Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2251) bernat98


bernat98
csendes tag

Sziasztok. AZ a gondom, hogy win7 alá nem tudom feltenni a sony ericsson pc suite legújabb verzióját. Valami hibát ír ki.[EZT!] Próbáltam a kompatibilitást állítani, de úgysem ment.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2252) gyiku


gyiku
nagyúr

hi,
matol win7 x64 indulaskor az udvozoljuk kepernyo utan csak fekete hatter van, kozepen az egerrel, ami mozog, de ennyi. ctrl-alt-del, feladatkezelo, kilovom az explorer.exe-t, majd kezzel inditom, akkor jo. win7 lemez be, javitas, de nem hozta rendbe. nyomtam egy rendszervisszaallitast egy hettel korabbanra, de ugyanez a hiba. mi ez :F

hüllő

(#2253) Morden24 válasza gyiku (#2252) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem frissítettél valamilyen drivert, vagy mi egyéb történt a géppel (hardveres beállítás, akármi)?

Sectumsempra - For Enemies

(#2254) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Nekem van egy olyan problémám, h mikor indítom a gépet (win7 x64 bit) akkor első indításra a win betöltése után nem jelenik meg az asztal, hanem egy teljesen fekete képernyő van és csak a fehér egér látszik rajta és nem reagál semmire. Nah ilyenkor egy reset és másodjára meg betölti rendesen. EZ mitől lehet? :F

BANZAII

(#2255) #54715584 válasza gyiku (#2252) üzenetére


#54715584
törölt tag

Olvass cikkeket is :)
Van vmi malware vagy mifene, ami elcseszi a windowst.
Napok óta erről cikeznek, múlt héten volt vagy 6 cikk erről, keress rá...

(#2256) pschio válasza MaciG (#2254) üzenetére


pschio
őstag

reinstall volt már?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2257) Morden24 válasza MaciG (#2254) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csökkentett módban indul?

(#2256) pschio: Talán a problémamegoldást azért mégsem a reinstallal kéne kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2258) atesz117 válasza bernat98 (#2251) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nekem a 6.009 verzio (elvileg ez a legfrissebb) simán települt, esetleg próbáld ki ezt.

Samsung Galaxy A34 5G

(#2259) lala42 válasza gyiku (#2252) üzenetére


lala42
őstag

Ez bizony vírus. :K vagy valamilyen Malware :U

(#2254) MaciG
Neked is szól. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2260) lala42 válasza sanzi89 (#2229) üzenetére


lala42
őstag

Ha rám gondoltál NEM!!!!!!! :DDD
Nem sülyedek le olyan mélyre :DDD ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#2261) gyiku válasza Morden24 (#2253) üzenetére


gyiku
nagyúr

volt 1 update, azutan szallt el. de hiaba allitom mar vissza. azt a malware-t nem lehet eltavolitani? nincs kedvem megint reinstallni :(

hüllő

(#2262) Morden24 válasza gyiku (#2261) üzenetére


Morden24
nagyúr

Őszintén, azt sem tudom, milyen malware-ről van szó. Múlt héten nem igazán voltam képben :D

Sectumsempra - For Enemies

(#2263) sfdrakex válasza gyiku (#2261) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csökkentett módban ha menne a géped irts rajta virust és spy-t, trojait.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2264) BullZeye


BullZeye
veterán

Hiba: Statikus IP-vel nincs internetem

Router Statistic:
LAN
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

WAN
IP Address: 94.21.38.154 PPPoE
Subnet Mask: 255.255.255.255
Default Gateway: 94.21.38.154
DNS Server: 193.110.57.4 , 193.110.56.8

Ha beállítom a IPv4-ben, elsődleges, másodlagos DNS kiszolgálót, akkor működik minden, és még van is net.
De ahogy beállítom a következő IP cím használatát, hirtelen volt-nincs net:

IP 192.168.1.136
Maszk 255.255.255.0
Átjáró 192.168.1.1

Ilyenkor egész egyszerűen nem megy ki a netre :) ami azért fura, mert fél éve használtam ezt a beállítást Diginethez, hogy home FTPt használhassak ismerősöknek, és tökéletesen működött, 5-10x telepítettem újra a windowst, és az előző windowsnál, beállítottam nem volt net, nem foglalkoztam vele, mondván lehet valamit elcsesztem, hagytam, most újra raktam teljesen, és most se megy :S

Valami Update volt, vagy valamit nem vettem észre? Routerbe be van állítva, hogy DHCP engedélyezése
Start IP Address: 192.168.1.100
End IP Address: 192.168.1.199

minden más 0.0.0.0
Default Gateway: (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: (optional)
Secondary DNS: (optional)

