Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Lajbymester válasza Meggyi001 (#1349) üzenetére


Lajbymester
tag

Na erre nagyon kíváncsi vagyok. Legközelebb megnézzük tok nélkül.

(#1350) Norby86 Nekem most újraindítás után még működik. Egyébként szerintem egyszerűen csak a windows a saját driverét akarja ráerőszakolni az eszközre, mert valamiért jobbnak látja... nem tudom, majd meglátjuk mi lesz a vége :D

[ Szerkesztve ]

(#1352) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Üdv!
Augusztus végén jött meg a Power-em 6.0-ás Androiddal. Lekopogom, eddig semmi bajom nem volt vele, csak melegszik gyors töltéskor, de ez nem zavaró. Az lenne a kérdésem, hogy meg-e lehet csinálni csak azt, hogy nem flash-elem a romot, csak a TWRP Recovery-t teszem fel és utána SuperSu-val root-olom?
Más:
Mire való az Xposed meg Gravity akármi?
Mindenhol csak annyit olvasok, hogy honnan lehet letölteni, de hogy mire való, azt már nem.

[ Szerkesztve ]

(#1353) Lajbymester válasza Lajbymester (#1351) üzenetére


Lajbymester
tag

Most jutott eszembe, hogy a védőfólia miatt is lehet, mert a Sony SP-mre vettem fóliát pár hónapja, és utána elég nehezen akarta érzékelni az érintéseket ha az asztalra letettem. Sokszor csak ötödjére vette. Mikor felvettem a kezembe egyből jó volt.

(#1354) Lajbymester válasza Attilawap (#1352) üzenetére


Lajbymester
tag

Az Xposed egy keretrendszer, ami lehetővé teszi, hogy az Android rendszer gyakorlatilag bármely részébe belenyúlj anélkül, hogy módosítanál rendszerfájlokat. Pl. régebben a SystemUI modokat (amik mondjuk az állapotsor színén vagy az ikonjain változtatnak, esetleg funkcionalitáson változtatnak) minden készülék minden ROM-jára külön el kellett készíteni. Az Xposed segítségével az ilyen módosításokat készülékfüggetlen módon lehet alkalmazni. De ehhez modulok szükségesek. A GravityBox a legösszetettebb modul, amely rengeteg módosítást tartalmaz: kiteheted az akksi százalékot az állapotsorba, újra bekapcsolhatod a zárképernyő widgeteket, amelyek az Android 5.0 óta ki lettek véve hivatalosan. Beállíthatod, hogy a zárképernyőn ha megnyomod valamelyik hanverő gombot, akkor kapcsolja be a zseblámpát. És még rengeteg ehhez hasonló dolog. Gyakorlatilag a CyanogenMod plusz funkcióit megkapod a gyári rendszeren, és még sokkal többet. Én pl. egy olyan modul miatt használom az Xposed-ot, amely minden alkalmazásnak teljes írási jogot biztosít a külső SD kártyának, mint ahogy a KitKat alatti verziókon kezelte az Android.

[ Szerkesztve ]

(#1355) Meggyi001 válasza Attilawap (#1352) üzenetére

Így van, egy keretrendszer az xposed. A Gravity box pedig egy plugin hozzá, amiből sok van itt, mindegyik pluginhoz van angol leírás, hogy mire jó. [link]

Ez pár kép a Gravity box plugin-ból, és közel sem teljes.....

https://gamergep.hu/

(#1356) tatita válasza Meggyi001 (#1349) üzenetére


tatita
tag

Az ördög nem alszik, csak a felhasználó :D

(#1357) Attilawap válasza Attilawap (#1352) üzenetére


Attilawap
csendes tag

Sajnos az első kérdésemre még senki sem válaszolt :(

(#1358) Meggyi001 válasza Attilawap (#1357) üzenetére

Igen, meg. Flesselni kell a twrp recovery-t, aztán recovery-ből a supersu-t.

https://gamergep.hu/

(#1359) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

A képernyő érzékelési probléma kinél jelentkezett, és milyen gyártású készülékkel?
Nem lehet, h valami előszériás probléma?

