Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Bernath válasza Meggyi001 (#1100) üzenetére


Bernath
tag

Próbáltam,s ua az a jelenség csak természetesen a másik foglalattal,magyarul a foglalatok valszeg jók,bár azért az érdekes,hogy minden esetben a digire ajánlja fel a 4g a telenoros pedig ilyenkor sötét 2g,nem is lehet állítani,természetesen ha a 4g kártyát átrakom 2g akkor a másik állítható,csak azt nem értem honnan tudja melyikkel akarok netezni... :Y

Bernath

(#1102) Zolorado válasza Lajbymester (#1058) üzenetére


Zolorado
tag

Ha paypallel lett fizetve, akkor elvileg a paypal kifizeti a visszaküldés költségét, ennek próbálj utánanézni.

(#1103) Norby86 válasza Keeperv85 (#1090) üzenetére


Norby86
őstag

Ez nagyon is igaz lehet, mert eddig 5.1-es rendszert használtam az előző telefonomon, mivel arra nem volt 6.0 és most hogy ezen már a legfrissebb 6.0 rendszer fut a Viper4Android amit mindig is használtam (ez egyfajta audioprocesszor ami root után TWRP-ből telepíthető) nem akar normálisan működni. Jelzi hogy működik, de pl. a kiegészítő fájlokat a belső tárhelyéről nem tudja beolvasni. Hiába másoltam neki oda ahova kérni, nem látja a "storage/emulated/0/Viper4Android" mappát. Root explorerrel néztem, és pedig ott van, szóval ezt nem értem. Gondoltam kipróbálom ezt a tutorialt: Video , de nem vált be sajnos.
Kérdésem, hogy szerinted ezzel lehet valamit kezdeni, vagy ennyire le van védve ez a 6.0-ás rendszer hogy az okoz ilyen galibát?
Másik hogy ha netán vissza mennék 5.1-re (amit nem tudom honnan lehet letölteni) akkor mit vesztenék a 6.0-ás rendszerrel szemben? Gyorsaság, megbízhatóság, bármilyen extra? Mert azon gondolom gond nélkül menne.
Megmondom őszintén, én enélkül az audioprocesszor nélkül nem tudok már zenét hallgatni és szeretném ha működne.

-Norbi-

(#1104) janakbacsi


janakbacsi
őstag

EU rakt1rból hol lehet most legolcsóbban megvenni ezt a készüléket?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1105) Keeperv85 válasza Norby86 (#1103) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Más gond is lehet még 6.0 alatt. Fent van a gyártó tárhelyén még az 5.1, érdemes leszedni gyorsan, még elérhető. Én nem váltanék 6.0-ra, ha kifejezetten nem követeli meg valami (...vagy valaki... :B).

(#1106) Norby86 válasza Keeperv85 (#1105) üzenetére


Norby86
őstag

Kérhetnék tőled egy a letöltésre mutató linket? :) Mert nem vagyok benne biztos hogy jót töltöttem le. Innen szedtem le elvileg az 5.1-et: [link]
Innen is a március 22.-i kiadást (nem tudom ez e a legutolsó 5.1-es kiadás).
Amugy lehet az a baja hogy le van védve ugye 6.0 alatt a belső tárhely is, így nem fér hozzá a fájlokhoz. Mert maga a program tehát a Viper4Android az megy, állítottam a hang processzálást és szépen szól, viszont így hogy az előzőleg elmentett beállításaim és a kiegészítő fájlokat nem olvassa be a belső tárhelyről, kb olyan mintha egy BMW-t cseréltem volna egy Suzukira. :D
Ha 6.0-ról 5.1-re megyek vissza akkor simán csak feltolom a romot flashtool-al és kész? Vagy kell valamire figyelni ilyen esetben?

-Norbi-

(#1107) Keeperv85 válasza Norby86 (#1106) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

[link]

PMT-t cserél az 5.1 <> 6.0 váltás, tehát csak a Firmware upgrade módban fog felmenni. :K

(#1108) István33


István33
újonc

Sziasztok ,nagyon megtetszet ez a telefon,igy hát rendeltem eggyet a GBröl,olvasgattam a forumot elötte,2. napja használom,barátkozom vele...sötétkék, 6.0 androidal jött.4 ora volt kb az elsö akku feltöltés0-100 %ra ellégé meleg volt töltés közbe.Elsö gondom vele,hogy telefonálásnál rosszul hallottak nagyon engem ,mtk enginieering modeba sikerült megtalálnom a mikrofon beállitásait, és egy türhetö szintre hozzni de elégedetlen vagyok vele.Amit viszont nem találok a beálitásokban sehol sem hogy a telefonszámom kiirja ,ne rejtett számmal telefonáljak ebbe valaki segithetne nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#1109) Norby86 válasza Keeperv85 (#1107) üzenetére


Norby86
őstag

Azaz a zip kitömörítése után tallózzam be a scatter txt-t, tegyem "firmware upgrade" módba és mehet a download? :) Ennyi az egész? Mertén a 6.0-t is mikor újra húztam a napokban ugyan így csináltam.

