Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) szaszab válasza Ricardo (#150) üzenetére


szaszab
aktív tag

Meg kell nézni, melyik alkalmazás tartja ébren. Amikor nem használsz funkciókat, ki kell kapcsolni (BT, wifi, mobilnet).

(#152) Ricardo válasza szaszab (#151) üzenetére


Ricardo
félisten

Tippem szerint valami rendszer alkalmazás lesz, de majd nézem, hátha sikerül kiderítenem.

(#153) Meggyi001 válasza Ricardo (#152) üzenetére

Ezzel is meg tudod nézni: [link]

https://gamergep.hu/

(#154) Ghard válasza Ricardo (#150) üzenetére


Ghard
őstag

Az ujjlenyomat olvasós feloldás meríti, ha ez ki van kapcsolva akkor nekem más nem tartja ébren.

(#155) Ricardo


Ricardo
félisten

Köszönöm a tippeket. . Rootolva még nincs. első körben úgy akarta használni, hogy semmi nincs buherálva, megnézte milyen, mi kell mi nem. a napokban majd lesz root, és kiszanáljuk ami nem kell.

(#156) Meggyi001

Ma is dolgozok, de gőzerővel készül a teszt. Rendeltem hozzá egy VR boxot meg egy Bluetooth fülest, nagyon kíváncsi leszek, jól fog e vele működni :)

https://gamergep.hu/

(#157) Ghard válasza Meggyi001 (#156) üzenetére


Ghard
őstag

Mivel nincs gyroscope a telefonban, csak filmezésre lesz jó. A térben nézelődős játékok és filmek nem fognak menni.
Szvsz ezek a dobozok, ahol 5cm-ről nézed lencsével nagyítva (és torzítva a széleken) a kijelzőt, csak a szemed vágják tönkre.
Nem véletlen az árkülönbség ezek és a rendes vr sisakok között.

(#158) Meggyi001 válasza Ghard (#157) üzenetére

Elsődleges célom a filmnézés ágyban, a barátnőm zavarása nélkül....De sztem tudja erre használni a orientation és accelerometer szenzorokat. Ezzel néztem, itt normálisan látja, hogy merre hogyan fordítom a telefont: [link]

https://gamergep.hu/

(#159) Ghard válasza Meggyi001 (#158) üzenetére


Ghard
őstag

Hogy merre fordítod azt tudja, de amiket írtam, ahhoz kell a fordítás mértéke is. Ezt pedig csak a gyroscope tudja mérni. :)
Próbáld csak ki ezeken a videókon, jobb alul nyomj rá a cardboard szemüveg ikonra.
#mondays - joke thief [360° Video Comedy]
Every Star Wars Opening Crawl AT THE SAME TIME! - 360 Degree Video

(#160) Meggyi001 válasza Ghard (#159) üzenetére

Hát fasza.....ahogy olvasom a samsung vr-jébe van giró is, ebben lehet nincs. De a legalább a filmekre jó lesz, az már régi nagy álmom. Aztán ha megjön, megírom úgyis, hogy mi van vele, stb....

Vágom, hogy mit mondasz persze...... ez ahogy videót forgatom, akkor nem lesz elég a játékokhoz, mert azoknak konkrétan a giró kell ugye? Na, majd ha játszani akarok,nem filmet nézni, akkor beleteszem az asszony telóját, abban van giró....

[link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#161) Ghard


Ghard
őstag

Valaki már próbálta a beta 6.0 androidot?
Április végén állítólag OTA frissítésben jön a végleges marshmallow, 64 bites lesz.

(#162) Meggyi001 válasza Ghard (#161) üzenetére

Már nézegettem én is pár napja, de nem tettem fel, mert valahol azt olvastam, hogy nem működik benne az infra, meg mintha cm/aosp alapú lenne nem? Most nem akarok cm-et, normál 6os romot is csak akkor, ha lesz rá root. Hol olvastad hogy mikor jön?

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#163) Ghard


Ghard
őstag

(#164) Meggyi001 válasza Ghard (#163) üzenetére

Köszi...remélem armv8 utasításkészlettel adják ki, ha már 64 bites lesz.

https://gamergep.hu/

(#165) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Hali!
Márc 28-án rendeltem, követéssel.
Jelezte, hogy április 9-én megérkezett magyarországra , de még sehol semmi. Nem hinném, hogy 1 hét kell a postának kihoznia. Esetleg történhetett valami valahol?
Nektek vélemény? Köszi!

