Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) whisky71 válasza Meggyi001 (#1450) üzenetére


whisky71
tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Az előző telefonomat (valószínűsíthető) mikrofon hibával vittem be a szervizbe. Két hét múlva szóltak, hogy mehetek érte, kész van. Bementem és közölték, hogy tesztelték, de hibát nem tapasztaltak. Aha, mondom, akkor most vihetek el egy rossz telefont, mert teszteléstől nem szokott megjavulni. Mindegy, hazahoztam (mert birka vagyok). Áttettem a SIM-kártyát, felhívtam egy barátomat, persze, hogy nem jó. Másnap felhívtam a szervizt vele (1 perc után megkért a srác, hogy hívjam másik telefonról, ha lehet, mert nem érti, amit mondok), és mondtam, hogy ez az általuk hibátlannak tesztelt telefon. Most fogom visszavinni hozzájuk.
Szóval, marhára nem értem a szervizeket. Ennyire sz*rnak bele vagy ennyire nem értenek hozzá?

(#1452) Meggyi001 válasza whisky71 (#1451) üzenetére

Sztem az enyémet is csak pár percig nyomkodták, amíg "hideg" volt. Meg sem várták míg eléri a normális "üzemi" hőmérsékletet.

https://gamergep.hu/

(#1453) Ghard


Ghard
őstag

Szerintem ne sajnáljuk már a magyar kereskedőket :) Amekkora hasznot rátesznek a cuccokra, az lenne a minimum, hogy korrekten szervizelnek.
De nem, mert visszaküldik anélkül, hogy megemelnék a telefont. Egy "figyelj már, nekünk jó ez a teló, most akkor mi is a gubanc?" azért nem ártott volna előtte. :D
A legtöbb szervizbe is gondolhatjátok kiket vesznek fel, aki elmegy a lehető legalacsonyabb fizetésért is. Ők meg jobb esetben telefonfülkét láttak csak eddig :)

(#1454) whisky71 válasza Ghard (#1453) üzenetére


whisky71
tag

Vannak még telefonfülkék?: :DD

Meggyi001: Pár perc? Ennyire optimista vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#1455) Keeperv85 válasza Ghard (#1453) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A legtöbb szervizbe is gondolhatjátok kiket vesznek fel, aki elmegy a lehető legalacsonyabb fizetésért is."

A ló... azt! A szervizben ez a teló sem jár valószínű soha... ahogy még sok-sok társa. Ha szervizbe megy, akkor olyan szervizes nincs, aki ezt ne szúrja ki. Elég komoly meló a szervizes, nem kevés dokumentációval: hülyegyereket oda nem vesznek fel... és tegyük hozzá, hogy nem rossz a fizetés....

(#1456) Ghard válasza Keeperv85 (#1455) üzenetére


Ghard
őstag

Állítólag léteznek olyan szervizek is, ahol komoly munka folyik, állítólag :)
Nem azt mondtam, hogy mind ilyen,persze vannak normális szervizek is. De pl egy kevésbé hozzáértő simán átsiklik ezen a digitizer hibán, mert a kijelző 90%a működik. De milyen szerviz az, ahol nem tesztelik a kijelző 100%-át :)

(#1450) Meggyi001
Ha vízszintesen húzod az ujjad, vagy pöttyöket próbálsz tenni abba a sávba, akkor még jobban látszik a hiba.

Egyébként tudtok olyanról, akinek későbbi gyártású telefonnal is előjött ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#1457) peter077


peter077
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni a TWRP-t feltenni személyesen a hétvégén Budapesten? Nem sikerült a gépemmel win 7 alatt megcsinálni, több drivert is próbáltam. :O
Előre is köszönöm!

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1458) Meggyi001 válasza peter077 (#1457) üzenetére

Másik gépen is próbáltad? Én sok gépen próbáltam, mindenhol ment, más más oprendszerekkel.

https://gamergep.hu/

(#1459) peter077 válasza Meggyi001 (#1458) üzenetére


peter077
aktív tag

Igen. Másikon is próbáltam.

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1460) peter077 válasza peter077 (#1457) üzenetére


peter077
aktív tag

Senki? :Y :O

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1461) Keeperv85 válasza peter077 (#1460) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pécset... :B

(#1462) peter077 válasza Keeperv85 (#1461) üzenetére


peter077
aktív tag

Köszi, rendes tőled, de nem járok arra sajna... :)

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1463) HuaweiU8500 válasza whisky71 (#1405) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Hát úgy tűnik segített, eltelt 2 hét és nem jött elő, előtte 3 nap alatt 2x.
Koszonom

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1464) whisky71 válasza HuaweiU8500 (#1463) üzenetére


whisky71
tag

Nincs mit. Örülök, hogy megoldódott.

