Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2402) AirBooms válasza Morden24 (#2359) üzenetére


AirBooms
addikt

Takarítás után visszanyerek mindig valamennyit, de folyamatosan egyre kevesebb a hely a vinyón... Persze ez lehet, hogy korábban az XP-nél is így volt, csak ott nem láttam kinn az asztalon rendszervinyó állapotát...

(#2403) vmaxter válasza mobal (#2397) üzenetére


vmaxter
tag

Köszönöm!

(#2405) Fire/SOUL/CD válasza _ak_ (#2398) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha lehetséges, akkor inkább W7 alól frissíts firmware-t, hisz ugyanazon egységek vannak használva, de én már frissítettem VXP alól pl DVD író firmware-t tökéletesen, mert W7 x64 alatt semmilyen módszerrel nem indult el a firmware progi.

XP driverekkel meg megint csak meg lehet etetni, hisz egy teljes értékű XP Pro SP3 fut "VXP-ként".

USB eszközökkel sem volt gondom eddig, nem rég újratelepítettem a a W7-t, most csak egy webcam van telepítve(persze W7 alá x64-es driverrel) de simán "csatlakoztatható" VXP-hez. Ha a nyomtatóm is, meg még pár USB-s kütyü is fel lenne telepítve, akkor az is látszana és működne: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2406) Csapi007 válasza nfsu17 (#2399) üzenetére


Csapi007
veterán

Működött, köszi.

"Csak úgy mondom"

(#2407) sfdrakex válasza #54630400 (#2401) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

32 bites os 4 giga ramot kezel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2408) _ak_ válasza Fire/SOUL/CD (#2405) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi a választ, akkor megéri megpróbálni legalább. Omnián szeretnék romot frissíteni, de csak XP-n működik a frissítő.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#2409) Fire/SOUL/CD válasza _ak_ (#2408) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Konkrétan ilyen "problémával" még nem kerestek, így már teljesen érthető a korábbi kérdéseid. Ennek ellenére szerencsésebb lenne egy XP-s gépen ezt lejátszani, nehogy az Omnia-t utána le kelljen darálni... :DDD

Ha ez sikerül VXP alatt, akkor azt hiszem nem lehet panasz a kompatibilitásra...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2410) < CyberBob > válasza #54630400 (#2401) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Csak a 64bites rendszer ad egy alkalmazásnak több mit 2GB ramot (persze ha van).

sfdrakex: csak a mesében (32bit -> 3.25GB ram).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2411) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyha a W7 virtuális XP-be telepítek valamit, mondjuk a C-re, akkor azt a W7-en, hol találom meg?

(#2412) virkir válasza Vasinger! (#2411) üzenetére


virkir
veterán

Sehol.
Illetve a virtual xp vhd fájljában.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2413) Vasinger! válasza virkir (#2412) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos meglett az a fájl. Már csak azt nem értem, hogy a VXP-ben a C: meghajtóra miért 126 gigát ír ki? Honnan veszi el? Az a fájl, amit mondtál az a C:-n van de ott nincs ennyi üres hely. :F

(#2414) < CyberBob > válasza Vasinger! (#2413) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A VHD fájl a virtuális xp használatának és a telepítések függvényében dinamikusan nő (persze csökkenni nem fog).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2415) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Felraktam egy elég régi játékot a virtuális XP-re, ami csak XP-n fut már, azután már nem, de nem talál videóvezérlő drivert. Ezt a képet kapom: [link]

Megnéztem az eszközkezelőben, ott bent van valami S3 trio VGA ami nem az enyém, gondolom ez miatt volt baja. Felraktam a VGA driveremet XP-re, de így sem javult meg a helyzet.

