Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) betyarr válasza KTU (#28750) üzenetére


betyarr
veterán

köszi! :R
most megvettem a 729-et és kipróbálom azzal (ha már ilyen bestbuy) :B

(#28752) betyarr válasza betyarr (#28751) üzenetére


betyarr
veterán

kipróbáltam egy darab hívással ezt a 729-es kodeket: rendben volt,jól lehetett hallani,nem volt késés sem.igaz nem egy hd hang volt,de simán vállalható.

(#28753) Siriusb válasza betyarr (#28752) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha nem probléma az adatforgalom, mindenképpen tegyél próbát KTU által javasolt ulaw-val is, mégis 64 Kbps a 8 ellenében. Azért néhol számít a nagyobb méret. ;)

(#28754) betyarr válasza Siriusb (#28753) üzenetére


betyarr
veterán

egy hosszabb beszélgetésnél az már komoly adatmennyiség.annyit nem ér :N

(#28755) Siriusb válasza betyarr (#28754) üzenetére


Siriusb
veterán

Ebben az esetben megérte beruházni rá.

És ezúton köszönöm, hogy szóltatok az akcióról!

(#28756) sec0nd


sec0nd
tag

Nektek GroundWire-ből megy a WiFi-Mobilnet váltás hívás közben? Nálam megszakadt a hívás és egy új kezdődött, amiért büntetőpercdíjat számláztak. MobileVoipból gond nélkül ment. Lehet a más kodek miatt szakadt meg?

(#28757) whbear


whbear
senior tag

Mik a tapasztalatok a Viber korlátlan Magyarország csomaggal? A Rebtel pont akkor nem megy mikor kellne. Kicsit drágább lenne a Viber de nincs a 40 számos korlát és talán jobb a rendelkezésre állási aránya.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28758) anadroid válasza sec0nd (#28756) üzenetére


anadroid
senior tag

Büntetőpercdíjat azért számoltak fel, mert az első beszélgetés nem szakadt meg. Megesik rendes beszélgetés során is, hogy a hívott bont, a hívó meg nem kap visszajelzést róla. Rossz esetben az első beszélgetés akár 2 óra hosszat is fennállhat.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#28759) zagloba


zagloba
aktív tag

Én is megvettek a Groundwire alkalmazást. Most nyomkodom össze-vissza de a ulaw, alaw beállítást nem találom! Hol kellene keresnem? :R

(#28760) zagloba válasza zagloba (#28759) üzenetére


zagloba
aktív tag

Megtaláltam! 😀

(#28761) nyuszi123456 válasza KTU (#28750) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

KTU, a callingcredit továbbra is gyenge, vagy már megjavult?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#28762) KTU válasza nyuszi123456 (#28761) üzenetére


KTU
addikt

DiscountVoip-ot és CallingCredit használok szimultán, most nem jobb/rosszabb egyik a másiknál.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#28763) betyarr


betyarr
veterán

hát,sajna mégsem jobb a groudwire,mint az acrobits...ma is volt egy hívásom,de ~2 perc után a másik fél nem hallott,csak én hallottam őt.
visszasírom az immmr-t,mert azzal nem voltak problémák.mindig akadás és késés mentesen tudtam telefonálni.nem beszélve arról,hogy még ingyér is volt.

(#28764) zagloba válasza KTU (#28762) üzenetére


zagloba
aktív tag

Groundwire -nél ,h tudom megnézni ,h milyen kodeket használt? Zoipernél egyszerűen mutatta! :R :R

(#28765) KTU válasza zagloba (#28764) üzenetére


KTU
addikt

Hívás közben kiírja.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#28766) Siriusb válasza betyarr (#28763) üzenetére


Siriusb
veterán

Tegnap, amikor teszteltem a G.729-et negyedórás hívásom volt, de van, amikor 20-30 percet beszélek. Sajnos - mint korábban írtam -, ez telefon és ROM függő is. Lehet most az immmr vagy a CSipSimple éppen jól megy, Groundwire meg nem. Aztán ha frissítesz vagy ROM-ot cserélsz, akkor meg az fog működni, ami eddig nem.

