Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2301) Amarth


Amarth
aktív tag

Üdv!
Megmondaná valaki h hol tárolja a W7 a theme file-okat?

Köszönöm!

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2302) G.F. válasza Steelmanus (#1868) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én speciel a dokumentum mappába tettem a TC .ini fájljait, ami külön partición van. Így elvileg nem veszik el. A TC, telepítés közben meg rákérdez, hogy honnan olvassa be ezeket a fájlokat...

(Kicsit elmaradtam, bocs a késői válaszért)

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#2303) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
A 32 bites verzió látja 4giga feletti memória mennyiséget?

(#2304) G.F. válasza csongi (#2303) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem

-gf-

(#2305) Sub-ZeRo válasza csongi (#2303) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

összesen csak 3,5 gigát lát

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2306) g.gergo válasza Amarth (#2301) üzenetére


g.gergo
senior tag

C:\Windows\Resources\Themes

(#2307) csongi


csongi
veterán

Hmm. Van egy noti amibe 2*2gb memória van plusz 512 elkülönítve a vga-nak. 4Gb lát a rendszer. A rendszer memóriából csippent le 512-öt vagy külön tudja kezelni? és meg van mind a 4.5Gb összesen?

(#2308) Amarth válasza g.gergo (#2306) üzenetére


Amarth
aktív tag

Köszönöm!

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#2309) Sub-ZeRo válasza csongi (#2307) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hát ha a vga a ramokból veszi az 512-őt akkor csak 4 gigát lát...
ha a 4 giga mellé van olyan vga aminek külön ramja van, akkor látja a 4,5 gigát...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2310) Lpat01


Lpat01
csendes tag

Helo!

Routeren keresztül megoldott hálozat van itthon, amire a laposom(t400) wireless csatlakozik, a 2 asztali gép meg kábelen van rádugva. Az az asztali gép amelyik ugyanolyan csoportba van ( Workgroup ) mint a noti, az látja a notit a hálón de nem tud belépni. A laposom meg nem látja egyik gépet se, így nem tudok dokumentumokat róla másolgatni ide-oda.

Windows 7 van a laptopon, a többin meg XP.

Valaki tud segíteni?

(#2311) need


need
addikt

sziasztok..

1x már + lett de most +int nem találom..:(

arrol lenne szó hogy a netet csak manuálisan tudom elinditani parancs ikonbol.. Digi utp

hogyan lehetne ezt a parancsikont hozzá rendelni win 7 automatikus indulásnál ezt is betöltse ill. az ott lévő nem jól beálitott inditót kivenni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2312) Morden24 válasza csongi (#2307) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na tisztázzuk: a 32bites Windows 4Gb memóriát tud megcímezni. Egy grammal sem többet.
Ebben benne van a fizikai memória, a vga memória, a hdd-k cache-e meg egyebek.

Namármost, ha neked van egy notebookod, ami rendelkezik 4Gb rammal, illetve 512 dedikált vga rammal, akkor a következő lesz a helyzet: a vga megkapja a maga külön 512 ramját, ergo már csak 3,5Gb-d marad. Ebből még lejönnek a minimális dolgok (előbb említett cache-ek stb.), és így lesz egy végeredményed valahol 3 és fél giga környékén.

Tehát a válasz: a 4,5Gb NEM LESZ MEG SOHA 32bites Windows-on, mivel 4Gb fölött nem tud címezni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2313) sfdrakex válasza need (#2311) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd be inditopultba a startmenüben

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2314) need válasza sfdrakex (#2313) üzenetére


need
addikt

ok..:)

de hol találom hogy milyen eszközöket..programokat tölt be induláskor...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2315) Morden24 válasza need (#2314) üzenetére


Morden24
nagyúr

msconfig

Sectumsempra - For Enemies

(#2316) need válasza Morden24 (#2315) üzenetére


need
addikt

:R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2317) canniball


canniball
nagyúr

Tegnap én is felraktam, hogy ismerkedjünk; XP után kicsit kuszának tűnik de azért néhány beállítást sikerült elővarázsolnom, van viszont pár amit nem úgyhogy azt hiszem lesz pár kérdésem... Az első: hogy tudom a vezérlőpultot úgy beállítani, hogy ha megnyitom egyből minden elem látszódjon, mégpedig ABC sorrendben?
Mod: az ABC sorrendet függőlegesen értem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2318) csakegyreg válasza csakegyreg (#2296) üzenetére


csakegyreg
tag

Nincs senkinek ötlete vagyis nem tudja senki, hogyan kell nagyon fontos lenne :D

Szóval mint a képen látható a C meghajtón van a vista és az nekem nem kellene le szeretném formázni a C meghajtót csak valahogy sehogyse tudom gondolom azérrt mert rajta van a vista de akkor, hogyan töröljem le a azt a sz*r vistát ?