DHCP Clients List-ben ott a gépem, amikor automatikus az IP: 192.168.1.100

mi a pék haragja lehet a probléma? XP óta ezt túlképp havonta csinálom, és sose volt probléma....most meg friss windowsal se működik O.o

Windows 7 x64
Router: TP Link 642G v3 08118989

[ Szerkesztve ]

(#2265) Kommy válasza BullZeye (#2264) üzenetére


Kommy
veterán

Egy ajánlás próbálj meg olyan IP címet adni a gépednek ami a dhcp tartományon kívül van, mert hibát okozhat. szóval 192.169.1.2- 192.168.1.99 - 192.168.1.200- 192.168.1.254
Meg még annyi, hogy az elsődleges DNS-hez írd be a router címét

[ Szerkesztve ]

(#2266) MaciG válasza pschio (#2256) üzenetére


MaciG
addikt

Még egy hete sincs hogy feltettem...

(#2257) Morden24: Úgy indul, meg amúgy is csak másodjára...

(#2263) sfdrakex : Mivel lenne ajánlatos? Mert én csak a nodot ismerem :B , de akkor ezek szerint az nem az igazi.

BANZAII

(#2267) BullZeye válasza Kommy (#2265) üzenetére


BullZeye
veterán

kiprószáltam elsődleges DNS működik rendesen, az be is van állítva, valami az IPvel van baj :\

most minden ugyanaz csak
192.168.1.136
helyett
192.168.1.100 és így most jelenleg van netem is meg minden :\ ez mi a franc?

szerk.:
192.168.1.2-vel is működik, sőt
192.168.1.135
192.168.1.137 is megy tökéletesen, csak a

192.168.1.136 nem megy, ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#2268) sfdrakex válasza MaciG (#2266) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Avast, spybot search and destroy, spyware terminator, the cleaner, trojan hunter.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2269) Kommy válasza BullZeye (#2267) üzenetére


Kommy
veterán

Nem szeretika routerek ha a dhcp tartományba van adva egy fix-ip cím hacsak nem static dhcp-vel van , ami azt jelenti, hogy a hálózati kártya MAC címéhez rendeli hozzá az IP címet , viszont ugyan úgy DHCP-n kapják a gépek az IP címet csak mindig ugyan azt.

Látom szerkesztettél valószínűleg be van ragadva az az IP cím és úgy veszin mintha ütköés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2270) BullZeye válasza Kommy (#2269) üzenetére


BullZeye
veterán

nem, ez valami érdekesebb, egyrészt Chello óta nem változtattam MAC címet SOHA, sőt router esetében fogalmam sincs hogy kell....

most nézem, hogy be van állítva
IP & MAC Binding Setting
1 00-1D-7D-1C-E7-2F 192.168.1.136

szerk.:
óóóó bazzzz most esik le, a jó édes huncut mindenit ><

Tönkre ment alaplapom kb 1.5 hónapja, és lett helyébe egy másik, így új lett a MAC címe is bazz, és mivel ezt már több mint 1 éve állítottam be , mmint a Bindinget. Ezért nem engedte nekem ezt az IP címet használni T_T ez van, ha az ember a megszokások embere...köszi a segítséget ^^

beállítva MAC cím az újra, és már működik is -.- i hate it

[ Szerkesztve ]

(#2271) MaciG válasza sfdrakex (#2268) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor megpróbálom h felteszem ezt a trojan hunter-t és csökkentett modban meg lefuttatom, hátha, jah és köszi! :R

BANZAII

(#2272) csakegyreg


csakegyreg
tag

hello most fogom feltelepitani a windows 7 et (ultimate) és 32 bites van valami szemmel láthetó különbség hogy 32 bites vagy, hogy 64 bites? ja és ultimate ben benne van az XP mód???

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2273) Sub-ZeRo válasza csakegyreg (#2272) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

szemmel láthatóan semmi különös nincs benne... nincs benne csak támogatja a módot, külön kell leszedni hozzá...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2274) bernat98 válasza atesz117 (#2258) üzenetére


bernat98
csendes tag

Köszi a segítséget. Közbe rájöttem, hogy ha csak a bluetooth-t rakom fel, akkor is tudok pakolni cuccokat a telefonomra/ról.

