Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) berochh válasza proci985 (#33950) üzenetére


berochh
csendes tag

jah bocsi nem tudtam hogy rossz topikba irtam
-egy i5 4690k-t hűt nem szoktam tuningolni nem értek hozzá...
-a ház egy corsair series 300r
-háát most majd leszedem újra pasztázom kitakarítom és megnézem
mivel van egy rog front base-m igy ott szoktam nézni hogy mi hogy van de az egy fos mert nem működik a frekvencia mutató rész mert drivert nem lehet felrakni hozzá csak win 10 nél mert most win 7 em van de mikor megjelent akkor még win 7 volt szóval nem értem én ... na mind1 ennyit ér a ROG -.- jah és mondták mikor vettem a vízhűtést hogy rakjak fel egy corsair link-et na az is szar .. mert most már elég hülye értékeket mutat sőt a ventikből 2x mutat szóval kipakoltam szépen a kis corsair ház képére hogy mi hol van aztán mikor ujrainditom a gépet és elindul 0 értéket mutat de oltalt mutatja a normálisat szóval 2x van belőle na azt eltörlöm de ujra vissza dobja és úgyanugy nullát mutat jah meg alaplapból ir vagy 4db hőfokot szóval az is egy rakás szar kicsit már kezd elegem lenni hogy kb 300 ezerért összerakok egy gépet teszem hozzá rogosat és fos tehát oké van ami jó de ez a corsair link meg rog front base ...

(#33952) proci985 válasza berochh (#33951) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a program reszekhez itt nem ertunk, arra a sajat topikjaban erdemes rakerdezni.

ket rpm erteket kell pedig mutatnia. az egyik a venti, a masik a pumpa.

ha a pumpa uresben 2000rpmet megy az normalis. ha a venti uresben 2000ret megy akkor valoszinuleg elviselhetetlenul hangos.

ha a pumpa terhelve 2400rpmet megy az normalis. ha a venti terhelve uresben 2400at megy, akkor a gep hangban elnyomja a huto kompresszorat.

a rog is azert mutathat negy erteket, mert egy a CPU, egy az alaplapi VRM, egy a south bridge, egy pedig a fenetudja.

viszont uresben 60 fok egy alaporajeles I5el nagyon rossz ertek, de VRMnek / SBnek is katasztrofa. ha a videokartyae, az meg oke. viszont a videokartya meg terhelve biztos nem csak 70fokig menne.

tipp: menj at a corsair egybevizes topikba / kerdezz ra az alaplap topikjaban. lehet az erzekelok is furcsa ertekeket irnak ki (megesik).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33953) seniman válasza berochh (#33951) üzenetére


seniman
addikt

Melyik mutatja ezt a hőfokot?Lehet egy sima anomália is,nekem a speedfan 147 fokosnak írta a procit egy TuF lapban.Nem mindegyik érzékelő szívleli a másikat. :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33954) berochh válasza proci985 (#33952) üzenetére


berochh
csendes tag

hát van egy olyan programom hogy AI Suite 3 és azt mióta letöltöttem lehet állitani hogy auto- beállitás vagy performance és most auto-ra raktam és a pumpa 1700-2000rpm és 61 fok és a ventie az pedig 1100 rpm en megy...

(#33955) seniman válasza berochh (#33954) üzenetére


seniman
addikt

Az AI Suite az Aida64-el kombinálva tud érdekes dolgokat művelni.Ha nekem egyszerre futott a kettő,akkor állandóan feszültség problémákat dobált ki.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33956) berochh válasza seniman (#33955) üzenetére


berochh
csendes tag

mi az az Aida64? amúgy linkelnétek egy helyet ahova feltegyem ezeket a kérdéseket hogy pl kell e driver a vízhűtéshez.. ?..

(#33957) seniman válasza berochh (#33956) üzenetére


seniman
addikt

Diagnosztikai program.Képes meghülyíteni az AI Suite-ot. :K

Corsair játékvíz topik

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33958) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Az Alphacool kiteknél a D5/UT,XT,ST mit jelöl?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#33959) mrbig25 válasza ericdrawen74 (#33958) üzenetére


mrbig25
őstag

UT -> 60mm vastag radi
XT -> 45mm vastag radi
ST -> 30mm vastag radi
D5 -> Laing D5 pumpa
DDC -> Laing DDC pumpa

De ha összehasonlítod a szetteket és megnézed, hogy mik vannak benne, akkor magad is rájössz.

...

(#33960) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Adott egy Phobya DC12-260 pumpa, ami elég furcsán viselkedik. A gép bekapcsolása után megfelelően keringeti a folyadékot, de az áramlási sebesség idővel lecsökken, már éppenhpogy csak csurdogál a víz. A fordulatszáma nem változik, maxon megy folyamat. Lekapcsolás és ujraindítás után ismét jó az áramlási sebesség, aztán ujra elkezd csökkenni.

