Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Meggyi001 válasza Bernath (#1300) üzenetére

Sztem nem lesz, max. a future-ra, meg majd a többi új telóra.

https://gamergep.hu/

(#1302) whisky71 válasza Bernath (#1300) üzenetére


whisky71
tag

Van egyáltalán olyan fejlesztés a 7-ben, ami miatt kellhet?

(#1303) SharpSA válasza whisky71 (#1302) üzenetére


SharpSA
veterán

Két ablakos mód néha jó lenne, meg ha a doze még jobb lenne...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1304) whisky71 válasza SharpSA (#1303) üzenetére


whisky71
tag

Hát, lehet, de szerintem ezek nem annyira életbevágó dolgok.

(#1305) SharpSA válasza whisky71 (#1304) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért annak lehetne örülni, ha készenléti módban kevesebbet fogyasztana. Mert azon azért van mit javítani: google play service és társai, meg magán a rendszeren is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1306) whisky71 válasza SharpSA (#1305) üzenetére


whisky71
tag

Oké, igazad van, de számomra annyira nem fontos, hogy pár órával tovább bírja. A Doze meg csak alvó módban működik, ha jól tudom, abban meg ritkán van a telefonom.

(#1307) Zolorado válasza whisky71 (#1302) üzenetére


Zolorado
tag

Én a 6-ban sem találtam semmit, ami miatt érdemes lenne frissítenem.

(#1308) SharpSA válasza Zolorado (#1307) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért az appok adatainak automatikus mentése és visszaállítása jó dolog és egyre több app tudja. Ha nincs root, nagyon hasznos.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1309) Norby86 válasza SharpSA (#1305) üzenetére


Norby86
őstag

Amúgy az "intelligens energiatakarékosság készenlétben" opciót amit az akkumulátor beállításoknál lehet aktiválni, konkrétan milyen szerepe van a telefon működésében? Pl. GPS-t készenlétbe kikapcsolja? Mert az utóbbi időben mióta megvan ez a telefon, arra lettem figyelmes hogy a strava alkalmazásban ami egy gps alapú kerékpáros tracking program, nem mér pontosan. Van hogy bizonyos ideig nem érzékel gps jelet a térképen és ilyenkor csak egy egyenes vonalat húz. Kérdés hogy ha én ezt az energiatakarékossági opciót kikapcsolom, akkor jó lesz a gps vétel készenléti állapotban is? Még nem tudtam kipróbálni élesben azért is kérdezném, hátha valaki már jártasabb ez ügyben mint én. De talán hétvégén már kifogom tudni próbálni. :)

-Norbi-

(#1310) SharpSA válasza Norby86 (#1309) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt én sem tudom, nem néztem meg és nem is használom a gps-t, de lehet hogy takarékos módba rakja.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1311) HuaweiU8500 válasza Norby86 (#1309) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Nekem nem csinal ilyet, pedig folyton be van kapcsolva. Viszont az
Akkukimelo mod az kilovi a gps-t, azzal vigyazni kell.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1312) Szasza1985


Szasza1985
csendes tag

Hali!

Nektek volt olyan hogy egyik napról a másikra felül egy ujjnyi csíkon nem érzékel a képernyő!?
Kép van csak nem érzékel...
Mit lehet tenni? Azt ne mondjátok, hogy HR mert már kb. naponta csinálom, mindig van valami! :)
Köszi a válaszokat, ötleteket!

(#1313) HuaweiU8500 válasza Szasza1985 (#1312) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

sajna ez valami olyan hiba ami többeknél előfordult , ahogy olvastam...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1314) Zolorado válasza Szasza1985 (#1312) üzenetére


Zolorado
tag

Típushiba. Küldd vissza garanciában, ha paypallal fizettél, akkor elvileg vissza tudod igényelni a posta árát.

(#1315) Szasza1985 válasza Zolorado (#1314) üzenetére


Szasza1985
csendes tag

Köszi, van arra vonatkozóan valami tipp hogy milyen postával küldjem mi a leggazdaságosabb?

(#1316) Zolorado válasza Szasza1985 (#1315) üzenetére


Zolorado
tag

Itt biztosan tudnak segíteni.

