Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) .DLL válasza jjeahh (#5700) üzenetére


.DLL
veterán

Frame-enként kimented, és Lightroomban alkalmazod az összesre a bevált változtatást :DDD Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5702) taranis válasza jjeahh (#5700) üzenetére


taranis
addikt

Ez nem jó?

colorizer.net

(#5703) orko válasza jjeahh (#5700) üzenetére


orko
tag

Lumetri color hasonlít a LR basic paneljéhez.

(#5704) jjeahh válasza .DLL (#5701) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok :DDD

taranis: Biztos jó, de én agybajt kapok ettől a fajta korrekciótól :B

orko: Na pontosan ez az amit keresek, eddig észre sem vettem, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5705) Gravity1234 válasza jjeahh (#5700) üzenetére


Gravity1234
tag

Probald az effectek kozott az RGB curve-t es melle kiteszed a view-ban a color correctiont. Ezek mind siman built in Premiere pro effectek.

Vagy ami egy lepessel egyszerubb, fast color corrector (ez is siman built in), es ezen belul white balance-nel a kis szemcseppel adj neki mintat a filmbol ami feher.

Harmadik three way color corrector, ahol ezt finomabban tudod eljatszani, arnyek, csucsfeny es kozep tonusokra.

G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5706) jjeahh válasza Gravity1234 (#5705) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, igen, ezekkel játszadoztam már :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5707) orko válasza jjeahh (#5704) üzenetére


orko
tag

CC 2015 verzióban jelent meg.Előtte sokat szenvedtem én is... Ez a Lumetri most a kedvencem![link]

[ Szerkesztve ]

(#5708) hibavissza válasza jjeahh (#5700) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez? De ez a lumetri tényleg jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5709) jjeahh válasza hibavissza (#5708) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó lesz a lumetri, már dolgozok is vele :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5710) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ez brutális ha tényleg műkszik

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5711) hibavissza válasza jjeahh (#5710) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez karaj. Film készítésnél nem egy előre legyártott forgatókönyv alapján és pontosan megtervezett kameramozgással dolgoznak? Én egy kicsit fából vaskarikának találom.

(#5712) .DLL válasza hibavissza (#5711) üzenetére


.DLL
veterán

Két dolog miatt jó lehet, csak ehhez rengeteg plusz adatot kell elmenteni... :U Az egyik: bluescreen elhagyható egy csomó helyen. 2.: focus puller elhagyható egy csomó helyen. Ettől még a felvétel megtervezett, és követi a forgatókönyvet. A tologatás tényleg csak játékszer, de stereo-3D készítéséhez viszont tökéletes, akkor már 3. :D

Kicsit sajnálom, hogy a konzumer piac nem fogta fel mi ez, nem lett ez a képformátum olyan alapvető mint pl. a Jpeg, de megértem, hogy ehhez sokkal-sokkal több időre lett volna szükség, hogy beépüljön a képnéző programokba, böngészőkbe, mobiltelefonok galériáiba; márpedig a befektetett pénzt vissza kell hozni belátható időn belül, így logikus lépés a filmipar, várható volt. Ennek én már akkor, a zseb Lytro megjelenésekor a mozgóképes fókuszálásban láttam a jövőjét, illetve erejét!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5713) *Ropi* válasza .DLL (#5712) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom ehhez úgy kezdődik a tartozékok bevásárlólistája, hogy "Végy 100 db, 2 TB-os SSD-t és bérelj szerverfarmot!"... :DDD

Félreértés ne essék: én is örülök ennek, ha mindennapi használatba kerül, viszont számolni kell a feldolgozandó nyers adatmennyiséggel, ami nem szimplán nagyságrendekkel több, mint a most ismertek. A jpeg kb. a legigénytelenebb formátum: egy egymagos CPU-val rendelkező kőkorszaki gép is képes jpegbe tömöríteni, ehhez viszont erőmű(vek) kellenek...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5714) hibavissza válasza .DLL (#5712) üzenetére