Mi lehet a baj? :F

(#33961) ericdrawen74 válasza mrbig25 (#33959) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Köszönöm, közben megtaláltam a topik bevezetőjében, pedig délelőtt elolvastam. :R

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#33962) #90933760 válasza rocketry23 (#33960) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kiírja valami program a fordulatszámát és látod?

(#33963) rocketry23 válasza #90933760 (#33962) üzenetére


rocketry23
tag

A fordulatszámát programban látom, meg a hangján is hallom.
Próbáltam külső tápról, potis venti fordszám szabbal is.

Meg ha programban leveszem a fordulatot szinte tényleg megáll az áramlás.
Egy pár másodpercre lehúzom a pumpát az alaplapról/fodszám szabról, visszadugom, megint megy mint állat, aztán idővel lassul az áramlás, de a fordulata marad.

[ Szerkesztve ]

(#33964) korcsi válasza rocketry23 (#33963) üzenetére


korcsi
veterán

Valamiféle dugulás, amit az áramlat hord össze? Bár az elmondásod alapján azért ez érdekes lenne.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33965) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

A jövőbeni gépfejlesztés miatt előre szeretnék egy kicsit informálódni, hogy meglegyen a terv. Adott a mostani konfigom és a mostani radiátorjaim (360x38 + 120x38).

Kicsit méregettem és 280W körüli fogyasztás mellett a gpu hőfoka 41°C. Itt a kártya órajelei és feszültsége vissza van véve az alapról. Ha megtuningolom a kártyát, mert éppen a játék megkívánja, akkor 47°C, de a fogyasztás is 380W körüli. A ventilátorok 1500rpm körül mennek. A 100W melletti 6°C-os különbség azt jelenti, hogy ha mondjuk köv évben vennék gépet és az már 480W-ot fog enni a játékok alatt, akkor az is +6°C-ot jelent a gpu-ra, vagy exponenciálisan többet? Persze itt most azt vegyük ki a képletből, hogy a szobát jobban felfűtöm ami miatt megint melegebb lesz és a nagyobb fogyasztás miatt jobban megreked a házban a levegő, stb...

Szóval ha új konfigot veszek, akkor lehet, hogy nagyobb hőleadó felület kellene. A jelenlegi házban elértem a maxot, amit be lehet építeni. Ha nem veszek házat, akkor külső megoldás után kell néznem. Itt mik a lehetőségeim? Vannak olyan csatlakozók, a megnevezésüket nem tudom, hogy ha mondjuk a gépet szállítom, akkor a külső radiátort le tudjam úgy csatlakoztatni, hogy nem folyik sehonnan sem a víz? Végsőként, ha nincs ilyesmi, akkor milyen házak vannak, amikben kényelmesen le tudnék hűteni 500W-ot?

Köszi :R

(#33966) DigitXT válasza oliba (#33965) üzenetére


DigitXT
félisten

Tuningnál az adott alkatrész hőmérséklete jelentősen megnő(het).
Ez egyáltalán NEM jelenti azt, hogy a vízhőmérséklet 6 fokkal nőtt!
Továbbá a GPU 50 fok alatt szinte még fázik: ezen nem aggódnék.

A modernebb alkatrészek jellemzően kevesebbet fogyasztanak.:D
(Pl. ha lecserélném az 580SLI-met 970-re, csökkene a fogyasztás,
de a számítási teljesítmény nőne. 4,2-re húzott 920 cseréje dettó.)

Amit számolni akarsz, az a vízhőmérséklet mérésével számolható.
Nem tudom, hogyan mérted ki, hogy GPU tuninggal 100W-tal több
teljesítményt vesz fel CSAK a GPU - ez nem tűnik túl valószínűnek,
de ha mégis, kegyetlen jó eredmény, hogy csak 6 fokkal melegebb.

Természetesen vannak gyorscsatlakozók külső radiátorokhoz. De
500W-ot kényelmesen lehűteni nem nagy cucc, most is azt teszed.
(Jó, hát 1500 rpm-en járatott ventik mellett nem csoda, ha hűvös!)

(#33967) oliba válasza DigitXT (#33966) üzenetére


oliba
őstag

Sajnos a víz hőmérsékletét nem tudom :( Nem arra gondoltam, hogy a gpu tuninggal 100W-ot vett fel. Nyilván a táp hatásfok is benne van és a gyorsabb vga, jobban megterheli a procit. Viszont a 100W, az fogyasztásmérővel lett kimérve. Most -100mV-tal használom a kártyát kicsit a gyári órajel alatt (925/1250), de ha játék kívánja, akkor +100mV (1125/1500).

