Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) taranis válasza papaya (#6900) üzenetére


taranis
addikt

Igen, csak a sorozat készítésre van hatással, de ott azért látszik. Egyelőre annyira volt időm, hogy kipróbáljam, minden működik e, amint tudom, részletesebben kitesztelem a gépet. Lehet, hogy hétvégén. Samyangon én is agyalok, de a 12mm-esen, asztrotájképekhez, az eléggé kezd beszippantani.
Az egyetlen bánatom, hogy a gripről semmi infó, az lehet, hogy meg sem jön idén.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#6902) MrChris


MrChris
nagyúr

Tud valaki jó minőségű videó konvertert? A freemake-t telerakták reklámmal.

(#6903) orko válasza MrChris (#6902) üzenetére


orko
tag

én is azt használtam régebben...Xilsoft-nak vannak még egész jó dolgai,nem tudom ingyenes-e!?

(#6904) taranis válasza taranis (#6901) üzenetére


taranis
addikt

Most írt a Tripont, hogy az X-T2 markolat biztos, hogy csak januárban lesz itt... :(

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#6905) Falovas válasza MrChris (#6902) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az XMedia Recode programot szoktam használni, innen még a portable verziót is letöltheted és nem kell mindig újratelepíteni:[link] :K

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6906) MrChris válasza Falovas (#6905) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kipróbálom. A reklámokat nem nagyon szeretem, meg ha belenyúl a színekbe, kontrasztba, világosságba. Van amelyik a széleken, sarkokon spórol és csökkenti az élességet. Meg van amelyik Canikonosítja a tű éles képet.

(#6907) LélekVándor válasza MrChris (#6906) üzenetére


LélekVándor
tag

Próbáld ki a Movavi Video Converter -t, Nekem "flv"-re kellett valami, azért próbáltam ki, de ennél sokkal többet tud sztem.

(#6908) papaya válasza taranis (#6904) üzenetére


papaya
senior tag

De legalább a gép megvan. Én már egy hónapja várok rá, már csak reménykedem, hogy a karácsonyi képeket megtudom majd csinálni vele.. :O

(#6909) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok! Valakinek 5D mk IV? Érdekelnének személyes tapasztalatok?
(Pl. jobb videót csinál mint egy Galaxy S7 ? :)

Eki - az eredeti

(#6910) Tuninger válasza EkSYS (#6909) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a baj, hogyha valaki ért hozzá, és főleg filmezésre vesz gépet, akkor annyi pénzért sokkal jobb választási lehetőségei vannak. Főleg hogy ebben az esetben az APSC vonal is játszik... Aki meg fotózásra használ gépet és néha filmez, az nem olvassa ezt a topicot. De ne legyen igazam :D

(#6911) Falovas válasza EkSYS (#6909) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ez a kérdés tetszik! :C

Egy Canon mérnöknek erre a kérdésedre kb. ez lenne a reakciója: :W

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#6912) papaya válasza EkSYS (#6909) üzenetére


papaya
senior tag

Egy fotós ismim vett, de majd ha megjön a fujim akkor vetjük őket össze. Azonban amit írnak az sajnos igaz, hogy nagyon nem való videós munkára. Gyenge a videós képminőség (Pana/Sony/Fuji) vonalhoz képest, nincs focus peaking, erősen croppolt 4k, gyenge a videós képnek a dinamikája stb.
Nagyon úgy fest, hogy a Canon szeretné ha az 5d maradna egy jó fényképezőgép, ami tud videót is, de semmiképp se legyen jó videó kamera. :(((
Annak tükrében, hogy a 6d ezt (üzletpolitikai szempontból) nem ütheti, borítékolható, a 6dm2 videós teljesítménye is... :U

(#6913) kopi120 válasza papaya (#6912) üzenetére


kopi120
tag

Boldogság öntötte el a szívem miközben olvastam a hozzászólásod G80-nal a kezemben :DD

(#6914) LélekVándor válasza kopi120 (#6913) üzenetére


LélekVándor
tag

Szia!

