Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2351) Imco válasza pzstm (#2350) üzenetére


Imco
őstag

Ne bántsd a Sentinelt, jó kis progi. :K
A WD-től töltsd le a Data Lifeguard Diagnostic progit. A szerviz is ez alapján dönti el a garit.
A leirásod alapján csere. Itt a topicja.

Üdv! Imco

(#2352) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

win7 Pro64 HUN

Az a problémám, hogy folymataosan fogy, igaz lassan a C, vagyis a rendszer partíció.
Pedig állandóan tisztítom cCleanerrel, a Temp mappát is időnként kiürítem, s a rendszervisszaállítási pontokat is törlöm, csak mindig egyet készítek. S újabb programost sem telepítek már egy ideje erre a partícióra. De csak fogy... Mitől van ez? Hogy tudom megállítani? :F

Köszi! :R

(#2353) Morden24 válasza AirBooms (#2352) üzenetére


Morden24
nagyúr

Meg kéne nézni, melyik mappa növekszik folyamatosan.

Sectumsempra - For Enemies

(#2354) sfdrakex válasza AirBooms (#2352) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Trojai és spy keresőt eressz rá a gépre akár többet is. Egyélbként ha játszol, akkor a játék mentések miatt is fogyhat a hely azokat általában a c / users mappába teszi.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2355) AirBooms válasza sfdrakex (#2354) üzenetére


AirBooms
addikt

Sziasztok!
Nem, nem játszom. Olyan 2-3 nap alatt elmegy kb fél giga.

Hogy tudom megnézni, melyik mappa növekszik? :F

[ Szerkesztve ]

(#2356) sfdrakex válasza AirBooms (#2355) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az sok, akor feltétlen csekkolj spy trojai virus irtókkal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2357) ZBO


ZBO
tag

Üdv mindenkinek!
Érdekelne, hogy az XPmódot föl lehet telepíteni RTM verzióra (x86) is, vagy csak véglegesre? Honnan lehetne letölteni ezt a kiegészítőt, mert az 1.hsz alatti link egy bétára utal és nem találom mit kéne letöltenem.
Köszi a segítséget előre is.

(#2358) AirBooms válasza sfdrakex (#2356) üzenetére


AirBooms
addikt

Mit ajánlotok?

(#2359) Morden24 válasza AirBooms (#2358) üzenetére


Morden24
nagyúr

Spybot S&D-vel nézz körül.

Hát úgy tudod megnézni, hogy megnézed minden mappa méretét (a rejtettekét is), aztán 2-3 nap múlva megint megnézed.

Amúgy a ccleaner-es meg temp stb. takarítás után visszanyered az "elveszített" fél gigádat, vagy ez konstans veszteség?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2360) Morden24 válasza ZBO (#2357) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az RTM verzió az a végleges. Ellenben XP módot csak Professional vagy Ultimate kiadás alatt lehet üzemeltetni.

Itt a honlap.

Egyébként mire kéne az XP mode?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2361) Gorneck válasza AirBooms (#2352) üzenetére


Gorneck
titán

Mennyivel? Nekem is az van fent, de nem tapasztalok ilyet...

Gorneck#1239

(#2362) ZBO válasza Morden24 (#2360) üzenetére


ZBO
tag

Cimborám gápére kellene, néhány programja nem megy win7 alatt. Úgy látom, csak a linket küldöm el neki, mert ez letöltés után telepíteni is akarná.
Köszi a linket!

(#2363) Morden24 válasza ZBO (#2362) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ok, csak azért kérdeztem, mert 3D támogatás nincsen XP mód alatt, ergo ha játékokra vagy hasonlóra kell, akkor kár terhelni a szervereket a letöltéssel :K

Sectumsempra - For Enemies

(#2364) sfdrakex válasza ZBO (#2362) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen programok nem mennek? Legújabb verziókat is próbálta belőlük ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2365) Core2duo6600 válasza csakegyreg (#2318) üzenetére


Core2duo6600
veterán

BEbootolsz a telepítő cd ről, és törlöd a particiót amin a vista van, majd létrehozod újra, és telepítheted rá akár a 7 est is.

(#2328) brandnew
Xp mode ?
Pont erre való, ezek a lapsosok xp alatt sosem fognak rendesen menni.
Amit még tehetsz felraksz rá egy virtuális Pc környezetet, MS Virtual Pc, Virtualbox, WmWare.
És a virtuális gépre telepítesz egy XP ét.
Talán ez a legegyszerűbb.

(#2335) brandnew
A gép gyári állapotának a helyreállítására,olyan lesz utána mint amikor megvetted.