(#1317) Szasza1985 válasza Zolorado (#1316) üzenetére


Szasza1985
csendes tag

Köszi a segítséget!!!! :)

(#1318) Szasza1985 válasza Szasza1985 (#1317) üzenetére


Szasza1985
csendes tag

Egy elektroműszerész ismerősöm mondta:
Rakjam be a telót 10 percre kikapcsolt állapotba a hűtőbe és megjavul a képernyője.
Igaza lett...
Hátha segít másnak is! :D

(#1319) Ghard válasza Szasza1985 (#1318) üzenetére


Ghard
őstag

Azóta nem is jött elő újra a hiba? Érdekesen hangzik :D

(#1320) Meggyi001

Úgy látszik ez lesz a telefon egyik típushibája. Nálam is előjött ez a csíkhiba/érintési hiba jelenség. Hétfőn küldöm vissza, azt mondták így előre, hogy kb 2 hét.

Puremobile:

"Szia,

Első körben be kellene juttatni hozzánk a készüléket, mi elküldjük szervizbe bevizsgálásra és javításra.
Hétfőn és szerdán viszik el a készülékeket tőlünk és 2 héttel érdemes számolni.
Mikor tudnád bejuttatni?"

De érdekes, mert 5.1 és 6-os rommal is csinálja, tehát tuti biztos, hogy kijelzőhiba, nem szoftveres. És nem is mindig csinálja. 5-10 percig jó, aztán 20-30-ig megint nem. Elég zavaró, ezen intézek sok ügyet, tök gáz hogy nem tudok odanyomni ahova akarok.....vagyis oda nyomok, csak nem reagál.... ebben a sávban sokat sokszor nem érzékel.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1321) veen


veen
csendes tag

Hali
Miért nem látja egymást az ulefon és a számitógép usb-kábelen,vlk-nek vlm ötlet?

(#1322) Meggyi001 válasza veen (#1321) üzenetére

Amióta fent van nekem is a legújabb rom, 2 napja, azóta az én gépem sem látja. Win 10 pro. De érdekes, az asszony laptopja meg látja, azon is az van.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1323) Keeperv85 válasza Meggyi001 (#1322) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Amióta frissült a win10 pro-m egyik telót sem látja... :W

(#1324) Meggyi001 válasza Keeperv85 (#1323) üzenetére

Jaja, ezt vágom, hogy nálad és még másoknál is ez van.....de nekünk nem frissül a win10 soha. És elötte 2 napja még látta a régebbi 6-os rommal, most meg nem a legújabbal. A csajom laptopján meg ugyanazok a driverek, progik vannak fent mint nekem, az meg látja, ezért nem is értem....érdekes.... :F

https://gamergep.hu/

(#1325) veen


veen
csendes tag

Akkor ez win vagy telo probléma?

(#1326) veen


veen
csendes tag

filmet akartam rá tenni de igy unatkozni fogok 16 óra utazás

(#1327) Keeperv85 válasza veen (#1325) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Biztosan win. Már csak azért is, mert a nálam lévő kifogástalanul működött a visszaküldés pillanatáig...

(#1328) Zolorado válasza veen (#1326) üzenetére


Zolorado
tag

Alternatív megoldásként OTG kábel és pendrive?
Mégegy ok, amiért nem váltok Windows 10-re.
Hipster alternatív megoldás: Ubuntu bootolása live pendriveról, az talán felismeri.

(#1329) Norby86


Norby86
őstag

Én ujra húztam friss telepítéssel az egész win 10-et. Eddig látja, kíváncsi leszek meddig... Valami frissítés okozza ez tuti. De hogy őszinte legyek és ez off is kicsit, ez az új kiadású windows 10 (kódnevén Redstone1) nem valami jó. Nálam valami visszafogja a gápet, lehet a defender. De legalább még felismeri a telefonom belső és külső adattároló részét. Kitudja meddig...

Más: Valaki tapasztalt már közületek olyat hogy egyszercsak megbolondul az ujjlenyomat olvasó? Ma kerékpározás közben kézbe veszem a telefont (miután a telefontartóról levettem a kerékpárrol) és látom hogy folyamatosan azt irja ki egymás után hogy az eszközt nem sikerült feloldani, mint ha én nyomkodtam volna egymás után az ujjlenyomat olvasót. Az istennek sem akart megszűnni a probléma ezért kikapcsoltam ezt a funkciót, majd most hazaérve ujra indítottam a telefont és ujra bevittem az ujjlenyomatomat, most ismét működik. Nem értem mi lehetett a baja, pedig semmi szennyeződés, még víz vagy izzadtság sem volt az ujjlenyomat olvasón.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1330) whisky71 válasza Meggyi001 (#1324) üzenetére


whisky71
tag

Ha jól tudom, a Win 10 a drivereket automatikusan frissíti, akár akarod, akár nem.