A G80 4K-s videója érdekelne, mégpedig olyan formában, ahogyan kijön a gépből(legjobb minőség mellett). Lenne esetleg mód arra, hogy feltöltessz 1-2 snittet, eredeti formájában, hogy le tudjam tölteni elemzésre? Elég lenne pár másodperc vágókép kültér, beltér, vagy ami van:). (Keresgéltem, de youtube minőségen kívül, nagyon mást nem találtam).

(#6915) csibész35


csibész35
tag

nem igazán ide való, de érdekességnek elég pikáns [link]

(#6917) MrChris válasza LélekVándor (#6914) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nincs G80-am ('csak' gx80-am), viszont engem is érdekel, ezért végigsasoltam egy jó adag összehasonlító videót a G80-GX80 viszonylaton. Eddig tök egyformának tűnik, kivéve a CinelikeD-t ott mások picit a színek, főképp az ég kékje és az átfogás, az árnyékos dolgokon több a részlet, mondanám világosabb ,de annál több. Ezt önmagában készült felvételen nem venné észre talán csak akinek gyakorlott a szeme, de összevetve feltűnő.
G80-hoz tudtommal jött ki frissítés amiben jobb lett az IS, mert kicsit 'ragadós' volt.

(#6918) EkSYS


EkSYS
senior tag

Érdemes körbenézni hogy (figyelembevéve a topic nevét!) hogy még ma is milyen sokan videóznak 5d mk2-3-al, pl. esküvősők, akár kisebb stúdiók. Ezt persze a canon is felismerte, és bár az mk2-3 is meghekkelhető volt a lantern-nel ami segített, de azért lehetett volna egy kis bizniszt csinálni azzal ha megtámogatják ezt a vonalat is. Úgy néz ki nem tették.
A magánzók nem fogják megvenni, mert ahhoz már túl drága, a profik meg ennyi pénzért ezek szerint mást vesznek c300mkII-t mondjuk (bár az lehet kicsit több)
Kérdés lesz e pl. mkV, akar a canon dslr videóból bizniszt csinálni.Igazából bármit megtehetnek
??

Eki - az eredeti

(#6919) Tuninger válasza EkSYS (#6918) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Canon indította el az egész történetet, de mint kiderült ők is mint egy mellékes feature rakták be anno az 5D2-be.
Mivel a Canon a flagshipeket 4 évente fejleszti, sokáig nem lesz mkV.
Az 1DC vonalat elengedték, s bár az 1Dx mk II parádésan sikerült, továbbra is eszenciális feature-ök hiányoznak, mint zebra és peaking.
Egyértelmű hogy a Canon nem akarja hogy videókameraként tekintsenek a vásárlók az SLR vonalra. MagicLantern nélkül szerintem nagyon kényelmetlen használni videóra a Canonokat.

Viszont tény hogy bolond biztosak és nagyon megbízhatóak a vázaik, a színekkel sincs gond, szóval valamit azért csak jól csinálnak...

(#6920) MrChris válasza Tuninger (#6919) üzenetére


MrChris
nagyúr

Legyünk pozitívak, biztosan készülnek egy kifejezetten videós milccel ami üt a Sony a6500, Pana gh4/5-t.
Színek érdekes dolog, mert évtizedek óta minden gyártónak megvan a saját alap színvilága, csak kicsi eltérések szoktak lenni, így ez már mondhatni nem mai érdem.

(#6921) *Ropi* válasza EkSYS (#6909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Reméljük, hogy nem olyan kirobbanó siker lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6922) kopi120 válasza LélekVándor (#6914) üzenetére


kopi120
tag

(#6923) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Van egy-két önellentmondás a cikkben (mint általában a HVG-ben), de értjük a lényeget:

"Idén is népszerű karácsonyi ajándék lehet a drón - de nem sokáig örülhet neki felhőtlenül a törvénytisztelő tulajdonos. Január 1-jétől lép ugyanis életbe a magyar dróntörvény, amelyet november végén fogadott el az Országgyűlés."