(#2338) petrusz82
A cégnél használok szünetmentest, de nincs összekötötve a géppel, kommunikációs porttal.
Csak akkor tudsz ilyent beállítani, ha felismeri a szünetmentesedet, a a win 7.
Van benne ilyen lehetőség mint a laposoknál, de az fotnos, hogy a drivert vagy amivel beazonosítja feltelepítsed.

(#2342) atesz117
Neked nem véletlen laptopood van ?
Mert a szünetmentes és a laptop nem éppen ugyanaz akksi szempontból.

(#2345) pzstm
Viheted vissza.
Felesleges tesztelgetni.

#2348) pzstm
A Hd sentinel sem mindenható, a smart ból dolgozik, de a hirtelen halált nem tudja megjosolni, ha pl a motor megy szét, vagy az elektronika hal meg.
A tápoddal rendben van minden ?

(#2357) ZBO
Igen
MS -től.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2366) mobal válasza csakegyreg (#2326) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

letörlöd a c particiót egy live linuxal pl. vagy egyéb bootolható particionáló programmal majd berakod a 7 telepitő lemezt és rányomsz az inditás javitására. de figyelj mert lehet ,hogy utána ha szeretnél betűjelet cserélni a rendszer particiónak (értsd e ről c re) nem biztos ,hogy lehet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2367) mobal válasza AirBooms (#2352) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nekem is ez van :F nem tapasztalok ilyet. esetleg nincs valami programod ami ilyen durván dolgozik a háttérben?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2368) csavar válasza canniball (#2211) üzenetére


csavar
csendes tag

Nem biztos h az össze partíciót törli. Olvastam a manuálokban...

(#2369) McKane


McKane
senior tag

Üdv!

Bár nem ide tartozik, de....

Ilyen problémám lenne :
Kép

ha esetleg nem jönne be a kép, a hiba: a windows update-felajánlás mező üres, kiirja hogy hány db frissítés elérhető,azt azonban már nem , hogy melyek azok.. :F
Mostanság pedig hiába indítom el a windows update-et, kijön az ablaka és lefagy.. :(
mielött még nekemugranátok, a windows vista home premium, és jogtiszta.
mi lehet a megoldás? köszönöm előre is ! :R

Üdvözlettel: McKane

(#2370) moonman válasza McKane (#2369) üzenetére


moonman
titán

Win7 RC-ben láttam ilyet utoljára, egy explorer.exe újraindítás megoldja, még ki sem kell jelentkezni.

(#2371) < CyberBob > válasza pzstm (#2350) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"Meg mindig az ugyanolyan kattanásos hang"
Ez attól lehet, hogy leparkolja a fejeket a hdd. Vagy elektromos baja van és lekapcsol, vagy mechanikusan romlott el mindkét esetben a szerviz a megoldás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2372) McKane válasza moonman (#2370) üzenetére


McKane
senior tag

Köszönöm szépen a gyors reagálásodat, de itt nem segít.. explorer.exe leállítása, ujraindítása után szintén kifagy a update..

lehet hogy ideje lenne áttérni windows7-re ?
lehet hogy a Microsoft így "kényszerít" :DD

Viszont a windows7-re nem nagyon akarok áttérni, egyszer próbáltam, de az ujjlenyomat-olvasómat nem tudom használni.. driver -elvileg- van hozzá, de ha ujjlenyomat adatot próbálnék vele eltároltatni, valami olyasmit írt ki, hogy nincs csatlakoztatva a hardver..
Viszont Vista alatt tökéletes.. :U

Üdvözlettel: McKane

(#2373) moonman válasza McKane (#2372) üzenetére


moonman
titán

kifagy? nekem nem fagyott, csak ugyanígy üres volt. akkor kijelentkez-bejelentkez, vagy ha úgy sem, akkor restart.

authentec ujjlenyomat-olvasó? win7-hez itt van driver: x86 x64

(#2374) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok, nem tudom,hogy tapasztaltátok-e már (lehet,hogy volt már írva de nem olvasom végig az egész totyikot), hogy néhány programnak eltűnik az ikonja a tálcáról ha kiteszem és csak kockaszerű valami lesz helyette.Ez mitől van?
Lehet rajta segíteni valahogy? :U

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#2375) ZBO válasza sfdrakex (#2364) üzenetére


ZBO
tag

Nero7, meg egy Logitech messsenger webcam, (ezt azért nem vártam volna) meg a feleségének valami progija (adózás/könyvelés) ilyenek.