A korábbi fogyasztás pedig lehet kicsit elszámoltam, inkább 600W körül fog enni a köv rendszerem, de ha külső radi így megoldható, akkor szerintem a későbbiekben még be fogok szerezni egy ilyet :) :R

(#33968) Chrys_


Chrys_
addikt

Át akarom építeni a gépem egy kisebb házba, és emiatt egy külső Mo-Ra 3 hűtőt vennék hozzá. Valami lágyabb csővel kötném össze a géppel (a gépen belül jelenleg Tygon 3600 van), de van egy macska a lakásban és szerintem valamivel védeni kellene a harapás ellen a csövezést. Létezik valami jóféle köpeny hozzá? Persze így a hajlékonyság rovására menne a dolog.

(#33969) Kbhont válasza Chrys_ (#33968) üzenetére


Kbhont
senior tag

A legegyszerűbb megoldás az Illatos úton van! :D (be kell szerezni egy kutyát)
Szerintem, húzol rá 5 rétegű aluminium csövet amit bármelyik vizes boltban kapsz és olyan színre festesz amire akarsz! Olcsó, gyorsan megvan és könnyen alakítható!

(#33970) CMST2015 válasza Chrys_ (#33968) üzenetére


CMST2015
tag

chili paprikás folyadékkal bekened :DDD azt 1x megnyalja többet nem fogja garantálom xd a kutya se rágja azóta ismerősnek az elektromos kapu vezetékét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33971) Chrys_ válasza CMST2015 (#33970) üzenetére


Chrys_
addikt

Most szárítok 3 Habanero-t éppen, csak fel kellene már vágnom őket :D Kell hozzá kesztyű.

(#33972) rocketry23 válasza korcsi (#33964) üzenetére


rocketry23
tag

Kikötöttem a radiátort, ugyanaz történik. A CPU blokkot is kikötöttem, üresben a szivattyú nem produkálja a tünetet. A blokkal lesz valami :/

(#33973) DigitXT válasza rocketry23 (#33972) üzenetére


DigitXT
félisten

Dugulás a mikrocsatornákban?:)

(#33974) rocketry23 válasza DigitXT (#33973) üzenetére


rocketry23
tag

Van valami jól bevált módszer a takarításra?

(#33975) korcsi válasza rocketry23 (#33972) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen hűtőfolyadékot használsz?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33976) rocketry23 válasza korcsi (#33975) üzenetére


rocketry23
tag

Mayhems pasztell koncentrácum plussz tescós desztvíz :))

Szerk.: Most tesztelés idejére csak sima desztvíz.

[ Szerkesztve ]

(#33977) mrbig25 válasza rocketry23 (#33976) üzenetére


mrbig25
őstag

"...tescós desztvíz :))"
Desztvíz vagy ioncserélt? Tesco-ban csak ioncseréltet láttam eddig és a desztvíz nem egyenlő az ioncserélt vízzel.

...

(#33978) rocketry23 válasza mrbig25 (#33977) üzenetére


rocketry23
tag

Elnézésed kérem pontatlanságomért, ioncserért víz :)

(#33979) mrbig25 válasza rocketry23 (#33978) üzenetére


mrbig25
őstag

Egyébként arra akartam ezzel célozni, hogy elméletileg ez is okozhat gyorsabb/nagyobb dugulást, mert állítólag nem olyan "tiszta", mint a desztvíz.

Ilyen esetben pedig a legjobb módszer a takarításra a blokk teljes szétszerelése és pucolása, csak így garantált, hogy teljesen tiszta lesz.

[ Szerkesztve ]

...

(#33980) rocketry23 válasza mrbig25 (#33979) üzenetére


rocketry23
tag

Teljesen jogos volt az észrevételed.

Akkor nem marad más mint a szétszerelés.
Mennyire sérülékeny a blokk belső felülete? Neki lehet esni valami kefével (pl. fogkefe)?
Vegyi tisztítás szóba jöhet?

Egyébként egy Phobya UC-2LT-ről van szó.

