Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) jjeahh válasza MrChris (#5650) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5652) hibavissza válasza MrChris (#5644) üzenetére


hibavissza
veterán

A h264 codecben milyen kimenetet állítasz be? 4:2:0 vagy 4:4:4?
A pana miben rögzít AVC-HD .MTS-nél? 4:4:4 vagy más?
Teljesen láma vagyok, nincs valami írás, ami tisztába teszi? Nekem a Wiki oldala elég kusza.

Most nincs több kérdésem. :B

(#5637) jjeahh: mióta elkezdtem szerkesztgetni az itthoni videóim, azóta szinte rosszul leszek, belegondolva, hogy mennyi munka van egy ilyen kis pár perces szösszenetben is. Ügyesek vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#5653) jjeahh válasza hibavissza (#5652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi!
Na igen és mivel nekem első videózásom volt, rengeteget hibáztam a helyszínen, ezért most még több a sz*poda a vágással stb. :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5654) hibavissza válasza hibavissza (#5652) üzenetére


hibavissza
veterán

Na, átrágtam magam. Pana AVCHD YUV 4:2:0 szabványt tol ki.

(#5655) MrChris válasza hibavissza (#5654) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bocs nem voltam gépközelben pedig az MPC-HC lejátszó a Shif+F10-re kidobja:
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.976fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080]

Jaja elképesztően sokat kell makizni újra és újra képkockánként átnézni a dolgokat, igazgatni, mi hogyan működik. Nem hiába egy szakma amit 1-2 évig napi sok órában lehet igényesen elsajátítani. Én meg csak hobbiból. Viszont sikerült Vegasban a valódi motion tracking! Alig találtam neten erről, mindenütt az After Effect jön elő. Lassan már csak értelmes videókat kéne csinálni :DD

(#5656) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egy kis nosztalgia a '80-as évekből. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5657) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ez sem lett hibátlan. Kár a túlmelegedésért, másképp elfogadnám ha megdobnának vele :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5658) taranis válasza jjeahh (#5657) üzenetére


taranis
addikt

Az A6300-on rettenet a rolling shutter. Amikor megláttam már nem is érdekelt hogy mire képes, vagy hogy mennyire melegszik.

colorizer.net

(#5659) MrChris válasza jjeahh (#5657) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolom szándékosan lett ilyen ronda az a videó. Amúgy tényleg jónak tűnik a zajteljesítménye. A színek ezeken a képeken/videókon elég hergyák. Az valszeg nem a gép hibája, de nem komálom a 30-as fekete szintet, mert ezeken annyi. Nem is értem miért divat ez, a képernyő gyártók azon dolgoztak az utóbbi 40 évben hogy a fekete fekete legyen, végül a plazmával, OLEDdel ez megvalósult erre minden feketét feltolnak 11%-ra.
Ez a melegedés elég szivacs, így és pláne ennyiért nekem sem kéne.
A 4K-ban csak a 30p kroppos ugye?

(#5660) hibavissza válasza MrChris (#5647) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha h264-gyel renderelek, kinő a szakállam (3570+7850), mire elkészül. Megint nem pipáltam be valamit? :F

(#5657) jjeahh: Ez miez? :DDD Azért jó, hogy a kiadás első heteiben tudjuk, miért várjuk az első firmware frissítést. Én visszavinném gariba.

[ Szerkesztve ]

(#5661) jjeahh válasza MrChris (#5659) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van alternatíva: fuji. Azokon a fekete minusz 30-as :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5662) MrChris válasza hibavissza (#5660) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már 8k-nál tartsz! :D
Egy sima újratömörítést az öreg 4magos 2.6ghz-es xeon procim 1.6-os szorzóval csinálja. Ha ráteszek egy stabit, korrekciót akkor aszem 5-6szoros ideig tart a játékidőhöz képest. Sőt van hogy 10s-ot 2 percig! Amit próbálsz az meg a fhd-nál 13szor nagyobb képterület, jó esélyel már alapba ennyivel többet dolgozik vele a gép. 8K még elég új, gondolom minden HW-ből a leggyorsabb kell hogy emberi időben lehessen vele dolgozni. Tudtommal a h.264-et fhd-ra találták ki max 4096x2304/56fps 5.2-es profil, h.265-t meg 4k-ra, persze másra is használható csak optimálisabb a saját területén alkalmazni.
Szerintem elég lesz a 4k anyag h265-el, pláne ha fhd lesz a végtermék.

