Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) MrChris válasza t72killer (#6200) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számomra a 290ezer vs. 400ezer+150e gimbal eléggé eldönti. Ha a pénz nem számít akkor A6300 és picivel jobb élességet kapsz amit majd a videószerkesztőben összehasonlítva fogsz csak mustrálni :D A 2fé iso biztos? Vagy inkább csak 2-vel tovább lehet léptetni, de már nem érdemes. Meg van a G80-hoz egy jó obid, míg ha hasonlót kéne venni a Sonyhoz új kiadás, seftelés, ha meg csak f4-el tudod azt megoldani mit ér az az iso előny.
Aztán ott van a műfény színvilága, az milyen az RX-eden? IS-t fotóra még manuál obival is lehet használni. Szerintem az A6300-el több olyan kompromisszum van ami nagyobb súllyal nyomja a mérleget a G80 felé, főképp egy hobbi kamerázás felé.
Ha nem számítana a pénz szívesen venném a GH4-et, látom hogy a videó képe jobb, mint a GX80-é, több a technikai lehetőség, de mégsem tenném, mert nincs benne stabi :D az IS használatát megtapasztalva számomra nélkülözhetetlenné vált. Meg fotózás-manuálozás-nál se kutya.

(#6202) t72killer válasza MrChris (#6201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ennyire azért nem közömbös a pénzügy:R. Bár gimbalt jó eséllyel idővel a g80 alá is vennék, hogy szabadabban lehessen vele szaladgálni, de ráér (a gimbalok is fejlődnek).

A 2FÉ tuti, a szenzor önmagában (=fotózaj/DR) kb 1.5FÉ-t tud, ehhez jön még, hogy az a6300 maximális számú pixelmennyiséget használ a 4k videóhoz (nem cropol, nem lineskipel) - míg a g80/gh4/gx85/gx8-aknál crop van.

Az obi kérdés jogos, a panához adott, ráadásul a folytatást is látom (2.8-4/12-60 + sötétbe egy 1.4-es fix esetleg metabones), az a6300-ra erősen válogatni kell: sötétbe megvenném a sigma 18-35-öt (tudom, újabb rakás pénz, használtan "potom" 500EUR, azaz 1:1-ben kéne cserélnem a 12-40re). Viszont így a hosszabb fókusztáv kimarad, azaz nincs egy igazán jó f/2.8-as alapzoom. Az f/4-esek amiket néztem többet mosnak a képen a gány optikai megvalósítás miatt, mint amennyi extrát a szenzor felbont - ráadásul így bebukta az ember a FÉ-nyereséget.

Beltéri színek: noigen, nemigazán vagyok kibékülve velük, bár tény, kevés beltérit lőttem még a kis RX-el. Napfényben rendben van, bár a kontraszton vissza kell venni egy kicsit, az ízlésemhez képest kicsit smirgli.

Apropó, a GX85 tud v-log-ot?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6203) t72killer válasza t72killer (#6202) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben utánanéztem a log-nak: a g80-ban már lesz cinelike, ami ugyan még nem v-log, de segíthet a beégések ellen:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6204) jjeahh válasza t72killer (#6199) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"~2FÉ-vel jobb ISO"
Arra gondoltál, hogy a sonyra nem megy fel majd a 12-40, a kitobi meg sötétebb, főleg tele végen? :D
ÁÁ szerk: lemaradtam :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6205) t72killer válasza jjeahh (#6204) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sonyra felmegy a sigma 1.8/18-35, de jogos, épeszű átfogással nincs rá használható minőségű alapzoom. Agyrém, milyen mosodákat minősítenek "kiválónak" a tesztoldalak sony-zoom téren:W. Márpedig még fotózás közben is macera obikat cserélni, videónál meg nettó öntökönlövés, ha zoomos a téma:R

->> csacsi visszahúzza a kordét a m43 oldalra:R :DDD

Vicces, hogy a teszter akcióra sony-t javasol (pörgős AF), mikor az a6300 videója agyonvágja a rolling shutterrel az akciót...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6206) MrChris válasza t72killer (#6202) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az azt jelentené, hogy 3200-on annyi zajt produkál mint a másik 800-on. Hát ezt majd megnézem, van ilyen összehasonlító videóteszt pl GH4-el?
GX85 nincs vlog!

