Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) hibavissza válasza jjeahh (#5500) üzenetére


hibavissza
veterán

Autófényezővel fújattok egy 30*30 cm-es acéllemezt (nekem a "fehér" vált be, a szürkét nem tudják rendesen kikeverni) és arra nyomtok felvétel előtt egy kamerán belüli auto WB korrekciót. Ha elmegy a nap, akkor megismétlitek. Pár darab beállítást el lehet tárolni. Sonyval még nem próbáltam, de szerintem "fehérre" az is be tud állni.

[ Szerkesztve ]

(#5502) jjeahh válasza hibavissza (#5501) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt csináltuk, nekem van egy ilyenem és a sony ezzel lett sárgább mint a többiek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5503) MrChris válasza jjeahh (#5500) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt az X-Rite ColorChecker Passportot Parci vagy Madgie próbálta Panasonichoz és vegyeseket írt róla, végül eladta. Lr-ban color profilt lehet vele csinálni. Sok videó van a használatáról. Igaz ennyiből már egy fél objektív megvan :D Meg ezek nem örök életűek. Végül is én kibic vagyok, egyik sem volt. ;] De valszeg jó kiindulási alap lenne.

Hát én is belemennék 1:1 cserébe egy G7-re :D

(#5504) hibavissza válasza jjeahh (#5502) üzenetére


hibavissza
veterán

Az szopi-csoki. Részvétem.

(#5505) MrChris válasza jjeahh (#5502) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is ilyen van JJC-ben, szegény ember ColorChecker-e :D Van mikor szépen beáll, van mikor nem. Család-gyerek mellett meg esélytelen használni :DD

(#5506) MrChris válasza jjeahh (#5492) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meglepődve hallottam, most mondták be a Kossuthon részletesen fő hírek között hogy megszűnik a zenekarotok!

(#5507) jjeahh válasza MrChris (#5506) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ment pü

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5508) taranis válasza MrChris (#5506) üzenetére


taranis
addikt

Basszus tényleg, kint van facen is a hír, kár értük :(

colorizer.net

(#5509) jjeahh válasza taranis (#5508) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, én reménykedek, hogy újrakezdik valamikor, bár a hiányzó tagok nélkül nehéz lesz :( No de legalább a ritmusfeszt-et továbbra is ők szervezik és megtartják, szal nem maradok teljesen videós meló nélkül :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5510) MrChris válasza jjeahh (#5507) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor így most jegelődnek a további videós projektek?

(#5511) jjeahh válasza MrChris (#5510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A ritmusfsztet valszeg végigvideózom azért, meg szeretném a helyi jazzfesztet is, de a role-videózás jegelve van... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5512) *Ropi* válasza jjeahh (#5500) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Fotóknál is műkszik ez ugyanígy?"

Persze, onnan vették át. A legkorrektebb módszer egyébként a szenzor profilozása, de az sok idő meg pénz (a ColorMunki-d nem tudja, mielőtt megkérdeznéd). ;)

A zenekaros helyzetet sajnálom... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5513) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Van nekem egy Rode video micro mikim, és az AGC miatt nem a legjobb a canon vázamon. Tudtok nekem egy olyan device-t ajánlani ami rendesen venné a hangot ezzel a mikivel?
A választ előre is köszönöm!

Valami olyasmire gondolok mint a zoom h1, csak nekem a büdzsém 8-10K :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5514) taranis válasza hszilard666 (#5513) üzenetére


taranis
addikt

Akkor a használtpiac jöhet csak szóba, bár nem tudom, hogy vannak ott az árak. Ezek a mobil rögzítők 30-tól indulnak a Tascam DR-5-el, ill. kicsivel többért a Zoom H1-el, nem láttam olcsóbbat még.

colorizer.net

(#5515) hszilard666 válasza taranis (#5514) üzenetére


hszilard666
veterán

Néztem a h1 et, de nekem az nagyon űrtechnikának tűnik, aztán nem is lenne rá szükségem. :D
Írtam mp3 totyikba is hátha ott tudnak ajánlani valami jó cuccot.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5516) .DLL válasza hszilard666 (#5515) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem egy mikrofon erősítő kellene neked ami felpumpálja kicsit a hasznos jelszintet, hogy az kiemelkedjen a zajból.

