Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) taranis válasza Elektrosokk (#5346) üzenetére


taranis
addikt

Nem tudom beleköthetetlenül megfogalmazni, de a Canon színekben több az élet, összehasonlítós tesztekben szinte kivétel nélkül azt ítéltem szebbnek. A Blackmagic is tetszik, az A7S színei viszont számomra is kicsit "döglöttek". A GH4 sem jön be ha már itt tartunk, úgy rémlik, hogy régebbi Pana kameráktól már láttam szebbet.

colorizer.net

(#5352) .DLL


.DLL
veterán

Á, értem, tehát alapvetően van rajta egy döglött fátyol, ugyanakkor egyes színek átmennek rikítóan élénkbe... Ez tényleg nehéz így... :\

(P.H.)

(#5353) maser


maser
tag

Sziasztok!

Mennyit ér így videónál a nikon vr stabilizátora?
Mert nem tudom, hogy mennyire szükséges egy ilyen objektív.

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#5354) Elektrosokk válasza taranis (#5351) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Lehet, nekem mivel sony-val fotózom és zeiss optikákat vettem ez volt a legjobb alternatíva. meg azokhoz a körülményekhez is, magas iso kellett és könnyű feldolgozhatóság. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#5355) fireman123 válasza maser (#5353) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

Nikonnal svenkelésnél behallatszik a felvételbe a vr hangja :(( , mivel stabilizálni/korrigálni akar szerencsétlen obi :D
Én akkor használom a vr-t amikor nem nagyon mozgatom oldalra a gépet....vagy ha nem az eredeti hang marad majd alatta

[ Szerkesztve ]

(#5356) Larry303 válasza taranis (#5345) üzenetére


Larry303
addikt

inkább bírjad akksival :DDD
kollega kb 30percenként cserélte múltkor a sima a7s ben

maser: vmennyit ér azért, persze érdekes a gyutáv, meghogy milyen állványon van...hang gondolom úgyis külső

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5357) taranis válasza Larry303 (#5356) üzenetére


taranis
addikt

Igazad van, az sem egy utolsó szempont! A GH4 pl. 2-3 órát is bír 4K-ban.

colorizer.net

(#5358) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Offoltam egy picit a dslr totyikban, de felhomályosítottak hogy a kérdésem ide való.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5359) GsP81


GsP81
újonc

Sziasztok!

Videófej vásárlás előtt állok és nagyon vacillálok két típus között.

[link]

[link]

Megköszönném ha segítenétek a választásban :)

(#5360) .DLL válasza GsP81 (#5359) üzenetére


.DLL
veterán

Videófejnek az MVH500AH-t választanám ezek közül, már a szabványosabb és jobban beállítható cseretalp miatt is.

(P.H.)

(#5361) Elektrosokk válasza taranis (#5357) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Igen igaza van. de a Pana nálam használhatatlan este , azzal amit Tud iso-ban szóba sem jöhetett. Bár Én nem nevetek ezen. :) van akinek az üzemidő fontos, van akinek más... A canon színei régen nekem is tetszettek ( de a színeken kívül szinte mindenben hátrányban van ) , de ha összevetem a canon bármelyik 50-es optikáját a zeiss 50 1.4 ssm planároméval akkor hatalmas a különbség, mellesleg hangtalan az AF. a képeknek elképesztő atmoszférájuk van, a videónak is. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#5362) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nem muszáj egyetérteni, egy lista csak úgy. Ezek szerint az új a7s II fw javította a napfolt meg egyéb hibákat :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5363) PNP válasza jjeahh (#5362) üzenetére


PNP
őstag

Hogy lehet egy FHD kamera (5D2-nél még azt se nagyon lehet elérni ML RAW-nál) jobb, mint egy 4K-s?

(#5364) jjeahh válasza PNP (#5363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, én sem értek egyet az összes felsoroltal, csak az érdekesség kedvéért linkeltem. Amúgy szerintem a felbontás nem minden.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5365) hszilard666 válasza hszilard666 (#5358) üzenetére


hszilard666
veterán

Számván kúd hölp mí?