Majd később ezt írja:

"Bár a magyar törvény részleteit még ezután dolgozza ki a fejlesztési minisztérium..."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6924) Tuninger válasza *Ropi* (#6923) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én úgy tudom hogy csak annyi a történet hogy előre be kell jelentened (azt mondjuk nem tudom hol...) hogyha repülni akarsz valahol. Illetve reptér közelében tilos.

szerk.: Na igen, előbb írtam, utána kezdtem el olvasni a cikket...

[ Szerkesztve ]

(#6925) EkSYS válasza Tuninger (#6924) üzenetére


EkSYS
senior tag

mi az a drón ami elbír egy dslr-t?

Eki - az eredeti

(#6926) szpeti40 válasza EkSYS (#6925) üzenetére


szpeti40
addikt

[https://youtu.be/zkMsD1yn1xM]

vagy dslr-hez: DJI S1000

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6927) EkSYS válasza szpeti40 (#6926) üzenetére


EkSYS
senior tag

durva. Valaki használt már ilyet. Azért itt gáz lehet ha nincs AF :)

Eki - az eredeti

(#6928) LélekVándor válasza kopi120 (#6922) üzenetére


LélekVándor
tag

Köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

(#6929) MrChris válasza Falovas (#6905) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez elég profi. Kicsit makizni kell vele, de aszem ilyesmi fog kelleni nekem a proxyhoz.

(#6930) kopi120 válasza EkSYS (#6927) üzenetére


kopi120
tag

Ezek a cuccok nem egy emberesek. Van valaki aki a drónt irányítja és van egy aki a kamerát. Follow fókusz, forgás-döntés stb. Nagyon tuti cucc, f0snék, hogy leesik :DD

(#6931) taranis válasza papaya (#6908) üzenetére


taranis
addikt

Kész röhej, de sajna nem tudtam kitesztelni a gépet, pedig egy hete nálam van. Akinek itt a fórumban 1-nél több gyereke van és aktívan részt vesz a nevelésben, mélységes respect, nekem 1 mellett sincs semmi időm :)

colorizer.net

(#6932) hito válasza taranis (#6931) üzenetére


hito
nagyúr

Nekünk nincs gyerekünk még sajnos (bár nem rajtunk múlik) és gyakorlatilag az is kevés lenne, ha 48 órából állna a nap :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6933) taranis válasza hito (#6932) üzenetére


taranis
addikt

Hát akkor viszont nyugodtan vállaljatok, sok változás nem lesz, csak átrendeződik a "mire nem volt idő" lista :D

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#6934) hito válasza taranis (#6933) üzenetére


hito
nagyúr

:D Vállalnánk mi, mondom nem rajtunk múlik, de hát ha nem jön az a fránya pulya...De ez nagyon más téma. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6935) taranis válasza hito (#6934) üzenetére


taranis
addikt

Jaja nagyon off itt, mindenesetre sok sikerült kívánok, mert a nehézségeket leszámítva a világ legjobb dolga :)

colorizer.net

(#6936) papaya válasza taranis (#6931) üzenetére


papaya
senior tag

Hát megtudlak érteni. A miénk most lesz 2, viszont az anyja használhatatlan mert jön a következő aki minden energiáját elszívja, így én is nyakig benne vagyok..sebaj majd csak megjön az én fujim is lassan. :K

[ Szerkesztve ]

(#6937) Scotus


Scotus
csendes újonc

Hali srácok! :)

Egy Canon 60D-ből egy magic Lantern sokkal többet ki tud hozni?
Van tapasztalatotok a Lantern-nel úgy általában? :)

Köszi a segítséget! :D

(#6938) Tuninger válasza Scotus (#6937) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van tapasztalat. Próbáld ki, mind videó mind fotós szempontból sok featuret kapsz.

