Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) .DLL válasza jjeahh (#5939) üzenetére


.DLL
veterán

SD-ből az Ultra felejtős, ahogy az ilyen transcend és hasonlók is, Van egy kingston-om Class 10, 35MB/s, de van hogy betelik a buffer és leáll a felvétel még a sima Canon-on is! Pedig az csak folyamatos 5,5MB-ot igényel másodpercenként. SD-nél az Ultra a selejt a szilícium waffer széle. Fotóra jó az átlag embernek, de sorozatot RAW-ban már nem bíznék rá.

a Másik: én is a két "profit" bíztam volna meg de látom te is ide jutottál. De amúgy honnan ismersz ilyen arcokat, hogy drón, meg nem épp játékszer kategóriába tartozó GH4, alatta gimbal... Mindezt csak hobbiból?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5952) jjeahh válasza .DLL (#5951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ebből él a gh4-es srác, sz*r videóra is ugyanúgy van kereslet, ahogy pl. sz*r zenére, sajnos sok az igénytelen ember :( Mondjuk nincs olyan nagy gond a munkáival, csak nincs bennük lélek, ötlet, koncepció, minden videója ugyanolyan, a minőség természetesen szuper, vannak szép drónos felvételek és ennyi. De én "tesztvideókért" nem szívesen adnék pénzt :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5953) hito


hito
nagyúr

Szerintetek van ennek a 16-235 vs 0-255 dolognak értelme, gyakorlati haszna? Nem látok nagy különbséget, ha átállítom. Vagy esetleg utófeldolgozásra marad nagyobb tartalék a színekben? Mindenesetre most hagyom 0-255-ön, ha már megtaláltam :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5954) hito válasza hito (#5953) üzenetére


hito
nagyúr

Most látom ahogy az összehasonlító videóimat nézem, hogy nem is inkább a színekhez, mint a dinamikához van köze. Érdekes, mert a 0-255 felvételeken mintha rosszabb lenne a dinamika. A fekete feketébb és a bebukott részek még inkább bebukottak lesznek. Akkor miért is jó ez? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5955) taranis válasza hito (#5953) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem a rögzített dinamikát ez nem érinti. 16-235-ben a feketét a 16-ra fogja mappelni a kamera, a fehéret meg 235-re. A legtöbb TV ezt várja, és számára nincs 16-nál feketébb fekete és 235-nél fehérebb fehér. Monitorokon a 0-255 a jellemző, ha ebben rögzítesz, akkor 0 lesz a fekete és 255 a fehér, és kicsit több értékre van lehetőség a kettő között, ami jót tesz az átmeneteknek. Arra kell figyelni, hogy ha 0-255-ös teljes RGB-t tolsz a TV-nek, ami 16-235-öt vár, akkor a 16 alatti feketéket le fogja vágni, mint ahogy a 235 feletti fehéreket is. Így aztán azt fogod látni, hogy csökkent a dinamika.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#5956) hito válasza taranis (#5955) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Hát, nem tudom, eddig is monitoron néztem és ott látom a "gyengülő dinamikát". Vagy ezek szerint a monitorom (Lenovo Thinkpad Yoga S1 12) kevés hozzá?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5957) csabili74 válasza hito (#5956) üzenetére


csabili74
aktív tag

DSLR gépet keresnék, ami videóban is elfogadható. Max 85000 van rá, segítsetek, mit?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5958) jjeahh válasza csabili74 (#5957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiért még milc-et is nehéz kifogni ami jó videóban. Használt hackelt gh2? Vagy mindenképp kell a tükör?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5959) csabili74 válasza jjeahh (#5958) üzenetére


csabili74
aktív tag

A hackelt gh2 az mi is? Nem feltétlen kell, most egy nx2000 em van, de szeretem, ha van benéző-bepillantó, kukucskáló:) Egy Bridge is jó lenne, ami 14-akármennyi, mert az NX 2000 20-40 mm.