Merrí krösszmasz!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5366) taranis válasza PNP (#5363) üzenetére


taranis
addikt

Egyéni szempontok alapján, főként szín és karakter, ott tényleg nem nagyon van vetélytársa az 5D2-3 ML RAW-nak. Nálam is sokkal fontosabbak ezek a szempontok, mint a felbontás, valószínűleg hasonló sorrendet állítanék, bár én már hanyagolnám az 5D2-t, mert 2015 végén a fullHD azért csak kellene (RAW-ban nem tudja).

iszilard: Ahogy nézem a Go-val annyiból egyszerűbb az élet, hogy nem kell neki akksi, bedugod és működik, ellenben a sima Videmicen van highpass filter, padding, és nagyobb frekvenciatartományt érzékel.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#5367) hszilard666 válasza taranis (#5366) üzenetére


hszilard666
veterán

Egy árban mennek szóval inkább nem a GO-t veszem, a másik profinak tűnik.
Köszönöm a helpet!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5368) taranis válasza hszilard666 (#5367) üzenetére


taranis
addikt

Gondolom egetverő minőségbeli különbségre azért nem kell számítani, de a highpass filterrel ki lehet szűrni a nemkívánatos alacsony frekis zajokat (80Hz-nél vágja ez a mic), a padding meg arra van, hogy csökkentsd a hangerőt (-10, -20dB beállításokat tud), koncertnél hasznos lehet.

colorizer.net

(#5369) MrChris válasza taranis (#5366) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kétségem van azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán tudja e az 5d2-3 a fullhd-t. Dpreview tesztábrán az látszik hogy eléggé megegyezik a hd-ból felkonvertált fullhd-val. Meg eleve a videókon is látni hogy sehol se igazán élesek. Panánál ilyen nincs, majdnem olyan mint egy 2mp-es fotó.
Ezek a mai jó monitorok, nagyfelbontású mobilok és a velük itt-ott megnézhető kiváló felvételek eléggé háklissá teszik a szemünk, egyre többet kíván, több hiányosságot vesz észre.

(#5370) taranis válasza MrChris (#5369) üzenetére


taranis
addikt

Itt most kizárólag raw-ról volt szó, vagy arra értetted?

colorizer.net

(#5371) jjeahh válasza taranis (#5370) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link], rawban nem tudom milyen, valszeg valamivel élesebb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5372) MrChris válasza taranis (#5370) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem arra. Mezei felhasználónak elég körülményesnek tűnik. Persze látom, hogy rawban még az 5d2 is brillírozik, még ha nem is fhd.

[ Szerkesztve ]

(#5373) .DLL válasza jjeahh (#5371) üzenetére


.DLL
veterán

Itt azért rájátszott a fókusszal is, hogy jóóó homályos legyen, kicsit az ember mögé fókuszált 5D-nél.
Ezt az 5D FHD / 5D fotó összehasonlításnál látni, a videó részletben a háttérben lévő virág élesebb, mint a fotón (!) tehát enyhén arra felé van a fókusz (csak egy nagyon picit) eltekerve. K*cs*g. Ettől persze még igaz, hogy nem sokkal jobb, mint egy felkoncvertált 720p, de azért amikor egymás mellé vágtam FHD-t és 720p-t (lassítás miatt csak ennyim volt) látszott a különbség sajna.

(P.H.)

(#5374) jjeahh válasza .DLL (#5373) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz, nem vettem észre :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5375) taranis válasza MrChris (#5372) üzenetére


taranis
addikt

Ja ok, csak a cikk ami kapcsán felmerült az 5d2, a raw miatt említette.

colorizer.net

(#5376) MrChris válasza taranis (#5375) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, nem voltam egyértelmű. Egy időben nagyon izgatott ez az 5d+ML, mert a részletesség, átfogás nagyon jó volt és a színkezelés szabadsága. Csak az anyagiakon, méreten kívül család/hobbi videóra nagyon körülményes lenne, nem arra való. Pana 4k-val most már meg van az a felbontás ami jó ideig elég és valódi, nem interpolált. Még a színek is jól kezelhetők, bár az utó wb marha jó lenne, leginkább ez hiányzik.