(#1465) Attilawap válasza Meggyi001 (#1430) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Megcsináltam úgy ahogy mondtad, hogy letöltöttem a gyári ROM-ot, majd csak a recovery-t hagytam bepipálva. Sajnos most is elakad

hibaüzenettel frissítés telepítésekor és manuálisan kell újraindítani. Meg annyi történt, hogy elúszott a root jogosultság és manuálisan kell

rootolni megint. Neked mennek a frissítések?

Amiket még észrevettem a telefonnal kapcsolatban az az, hogy a GPS nagyon gyorsan talál jelet internet nélkül, még el sem indul a térkép

szoftver, de már van jel. Gyorstöltéskor egy kicsit melegszik az USB kábel. A telefonhoz adott agybadughatós fülhalgató nagyon szuper, még a

busz hangját is elnyomja. Érdekes, mert ha másik fülhalgatót dugok a telefonba, akkor az nagyon halk.

(#1466) Meggyi001 válasza Attilawap (#1465) üzenetére

És amit linkeltem scatter-t , azzal sem megy?

https://gamergep.hu/

(#1467) Norby86 válasza Meggyi001 (#1444) üzenetére


Norby86
őstag

Utólag is köszi! :)

(#1445) Ferfiu: Neked is köszi!

Aztán végül vissza álltam 6.0-ra, mert 5.1 alatt a Viper4Android azt mondta nem találja a hang drivert. A 6.0 alatt meg egyből ott van. Szóval van ami ebben jó, van ami abban, igy hagytam a csudába, jó nekem a 6-os droid is. :)

-Norbi-

(#1468) Norby86 válasza whisky71 (#1451) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem az ujjlenyomat olvasó szórakorik néha, van olyan hogy rájön az ötperc és úgy tesz mintha az ujjammal folyamatosan nyomkodnám az ujjlenyomat olvasót. Persze kiírja hogy nemtudja feloldani, de meghülyül és random csinálja egymás után ezeket a kamu ujjlenyomat érzékeléseket.
Aztán megütögetem a körmöm hegyével párszor a szenzort és elmúlik.
Haveromnak most rendeltem egy ugyan ilyen készüléket és érdekes módon, neki az ujjlenyomat olvasó szenzorának a felülete teljesen sima, míg az enyém enyhén érdes. Lehet hogy random dobálják ebbe a telefonba az ujjlenyomat szenzorokat éppen mi van raktáron, vagy ez is ilyen sorozatgyártási hiba lehet és kifogtam a rosszat?
Mondjuk mióta megvan a telefon csak kétszer jött elő, de azért idegesítő. Szoftvert persze már nem egyszer cseréltem/frissítettem.

-Norbi-

(#1469) whisky71 válasza Norby86 (#1468) üzenetére


whisky71
tag

Nekem sima az ujjlenyomat-olvasó felülete és - lekopogom - nincs vele gond. Egyébként május közepi gyártású a teló (júniusban vettem GB-ről), még 5.1-gyel kaptam, feltettem rögtön a hatost, azóta megy.

(#1470) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Tudja a telcsi a Mirrorlinket? Most rendeltem meg az új vitarát :) jó lenne használni vele....

Bernath

(#1471) Norby86 válasza whisky71 (#1469) üzenetére


Norby86
őstag

Nem hiszem hogy gáyrtási dátumtól függ, de a gyártási dátumot hol lehet kiolvasni?
Haveromnak már 6.0-val jött és ugye neki is sima a felülete, nekem is 6.0-val jött és picit érdesebb. Közelről nézve összehasonlítottuk és eléggé meglepődtünk hogy másmilyen a szenzor.

-Norbi-

(#1472) whisky71 válasza Norby86 (#1471) üzenetére


whisky71
tag

Én a dobozán lévő dátumról gondolom, hogy az lehet a gyártási, vagy a körüli. Ha nem, tévedtem.

(#1473) Meggyi001 válasza Attilawap (#1465) üzenetére

Nekem most nem megy a frissítés, mert pesten van a teló :).... Na viccen kívül, ha más megoldás nincs, rakj fel egy tiszta új romot, vagy kérj keeperv-től, lehet tud csinálni egyet. Scattert a gyári rechez.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1474) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Most más problémám van, mint a frissítés nem működése. Az egyik scatter flashelésnél elcseszhettem valamit, mert telefonáláskor nem hallom a másik felet, mindegy, hogy ki hív kit. Hiába állítom vissza a gyári beállításokat, nem megy. Megoldaná a problémát az, ha újraflashelném az Android 6.0-át? Ilyenkor is ugyan azokat a lépéseket kell elvégezni, mint amiket a logout.hu-s cikkben írtál ugyan azzal a ROM-al?