De legbabább egy tükrös lenne. Alpha 100 am, Canon 350D-m volt.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5960) hito válasza csabili74 (#5957) üzenetére


hito
nagyúr

Ha jó videós tükrös kell, akkor tudok ajánlani D5500-at 18-200-as stabis Sigma obival 150-ért. Nem én árulom, hanem haverom akarja eladni ennyiért, de még nem hirdeti. Szerintem az elég jó vétel lenne. Egyébként ebben az árkategóriában tényleg nincs nagy választék. Talán Canon 600D.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5961) jjeahh válasza csabili74 (#5959) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic gh2. Vannak kukucskás milc-ek is, a gh2 is ilyen. Hackelni első körben nem muszáj, de ha mégis meghackeled elég brutális minőséget lehet kicsalogatni belőle.
Az olcsó dslr-ekkel ha videóra használod szerintem már első blikkre van 3 gond úgy általánosan:
- interpolált életlen videó
- videó alatt használhatatlan autofókusz
- videó alatt szintén használhatatlan optikai kukucska

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5962) hito válasza jjeahh (#5961) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon nagy +1 a DSLR videózás ellen ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5963) csabili74 válasza jjeahh (#5961) üzenetére


csabili74
aktív tag

Értem. Az NX2000 szép videókat készít, még este is. De nem tudok kibékülni azzal a ténnyle, hogy kézből, és nem kukucskálva készítek képeket. Elvesz a fényképezés feelingje. Pedig tesztekben nagyon ott volt, a fiatalabb kollégáit is kenterbeveri, de...kukucska.

A Panasonic GH2-re rákeresek, és ha az NX elmegy, akkor valószínű az lesz. Köszönöm:)

Vagy esetleg Bridge gép, de sajna azok 20 mm től indulnak.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5964) hito válasza csabili74 (#5963) üzenetére


hito
nagyúr

Még ha 20mm-től indulnának, de 24mm az inkább. Egyébként mi a baj a 24mm-rel? Az a 24mm ekv. látószög, és bőven megfelel a nagylátónak. Papíron még a 28mm is nagylátó. Samsung vonalon a 16mm pl. 24mm ekv. Ne zavarjon meg a dolog, a 24mm bőven jó. Hacsak nem halszemet vagy extra nagylátót szoktál használni az NX2000-en.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5965) jjeahh válasza csabili74 (#5963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyi pénzért videóra a bridge gépek még a dslr-eknél is felejtősebbek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5966) hito válasza jjeahh (#5965) üzenetére


hito
nagyúr

Nana, ez nem annyira igaz! :) HX400V-met ennyiért vettem használtan, gyári garival, ennyiért el is vitték. És az egy nagyon jó videós gép volt. Beltérben és szabadban is gyönyörű videókat csinált. Nagyon szerettem. Csak fényképezni ne akarjon vele az ember ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5967) csabili74 válasza hito (#5966) üzenetére


csabili74
aktív tag

Vagyis vagy több pénz, vagy marad valamilyen MILC :)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5968) jjeahh válasza hito (#5966) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, ez spec alapján tényleg használhatónak tűnik, bár az 1/2.3" szenzor miatt még mindíg nem egy gh2 liga, mondjuk attól függ milyen körülmények között használná.

(#5967) csabili74: Vagy több pénz és még jobb milc :D Személy szerint én a mai panák meg sonyk mellett semmilyen dslr-t nem vennék meg videóra :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5969) hito válasza jjeahh (#5968) üzenetére


hito
nagyúr

FHD-re tényleg nagyon korrekt a HX400V. Használtam beltérben is, nem volt mosott a kép, nem volt zajtenger. Igaz, nem félhomály volt, hanem viszonylag jobban megvilágított hely, de akkor sem nappali viszonyok voltak. Természetesen beltérben kezdőállásban használtam 2.8-on. Ha nem használná extrém rossz fényviszonyok között és kell a nagy átfogás, akkor én merem ajánlani a HX400V-t, mert nagyon kellemes képi világa van. Egyedül a zöldekre allergiás picit, de arra a Pana is. FZ1000-emet 48 órája próbálom belőni, hogy értelmezni tudja a zöld árnyalatokat és nem menjen át hol UV-be hol pedig neon-ba.