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2319) Clemi


Clemi
veterán

Már megint a DIGI ..... :C

(#2320) Morden24 válasza canniball (#2317) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van a jobb oldalon egy view by legördülő, ebben rakd át valamelyik ikonosra a nézetet. Így mindent látsz, ABC sorrendben, igaz horizontális jobbratartóban, nem pedig vertikálisban.

Így lehet, ez van, más nincs.

Sectumsempra - For Enemies

(#2321) Clemi válasza csakegyreg (#2318) üzenetére


Clemi
veterán

Linkelj egy képet a lemezkezelővel, azon több információ látszik.

(#2322) csakegyreg válasza canniball (#2317) üzenetére


csakegyreg
tag

Mellékelek 1 képet, hogy hogyan kell! abból minden kiderül :D :C :))

NEM ABC SORRENDBEN VAN de szerinterm igy is áttlátható

[ Szerkesztve ]

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2323) sfdrakex válasza canniball (#2317) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

nézetet tedd át kis/nagy ikonokra, akkor látszik mind egyszerre de nem függőlegesen hanem vízszintesen jönnek ABC sorrendbe egymás után.

Szerk.:

lassú voltam páran beelőztek

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2324) Morden24 válasza csakegyreg (#2318) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rakd be a telepítődvd-t, aztán formázd az adott partíciót.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2325) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#2317) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Talán így: [link]

Híjj, ráugrottunk egy páran a kérdésre, na mindegy... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2326) csakegyreg válasza Morden24 (#2324) üzenetére


csakegyreg
tag

csak ugy lehet mert azért nem raktam már alapból a C re mert nem bootolbe be
frissiteni meg azért nem frissitettem mert a vista 64 bites a vin 7 meg 32 :O :O :O

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2327) Morden24 válasza csakegyreg (#2326) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor rakj be egy Vista telepítőt, és formázz az alól. Vagy XP. Tökmindegy. Valamid csak van.

Sectumsempra - For Enemies

(#2328) brandnew


brandnew
csendes tag

Üdvözlet! Frissen vásárolt notebooknál a következő problémám merült fel:64-bites Win7-el szerelt, amivel nem is lenne semmi baj, mivel PCn már megszerettem, csak nagyon sok régebbi nélkülözhetetlen szoftvert használok (suli) amik többsége nem igazán szereti a 64bites op.rendszereket. Namost gondoltam hogy fel kellene rekni mellé 1xp-t de ahhoz formatálni kellene és partícionálni a winyót. Két problémám lépett fel 1. packard bell notebook rejtett partícióval amin van a win7 és driverek-> kiírtam 1. bekapcsoláskor a recorvery disckeket, igaz némi kétségeim vannak, hogy mennyire "szeretnék" az xpt...Ha formázom a winyót szerintem bukom a win7-et is, amit szintén nem igazán szeretnék, de hiányát még tudnám pótolni. A legnagyobb megletés akkor ért amikor lelkesedésemben neki estem, és a xp telepítője közben kaptam egy "kékhalált" (cd-ről bootolás után, még mielőtt eljutottam volna egyáltalán ahhoz, hogyformázhatnám a winyót). Összetett problémámra bármilyen megoldást szívesen fogadok, amivel "gyűlölt és szeretett" szoftvereimet ismét használhatom. Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv

(#2329) sfdrakex válasza brandnew (#2328) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition managerrel tudod win7 alól is particiónálni a vinyót, meg számítógépen jobb klikk kezelés/lemezkezelésnél is win7 alól.

Szerk.:
Fire amit linkelt az korrekt, azt hiszem xp sp3 ban már benne van az ahci azt feltudod tenni simán.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2330) Fire/SOUL/CD válasza brandnew (#2328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

sfdrakex
Sajnos eredeti XP SP3-ban nincs AHCI... :(

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2331) canniball


canniball
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, de valami vagy nem működik úgy nálam mint nálatok vagy félreérthető voltam: ha beállítom a nagy/kis ikon nézetet valóban látok mindent de ha bezárom a vezérlőpultot majd újra megnyitom megintcsak nem látok mindent. Vagy ilyet nem is lehet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2332) Morden24 válasza canniball (#2331) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, ha én átállítom a nézetet a vezérlőpultban, akkor úgy marad, és ha újra megnyitom, akkor a beállított nézet fogad.

