Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) tatita válasza Meggyi001 (#1750) üzenetére


tatita
tag

Csak a böngészőben tudtam megnézni, azt írta telepítve. Akkor ezek szerint az.

(#1752) whisky71 válasza chakram6706 (#1741) üzenetére


whisky71
tag

Azért annyira nem rossz a kamera. Próbáld ki egy Doogee X5 Pro-ét, utána sokkal jobban fogod értékelni a Power-ét. :) Viccet félretéve, ezek a kamerák az elsők között az ISO értékhez nyúlnak, ha automatára vannak állítva. Állítsd át fix ISO-ra (nekem 200-on van), sokkal jobb lesz a minőség. Ez persze csak elegendő fénynél működik, de olyan 400-ig - tapasztalatom szerint - még oké. Egyébként meg nem akarok vitát nyitni, de véleményem szerint, ha valaki fényképezni akar és nem a Fércbúkra szánja a képet, akkor "rendes" kamerát használ (én egy compacttal oldom meg ezt, ami csaknem zsebre tehető - nem egy 5D, de így is fényévekre van bármelyik telefontól), átlag felhasználásra bőven jó a Power. Ja igen, Open Camerát használok a stock app helyett.
Az ujjlenyomat-olvasóval én is szenvedtem az első két hétben, többször vittem be mintát a rendszerbe, most kb. 10-ből 9-szer jó.

(#1753) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1746) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Ez a telefon tétlen fogyasztás engem is bosszantott, de megoldást nem találtam rá, sztem vmi MTK processzorral kapcsolatos dolog. Az előző MTK processzoros telom is ezt csinálta. A Qualcomm nem.
Kb. 1-1,3% per óra a fogyasztása. A kijelző 2,5-4,5%ot eszik, a többi elhanyagolható. Gondoltam az 5.1 Android miatt, de a 6.0 sem jobb ahogy láttam.
Ha Gsam battery teszterrel néztem, nem látszott semmi égbekiáltó fogyasztó...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1754) zitrone88 válasza whisky71 (#1752) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szerintem ez borzalmas... Én minden hibájával ki vagyok békülve a fényképezőnek, mert tényleg nem csinál valami szép képeket, de nekem oké lenne, de a vakuhasználatával képtelen vagyok. Egy szöveget nem tudok vakuval lefényképezni, mert nem tudom elolvasni a közepét... Nagyon bosszantó. Most ezt open camerával próbáltam, de, mint a képen látható, nem lett jobb a helyzet. Az a baj, hogy tényleg nem vagyok nagy fényképész, de, ha valamire, akkor pont ilyen dokumentumok gyors bescannelésére használnám, és, ha kevés a fény...... :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1755) whisky71 válasza zitrone88 (#1754) üzenetére


whisky71
tag

Kapcsold ki a vakut és tedd lámpa alá, vagy ablakhoz. Ha így is kevés a fény, felhúzod az ISO-t. Doksinál nem gond, ha zajos, a lényeg, hogy olvasható legyen.
Világosabbá utólag is teheted, némi minőségromlás árán. Ezt akár a Gallery-ből is csinálhatod vagy valamilyen külső app-al.

[ Szerkesztve ]

(#1756) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Sikerült a root, az volna a kérdésem, hogy milyen programmal nézzem meg az akkumulátorhasználatot részletesen? A Telefon-tétlen indokolatlanul sok fogyasztására szeretnék magyarázatot találni.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1757) zitrone88 válasza whisky71 (#1755) üzenetére


zitrone88
aktív tag

persze, megoldás, de azért szerintem bosszantó... mikor fókuszál, félgőzön megy a vaku, és tök jó lenne, ha úgy lőne egy képet, de nem, exponáláskor villan egy bombát.. megoldottam mindent, amit akartam, de egyszerűbb is lehetne az élet, ha a vakun is lehetne állítani :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1758) whisky71 válasza zitrone88 (#1757) üzenetére


whisky71
tag

Az Open Cameránál nem lehet, talán másikban igen. A vaku derítő módot a fényképezőgépek közül sem tudja mindegyik, ha ez megnyugtat... :)

(#1759) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1756) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Gsam battery monitor pl.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1760) Meggyi001 válasza zitrone88 (#1756) üzenetére

Vagy a Wakelock Detector, ha már van root: [link]

https://gamergep.hu/

(#1761) Zsuzsibaba


Zsuzsibaba
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap sikerült a mic értékeit beállítani, és azóta nem is panaszkodtak a hangerőre, viszont nagy örömömben és kíváncsiságomban sikerült a sip értékeit is elállítanom. Valaki le tudná nekem íni a gyárilag beállított sip értékeket?