(#33981) korcsi válasza rocketry23 (#33980) üzenetére


korcsi
veterán

Fotókat kérünk!!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33982) Kbhont válasza rocketry23 (#33980) üzenetére


Kbhont
senior tag

Véső meg kalapács nem kell hozzá, de azért annyira nem kényes az ügy... :)

(#33983) rocketry23 válasza korcsi (#33981) üzenetére


rocketry23
tag

Pontosan dokumentálni fogom ahogy a réselővel eltávolítom a lerakódott szutykot :DD

(#33984) ViZion válasza mrbig25 (#33979) üzenetére


ViZion
félisten

Volt anno itt is ez az ioncsereélt vs. desztillált víz téma. Jegyezzük meg, h mindkettő több, mint jó a vízhűtésbe. Amúgy az Ioncserélt vagy RO víz a tisztább, nincs benne ásványi anyag.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33985) snowball


snowball
tag

Sziasztok,

Elsősorban azokat kérdezném, akiknek van/volt Phobya Pure Performance Kit 360LT-je. A csomagban 150 vagy 250-es tartály van? Mert a varázslónál 150-est írnak, de a tecsőn az unboxing videókba meg 250 van a csomagban. A nagyobbik már lehet, hogy nagy lenne a gépházamba. (NZXT H440)

[ Szerkesztve ]

(#33986) Dr. Gonzο válasza snowball (#33985) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szerintem ott is 250-et írnak.
"1x Phobya Balancer 250 fekete nikkel"

[ Szerkesztve ]

(#33987) rocketry23 válasza korcsi (#33981) üzenetére


rocketry23
tag

Sziasztok!

Szétszedtem a blokkom, nem találtam benne semmi látható lerakódást, koszt, de ettől függetlenül alaposan átmostam, fogkefével átsikáltam. Sajnos semmi eredmény. Multiméterrel méricskéltem, a szivattyún konstans áram, konstans feszültség és szkóppal mérve konstans rpm. Teljes mértékben tanácstalan vagyok :(

(#33988) proci985 válasza rocketry23 (#33987) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szivattyu mirol kapja az aramot?

olyat lattam mar hogy a vezerlo tulmelegedett es a 6Ws venti egy ido utan lelassult (2800rpmes Papst volt, szoval hallatszott ha nem kapott kakaot rendesen).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33989) rocketry23 válasza proci985 (#33988) üzenetére


rocketry23
tag

Szia!
Amikor a jelenséget észleltem akkor az alaplapról volt meghajtva. Most a tesztelés idejére egy Scythe Kaze Q
vezérlőről megy, elvileg határeset neki, 1,1A-t vesz fel a szivattyú (mértem), ez meg 1A-t bír papíron.

(#33990) snowball válasza Dr. Gonzο (#33986) üzenetére


snowball
tag

Most már javították. :) Tőlük is megkérdeztem, és rájöttek, hogy elírták, mert eredetileg 150-es volt a varázslónál írva.

(#33992) Modst3R válasza SkyS1gn (#33991) üzenetére


Modst3R
senior tag

Szép darab, én irtam egy püt! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#33993) #90933760


#90933760
törölt tag

Cris99

Bocs, bár én eléggé engedékeny vagyok ezzel kapcsolatban, de így kompletten Hardveraprós linket nem engedhetek én se, mert hirdetésnek számít. Csak a cuccok neveit írd be és majd mi beárazzuk. Annál többet nem lehet. Bár maga a beárazás is ennyi erővel utal eladási szándékra, ez egy kétes eset igen, de mindegy ebbe ne menjünk bele. Rugalmas a dolog ilyenkor, Hardveraprós link nem lehet se eladási szándék a szövegben, de a cuccok nevei árazási szándékkal jöhetnek és majd beárazzuk.

Ez vonatkozik mindenkire, szigorítva lettek a hirdetéses szabályok, úgyhogy harapnak érte a többiek. Még engem is, mert én meg elnézőbb vagyok ezzel.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33994) SkyS1gn válasza #90933760 (#33993) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bakker, ezt el is felejtettem, ne haragudj, csak egyszerűbb volt mint a neveket beírni! :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#33995) CMST2015


CMST2015
tag

Üdv

600x360x30 radiátor felület kb mire lehet elég ? :D

[ Szerkesztve ]

(#33996) seniman válasza CMST2015 (#33995) üzenetére


seniman
addikt

Egy kisebb fürdő befűtésére :DDD

Valami kültéri klíma hőcserélője?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33997) CMST2015 válasza seniman (#33996) üzenetére


CMST2015
tag

Nem
Autó réz vízhűtő radi vadi új nem használt :D mert ph-n most kb semmit nem találtam olcsón.
Csatlakozása pont jó az is méretbe

CMST házamra pont felfér az oldalára :D

[ Szerkesztve ]

(#33998) seniman válasza CMST2015 (#33997) üzenetére


seniman
addikt

Ha nem valami eszméletlen sűrű lamellázású,akkor működhet.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33999) CMST2015 válasza seniman (#33998) üzenetére


CMST2015
tag

Teljesen ugyan olyan lamellázású mint Hardware Labs Black Stealth xflow radim

[ Szerkesztve ]

(#34000) Omli85 válasza #90933760 (#33993) üzenetére


Omli85
őstag

Egy farkast ki mer megharapni :DDD ?

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.