Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) tatita


tatita
tag

Még nem raktam fel, de ha hasznosnak bizonyul, feldobom.

Más.
Ma kétszer újraindítottam a Powert és mind a két alkalommal felugrott a Calculator alkalmazás telepítése. Egy ideig nem csinálta és most megint. Most tényleg az AVG csinálja, mert nem talál semmit? Tele van a t...m már vele.

[ Szerkesztve ]

(#1902) whisky71


whisky71
tag

(#1900) Meggyi001: Hát nekem csak nem akar előjönni. Biztos remeg az ujjam. :) A patch-t sem raktam fel. :(

(#1901) tatita: Ezt ma nekem is csinálta. Pedig egy hétig semmi. Én ma lekaptam az AVG-t, mert nem update-elt, illetve 2% scan után megállt. (A Play-es kommentek alapján ez több embernél jelentkezett az utolsó frissítés után.) Most felpakoltam a Kaspersky-t.

[ Szerkesztve ]

(#1903) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Én szóltam, hogy az avast elcseszi az avg-t, csak azt nem értem, ha ennyien megerősitettétek már, miért van még mindig fent? :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1904) tatita


tatita
tag

Most leszedem, újraindítok egyet és megnézem mi történik.

(#1905) whisky71 válasza zitrone88 (#1903) üzenetére


whisky71
tag

Én ma szedtem le, mondjuk más okból.

(#1906) tatita válasza tatita (#1904) üzenetére


tatita
tag

Nem az AVG volt. Akkor mi?

(#1907) tatita válasza tatita (#1906) üzenetére


tatita
tag

Alkalmazások hozzáféréssel > mindet kikapcsoltam, eddig jó.

(#1908) tatita válasza tatita (#1907) üzenetére


tatita
tag

Ezek szerint a Play áruház lehetett(?).

(#1909) tatita válasza tatita (#1908) üzenetére


tatita
tag

Továbbra is keresem a tettest, ma is feldobott egy telepítést. Pedig már csak a keep screen on hozzáférése van engedélyezve. Azzal meg nem volt baj korábban.

(#1910) Meggyi001 válasza tatita (#1909) üzenetére

Na, akkor most tegyétek fel a security patch-ot, hátha az segít :)

https://gamergep.hu/

(#1911) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Nekem nem dobál fel semmit.. A secu patch meg még elég kiforratlannak tűnik, vagy már nincs gond vele? Vagy mi ez egyáltalán? Kell az nekem? Ota-n jön? Miért nem jön OTA-n? Mert security?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1912) Meggyi001 válasza zitrone88 (#1911) üzenetére

Részleteket most nem tudok írni, telóról vagyok ágyban, de visszább van, hogy mit írt a kínai fejlesztő srác, meg a patch link is. Ota-n csak annak küldte ki, aki jelentkezett tesztelni. Semmi változást nem tapasztaltam amúgy a teló működésében.

https://gamergep.hu/

(#1913) tatita válasza Meggyi001 (#1910) üzenetére


tatita
tag

Az lesz, ha nem javul. Most első körben legyalultam róla vagy 5 db angry birds játékot, amik szintén reklám reaktornak tűntek. Holnap estig meglátom.

(#1914) zitrone88 válasza Meggyi001 (#1912) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Most nekem jött egy frissítés OTA-ra, de nem tudom ezzel a recoveryvel, hogyan kell telepíteni.. Tudsz majd segíteni? (a gyárival ugye automatikus volt)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1915) Jank


Jank
tag

OTA frissítés érkezett, :F letöltöttem, és frissítés most funkciót választottam, figyelmeztetések után kicsomagolta és telepítette , azután megjelent egy reboot ablak és ott karikázik már 20 perce és nem történik semmi.
Idegesnek kell legyek? Mi a teendőm? :F

(#1916) Meggyi001

(#1914) zitrone88: Mit ír ki, hány mb a frissítés? Nem gyári recoveryd van? Rootolt a telód?

(#1915) Jank: Azóta helyrejött? Elindult a teló?

https://gamergep.hu/

(#1917) tatita


tatita
tag

Nekem is jött, 45,20 mb. Ezek szerint az a patch lesz az.