Hirtelen az jutott eszembe, hogy Vistánál néhány krekkelt szemétnek volt baja a vezérlőpulttal, bár ott emlékeim szerint teljes egészében nem látszott. Nem tudom, nálad mi lehet a baj.

Sectumsempra - For Enemies

(#2333) csakegyreg válasza Morden24 (#2327) üzenetére


csakegyreg
tag

jaja van xp kössz szépen nem jutott eszemb, hogy csak igy lehet thx

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2334) canniball válasza Morden24 (#2332) üzenetére


canniball
nagyúr

Hm, úgy tűnik közben meggondolta magát. :F
Következő bánatom: a boot menünél át lehet írni valahogy a régebbi Win-t XP-re?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2335) brandnew


brandnew
csendes tag

Köszi a tippeket! Tudom a BIOS-ban állítani a ACHI és IDE üzemmódot úgyhogy lehet neki esek. Bár mire elküldtem a hsz.t rájöttem, h lehet elég lenne egy sima 32bit-es win7-et felrakni és megoldódnának a problémáim. Azt megtudnátok mondani esetleg, hogy az a 8gb amit magától kiírt 3 dvdre recorvery disc néven (+szűk 2gb driver és egyébb nyalánkságok a microsofttól) az vajon mire és milyen formában használható? Lehet reggel megzargatom még a szervízeseket is :) Nekem újak ezek a megoldások...

(#2336) Zolás válasza Fire/SOUL/CD (#2300) üzenetére


Zolás
addikt

Hát eléggé elkeserítettél.
Ha nagyon megdöglik felrakom mégegyszer. Amugy eredeti és azért is vagyok elkenődve. Ha "más"bolti lenne be se merném írni ide a bajomat :DDD
Amugy érdekes az RC sose csinált ilyesemit ezen meg már a második ilyen problémám. :(

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2337) Fire/SOUL/CD válasza Zolás (#2336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nekem is eredeti van, és mégis beleszaladtam anno. Ezen a héten újra húztam a tesztgépre, most minden frissítés tökéletesen felment. Az a legbiztosabb, hogy update előtt minden feltelepítesz, amit használsz, majd egy partíciómentés, és csak ezt követően Windows Update.

Ha más nem tud esetleg jobb ötlettel szolgálni neked, akkor marad ez...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2338) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Van köztetek olyan,aki szünetmentes tápegységet használ?Az érdekelne,hogy a win7-ben be lehet -e állítani,hogy áramszünet esetén ha az aksi lemerül egy bizonyos százalékig,akkor állítsa le a gépet.A lényeg,hogy ha nem muszály nem akarom feltelepíteni a szünetmentes saját programját.

(#2339) WebM


WebM
csendes tag

Sziasztok!

Professional valtozatom van, 1920x1080-as felbontasban minden igen nagy meretben jelent meg. Visszaallitottam a normal 96dpi-t a control panelben (125%-on volt), a registryben meg atirtam a neten emlegetett LogPixels parametereket (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontDPI es HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardware Profiles\Current\Software\Fonts helyeken), ezzel szinte mindenhol helyrejott a problema, a login kepernyot is beleertve. Nehany ablak viszont meg mindig nem okes, pl. a Total Commander ablakai, vagy pl. az ATTO Disk Benchmark is joval nagyobb, mint Vista alatt. Sok helyen meg a szovegmeretek jonak tunnek, csak mintha tul sok hely lenne a gombok/mezok kozott. Bocs, ha trivialisat/ismetlodot kerdezek, de nem talaltam a megoldast..

(#2340) atesz117 válasza petrusz82 (#2338) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Erre gondolsz?

Samsung Galaxy A34 5G

(#2341) petrusz82 válasza atesz117 (#2340) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Pont erre gondoltam!Szóval ha lemerül nálad 10%-ra a telep,akkor egyszerűen leállítja a gépet.Vagyis nem szükségszerű feltelepítenem a szünetmentes progiját.

Viszont az nem világos,hogy mit takar az a "működés hálózatról 10%" rész.

(#2342) atesz117 válasza petrusz82 (#2341) üzenetére


atesz117
aktív tag

Ennyire még sose merítettem le, de valószinüleg így van, a "működés hálózatról 10%" meg lehet, hogy épp a szünetmentes tápra vonatkozik, ha nincs benne az aksi, vagy asztali gépnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#2343) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

"A Windows 7 merevlemez-probémát észlet. Azzonal készítsen biztonsági másolatot..., stb" üzenetet kapom amióta Win7-et telepítettem a gépemre, kb egy hete. A hardver nem változott, ugyan az a Seagate SATA vinyó van a gépemben már néhány éve. Az XP sose mondott ilyet és nem is mond, mert azt is használok.