[ Szerkesztve ]

(#1475) Meggyi001 válasza Attilawap (#1474) üzenetére

Leszeded a legfrissebb romot innen, majd simán flesseled ahogy eddig is tetted, tiszta új rom lesz a telodon......de .... már rég ezt kellett volna csinálni te :)

https://gamergep.hu/

(#1476) Zolorado válasza Norby86 (#1468) üzenetére


Zolorado
tag

Az enyémnek sima a tapintása, de közelről megnézve kicsit érdesnek tűnik.
Mostanában néha csinálja, hogy nem érzékeli, hogy ráteszem az ujjam (nem is rezeg), ilyenkor egy restart segít.

----

A fülhallgató jackdugóval kapcsolatban volt "szerencsém" kipróbálni egy JVC és egy Sennheiser fülest is, mindkettő tökéletesen bepattan a helyére. A korábbi Philips nagyon könnyen kiugrott.
Az ebayről rendelt 10 cm-es toldókábel eleinte jól illeszkedett, de néhány hét után kezdett ugyanúgy kiugrani a helyéről, sőt még a füles-toldókábel csatlakozás is gyakran szétugrott. A továbbiakban ezért a toldókábelt nem ajánlanám senkinek.

(#1477) Attilawap válasza Meggyi001 (#1475) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Megcsináltam mindent, ahogy mondtad, friss ROM van rajta, de továbbra se hallom a másik felet telefonáláskor, csak a mikrofon működik. Lehet az EFS partícióval lehet valami?

[ Szerkesztve ]

(#1478) Meggyi001 válasza Attilawap (#1477) üzenetére

A másik fél hall téged? Nem hiszem hogy ez efs gond lenne....

https://gamergep.hu/

(#1479) drmazsi válasza Attilawap (#1477) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Nekem ez segített!

[link]

Don't hate the player, hate the game ...

(#1480) Attilawap válasza drmazsi (#1479) üzenetére


Attilawap
csendes tag

A másik fél hall engem. Én még halkan sem hallok semmit. Teljesen süket, de csak telefonáláskor. A zene szól rajta.
Beállítottam rajta az Sph level 5-öt, majd Set-re kattintok, de az normális, ha újra megnyitom az engineer beállításokat, Hardware Testing => Audio => Normal Mode => Sph akkor megint level 0-án van? Mintha nem mentette volna el.

(#1481) Keeperv85 válasza Attilawap (#1480) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A zene nem a felső hangszórón szól, nyilván. Be kéne állítani az nvram kalibrációt elsőre, hátha ott nyekkent meg valami. Volt már itt fórumtárs, akinek szintén sikerült így "beállítani" a készüléket....Pontosabban: neki pont nem csengett többé..

(#1482) Attilawap válasza Keeperv85 (#1481) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Erről az NVRAM dologról tudsz részletesebben írni, hogy miket állítsak át?

(#1483) Keeperv85 válasza Attilawap (#1482) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mélyvíz topicba keress rá a MAUI-ra. Ha működik az IMEI visszaírás, akkor mondom a többit! :K

(#1484) Norby86 válasza Zolorado (#1476) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor nekünk ugyan az a tipus van benne, mert még most is van hogy néha nem érzékeli. Haveromnak meg akinek utólag rendeltük a telefonját, neki sima a felülete közelről nézve is, és sosem volt még ilyen problémája.

Más: Valaki nemtudja véletlenül hogy az EU raktárba bárhol a netes webshopok közül lehet e még ezt a készüléket kapni? Mert én csak Kínából rendelhetőt látok. :(

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1485) Szasza1985


Szasza1985
csendes tag

Sziasztok, a képernyő érintkezési problémával kapcsolatban ezt találtam egy oldalon, angolul másolom be mert az én angolom nem biztos hogy a legjobb, ha valaki kipróbálja írja meg mi a tapasztalat, én este tudom majd kipróbálni:
In case somebody is interested, I think I found a fix for this issue.

First, the following helps a little:
- Remove the screen protector, it has gorilla glass so it is ok without it anyway.
- Activate the adaptive brightness (settings --> Display). Don't ask me why but it makes the top screen s a bit more responsive. Saw it as a common fix for the same issue in other droids.

Then, do this, which for me, it has solved the problem (FOR NOW...): Go to Settings --> Input --> Mouse / Pointer sensitivity: set it at maximum.

If you activate the developer options and activate "Show touches" you will see if it this has fixed your screen or not.

(#1486) Keeperv85 válasza Norby86 (#1484) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ment pü. !

[ Szerkesztve ]

(#1487) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#548) üzenetére


Zöldbéka
tag

Sziasztok!
Sikerült belépni, és gyüjtöm az infókat! Vasárnap rendeltem meg a cuccot, 40 lepedőbe fáj eddig.
Gondolom majd a vám is rájöhet ha nem vagyok szerencsés! Kinából kb. mennyi idő alatt ér majd ide, és a plusz kltségeket sikerül-e átalában ki cselezni
Várom már nagyon, és a belakása majd lesz megint egy kis elfoglatság, úgy veszem észre eddig!