(#5663) MrChris válasza jjeahh (#5661) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt most nem értem, 8 biten? Monitorban meg fekete lyuk dolgozik :D

(#5664) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

[LOPÁS!] Ismeretlen tettes Ungi Róbert néven bérelt eszközöket nálunk és lelépett velük. Fake email cim, id minden volt... Kérek mindenkit, hogy nyitott szemmel figyeljen hátha eladásra kínálják az eszközöket. Köszi mindenkinek!
- Sony PMW-FS7 +kiegészítők - akkumulátorok, 128, 64GB XQD, táska
(SN: p-84352050-9/s01-0030406)
- Sony A7S2 +kiegészítők (Tilta cage, 5 aku, töltő, gurulós koffer(SN: P-32828330-B)
- DJI RONIN M + 2 akku, gurulós koffer SN: CE181513279089)
- Canon 70-200 F4 IS USM (SN: 551534) - Canon 16-35 F2.8
- SIGMA ART F4 24-105 OS (SN: 50234714)

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#5665) taranis válasza __H4X0R__ (#5664) üzenetére


taranis
addikt

Uh, ez nem kis érték, ott rohadjon meg az ilyen.

colorizer.net

(#5666) MrChris válasza taranis (#5665) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bő 5 misi lehet a cucc, kauciója se lehet semmi, elég új, nem mindennapos nyilvántartott és még így is megéri ellopni. Elképesztő szélhámosok vannak.

(#5667) RexMaximus válasza __H4X0R__ (#5664) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Terfigyelo lehetett a kozelben? Hatha egy rendszamrol vagy emberrol van felvetel ami segithet...

(#5668) RexMaximus válasza RexMaximus (#5667) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szerk - nem terfigyelore gondoltam konkretan, hanem biztonsagi kamerara amit pl. cegek szerelnek fel.

(#5669) .DLL válasza __H4X0R__ (#5664) üzenetére


.DLL
veterán

Baszki! :Y Ez a második a héten amit a fórumon látok, az előző egy fotóstól volt. :(((

Ilyen értéknél legközelebb ki kell kötni, hogy csak technikussal bérelhető.

(P.H.)

(#5670) hibavissza válasza MrChris (#5662) üzenetére


hibavissza
veterán

Az nem nyócká, hanem a i5 3570 plusz hd 7850 :).
Ahogy írod, kb. ezek az idők vannak nálam is. 10 perces videó jól megszűrve, filterezve másfél óra után lőttem ki. A gond az, hogy Sony AVC-re állítva mp4-re renderelve szinte real time.

(#5671) MrChris válasza hibavissza (#5670) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor félrevezettél! :C Már pár éve nem követem a számozásokat.
Ez így van, marha sokáig tart. Mikor világosság, kontraszt, színegyensúly, színbuzizás, Mercalli, Twixtor, soft focus, sharpen, külön még a felirat is effektezve... pár perces móka 3 óráig tart. Most a track motiont próbálgatom, az aztán még rátesz mindenre, 6 másodpercig elemez egy képkockát :W És még hol vannak 3D-s elemek... ;] Persze lehet kérdezni családi videónál mi szükség ezekre :DD
Sony AVC-t nem próbáltam, milyen minőségű? Előnézetnek jó lehet, bár az effektek zabálják a render időt.

(#5672) orko válasza MrChris (#5671) üzenetére


orko
tag

Amíg Vegast használtam Sony AVC mp4-be szerettem renderelni.Tök gyorsan megcsinálta faja minőségben elég kicsire tömörítve..Azóta Premierre átnyargaltam,gépet is beújítottam (i7 4790k,16gb ram),de akár movba,akár mp4be renderelek 45perc,1óra mire végez egy 5perces klippel.Vegasban nekem nagyon tetszett a videó sávok grouppolása,sávonként is lehetett efektezni,átnevezni,szinezni a sávokat,stb..maximálisan felhasználó barát workplace!

(#5673) hibavissza válasza MrChris (#5671) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze lehet kérdezni családi videónál mi szükség ezekre

A tavaly nyári nyaralás videót feltöltöttem Tube-ra, ismerősöknek körbe küldtem. (nem linkelem, adoniszi felsőtestem kicsapná a videokártyát :DDD ) Volt aki elküldött a picsába, mert nem hitte el, hogy azzal a kis "szarral" a kezemben csináltam. Mondjuk azt nem tudják, hogy hányszor töröltem a renderelt cuccot feltöltés előtt :D

Sony AVC-t nem próbáltam, milyen minőségű?

Nekem eddig nem voltak szembeszökő különbségek. Mondjuk nálam a fő probléma még a rángatózás és huntolás nem a render minősége. :) Tetszett, hogy gyors. Jobb lenne a 4K, mert azzal szabadabban lehetne javítgatni a hibákat, de ilyen render idők mellett nem biztos, hogy őszinte lenne a mosolyom.