-Norbi-

(#1110) Keeperv85 válasza Norby86 (#1109) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, ennyi. :K

@István33:

Szia!

Telefon ikon > Jobbra fent 3 függőleges pötty > Beállítások > Telefonos fiókok > Kártyád kiválasztod > További beállítások > Hívóazonosító > Szám küldése

[ Szerkesztve ]

(#1111) Norby86 válasza Keeperv85 (#1110) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm a segítséget! :) Este nekilátok és felteszem akkor az 5.1-et. De gondolom a gps, wifi stb, meg a megbízhatóság/gyorsaság nem szenved hátrányt majd az 5.1 alatt a 6.0-val szemben ugye? :) Mert nem tudom egyáltalában milyen újítást vittek bele a 6.0-ba ezen a telefonon, mivel én 6.0-val kaptam ugye.
TWRP-ből melyiket érdemes feltenni ami hozzá való? Tehát nem MM-re van.

-Norbi-

(#1112) Norby86


Norby86
őstag

Lehet hogy ebből nem lesz 5.1-es telepítés? :( Mi lehet a gond?

-Norbi-

(#1113) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Na emberek. Megvettem egy ilyen telefont. Első napi tapasztalat : gyors, pörgős gép, mate7 után is! Szép kijelző , szép színek, jó betekintési szög ( kB 180 fok) . A memória kezelése rettentően jó, sok sok app futhat, nem lövi ki. A váltás gyors. Egyetlen nagy hiba és ez azért gáz, az ujjlenyomat olvasó borzasztó. 100ból 90szer nem ismer fel. Akárhogy állítottam sehogy sem. Ha valaki tud megoldást írjon. Egyébként a Pingdigital - nál vettem, és rögtön android 6.0 fogadott. Elég jó a fordítás, bár vicces az ujranditás szó, újraindítás helyett. Eddig tetszik, ha lesz még tapasztalat írok, ha valakit érdekel. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bivaly akku a király! WP19

(#1114) Meggyi001 válasza Norby86 (#1112) üzenetére

Sikerült valamit azóta?

(#1113) chakram6706: Helló, üdv itt nálunk. Amikor az elején teszteltem az ujjlenyomat olvasót kb 1-2 órát, nekem jó volt, kb 10-ből 9-szer feloldott vele gyorsan.

https://gamergep.hu/

(#1115) Norby86 válasza Meggyi001 (#1114) üzenetére


Norby86
őstag

Nem sajnos, letöltöttem több helyről is ezt a zipet, aztán kicsomagoltam ahogy kell, betallóztam a scatter txt fájlt, de minden letöltött romnál ezt a hibát dobja ki. Egy régebbi kiadású flashtol programmal is próbáltam, de az sem segített. Úgyhogy 6.0-t újra húztam és elkezdtem bogarászni a Viper4android után, hogy mégis melyik verzió megy rendesen ezen. Úgy néz ki találtam egy működő verziót, de még nem akarom elkiabálni.
Viszont az érdekelne ha valaki esetleg tud segíteni ebben, hogy ez az 5.1-es romot miért nem hajlandó egyetlen flashtool sem beolvasni? Mert azért csak ránéznék arra az 5.1-es romra.
Hozzáteszem nálam is gondok vannak az ujjlenyomat feloldással, szintén 10-ből jó ha háromszor érzékeli, pedig minden irányból felvittem az ujjamat és többször is.
Amúgy magával a telefonnal ezeket leszámítva megvagyok elégedve,az akku nagyon jól bírja. :) Előző telefonomnál ha romot cseréltem mindig kellett hagyni 10-12% töltést hogy ne merüljön le mire felteszi a romot. Itt pár százalékot esik a töltés, utána még nyomkodom össze-vissza és alig akar lemenni a töltöttség. :) Plusz a távnyomó infra nálam a tesztel ellentétben remekül működik még nagyobb távolságból is, sőt falra irányítva is a visszavert jelen keresztül 4 méterről bekapcsolta elsőre a samsung tv-t.

