Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2901) Gerisz


Gerisz
addikt

mondjatok légyszíves egy megoldást arra, hogy a jépernyő felső részébe be tudjak tenni egy "gyorsindítás csíkot" amire fel tudom tenni az ikonjaimat, mint a Vistában.

(#2902) sfdrakex válasza vante (#2900) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban sincs beállítva valami hülyeség? Egered milyen ? USB-s? Nincs benne memoria kártya olvasó, Vagy a gépedben ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2903) sfdrakex válasza Gerisz (#2901) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tálcát is feltudod felülre húzni, vagy van gadget is win7 hez amibe tudsz tenni inditó ikonokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2904) pzstm válasza Gerisz (#2901) üzenetére


pzstm
titán

ocsmányul néz ki szerintem, de a tálcát a képernyő tetejére is rakhatod.... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2905) Geryson


Geryson
addikt

Urak!

Látom, több hanggal kapcsolatos gond is akadt, hiába kerestem mégis mind itt pl. a "Soundmax" szóval, mind a Google-ben, egyszerűen nem találok megoldást. Nekem tesztelés közben tökéletesen szól a hang (azaz végigzongorázza őket), de egyik program sem használja, csak az elsőket (5.1-em van). Nochdazu Asus Rampage II Gene-em van, X-Fi szoftver csak hibásan tudom telepíteni és nem találok sehol új verziót hozzá. Hogyan tudnék új Soundmax drivert szerezni (ASUS honlapján található legfrissebb fent van). Default-ban kiválasztva, ilyeneket mindent megcsináltam. Köszi előre is!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2906) Gerisz válasza sfdrakex (#2903) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem akarom a tálcát fentre vinni.
Adjatok egy linket vagy nevet mit keressek.

(#2907) Piloss válasza Gerisz (#2906) üzenetére


Piloss
senior tag

Rocketdock[link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2908) Gerisz válasza Piloss (#2907) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm!

(#2909) sfdrakex válasza Geryson (#2905) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ne asus oldalán nézzd hanem a chipset gyártóén. Egyébként maiben használni akarod az 5.1 et pl winampstb azokban is be kellene állítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2910) Piloss válasza Geryson (#2905) üzenetére


Piloss
senior tag

próbáld az itt lévőket

(#2908) Gerisz: szivesen :)

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2911) Geryson válasza sfdrakex (#2909) üzenetére


Geryson
addikt

Hol állítom be pl. a Skype-ban, Winamp-ban? Soha nem állítottam ilyet anno a régi Win-ben.

Piloss: Köszi, ez sajnos nem megy. Nekem ugye nem X-Fi kártyám van (emiatt rögtön ugat telepítésnél és kilép), hanem valami X-Fi chipset a lapon. Ilyen egy hülyeséget... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2912) Piloss válasza Geryson (#2911) üzenetére


Piloss
senior tag

Az ASUS lapján van egy bétaverziós driver,esetleg megpróbálhatod azzal

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2913) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Adott egy htpc, amivel napi sorozatokat veszek fel. (win 7 fut rajta) A felvétel végén készenlétbe küldöm, majd amikor vissza akarom nézni, mondjuk este, akkor nem tudja lejátszani a felvételt. Pontosabban lejátssza nagy sokára, de csak a hangot, a kép pedig zöld. (wmp, imedianHD). Ha újraindítom teljesen jól működik. :F Kicsit zavaró, hogy mindig újra kell indítani.

Ötlet?
Köszi
toto

(#2914) Piloss válasza toto76 (#2913) üzenetére


Piloss
senior tag

vga driver frissítés?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2915) Az-X válasza Piloss (#2907) üzenetére


Az-X
őstag

Kipróbáltam ezt a Rocketdock-ot, egy apró hiányosságát érzem. Nálam valahogy mindig ő van legfelül. Lehet én vagyok a béna de nem találtam sehol, hogy hogyan lehetne beállítani, hogy ne kerüljön minden program elé.

:)

(#2916) Piloss válasza Az-X (#2915) üzenetére


Piloss
senior tag

Dokk beállításai>Pozíció>Viselkedés és ott az alapértelmezett mód

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2917) Az-X válasza Piloss (#2916) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi :) Picit késő van már, elkerülte a figyelmem. Egész jó kis program ez :)

:)

(#2918) Piloss válasza Az-X (#2917) üzenetére


Piloss
senior tag

Szívesen ;)
Tényleg jó program,már hosszú ideje használom

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2919) pilota


pilota
tag

Heló mindenkinek.Sajna rosszz tapasztalatomvan a windows-7 alatt.Rendszer öszeomlás de olyan szintü mintha a vinyo tönkrement volna elégvolt ujra dos alatis leformatálni.Na amimiat segitséget kérek az az,hogy viszatérve visztára szeretném windows-7 kinézetüvé tenni a felhasználoi felületet vista alatt.