Minden jót, csá

(#2275) sfdrakex válasza bernat98 (#2274) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sőt ha semmit nem raksz fel akkor is, rádugod, nem telefon hanem adat módot nyomsz a telon és látod mint egy pendriveot, bár újabb SE-knél azt hiszem csak a memória kártyát látja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2276) csakegyreg válasza Sub-ZeRo (#2273) üzenetére


csakegyreg
tag

ja és még annyi, hogy e5200 as procim van és, hogy elmétileg nincs intel vt támogatása szal akkor le se töltsem a virtual xp-t mert nem fog futnia win7-en belül ?

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2277) Fire/SOUL/CD válasza csakegyreg (#2276) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Gyakorlatban sincs támogatva a virtualizáció a procidon sajnos, ezért felesleges letölteni a VPC+VXP-t... :(

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2278) < CyberBob > válasza csakegyreg (#2276) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen felesleges.
VirtualBox vagy VMware anélkül is megy és fényévekkel jobbak.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2279) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Olyan gondom van,hogy a windows update nem tölt le semmilyen hardverhez illesztőprogramot.Nekem kell ezeket a gyártó honlapjáról kézzel levadászni.Régebben egy eredeti gyári nem buherált angol win7 volt a gépen,ahol ez a dolog működött.Kb egy hónapja felraktam a szintén eredeti,de magyar win7-et.Az eszköztelepítési beállítások a következők:

Egyébként a biztonsági frissítések,meg hasonlók rendesen jönnek.

Mi lehet a gond?Más is hasonló cipőben jár?

(#2280) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#2279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ugyanez volt nálam is a Magyar verzióval, ezért használom az Angol változatot Magyar MUI-val... :K
Valószínűleg egyből magyar nyelvű drivereket, szofvereket stb stb keres, ami általában nincs illetve később jelenik meg, ezért nem képes automatizáltan leszedni bizonyos dolgokat.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2281) petrusz82 válasza Fire/SOUL/CD (#2280) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Valahogy sejtettem,hogy ez lesz a probléma.Valahogy nem lehetne rávenni,hogy ott keresse a drivereket ahol vannak is?Egyébként próbáltam azt,hogy angol nyelvet töltöttem le neki,majd azt telepítettem.De úgy sem jó

[ Szerkesztve ]

(#2282) Core2duo6600 válasza < CyberBob > (#2278) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, mennek, de a kolléga a Virtiual Xp mode ra volt ami annyit jelent, hogy van ugyan a gépen egy virtuális xp (Eleve feltelepítve szeded le)
Viszont az erre telepített progikat eléred, közvetlen a Windows 7 esből.

A virtual Xp mode, nem azonos a Virtual Pc vel.

A virtual pc amúgy nem követeli meg a VT ét a cpu ban.
Mitöbb a Virtual Pc nem eszi meg a virtual Xp mode vhd jét, holott ő maga is vhd -ébe menti a virtuális HDD ét.

Szerencsétlen, hogy az MS mind a 2 eszköznek a file jához ugyanazt a kiterjesztést adta,

(#2251) bernat98
Szedj le egy frissebbet, ha van esetleg kipróbálhatod a Xp mode ot.

(#2252) gyiku
Eredeti a Win 7 ed ?
Mert ha nem akkor amiatt van.
Letiltott a rendszer.

#2254) MaciG
Hardverhiba lehet, ram vagy vga, vagy beszedtél valami férget.

(#2266) MaciG
Tedd fel a milyen antivirus a legjobb, és az első hsz ban van egy két 5let.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2283) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#2281) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

őszintén szólva nem is foglalkoztam vele. Sajnos a különböző nyelvi változatú W7-ek közt nem csak a nyelv különböző, hanem az ún Core Code is, ezen pedig nyel váltással, területi beállítások módosításával, stb stb nem tudsz mit változtatni. Egyébként nem kell "félni" az Angol változat + Magyar MUI párostól, a magyar nyelvű szoftverek is kifogástalanul használhatóak alatta pl.

Fire.

UI: arra azért kíváncsi leszek, hogy mennyi idő fog eltelni az első SP1 és a magyar SP1 megjelenése közt, hisz ezt is ígérte az MS, hogy megpróbálják pár hét különbséggel kiadni őket, nem pedig mint korábban, fél év különbséggel érkezik a magyar SP1...
(nehogy valaki félreértsen, nem azt írtam, hogy jön az W7 SP1... ;] )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2284) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#2282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem a HSZ-od első részét talán inkább Nekem szántad, mivel < CyberBob > nem tett említést a virtual PC-ről... :DDD

Szóval a lényeg, hogy ha VXP szeretne valaki használni, akkor ahhoz szükséges a VPC is.