hibavissza
veterán

Az első két dolognál (bluescreen, focus puller) a költséghatékonyság szempontjából nem látom a jövőjét. Ok, hogy nagyobb szabadságot ad, de a gyártási folyamatba nem fognak semmit beilleszteni, ha nem csökkenti a költségeket. A zöld anyagnak nem ismerem az árát, de egy renderfarmnál olcsóbb az tuti; a mókus meg úgy is ott gubbaszt a kamera mögött. Dolgozzon csak. A 3D meg épp kihal....
Értem én, hogy remek dolog, de az olvasottak alapján iszonyú erőforrás igényes. Másrészt a nagy filmgyártók épp visszatérnek a film nyersanyagra. Ez a trend sem kedvez.
De biztos én látom rosszul és a Lytronál egy jól átgondolt stratégia alapján dolgoznak.

(#5715) taranis válasza hibavissza (#5714) üzenetére


taranis
addikt

Ügyesek, meg tudták csinálni, de ha létezik valahol ennek piac, az szerintem sem a filmgyártásban van. Ott van idő és erőforrás megtervezni mindent előre, szóval ez a fajta szabadság valóban csak akkor lenne érdekes, ha anyagilag jobban megérné. Meg tényleg kezd visszajönni ez a filmes dolog, meglátjuk mi lesz belőle.

colorizer.net

(#5716) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idénymunka Dániában, ha valakit az audió-oldal érdekel :DDD

Tippelném, hogy ez a gázsi (heti 3200EUR!) több, mint amit egy átlagos zug-p0rnóvideós szaki keres, egy rakás szakmai tapasztalattal, tudással.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5717) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Wow

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5718) taranis válasza jjeahh (#5717) üzenetére


taranis
addikt

Ez király! Igaz jobban örülnék egy S35-ös GH5-nek, dehát na, nem lehet mindent :D

colorizer.net

(#5719) .DLL válasza taranis (#5718) üzenetére


.DLL
veterán

Hát az nem az Aputure-n fog múlni :D De jó látni, hogy figyelnek a felhasználók igényeire!

Amúgy érdekes lépés lenne amit írsz, mert az m4/3 obik simán levignettálhatják a S35-ös szenzort, így olyankor végig crop-módban kéne dolgoznia. Persze bármilyen olcsó adapterrel és APSC obival elég barátságos lenne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5720) taranis válasza .DLL (#5719) üzenetére


taranis
addikt

Hát a vignettálás engem nem érdekelne, sosem szerettem az m4/3-at, nincs is olyan obim. Akinek van, az meg oldja meg :D Najó, látom én, hol vérzik ez el :P

colorizer.net

(#5721) hibavissza válasza jjeahh (#5717) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a fókusz határolót jó lenne gyár firmware-ben viszont látni....nem fogjuk.
Zseniális a cucc, de azt még mindig nem értem, hogy mitől lesz jobb nekünk ettől kevés fényben. Ok, hogy csökken a dof, de több fény nem fog átjönni.

[ Szerkesztve ]

(#5722) taranis válasza hibavissza (#5721) üzenetére


taranis
addikt

Az mögötte a logika, hogy amikor felteszed m4/3-ra az aps-c obit, akkor nagyobb felületre tolná a fényt, mint amekkora a szenzor, tehát a fény egy része elveszik. A speedbooster "összetömöríti" ezt a fényt, hogy mind a szenzorra essen.

colorizer.net

(#5723) .DLL válasza taranis (#5720) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor ha min. APSC a lényeg, kívánhatnál új Samsung gépet is :D Nem mintha az NX1 olyan régi lenne.
Najó, látom én, mindegy ki, csak készítse el a tökéletes videós vázat. :K :D

(P.H.)