(#1488) Attilawap válasza Keeperv85 (#1483) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Telepítettem a progit. Gondolod, hogy az IMEI szám sérülhetett meg? Sajnos nekem kínai ez a téma. Annyit tudok, hogy az IMEI azonosítja a telefont, de ha az megsérül, akkor hogyan lehet visszaállítani?

(#1489) Meggyi001 válasza Zöldbéka (#1487) üzenetére

Üdv itt nálunk. Hát kicselezni nem szabad és tilos is, és írni is tilos erről a fórumon. Ha szerencséd van átjön, ha nem, nem. Ezt eleve bele kell kalkulálni az árba. De biztos nagyon meg leszel vele elégedve :)

(#1488) Attilawap: Ha "megsérült" az imei, sztem telefonálni sem tudnál, én inkább hardver hibára gyanakszom.

https://gamergep.hu/

(#1490) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#1489) üzenetére


Zöldbéka
tag

Bocsika!!
Nem akartam rosszat, és nagyon finoman nyilatkoztam, de úgy látom érthető volt!
Na még egy választ kérnék ha tudja valaki!
Kb. mennyi az a szállitási idő,mire meg érkezhet a várva várt kis cucc Kinából!
Ti csak jobban jártasak vagytok a témában, gyorsan vasárnap lett rendelve, és vissza is igazolták azonnal azután, hogy a Paypal-al leszedték a stexet a számlámró!! /elővét??/
Remélem megbízhatóak a ferde szeműek!
Köszi ellőre is!
:C :D :Y

[ Szerkesztve ]

(#1491) Keeperv85 válasza Attilawap (#1488) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem, nem az. Viszont azzal együtt kalibrálható az nvram. Van ott leírás, ahol írtam....

(#1492) Zolorado válasza Zöldbéka (#1490) üzenetére


Zolorado
tag

Milyen szállítási móddal rendelted? Ott szokták írni, hogy kb mennyi idő. "Gazdaságos" szállításnál nekem 4-6 hét szokott lenni, futárral 1 hét körül. (A vámon is üldögélhet pár napig.)

Kínából rendelős topicban azt olvastam, hogy gyakorlatilag már egyáltalán nem csúsznak át a telefonok, mert röntgenezik a csomagokat. Ilyenkor a 27% áfán kívül van egy párezres vámkezelési költség is, a postánál kicsit olcsóbb, futárnál kicsit drágább.

(#1493) Zöldbéka válasza Zolorado (#1492) üzenetére


Zöldbéka
tag

Nem irtam szállitási határ időt, nem kértek!
Tehát akkor nem fogják elkapkodni!
Na majd csak meg kapom karácsonyra!
Hí!! :(

[ Szerkesztve ]

(#1494) Zolorado válasza Zöldbéka (#1493) üzenetére


Zolorado
tag

Valami szállítási módot mindig megadnak, akkor is, ha nem lehet mást választani: "economy shipping", "standard shipping", futárcégek, stb. Honnan rendelted?

(#1495) Zöldbéka válasza Zolorado (#1494) üzenetére


Zöldbéka
tag

A TomTop nevű cégtől a neten,
A Fb.hírdette, hogy jelentős akciók vannak, és én már régen szerettem
volna egy erős aksijú telót, és ez az, de nem kő drága!
Tehát ha megérkezik és jó lesz akkor biztosan élvezni fogom vele a használatát!
Ugyanis a régi Lenovo-ban csak 2300.mh aksi, meg 1 Gb ROM van, ami nagyon karcsu!

(#1496) Attilawap válasza Meggyi001 (#1489) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Speaker tester programmal teszteltem a belső hangszórót. Működik. Nem hardveres a hiba. Ez csak szoftveres lehet, de félek bonyolult a megoldása.

(#1497) Meggyi001 válasza Zöldbéka (#1493) üzenetére

Általában 3-6 hét. Ha kaptál nyomkövetési számot, akkor tudod követni is az útját.

(#1496) Attilawap: Akkor ja, ott más gond van... :F

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1498) HuaweiU8500 válasza Zöldbéka (#1495) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

140 usd akcio volt?

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1499) Zöldbéka válasza Zöldbéka (#1495) üzenetére


Zöldbéka
tag

Csak 1 GB a RAM a ROM pedig csak 8 GB.
Elirtam előbb!

(#1500) Attilawap válasza Keeperv85 (#1483) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Beírtam a telefonba, hogy: *#06# és kiírja mindkét IMEI számot, nem azt, hogy INVALID. Ennek ellenére lehet baj az NVRAM tartalmával?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.