...hogy van ugyan a gépen egy virtuális xp (Eleve feltelepítve szeded le)
Nos ezt nem igazán értem... :F (mert hogy a VPC és a VXP sincs "eleve" telepítve)
Bocs, ha félreértettem valamit...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2285) mobal válasza SzlobiG (#2243) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ez? [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2286) nfsu17 válasza Fire/SOUL/CD (#2280) üzenetére


nfsu17
veterán

Van benne valami, amit mondasz.
RC pl simán megtalálta a sound blaster 5.1-es hangkártyámhoz a saját driverét, a magyar win7 64 bit csak nem akarta semmilyen tuszkolásra sem. Végül magam tettem fel egyet és így jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#2287) Clemi válasza gyiku (#2252) üzenetére


Clemi
veterán

win7 x64 indulaskor az udvozoljuk kepernyo utan csak fekete hatter van, kozepen az egerrel, ami mozog, de ennyi. ctrl-alt-del, feladatkezelo, kilovom az explorer.exe-t, majd kezzel inditom, akkor jo.

Valami ilyesmiről van szó nálad: Fekete halál a windowsban

(#2288) SzlobiG válasza mobal (#2285) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kössz így jó lett, hogy átírtam cfg-be az affinityt 255-re.:)

(#2289) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát pedig ahogy olvastam kb 1 év és jön az sp1 a win7-re...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2290) pzstm válasza Sub-ZeRo (#2289) üzenetére


pzstm
titán

és? vagy ez most hogy is jön ide? vagy csak valakiére válaszolni akartál, csak félrenyomtál? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2291) canniball válasza pzstm (#2290) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól sejtem Fire kollégának szólt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2292) Sub-ZeRo válasza pzstm (#2290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

csak úgy leírtam. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2293) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#2283) üzenetére


pzstm
titán

Pedig lassan, de biztosan jön. [link] ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2294) pzstm válasza canniball (#2291) üzenetére


pzstm
titán

okok megvan... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2295) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#2293) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na azért addig van egy szilveszter is(vagy kettő)... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2296) csakegyreg


csakegyreg
tag

Hello bocss de lenne még 1 hülye kérdésem szóval felraktam a windows 7 et de miven nem bottolt be ezért a vista alól és most a másik partición fentvan a windows vista is szóval most azt hogy töröljem le?? :DDD

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#2297) < CyberBob > válasza Core2duo6600 (#2282) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez így van.
A VirtualPC már elég elavult pl. usb-t sem kezeli.
A VirtualBox-ban van egy un. asztal integráció és így lesz egy dupla start menü. Nem kell ablakba használni a virtuális gépet és az alap gép ikonjai és háttere is látszik közben. Csak az alkalmazás fejlécéből látszik, hogy nem az alap gépen fut. Szerintem egy próbát megér. Ha meg komolyabb (pl.: több virtuális gép közötti hálózat tesztelése) dolgokra akarja használni akkor VMware.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#2298) Zolás válasza Zolás (#2245) üzenetére


Zolás
addikt

Upp hátha most :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2299) Az-X válasza Morden24 (#2237) üzenetére


Az-X
őstag

Úgy néz ki az Index forum okozza a terhelést. Ha betöltöm akkor akár 70-80% terhelés is megvan... ha azt az egy "tab"-ot bezárom akkor visszaesik 2-3%-ra.

:)

(#2300) Fire/SOUL/CD válasza Zolás (#2298) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos a W7 sem tudott azon a bosszantó hibán felülemelkedni, hogy bizonyos frissítések leamortizál(hat)ják a rendszert. Esetemben is volt már ilyen(nem ez a hiba mint nálad), nevezetesen lejött egy frissítés, ami elsőre nem ment fel, aztán csak úgy a "semmiből" 2 nap múlva meg települt. Na igen, csak hogy ezt követően, jó pár dolgot nem kellett telepíteni, mert a legkülönbözőbb hibákkal álltak le a setup-ok.(Oppenoffice, VXP, ACDSee Pro 3, stb stb) Én meguntam, úgy hogy teljes újratelepítés lett a dologból.

Ha van kedved időd, akkor azt kell tenned, hogy egyesével eltávolítod, a korábban telepített frissítéseket és próba. Időigényes feladat és nem is biztos hogy segít, de csak ezt a módszert tudom neked javasolni, ha nem akarsz újra telepíteni.
(természetesen csak ha jogtiszta W7-ed van, mert gányoltal nem szabad foglalkozni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.