[ Szerkesztve ]

(#5674) MrChris válasza orko (#5672) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor kipróbálom, talán házon belül jól megírták a saját kodekjüket.
Nekem mint amatőrnek jobban átlátható, de azt is látni hogy ahogy bonyolítom egyre körülményesebb, meg lenne pár alap apróság amit még lehetne finomítani.
Mochát használsz? Mostanában kezdtem vele trackingelni. Jól megszivatott...

hibavissza: rángatózás és huntolás? Mármint mikor kamerázol? Milyen vassal nyomod?
Sw stabival remegést ki lehet szedni, persze az élesség kicsit csökken, de szerintem meg lehet békélni vele.
Fókuszhoz használom az arcfelismerést meg a kijelzőn böködést is, meg helyezkedek. Igyekszem egy adott távolságot tartani. De sok felvétel megy kukába. MF csak manuál obival. Sokat kell csinálni hogy érezd mennyi tekerés kell, picit segít a peaking, inkább tervezett dolgokra jó. Ha viszont jól megy, vagy jól sikerül akkor szebb látvány nyújt. Ebben elég ígéretesnek látszik az a6300, csak ezzel a melegedéssel eléggé elrontották. Ha már szobahőmérsékleten problémás mi lesz jó időben? Nyaraláskor marha melegben?

(#5675) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Canon 500D-m (tudom nem a legjobb videózásra) és ilyen fura életlen a videó, miért?
Milyen képstílussal érdemes videózni? Ezen az életlenségen lehet javítani?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5676) Elektrosokk válasza szpeti40 (#5675) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Biztosan ezt a videót akartad linkelni ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#5677) szpeti40 válasza Elektrosokk (#5676) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem igazán :B
Ezt akartam
Bocsánat :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5678) MrChris válasza szpeti40 (#5677) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kissé alexpós lett. A 700d-m is hasonló volt részletességre. Még igazán éles Canon xx0D videót nem láttam, valszeg annak köszönhető, hogy nem valódi 1080p hanem alacsonyabb felbontásból interpolál, sajnos ez elég általános, nagyon kevés kamera tudja a valódi FHD-t. ML-el lehet próbálkozni, azon belül raw videóval. De 720p-nél aszem ez a sorozat nem fog többet tudni.

(#5679) szpeti40 válasza MrChris (#5678) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm! Akkor nem erőltetem az 1080p-t, marad a 720p, az a baj, hogy RAW videót csak tízen valahány fps-el tud, de az jó timelapse-hez. :K

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5680) MrChris válasza szpeti40 (#5679) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg 1080p ben jobb minőségű, ezt ellenőrizd le, de nem lesz olyan éles mint egy igazi 1080 soros kép.

(#5681) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajanlani uzletet ahol lehet hangrogzitot+mikrofont berelni (Eskuvore kellene, Zoom H1-2-3-4 valamelyik es hozza mikrofon, vagy ezzel ekvivalens megbizhato)?
Koszonom

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5682) hibavissza válasza MrChris (#5674) üzenetére


hibavissza
veterán

G5 a gép. A kameramozgató izmom még fejletlen :) ezért rángatom. Stabim nincs. Valamit kezdeni kell a fókuszvadászattal is. Most azt csinálom, hogy középre teszek egy fókusz négyzetet és ez csak akkor keres, ha félig nyomom az expo gombot. 1,4-es rekesznél eléggé vadászgat.

Találtam egy elég jó workflow-t: [link] A Sony XAVC elég nagy bitrátával gyártja le, de gyors és eddig nekem ez a legjobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#5683) hibavissza válasza hibavissza (#5682) üzenetére


hibavissza
veterán

A videóban elszúrja a srác, mert kimenetnek ugyan azt a színteret kellett volna választania....
Érdekes, hogy a GH2 egyedi beállítása jó a G5-höz.

(#5684) szpeti40


szpeti40
addikt

Valaki nem tudja, hogy ezt az effektet , amikor ilyen csíkos lesz a videó, ezt hogy hívják? Premiere Pro-ban kivitelezhető?

Nagyon köszönöm előre is a választ! :R :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5685) .DLL válasza szpeti40 (#5684) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tudom mire gondolsz, nem volt az a linkelt időpontban (1m44s) effekt, szerintem, végignézni ezt a ...-t meg inkább nem volt kedvem. :S

(P.H.)

(#5686) szpeti40 válasza .DLL (#5685) üzenetére


szpeti40
addikt

Ilyen nagyon vékony vonalak voltak a videón, mint a régi kazettás kameráknál, ott volt vékony vonalas a felvétel ha jól emlékszem

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5687) MrChris válasza szpeti40 (#5686) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezen a vacakságon én sem láttam semmi különösebbet, volt néha videókamera (REC) keresőkép, de keresztbe vékony vonalakat nem vettem észre.