Don't hate the player, hate the game ...

(#166) Meggyi001 válasza drmazsi (#165) üzenetére

Sztem belefér...De azért itt is kérdezd meg, sok a tapasztalat itt: [link]

https://gamergep.hu/

(#167) drmazsi válasza Meggyi001 (#166) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi!

Közben megnéztem a magyar posta nyomon követésében is, és ott is szépen le van vezetve hogy beérkezett már hozzájuk.

Max várok.

Köszi még egyszer! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#168) Meggyi001 válasza drmazsi (#167) üzenetére

Szívesen....légy türelmes, tudom hogy nem megy :)...meg fog jönni hamarosan.

https://gamergep.hu/

(#169) cadj92 válasza drmazsi (#165) üzenetére


cadj92
csendes tag

Hasonló cipőben jártam, csak én 25-én rendeltem, tegnap jött meg a teló. Segített a topic a választásban, köszi mindenkinek. :)

Attól függ, hogy honnan rendelted, nekem Kínából volt "ennyi", EU-ból nyilván sokkal gyorsabb.

(#170) Szasza1985


Szasza1985
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hete van Ulefone Powerom, nekem nagyon bejött, viszont tegnap óta nincs mobil adatforgalmam, nem használja az Istennek se! :D nem forgalmaztam le, többször beállítottam újraindítottam stb stb...
valakinek valami ötlet?

Ja én kaptam egy szétszerelési videót ha valakit érdekel itt van (lehet már volt...) :) :

https://www.youtube.com/watch?v=19hMEyewRxM

(#171) Szasza1985 válasza Szasza1985 (#170) üzenetére


Szasza1985
csendes tag

Fogalmam sincs mitől de visszajött! :D

(#172) milu111


milu111
csendes tag

Sziasztok, már én is nyúzom 10 napja :) Paráztam a kiszállítás miatt, mert 2 nappal a Brüsszeli eset után ért a reptérre de elsején megkaptam gond és plussz költség nélkül.

Pár hozzászólás az eddigiekhez, saját véleményen és nem szeretnék senkit sem megbántani vagy felesleges vitát szítani:
- Kamera: ahhoz képest hogy milyen telefonokban van ilyen IMX214-es cucc a képek minősége nagyon erősen kifogásolható... Tudom hardver+szoftver (kamera app és firmware) kombó adja a képet de Kínáról beszélünk ahol mindent nyíltam másolnak...
- Akksi: ha nincs szükséged az ujjlenyomat olvasóra és a "Smart somatosensory"-ra (mert megeszi az akksit) akkor nem rossz, de egy 6050-es akksitól kicsit többet vártam (saját napi használat mellett!). Sajna root nélkül meg macerás csekkolni "mi tartja ébren" ténylegesen a telót.
- ujjlenyomat olvasó: ha valakinek problémája van vele, szerintem nem a szenzor rossz csak a beállításkor nem úgy szkennelte be az ujját ahogyan majd ki akarja oldani. Ebbe futottam én is bele, mivel egy kézzel tartom és ha kiakarom oldani pl. mutató ujjal akkor már szinte csak az "oldala" ér oda amit nem szkenneltem :)
- én a fa borítású vettem és nagyon tetszik :) a dobozában a teljes gyári szettet kaptam (fólia a telón + 1 a dobozban, otg, usb kábel, füles, töltő fej, szilikon tok)
- gyári füles: szerintem nagyon rossz minőségű, de szerencsére volt elfekvőbe másik. Ránézésre ez is rövidebbnek tűnik (nem méricskéltem) de bepattan és nagyon szépen szól. A rádió részt nem nagyon próbáltam még.
- GPS: nagyon durván gyorsan talál jelet (1-2sec), de előtte érdemes egyszer a nagy pontosságút (wifi+mobilnet) futtatni (elvileg az androidnak kell h belője hol vagy és az ahhoz tartozó műhold pozíciókat frissítse)
- Android 6: szerintem várjuk meg a hivatalos frissítést, jó pár bétával meggyűlt már a bajom...

Egyenlőre ennyi, további jó telefonozást :)

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#173) samitas


samitas
csendes tag

Jöhetne már az a fránya teszt.