A raw videó viszont sajnos kiesik, túl lassú ahhoz az SD card interface hogy rendesen használható legyen.

(#6939) kopi120 válasza Scotus (#6937) üzenetére


kopi120
tag

Ami nekünk nagyon hasznos volt, felvétel közbe is van nagyítás, illetve a felvétel autó újraindítás a 4Gb-os korlátnál. Mutatja mennyi a szabad hely a kártyán, cropmask, timepalse videó sok-sok jó cucc :)

(#6940) Scotus


Scotus
csendes újonc

#Tuninger & #kopi120 Köszi a válaszokat! :D

(#6941) LélekVándor válasza Scotus (#6937) üzenetére


LélekVándor
tag

Szia!

Nekem pont az van, éppen eladni készülök. Ha a 4K és a képminőség nem kitétel, akkor jó a cucc, ML-ben vannak okos dolgok, egyébként meg már egy 170e Ft-os MILC is szebb képet ad (pl. Pana GX80)!

(#6942) kopi120 válasza LélekVándor (#6941) üzenetére


kopi120
tag

Akkor én is promózom a 600D-m, eladó. Váz, kitobi, utángyártott portrémarkolat, 4 utángyártott 1 eredeti akku, töltö, doboz, papirok, nincs 10.000 expó benne :P

(#6943) MrChris válasza kopi120 (#6942) üzenetére


MrChris
nagyúr

Srácok, itt akkor abba is hagyhatjuk a hirdetgetést!

[ Szerkesztve ]

(#6944) kopi120 válasza MrChris (#6943) üzenetére


kopi120
tag

Meg se szóllaltam főnök :R
Ja és kikérem magamnak én hercegnő vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#6945) Scotus válasza LélekVándor (#6941) üzenetére


Scotus
csendes újonc

Köszi a tippet :)
A 4K nem kitétel
A a Pana-hoz milyen optikák vannak? :o
Amit hozzáadnak 12-32 az kevés kicsit, a canonhoz még a szőnyeg alatt is lehet obit találni, azt szeretem benne. :D

(#6946) hito válasza Scotus (#6945) üzenetére


hito
nagyúr

M4/3 objektív ügyileg azért nem egy elveszett rendszer. Elég szép obipark van hozzá. Más kérdés, hogy milyen áron. Abban nem tud versenyezni a Canon-nal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6947) kopi120 válasza Scotus (#6945) üzenetére


kopi120
tag

Én sem ragaszkodtam a 4K-hoz a panához meg végképp nem, de mostanra rossz érzés látni egy canon videót... Vettem egy Commlite adaptert, ezzel felmennek az EF obik de nincs AF! kb 40e

(#6948) MrChris válasza kopi120 (#6944) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem akartalak megsérteni szakállas kisasszony! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6949) MrChris válasza Scotus (#6945) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kevés obi van hozzá a Canonhoz képest pláne, milcek közt viszont a legtöbb. Cserébe igazából nincs köztük vacak, optikai gyengeség miatt kerülendő.
4k nekem se kitétel, nincs is hozzá megjelenítőm. Viszont hatalmasat dob FHD-ban: élességen rengeteget hoz, zajban is kedvezőbb és zajtalanítás is jobban működik, a színek is jobban 'tekergethetők'. Szegény ember 422-je :D
Viszont én úgy tapasztalom, hogy a vágó/szerkrsztő progikkal óvatosan kell bánni, mert többször tapasztalom, vagy béna vagyok, hogy valami művelet, vagy annak hiánya miatt rögtön eldobják az extra élességet. Ezért mindig ellenőrizgetem, hogy megvan e még. 4k persze falja a hardvert.

(#6950) LélekVándor válasza MrChris (#6943) üzenetére


LélekVándor
tag

Pont, hogy kontra promóztam a saját cuccomat, mivel odaírtam, hogy hasonló árban jobbat lehet kapni, de mindegy:-).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.