Köszi :))

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1360) Meggyi001 válasza HuaweiU8500 (#1359) üzenetére

Pl nálam, márciusban kaptam kézhez, a gyártási dátumot nem tudom most megmondani, mert a dobozzal együtt küldtem fel a telót mindenestül.

https://gamergep.hu/

(#1361) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Még pár kérdés:
Ha fel akarom tennia TWRP Recovery-t akkor engedélyeznem kell-e flashelésnél a fejlesztői opciót?
Ha visszaállítom a gyári beállításokat, akkor a rootolás is megszűnik?

(#1362) HuaweiU8500 válasza Meggyi001 (#1360) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Ahogy néztem a forumokon március - áprilisi - májusi bejegyzések voltak, és 1- 2 hónap használat után jelentkezett.
Többen a gyorstöltést adták meg esetleges okként...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1363) Meggyi001 válasza Attilawap (#1361) üzenetére

Én ezzel flesselek: SP_Flash_Tool_v5.1552.00.000, itt nincs fejlesztői opció (vagy csak nem találom). Gyári visszaállításnál nem tűnik el a root, max a root jogot kezelő alkalmazás; pl supersu/kingroot, stb. Fel flesselsz egy új romot, és minden eltűnik.

(#1362) HuaweiU8500: Nálam több mint 5 hónap után jött elő, és sztem nem a gyorstöltés miatt, legalábbis csak megérzés, ugye ezt nem tudjuk sajnos bizonyítani.... :F

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1364) Ghard válasza HuaweiU8500 (#1362) üzenetére


Ghard
őstag

Én nagyon ritkán használtam a gyorstöltőt (pcvel volt töltve szinte mindig), mégis meghalt az érintőpanel.
A mágnes tok is ki lett zárva, én sem használtam ilyet.

(#1365) HuaweiU8500 válasza Ghard (#1364) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Mikori a teló? Az enyém jun7.-ei gyártás

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1366) Meggyi001 válasza HuaweiU8500 (#1365) üzenetére

Úhhh ....hát az ővé nagyon régi, talán Jan/február, de majd mingyá mondja :)

https://gamergep.hu/

(#1367) Lajbymester válasza HuaweiU8500 (#1359) üzenetére


Lajbymester
tag

Szia, a miénk asszem februári. Miért, az újabbakon már nincs ez a hiba?
Amúgy most néztem meg szilikontok nélkül és ahelyett, hogy az érintés "elcsúszik" az ujjam alatt, egy új érintésnek veszi úgy, hogy még a régire is azt hiszi, hogy le van nyomva, tehát mint ha a csík tetején és alján is nyomnám. Szóval a hiba ugyanúgy megvan...

(#1368) HuaweiU8500 válasza Lajbymester (#1367) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Köszi, erre próbáltam rájönni, h lehet e összefüggés...
Más: tapasztalta már valaki, h a letöltések nem sikerülnek, és újraindítás utan megjavul?
Pl a play aruhaz sem tudott frissiteni, és a fajl letoltes is folyton ujraindul?
Köszi

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1369) Ghard válasza HuaweiU8500 (#1365) üzenetére


Ghard
őstag

Januári volt az enyém.
Visszaküldtem Kínába javíttatni, jövőhéten talán vissza is kapom. Akkor kiderül, hogy javították vagy újat küldtek. Még a vámon is fent akadt visszafele, mert nem töltöttem ki rá CN22-t. Erre figyeljetek, ha gariztatni vissza kell küldeni valamit EU-n kívülre.
De majd később leírom mennyi idő volt a gariztatás meg a postaköltség.

(#1367) Lajbymester
Te sem gondoltam komolyan, hogy a szilikontoknak ehhez köze lehet :DDD

(#1370) Zolorado válasza HuaweiU8500 (#1368) üzenetére


Zolorado
tag

Nekem időnként előjön, de betudtam az android hülyeségének (a régi telefonom sokkal hülyébb volt).

Van itt olyan, aki nem használ mobilnetet? Mert én csak wifiből használom, nincs mobilnet csomagom, de már vagy négyszer tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy le van tiltva, felmászott pár kilobájt erejéig a mobilnetre. (Ez alkalmanként 300 Ft, ami elég bosszantó a semmiért cserébe :D ).

(#1371) pzg válasza Zolorado (#1370) üzenetére


pzg
tag

Töröld ki a beállításokban az összes modilhálózati hozzáférési pontot (APN-t), és úgy, gondolom, nem tud majd egyáltalán felmenni. Ha mégis kell majd a jövőben mobilhálózat, újra hozzáadhatod.