Vagy esetleg egy dicktafon amin van mikrofon bemenet. Az a baj, hogy ezek között is a 10k alatti kategória hiányos szolgáltatásokban: vagy szar bitrátával vesz fel, vagy nincs rajta kártya slot, vagy nincs sem ez, sem pedig USB csati (!!!) , csak fülhallgató nyílás szolgál kimenetként, szóval borzasztó mik vannak. 15k-tól fölfelé már lehet olyan diktafont kapni háromból kettőt legalább tud (pl. Sony PX240-ünk van).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5517) hszilard666 válasza .DLL (#5516) üzenetére


hszilard666
veterán

Na rájöttem az igazságra!
A miki eddig nem egyik gépemmel sem, csak a dslrrel, kiderült azért mert TRRS csati van rajta. Rendeltem a rode-tól egy TRRS-TRS kábelt és most már megy telefonnal és ipaddel is. 3K volt és megúsztam a diktafont. Igazából utálok bármiből is olcsó szart venni ezért örülök hogy nem kellet felesleges kiadásba vernem magam. Ha mégis egyszer profi audio kellene szerzek egy Roland R26 ot, és az biztos kiszolgál. :K
Köszönöm a helpet mindenkinek! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5518) MrChris


MrChris
nagyúr

Ez a Sony ecm ms907 mikrofon milyen kategóriát képvisel? Pl. a Rode VideoMicro-hoz képest? Jelenleg az a Sony van, érdemes cserélni (pár ezresért vettem a kollégámtól), vagy TV-n visszanézve-hallgatva ilyen célra nem éri meg váltani?
Még alig használtam, most cseréltem a törött drótját.

Moddoltam az S-40-es stabit, lényegesen jobb lett a működése. Ilyen az eredeti és ilyen amilyenre faragtam. Axiális golyóscsapágyakat kapott, mivel fix a helye az oszlopon a gimbalnak és kicsit közelinek találtam a platformhoz, növeltem a távolságot ha már oda is új alkatrész került, de aszem ez meg sok, kicsit majd visszaveszem. Meg az alsó rúd csatlakozása nem jól sikerült, 0,05mm-el kisebb lett a karbon csőb belsejébe süllyesztett rúd, alig észrevehetően kotyog, ami viszont futáskor már rángatja az egészet, azt még fixálni kell és akkor kb kész lesz. Extra funkció is keletkezett állítható az oszlopcsapágy szorossága :D bár ez semmire nem jó. Jut eszembe van még munka, az alsó súlyokat jó lenne távolabb vinni... :DD

(#5519) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Manuális fókuszú lencsével lehetséges követni egy mozgó tárgyat úgy, hogy ne mászkáljon a téma ki-be a fókuszból?
Tudom, csak ügyesség és mélységélesség kérdése, de van valami trükkje, technikája?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5520) taranis válasza Bici (#5519) üzenetére


taranis
addikt

Ha van már valamilyen follow focus cuccod, akkor igazából "csak" gyakorlás kérdése, nincsenek ebben nagy megfejtések.

colorizer.net

(#5521) .DLL válasza Bici (#5519) üzenetére


.DLL
veterán

Annyi, hogy a téma távolsága és a fókuszgyűrű elfordíása nem áll lineáris kapcsolatban egymással, ahogy egyre közelebb jön a téma, egyre "nagyobbat" kell fordítani a gyűrűn, ha pedig távol van akkor kicsit és nagyon finoman.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5522) Bici válasza taranis (#5520) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, sajna nincs ilyenem. :B

