni vagyis a gepedet fokent azert mert a sleep modbol valo visszateresert aztan mar tenyleg a kliens felel. Siman megy a gepbe a kabel vagy router van elotte?

(#2175) Steelmanus válasza strebacom (#2165) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tessek beallitani az Energiagazdalkodasi lehetosegek-nel mert alapesetben a proci hutese passzivra van allitva gondolom ezert nem engedi felemelni az orajelet, Kiegyensulyozott modban pedig a hutes aktiv. Szerintem az Energiatakarekos laptopokhoz van kalkulalva hogy minnel tovabb birjak szuflaval az akkumulatorok, viszont ha bealltod akkor majdnem ott vagy ahol a Kiegyensulyozott.

(#2176) need válasza Locsi (#2169) üzenetére


need
addikt

végül is routerrel rövidre lehet zárni a dolgokat arra jöttem rá mivel az fix és nem kacsolódik le a hálozatrol
a gép készenléti állapotból a fix routerhez kapcsolódik amin ugye van net!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2177) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valakinek lenne ötlete a hoz hogy a Win7 32bit rendszerem bekapcsolásnál miért nem hajlandó rögtön net kapcsolatot létesíteni? Nincs hálózati hozzá férés címszóval egy felkiáltó jel és vagy 5 perc múlva magától helyre állítja a kapcsolatot. :W

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2178) kraftxld válasza ludla (#2177) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit bővebben?
Milyen net, modem, router, switch, ip konfiguráció?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2179) V.Stryker válasza kraftxld (#2172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, este megpróbálom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2180) ludla válasza kraftxld (#2178) üzenetére


ludla
őstag

Köszi a segítséget. Előbb kérdeztem mint hogy meg néztem volna hogy, melyik driver van fent és amit a windows szedett le az volt a gond, a frissebb driver megoldotta a gondom. :B

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2181) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

És itt van a legújabb: Windows 7 Extreme Edition x86-2009.
Csak extrém idióta felhasználóknak. :))

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2182) sfdrakex válasza < CyberBob > (#2181) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

hol? hol? hol? Linket kell! :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2183) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Megint én.

Próbálgatom még a régi rendszeren a telepítgetést, hogy az újat pöpecül megtudjam csinálni.

Na de amikor kérdezi, hogy hova települjön a w7 akkor van egy kis gondom.

Adott egy ezeréves ATA Samsung w. 3 felé particionálva. A 20GB-os részt a telepítéskor szerettem volna kettészedni. Ezért nyomtam volna a kiterjesztés (extend) gombra, na de az inaktív volt, és így nem tudtam rákattanni. Szóval maradt a 20GB egyben. A 48GB-os partíciót sem volt hajlandó szétszedni.
kép

A kérdésem az, hogy HA majd az új 1000GB-os SATAII-es hdd-re fogom telepíteni a w7-et, akkor ennél a pontál a képen látható 20GB helyett ugye 1000GB körüli értéket fogok látni.
De egy formázatlan hdd esetén csak aktív a kiterjesztés lehetőség, nem? Mert én 200GB-ot szeretnék az oprendszernek majd elkülöníteni, nem az egész 1TB-ot.

Tehát most sem bénáztam semmit, nem? Csak a formázott hdd-t már nem akarta tovább bontani.

Vagy mi lett volna a megoldás? :F :R

(#2184) ANT válasza nfsu17 (#2183) üzenetére


ANT
őstag

Mit bonyolítod? Win7 telepítőjével létrehozod a rendszernek szánt partíciót, formázod, telepítesz. A maradékot meg kedvedre faragod majd az op.rendszer alól.

Amúgy mintha fogalomzavar is lenne nálad. Ha ketté akarsz szedni egy partíciót, az miért kiterjesztés? Szvsz a kiterjesztés inkább a partíciók egyesítése. :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2185) nfsu17 válasza ANT (#2184) üzenetére


nfsu17
veterán

Bocs. :U
Azért kérdezem, mert nem vagyok otthon ebben.

Innen vettem, ez meg angol és lehetnek benne félrefordítások általam.