(#174) Meggyi001

(#171) Szasza1985: Sztem akkor a szolgáltató volt a ludas. (legalábbis remélem) És köszi a videót, jól jön a cikkhez (is).

(#172) milu111: Üdv neked is, mindenki véleménye jól jön nekünk, + a teszthez.

(#173) samitas: Most itthon vagyok írom gőzerővel :) , sajnos mindennap estig dolgoztam.... 1 max 2 nap / vagy órák kérdése, ahogy elkészülök....., nektek amúgy is előbb megmutatom, mert mire kirakják, az megint 1-3 nap....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#175) samitas válasza Meggyi001 (#174) üzenetére


samitas
csendes tag

Nem akartalak sürgetni,köszönöm hogy foglalkozol a témával.

(#176) Ghard válasza Szasza1985 (#170) üzenetére


Ghard
őstag

Melyik szolgáltató? Én a bluemobilos (telekom) kártyámmal ugyan ezt vettem észre a napokban.
Szolgáltatói hiba volt, nem a telefon a ludas.

(#177) milu111


milu111
csendes tag

Ami kimaradt:
- GPS: szépen tárolja a műholdak helyzetét, de képernyő elforgatásakor lenullázza a használt műholdakat és újra kapcsolódik (GPS Test+), bár nem hiszem h a gps-el fognak foglalkozni ha tetőre rakják a kocsit :)
- rezgő mód: hát sajnos nem a legerősebb, de valamilyen szinten érthető, nem éppen egy kis súlyú telefonról van szó. A farmer zsebben sem mindig veszem észre ha hívnak, pedig vezetés közben még rá is feszül a lábamra.
- "Alkalmazkodó fényerő": számomra túl világosra állítja, legtöbbször majd nem full fényerő, este sem veszi vissza nagyon (ismét aksi használat)
- hátsó hangszóró: tényleg eltakarja ha lerakod az asztalra, ha a szilikon tok rajta van akkor még durvább hangszigetelést kapsz :)
- OTG: még nem próbáltam ki de majd hétvégén nézek pendrive-ról filmeket
- Infraport: hétvégén ki tudom próbálni, a ZaZa-t már felraktam :)

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#178) Ghard válasza milu111 (#177) üzenetére


Ghard
őstag

Egy okosóra segíthet, ha nem veszed észre a telefonrezgést.
I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch
16 dollár miután kosárba rakod. Rezeg a csuklón és kiírja a hívó felet, így nem kell a telefont sem előrángatni ha van headseted.

A kamera tényleg nem a legjobb. Neked is homályos a kép felső része?

[ Szerkesztve ]

(#179) milu111 válasza Ghard (#178) üzenetére


milu111
csendes tag

Van I5-öm, de amíg nincs benne magyar karakter támogatás addig nem írja ki a hívó nevét csak a telefonszámát, amellett úgy néz ki hogy allergiás vagyok a fémcsatjára.

Nem vagyok fotós beállítottságú de csak a felső részt kérdezed? Mindenhol szemcsés, homályos, még nem találtam rajta éles részt. Próbáltam másik app-okat, beállításokat (kisebb felbontás, nimőség, hdr), de semmi vagy minimális a különbség. A kijelzőn visszanézéskor még elmegy a kép de amikor valami részletre rá szeretnék közelíteni tiszta szemcse.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#180) Ghard válasza milu111 (#179) üzenetére


Ghard
őstag

Ezen a képen a bal oldala homályos, elforgatva ez van a telefon teteje felől. Valahogy az autófókuszt nem tudja belőni úgy, hogy az egész kép éles legyen. Ha kézzel fókuszálok erre a részre, akkor éles lesz, de a másik oldalon nem lesz akkor tökéletes. Nem app függő, sokat próbáltam, mindegyik ilyen.

(#181) milu111


milu111
csendes tag

Ne érts félre, nem a telót akarom lehúzni, tisztában voltam vele mit rendelek.
Az előző telóm egy 2,5 éves Nexus5 (8MP), de összehasonlíthatatlanul jobb minőségű képet készít, bár ott is voltak problémák a kamerával az elején, de javították. Hétvégén próbálok lőni pár képet én is.

