Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) HuaweiU8500 válasza tatita (#1400) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Hajajj, én még 5.1...

[ Szerkesztve ]

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1402) tatita válasza HuaweiU8500 (#1401) üzenetére


tatita
tag

Nekem már 6.0-val jött, akkor ezen a téren ez visszalépés :(

(#1403) whisky71 válasza Jank (#1390) üzenetére


whisky71
tag

Én is átállítottam az Sph-t (egyébként te tanácsoltad, előtte a fejemhez verdestem :) )
Level 0 100
Level 1 110
Level 2 120
Level 3 130
Level 4 140
Level 5 150
Level 6 158
(az Sph2-őt ugyanerre)
Azóta nem jelentkezett a korábbi hangszóró probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1404) HuaweiU8500 válasza whisky71 (#1403) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Remélem segít...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1405) whisky71 válasza HuaweiU8500 (#1404) üzenetére


whisky71
tag

Nekem segített. Remélem neked is.

(#1406) HuaweiU8500 válasza whisky71 (#1405) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

na majd figyelem, köszi

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1407) Zolorado válasza whisky71 (#1403) üzenetére


Zolorado
tag

Nagyon jó megoldásokat olvasni errefelé. :D Verdessük a fejünkhöz, tegyük hűtőbe... de működnek. :))

(#1408) whisky71 válasza Zolorado (#1407) üzenetére


whisky71
tag

Verdesheted máséhoz is, én nem találtam senkit. :D

(#1409) Norby86 válasza Zolorado (#1407) üzenetére


Norby86
őstag

:DD Azért jó tudni hogy ezek a módszerek hatásosak, ha nekem lesz ilyen gondom, mostmár én is tudom orvosolni legalább. :)

Viszont egy dolgot nem értek, hátha tud valaki ebben is segíteni.
Elősször is megkérdezném hogy használ valaki közületek Viper4Android nevű audió proesszor programot?
Mert olyan furcsaságot produkál a telefon amire nem jövök rá hogy mitől lehet. Hozzáteszem még mielőtt a programot okolnák páran hogy előző telefonomba is ezt a programot használtam és semmi hasonló gond nem volt.
Szóval a gondom az hogy ha elindítom a zene lejátszást, bizonyos zenéknél ahol sok a basszus, annyira lehúzza az AGC a zenei hangerőt hogy attól hupákol az egész zene és élvezhetettlen. Konkrétan kipróbáltam már mindent, lejebb vettem a mélyet, az engineering módba állítottam a hangerőt 0 és 160 között, de semmisem javít rajta. :( Nincs valami eldugott AGC ebbe a telefonba amit ki lehetne kapcsolni valahol?
Tudom lehet hülye kérdés és nemtudjátok rá a választ, de hátha járt már így valaki és tud rá megoldást.

-Norbi-

(#1410) Meggyi001 válasza Norby86 (#1409) üzenetére

A hupákol szóról eszembe jutott valami :)

https://gamergep.hu/

(#1411) tatita válasza Norby86 (#1409) üzenetére


tatita
tag

Nekem az öreg Winamp belső hangerőszabályozóját és equalizerét nem sikerült életre kelteni, pedig minden más készülékemben hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#1412) Norby86 válasza Meggyi001 (#1410) üzenetére


Norby86
őstag

:C Nem jutott hirtelen jobb szó eszembe erről a hullámvasútról amit produkál. :D

(#1411) tatita: Akkor lehet hogy szoftveresen van valami gubanc? Arra gondolok hogy előző telefonjaimon 5.1-et használtam, itt meg már 6.0-t. Lehet ebbe tettek valami védelmet ami ennyire vissza folytja a hangerőt ha egy erősebb basszus jön. Minden esetre elég zavaró, főleg azért mert nem mindegyik zenénél csinálja, biztos van valami limitter ami ezt vissza szabályozza, pedig a zene lejátszóba direkt kikapcsoltam az AGC-t. Szóval rejtélyes ez a dolog számomra.

Engineer módban esetleg az Audio részlegben a fülesnél (Headset) mit érdemes beállítani? A Level 0,1,2...stb.-re gondolok.

-Norbi-

(#1413) tatita válasza Norby86 (#1412) üzenetére


tatita
tag

Lehet, mert a többi készülékeim 5.1-ig vannak nekem is.

(#1414) Ghard válasza Norby86 (#1409) üzenetére


Ghard
őstag

Nálam jól működik a Viper 6os droidon, bár én sose használom fülhallgatón :)
Programtól is függ, AIMP alatt egyáltalán nem megy a processing, youtube-nál meg a hangszóró effektjeit (speaker opt. és extra loud) bekapcsolva hagyja fülhallgató csatlakoztatásnál is.
Nézd át a beállításokat, viperben csak a headset alatt legyenek pipák, ha azzal használod.