-Norbi-

(#1116) HuaweiU8500 válasza chakram6706 (#1113) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

En több helyre mentettem a két mutató ujjamat. Igy kb 95% a sikeresseg.
És hosszan kell odanyomni...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1117) Meggyi001 válasza Norby86 (#1115) üzenetére

Erre remélem Keeperv tud majd válaszolni.Másik mtk-s telónál nálam is volt már ilyen, hogy csak kb az ötödik rom ment fel. Most vagy sérült a zip fájl, vagy a benne lévő cucc, vagy egy harmadik lehetőség, amit keeperv-től várunk.

https://gamergep.hu/

(#1118) Keeperv85 válasza Meggyi001 (#1117) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Egyszerű: az új SoC mellé nem jó a korábbi cheksum generátor. Ki kell törölni a cheksum.ini fájlt és menni fog a flashelés. :K

(#1119) veen válasza István33 (#1108) üzenetére


veen
csendes tag

Hali
le tudnád irni lépésről lépésre hogy állítotadbe a mikrofont a telcsin ,mert nekem is hasonló gondjaim vannak

(#1120) Norby86 válasza Keeperv85 (#1118) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt fél szemmel olvastam is valahol, de csak átfutottam az angol szöveget és nem mertem rögtön ezzel kezdeni hogy kitörlöm azt az ini fájlt. :) De akkor megteszem és próba cseresznye, felteszem az 5.1-et.
Amúgy használ valaki közületek még 5.1-es rendszert olyan aki már lőtte a 6.0-t kipróbálta? Kíváncsi lennék pro-kontra mik a vélemények. Persze én is kipróbálom, de azért akinek régebb óta van meg a készüléke mint nekem, csak többet tud mondani. Tehát mi jobb/rosszabb 5.1-en mint a 6.0-án?

-Norbi-

(#1121) Norby86


Norby86
őstag

Tárgytalan az előző kérdésem. :) Kipróbáltam az 5.1-et, feltettem rá a Viper4Androidnak azt a verzióját amit előző telefonomon gond nélkül használtam, de sajnos ezen az 5.1-en sem működött, plusz még ráadásul görgetés közben is néha be-be akadt a képernyő, tehát olyan dadogós ez a rendszer, nem siklik olyan szépen mint a 6.0-ás android. Előnyére legyen azért szólva az 5.1-nek hogy több funkciót lehet kapcsolni/állítani benne mint a 6.0-ba. Na de mindegy megy vissza a 6-os, aztán rátolom a másik Viper4Androidot, ami tegnap elindult már rajta, meg felteszem az xposed+ gravitybox párost és azzal beállítom az extrákat. :)
Köszönöm a segítséget!

-Norbi-

(#1122) HuaweiU8500 válasza Norby86 (#1120) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

En 5.1, kornyezetemben mindenki 6.0.
A 6 osban a szabad RAM kevesebb, de ez nem okoz gondot. Ott van osszes app becsukas es jobb az automata fenyero. Talán a stndby fogyasztás jobb.
Nem megy alapbol az exchange activesync. Ez megy az 5on.
Kb ennyi..

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1123) Norby86 válasza HuaweiU8500 (#1122) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm az infót.
A RAM-ot néztem is hogy itt 6.0 alatt 1,85 GB szabad, 5.1-en 2,2 GB a szabad memória. Az összes app becsukása hasznos legalábbis számomra, exchange activesync-et meg nem használom. :)
Egyenlőre maradok a 6.0-nál aztán ha valami miatt mégis meg gondolom magam, újra kipróbálom az 5.1-et.

-Norbi-

(#1124) Norby86 válasza whisky71 (#843) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt hogyan lehet előcsalogatni? Alapból nekem sincs ott, pedig már párszor az elmúlt két nap alatt újra tettem a 6.0-ás romot.
Vagy ez frissítésenként változik hogy megjelenik e vagy sem? Mert pl. A Zaza remote is a friss OTA-val törlődött, mikor azt hiszem még a múlt haviba benne volt. Ez úgy derült ki hogy véletlenül még minap egy 2-3 héttel ezelőtti romot tettem fel amiben gyárilag benne volt.

-Norbi-

(#1125) ubiessuni válasza Norby86 (#1124) üzenetére


ubiessuni
tag

Lehúzod az értesítési sávot, és a beállítások ikont nyomod sokáig(kb 20sec), most próbáltam működik.