(#1918) Bernath


Bernath
tag

Rootoltra fel lehet tenni valahogy?

Bernath

(#1919) Meggyi001 válasza tatita (#1917) üzenetére

Akkor igen, biztos az. Gondolom a visszajelzések miatt, hogy nem volt semmi gikszer vele, kinyomták nyilvánosra. De hát ez is csak gyári mókolatlan rendszeren működik, legalábbis még nem próbáltam olyat, hogy twrp-ből rootolt / gyomlált rendszerre ráengedtem az ota zipet. Mondjuk nincs kizárva, hogy úgy is működhet.

(#1918) Bernath: TWRP-ből vagy gyári recoveryből be lehet tallózni, és lehet fel is megy, nem próbáltam még. De elvileg nem cseszheti el a telót, max nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1920) zitrone88 válasza Meggyi001 (#1916) üzenetére


zitrone88
aktív tag

A MB-ot már nem írom, mert arról beszéltem én is, ami már elhangzott :) Igen, rootolt, Te segítettél privátban rootolni, meg feltenni a TWRP-t, hogy utánajárjak, mi szívja az akksit. Azt nem gondoltam, hogy bukom az OTA frissítéseket :D Azt tudni, honnan lehet betallózni? Kipróbálom szívesen, de nem találtam, meg lövésem sincs igazán, hol keressem, pár mappában megnéztem, de ja..

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1921) Jank válasza Meggyi001 (#1916) üzenetére


Jank
tag

A készülék gyári original. Továbbra is forog a karika, hogy reboot. Nem haladt az ügy tovább. Úgy tűnik nem sikerült ujraindítani magát valamiért, a teló minden funkciója működik. Csak azt nem tudom mit kellene tegyek? :F

(#1922) Meggyi001 válasza zitrone88 (#1920) üzenetére

Úh, bakker, télleg :), elfelejtettem :D , öregszem. Tedd fel azt , amit én linkeltem, az ugyanaz. Másold be a külső és belső sd-re egyaránt, úgy tuti megtalálod.

(#1921) Jank: Akkor...indítsd újra manuálisan megint, hosszan nyomd a bekapcs gombot, és akkor ki fog kapcsolni. Reméljük a újraindul, mert ha nem, akkor marad a recoverybe belépés és wipe, vagy/majd egy tiszta rom újra flesselés.

https://gamergep.hu/

(#1923) Jank válasza Meggyi001 (#1922) üzenetére


Jank
tag

Köszönöm! :) Manuálisan sikerült újraindítani, rendesen felállt a telefon , minden rendben. :C

[ Szerkesztve ]

(#1924) Meggyi001 válasza Jank (#1923) üzenetére

Zsír zsír :) , és a frissítés fent van?

https://gamergep.hu/

(#1925) ubiessuni


ubiessuni
tag

Sziasztok.
Letöltöttem én is a frissítést, ami ota-n jött. Gondoltam felteszem twrp-alól, de nem működik, valami hibát ír. Hogy lehetne feltenni másképp?

(#1926) Meggyi001 válasza ubiessuni (#1925) üzenetére

Na, végre valaki letesztelte :). Akkor csak gyári romon, gyári recovery-vel lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1927) tatita


tatita
tag

Felraktam én is. Már minden gyanús le volt törölve, letiltva és még mindig dobálta fel alkalmanként a telepítéseket.

(#1928) zitrone88 válasza Meggyi001 (#1922) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Tutui ziher, hogy az tökéletesen ugyanaz a cucc, amit linkeltél, és amit most otára dobtak? Vagy várjak, mert lesz letölthető egy az egyben az?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1929) Keeperv85 válasza Meggyi001 (#1926) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezek patchek. Nem megy fel, ha hiányzik, vagy módosított, AMIRE patch-t raktak. Pl. ha az Adpusfota.apk érintett és te kidobtad, akkor nem megy fel. Ha a Settings.apk érintett és te piszkáltad, nem megy fel... Ha viszont neked pl. módosított Settings.apk-d van, de ez pl. csak az Adups-t érinti, akkor gond nélkül települni fog.