(#1762) zitrone88 válasza Zsuzsibaba (#1761) üzenetére


zitrone88
aktív tag

lvl 0 value 112 max vol 128
és ebben a sorrendben a többi:
1-136-128
2-160-128
3-184-128
4-208-128
5-232-128
6-255-128

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1763) Zsuzsibaba válasza zitrone88 (#1762) üzenetére


Zsuzsibaba
csendes tag

Nagyon köszönöm :R

(#1764) Zsuzsibaba


Zsuzsibaba
csendes tag

Ismét lenne egy kérdésem. Beletettem a telefonba a második sim kártyát is. Most ha hívásom érkezik nem lesz rögtön aktív a képernyő, hanem kijelzi a hívást, fel kell oldanom a képernyőt (felfelé húzom) és csak utána tudom fogadni a hívást. Amíg egy kártya volt benne nem csinált ilyet, egyből lehetett a hívást fogadni. Ezt így kell megszoknom, vagy be lehet valahol állítani, hogy ne kelljen minden hívásnál a képernyőt feloldani.

(#1765) tatita


tatita
tag

Szerettem volna a telefonomról pendrive-ra másolni, de csak a saját fájlkezelővel engedte, amit én telepítettem azzal nem. Kell valamilyen engedély hozzá? Nem találtam rá lehetőséget.

(#1766) samitas válasza Zsuzsibaba (#1764) üzenetére


samitas
csendes tag

Sajnos segiteni nem tudok de az biztos hogy két kártyával használom és nem kell feloldanom a képernyőt. :W

(#1767) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Immáron pár hónapos Ulefone Power használat után lenne egy-két észrevételem/kérdésem hozzátok, hátha volt már másnál is ilyen érdekesség és tudna nekem segíteni. 6.0-ás legfrisebb android rajta, xposed rajta, root, twrp rajta. A gondom az hogy van olyan amikor ujraindítom a telefont, ugye bejön az Ulefone feliat, és jó esetben ez olyan 20 másdperc mulva halványodna el majd töltene be a sim kódos képernyő. De csomószor csinál olyat hogy tölt...tölt...eltelik már majdnem 1 perc és egyszercsak eltünik az Ulefone felirat, fekete képernyő, ujraindítja megint a telefont és ujra tölt...tölt... és jobb esetben ekkor már elindul a telefon, de volt olyan is hogy háromszor ujraindította magát.
Másik érdekesség hogy a swype billentyűzetemet egyszerűen néha fogja és bezárja miközben írok rajta.
Létezhet hogy az Xposed keretrendszer okoz ilyen hibákat? Multkor még olyan hibával is találkoztam, hogy fülhallgató a fülembe, hallgatom a Jetaudió programmal a zenét aztán egyszercsak megáll a zene. Nézem, értesítés jön, vagy mi a fene baja lehet...nincs értesítés látom. Ekkor elindítanám a zenét, de nem indul el hiába nyomom a play gombot. Aztán magától egyszercsak elindul, majd megint megáll. Ezt eljátszotta párszor mire meg elégeltem és ujra indítottam a telefont. Ekkor már jó lett.
Nem értem ezeket a furcsaságokat hogy mi okozhatja. :/
Azóta mondjuk ujra raktam a telefont, de az első hiba amikor ujra indulgat ujraindítás közben többször, az most is jelen van.

-Norbi-

(#1768) Meggyi001 válasza Norby86 (#1767) üzenetére

Nekem semmi ilyen gondom nincs, amit leírtál, nem tudom mi lehet. Nem hiszem, hogy xposed, évek óta használom, soha nem volt semmilyen gond.....fene tudja :F

(#1765) tatita: Pedig másikkal is müködnie kellene.

(#1764) Zsuzsibaba: Ezen is már 2-3 napja gondolkozok, nem jöttem rá, mi lehet a hiba :F

https://gamergep.hu/

(#1769) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1756) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Sikerült találni valami okot a magas "telefon tétlen" fogyasztásra?
Köszi