(#6207) papaya válasza t72killer (#6203) üzenetére


papaya
senior tag

Most ez komoly, hogy családi videót V-logban akarsz rögzíteni? :F Tökön szúrnám magamat, ha ilyeneket is színkorrigálnom kellene, azt a sok időt inkább a családdal lehetne tölteni. :U Amit leírtál felhasználást egyedül a tájnál lehet értelme a lapos színprofilnak, mert pl vadnak a cinema style nem hiszem, hogy kellene. ;]
Helyedben mindent a felhasználóbarát oldalról közelítenék meg inkább ebben az esetben. :K

(#6208) t72killer válasza papaya (#6207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kipróbálni kipróbálnám mindenképp, erősen kontrasztos szitukat (pl esküvő virítófehér menyasszonnyal+feketeöltönyös vőlegénnyel) jó lenne beégés nélkül megúszni.

Tájat sokat lövök amúgy, ott ráérek tökölődni, nem szalad el;] (kivéve mondjuk hajózásnál)

De ahogy nézem a G80-ban van gamma-szelídítés (cinelike), amatőrnek elég:R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6209) MrChris válasza t72killer (#6205) üzenetére


MrChris
nagyúr

Furcsa ez a teszt. Azon a felbontásteszten nagyon gyenge a GX80, míg a többi pl iso teszt 1:1 képein ilyen életlenség nincs. Itt nem látok 2fé különbséget zajban, 1:1 nézetben szinte azonos. Azt írja hogy mindkettőnek tiszta hdmi-je van 4:2:2 8bit. Ez igaz? Sony még persze mégis csak 400ezer, de a panának?
....
Kipróbáltam, bakker, hdmi-vel TV-re kötöttem és tényleg megy a tisztának látszó, teljes felbontás kifele, G6 ilyet nem engedett, részletes kép, be lehet állítani, hogy ne legyen rajta infó semmi zavaró csak a tiszta kép. Mivel fhd a tv ezért csak azt tom kipróbálni, de minden pixel éles mint a fene. 4k-ban is megy a jel. Azt hogy 4:2:2 és 8bit hát ne haragudjatok, de szemre nem tudom :DD Mennyi egy HDMI recorder? ;] :D
Legalább ez is kiderült :D Vagy valamit nagyon benéztem :D Itt is írnak erről!
Szerintem hobbira gx80, komolyabban videózni sokkal több pénzért, időt energiát fektetni a körítésbe akkor A6300. Ha meg jól akarsz járni G80 ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#6210) t72killer válasza MrChris (#6209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Mennyi egy HDMI recorder?" A legolcsóbb ~1kEUR magasságában a BM video assist 4k:( (fHD-sből van olcsó). A g80-nál vki már megerősítette vki hivatalosan a belső 4:2:2-t? Ez nagyobb bitrátát/fáljméretet is igényelne adott kodek mellett, nem?

Jó lesz egyelőre az a G80:R egyelőre úgyis inkább m43-ra vagyok berendezkedve mint sonyra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6211) MrChris válasza t72killer (#6210) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor abból megvan a G80.
Nem feltétlen kell a bitrátát növelni, elvesz mástól :D továbbra is 100-at írnak. Lehet, hogy a 422-t csak a rumors-ról vette át mindenki?
Legolcsóbb utángyártott dzsunka akkut használtak dpreview-ék :D

(#6212) t72killer válasza MrChris (#6211) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rumors is nagyon csendben van a témával kapcsolatban, alighanem a 422 marad a recordereseknek:(. Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy G80==gx80+frissített IBIS algó+cinelike+wödörszíl+nagyobb(?) akku. Azaz 100EUR-nál sokkal nagyobb prémiummal nem illene árulni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6213) MrChris válasza t72killer (#6212) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg a mikrofon csati. Számomra a többinek sokkal kisebb jelentősége van. Azért a magnézium időjárásálló váznak jelentős felár szokott kijárni.
Forgatós LCD!