A recovery mindegy lehet, HA a frissítésben szereplő updater-binary verziója megfelelő neki. Ha status 6 vagy status 7 hibával áll meg, akkor azt nem kezeli le.

(#1930) Jank válasza Meggyi001 (#1924) üzenetére


Jank
tag

Jaa.... hát azt nem telepítette. Megpróbáltam még egyszer, de minden megismétlődött. Letöltés, kicsomagolás ujra indításkor karikázás, majd manuális ujra indítás után vissza az első pontra. :F

(#1931) Meggyi001 válasza Keeperv85 (#1929) üzenetére

Big thanks :R

zitrone88: Tuti ugyanaz. Csak ota-n fog jönni, csak én megkerestem, hogy hova töltötte le.

Jank: Akkor manuálisan telepítsd. Bemásolod a zipet a belső vagy külső sd-re, belépsz a recovery-be, betallózod, azt próba úgy.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1932) whisky71


whisky71
tag

Feltettem én is patch-t, gond nélkül felment. (Gyári 6.0) Kíváncsiságból még egyszer újraindítottam a Power-t, de - lekopogom - nem jött felugró, telepíteni akaró ablak (calculator, media player etc.). Csináltam egy full scan-t a Kaspersky-vel, de most az sem jelzett semmit. Korábban az AVG és a Kaspersky is nyavalygott, hogy a system file-ok között van, ami nem tetszik neki. Most eltűnt ez a jelenség.

(#1933) kisgerely


kisgerely
csendes tag

Hali. Láttam a frissítést, letöltöttem, kicsomagolja majd reboot pörög.
Nincsen semmi módon belenyúlva a telefon rendszerébe, gyári 6.0 android, gyári flash, rom, miegymás. Alkalmazások visszaállítva alapbeállításokra.

[ Szerkesztve ]

(#1934) Keeperv85 válasza kisgerely (#1933) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem csomagolja ki.... :N

Ha azt megteszi, az már rosszul kezdődik....

(#1935) kisgerely


kisgerely
csendes tag

Próbáltam visszajelzést küldeni de "hálózati kapcsolat sikertelen" pedig van wifi, miegymás

Csak pár másodpercig van ez utána

[ Szerkesztve ]

(#1936) Keeperv85 válasza kisgerely (#1935) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jaj... ez a csodás fordítás eredménye... :U :DDD

Szóval a csomag nem unzipping, hanem a rendszer lenne rebooting, ha nem lenne frissítés crap... ing nélkül...

(#1937) kisgerely


kisgerely
csendes tag

Ok Tehát szerinted mit tegyek, meddig várjak?

(#1938) Meggyi001 válasza kisgerely (#1937) üzenetére

Akinek nem tudja az ota-n letöltött update.zipet kitömöríteni vagy telepíteni a telefon, az másolja be a belső vagy a külső sd-re ezeket a fájlokat, és manuálisan telepítse őket. Belépés a recovery-be:kikapcsolt állapotban vol up + power gomb, ha előjön egy menü: a volume+-al lépkedünk és a volume- -al okézunk.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1939) kisgerely


kisgerely
csendes tag

Tudom, bocsánat fogyi vagyok, de
volume up + power gomb és előjött egy 3 menüpontos menü, amiben van
recovrey
normal
fast boot

A recoveriy választva:
először ulefon felirat egy felnyitott hasú kis fekvő androidfigura nyitott hasa felett felkiáltójellel és "No command" felirattal..
És ennyi

Értelem szerint normál nál a szokványos indulás recovery esetén viszont a fentebb leírtak. A két fájlt -köszönet érte- mind a telefon, mind az SD-n rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#1940) Bernath