(#5724) taranis válasza .DLL (#5723) üzenetére


taranis
addikt

Hát igen, a Samu az NX1-el valami nagyon jót kezdett el, aztán abba is hagyta. A D500 amúgy nem lenne rossz, de elég komoly az a crop 4K-ban, és hát nem valami olcsó. Sonyt meg nem akarok, valahogy idegen tőlem a színvilága. Oké tudom, bármiből lehet csinálni bármit, blaaablaaa, de nem akarok, legyen jó. Én a tökéletes hibridre hajtok amúgy, fotó is fontos. Addig is egy D5200-at nyúzok, és teszegetem félre a forintot szebb időkre.

colorizer.net

(#5725) jjeahh válasza hibavissza (#5721) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fókusz határoló izé nincs benne már a g7-ben? Vagy az új 1d-ben láttam?
A focal reducer-el nyersz 1FÉ-t, itt az asztalomon egy occó kínai és tapasztalatból mondom, hogy tényleg feleződik a záridőm A módban.

taranis: Én a gh2 képi világát kérem vissza az újabb gépekbe, még mindíg imádom a hangulatát az anyagoknak amit kiad magából. EOSHD-s srácoknak meg az 1dc a kedvencük ilyen szempontból mai napig.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5726) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Találtam Nektek valamit. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5727) taranis válasza *Ropi* (#5726) üzenetére


taranis
addikt

Volt egy másik videós is, most nem találom, ahol a kamera márkája "Arra" volt :)

colorizer.net

(#5728) *Ropi* válasza taranis (#5727) üzenetére


*Ropi*
félisten

iÁáááá... :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5729) hibavissza válasza jjeahh (#5725) üzenetére


hibavissza
veterán

(#5722) taranis

Leesett, nem jön be több fény, csak összegyűjti a benne lévő lencse és kisebb felületre vetíti.

[ Szerkesztve ]

(#5730) .DLL válasza hibavissza (#5729) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, az optika fényerejét mindig felületre, képméretre kell értelmezni, pl. vicces a mai mobiltelefonok kis gomblyuk lencséje amikor megadják mellé, h pl. F/2,0 fényerő, de könnyű, mert ezt nem egy APSC méretű felületre tudja. :)

(P.H.)

(#5731) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Kovetkezo kerdesem van, foleg eskuvoi videokhoz, de akar mashoz is.
Az elkeszult anyagot csak a megrendelo engdelyevel oszthatom Youtube-n vagy Vimeon, vagy alapbol is, mert hogy en keszitettem mint megbizott filmes?
Nyilvan szeretne az ember a sajata weboldalan is mutatni a munkait, ezt megtehetem alapbol, vagy az is elofurdulhat hogy a megrendelo azt mondja nem akarja.

Koszonom,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5732) MrChris válasza Gravity1234 (#5731) üzenetére


MrChris
nagyúr

Paragrafust nem tudok, de szerintem kell a hozzájárulása.

(#5733) .DLL válasza Gravity1234 (#5731) üzenetére


.DLL
veterán

Ez fotóknál ugyan úgy érvényes, szerintem kérdezd meg az Esküvőfotózás kezdőknek c. topikban, ott sok a gyakorlottabb e téren. ;)

(P.H.)

(#5734) ooooobi válasza Gravity1234 (#5731) üzenetére


ooooobi
senior tag

A pár engedélye mindenképp kell, fotóknál ugyan úgy. A családtakoktól azért nem kell mert az egy rendezvény és azzal hogy részt vesznek rajta elfogadják, hogy rögzítésre kerül a dolog. Viszont képeknél utólag ha valamelyik családtag meglátja magát és számára elönytelennek ítéli pl a képet akkor kérheti hogy távolítsa el a feltöltö. Lehet videónál is tehetnek ilyet, nem tudom.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5735) EkSYS válasza Gravity1234 (#5731) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Én videóztam régen. Pont véletlen esküvőket :)
Igen, kell az engedélyük és ha rám hallgatsz akkor amikor megkötöd velük a szerződést már ott rögzíted hogy hozzájárulnak vagy sem.
10 ből 9-szer szokták engedni.
üdv
b

Eki - az eredeti

(#5736) *Ropi* válasza EkSYS (#5735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így van: a Ptk. 2:48. § (1) és (2) bekezdéseinek szempontjából az esküvő nem tömegrendezvény besorolású, hanem családi esemény.