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1770) zitrone88 válasza HuaweiU8500 (#1769) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nem különösebben, bár elültették a bogarat a fülemben, hogy keveset használom, ezért a tétlensége a több, mint a képernyő, de ebben azért kevés rációt látok, mert mások itt írták, hogy 3-4 napig is bírja, hát az enyém csak kevés képernyőidővel bírja ki 3 napig, tovább nemigen.. Tegnap egész nap rajta lógtam, több, mint 8 órás képernyőidőm volt, értelemszerűen a fogyasztásnál is ez volt legfelül, de közvetlen utána már a tétlenség jött, aminek sok értelmét nem látom, hiszen azt a 8 órás képernyőidőt kb 12 óra alatt hoztam össze. Bár, ha jobban belegondolok.. a maradék 4 órában az fogyaszt, sajnos képtelen vagyok átlátni, hogy most sok vagy nem sok, amit merül tétlenül :D (Egyébként root és a wakelock progi telepítése óta mintha jobb lenne a helyzet, de ezen kívül semmit nem csináltam vele...) Ma Füzesabonyból mentem Székesfehérvárra, a gps+bluetooth kihangosító kb pákozdig be volt kapcsolva, mert lusta voltam kinyomni, és a következő a helyzet:
Wakelock szerint 16 órája vettem le a töltőről, és a többi a képeken:

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1771) Meggyi001 válasza zitrone88 (#1770) üzenetére

Sokat utazol amúgy a telefonnal? Én amikor sokat utaztam, akkor nem bírta olyan jól. Betegszállító voltam még az év elején, aztán folyamatosan mentünk faluról városba, völgyből hegyre, stb. Max 2 nap volt akkor az akksi szintem. Aztán abbahagytam azt a melót, és azóta 3 nap az átlag, 6 -10 óra SOT-tal. Gondolom állandóan kereste, tartotta, váltogatta a 2G/3G/4G-ket, próbálta még erősebben tartani a jelet, stb, stb, ez biztos igénybe vette az akksit.

https://gamergep.hu/

(#1772) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1770) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Koszi, végül is hasonló értékeket merek en is.
3-4% óránként a kijelző, és a tétlen is kb 1%/ora.
Az utóbbi nem kevés, tekintettel a kijelző méretere..

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1773) tatita válasza Meggyi001 (#1768) üzenetére


tatita
tag

Sajnos nem ment. Talán azért, mert az sd kártya van belső memóriának megformázva? Lehet kipróbálom egy harmadik fájlkezelővel is.

(#1774) tatita


tatita
tag

https://m.youtube.com/watch?v=NUm5hsY1hcg

Egy kis érdekesség a strapatelefonok kedvelőinek az Ulefone-tól :)

(#1775) Meggyi001 válasza tatita (#1773) üzenetére

Jaaa, akkor biztos hogy azért :K

(#1774) tatita: kis samsung koppintás, de jó.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1776) Zsuzsibaba válasza samitas (#1766) üzenetére


Zsuzsibaba
csendes tag

Megoldódott a problémám, egyszerűen csak újra kellett indítani a telefont. :B :K

(#1777) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

[link]

Power 2

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1778) SharpSA válasza HuaweiU8500 (#1777) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak legyen benne egy sokkal jobb kamera is... Egyébként tetszik a készülék. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1779) HuaweiU8500 válasza SharpSA (#1778) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Minden kicsit jobb... 1,3 GHz helyett 1,5GHz, 13 Mpix helyett 16Mpix, 3 GB helyett 4GB, 16GB helyett 32GB.
Micro helyett C type :(
Akku ugyanaz :))

[ Szerkesztve ]

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1780) cadj92 válasza Meggyi001 (#1730) üzenetére


cadj92
csendes tag

Lehet, hogy nem 7.1, de azért valami új szoftveren még úgy látom dolgoznak:
http://forum.ulefone.com/forum.php?mod=viewthread&tid=407

Lehet jelentkezni tesztelni. :P

(#1781) Meggyi001

Tetszik nekem is a power 2, kéne is egy :) . Úgy látom lehet jelentkezni az új szoftver tesztelésére. Akinek gyári romja módosítatlanul, jeletkezhetne :)

(#1782) tatita: Jaja, főleg az a 10 magos flagsip.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1782) tatita válasza HuaweiU8500 (#1777) üzenetére


tatita
tag

Jó dög, és a többi is :)

(#1783) tatita válasza Meggyi001 (#1781) üzenetére


tatita
tag

Nekem az az érzésem, mintha a szemünk előtt nőne a márka. Vagy ez hülyeség? Azért remélem, egyszer eljön az idő, amikor már nem beszélnek lesajnálóan az Ulefone-ról. Pl mint a Xiaomi esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1784) Meggyi001 válasza tatita (#1783) üzenetére

Igen, olyasmi érzés :K :)

https://gamergep.hu/

(#1785) tatita válasza Meggyi001 (#1784) üzenetére


tatita
tag

Talán nem lehetetlen.
Emlékszem, 1990 környékén a Samsung milyen ótvaros márka volt, és mindenki számára nyilvánvaló, hogy most hol tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#1786) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Csak aztán nehogy ez is annyiba kerüljön, mint egy xiaomi, mert akkor már nem biztos, hogy ulefone-t fogok venni :)
Mindinkább valami új, feltörekvő márkából :D