.DLL: Értem, ez eddig nem is tudatosodott így bennem, pedig észrevettem, hogy nem mindig annyit kell forgatni, mint én szeretném. :D
Kössz a tippet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5523) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Közvélemény kutatás.
Nektek mi fekszik jobban? 1080p 30FPS vagy 720p 60FPS? Témától függetlenül.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#5524) jjeahh válasza Ricardo128 (#5523) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1080p 30FPS ha nem akarok lassítani és általában nem... még a laposom kijelzője is nagyobb felbontású egy hd videónál, én már nem videóznék 720p-ben. Ráadásul b*romi gyorsan terjed a négyká, amihez ha valakinek hozzászokik a szeme olyannak tűnhet utánna a 720p, mint most fullhd monyón valami gyengus 700 megás dvdrip film :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5525) .DLL válasza Ricardo128 (#5523) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem egyik sem. Nézni max 25 FPS. 60-at pedig akkor válassz, ha vissza akarod majd lessítani a felvételt szintén 25 (vagy 24 FPS-re) (Előbbi az európai szemnek megszokott PAL szabvány (pl. ha készül majd belőle DVD másolat is), utóbbi a minden szemnek megszokott mozi szabvány.)
30fps túl szappanoperás, főleg ha a záridő is nagyobb.

(#5524) jjeahh: Főleg a Kenon 720p-je, ami olyan gombócos, mint a fene. :D Pedig sajna néha muszéj használni a lassítások miatt, nem szeretem. (550D)

Az új Canon 80D képminőségére kíváncsi leszek.
-Tényleg FullHD-e a FHD
-Dinamikatartomány megnőtt-e
-tényleg 60FPS-t tud-e 1080p-n
-Rolling Stones Shutter?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5526) jjeahh válasza .DLL (#5525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én valszeg akkor sem venném már meg ha komplett canon obiparkom lenne :B Persze majd tesztekből derül ki a videó minősége, de a specifikációk alapján a canon nem erőltette meg magát, szvsz ha tényleg fullhd a fullhd, akkor is max nagyjából egy pana g6 canon logóval, ami pl. az új sony a6300 mellett 2016-ban elég sovány teljesítmény...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5527) MrChris válasza jjeahh (#5526) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csináltam megint egy kis tesztet, mert mindig visszatér a G6-nál egy élesség probléma. Azt már korábban észrevettem, hogy 50p-ben csökken az élesség. Eleinte azt hittem a fajlagosan 1 képre eső adatmennyiség csökkenésétől van. De nem, ezen a videón látszik, hogy 50p-ben egy kicsit széthúzza a képet és emiatt csökken az élesség, míg 24p-ben tökéletes marad. Vajon ezt mi a csudáért csinálja?
Mint korábban írtam a G6 eredeti fájljait szépen viszik a lejátszók. Viszont átküldve a Vegason, Premieren Pinnacle studión, Moviemakeren megváltozik a 25p, bár mit állítok. Hasonlóan kinagyítva így néz ki a jelenség. Hogy ez miért van szintén nem tudom, ennyire exotikus a pana ezen formátuma?
Viszont ha egyszer majd cserélnék pl G7-re nem szeretném, hogy az is ilyen furcsaságokat rejtsen és csak egy formátumában legyen hibátlan. A 4K része úgy tűnt ilyen szempontból jó. Kíváncsi lennék, hogy fhd/50/25p-ben hozza e ezeket a furcsaságokat mint a G6.

(#5528) jjeahh válasza MrChris (#5527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm érdekes, bár valszeg még mindíg nem canon szint ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5529) hibavissza válasza MrChris (#5527) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom közelebb visz e, de nekem a G5-ön hiába írja az mp4-hez, hogy 20 mbps és 25 fps. A bitráta nem CBR, hanem VBR. Nagy átlagban 6-8 mbps a rögzített anyag. Kizárólag az AVHCD 1080p ad konstans 28 mbps-ot. Lehet, hogy neked meg 1080p-ben rögzít VBR-rel? :F