(#2920) Clemi


Clemi
veterán

Csúcs amit néhány felhasználó levág itt a gyorsindítás (meg még néhány elavult régi windows feature visszahozása) miatt :C

Nekem ez kb úgy jön le, mint amikor Pista bácsi vesz egy új kocsit, és rögtön vesz hozzá egy jó kis ventillátort is, amit a szélvédőre lehet tapasztani, mint a Ladájában volt, mert fogalma nincs, hogy az új autójában van légkondi, mert nem mondta el neki senki, a kezelési utasítást meg eszébe nem volt elolvasni. :C

(#2921) herrLeon válasza pilota (#2919) üzenetére


herrLeon
tag

[link]

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#2922) sfdrakex válasza pilota (#2919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen win7 halt meg ennyire nálad? Miért nem a telepítő lemezzel formáztad a vinyot? Helyre állítás nem működött?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2923) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

No adjisten. Eljött az is, hogy nekem is kéne egy kis help. :D

Lenne egy kis gondom a nyomtató megosztással 7 alatt. Egyszer már megoldottam ugyanezt a gondot, de az a baj, hogy nem emléxek, hogy hogy, és hátha valaki tud segíteni. :D

Szóval, adott egy Samsung CLP-300-as nyomtató, update-ről driver telepítve, meg is van osztva. Próbáltam win által telepített driverrel, és vistás driverrel egyaránt.

Tehát a hiba az, hogy felrakja a nyomtatót, meg is van osztva, de xp-s gépen telepítem a nyomtatót, nem hajlandó nyomtatni, sehogy sem... ahogy rábökök h nyomtatás, hibát ír.
Próbáltam azt is, hogy a megosztásnál bepipáltam, hogy x86-os drivert is használjon, az sem jött be.

Valakinek van tippje? Akkor plz help.

Egyszer megoldottam ezt a rejtélyt, csak már fogalmam sincs, hogy hogy...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2924) hackeeeee válasza pilota (#2919) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha ilyen mókolt gányolt verzió volt, akkor nem csoda, hogy összeomlott... (ha nem így van, akkor bocs...)

Nekem már RC óta van 7, jelenleg Prof. verzió, össze nem omlott még soha, csak akkor volt kékhalál, ha tuning miatt valami, pl. fesz kevés volt a cuccnak.

Tönkre ment volna a vinyó egy oprendszer miatt? Ez elég érdekesen hangzik. Ha elszáll a fájlrendszer, az már lehet, hogy inkább hardverhiba, szerintem... :U

Véleményem szubjektív...

(#2925) Kolondrum

Nem is tudom ki volt az de írta hogy a WIN XP SP2 és SP3 meddig kapott haladékot, valami 201X-es dátum volt az SP3-asnak és ennyi rémlik. Jó lenne ezt pontosan tudni mert ismerősöm most fog venni XP-t.

(#2926) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#2925) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is olvastam róla, de úgy tudom, hogy az sp2-es xp az talán 2011-12-ig van. Az sp3 van 2014-ig... Valami ilyesmi rémlik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2927) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#2926) üzenetére

Pontosan kellene mert attól tartok ez nem SP3-as lesz.

(#2928) hackeeeee válasza Kolondrum (#2925) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem nincs különbség, h sp2-sp3. Tudtommal az XP maga az 2012, asszem talán április.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2929) herrLeon válasza Kolondrum (#2925) üzenetére


herrLeon
tag

[link]

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#2930) Kolondrum

Beírom cmd-be ezt: slmgr -dlv
Kijön egy ablak pár másodperc után, utolsó sorba: Megbízható idő: xxxx.xx.xx. xx:xx:xx
Ez mit takar, mit jelent számomra?

herrLeon! Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#2931) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

Mitől van az hogy se MSN se X-fire nem jelentkezik be, pedig a net működik rendesen. Modem resi, bios resi és rendszer visszaállitást is próbáltam de semmi eredmény. Ma éjfélkor kikapcsoltam a gépet, reggel mikor bekapcsoltam már nemment. :O

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2932) polonic válasza Killing (#2884) üzenetére


polonic
félisten

Mivel, ahogy írtad is, az adobe nem adott ki még 64 bites flash-t, így nem tudom hogyan lehetne megoldani, hogy a 64 bites IE-vel menjenek a flash-es oldalak.

(#2933) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Az eszközkezelőben van egy sárga felkiáltó jel a háttértárvezérlő jelnél.
Mi lehet az ami nem klappol?
Chiset driver felrakva, vgd is.Ez egy MSI Gx-701 95HU

Köszi!

(#2934) kw3v865


kw3v865
senior tag

Szerintetek melyek azok a Windows szolgáltatások amelyeket nyugodtan kikapcsolhatok? Mennyit jelent ezeknek a letiltása a rendszer gyorsaságának szempontjából?