(#2376) Steelmanus válasza pzstm (#2348) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha errol a vincsirol van sszo ami 500 Gb-os megnezted a kepet amit a Sentinel mutatott mert azon csak a mechanikus tajakoztatas van viszont ha osszeadod a particiok meretet amit a kepen linkeltel
akkor 763,7 jon ki tehat nem biztos hogy a vincsi hibas hanem logikai hiba van rajta.
Azert kattan mert ha az elejet hasznalod akkor meg jo de az op.rendszer a FAT vagy a MFT szerint menne az 500 Gb fole de oda mar nem mehet. A BIOS hogy latja?

[ Szerkesztve ]

(#2377) nfsu17 válasza simon7012 (#2374) üzenetére


nfsu17
veterán

Ilyet szerintem én is tapasztaltam, nálam ez az ikon úgy néz ki, mint mikor egy fájl nincs semmihez se társítva. Egy fehér ikon lesz helyette. De ha rákkantintok, elindul az adott program. Én az ikoncserébe beléptem, ott újra betallóztam az ikont és után jó lett. De csak úgy eltűnt előtte magától. :F

(#2378) atesz117 válasza Core2duo6600 (#2365) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Arra gondoltam én is, amit petrusz82-nek írtál, csak talán rosszul fogalmaztam. :R

Samsung Galaxy A34 5G

(#2379) McKane válasza moonman (#2373) üzenetére


McKane
senior tag

Köszönöm!

egy újraindulás után jó lett.. Nagyon szépen köszönöm! :R

Ja, és a driver-t is.. lementem késöbb jól jöhet! :U

Üdvözlettel: McKane

(#2380) sfdrakex válasza ZBO (#2375) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nero 7ből ha csak irogat vele nem a fullos minden egyebet használja, akkor tegyen helyette szerintem egy ashampoo free burning progit legújabb megy jól win7en, vagy használjon nero 9est az is megy, a webcamera az lehet hoyg nem fog menni de már 2000 Ft körül vannak Vista/win7 kompatibilis kamerák, a könyvelési progikat próbálja meg kompatibilitási módban futtatni szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2381) vmaxter válasza Csepy (#2344) üzenetére


vmaxter
tag

Szia Csepy!

Everest ezt mondja, a másik kettőt nem próbáltam. Neked ez mit mond, mert nekem semmit. A sárga felkiáltójeles háromszög aggaszt...

Köszi

U.i.: Anno amikor vettem a vinyót nagyon zavart egy halk ciripelés ami jött belőle, ezért készítettem egy videót róla, hogy megmutassam valakinek, de elmúlt a jelenség.
Néha még most is csinálja, de ritkán. Szinte el is felejtettem.
(Seagate Barracuda rpm7200, 320gb)

[ Szerkesztve ]

(#2382) ZBO válasza sfdrakex (#2380) üzenetére


ZBO
tag

Köszi a tanácsokat, továbbítom.

(#2383) pzstm válasza Steelmanus (#2376) üzenetére


pzstm
titán

notivinyó...500GB scorpio blue...és a 2 vinyó együtt adott ki annyit....
WD Scorpio Blue

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2384) sube87


sube87
csendes tag

Hali!
Engem az érdekelne, h ha lecserélem a xp-t win 7re a rendszer partíciómon, akkor win 7 tényleg nem fogja látni a másik partíciót ami xp alatt lett csinálva?
THX

(#2385) pzstm válasza sube87 (#2384) üzenetére


pzstm
titán

ha esetleg nem látná, akkor disk management-ben adsz neki betűjelet és voilá ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2386) simon7012 válasza nfsu17 (#2377) üzenetére


simon7012
aktív tag

Kösziii, sokat segítettél így már nekem is sikerült!
:R :R :R
Viszont még mindig nem tudom, hogy miért csinálja!!?
:(

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#2387) mobal válasza vmaxter (#2381) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia! az ott egy bad sector. sajnos tapasztalat ,hogy ahol egy van ott lesz több is. futtass le egy full scan disket. 7 esetében parancssor rendszergazdaként - majd ird be neki: chkdsk /F /R. valószinűsitem ,hogy kérni fog egy újrainditást. majd a végén tájékoztat. olyat keress az összegzésben ,hogy "xy kbyte rossz szektorban" vagy valami ilyesmi. ha talált akkor gariztatás / csere ajánlott. (meg egy gyors mentés)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2388) WebM válasza WebM (#2339) üzenetére


WebM
csendes tag

Erre valakinek van otlete? :)

(#2389) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hajléktalan kérdés:
Win7-et hol tudok venni részletre?:U :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2390) vmaxter válasza mobal (#2387) üzenetére


vmaxter
tag

Köszi! chkdsk után space-val elválasztani a meghajtókat?