(#5530) hibavissza


hibavissza
veterán

(#5531) hszilard666 válasza hibavissza (#5530) üzenetére


hszilard666
veterán

Brutál! :Y

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#5532) MrChris válasza hibavissza (#5529) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az eredeti fájl szépen jelenik meg, magas bitrátájú, álló képnél is 23-24mbps VBR és mozgásnál felmegy 28-ra gyanítom a G5-ben ez kicsit vissza van butítva, talán akkoriban a GH2 volt kifutó és jött a GH3 vegye azt a nép, G6 meg kapott néhány kiváltságot. mp4-ben alacsonyabb 20 körüli és gyengébb is jön ki, néha blokkos, sávosodást is észre lehet venni, viszont premier/vegasban hibátlan a 25pje, de ugyan úgy széthúzza50p-ben. Beltérben lámpánál muszáj 25p-t használni 24-nél 'hullámzik' a fény. Ha átmegy a szerkesztőkön változtatás nélkül, vagy csak beteszed a premier/vegasba és a preview ablakban 100% nézetben meghesszölöd már ott megjelenik az 50p-nél a széthúzás, avchd 25p esetén a furcsa sorprobléma. Tavaly már egy sort küzdöttem vele de nem sikerült megoldani. Ezért is használok most 24p-t, 50p azért lassításokhoz elmegy, de ilyen fétisre sajnos most nincs időm. Vagy majd úgy is lecserélem G7-re! :D

Másik kedvenc témám, stabit vett valaki? :D Csak én vagyok ilyen őrült videós hobbista? ;]

(#5533) MrChris válasza hibavissza (#5530) üzenetére


MrChris
nagyúr

Zseblencse, filléres cucc. Sportközvetítésekre használják, pancakeban jó lenne :D

(#5534) .DLL válasza MrChris (#5532) üzenetére


.DLL
veterán

Mekkora a felbontása a file-jaidnak? Tudom-tudom, Full HD :D Hát peszre, az 550D is az! Kicsit több is...
1920x1088 képpont. Hát igen... senki sem tudja miért, de ez van és ezt kiexportálva rendes Full HD-ként bizony romlik az élesség. :\

Nem tudom 70D-nél, 5D3-nál, 6D-nél is így van-e, a mi régebbi gépeinken még nem lehetett állítani pl. IPB és ALL-I között sem, szóval lehet hogy az újaknak teljesen átalakították ezt a részét, de ez nem is releváns most.

Mindenesetre csekkold a pixel számot ;) De ha a fájlban nem is, gépen belül valami ilyesmi állhat a háttérben.

(#5530) hibavissza: Nagyon profi! :C Kíváncsi vagyok mekkora képkört vetít. M4/3 azért nagyobb mint a TV-s kamerák érzékelője. Most vagy hagytak rá bőven tartalékot (nagyobb átmérőjű lencsék, plusz súly és pénz) vagy a GH4 valamiféle Crop-módban dolgozott.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5535) *Ropi* válasza MrChris (#5533) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az ára mindenképpen "pancake", de a zsebed számára - amilyen lapos lesz utána... ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5536) MrChris válasza .DLL (#5534) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megnéztem, G6 fájlinfóban mindegyik fhd 1080 soros, meg a vázban is ezt írja. Csak az 50p-nél csinálja ezt a széthúzást nem is összenyomás. A többi kiváló, nem Canonos ;] Még nem teszteltem ki ábrával a mértékét. A régi LG o2x telómnak 1088 a fhd-ja, ezt igazából nem is tudom minek az öröksége, oka, de ott a fájl is az és le lehet vágni.

Első kézből ezt én sem tudom, de az elég új 7DmkII videófelbontására nem lennék büszke, ez biztosan nem az 1088-nak az oka hanem valami alacsonyból interpolálja.

(#5537) .DLL válasza MrChris (#5536) üzenetére


.DLL
veterán

Mostmár én is odafigyelek erre :D de tény, hogy ez csöppség ahhoz képest, hogy milyen lenne ha igazi FHD-t tudna. (A linkelt példa is remek... talán majd a 80D? :D )

(P.H.)