(#1126) SharpSA válasza ubiessuni (#1125) üzenetére


SharpSA
veterán

Melyik rom, melyik kiadás?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1127) chakram6706 válasza Meggyi001 (#1114) üzenetére


chakram6706
csendes tag

(#1114) Meggyi001 Nekem azóta sem jó, egyszerűen akárhogy próbáltam, ez csalódás a mate 7 szenzora után, de a dupla koppos felébresztés se rossz.

[ Szerkesztve ]

Bivaly akku a király! WP19

(#1128) Norby86 válasza ubiessuni (#1125) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Ki is próbáltam és a legfrissebb kiadású 6.0-ás rommal rootolt telefonon is működik! :)
Már csak egy-két apróságra kéne rájöjjek és minden stimmelni fog. Például az érdekelne, hogy gyárilag a 6-os droidban van e olyan funkció akár elrejtve is, vagy bárhol, amivel az automatikusan induló appokat kitudnám szedni? Mert pár alkalmazás fölöslegesen indul el indításnál és ezeket szeretném ha nem indulnának el. Másik hogy milyen normális kamera appot tudnátok ajánlani? Mert ez a gyári nem valami acélos sajnos. Most próbáltam naplementébe a tájat fotózni és bármit állítok rajta, nagyon szemcsés a kép, olyannyira mint ha egy ősrégi 2-3 megapixeles kamerával csináltam volna a képet. :(

(#1127) chakram6706: Próbáld meg ugyan azt az ujjadat többször bevinni. Én háromszor csináltam meg egy ujjammal a beállítást és most már 10-ból csak 2-3 hibát vét, míg eddig 10-ből hétszer is hibázott.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1129) milu111


milu111
csendes tag

hali, van arra valamilyen beállítás az alap 6osnál hogy képernyőzár esetén az értesítési sávot is zárolja? mert a zsebemben kapcsolgatni szokta a csempéket....

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#1130) whisky71 válasza chakram6706 (#1127) üzenetére


whisky71
tag

Először nekem sem volt százas, de miután újra felvettem a mintákat, rendben működik. Nekem mind az öt helyre ugyanaz az ujjam van beállítva.

(#1131) ubiessuni válasza SharpSA (#1126) üzenetére


ubiessuni
tag

6.0 , 2016/07/18.
(Rootolt)

(#1132) ubiessuni válasza Norby86 (#1128) üzenetére


ubiessuni
tag

Én nem találtam, de ha teszel fel xposed-et akkor bootmanager modulal megszabhatod, amit szeretnél.
(Kifutottam a szerk. időből, bocs a dupláért.)

(#1133) Norby86 válasza ubiessuni (#1132) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt kifogom akkor holnap próbálni. De most hogy a 64 bites 6.0-ás droid van a telefonomon, a moddingos cikkben leírt 32 bites xposed helyett nem a 64 biteset kell feltenni? Vagy melyiket célszerű? Kaphatnék egy linket ami tökéletesen működik 6.0 alatt?

-Norbi-

(#1134) SharpSA válasza Norby86 (#1133) üzenetére


SharpSA
veterán

Természetesen a 64 bites xposed kell.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1135) Norby86


Norby86
őstag

Nem tudtok valami szuper kamera appot ajánlani? Ez a gyári valami borzalmas... Ma csináltam vele elősször videót fényes nappal és ilyen videót csinált: Videó
De a kép sem sikerült sokkal jobban (Dobogókőn fotózva): Fénykép
Jelenleg ez az egyetlen gondom a készülékkel, hogy borzalmas képeket csinál a gyári kamera app. :(
Még xiaomi telefonom ami volt, az ilyen képet csinált: [link]
Persze nem dicsérem a xiaomit sem, mert annál meg a SOT jó ha 4 óra megvolt már az csodának számított. Szóval üzem időben ez a telefon patent nagyon. Ma trackingeltem 90 km-en át bicajjal, persze képernyő nem mindig volt benyomva, plusz fotóztam meg videót csináltam és 20% akku ment csak le. :)

Illetve még az érdekelne engem hogy SD kártyára hogyan lehet megoldani hogy pl. fényképeket meg mindent alapból oda mentsen?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1136) SharpSA válasza Norby86 (#1135) üzenetére


SharpSA
veterán

A Better Camera
Camera FV5
Van pár, ami jó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1137) HuaweiU8500 válasza Norby86 (#1135) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Sztem a beállítások/tarhelynel tudod allitani a default mentesi helyet.
En Camera MXet hasznalok, bár mostanaban tapasztaltam némi wakelock-ot a galériájaban.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1138) István33 válasza Norby86 (#1111) üzenetére