Hogy ne legyen egyszerű a tömegkép fogalma egy minden konkrétumot nélkülöző besorolás: nincsen meghatározva a résztvevők minimális létszáma, amitől már tömegképnek minősül valami. A lényege, hogy olyan sokan legyenek rajta, amikor már képtelenség lenne minden szereplővel egyesével jóváhagyatni (hogy elegen voltak-e rajta vagy sem azt majd a bíró dönti el adott esetben).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5737) EkSYS válasza *Ropi* (#5736) üzenetére


EkSYS
senior tag

azért azt OFF-ba megjegyzem hogy törvény ide vagy oda..a vevőnek igaza van. Mert ha mégse lenne akkor is elhíresztelik hogy micsoda tróger volt a videós, ha esetleg nem jó száj ízzel távoznának. (Szomorú tapasztalat) Hiszen a párocska veled van kapcsolatban, az esküvőn a sok tíz, száz vendég meg velük. Szóval egy rossz, meggondolatlan butaság és rögtön akár százak adhatnak rólad rossz feedback-et egy kvázi ad-hoc baráti referencia kérésnél.
Persze szvsz ez elkerülhetetlen minden bizniszben eljönnek azok a "droidok" amelyeket nem kerestünk :)
Tudni kell leszerelni és kiengesztelni őket, hisz sokszor olyanért kapják fel az iszapot amit el sem mondtak hogy elvárnak, a ÁSZF-et meg az SZMSZ-t persze nem olvassák el mert szerintük a videós dolga hogy videózzon. Utólag meg "nem lehetne esetleg így meg úgy, megnézhetnénk a felvételt itt meg ott ..." És amikor rájönnek hogy az ő hülyeségük miatt esetleg nem lett valami megörökítve akkor meg megy a puncs rosszabb esetben fenyegetőzés.
De ez már egy másik történet :)
b

Eki - az eredeti

(#5738) *Ropi* válasza EkSYS (#5737) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez így van - ha egy képet le szeretnének szedetni akkor leszedi az ember mert jobb a a békesség. Viszont sokat segít, ha azon felül nincs mibe belekötni még akkor sem, ha máshogy emlékeznek: ezért kell a dolgát nagyon értő ügyvéddel megíratni a szerződésed mintáját, hogy elejét vegye az ehhez hasonló lehetőségeknek. A jelenlegi Magyar nyelvű szerződésünk 15 pontból áll, amiből 13 ilyen megelőző lépés. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5739) MrChris válasza hibavissza (#5729) üzenetére


MrChris
nagyúr

Power Director+Power Color, csak videókat nézegettem, ez tényleg házi videóra való, minden van benne, amit nekem is csinálni kéne. Csak mindig többet akarok mint amennyit érdemel a dolog :D Így lesz Vegas meg AE a vége :D Mert ugye a családi videók általában kevés akciót tartalmaznak és hosszúak, unalmasak, inkább csak hosszadalmas játék az utómunka. Ha meg megnyiszálok egy babazsúrt kb 2-3 perc lesz max. és visítás hogy hol van az a lényeges rész mikor XY barátnő a negyedik falat tortát ette :O

(#5740) hibavissza válasza MrChris (#5739) üzenetére


hibavissza
veterán

Én kipróbáltam. Nekem nincs időm annyit bajlódni a videókkal. Megvágom, kicsit korrigálom a színeket, max egy kis diszkrét lens flair, stabilizálás, zajszűrés. Nem fér több az életembe. Erre elég és gyors. Ami extra az, hogy a kezelhetősége egyszerű.

(#5741) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Inkább itt folytatnám a m4/3 topic helyett a problémámat, talán ide jobban passzol. Panasonic GM1-em van, nem egy videós bajnok, de a minimumot hozza. Lényeg, hogy véletlenül (szerencsére) sikerült egy EU-n kívüli példányt kifognom, amin AVCHD alatt nincs 29:59-es korlát. A problémám csak az, hogy akármit csinálok 4GB-nál vág egyet és új fájlt kezd. Tehát a korlát a videófelvétel hosszát tekintve tényleg csak az SD kártya kapacitása, viszont 4GB-nál új fáljt kezd (magától) akármire is van formázva a kártya. Próbáltam exFAT-tal is, ugyanez a helyzet.
Találtam egy cikket, ami ezzel foglalkozik, GH4-nél is ugyanez a probléma. Kérdésem az lenne, hogy ez ilyen Pana megoldás és mindegyik váznál így működik?