(#28767) herdsman12 válasza asdf_ (#28663) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, hogy ránéztél.
Engem érdekelt a kérdés, ezért megkerestem a hivatalos szervizt, ahonnan a következő válasz érkezett:
Az óraimpulzust a főközpont adja ki, a híváskor. A szolgáltatónál kell jeleznie ezt a problémát.
Ezután a Digihez fordultam telefonon, ott leráztak, hogy nincs ilyen probléma, majd emailra már egy hozzáértő válaszolt:
Javasoljuk a Time servernek egy közelebbi servert beállítani, pl.: time.kfki.hu

Átállítottam és tegnap óta valós idővel rögzíti a beérkező hívásokat is a Gigaset A510 IP.

(#28768) Ludovicus válasza whbear (#28730) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Én is köszönöm, hogy megosztottad. Kipróbáltam, eddig csak néhány wi-fis híváson vagyok túl, de eddig elégedett vagyok vele, késleltetést egyáltalán nem veszek észre (Android 6.0.1 alól).

(#28769) KTU


KTU
addikt

A ma még akciós, olcsó Groundwire és Acrobits Softphone alkalmazásokat lehet telepíteni régebbi androidokra is, pl. Lenovó A820 android 4.1.2 by Cappa72,
ezekre a régebbi fekete 4.8 verziókat telepíti a play-ből.
Használhatóak, főleg ha mellette nincs más erőforrást felemésztő alkalmazás.

Köszönet whbear fórumtársnak, hogy felhívta rá figyelmünket!
:R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#28770) betyarr válasza Siriusb (#28766) üzenetére


betyarr
veterán

nugátról frissítettem az xiaomi a1-emet a legújabb,8.1-es droidra vagy 2 hónapja.az acrobits-et is azért hanyagolom,mert annál is ez volt a jelenség,hogy kis idő elteltével én hallottam a másik felet,de ő engem nem.a gw-nél is ugyanez most a helyzet.a mobilevoip a nyerő még mindig.annál nincs ilyen,csak esetenként visszhang a másik félnél.
pedig jó lenne már valami korrekt,állandó megoldás a voip-ra mobilon is.

(#28771) KTU válasza betyarr (#28770) üzenetére


KTU
addikt

Xiaomin ha nálam fent van valamilyen Finarea (mobilevoip),
nincs hang Groundwire-n.
Nem célszerű sokféle VoIP alkalmazást a telefon hagyni, összeakadhatnak.
Aztán csak nézünk, hogy ez se jó és az se működik jól.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#28772) betyarr válasza KTU (#28771) üzenetére


betyarr
veterán

akkor is összebalhézhatnak,ha nem fut másik a háttérben?

(#28773) KTU válasza betyarr (#28772) üzenetére


KTU
addikt

Igen.

Hétfőn reggel autóban csúcsforgalomban, hogy miért nem tudok telefonálni Groundwire-vel a megszokott rutin szerint,
hogy hétvégén felraktam valamelyik mobilevoip alkalmazást, mert hát miért ne :W
Aztán valamelyik hosszú piros lámpánál rájöttem. :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#28774) zagloba válasza KTU (#28773) üzenetére


zagloba
aktív tag

Még a hétvégén Én is próbálgatom a Groundwire programot csak magában! Az első tapasztalatként azt tudom mondani nem hozza azt a minőséget amit a Zoiper ulaw kodekkel ! Amúgy a program nagyon tetszik szinte minden állítható! :)

(#28775) betyarr válasza KTU (#28773) üzenetére


betyarr
veterán

na erre kíváncsi leszek!kipróbálom ezt az 5letet :K
vajon a skype,messenger és tsai is számít?