(#1415) Norby86 válasza Ghard (#1414) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem Viper alatt mentett hangprofilom volt és csak a fülhallgató effekjeit aktiváltam, ezt használtam előző készüléken is és ott szépen működött. Álíltgattam már mindenfélét hogy jobb legyen, de sajnos nem lett jobb. :( Nem hiszem hogy a Viiper hibája lenne, pontosabban ad egy extra hangerő és hangzás löketet a készüléknek és ezt a telefon nem honorálja valamiért. Tuti hogy van benne valami védelem. Most mondanám hogy kipróbálom 5.1-el, de a mostani 6-os droidom szépen be van konfigurálva és megy pöpecül, nem akarom megpiszkálni.
Illetve max akkor ha megoldható valahogy hogy a teljes telefon tartalma bele értve a system, data, recovery stb. egyben lementsem és ezt vissza tölthessem a későbbiekben valamivel akár SP flash tool vagy TWRP. Még nem csináltam ilyet, de van erre valamilyen módszer? Ha igen, mi a menete?

-Norbi-

(#1416) Ghard válasza Norby86 (#1415) üzenetére


Ghard
őstag

TWRPvel le tudod menteni az egészet telepített programoktól mindenestől sd kártyára.
Ugyan így vissza is tudod tölteni, nem kell újra "belakni" a telefont.

(#1417) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

[link]
Hát kiváncsi vagyok...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1418) whisky71 válasza HuaweiU8500 (#1417) üzenetére


whisky71
tag

Én is, bár annyira elégedett vagyok a Power-rel, hogy nem cserélném le.

(#1419) tatita


tatita
tag

Az Mtk Engineering Mode-ban állíthatom ugyanolyan értékekre a loudspeakert, mint a fejhallgatót? A navigáció hangja kicsit halk. Esetleg ott más értékek kellenek?

(#1420) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Olyan gondom van, hogy frissíteni próbálom a telefont "új vezeték nélküli frissítés" menüvel, majd újraindul és a TWRP recovery jön be. Ha reboot-ra nyomok, akkor meg látom, hogy nem telepítette a frissítést. Hogy lehet frissítéseket telepíteni?

(#1421) Meggyi001 válasza Attilawap (#1420) üzenetére

Sztem flesseld ideiglenesen vissza a gyári recovery-t.

https://gamergep.hu/

(#1422) peter077


peter077
aktív tag

Win7-tel meg tudom csinálni a custom recovery-t?

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1423) Attilawap válasza Meggyi001 (#1421) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Sajnos sehol nem találok stock recoveryt a telefonhoz. Tudnál ebben segíteni?

(#1424) Attilawap válasza peter077 (#1422) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Igen, én is azzal csináltam.

(#1425) peter077 válasza Attilawap (#1424) üzenetére


peter077
aktív tag

Köszi :)

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1426) Meggyi001 válasza Attilawap (#1423) üzenetére

Ez a 07.18-as MM gyári recovery: [link] (legalábbis remélem :B )

https://gamergep.hu/

(#1427) Attilawap válasza Meggyi001 (#1426) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Ha nem az és fel flash-elem, akkor mi történik? Nem szeretném téglásítani a telefont.

(#1428) Meggyi001 válasza Attilawap (#1427) üzenetére

Úgy értettem, hogy abban nem voltam biztos, hogy a gyári e, nem e a twrp :).Sztem nyugodtan flesseld.

64 bites mm-ed van fent ugye ?

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1429) Attilawap válasza Meggyi001 (#1428) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Igen 64 bites a szoftver.
Flasheltem a file-t amit küldtél a Flashify nevű progival. Elvileg a TWRP recovery eltűnt, de amikor a frissítést elkezdem telepíteni és újraindul, akkor hibaüzenettel megáll és manuálisan újra kell indítanom a telót.
Az előző LG telómnál olyat lehetett, hogy számítógépről lehetett rá telepíteni a frissítéseket. Ulefone Powernál nem lehet ilyet?

(#1430) Meggyi001 válasza Attilawap (#1429) üzenetére

Ezt a recovey-t is gépről flesseld. Vagy tölts le egy friss romot, és csak a recoveryt hagyd bepipálva. Adnék hozzá scattert is,a recoveryhez de nem vagyok gépnél.

https://gamergep.hu/

(#1431) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Frissíteném a telót 6.0-ra
Eddig vártam volna az OTA-t, de nem jön.

Honnan, mit és hogyan tudom frissíteni? Nem értek hozzá sajnos, ezért ha valaki linkelne nekem azt nagyon megköszönném és el is mondaná hogyan kellene.

:R

Don't hate the player, hate the game ...