csabili74: ez azért gondolom annyira nem lepett meg :D Mármint ha több pénzt szánsz rá, akkor jobb eredményt érhetsz el. Tényleg zoomátfogásban mire lenne szükséged? Milyen körülmények között használnád?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5970) .DLL válasza csabili74 (#5963) üzenetére


.DLL
veterán

"Az NX2000 szép videókat készít, még este is. De nem tudok kibékülni azzal a ténnyle, hogy kézből, és nem kukucskálva készítek képeket."

Ha elégedett vagy az NX2000-re akkor nem ekll eladnod, a megoldás: LCD viewfinder!

Létezik felhajtós, mágneses, felpattintható, stb.

"Vagy esetleg Bridge gép, de sajna azok 20 mm től indulnak"

A mostani gépeden a 20-40mm-es obi sajnos valójában 30mm-rel ekvivalens látószöget ad (1,5x-es crop factor). A bridge gépek fizikai gyújtótávolsága valahol 6-8mm között indul, ezért ezekre praktikusan az ekvivalens gyutávot írják rá (összezavarva ezzel a felhasználót) Tehát ha láttál egy olyan Bridge gépet ami 20mm-től indul, az ekvivalens érték, tehát jóval szélesebb látószöget ad, mint a 30-as kezdő a mostani gépeden, így a nagylátó lki lenne pipálva. ;)

(P.H.)

(#5971) hito válasza .DLL (#5970) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, lehet, hogy én vagyok a sznob, de utcán elő nem venném :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5972) .DLL válasza hito (#5971) üzenetére


.DLL
veterán

Én csak baráti társaságban nem. :D
Nem a megfelelő baráti társaságom van ez azt jelenti. Bár már megszokták :D de jobb lenne több hasonló érdeklődésű.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#5973) industrial válasza csabili74 (#5957) üzenetére


industrial
tag

Most vettem egy Gh2-őt itt Ph-n 60e Ft-ért., esetleg Gh1 et már kilehet fogni 35-40 körül bár elég koros már, de egy L'Powell Hack-kel még mindig pofás képe van.

(#5974) taranis válasza hito (#5956) üzenetére


taranis
addikt

Amikor 16-235-ös anyagot nézel monitoron akkor nem fogsz teljes feketét, vagy teljes fehéret látni, amihez képest a 0-255 kontrasztosabbnak fog látszani, de ettől még a kamera szenzora ugyanannyit lát mindkét esetben. Próbáld meg, hogy a 0-255-ös footagen kicsit lehúzod a csúcsfényeket és megemeled az árnyékokat, ott kell lennie ugyanannak az infónak. Legalábbis elméletben így kéne működnie :)

colorizer.net

(#5975) taranis


taranis
addikt

Pfff, pedig eddig sem voltak olcsóak: [link]
Remélem a Pana, Fuji, Olympus trió nyugton marad.

colorizer.net

(#5976) csabili74


csabili74
aktív tag

Sony Alpha 3000 vélemény? Valaki használt ilyet?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5977) jjeahh válasza csabili74 (#5976) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon-nagyon low-end, kevés a kezelőszerv, nagyon gyenge a kereső, kijelző szintén, kb. az egyetlen normális alkatrész benne a szenzor :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5978) .DLL válasza taranis (#5975) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, az biztos meghozza a vásárlási kedvet...

(P.H.)