Pár gyors kép:
Iroda vaku nélkül, zsepire fókusz (kb 1m-re)
Ua. csak HDR
Közép fókusz

Fókusz a jobb oldalon a fű és a sóder közé

Magával az op rendszerrel meg vagyok elégedve, gyors gördülékeny, de ez kevés ha a többi funkcióval gond van. Az eddigi tapasztalatok alapján csak szoftveres "hibákról" van szó. Valószínűleg ez az eredménye annak ha nincs egy normális szoftveres részleg, ahol fejlesztenek, optimalizálnak, stb... így csak reménykedni lehet hogy a 6-osban nem lesz több hiba/probléma mint most. A telefon gyártóknál (értem köztük a nevesebbeket is) rendszeres gond a verzió váltás, beígérték -> ezért ki kell hogy adják mert hát presztízs -> majd jönnek reklamációk és a hiba javító patch-ek.

Remélem idővel lesz CM támogatás rá :) mindig megvoltam elégedve velük, persze ott is voltak/vannak kisebb döccenők de mindent kijavítanak.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#182) Ghard válasza milu111 (#181) üzenetére


Ghard
őstag

Én úgy látom nálad is ugyan az, a baloldal homályos. Szerintem amire egy telefon kamera való, arra így is elég. :)

(#183) Meggyi001 válasza Ghard (#182) üzenetére

+1

https://gamergep.hu/

(#184) Meggyi001 válasza milu111 (#181) üzenetére

Nagyon CM-esnek néz ki a logo a béta verzióban sztem...

Bocsi a dupláért, elfelejtettem szerkeszteni....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#185) Ghard válasza Szasza1985 (#170) üzenetére


Ghard
őstag

Másnál nem volt hasonló probléma?
Kezd gyanús lenni, tegnap és ma is észrevettem, hogy nincs adatkapcsolat mobilhálózaton.
Én nemrég tettem fel a március 22.-i frissítést, vagy ez okozza, vagy a telekom hálózata nem ok.

(#186) samitas válasza Ghard (#185) üzenetére


samitas
csendes tag

Szia én nem tapasztaltam ilyen hibát a szolgáltatóm telenor.

(#187) Meggyi001 válasza Ghard (#185) üzenetére

A telekomnál máskor is volt ilyen nálam, más telokon.

https://gamergep.hu/

(#188) Meggyi001

97 %-os a teszt/leírás állapota....

https://gamergep.hu/

(#189) samitas válasza Meggyi001 (#188) üzenetére


samitas
csendes tag

Szeretném rootolni azért várom annyira a tesztet.Jó munkát. :N

[ Szerkesztve ]

(#190) Meggyi001 válasza samitas (#189) üzenetére

Mán 98%, de már alig látok, meg éhes vagyok ;)...sztem holnap este ti már láthatjátok, legalábbis nagyon remélem :)...aztán ha kimaradt valami, úgyis szóltok, és módosítom benne.

Az utolsó oldal, a specifikáció így néz ki, előzetesként: [link]

Root-olni tök könnyű, a twrp recovery sem nehéz......de ha neked úgy könnyebb, akkor most nem írok erről semmit, majd elolvasod nemsokára :) ;)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#191) Szasza1985


Szasza1985
csendes tag

Igazából nem a szolgáltató volt a ludas mert a feleségem is vodafonos és ott ült mellettem és mobilnetezett én meg nem tudtam... :D
Aztán egyszer csak kártya kivesz berak kb 4x és jó lett minden... Szerintem valami érintkezési hiba lehet vagy nem tom.

Amúgy a telefonról:

Nekem ezelőtt egy lumi 820-asom volt... Imádtam tényleg!!!
Aztán gondoltam egy nagyot 5,5 col... wooow hát nekem túl nagy, marha nehezen tudom megszokni, a lumiám 4,5 volt azt hiszem. Az én kezem 5 col kompatibilis azt hiszem. :)

A telefon szép, elsőre igényesnek tűnik a külső hangszórója full hangerőn bár hangos,de torzít mint állat, főleg akkor zavaró amikor egy beszélgetést hangosítok ki. A 13 mp-es kamera nem rossz de a fokuszállásokkal vannak nehézségek, sok esetben egy 8 mp-es nokia kamera többet jobbat tudott csinálni mint a Power. Szerintem meg kell tanulni kezelni és nem lesz probléma. :)
A kijelző szép, pontosan működik. Az akksira megint azt tudom mondani hogy sokkal többet vártam, nekem 2 napot bír a teló úgy hogy este offine. Igaz sokat használom, alapból azt vettem észre nem feltétlen a képernyő meríti hanem ha igénybe van véve a hardver, na akkor eszi a power... :)

A gombok jók, nem tudom mennyire lesz strapabíró én a nokiámat is úgy kíméltem hogy amit lehetett a kijelzőn használtam, pl felébresztés két koppintás, ilyenek.