(#1432) Meggyi001 válasza drmazsi (#1431) üzenetére

Ilyesmi: [link]

https://gamergep.hu/

(#1433) drmazsi válasza Meggyi001 (#1432) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#1434) Meggyi001 válasza Attilawap (#1429) üzenetére

Na, mizu? Sikerült valami?

drmazsi: szívesen :)

https://gamergep.hu/

(#1435) peter077


peter077
aktív tag

A twrp-t nem sikerült flashelni, az MTP drivert nem telepíti az automata install.bat :O

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1436) Attilawap válasza Meggyi001 (#1434) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Köszi, hogy érdeklődsz. Kéne a gyári recovery-hez a scatter fájl.

(#1437) Attilawap válasza peter077 (#1435) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Milyen OP rendszerről próbáltad a telepítést? Nekem Win7 64bitről működött.

[ Szerkesztve ]

(#1438) Meggyi001 válasza Attilawap (#1436) üzenetére

Tölts le egy ugyanolyan romot mint ami fent van , és csinálj úgy mintha flesselnéd az egész romot, de, csak a recoveryt hagyd be pipálva, és akkor csak az flesseli. Csak holnap este leszek gépnél, nem tudok adni scattert. De az előbb leirt módszer is jól működik.

Attilawap: nekem is win 10 64 bitessel.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1439) peter077 válasza Attilawap (#1437) üzenetére


peter077
aktív tag

Win 7 32bit

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1440) Meggyi001 válasza peter077 (#1435) üzenetére

Próbáld meg ezekkel is: [link]

(#1436) Attilawap: Te meg ezzel:[link]

https://gamergep.hu/

(#1441) peter077 válasza Meggyi001 (#1440) üzenetére


peter077
aktív tag

Köszi, majd otthon megnézem :)

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1442) Meggyi001 válasza peter077 (#1441) üzenetére

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1443) Norby86


Norby86
őstag

Kiváncsiságból feltettem az 5.1-et, mert nem teljesen vagyok a 6.0-val meg elégedve. Viszont az xposedet nem telepíti fel. Melyik verziót töltsem le ehhez az 5.1-hez?
Innen próbálnám letölteni az x86 mappábol a legfrisebbet, de hibát ir telepítésnél: [link]

-Norbi-

(#1444) Meggyi001 válasza Norby86 (#1443) üzenetére

Azé mer ez kell neked: xposed-v86-sdk22-arm.zip

---------------------------------------------------------------------------------------

Más, mindenkinek. Elvileg holnap kapom vissza a telomat, majd írom, hogy mi lett vele, jó e, szétbarmolták e stb....

https://gamergep.hu/

(#1445) Ferfiu válasza Norby86 (#1443) üzenetére


Ferfiu
tag

Ahogy felettem is írták, sdk22 kell az 5.x verziókhoz, sdk23 majd akkor kell, ha visszaállsz a 6.x-re. :) (De utóbbi esetén majd nem is arm kell, hanem arm64.)

(#1446) woodlandarts


woodlandarts
tag

Lenne egy kis gondom a telon ha hivnak nem csörög , más értesités szol facebook sms mesenger , de ha hivnak nem szol sőt a hang profilokban a gyári csengőhangok sem szolnak hogy meiket álkitsam be ? Szoftver frissités kell vagy megoldhato valamiem beállitással ?

(#1447) peter077


peter077
aktív tag

Valaki rendelt már üveg fóliát? Tapasztalatok?

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#1448) tatita válasza peter077 (#1447) üzenetére


tatita
tag

Rendeltem, nem tudom milyen típushoz passzol eredetileg, de a Power kameráját kitakarja. Pedig ahhoz való, elméletileg. Egyébként elég vaskos, nem tetszik. Lehet fele ilyen vékonyat is kapni, de ezután a csalódás után egyelőre jegelem ezt az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#1449) whisky71 válasza peter077 (#1447) üzenetére


whisky71
tag

Én rendeltem Gearbest-ről kétféle tempered glass-t. A drágább (kb. 8$) rendes fémdobozban jön és elég jónak tűnik a minősége. Az olcsóbbik(kb. 3$), már egy kis esés után is reped. Mindkettővel gond viszont, hogy mivel 2.5D-s a kijelző, a szélén nem fekszik fel rendesen, körben kb. 1-2 mm-es csíkban levegős. Védeni így is véd, csak ronda és a levegős rész alá megy a szutyok.
Szóval, az olcsóbbikat én nem ajánlom, de bármelyiket is veszed, "esztétikai" kompromisszummal jár.

(#1450) Meggyi001

Tegnap reggel vissza kaptam a mobilom a puremobile-tól. Kb 2 hetet volt fent, azzal küldték vissza, hogy nem találtak rajta hibát....