(#5377) t72killer válasza MrChris (#5376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utó wb-t lehet hdmi-s recorderrel bütykölni (ninja assasin), csak ez is komoly ktg+macera - nem kifejezetten a gyerek szalagavatójának/mikulásbulijának filmezésére találták ki. Tudnék értékelni egy kicsi (ninja star méretű és árú) hdmi-s h.265 dobozkát, ami a nyers kimenetekre (rx100mIV, a7s) akasztva tetszőleges wb-jű/"nyers"+jó nagy bitrátájú videót rögzítene.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5378) MrChris válasza t72killer (#5377) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-on még clean hdmi sincs :DD Egyenlőre a kicsikínai stabi látványát is szoknia kell a családnak :D

(#5379) t72killer válasza MrChris (#5378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Namondjuk az rx100iv 4k-n kvázi nem létező stabijától is megmozdul az ember gyomrában a karácsonyi vacsimaradék, pedig egész jó "stabis kezem" van. Mi erre a megoldás? Gimbal?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5380) jjeahh válasza t72killer (#5379) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt már vajon nem bírják el a goprohoz meg kiskompaktokhoz tervezett 3 axis gimbalok? Mert azok annyira nem drágák, mint a nagyok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5381) MrChris válasza t72killer (#5379) üzenetére


MrChris
nagyúr

Wazz, ha 4k akkor simán rá lehet engedni egy Mercalli prodadot! Kézremegést 3-8% zoommal ki lehet venni. Ehhez nem is érdemes stabival küzdeni, jó a szoftveres is.

[ Szerkesztve ]

(#5382) t72killer válasza jjeahh (#5380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ MrChris: köszi, sztem a gimbalos megoldásnak fogok utánajárni. Valóban könnyű kis jószág :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5383) MrChris válasza t72killer (#5382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most jutott eszembe, van az ingyenes virtualdub, ha abba sikerül belevarázsolnod akkor a deshaker nevű ingyenes pluginnel is lehet próbálkozni. Ezeket kicsivel körülményesebb használni.

(#5384) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Lehet hogy off, ha igen akkor bocsesz:
Hol tudok itthon tűrhetően olcsó Slidert venni? Hobbi videózáshoz lenne szóval nincs szükségem a legprofibb motyóra.
A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5385) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A MOZA Light gimbalról hallott már vki jókat? Érdekes szerkezetnek tűnik, csak kicsit nehéz, 2kilós. Gondoltam ha vmikor kijön a pana gh5, tennék egy ilyet alá, addig meg a pici rx100amat vinné.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5386) jjeahh válasza t72killer (#5385) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ilyen 1,1 kilós gimbalt használtam pillekönnyű g6 + kitobival, ezt 5-10 percig simán bírtam cipelni, pedig nem vagyok egy izomember. Van ennél könnyebb is, pl. nebula 4000, beholder ms1, ds1... Egy 2kg gimbalhoz egy gh4 szerű vázzal már lehet, hogy vennék egy mellényt azért... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5387) orko válasza jjeahh (#5386) üzenetére


orko
tag

Úgy nézem ez ugyanaz,mint amit linkeltél,csak más néven...:)
[link]

(#5388) t72killer válasza jjeahh (#5386) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, 3-4 kilós felállásnál asszem darut is kell mellékelni, asszem felejtős a dolog. Különben kérdés még, hogy birkóznak meg ezek a ketyerék a hosszabb (300mm eqv) gyutávval. Nézegettem a came minit, használtpiacon is akad belőle, az nem tetszik, h nincs wifi távvezérlés.