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#2416) moonman


moonman
titán

(#2417) bpx válasza Vasinger! (#2415) üzenetére


bpx
őstag

semmit, a virtuális oprendszer nem játékra lett kitalálva, nem véletlenül csak egy S3 trio van emulálva

ha mindenképp virtuális xp-n akarsz játszani és az életed függ tőle akkora szükséged van rá (:) ), akkor VMWare - abban van directx 9 támogatás, és a virtuális gépen is van Direct3D - de játszható sebességre ne számíts, nálam egy olyan játék, ami élesben 100-200 fps-el futott, a virtuális xp-n 5-15-öt produkált

[ Szerkesztve ]

(#2418) moonman válasza Vasinger! (#2415) üzenetére


moonman
titán

virtuális gépben nincs 3D támogatás. ha kell, vegyél VMWare-t.

[ Szerkesztve ]

(#2419) Vasinger! válasza moonman (#2418) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Akkor VMWare lesz belőle! :K

(#2420) pzstm


pzstm
titán

Valaki esetleg meg tudja ezt magyarázni? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2421) < CyberBob > válasza bpx (#2417) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem játékra van a VMware, de azért nem rossz pedig csak 1GB ramot és és 1 processzor magot kapott. FarCry2 (1024x768).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2422) polonic válasza _ak_ (#2408) üzenetére


polonic
félisten

Nekem, amíg volt omniám, addig vista alól vmware alá telepített xp-vel frissítettem mindig és sikeresen. Ebből gondolom, hogy menni fog virtuális xp alól is. Egyébként windows 7 alól meg megy közvetlenül is a frissítés. Így is csináltam már, a driverek, amiket felpakol magának a windows 7, az tökéletes. Ismered a pda fan club oldalt? Ott minden le van írva a rom frissítésről, regisztrációhoz kötött. [link]

(#2423) moonman válasza pzstm (#2420) üzenetére


moonman
titán

please refer to dxerror.log and directx.log.

[ Szerkesztve ]

(#2424) moonman válasza polonic (#2422) üzenetére


moonman
titán

én is vmware-ből sinkronizálok iphone-t, nem piszkítom be a rendszerem itunes-szal. ;]

(#2425) moonman válasza < CyberBob > (#2421) üzenetére


moonman
titán

ez a játék alapból 16 színű?

(#2426) < CyberBob > válasza moonman (#2425) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Elvileg nem, de tényleg kicsit fakó viszont a délutánok és a naplementék már színesebbek. A játékban nincs 16 bit színmélység állítás amúgy és persze low beállítások vannak.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2427) Vasinger! válasza moonman (#2425) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ennek alapból ilyen színei vannak, hogy "élethűbb" legyen. :U

(#2428) pzstm válasza moonman (#2423) üzenetére


pzstm
titán

[12/09/09 14:04:56] module: dxupdate(Jul 20 2007), file: dxupdate.cpp, line: 5714, function: DirectXUpdateInstallPlugIn

Failed API: SetupIterateCabinet()
Error: (5) - Access is denied.

Unable to iterate through F:\DirectX\Feb2005_d3dx9_24_x64.cab. The file may be damaged.

ennyi a lényeg belőle..... mit akar ez keresni az F-en? Daemon tools által létrehozott virtual drive, amire semmi nincs bemountolva :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2429) bpx válasza < CyberBob > (#2421) üzenetére


bpx
őstag

úgy látom akkor azóta azért szépen fejlődött
én akkor próbáltam, mikor épphogy megjelent a 3d támogatás, és egy 3-4 éves mmorpg-t akartam több példányban futtatni (semmi csalás csak több karakterrel gyorsabban lehet árulni :D), és az eredmény siralmas volt 5-10 fps, fél, maximum 1 óránként lehalt az egész virtuális gép :)

(#2430) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Windows 7-en Media Player eszköztárat hogyan lehet csinálni? Csak ne ezt linkeljétek mert egy röhej...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2431) Csabee. válasza sanzi89 (#2430) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mért? Akkor mire gondolsz?

Üdv: Csabee.