(#5979) Gravity1234 válasza .DLL (#5970) üzenetére


Gravity1234
tag

Ilyen viewfindert hol lehet kapni BP-en, OMD Em5-hoz?
Van?
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5980) csabili74


csabili74
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de: micro SD-t átalakítóval lehet használni DSLR gépbe? A micsro sd jó minőségű, gyors.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#5981) hito válasza csabili74 (#5980) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, lehet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5982) MrChris válasza csabili74 (#5980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még az ős régi miniSD-vel is megy :D

(#5983) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, nx300 milyen videóban? Tud valódi fullhd-t vagy interpolált mocsok?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5984) hito válasza jjeahh (#5983) üzenetére


hito
nagyúr

Van itthon NX300-am. Töltsek fel sample-t? Használható kategória, de nem váltja meg a világot. Régen nagyon tetszett, de azóta volt pár durva videós gépem és átértékeltem (GH2, GH3, LX100, FZ1000, RX100m3, NX500, meg még ki tudja mi). Nekem most az NX500 van a csúcson. Amit ez tol, olyat még nem láttam. Sajnos múlt héten eladtam, és maradt most középtávon az FZ1000 gazdasági szempontok miatt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5985) jjeahh válasza hito (#5984) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha van valami rövid anyagod kéznél, amit nem nagy szenzáció feltölteni, akkor küldhetsz egyet, ártani nem árt. Hanem akkor elég egy vélemény is gh2-höz képest pl. milyen, mert tudom, hogy olyanod is volt. Nem venni akarok, hanem egyik videósunknak nx300-asa van és arra lennék kíváncsi a g6 mellett rendben lesz-e az anyag amit köpköd magából, vagy olyan életlen mint a canonoké... Mert ha szutyok, akkor kölcsön kell kérnem még egy panát, két fullhd 50fps vázra lenne szükség és jelenleg csak egy van nálam (g6).

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5986) hito válasza jjeahh (#5985) üzenetére


hito
nagyúr

Életlennek nem életlen, illetve paraméterezhető elég rendesen a képe (kontraszt, telítettség, élesség, színárnyalat). Viszont arra számíts, hogy iso-t és EV-t nem tudsz felvétel közben állítani, csak indítás előtt tudod ezeket az értékeket belőni. Nagy piros pont viszont az NX300 mellett, hogy van rá 30perc limit eltörlő hack. A napokban csinálok sample-t és feltöltöm. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5987) jjeahh válasza hito (#5986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, köszi, akkor valszeg rendben lesz, nincs semmi extra igényem, csak tudjon manuálisan beállítható normális éles fulhd-t 50fps-ben és ennyi :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5988) hito válasza jjeahh (#5987) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt nagyjából megugorja ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5989) jjeahh válasza hito (#5988) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ÁÁhh :W Szerintem hagyd a próbavideót, végül nem tud nx300-at hozni :( De köszi azért, marad a kis g6 és mellé kérek egy a7s-t...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5990) hito válasza jjeahh (#5989) üzenetére


hito
nagyúr

Ok :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5991) papaya


papaya
senior tag

Dillemázok mostanság, hogy váltsak-e.
6d tulaj vagyok, és mostanság elég sokat csinálok fotót is, meg videót is. 40 - 60 %.Videónál sokszor nem elégszem meg már azzal amit nyújt a gép, és azért a fotónál is sokszor idegesítően szegényes pár funkció (pl AF pontok, és működésük, vagy a 1/4000 záridő, stb.) de maradjunk a videónál..
Amikkel szemeztem:
1. GH4:
Megnéztem, hogy a GH4-ből mit lehet kihozni, de aggasztó a lapka méret, meg többnyire gázos színvilágú videókat látok amit vele készítenek, fotókat meg szinte semmit. Őszintén, amikor 6d-n a technicolorral próbálkoztam, majd utóban színt korrigáltam, elkeserítően sokáig tartott, és nem hozta a várt eredményt. Azonban a GH4 alap színei nekem nagyon handy camesek, így ott muszáj lenne vmi lapos szín profilt tolnom.. Ergo sokkal többet babrálnom utóban a színekkel..
Ellenben nagyon vonzó a 4K, meg a 96fps@ 1080p-n, + a kihajtható kijelző, a sok féle extra segítség kamera módban.
2. 7d Mark 2
Megkapta a pöpecz AF-et (1dx-ből meg a 70D-s dual pixelt), 2x kártya slot, 1080p@60fps, viszont a fránya Aps-c szenzor baromira aggasztó. Viszont sokkal több obi van hozzá, olcsóbban is.
3. A7s
Pöttöm akksi, szintén alapból furcsa színvilág, de FF szenzor, szuper ISO, azonban fotós témára ezt sem tudom mennyire alkalmas.
4.D750
Ez a gép a spec. alapján tökéletes. FF, 1080p@60fps, dual slot, kihajtható kijelző, széles dinamika tartomány stb. Viszont gyakorlatban ezzel sem láttam még, számomra szép színvilágú videókat.Illetve mondják, hogy rengeteg beszarik, nagyon gyér a minősége, a szerviz meg 0 itthon. Meg itt kellene a legtöbbet bele fecsérelni, mivel itt obit is cserélni kell.