A többinek utánanézek, 1előre ezek a szempontok:
1. GH4+oly 2.8/40-150-et (1.4kg) simán, profin kiszolgáljon
2. Alkalmasint drónra is rögzíthető legyen
3. Legyen wifis távvezérlés
4. Jó lenne 2kiló alatti önsúly - esetleg egy 1kiló körüli sokatbíró karbon varázsszerkezet, én sem vagyok sherpa.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5389) jjeahh válasza t72killer (#5388) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"GH4+oly 2.8/40-150-et (1.4kg) simán, profin kiszolgáljon"
Ez a része lehet, hogy nehéz lesz, én legalábbis ekv. 85mm-nél hosszabb üveget nem raknék rá, szerintem ezek inkább nagylátó meg normál látószöghöz az igaziak. De gimbalról ekv. 300mm-el mit lehet videózni? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5390) t72killer válasza jjeahh (#5389) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vadles drónról ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5391) industrial


industrial
tag

[Videó]
Nem ez a legmegfelelőbb hely, de ebben nagyobb az élet mint a videózás,filmkészitésben.
A videoban lévő szöveg animációt hogy lehet megvalósítani? Glitch effect? Vagy digi damage?
Vagy valami plugin? Vegas vagy Prem pro megoldás érdekel. Előre is köszönöm ;)

(#5392) __H4X0R__ válasza industrial (#5391) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Data Glitch vagy Wave Warp es After Effects-ben tudod megvalositani, az extra remegeshez pedig wiggle (x,y) parancsot hasznald a pozicionalasban.

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#5393) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, ezt sem gondoltam volna, hogy dslr fronton végre valaki meglépi a 4k-t és az is érdekes, hogy nem a canon... [link] [link] Mondjuk ez még önmagában kb. semmit nem jelent :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5394) MrChris válasza jjeahh (#5393) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg most először eljutottak a valódi fhd-ig és ebből már jól tudják interpolálni :DD Kíváncsi vagyok hogy eléri e a Pana 4k élességét.

(#5395) t72killer válasza jjeahh (#5393) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, azok után, amennyit anno a d7000-em szerencsétlenkedett a fókuszra vadászva, nem hiszem, h dslr-t akarnék komolyabb milc helyett... Másik faktor a súly.

#5394: naja, pedig hol van az a rendes 4k-tól (gondolok itt a gx8 croppos 1300 vonal/képmagasság értékre 2100 környéke helyett).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5396) taranis válasza jjeahh (#5393) üzenetére


taranis
addikt

Ja de valami olyasmit is lehetett olvasni, hogy a D5-ön tán HÁROM perc a 4K videó limit. A D500-ön 30 perc, viszont a szenzor egy 4K cropját használja full readouttal, így aztán kb olyan, mintha M4/3 lenne.
Szerk: bizony így van, itt a bizonyíték: [link]

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#5397) .DLL válasza jjeahh (#5393) üzenetére


.DLL
veterán

"No, ezt sem gondoltam volna, hogy dslr fronton végre valaki meglépi a 4k-t és az is érdekes, hogy nem a canon..."

Ezt hogy érted....?
Tudom, hogy 2012 nem most volt, de azért nem kéne elfelejteni a Canon 1D C-t... :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5398) jjeahh válasza .DLL (#5397) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Basszus, igaz :DDD Canon vajon miért nem tette bele olcsóbb gépekbe is azóta a 4k-t?

(#5394) MrChris: Amúgy eddig annyira nem foglalkoztam ezzel, de (tudom hülyén hangzik) nemrég megkértek, hogy pár g6, gh2, a7s, gopro 3, d7000 videómból mentsek ki néhány képkockát, mivel egyik forgatáson nem készült elég "hogyan készült" fotó, most tűnt fel igazán milyen brutál éles az a7s videója :Y Gyakorlatilag olyanok a kimentett képek mint egy leméretezett fotó, a két pana sem tudja ezt az élességet, a gopro meg d7000 videókkal meg inkább nem is próbálkoztam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5399) industrial válasza __H4X0R__ (#5392) üzenetére


industrial
tag

Köszönöm :R :R :R

(#5400) t72killer válasza taranis (#5396) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3 perc: übergagyi, sajnos a nikontól komolyabbra nem is számítottam:(. A rasszizmus határát súrolja, amit a videó móddal művelnek, még a milcük is hagy kívánnivalókat, nem beszélve a türös vázaikról.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.