(#2432) sanzi89 válasza Csabee. (#2431) üzenetére


sanzi89
addikt

Arra akartam volna utalni, hogy az nem lehet, hogy a mai hiperszuper Windows 7 az "istencsászár" világban ennyi vesződéssel lehet egy nyamvadt eszköztárat előcsiholni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2433) Csabee. válasza sanzi89 (#2432) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Pedig más módot nem igazán látok hirtelen én sem..

Üdv: Csabee.

(#2434) moonman válasza pzstm (#2428) üzenetére


moonman
titán

ez amúgy a webinstaller? próbáld meg leszedni a redist verziót és kézzel kicsomagolni, majd futtatni.

(#2435) moonman válasza sanzi89 (#2432) üzenetére


moonman
titán

a wmp toolbar megszűnt, van helyette wmp gomb vezérlőkkel.
és ha belegondolsz, csak a hangerő hiányzik róla, az meg amúgy is ott van a tálcán.

(#2436) pzstm válasza moonman (#2434) üzenetére


pzstm
titán

sajnos ezen is túl vagyk már...de sikerült elhárítani a "bajt" :C :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2437) pzstm válasza sanzi89 (#2432) üzenetére


pzstm
titán

mit hiányolsz belőle? úgy jó ahogy van az egész ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2438) Csabee. válasza moonman (#2435) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah, nekem is ezért nem hiányzott ez idáig!

Minden nap az office talál valami frissítést.. ezt már nem hiszem el lassan! :((

Üdv: Csabee.

(#2439) < CyberBob > válasza pzstm (#2436) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Mi volt a gond?

moonman: tudsz webinstaller linket adni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2440) pzstm válasza < CyberBob > (#2439) üzenetére


pzstm
titán

DXwebsetup

Bemásolom akkor ide is:
Szóval láttam a logban ugyebár F meghajtóra hivatkozást. Namármost nálam az egy virtuális meghajtó volt. Daemon uninstall, restart, DX gyönyörűen feltelepül, daemon vissza...és minden szép és jó...miért-re nem tudok magyarázatot adni, nem is nagyon lehet értelmeset....régebben simán virtuális meghajtó mellett is lefutott egy DX emlékeim szerint...bár való igaz ilyen hibaüzenettel rég találkoztam, így manuális DX install sem nagyon volt. Jah és meghajtó letiltása illetve eltávolítása sem volt neki elegendő daemon tools segítségével. Csak uninstall oldotta meg a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2441) Clemi válasza volvoguy (#2400) üzenetére


Clemi
veterán

használom a CCleaner, Wise Registry és Disk Cleaner progikat, hogy takarítsak a Registry-ben, illetve nem használt, csak a felesleges fájlokat letöröljem a gépről, ezzel meggyorsítva a rendszerem... ma meg bekapcsoltam, fekete képernyő, ezt írta ki:
Boot Image is Corrupt...vagy vmi hasonló..újraindítottam, most jó, de félek, hogy egyszer csak Kékhalál fogad...

Nagyon jól sikerült a rendszer gyorsításod! Most gondolom boldog vagy, és imádod a nevezett programok fejlesztőt.... Szerintem nagyon sokszor elhangzott már itt a forumon, hogy NE piszkáljuk a registry-t ne törölgessünk a gépről külső programokkal, csak ha valóban tudjuk mit csinálunk, és pontosan tudjuk mi az amit törlünk....

Vedd elő a rendszer mentésed, és állítsd vissza az alaphelyzetet. Ha nincs, akkor kezdheted az újratelepítést.

Ja és a kérdésedre a válasz. Igen előfordulnak hasonlók, annál aki elpiszkálja a rendszert odafigyelés nélkül.