[ Szerkesztve ]

(#28776) nyuszi123456 válasza KTU (#28762) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

Betyarr

Több készüléken próbáltam az Acrobitset, nem volt jó sosem. Akik szeretik, a bejövő hívások miatt szeretik, amiben eggyel kevésbé rossz, mint a többi.

Az immmr volt a csúcs. Bármilyen hosszú beszélgetés, tök ingyen, jó minőségben.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#28777) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Viber Out minősége milyen, ha csak 3g van vagy annyi sem?
(Sokszor dolgozunk ilyen helyeken)
Januárban esetleg tennék vele egy próbát.

#?*@&!

(#28778) whbear válasza zeon.hu (#28777) üzenetére


whbear
senior tag

Ezt a kérdést én is feltettem, de nem érkezett rá válasz. Ezért befizettem 1 EUR-t, eddig elég meggyőző. Ma kipróbálom 3G-n is és megírom a tapasztalatokat. Én a Rebtel-t váltanám le mert elég sokszor nem működik hétköznap.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28779) zeon.hu válasza whbear (#28778) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Annyit is lehet?
Hol az opció erre?
Egyébként kösz!

#?*@&!

(#28780) 4Grider válasza zeon.hu (#28777) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol van normális mobilnet (3G vagy 4G), ott tökéletes. Annyi vele az összes probléma, hogy csak az előre fizetett csomagok érik meg, mert a feltöltős egyenleg terhére a 40 Ft-os mobil percdíj kicsit nagyon drága. A magyar korlátlan csomag 7 EUR, logikusan annak éri meg, aki több mint 120 percet telefonál havonta.

(#28781) zeon.hu válasza 4Grider (#28780) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Azt tudom, pont a sok céges hívás miatt próbálnám ki.
(Ezt nem fizetik mindenkinek...)
Reenger sajnos csak jó lefedettségnél tökéletes, mi pedig sokszor vagyunk raktárban, épület mélyén, ahol max 3g van, az is gyengén.

#?*@&!

(#28782) 4Grider válasza zeon.hu (#28781) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel 2G-n a hangátvitel a prioritás, nem várhatod el, hogy ott bármilyen voip tökéletes minőségű legyen, mert egyszerűen nem a voip alkalmazástól függ, hogy a következő csomagot 50 vagy 500 ms után fogja a rendszer továbbítani. Szakadozó 3G-nél dettó.
Tesztelni ingyen is tudod a Vibert, csak egy Viberes partner kell hozzá...

(#28783) zeon.hu válasza 4Grider (#28782) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs eltérés minőségben az ingyenes és a fizetős között?
Plusz éppen az érdekelve, milyen a minőség, ha a partner gsm-ként fogadja.

#?*@&!

(#28784) 4Grider válasza zeon.hu (#28783) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze hogy van eltérés, hiszen ott a voip gateway és utána a gsm rész. De a voip hívásnál a gsm rész adott (az itthon kezdődik), azt nem befolyásolja, hogy honnan indítod a hívást, a voip gateway meg egy ilyen szolgáltatónál nem Reenger-szintű szokott lenni, és Magyarországon telco-nál van. Tehát nem sok értelme van tesztelgetni, csak a te oldalad lesz a hívás minősége szempontjából a változó rész.

(#28785) zeon.hu válasza 4Grider (#28784) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#28786) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Groundwire-ben van beállítás arra, hogy ne lője ki a rendszer?
EMUI-n simán ment a "Védett alkalmazások" menüben, de MIUI-n (Mi Max 3, droid 8.1) hiába lakatolom le és állítom be az akksi optimalizálást, mégis kilövi egy idő után és így nem vagyok elérhető rajta.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#28787) Siriusb válasza zeon.hu (#28786) üzenetére


Siriusb
veterán

Permissions / Allow battery optimization.