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1787) Meggyi001

Mivel még egy hónapos sincs az új csere telefonom, ezért azon gondolkozok, hogy hogyan tudnék cserélni power kettőre :) ;] dehát ugye még meg se jelent hivatalosan.

https://gamergep.hu/

(#1788) zitrone88 válasza Meggyi001 (#1787) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Én a "járt utat a járatlanért el ne hagyj" mondás szerint járok el :) Majd a power 3 vagy 4-re rámegyek, amikor már kevés lesz a 3 gb ram :D

Miért van cseretelefonod?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1789) Meggyi001 válasza zitrone88 (#1788) üzenetére

Öt hónap után előjött egy kijelző hiba, egy centi vastagon nem nagyon érzékelte az ujjam.

https://gamergep.hu/

(#1790) Meggyi001

Jelentkeztem tesztelőnek, majd megírom, ha válaszoltak. Pár kép az ulefone power 2-ről:

https://gamergep.hu/

(#1791) Meggyi001

Most nem keresgélek vissza, de aki nem tudta a vcom, cdc, stb drivert feltelepíteni, és ezáltal a flesselés, root, twrp recovery stb telepítése megakadt, ez a módszer (a sok közül) működik, most teszteltem egy haverom gépén.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1792) tatita válasza Meggyi001 (#1787) üzenetére


tatita
tag

Mennyi lesz majd az ára vajon? Jó lenne látni bekapcsolt állapotban is. Sajnos a videóban sem volt bekapcsolva. Nagyon izgalmas darab egyébként!

Kíváncsi vagyok milyen új szoftvert fogsz kapni.
Jelentkeztem volna én is, de a regisztráció után a visszaigazoló link újra a regisztrációhoz dobott vissza. Lehet nem telefonon kellett volna próbálnom...

(#1793) tatita válasza zitrone88 (#1788) üzenetére


tatita
tag

A Power is járatlan út volt, éppen most járjuk, van akinek elég döcögős.
Mondjuk én eddig nem panaszkodom, de ki tudja mi lesz 2-3 hónap múlva? Senki nem tudja. Remélem semmi, ami elveszi a kedvem.

(#1794) zitrone88 válasza tatita (#1793) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Hát, egyrészt az akkor járt utam mindenképp el szerettem volna hagyni (régebbi telefonra meg nem vált az ember), így indokolt volt, inkább a bevált járt utat nem hagynám el, és ez most a power 1, nem hagynám el a 2ért. Érted.. Mondásokat nem szabad szó szerint, és önmagában értelmezni, mert akkor még mindig Ericsson A2628-am lenne :DD (De jó is volt)
Másfelől pedig egy páran már járták a power útját, szerencsére sokaknak volt, Meggyi még egy tesztet is készített, mielőtt megrendeltem volna :)

Nekem április óta megvan, ha jövő áprilisig kibírja, nekem már megérte 52k-ért :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1795) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1794) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Nem is az a kérdés, hogy most válts rá. Viszont pont olyan kérdésekre ad választ ami a Power 1-nél felmerült.
Pls RAM/ROM. Jelenleg hasonló minőségű és ár/érték arányú telefont nehéz találni, sztem.
Április-Májusra vélhetően már eu stockba is érkezik. Addig meg hajrá Power 1. Várhatóan készletsöprés is lesz utóbbiból 120-130 USD áron akkoriban, az sem kellemetlen (bár manapság nehéz találni olcsón Powert).

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1796) HuaweiU8500 válasza HuaweiU8500 (#1795) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Habár 150 USD az nem rossz ár:
[link]

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1797) zitrone88 válasza HuaweiU8500 (#1796) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Ebayen is van még bőven belőle 150 usd körül (~43ezer Ft)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1798) zitrone88 válasza zitrone88 (#1797) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nem tudjátok, lehet e valahol plusz töltőt venni hozzá? Nincs töltőm, csak kb olyan gagyik, hogy az ulefone visszatermel az Eonnak a cekaszból (de komolyan, a 750 mah-es microsoft tőltővel merül a telefon...)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#1799) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#1798) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

bármilyen 1,5 A USB töltő jó hozzá, gyárit 8 USD körül láttam
Holnap 1,9 USD-ért adnak 2A-est..[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1800) tatita válasza zitrone88 (#1794) üzenetére


tatita
tag

Az absztrakt verzió szerint értelmeztem, mivel szó szerint egész mást jelent :D Azaz: ne cseréld le az 1-et a 2-re, mert az előbbi az bevált. Még kell egy kis idő Kitapasztalni, szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.