Töltő nagyon szuper, gyorsan feltolja fullra, félek ezt az akksi tartóssága fogja bánni. Apróság de a töltő kábele nem a legjobb minőség, szerintem könnyen megtörhet ha nem vigyáz az ember, erre érdemes figyelni.

Nekem furcsa hogy az alsó érintős gombok közül csak a középső látszik a másik kettő nem. Bár 2 hét után már odatalál az ujjam de azért igazán láthatóvá tehették volna! :)

Személy szerint az ujjlenyomat olvasót nem használtam nem is próbáltam és nem is érdekel...

Nem kertelek, én 45e ft-ért vettem és ennyiért igazán jó vétel, a feleségemnek pár hete rendeltem egy Paris-t arról már rengeteg jót olvastam! :)

(#192) milu111


milu111
csendes tag

Hát a hétvégén vegyes érzelmekkel tesztelgettem / próbálgattam a pendrive-omat.
Az elején egy darabig OTG-nek ismerte fel, de utána sajna semminek... Érzékeli h bedugtam mert az ES File Explorer azonnal indul és írja h pl. USB1005, de semmi (nem érhető el). Az android tárhely kezelőben nincs "Külső USB-tároló" csatolakoztatva. Pendrive ki majd újra be, USB1006, de szintén semmi elérhető adat.
A sokadik próbálkozás után USB1009 és voálá van tárhely kapacitás kiírva, onnan átvisz egy olyan mappába: UsbStorage. Innentől elérhetőek az adatok, de a tárhelyek között továbbra sincs csatlakoztatva külső usb, így leválasztani sem tudom. Ismét kihúz majd vissza, USB1010 és ismét nem elérhető..... Ugyan ez a helyzet ha újra indítom a telót vagy OTG kábellel a pendrive rendes usb-jét használom.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#193) Meggyi001

Nekem megy éjjel nappal, nincs off line vagy kikapcsolva, 3 naponta töltöm, így 6-7 óra a sot a három nap alatt. Nincs gondom a pendriveokkal, sőt semmivel nincs gondom, megy szépen...

https://gamergep.hu/

(#194) milu111 válasza Meggyi001 (#193) üzenetére


milu111
csendes tag

Te nem az Ulefone beépített embere vagy ? :D

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#195) Ghard válasza milu111 (#194) üzenetére


Ghard
őstag

Szerintem itt senki sem az :)
De kipróbálom én is mindjárt ezt az otg-t :)

(#196) samitas


samitas
csendes tag

OTG nálam is problémás.

(#197) Ghard


Ghard
őstag

2 pendriveot próbáltam, 8gbos kingstont és 32gbos kínai vackot, amiben csak 8gbos chip van.
Egyikkel sem volt gond :)
Viszont es file explorer-el nem tudtam rá másolni, mivel semmi sem volt a kiválasztható írás könyvtárban.
A gyári fájlkezelővel viszont gond nélkül ment.
Egeret meg billentyűzetet is kötöttem rá, mindegyik működött.

Hangszóró recsegésre:
a besloudness opció túlvezérli, ezért hangos és recseghet. Ki kell kapcsolni, akkor már biztos nem recseg, de halkabb is lesz.
Én bekapcsolva hallgattam a spotify-t és néhány mp3 számot, maxon sem recsegtek, attól is függ ki mit hallgat rajta.

(#198) Ghard válasza Ghard (#197) üzenetére


Ghard
őstag

Én voltam az es file explorernél béna, a kiválasztásnál nem nyomtam rá az usb mutatására. :B
Szóval ezzel is megy rendesen.

(#199) samitas válasza Meggyi001 (#190) üzenetére


samitas
csendes tag

WIFI: 802.11b/g/n. Nincs ac

(#200) Meggyi001 válasza samitas (#199) üzenetére

Meló, visszük a sok beteget, este érek csak haza, de köszi.

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.