(#6214) t72killer válasza MrChris (#6213) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a forgatós LCD videónál - ha nem monitorral dolgozol - jelentős előny:R Fotónál is eléggé megszoktam. Mindenesetre jelenleg 300+EUR-val drágáb a g81, ami irreális úgy, hogy "nagy dolog" (komolyabb szenzor, gyorsabb vakuszinkron, több fps sorozatlövés, nagyobb bitráta) nem került bele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6215) jjeahh válasza MrChris (#6213) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt azért annyira utálom, hogy még mindíg lehagyják a g szériáról a fejhallgató csatit :((( . Így számomra a miki csati használata nagyon rizikós, ha gyengus a jack, nem dugtad be rendesen vagy mittudomén milyen okból recseg a felvétel, nincs hang vagy csak monóban sikerül felvenni, arról semmilyen visszajelzést nem kapsz, oszt amikor pc-n visszanézed és rájössz, hogy elszúrtad a hangot kapod is az agyvérzést instant... az biztos, hogy én állandóan megszívom :B. Bezzeg a sony a7-eseken van...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6216) MrChris válasza t72killer (#6214) üzenetére


MrChris
nagyúr

Így lesz a 400+150+... A6300-as szetből használtan ~130-ért GX80 :DD

jjeahh: Ha még videózol továbbra is valszeg neked megérné a Tascam dr01. A csatlakozó kategorizálás szerintem marad a Panánál.

(#6217) t72killer válasza MrChris (#6216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem , azért a g80/81 alá nem adom:R Bár a családi pénzügyminiszter tuti díjazná az utóbbi verziót:))

#6218: Meglássuk, ez lehet firmware-es okosság is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6218) Karaya


Karaya
tag

Volt nálam kipróbálásra egy GX80. Az összbenyomás nagyon jó volt, igazán egy dolog zavart: video alatt a az (arc)követő fókusz teljesítménye. 4K-ban gondban van még a lassú sétával is a kamera felé, FHD-ban egy fokkal jobb a helyzet, itt is laggol, de elfogadható időn belül betalál. Nekem úgy tűnik, hogy a procijában nincs elég kraft. Fotó módban jó teszi a dolgát a DFD, de ahogy egyre komolyabb videót is rögziteni kell, fokozatosan elfogy.
Kérdés, hogy a G80-ban is úgyanez lesz-e a helyzet? Gyanítom nem kapott új chipsetet..

(#6219) theporcupine


theporcupine
tag

Hobbi szinten elég jó a GX80 a GH4-hez képest is 4K képminőségben. A stabi meg bónusz: [Egymás mellett.] Szolgáltatásokban nyilván jobb a GH4, csatlakozók, kihajtható kijelző, gombok, nagy akku .., de háromszoros áron jött ki.
Én teljesen hobbi szinten űzöm, de azt nem mondanám, hogy a v-loggal könnyebb, sőt. GX80-on natural visszahúzva is elég lehet, hogy kicsi teret adjon az utómunkának. Dual stabi elég jó, most négy objektívem van, ami támogatja. :)

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#6220) hibavissza válasza Karaya (#6218) üzenetére


hibavissza
veterán

Azzal kiegészíteném, hogy a 4K minden apró hibát kihoz. Nagyon észnél kell lenni. Fényerősebb obival (f1,4) gyakorlatilag esélytelen az autofocus. Állandó lesz a vadászat. Vagy én nem állítok be valamit jól....

[ Szerkesztve ]

(#6221) t72killer válasza hibavissza (#6220) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez azért elég kellemetlen, még a kis rx100-am is elég szépen tartja a célpontot. Bár nálam is van vadászat, ha nem megfelelő méretűre állítom be az AF-területet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6222) papaya válasza hibavissza (#6220) üzenetére


papaya
senior tag

Na ebben dicsérik nagyon a Canon DPAF-t. :B

Amúgy gx80 esetén ajánlom kipróbálásra a következő color gradinget:
[link]

(#6223) taranis válasza papaya (#6222) üzenetére


taranis
addikt

Na ezt a technikát még nem láttam, érdekes.