(#28788) whbear válasza zeon.hu (#28779) üzenetére


whbear
senior tag

A Viber Outnál hangminőség gyengébb mint uLaw estén ami nem is lenne baj de elég nagy a késés. Akár 4G akár 3G esetén. Éveket küzdöttem a késés ellen ami nincs is Dellmont, Reenger / Freepbx / Groundwire esetén. Nálam már kizáró tényező a késés ezért maradok a Dellmont vonalon. Rebtel kicsit késik csak. Mindezt a nullához viszonyítom,mert a PBX-es megoldással semmi késés nincs. A Viber out kb olyan mint a 3CX androidos klienssel. 1-1.5 sec lag.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28789) DIEGO15 válasza whbear (#28788) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nekem sajnos van késés dellmont/ groundwire esetén. Freevoipdeal dellmont és miui 10 / 8.1 oreo rendszer.

(#28790) zeon.hu válasza Siriusb (#28787) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs ilyen benne (5.1.4)

#?*@&!

(#28791) Siriusb válasza zeon.hu (#28790) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam 5.2.6.
A Settings-en belül van.

Az aksinál sem tudod kapcsolni Oreón? Battery/Battery optimization (3 pöttyös menüből), majd kikapcsolni az optimalizálást app szinten.

(#28792) zeon.hu válasza Siriusb (#28791) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Frissítettem, kérte is az engedélyt, hogy figyelmen kívül hagyja az aksi optimalizálást.

#?*@&!

(#28793) zeon.hu válasza zeon.hu (#28792) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmmm...
Bármit csinálok, eltűnik az értesítési sávról egy idő után.
Ilyenkor nincs rajta bejövő hívás.

#?*@&!

(#28794) KamuMazsola válasza zeon.hu (#28793) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az aksi optimalizálást "Nincs korlátozás"-ra állítottad? Automatikus indítás is be van kapcsolva?

Üdv.: KamuMazsola

(#28795) zeon.hu válasza KamuMazsola (#28794) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen és igen.
Egyedül a Huawei-en nem volt ezzel gond, a Flex és most a Mi Max is kilövi.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#28796) whbear válasza DIEGO15 (#28789) üzenetére


whbear
senior tag

Direktben nekem is van késés. Nem jöttem rá mi okozza. Arubán van a FreePBX és ha ott van beállítva trunk-nek akkor nincs késés.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28797) DIEGO15 válasza whbear (#28796) üzenetére


DIEGO15
őstag

na most több kérdésem lett,mint válaszom :D

Mi az az aurba és mi lenne a trunk?

(#28798) whbear válasza DIEGO15 (#28797) üzenetére


whbear
senior tag

ArubaCloud egy VPS szolgáltatás azon fut a FreePBX, ebben van beállítva a Dellmont. Ez a trunk. Ami csatlakozik a SIP szerverre.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28799) pulykas válasza Dluinet (#18112) üzenetére


pulykas
csendes tag

Szia!

Most átalakult az olcsomobilhivas.hu, két program van amivel lehet telefonálni: MicroSip és Zoiper.
Mindkettőt sikerült beállítanom win 10-em, és hív is, de egy idegen külföldi számot jelenít meg.
Kerestem hívószám megjelenítést, vagy Caller ID-t, de sehol sem sikerült beállítanom.
Ötlet?
Köszi!

üdv.: Berti

(#28800) KTU válasza pulykas (#28799) üzenetére


KTU
addikt

Kicsit több mint 3 éve írta. :U
Már nem biztos hogy használja.

Az új olcsomobilhivas.hu hívószámküldése (vagy inkább el nem küldése) létező probléma, a szolgáltatónak = olcsomobilhivas.hu-nak, kellene megoldani.

Több alkalmazással is lehet telefonálni, igazából bármelyik sipkliens alkalmazás amiben meg lehet adni felhasználói nevet, jelszót és sipszervert.
Próbáld ki a Linphone-t is, van mindenféle platformra.
Akár fiókot is regisztrálhatsz, a fiókok egymásközt ingyen beszélnek, sőt ippi fiókról is lehet hívni Linphone fiókot,
de visszafelé nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.