Bernath
tag

Rootoltra nem megy fel sem így sem úgy :(

Bernath

(#1941) kisgerely


kisgerely
csendes tag

A gyári telefonra sem... :(

(#1942) Ghard


Ghard
őstag

Nekem is dobálta a napokban a Calculator telepítést. Fogalmam sincs hogy mi okozta, se AVG se más nem volt a telefonon. Véletlenűl se nyomtam rá a telepítésre, milyen calculator kér hozzáférést hívás meg sms funkciókhoz... :U
Valami ismeretlen location service is volt talán, azt is töröltem.
A CCleaner megoldotta, takarításban talált valami hosszú számokból álló .apk file-t, törölte, azóta nem akar települni.
Az új frissítés milyen? Nekem régóta jól működik a telefon, szerintem nem foglalkozok vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#1943) tatita válasza whisky71 (#1932) üzenetére


tatita
tag

Nálam is nyugi van, remélem az is marad.

(#1944) Meggyi001 válasza kisgerely (#1939) üzenetére

A "No command" felírat után meg kell nyomni a hang fel + power gombot, vagy rövid ideig, vagy kicsit hosszabban. Be fog lépni, kicsit szórakozni kell vele sajnos. Itt más telefon van,és más az idő is ahogy a gombokat kell nyomni, de a "hiba jelenség" ugyanaz.

https://gamergep.hu/

(#1945) kisgerely válasza Meggyi001 (#1944) üzenetére


kisgerely
csendes tag

Nagyon köszönöm. Működött. a "döglöttdroid" esetén újra volume up+power és ott a menü.
Telepítettem, bekapcsoltam: éppen most "android frissítése folyamatban, alkalmazás optimalizálás" zajlik
Elvben 41 alkalmazáson megy végig, ha észlelelk valami nagy előrelépést szólok.
Még egyszer hála és köszönet.

Ui.: A fényérzékelő optimalizálásának lehetetlensége "mtk" programozásos módon hiába próbálkoztam, nem engedi, szóval ezen kívül nagyon jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1946) Bernath


Bernath
tag

TWRP-ben hibaüzivel leáll a frissítés
Could not find 'META-INF/com/google/android/update-binary' in the zip file

Ötlet?

Bernath

(#1947) Meggyi001 válasza Bernath (#1946) üzenetére

Ideiglenesen tedd vissza esetleg a gyári recoveryt 07.18-ai, hátha azzal megy, ha nem, Keeperv85 leírta miért nem. Előtte csinálhatsz twrp-ből full mentést.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1948) Meggyi001

Na, mivel már megint unatkoztam, és most egy darabig úgysem jön több frissítés, ezért végre feltehettem a root-ot, a twrp-t, és az xposed-et, stb-it. Már nagyon hiányoztak. Tök jól néz ki az új Xposed keretrendszer appja:

Aztán...kicsit belepiszkáltam a TWRP-be, hogy legyen mán benne magyar nyelv:

Saját magát is fel tudja telepíteni a twrp, csak a képfáljt kell kiválasztani. Működik a 07.18.-ai és későbbi romokkal, patch-ekkel. Remélem 1-2 ember örülni fog neki :)

https://gamergep.hu/

(#1949) ubiessuni válasza Meggyi001 (#1948) üzenetére


ubiessuni
tag

A Magyar twrp nagyon jól néz ki, azt hiszem fel is teszem, köszönöm szépen.

(#1950) Norby86 válasza Meggyi001 (#1948) üzenetére


Norby86
őstag

Hűű, köszi a magyarosítást! :) Szerintem fel is fogom tenni. De hogyan is kell ilyen img fájlt telepíteni?
Nekem is tetszik az új Xposed installer kinézete.
Amugy azok a hibák amiket még jeleztem itt időnként, ezzel a rendszer frissítéssel, meg az uj xposed keretrendszerrel, na meg egy bizonyos "SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551"-el teljesen eltüntek. Lekopogom, de mintha a rendszer is fürgébben reagálna mindenre. :)

ui: közben kiderült hogy nálam ez az xposed installer van fenn: http://forum.xda-developers.com/xposed/material-design-xposed-installer-t3137758
Kinézetre ugyan az, de többféle keretrendszert le lehet rá egyből tölteni. Bár a mi esetünkben a hivatalos a nyerő. :)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.