(#1331) Meggyi001 válasza whisky71 (#1330) üzenetére

Sztem annál a win 10 pro-nál, amit én használok, annál nem :) , ez ki van pucolva, átírva benne minden, én állítgatok mindent, mikor mit töccsön, stb........., ez "ügyes verzió" :D

https://gamergep.hu/

(#1332) whisky71 válasza Meggyi001 (#1331) üzenetére


whisky71
tag

Akkor bocs. Nem tudtam, hogy expert user vagy. :)
Ez a képernyő probléma viszont kicsit belém tette a frászt, bár nálam - egyelőre, lekopogva - jó. Viszont a speaker sz*rakodik. Hívásnál időnként nem hallok semmit, kihangosítva jó. Remélem, az időnként nem megy át állandóba.

(#1333) Jank válasza whisky71 (#1332) üzenetére


Jank
tag

Én is találkoztam a speaker problémával, időnként elhallgatott és az indított , vagy fogadott hívásoknál csak a kihangosítás segített. Azt gondoltam hardweres hiba és már éppen készültem a visszaküldésére a telónak, meg nézegettem a szerelési útmutatókat, hogy talán én is ki tudnám cserélni a hibásnak gondolt hangszórót.
Szerencsére itt a fórumban talált információk megoldáshoz vezettek . Az mtk engineering mode beépített lehetőségével megemeltem a speaker hangerejét 64-ről 120 ra és a recsegés és elnémulás eltűnt. Az beállítás óta eltelt kettő hétben egyszer sem tért vissza a probléma, és a megelőzően kicsit ( nagyon ) halk hallhatóság is tökéletessé vált.
:K

[ Szerkesztve ]

(#1334) HuaweiU8500 válasza Zolorado (#1328) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Egyszer volt ujjlenyomat probléma, de kibekapcs segitett.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1335) whisky71 válasza Jank (#1333) üzenetére


whisky71
tag

Köszönöm az infót, kipróbálom!

(#1336) tatita válasza Jank (#1333) üzenetére


tatita
tag

Eddig csak csendes szemlélő voltam itt. A Power tulajdonosok fel-fel bukkanó problémái viszont engem is "szóra" bírnak. Szerencsére kijelző problémám még nem volt(érintés) , viszont a hangerővel nekem is gondjaim vannak. A nevezett apk-ban melyik értékeket kell állítanom a hangerő emeléséhez(fejhallgató és hangszóró)? Másik gond, a kijelző háttérvilágítása időnként elfelejt kikapcsolni. Ezzel találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1337) Jank válasza tatita (#1336) üzenetére


Jank
tag

Az általam felhasznált információt az alábbi hozzászólásokban találhatod.
(#440) whisky71
(#480) whisky71
(#755) whisky71
:R utólag is whisky71 tagtársunknak! :)

(#1338) tatita válasza Jank (#1337) üzenetére


tatita
tag

Köszönöm a választ! :)

(#1339) whisky71 válasza Jank (#1337) üzenetére


whisky71
tag

:R

(#1340) Norby86 válasza HuaweiU8500 (#1334) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt nekem akartad írni? :)

Arra esetleg te vagy bárki más tud megoldást hogy a windows 10 ha rádugom akkor lássa a belső és külső tárhelyet is? Mert a frissen telepített windows 10 kereken egy napig látta a telefonom aztán megint vagy jött rá frissítés vagy önmaga letiltotta a driver-t de most eszközkezelőbe azt írja hogy "Power" és tesz rá egy felkiáltójelet hogy az eszköz hibásan működik. (Gondolom emiatt nem indul el a tárhelyek beolvasása ha rádugom a gépre)

-Norbi-

(#1341) HuaweiU8500 válasza Norby86 (#1340) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

igen :K

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1342) Norby86 válasza Meggyi001 (#1324) üzenetére


Norby86
őstag

Úgy néz ki megtaláltam a problémát! :)