Akkor most melyik gombbal hozom létre a formázatlan hdd-ből a rendszernek szánt részt? :B

(#2186) Tibro5 válasza nfsu17 (#2185) üzenetére


Tibro5
senior tag

a New gombbal tudsz létrehozni particiót, aztán megadhatod, hogy mekkora legyen

(#2187) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Kellene egy kicsit "lite"-olt Windows 7. Annó az XP korában próbálkozgattam a dologgal, de néha nagyobb probléma történt, mintha hozzá sem nyúltam volna. Mindezek mellett az eredmény is kétséges volt.

Van-e olyan progi ami aránylag biztonságosan alkalmazható illetve valami kicsit bővebb, részletesebb leírás annál, hogy vegyük ki a pipát az elől ami nem kell.

Ilyen dolgokat kellene kiszedni: Media Center, Szülői felügyelet, Kisegítő lehetőségek, stb. Egyszóval olyan dolgok ami egy áltlagos PC használónak nem fog kelleni soha.

A kérdésem második része, hogy a Windows - elméletileg - fog-e bármilyen mértékben gyorsulni egy ilyen beavatkozás után? Az, hogy 200mb-al kevesebbet foglal a C-n nagyon nem érdekel, inkább a rendszer fürgesége, a háttérben futó folyamatok ritkítása lenne a cél.

A kérdésem harmadik része, hogy az egyes Windows típusok között van-e észletlhető teljesítménybéli különbség?

Köszi előre is!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2188) lala42 válasza nfsu17 (#2185) üzenetére


lala42
őstag

A 20 Gb-.s partición? lemezen semelyikkel. Ott az a lemez annyira kicsi, hogy nem lehet darabolni win7 alatt. (a rendszer lemezigénye kb annyi, hogy nem tudod feldarabolni.) Majd az új lemez (1 Tb-os) engedi. Ahogy az utánam szóló is mondta new gomb és a maradékot majd később osztod, szorzod, ahogy lelked kívánja. :R

#2187) sanzi89
E kérdés második része érdeklődésemet is felkeltette. Igaz itt még nem nértem az inf könyvtár sysoc.inf fájl szerkeszthetőségét. Talán nincs is. ( gondolok itt a hide bejegyzések eltávolítására.)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2189) Barthezz2 válasza sanzi89 (#2187) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Annó az XP korában próbálkozgattam a dologgal, de néha nagyobb probléma történt, mintha hozzá sem nyúltam volna. Mindezek mellett az eredmény is kétséges volt.

Ezen mondatodat megfontolva szerintem most hagyd abba az egészet, míg még el sem kezdted, ha jót akarsz magadnak..
Azzal, hogy kigyomlálod fele cuccot, sebességben nem nyersz semmit(amugy nem értem mért kell még ezen gyorsítani :U ), csak saját magadnak okozol kellemetlenségeket, ahogy írtad az xp-vel kapcsolatban is. Amúgy meg egy csomó dolgot ki lehet szedni gyárilag is a win telepítés után, arról nem beszélve, hogy olyan verzió is van, amibe eleve bent sincs egypár dolog(pl media center)

Everybody lies.

(#2190) virkir válasza sanzi89 (#2187) üzenetére


virkir
veterán

Első mondatodban benne a válasz arra, hogy mennyi értelme van lite verzióknak.
Nem kell külön program, benne van windows features/ windows szolgáltatások ki be kapcsolása címen.
Gyakorlatilag ne fog semmit sem gyorsulni ha letiltod ezeket a dolgokat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2191) Morden24 válasza sanzi89 (#2187) üzenetére


Morden24
nagyúr

A kérdésem második része, hogy a Windows - elméletileg - fog-e bármilyen mértékben gyorsulni egy ilyen beavatkozás után?

Szerinted fog gyorsulni, ha felszabadítasz párszáz mega helyet? Gondold végig logikusan... de segítek: nem.

az egyes Windows típusok között van-e észletlhető teljesítménybéli különbség?

Nincsen, max. a hdd helyfoglalás.