A HDD topicban nem találtam ilyen problémát. Szerintetek mi lehet?

Köszi

(#2344) Csepy válasza vmaxter (#2343) üzenetére


Csepy
őstag

Haldoklik a HDD-d.
Az xp pedig azért nem reagálja le, mert még nem képes rá, ill nem programoztak bele ilyesmit.
Tágy fel egy everest-et, vagy HD Sentinel-t, esetleg HD Tune-t, azok majd megmondják a frankót a vinyód állapotáról.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#2345) pzstm


pzstm
titán

Üdv! Kivételesen segítségért fordulnék hozzátok. :B

Picit talán offtopik leszek, de hátha tudtok segíteni.

Szóval ma este, egyszer csak gondolt egyet a gép, és amint filmnézésnek vége lett, picit idle módba került, és máris kikapcsolt..... be akartam kapcsolni, de kérte, hogy hibajavtó módot indítsak...DVD-ről bootolva repair funkció sem tudta megoldani a bajt, részletekben megtaláltam azt, hogy hard disk not found....semmi baj...kis vinyó kikapcs, mobilrackbe berak....rádug szobatárs gépére....erre felpattan ablak, hogy isntallálta, majd eltűnt sajátgépből a partíció...2-3 másodperccel később megint előjött, majd ismét eltűnt...eltűnés előtt pici kattanás hallatszik.. ha nagyon gyorsan megnyitom a mappákat, és elkezdtem másolni (friss biztonsági mentésért), akkor felpörgöt vinyó mellett nem volt probléma, ne állt le(nah jó de...de vagy 20 perc múlva és csak egyszer) beraktuk több gépbe is...mindenhol ezt játszotta...bootolni természetesen nem lehet róla. Garis, WD 500 Blue valami a pontos neve..... formázni nagy nehezen sikerült, de rajta maradt 3 partíció :B

Kérdem én, hogy érdemes egyáltalán valamilyen tesztprogival megnézni (mivel rövid időre érzékeli minden rendszer, így az is külön művészet), vagy vigyem vissza gariba, mert szerintem tuti, hogy az olvasófeje vagy valami belső mechanikája/elektronikája romlott el...nem nagyon értek ehhez, szóval minden véleményt szívesen fogadok (szerencse, hogy 320-asrégebbi vinyóm usb-s mobilvinyónak volt befogva...most azon van a rendszer meg a lementett adatok is, illetve arról írok)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :K :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2346) lala42 válasza pzstm (#2345) üzenetére


lala42
őstag

Ez bizony GARI-s lett. :K Én is jártam már így. Vidd vissza, minden szó nélkül cserélni kell. :K :R

Be kell tenni másik gépbe, majd ráereszteni HD-sentinel, vagy valami hasonló progit és kiírja, hogy rossz. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2347) pzstm válasza lala42 (#2346) üzenetére


pzstm
titán

de épp ez a bajom...nagy gépbe is beraktuk, (vagyis rákötöttük SATA kávellel), volt másik vinyó....és 2-3 másodpercre lehet látni összesen a vinyót...disk mangementben is.... :F

kíváncsi vagyok mennyi időt fog igénybe venni egy ilyen procedúra :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2348) pzstm válasza lala42 (#2346) üzenetére


pzstm
titán

Ezek után nem tudom, mire is jó HD Sentinel :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2349) lala42 válasza pzstm (#2348) üzenetére


lala42
őstag

Esetleg próbáld meg a SATA-kábel cserét is. Lehet,hogy nem érintkezik. Olyannal is találkoztam már. SATA kábel tápkábel csere. Ez is lehet probléma. A Gyga SATA kábelei már olyan kis fém csatlakozó (leszoritó?)-val rendelkeznek, talán olyannal próbáld. Itt úgy látom,hogy érintkezési probléma lehet. A vinyó érintkezőit egy kis alcoholos vattával (fülpiszka) :DDD megpucolni?
Esetleg teljes partició törlés (másik gépben) és újrakiosztás. :U
Ja és regisztrált verziót használj!!!!!!!! ;]
Na léptem aludni. Pá mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2350) pzstm válasza lala42 (#2349) üzenetére


pzstm
titán

4gépben volt kipróbálva...2-3 másodperc után kikapcs...semmit nem lehet tenni...beadom holnap vagy holnapután gariba...most viszont valahogy meg kell oldanom, hogy 320-as vinyón elférjek :F

Meg mindig az ugyanolyan kattanásos hang :U

Jó éjt! :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.