Akinél szintén nem látná a windows 10 a telefont ha ráduja a gépre az kövesse az alábbi lépéseket:
Eszközkezelőbe bemászunk, ott van elvileg felkiáltójellel egy "ismeretlen eszköz" nevű szöveg a hordozható eszközök között, amire ha jobb egérrel rákattintunk majd az illesztőprogram frissítését válasszuk, előjön két lehetőség. Itt válasszuk az alsót "Illesztőprogramok keresése a számítógépen", majd "Választás a számítógépen található illesztőprogram listából"-ra kattintunk. Itt bejön három lehetőség, amik közül a legalsóra kattintunk: MTP-USB eszköz és alul a tovább gombra. Ezután nálam felugrott a telefon külső és belső tárhelye és 10-ból 10 próbálkozásra mindig bejött. :) Remélem nem áll vissza, de eddig úgy néz ki hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1343) Meggyi001 válasza Norby86 (#1342) üzenetére

Na, majd megnézem, ha visszajött a telóm 2-4 hét múlva....mondjuk épp ma tettem fel a 64 bites win 10 pro-t, mert eddig 32 bites volt csak.....de majd meglesem ez látja e, csak lenne már itt a telóm....köszi a tippet.

https://gamergep.hu/

(#1344) Norby86 válasza Meggyi001 (#1343) üzenetére


Norby86
őstag

Gondoltam restart után rádugom a telót, megint nem látja...
Pedig amikor kiválasztom az általam irt módszerrel a megfelelő driver-t a telefonhoz addig szépen működik is vele, míg ujra nem indítom a gépet...aztán most ujra nem látja, csak ha megint végig megyek ezeken a beállításokon. Ez a win 10 makacsabb mint az öszvér, nemtudom miért állítja vissza a rossz drivert, amikor én kiválasztom neki a megfelelőt amit el is fogad "Ez az eszköz megfelelően működik", majd ujraindítás után eldobja. Azt hiszem hozzáértőbb ember kell ide. :(

-Norbi-

(#1345) tatita válasza Meggyi001 (#1343) üzenetére


tatita
tag

Mennyi idős volt a készüléked, amikor jelentkezett a kijelző problémája? Remélem nincs köze a mágneses tokhoz... Bár biztosan nincs.

(#1346) Meggyi001 válasza tatita (#1345) üzenetére

6 hónapos, márciusi. Nem használok mágneses tokokat.

(#1344) Norby86 : hm, hm.....érdekes.... :F

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1347) tatita válasza Meggyi001 (#1346) üzenetére


tatita
tag

Ez megnyugtató, mert én rendeltem egyet. Köszönöm.

(#1348) Lajbymester válasza Norby86 (#1342) üzenetére


Lajbymester
tag

Szia, köszi a tippet. Még jó, hogy benéztem ide. Az Oukitel K6000 Pro-mat sem ismerte fel a Windows 10. Most így jó. Lehet hogy reboot után nekem is visszaáll, de legalább használható a telefon a géppel valahogy :)

(#1320) Meggyi001: Van egy Power a családban, és azzal is ugyanez a probléma. Pont ugyanott nem akarja érzékelni normálisan, ahol bekarikáztad. Szilikontokban volt a telefon eddig, semmi mágnes nem is volt a közelében.

[ Szerkesztve ]

(#1349) Meggyi001 válasza Lajbymester (#1348) üzenetére

Akkor a szilikontok miatt van, mert nálam is abban volt :K :D :D

https://gamergep.hu/

(#1350) Norby86 válasza Lajbymester (#1348) üzenetére


Norby86
őstag

Nincs mit!
Abszolút véletlen találtam ezt a fél megoldást, addig szórakoztam vele míg csodák csodájára fel nem ismerte a telefont.
Biztosan vissza fog neked is állni, mert nekem is sajnos ezt teszi. :( De legalább már tudjuk hogy a windows 10 a hibás e tekintetben, ők csesztek el valamit nagyon. Azt kizártnak tartom hogy azért nem ismerné fel mert nincs digitálisan aláírva a vcom driver, inkább az lehet a gond hogy sok tekintetben az új Redstone 1 kiadású windows 10 már más fajta drivereket használ és valami összeakad a rendszerbe. Ha nagyobb közönsége lenne ennek a telefonnak, talán XDA-n vagy valahol fórumokban lehetne kutakodni a megoldás után, én egyenlőre semmi használhatót nem találtam. De mint mondtad, legalább használható a telefon a géppel.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.