(#5538) ooooobi válasza MrChris (#5532) üzenetére


ooooobi
senior tag

Avchd 25pben ha megnézed menüben is írja hogy 50iben vesz csak a kimenet lesz valahogy 25p. Ezt kell deinterlacelni ha nem akar az ember csíkokat. Értelmét mondjuk nem látom miért így oldotta meg ezt a pana.
Kíváncsi lennék g7ben hogy van. Mondjuk ott úgyis 4k-t használnám inkább.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5539) MrChris válasza ooooobi (#5538) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen tudok róla. Csak a lejátszóknak ez nem probléma, szépen jelenítik meg, mint a 24p progresszívet. Meg álló képnél az interlacednek nem szabadna megjelenni, nincs oka csíkozni. Mivel az A és B félkép egy időpillanatot mutat simán összefésülhető, amit kb az összes lejátszó progi meg is tesz. Csak a szerkesztőkben csúszik el valami.

(#5540) ooooobi válasza MrChris (#5539) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ja, akkor félreértettem. Azt hittem az interlace nem jo neked. Leírnád mi volt a baj vele szerkesztöben, sajna nem tudom mikor volt ez téma így kicsit sok idö lenne visszakeresni. :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5541) hibavissza válasza .DLL (#5534) üzenetére


hibavissza
veterán

A videó elején mutatja az eredeti, vetített képkört. Közgyűrűt faragott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5542) MrChris válasza ooooobi (#5540) üzenetére


MrChris
nagyúr

A G6 avchd fhd 25p videóját ha beteszem premier/vegasba akkor elrontva kezeli, míg a lejátszók rendesen jelenítik meg. Az 50p és 24p-vel nincs probléma.
Itt egy szemléltető, 24p és 25p váltogatva hogy látható legyen a gigszer elvileg tök egyformának kéne lennie:
https://www.dropbox.com/s/vg7w5j11s4cbyoq/Sharp24p-25p.avi?dl=0
Itt pedig az eredeti gépből kijött avchd25p, ami nálam az mpchc, mediaplayer, vlc... lejátszókban jól működnek:
https://db.tt/chfbFd76

(#5543) .DLL válasza hibavissza (#5541) üzenetére


.DLL
veterán

Ja bocsánat, nem is figyeltem, hogy a link csak 2 perctől indul. :P :R

A videóban úgy emlegeti, hogy a sajátja, amit nehéz elképzelni. Ilyen 20 millás obikat inkább stúdiók, sportcsatornák, esetleg rental cégek vesznek, nem? (mondjuk lehet hogy egy ilyennek a vezetője)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5544) hibavissza válasza .DLL (#5543) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom, mi lehet az ember. Miután megláttam a szörny árát, már másként gondolok a Fuji fotós pro obikra :DDD

(#5545) MrChris válasza hibavissza (#5544) üzenetére


MrChris
nagyúr

Foci VB-n láttam ennél még nagyobbakat, azok mit tudhatnak! Talán ilyen! 8,9-777mm F:1.7 ;] 87szeres átfogás gondolom jó minőségben nem coolpixszar. Nem véletlen bugyolálják ezeket ezerrel. Kapna egy bombát a frontlencse ;]

(#5546) ooooobi válasza MrChris (#5542) üzenetére


ooooobi
senior tag

Megnéztem ez tényleg elég csúnya. Èn más progival vágok, azzal nincs ilyen különbség. Lehet premierben is csinálok valami tesztet magamnak majd.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5547) MrChris válasza ooooobi (#5546) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen progival?

(#5548) taranis válasza MrChris (#5545) üzenetére


taranis
addikt

Na ha ezt felkapod vállra már jön is a TEK :)

colorizer.net

(#5549) taranis


taranis
addikt

Ez még unofficial, de jónak tűnik az A6300 AF: [link]

colorizer.net

(#5550) ooooobi válasza taranis (#5549) üzenetére


ooooobi
senior tag

Jó lesz biztos, csak az árazás is elég szép hozzá, majd 2 év múlva akciósan :)

MrChris: Nem épp sokak által ismert ismert Avid Media Composer, de megézem majd Premierben is ha lesz idöm, mert ha itt nem volt akkor eltérés akkor ott se kéne szerintem.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.