István33
újonc

@Keeperv85

Köszi szépen a segitséget,megtaláltam a rejtettszám beállitás tiltását .A Microfonom megjavult a maxos beálitásoknak köszönhetöen ,vagy hálozati hiba volt nem tudom :) :) :))
Lg l65 utánn ,nagyon jó ez a telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#1139) István33 válasza Norby86 (#1120) üzenetére


István33
újonc

@veen

[link]

hardware testing,... audio azon belöl normál mode ,type nél kiválasztod :Mic
alatta van a level fül 0-14 ig van benne.0-10 ig átirtam a levelek értékét 200 fölé .

pl level 0 210 setre nyomni
level 1 230 setre nyomni .....level 10 ig

és igy tovább :) én igy csináltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1140) István33


István33
újonc

Mtk settingbe bele mész .....ez lemaradt ezzel kezdödik :)

[ Szerkesztve ]

(#1141) Zazu83


Zazu83
újonc

Sziasztok! Nemrèg vettem meg a telefont, a kèrdèsem az lenne hogy a dedikált gombot tudom-e kikapcsolt kèpernyőnèl használni mert eddig ha felodom a kijelzőt csak akkor működik. Be lehet állítani úgy hogy kikapcsolt kèpernyőnèl is működjön? Előre is köszi a választ!

(#1142) Norby86 válasza SharpSA (#1136) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Ma kipróbáltam jópár képpel élesben is ezeket a programokat plusz a Camera MX-et is és igazából ez utóbbi vált nekem be legjobban.
Érdekes hogy videofelvételnél a kamera lencséje nem homályosítja el a kép bal szélét, míg fényképnél rendszeresen. Viszont Camera MX-ben fényképek készítésénél is jó, nem csinál homályt a bal oldalra. Fura...

-Norbi-

(#1143) HuaweiU8500 válasza Norby86 (#1142) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Majd figyelj a Media felakadasra. Nekem akkor jott elo, ha Camera MX ben megnezed a kepet a galériájaban. Elkezd melegedni a telo, és az fő fogyasztó a Media lesz. Ez addig amig a Media tarolot kenyszer leallitod. Ez lollipop alatt. Mar jelentettem a fejlesztőknek..

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1144) Norby86 válasza HuaweiU8500 (#1143) üzenetére


Norby86
őstag

Éreztem melegedést mikor végig próbálva az appokat letettem az asztalra, de nem gondoltam hogy ettől. Azt hittem a sok program egymás utáni próbálgatásától lett hirtelen forró a kamera körül a telefon. Mondjuk nekem MM van nem Lolli, de ezek szerint ez független a rendszertől. Közben OpenCamera progit is kipróbáltam, az is nagyon jó, MX-el egy szinten van.

-Norbi-

(#1145) veen válasza István33 (#1140) üzenetére


veen
csendes tag

köszönöm,melyik az a összes app bezárása

(#1146) Norby86


Norby86
őstag

Van valakinek tapasztalata ezzel a tokkal kapcsolatban? Hard Case
Főleg az érdekelne hogy mennyire masszívan "öleli" körbe a telefont szemben ezzel a szilikon tokkal? Mert itt azért oldalt, ki-ki bújuk néha belőle a telefon széle. Szeretném ha masszívan körbefogná.

-Norbi-

(#1147) Meggyi001 válasza Norby86 (#1146) üzenetére

Biztos, hogy sokkal jobb mint a szilikon, 5-ös az értékelése, és azt írják, hogy kemény műanyag....veszek is egyet.

Meg ilyen is kéne, meg ilyen is, csak mágneses, mert ez kinyílik magától....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1148) Meggyi001

Úhhh, meg most akarok egy ilyent is :) :B

https://gamergep.hu/

(#1149) SharpSA válasza Meggyi001 (#1148) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezzel csak egy a probléma: az Android nem tudja a kadencia helyes lejátszást, így van olyan film, ami kissé darabosnak tűnik lejátszás közben, ha nem megfelelően kódolták.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1150) Zolorado válasza Meggyi001 (#1147) üzenetére


Zolorado
tag

Én pár napja rendeltem egy ilyen flip tokot ebayről, mert a "szilikon" (szerintem inkább PVC) tok undorító.
Ha megjött, majd megmondom milyen. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.