(#2442) - = Zk = - válasza Daffni2 (#2391) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm szépen :C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2443) csakegyreg


csakegyreg
tag

Hali lenne még 1 kis probléma :O

szóval mivel nem tudtam virtual xp-t telepiteni ezért inkább felraktam a (c) meghajtóra a windows xp-t (egyébként 2 partició van és a windows 7 a (d) meghajtón van) és mire felrakta az xp-t addigra már nem látja a windows7 et [ ezt most úgy értem, hogy amikor vista és win7 volt akkor a boot képernyő-n vagy hol :D ki lehetett választani, hogy win7-et vagy , hogy vistát használjak] de most már nem jön be a boot ablak csak egyből kérdezés nélkül az xp! plz help

ui: aki ki tud menni a fogalmazásomból az kap 1 csillagot :D

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2444) bpx válasza Csabee. (#2438) üzenetére


bpx
őstag

én az office-ból csak a word+excel+powerpoint-ot szoktam felrakni, a többit direkt letiltom telepítésnél, erre ma is mit talált nekem, infopath meg outlook frissítést :)

(#2445) bpx válasza csakegyreg (#2443) üzenetére


bpx
őstag

(#2446) csakegyreg válasza bpx (#2445) üzenetére


csakegyreg
tag

nekem nincs is vistám csak

WINDOWS 7
és
WINDOWS XP

WINDOWS 7 korábbi|||||-> most telepítettem fel a windows xp-t és nekem csak és kizárólag a windows xp jön be!

tudom nagyon zavarosan írtam le,

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2447) Sub-ZeRo válasza sanzi89 (#2430) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

de mit keres win7 alatt egy mp 11, mikor 12-es van benne? nem értem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2448) pcguru14 válasza Sub-ZeRo (#2447) üzenetére


pcguru14
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem megosztom veletek az én véleményem is. :R

Hát kezdeném azzal hogy nekem nem tetszik, főként azért mer én sokat tesztelem a játékokat és előjáróban annyit hogy ez balul sült el! De nem a csak a játékokra kitérve, hanem a programokra és driverekre. Nekem van egy AMD configom és erre a configra tetem fel, nagy reménnyel. Sok jót hallottam róla, hát azt kell mondjam fele se igaz ( persze aki nem ért egyet észre vételei vannak nyugodtan írjon ) ezt kezdve az alaplapi driverekel ( Pl: Hangkártya ) és sorolhatnám a többit, de megjegyezném VISTA driverek voltak az igaz!
A videó-kártya driverekel sok gond nem volt, mivel Dx 10.1 -et tudja, ráadásul kevesebb dolgok is tett fel mint XP-n ( ez jó pont ). Itt kitérek a külsőre is, szépen meg kreált téma az alap, sok ramot nem is eszik ( 1Gb az ajánlott) persze ebbe a többi kis apróságot is bele sorolom. De itt vissza térnék az első pár mondatra. Az az szinte az összes játék "megvan halva" a windows 7 professional rendszeren, azt gondoltam hogy a Dx 9.0 játék nem indul el, de azt gondolni se mertem volna hogy a DIRT 2 aminek futni kell Dx 10.1 -en ki dob. Persze lehet nem én tudok valamit, de ez igy abszurdum úgy érzem. És szinte majdnem így van az összes játéknál. :U

( Persze azt hozzá tenném nem vagyok szakember. )

De viszont sokk jó pontot kapott tőlem a fürgesége és ügyessége miatt :R
Én ha 10 pontból értékelném akkor:

"IRODAI FELHASZNÁLÁS" 10-ből 10 pontot kap!!
"OTHONI FELHASZNÁLÁS" 10-ből 6 pontot kap!!

Két képet is mellékelnék: Kép1 Kép2

Várom a hozzá szólásokat, és szívesen várom a játék kérdésre a megfejtést ha van :R

Üdv: °Pc Guru° / Ha már egyszer írok egy üzleted miatt méltass a válaszadásra!!!!!!!! /

(#2449) < CyberBob > válasza pzstm (#2440) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm. :R

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2450) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az miért van, hogy nem jelentkezett be a mostani gépindításnál automatikusan a fikómba?
Nem is találok semmiféle beállítási lehetőséget. Csak ez az egy fiók van.
Azóta csinálja, mióta felrakta, a VMware progit a gépre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.