(#2391) Daffni2 válasza - = Zk = - (#2389) üzenetére


Daffni2
addikt

ITT

"Aki ad,az nyer"

(#2392) Core2duo6600 válasza ZBO (#2375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Nero 7 től van ujabb, ami megy a win 7 alatt is, és van attól jobb is, a könyvelő stb prg, valóban kényszeríthet a régi rendszerre.

(#2381) vmaxter
1 hibás sector van rajta, tartalék területre áthelyezve.

(#2387) mobal
Hinás sectorokat neked a chkdsk nem fogja megmutatni, mivel az a particiót ellenörzi.
Inkább hdd tester progival kellene nézni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2393) vmaxter válasza vmaxter (#2390) üzenetére


vmaxter
tag

Közben rájöttem, egy partíciót tud ellenőrizni. Viszont készít-e report-ot, naplót, vagy csak ha hibát talál? És hova teszi?

Köszi a segítségeket egyébként. Innentől kezdve azt hiszem nem Win7 probléma, átmennék másikba, de melyikbe?

vmxtr

(#2394) mobal válasza vmaxter (#2390) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen. pl.: chkdsk /F /R c: azt hiszem egyszerre csak egyet lehet. ami rendszer partició az újrainditást igényel ami nem azt a kötetet letudja választani az operációs rendszer a teszt lefutásának idejéig.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2395) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Van egy programom (LogMeIn) ami mindig elindul a Win-el, de én ezt nem szeretném. Nincs se az indítópulton, se az Everest nem írja hogy automatikusan indulna. A programban nem találtam erre vonatkozó beállítást.
Gondolom registry-ből kéne kiirtani, de azt merre találom hogy csináljam?

"Csak úgy mondom"

(#2396) mobal válasza Core2duo6600 (#2392) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link] ezt olvasd végig. a /r kapcsoló a lényeg.

"/r Locates bad sectors and recovers readable information (implies /f and /p). If Chkdsk cannot lock the volume, it offers to check it the next time the computer starts."

csináltam már párszor. megtalálja.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2397) mobal válasza vmaxter (#2393) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen. eseménynapló - windows - alkalmazások log alatt találod. (számitogép jobb klikk - kezelés)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2398) _ak_


_ak_
addikt

W7 virtuális Xp-je alól mennyire lehet mondjuk firmware-t frissíteni? Próbálkozott valaki már ilyesmivel? XP-s drivereket mennyire lehet megetetni vele, vagy h hogyan csatlakoznak az usb-s eszközök?

Btw, nem rég volt, h belassult az mpc hc és 10 mp alatt indult. Semmin nem változtattam azóta, de egyszer csak helyre állt és most egyből indul és záródik be. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#2399) nfsu17 válasza Csapi007 (#2395) üzenetére


nfsu17
veterán

msconfig?

XP alatt itt írja, hogy mik indulnak automatikusa.
Futtatás> msconfig

(#2400) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. használom a CCleaner, Wise Registry és Disk Cleaner progikat, hogy takarítsak a Registry-ben, illetve nem használt, csak a felesleges fájlokat letöröljem a gépről, ezzel meggyorsítva a rendszerem...

Ezeket a programokat sikeresen használtam Xp alatt hiba nélkül.

Ám volt mostanában a Win7 alatt 2 fura anomália. Az első pár napja, amikor bekapcsoltam a gépet, és mire visszajöttem a szobába, azt látom, hogy fekete képernyő, és a következő lehetőségek:
- Csökkentett mód, Csökkentett mód parancssorral stb....meg a Windows Normál Indítása...

Kicsit megijedtem, természetesen a Normál Indításra mentem, be is töltött...de mintha másképp bootolna...

Azóta a boot alatt amikor kiírja, hogy Verifying DMI stb stb...sokat gondolkozik, és nem a Windows Indítása képernyő jön be utána egyből, hanem egy tök fekete képernyő, ahol pár pillanatig a bal felső sarokban villog a kurzor..és utána tölt be...(bár lehet azelőtt is így volt, nem emlékszem már)

No mindegy, ma meg bekapcsoltam, fekete képernyő, ezt írta ki:
Boot Image is Corrupt...vagy vmi hasonló..újraindítottam, most jó, de félek, hogy egyszer csak Kékhalál fogad...

Volt már másnak is ilyen? Valóban törölhettem vmi fontos adatot, vagy egyszerűen csak előfordulnak hasonlók?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.