colorizer.net

(#6224) t72killer válasza t72killer (#6221) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Találtam egy ilyet, rolling shutterben nincs komoly különbség (~1:29-nél), viszont C-AF-ben (1:40) a sony alaposan leiskolázza a panát:Y Ha az utóbbit nem javítják az új vázban, akkor nem leszünk jóban, pont az ilyen esetekre kéne AF...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6225) MrChris válasza t72killer (#6224) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fókusznál mindig gyorsabb lesz a szenzorra integrált fázis alapú rendszer.Nem hiszem hogy ebben eltérés lenne a G80-ban, ez nem hibás működés, nincs mit javítani, mint ahogy a jelló sem. Ha a GH5 se kap fázisos szenzort az se hinném, hogy érzékelhetően gyorsabb lesz, korlátozza a videó közbeni szenzor kiolvasás gyakorisága, ami itt valszeg 24/25/30s, míg fotó módnál 120 meg 240 vagy még több, ezért akkor gyorsabb. Kontrasztnál ne feledd, hogy picit ide-oda kell tologatni a lencsét, vagy más módon de tartalom változás kell, hogy értékelni tudja. Fázisnál erre nincs szükség, tehát ebben videónál verhetetlen az A6300, mindig jobb lesz.

Az az érdekes, hogy rángatásnál nem látni különbséget a jellóban, viszont mikor fut a csaj és közel ér Sonynál jellózik az arca. De úgy általában a remegés marhára tönkre vágja a képet. Persze az állványosak szépek, nagyja az, de ki a tököm videózza folyton állványról a családját kirándulás közben? :D

ISO-ban nem vettem észre különösebb eltérést, de erre alkalmatlan is volt a minta. Tapasztalom, hogy állványról statikus tárgyon iso-t tesztelni félrevezető, amint a gyereket videózom egy-két lámpánál máris jobban látni a zajt, mint jól megvilágított tárgyat magas ISO-nál.

(#6226) t72killer válasza MrChris (#6225) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, még állványról is berezgett a sony (kézből én tuti ki nem tartanám ilyen pici amplitúdóval), mióta otthagytuk az SD-felbontást nagyon kell az a stabi, vagy egy vajsimán dolgozó gimbal (ami ugyebár csak akkor nincs kéznél, amikor kell...):R.

Pedig reménykedtem, h valami trükköt kitalálnak a vadászat beszüntetésére, a GH5-be igazán tehetnének pdaf szenzorokat... Lassan viszont tényleg össze kell szednem, mi az, amiért megéri g80-at venni gx80 helyett:F.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6227) MrChris válasza t72killer (#6226) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még ami ócsón diszkréten segíthet az A6300-on és talán van itt a fórumon tapasztalat vele azaz U grip. Rendeltem is egy ilyet kínából, csak soha nem jött meg A kézi kamerakép még nem baj, számtalan film végig ilyen.
A régi kis SD handycamekben is volt egyébként klf stabi, ez a remegés azóta probléma mióta egy kezes, kiló alattiakká zsugorodtak. Vállon 5 kg jól stabilizálja magát :D

(#6228) Karaya válasza t72killer (#6224) üzenetére


Karaya
tag

Itt még egész türhető a pana C-AF 1:40-nél :) Én 32mm/F2.8-on próbálgattam, ami sztem szűkebb mint itt a videon, na ott nekem ennél lassabb volt 4K-n.
Ami érdekes, hogy fHD-n ugyanez, szintén 25p-ben már jobb. A szenzor kiolvasási időzítések ugyanazok voltak, csak az adatmennyiség kevesebb (100Mbits vs. 20Mbits). Emiatt gondolom, hogy a Cpu limites lehet :)
El is könyveltem, hogy ha CAF kell, akkor vissza fHD-ra, ott is jó a pana, a hunting-nál mindenképpen jobb.