Részlet a levelezésből, Puremobile:

"Szia,

Megkérdeztem a kollégáimat. A szervizben tesztelték több napig, tegnap visszajött és elvileg fel is adta gutárszolgálatnak a kollégám így ma kell, hogy kézbesítsék.
Azt mondta, hogy ők is tesztelték, és nem tapasztalták a hibát.
Sajnos csak akkor tudnak bármit is csinálni a szervizben, ha reprodukálható a hiba. Így annyit tudnék mondani, ha esetleg van lehetőséged, hogy levideózd, amikor ezt a hibajelenséget tapasztalod, kérlek tedd meg és küldd el nekünk, mert sajnos sem mi sem a szerviz nem tapasztalta a hibajelenséget."

Válasz:

"Helló. Köszönöm a válaszodat. Sajnos a kijelző hiba fennáll ugyanúgy. Hidegen, 1-2 perc használat után jól működik. De ahogy dolgozok vele kicsit, (nem játszok procipörgető játékokkal, de amúgy az sincs ugye megtiltva) szóval ahogy dolgozok vele 5-15-25 percet, email, fényképek, cset, net böngészés, stb., akkor megint elkezdi csinálni. Azért vettem ezt a telefont, mert jó erős az akksija, nagy a kijelző, jó a kamera, egyszóval jó vele dolgozni. Ez nem állapot, hogy nem érzékel az ujjamat egy sávban rendesen, nagyon dühítő. Készítek róla videót, és visszaküldöm jövő héten. Tudom, hogy ez a cégeteknek nem nyereséges dolog, sajnálom is, de a garancia az garancia. Normálisan, rendeltetésszerűen használtam. Ez egyértelműen kijelzőhiba. Főleg, hogy a ulefone power fórumokon többen is jelezték ezt a hibát már, tehát sajnos szériahiba lehet. Egyik ismerősöm is ilyent vett még januárban Kínából, nála is ez lett, vissza küldte, kapott egy új készüléket, igaz több hónapjába került.

Egyszóval, nagyon rendes vagy, hogy segítesz, köszönöm is szépen, de a telefon meghibásodott. Kérem a mielőbbi javítását vagy cseréjét. Jövő héten akkor feladom ismét, és a videókat neked elküldöm.

((10.000 ft-ba lesz már a postaköltség, nagyon nem örülök neki.))
(( Elég lett volna egy touch screen teszt programmal húzkodni az ujjaikat a szerelőknek, látták volna a hibát, pl.))

Köszönöm az eddigi segítségedet!"

Ismét én:

Helló ismét. Megcsináltam a videót. Egy sima érintés teszt program, bármely telefonon simám ellenőrizhető vele a kijelző. Több telefonon is próbáltam, semelyiknél nem volt vele hiba, csak az enyémen. Csinálhattam volna még videót arról például, hogy az adott szakaszon nem tudok linkeket, gombokat megnyomni, stb.stb. De szerintem ez a videó is elég kell legyen bármilyen szerelőnek! A lentebb linkelt képen, az adott szakaszon össze-vissza fordul elő a jelenség, random módon, hol elől, hol hátul. A videón az ujjam végig egyenletes/normális nyomással volt a kijelzőre helyezve, attól nem elvéve.

Légyszíves valamit csináljatok vele, mert nem működik, és nem viccelek ezzel. Ha kell, küldjétek vissza Kínába, várok rá, de így nem tudok vele dolgozni/ a mindennapjaimat élni.

Youtube link a hibajelenségről: https://youtu.be/aA3RSWGO078

Ha valaki esetleg tesztelni óhajtja a programot:

Google Play áruház: https://play.google.com/store/apps/details?id=cvnhan.android.screentouchtest

Kép: http://www.kephost.com/images/2016/09/21/L1100657.jpg

Puremobile:

Szia,

Rendben, ne haragudj ez nekünk kellemetlen.
Várjuk akkor vissza, kérlek ha feladtad a készüléket írj egy e-mailt ezzel kapcsolatban a szerviz@puremobile.hu e-mail címre, illetve ha lehet a videót is oda küldd el, az teljesen jó ha a mi levelezésünket továbbítod a videóval, csak a szerviz@puremobile.hu e-mail címre küldd kérlek.
Előre is köszönöm.

Ez már valami leszakadt vagy később küldött email, ismét Puremobile:

"akkor a videót már nem oda kell J
amikor feladtad viszont küldd az e-mailt majd a szerviz-re kérlek, köszönöm
ha vissza kell küldenünk Kínába, mindenképpen cseréljük neked újra, nem kell megvárnod, amíg javítják vagy visszaküldik"

Én:

"Ez dicséretes és korrekt hozzáállás. Én lennék amúgy a legboldogabb, ha normálisan működne a telefon, és nem lenne ez a kijelző mizéria. "

Kíváncsi vagyok mi lesz belőle....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.