(#5688) .DLL válasza szpeti40 (#5686) üzenetére


.DLL
veterán

Egyébként tessék, jó válogatást kívánok, a legtöbbnél szerintem le is írják a letölthetőségét vagy a hogyan-mikéntjét, hasonló szavakra rákeresve pedig további effekteket is találhatsz. ;)

(P.H.)

(#5689) szpeti40 válasza .DLL (#5688) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm :R :))

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5690) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

Hosszu ido utan elkeszult a legujabb eskuvoi video, amit az alabbi linken meg is tekinthettek.
Epito jellegu kritikakat szivesen fogadok! :)

Kristof

www.kristofnagy.com

(#5691) taranis válasza __H4X0R__ (#5690) üzenetére


taranis
addikt

Nekem tetszett, ügyesek vagytok. Annyi, hogy 5:37-nél kicsit furcsa volt látnom ezeket az animált fotókat, emberek esetén kicsit természetellenesnek hat, de végülis a művészi szabadságba belefér :) Illetve egy dolog van, ami nagyon zavaró szerintem, az esti felvételeknél a rózsaszínek/lilák elég szaturáltak, és durván sávosodnak a csúcsfények körül.

colorizer.net

(#5692) __H4X0R__ válasza taranis (#5691) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Koszi, igen sajnos az esti mulatsagok alatt mindenhonnan ez a lila feny aradt, eleg nehez volt vele mit kezdeni. :/

www.kristofnagy.com

(#5693) hibavissza válasza __H4X0R__ (#5692) üzenetére


hibavissza
veterán

Innen a gödör aljáról, ahol vagyok, elég profi munkának tűnik. Nekem kicsit sok volt a kameramozgás, egész beleszédültem. A fénykép animáció nem tetszett. Azt jó lett volna, ha a drón nem csak pásztáz a templom fölött, hanem "lecsap" a templomból kiáramló násznépre. És persze Al Pachino lehetett volna az egyik tanú.... :D

(#5694) orko válasza __H4X0R__ (#5690) üzenetére


orko
tag

Szerintem király!Nekem tetszik a fotó animáció is, jól passzol a zenéhez!

(#5695) .DLL válasza __H4X0R__ (#5690) üzenetére


.DLL
veterán

Gratulálok! Tetszett, hosszú volt, de nem volt unalmas sehol, csak a végén esett le, hogy már mennyi ideje kezdtem el nézni. :D
Igen talán kicsit sok volt a lendületes mozgás, nem mindig segítette az eseményeket, de amúgy utólag a saját videóimmal is így vagyok hónapokkal később visszanézve, amikor újra "friss szemmel" nézem az egész egységet. :D A másik dolog, hogy sok snitt nagyon hirtelen lett vágva, a kép, a mozgás valahogy kívánta volna, hogy rendesen kifusson, vagy legalább még 1-2 taktusig.

A parallaxis animáció itt is hihetetlen jól sikerült, kicsit furcsa volt egy beszúrva a bulijelenetek közé, de a végén az átvezetés a videóba tökéletes lett. :)

Mégegyszer gratula, a lényeg az első mondat volt, nagyon élvezhető kis filmecske lett.

(P.H.)

(#5696) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Segitseget kernek, hol lehet Budapesten audio felszerelest berelni?
Zoom H1 + csiptetos mikrofon, puskamikrofok, hasonlok.
Koszonom,

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5697) Gravity1234 válasza Gravity1234 (#5696) üzenetére


Gravity1234
tag

Senki nem tud segiteni?
Semmit nem talalok neten....

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#5698) ooooobi válasza Gravity1234 (#5697) üzenetére


ooooobi
senior tag

Elsö google találat.
http://digitalworld.hu/

Többit nem is néztem, de biztos van még.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5699) MrChris válasza Gravity1234 (#5697) üzenetére


MrChris
nagyúr

Google keresővel egy perc alatt célt érhetsz, H1 3000ft meg gondolom kaució:
cinematic.hu, digitalworld.hu

(#5700) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Nem tudom mennyire on vagy off, de egy láma kérdés: premiereben ha picit elcsúszott a wb, mivel lehet a legegyszerűbben a színeket korrigálni? Jelenleg 1001 féle effektet és kiegészítőt használok együttesen erre a célra, mert egyik megoldás sem tökéletes és főleg nem egyszerű :DDD Fotónál lightroomban van erre két csúszka, premiereben viszont csak szenvedek összevissza :B Persze tudom, a pana videója nem raw, de azért jó lenne egyszerűen korrigálni a színeket...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.