Volt több GH2-m is, hackeltem őket (ezzel ki lehet iktatni a 30perces limitet), de már nem emlékszem, hogy itt is vágott-e 4GB-nál. GH2 tulaj esetleg meg tudná nézni nekem? Már ha van itt :)

A másik, amit nem értek, hogy MP4 1080p/25p módban 27:11-et ír korlátnak. Miért? Ha sima 720p-re állítom MP4-en belül, akkor meg 29:59. Komolyan nem értem :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5742) orko válasza hito (#5741) üzenetére


orko
tag

GH3 is darabolja.Én is meglepődtem amikor átszaladtam a felvett koncert anyagon.Viszont Premierebe beolvastam,egymás után raktam a fájlokat és a lejátszás folyamatos,nem lehet észlelni a darabolást.Innen kezdve engem nem zavar.

(#5743) hito válasza orko (#5742) üzenetére


hito
nagyúr

Én mindig az utómunkát akarom megúszni :B És onnantól, hogy meg kell nyitni a Premiert, vagy a Vegast, már mindegy, hogy mit kell vele csinálni ;]

Egyébként GH3-adnál az AVCHD-nál neked is memóriakártya korlátot ír, tehát nem 29:59-et? Volt GH3-am is, de nem tetszett (=> hülye voltam), eladtam :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5744) orko válasza hito (#5743) üzenetére


orko
tag

Őszintén,nem tudom. Pal MOV.-ban használom. D.u. ha nem felejtem el,megnézem.

(#5745) hito válasza orko (#5744) üzenetére


hito
nagyúr

Rendben, köszi! :) De végülis annyira nem lényeg, mert nálad gondolom még a 29:59 előtt darabol, ugyanis tuti eléri még előtte a 4GB-os korlátot. GM1-en 25-26percnél jött el ez a pillanat, pedig jóval alacsonyabb bitrate-tel karcol, mint a GH3.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5746) jjeahh válasza hito (#5741) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nagyon érdekel leporolom a gh2-őt, szétnézek valahol van-e fullos akksi bele és lövök egy 1 órás videót, mert úgy néztem flowmotion hack-el egy fél óra csak 2-3 gigát foglal. Úgy is le kéne teszteljem valamikor ezt ahack-et, hogy élességben mennyire penge a gyári fw-hez képest :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5747) hito válasza jjeahh (#5746) üzenetére


hito
nagyúr

:R Jöhetne! Előre is köszi ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5748) jjeahh válasza hito (#5747) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, megcsinálom, csak most nézem, hogy mind a 8 akksi le van merülve :DDD + valamiért a g6 meg gh2 töltője jóval lassabban tölt, mint a g3-é, szal 2-3 óra múlva tudok max válaszolni a kérdésedre, ha egyáltalán egy akksi kibír 1 órányi videófelvételt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5749) hito válasza jjeahh (#5748) üzenetére


hito
nagyúr

Nem várok! :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5750) MrChris válasza hito (#5741) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehetne számolgatni, 4gb 28mbps esetén 19 perc, viszont álló kamera és tartalom esetén biztosan nem éri el a 28mbps-ot, ez inkább csak a csúcs érték. Ezért is megy pl 25-6-7 percig a 4gb, aztán új fájl.
Nálam akkor kisebb a játékidő 29:59-nél ha nincs annyi hely a kártyán, vagyis ~6.3gb-nál kevesebb. Vázban szoktam formázni a kártyát, különben sokáig tart bekapcsoláskor mire indíthatom a videó felvételt, meg többször lefagyott.
Ha több fájlból jön össze a műsor ahhoz nem kell rögtön Vegas meg Premier, tök felesleges, (ágyúval verébre) vannak erre célprogik amivel konvertálás nélkül egy konténer fájlba importálhatod őket.
Feltételezem hogy a 32bites rendszerekkel való kompatibilitás miatt nem vállalják be a 4gigánál nagyobb videófájlt, bármire is formázod a kártyát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.