(#6229) t72killer válasza Karaya (#6228) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, itt egy pana obival nyomta a srác, amivel elvileg megy a DFD, nekem meg oly 12-40-em van (és nem szándékozom pana 1235-re cserélni)... A cpu mondjuk lehet kapott egy pici gyorsítást (8 helyett 9fps-re képes az újdonság contiban), úgyh talán még nem veszett fejsze a dolog. fHD-t már nem akaródzom, kinőttünk belőle...

#6227: komoly stabi nélküli gépen egyértelmű, h gimbaloznék, magamon csodálkozom, hogy az rx100-hoz nem vettem még egyet (ok, víz alá, ahol sokat videózom, nem kell, táj mehet zsebállványról is, a család viszont zselézik).

Közben találtam még anyagot rolling shutter témában, naja, az a6300 tleg az a kategória hogy ennyit már mégse...

Ugyaninnen a sony színekkel se vagyok kibékülve, bár ezt okozhatja az idióta beállítás:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6230) vp654321


vp654321
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Canon 700D gépet használok egy Tamron 17-50VC obival. Ezt most szeretném lecserélni egy Panasonic G7 +14-40 szettre.

Előrelépés-e ez a csere? Tesztek alapján a Pana jobban tolerálja a gyenge fényt, viszont a Canonhoz van "fényerős" objektívem.

Természetesen számít a jó fényviszonyok közötti minőség, ami az eddig leírtak alapján a Pana felé tereli az előnyt.

Használ-e valaki ilyet, van-e tapasztalat?

(#6231) jjeahh válasza vp654321 (#6230) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fényerősebb obi a canonnál előny gyenge fényben, de ezt leszámítva szerintem egy g6 is lenyeli keresztben a 700d-t ha a videó minőséget nézzük, a g7 meg űrhajó mellette :D
Komolyra fordítva a szót, 700d-t én is használtam már, g6-om meg jelenleg is van, tényleg jobb szerintem, a g7-et meg nem próbáltam, de minden bizonnyal túlszárnyalja az elődöt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6232) MrChris válasza t72killer (#6229) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fú ez brutális, Pana se kevés, de mintha lágy zseléből lenne az a6300 képe :D Nem csak ferdül hanem egész erős ívben görbül. Úgy tűnik a Sonyval nem tanácsos nagyon mozogni, meg televideózni.
A színek meg... még a Panákra mondják, hogy hideg-rideg. A camerastore-os csókák is beszereztek egy Sony FS 5-öt, de érdemes megnézni milyen furcsák döglöttek a színek, pedig van napfény dögivel és nem csak itt, hanem pl itt is, amint árnyék vetül az arcára szürkül, zöldül. Az RX4 is ilyen?
Az extra élesség és fókuszsebesség az A6300 mellett szól, csak szinte tuti, hogy kell venni egy gimbalt az élesség érvényesüléséhez különben csak állványról láthatod, mint ebben a tesztben.

(#6233) MrChris válasza vp654321 (#6230) üzenetére


MrChris
nagyúr

G7 videóban messze jobb, ha meg 4k-ban veszel és utómunka végén az editorral, renderkor konvertálod le 1080p-be brutális lesz az élesség. A fényerős obi azért G7-en se árt, 14-140 inkább szabadban, elegendő fénynél, túristáskodásnál praktikus. Alkonyatkor, este, sötét épületekben már inkább egy fényerős fix.

(#6234) t72killer válasza MrChris (#6232) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kiskompakt nem. Nem rémlik, hogy nagyon állítgattam volna pedig. Közben várom a g80 tesztet :R ők elég jó tesztoldal, bár remélem a videóra kihegyezettek (EOSHD, Cinema5D) is ráugranak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6235) jjeahh válasza MrChris (#6232) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem rosszak a pana színek a standard sonyhoz képest, de nekem még mindíg "digitálisak", nagyon sajnálom, hogy az újabb panákba a gh2 profiljai nem kerültek bele, persze ízlés kérdése is, de nekem pl. a smooth meg nostalgic profilok máig a kedvenceim :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6236) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért ez disznóság, a m43 vázukba nem tesznek belső 422/8bit rögzítést, a bridge FZ2000-be igen:W Ráadásul ahogy ilyen esetben illik, a bitrátát is duplázták.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6237) PNP válasza t72killer (#6236) üzenetére


PNP
őstag

Valamint: 1.7x crop in 4K

(#6238) MrChris válasza t72killer (#6236) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem már jojózik a szemed! :D

FZ2000 speckóban ez van:
10bit 4:2:2 4K via HDMI output.
8bit 4:2:0 4K internal recording to SD card.
És hogy 1.7 a crop.