Mellesleg Miedia Center stb. kivételéhez tökéletesen elég, ha beírod a futtatásba, hogy Windows Features, és kiveszed, ami nem kell.

Ha "lite"-olt Windows 7-et akrasz, akkor vagy válts kisebb kiadásra, vagy használj másik oprendszert.

Ha meg mindenképpen bütykölni akarsz, akkor a Windows AIK-t nézd meg. Elég sok dokumentáció is van hozzá, de azt fel kell fognod, hogy ez nem bohóckodásra való. Aki "ki akarja szedni a pipákat", annak értenie kell ahhoz, amit csinál. Nem, nem lesz olyan leírás, hogy mi elől vegyél ki pipát. Mindennek utána kell nézned, és ki kell találnod, hogy mi kell neked, mi nem.

Egyébként még egyszer mondom: gyorsítani nem fogsz semmin. Nyerhetsz néhány mega helyet, esetleg pár mega memóriát. Szart sem fog érni, de legalább lehet, hogy valamit tönkrevágsz, akkor aztán villámgyors rendszered lesz, csak nem fog működni.

Sectumsempra - For Enemies

(#2192) sfdrakex válasza sanzi89 (#2187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Media center ha nem fut nem lassít szülői felügyelet szintén, ha ezeket kigyomlálod a C-n lesz több helyed mást nem érsz el vele, ha jobban beletursz instabil lesz a rendszer majd csodálkozol mi miért nem fut. Jobb nem piszkálni. Amit lehet uninstall vagy kiszeded a pipát ahogy előttem is írták.

Szerk.:
Hopp nem láttam de megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2193) fsb1000 válasza Clemi (#2166) üzenetére


fsb1000
nagyúr

" a DIGI féle internet nagyívben kerülendő"

Miért? Mi a gond vele?

(#2194) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali!
vadonatúj w7 64 van telepítve,messenger valamiért akad az ati tray tools-al,ha az ATT-nek és az msn-nek a rendszerrel való indulása van beállítva,nem tölti be a messengert.Ha az ATT-t akkor indítom amikor már felállt a rendszer és az msn,akkor már megy mind a 2.Mi lehet a bibi,mert 7100 RC-n simán mentek együtt :W .Nincs buherálva 30 napos próba verzió,esetleg valaki járt már így?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2195) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémával találkoztam h dvd írásakor(bármely íróproginál) a 16x-os dvdre 4-5x-sen ír!Xp-nél nem jelentkezett ilyen jellegü probléma!
Windows 7 64bites rendszer van fent!
Vki tapasztalt már ilyet?

(#2196) sfdrakex válasza droti25 (#2195) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen vinyórol irsz? Nem tördezett? Töltesz rá? Másolásnál ha arról a vinyórol másolsz máshova gyors?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2197) bpx válasza droti25 (#2195) üzenetére


bpx
őstag

ilyet én csak akkor tapasztaltam, amikor vmi gyenge minőségű noname lemezre írtam, és magától visszavette a tempót

(#2198) sfdrakex válasza tigipuf (#2194) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MSN is és ATT is legfrissebb?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2199) csavar


csavar
csendes tag

Üdv!

Most vásároltam egy notebookot, de nem adtak hozzá telepítő lemezt.(Csak lehetőség van recovery dvd-t készíteni, ami törli az összes partíciót :( )

Kérdésem az h lehet vásrolni legális telepítő lemezt? Mennyiért? Legális kulcsom persze van. Esetleg van lehetőség MS-től legálisan letölteni aa Win 7 home premiumot és kiírni a dvd-re?

Köszönöm

(#2200) sfdrakex válasza csavar (#2199) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van legláis home premium kulcsod, letöltesz egyet és azzal tudod telepíteni, bár nem tudom milyened van rajta gondolom oem aminél kérdés hányszor aktiválható, lehet jobban járnál a friss szűz rendszer leghostolásával. Vásárolni pedig persze hoyg tudsz bármely szmtechboltban kapható a win7 de auchanban tescoban is. depo kiadja hol mennyi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.