Mondják, hogy várjak az 5d Mark 4-re, de maradjunk a realitás talaján, még a használt 5dm3-at sem tudom megvenni 6kilóért, nem majd az újat 1M körül. Gh5 is jön elvileg, de ott a színvilág, meg a szenzor méret kötve hiszem, hogy nagyot változnának.

Ennek tükrében 7d Mark 2 szerintetek egy fényerősebb lencsékkel lehet alternatíva, vagy inkább maradjak, és várjak hátha egyszer jön vmi elfogadható utódra? :F

(#5992) taranis válasza papaya (#5991) üzenetére


taranis
addikt

Én akkoris megvárnám az 5D4-et. Aug végére ígérik, addig még van időd felmérni, hogy kinek kellene az egyik veséd.

colorizer.net

(#5993) jjeahh válasza papaya (#5991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fuji x-t2 nem lenne megfelelő számodra? Állítólag ennek már egészen jó a videója, a színekben meg valszeg nincs nála erősebb jelenleg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5994) taranis válasza jjeahh (#5993) üzenetére


taranis
addikt

Abban nem az A6300 szenzora van? Mert akkor jello-földe újabb díszes képviselője.

colorizer.net

(#5995) jjeahh válasza taranis (#5994) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fogalmam sincs, de valszeg már nem kell sokat várni a kismillió jello-t is kiveséző tesztvideóra és akkor majd kiderül. egyelőre amik youtubeon vannak úgy láttam nem foglalkoznak a témával.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5996) taranis válasza taranis (#5994) üzenetére


taranis
addikt

De. Ugyanakkor crop-ol 4K-ban, így 30ms alatti lesz a rolling shutter, 25-30 közé mondják az eddigi tesztvideók alapján. Ez sem kevés mondjuk, de legalább nem 39ms mint az A6300-nál. Az teljességgel használhatatlan.
Egy dolgot bánok ezzel az új Fujival kapcsolatban, hogy az F-Log-ot csak külső rögzítővel engedik használni. Pedig milyen fullos kis cucc lenne azzal.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#5997) Elektrosokk válasza jjeahh (#5993) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ja, azért tűnt el egy rakás videó az oldalakról. Szerintem valami nem oké a fujival. Pedig jó lenne...

Taranis: ugyanaz a szenzor.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#5998) papaya válasza taranis (#5992) üzenetére


papaya
senior tag

:DDD

(#5993) jjeahh: múltkor már néztem ezt is, tetszik hogy alulatereszto nelkuli, de akkor is aps-c szenzor. De azert kivi leszek ra.

[ Szerkesztve ]

(#5999) *Ropi* válasza papaya (#5991) üzenetére


*Ropi*
félisten

Várd meg az 5D4-et: hátha lenyomja kicsit az 5D3 árát! Ha mégsem, akkor még mindig vehetsz mást.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6000) jjeahh válasza papaya (#5998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Focal reducer? Vagy manuál fókusz nem játszik? 5d 4 videója valszeg ugyanolyan interpolált homály lesz, mint az elődjéé, engem ez valszeg jobban zavarna mint a kisebb szenzor, de hátha a canon is összeszedi végre magát...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.