A G80-as amateurphotographer leírásában pedig ez:
It can record 4K video (3840 x 2160) at up to 30fps, with a bit-rate of 100Mbps and 4:2:2 8-bit colour output. De hogy ezt most hogyan kell érteni, végül is nem a hdmi outputról ír.
És nem írnak 4k cropról, (de azért ezekre nem vennék mérget), még mindig elég biztató.

jjeahh : Hát ez van. Lehet ügyeskedni :D azon amit linkeltem videót van egy leveles rész valamilyen Fuji LUTtal annak a résznek nekem tetszenek a színei, másik két gép végig elég hergya, Sony a füvet UV-zi. Sajnos ez a LUTozás a Vegasban nekem eléggé nem megy.

(#6239) p_adam válasza PNP (#6237) üzenetére


p_adam
addikt

valószínűleg elírás, szerintem nincs crop abban a módban

(#6240) taranis válasza p_adam (#6239) üzenetére


taranis
addikt

Annyiból elírás, hogy kb 1.5 a crop. Cameralabs previewben ez szerepel, meg dpreview-n írták, hogy videóban 36 - 720mm az ekv. fókusztáv, állítólag a Panasonic hivatalos oldalán szerepel, fogalmam sincs, hol.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#6241) MrChris válasza taranis (#6240) üzenetére


MrChris
nagyúr

G80 croppol 4k-ban? Sikerült valakinek kideríteni? Mert eddig minden m4/3-os croppolt 4k-ban.

(#6242) taranis válasza MrChris (#6241) üzenetére


taranis
addikt

Hát erről még vagy nincs hiteles infó, vagy én nem találok.
Más: A99II-nél hogy kihangsúlyozták a videós featurekat, aztán most egy interjúban kiderült, hogy pl. autófókusz csak P módban van videó alatt. Cinema5D csávó megkérdezte, hogy miért, erre a válasz, hogy történelmi okai vannak, de ha lesz rá igény, majd felülvizsgálják a dolgot. Hogy lesz e rá igény, nem is értem... ez csomó embernek eleve dealbreaker...

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#6243) t72killer válasza MrChris (#6238) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyomdahibás volt, 10bit 4:2:2:0 volt az első sor, 4:2:2 a második, de így már rendben van. Ill az mégse, hogy a bridge tud 10bitet a G/GX sorozat meg nem.

#6241: Tuti. Full readouthoz új szenzor kéne, az viszont még nincs, nagyon valószínű pont annyit croppol, mint a többi 16MP-es tesó, de hamarosan jönnek az épkézláb review-k, azokban benne lesz (asszem a cameralabs mindíg kitér erre)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6244) t72killer válasza MrChris (#6241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, a Crop-kérdés már le van tisztázva:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6245) hibavissza válasza papaya (#6222) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez nagyon jól néz ki. Köszi!

(#6246) bubi92


bubi92
őstag

haliho.

Segítsetek pls. Miért van ez a hullámzás a csúcsfényeknél?

[link]

(#6247) taranis válasza bubi92 (#6246) üzenetére


taranis
addikt

Mit értesz hullámzás alatt? Nem egyértelmű nekem, hogy mit kéne nézni.

colorizer.net

(#6248) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, mini GH4!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6249) bubi92 válasza taranis (#6247) üzenetére


bubi92
őstag

0:08-nál amikor megyek le az ablakokról és a fények a kép szélére érnek, akkor ilyen hullámzó a kép.

(#6250) MrChris válasza bubi92 (#6246) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mozgáskori vibrálásra gondolsz? Hullámozni nálam nem hullámzik hanem vibrál. Próbáld meg 30p esetén 1/60 záridővel, meg állítsd élesre, az elég zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.