Ezeket szeretném letiltani:
HomeGroup Provider, HomeGroup Listener, Internet Connection Sharing, Diagnostic Service Host, Diagnostic System Hos, Offline Files, Print Spooler, Remote Access,
Connection Manager, Secure Socket Tunneling Protocol Service, Security Center, Server, Workstation,TCP/IP NetBIOS Helper, Windows Media Player Network Sharing Service,
WinHTTP Web Proxy Auto-Discovery Service,Windows Firewall, DNS client

Nincs hálózatba kötve a gép, nyomtatót se használok, a Windows tűzfal helyett ESS van telepítve.

Mennyit jelent ezeknek a letiltása a rendszer gyorsaságának szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#2935) Csabee. válasza mc-4 (#2933) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nézd meg everesettel pl, az pontosan kiírja és keress rá google-n!

Üdv: Csabee.

(#2936) polonic válasza mc-4 (#2933) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Van kártyaolvasód? Ha igen, akkor az lesz szerintem.

(#2937) Morden24 válasza Kolondrum (#2927) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az SP2-vel szerelt Windows XP-k támogatása 2010. július 13-ával szűnik meg. Az SP3-as, és egyben a komplett XP rendszer támogatásának teljes megszűntetése meg 2014. április 8.

Sectumsempra - For Enemies

(#2938) polonic válasza kw3v865 (#2934) üzenetére


polonic
félisten

Semmit nem nyersz gyorsaságon, csak annyit, hogy instabil lesz az egész windows. Ha meg kellene egy szolgáltatás, akkor meg jönnek a hibák, hogy ez meg az nem működik. Ez a kikapcsolósdi úgy hülyeség, ahogy van. Jól van az úgy, ahogy kitalálták.

(#2939) Morden24 válasza kw3v865 (#2934) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát szépen fogod magadat, és mindennek utánaolvasol, aztán ha neked nem kell, akkor kikapcsolod.
Jó esetben mindennek normálisan olvasol utána, és nem fogsz kikapcsolni valami olyasmit, ami miatt a rendszered instabil lesz.

Rendszergyorsaság szempontjából semmit. Talán nyersz vele pár másodperc bootidőt. Meg az e-penised is pár centivel növekedhet.

Sectumsempra - For Enemies

(#2940) Csabee. válasza killer1203 (#2931) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha az vígasztal akkor ma nekem sem emgy az MSN!

Üdv: Csabee.

(#2941) veze


veze
őstag

szerintetek Win7-et egy Asus P4P800 SE lap+intel pentium p4 northwood 3.0 Ghz, 2 Gb RAM (dualban 400 Hz-en) lapra érdemes feltennem? tudom rá lehetne eröltetni biztos, csak érdemes e..
a kétmagos gépen nagyon bejött, és elgondolkodtatott :)

most van ezen a P4-en XP és ubuntu, és mellé tenném egyenlöre. A 7-es bootmenüje felismeri e majd és kezeli e a linuxot?(az xp.-é ugye nem.. ha ubuntu után tettem fel xp-t, akkor grub mindig ujra kellett, mert addig a linux nem volt elérhetö..)

[ Szerkesztve ]

(#2942) killer1203 válasza Csabee. (#2940) üzenetére


killer1203
senior tag

Nekem ami szerverhez csatlakozik az nemmegy :(

MOD: 2 embert is megkérdeztem és neki ment MSN és Xfire-is.

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2943) hackeeeee válasza Csabee. (#2940) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam megy, most is használom... :U

Véleményem szubjektív...

(#2944) Morden24 válasza killer1203 (#2942) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen rendszervédelmet használsz?

Sectumsempra - For Enemies

(#2945) killer1203 válasza Morden24 (#2944) üzenetére


killer1203
senior tag

Most nincsfent virusirtó, csak a windows tűzfal megy.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2946) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy a rendszerem (7-ultimate) miért nem tudja használni a portable progik többségét? :F

(#2947) Morden24 válasza creed30 (#2946) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az mit jelent, hogy nem tudja használni? Mi történik, amikor megpróbálsz egy portable progit indítani?
És mellesleg honnan indítod ezeket a programokat?
Meg persze mennyire frissek ezek a portable bigyók?

(#2945) killer1203: Akkor passz. Most én is megnéztem, a Messenger nálam is tökéletesen megy, Xfire-t mondjuk nem használok.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2948) hackeeeee válasza killer1203 (#2945) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem lehet, hogy vmi szolgáltatói hülyeség van épp? Régebben is volt ilyen, hogy pl. T-sek, és egyéb szolgáltatósok tudtak MSN-ehzni, aki Inviteles volt, azoknak nem ment...

Szerk.: A nyomtató dologra nincs valakinek tippje?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2949) killer1203 válasza hackeeeee (#2948) üzenetére


killer1203
senior tag

Lehet, mert akiket kérdeztem azok T-sek voltak. Rákérdezek fiber topikba.

MOD: na látom hogy a fiberrel van gond megint, bár ezen nemlepődök meg. kb 5x hivtam fel őket mire kicserélték a modemet mert nem működött a net rendesen.

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2950) SzalaiG válasza veze (#2941) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ha van benne egy normális videokari akkor nyugodtan tedd fel.

A linuxos kérdésre nem tudok válaszolni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.