[ Szerkesztve ]

(#1372) Ghard


Ghard
őstag

Kb 2 hónap alatt sikerült gariztatnom a telefont :)
Kínába elsőbbségi ajánlott levélként ment 5300Ft-ért, 8 munkanap alatt ért vissza a webshophoz.
Sajnos nem tudtam, hogy vámárunyilatkozatot kell kitölteni, ha vissza is várom a csomagot (CN22 vagy CN23), így visszafele 13000Ft+2500Ft vámot kellett fizetnem.
Kínai bolttal folytatott levelezést és feladóvevényt mellékeltem az ügyintézéshez, bizonyítva, hogy használt és javított cucc érkezett, amit én küldtem vissza előzőleg. Le se szarták, fogták az eredeti januári paypal számlát és kivágták rá az áfát.
Örültem neki...
Ha nem levélként megy, hanem csomagként, akkor úgy tudom a CN23 kitöltése kötelező, itt már nem fordulhat elő, hogy visszafele megvámolják. De le kell ezt is fényképezni, mert ha új csomagot küldenek Kínából, akkor biztos nem ragasztják rá vissza ezt.
Mikor megjött a csomag, akkor láttam, hogy nem javított a telefon, hanem új. Más az imei szám és a gyártás is júliusi. A folyamatról nem sokat tudtam, sosem írtak, hogy megkapták már, vagy visszaküldték-e. Nekem kellett mindig ticketet nyitni, de ezekre 1 nap alatt válaszoltak legalább.
Most a régi helyett van egy új telefonom, igaz ráfizettem 20 000Ftot.
A vámolás elkerülhető lett volna a nyilatkozattal, és a paypalnak is van visszatérítése a postaköltségre, ha 14 napon belül jelzitek a visszaküldést.
Szóval ezekre figyeljetek, ha vissza kellene küldeni Kínába valamit :)

(#1373) Meggyi001 válasza Ghard (#1372) üzenetére

Köszönjük a beszámolót, hasznos :R . Remélem pár héten belül megjön az enyém is. Nekem a puremobil intéz valamit, de hogy mit fene tudja. Majd írnak....

https://gamergep.hu/

(#1374) samitas


samitas
csendes tag

:C Gyerekek rég nem jártam már itt eszméletlen jó ez a teló nálam nem jelentkeznek a képernyö problémák.Meggyi001 Köszönöm a korrekt leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#1375) Meggyi001 válasza samitas (#1374) üzenetére

Szívesen :) .....amúgy sztem is nagyon jó teló, meg vagyok vele elégedve, csak ez a kis kijelző hiba ne lenne...

https://gamergep.hu/

(#1376) tatita


tatita
tag

Így néz ki a kezdőképernyőm, szerintem pofás lett. Ráadásul a legtöbb információ egy helyen látható.

(#1377) tatita


tatita
tag

Valakinek sikerült már az értesítési led működését befolyásolnia?

(#1378) Meggyi001 válasza tatita (#1377) üzenetére

Nem tudok róla.... :F

https://gamergep.hu/

(#1379) Kristyon


Kristyon
csendes tag

Üdv. Urak!

Csináltam egy kis hülyeséget. A lényeg, hogy neki indultam rootolni a készüléket, és véletlenül a LeTv x600 recovery-ét flesseltem fel. Nem értettem miért nem tölti be a TWRP-t, csak mikor a SP_Flash_Tool-al álltam neki a flesselésnek akkor kidobta, hogy bizony ez a recovery nem hozzá való.
LeTv x600:
Ulefone Power:
Különösebb problémát nem okozott, csak mikor töltésre került a sor, ugyan is a gyors töltés funkció ugrott.
Ennyi idő kellett 2%-ról a teljes feltöltésig:

A képen már ugyan nem látszik de 5V 1A -nél nem ment feljebb a töltési teljesítmény.
Arra gondoltam, hogy a kernel-ben írhatott át valamit.
Esetleg ezt a gondolatomat meg tudja valaki erősíteni, és ha igen mi egyszerű módja lehet ezt visszaírni?

Válaszokat előre is köszönöm :R

U.i.: Végül is a hozzávaló TWRP is felment és a rootolás sikerült.

(#1380) Meggyi001 válasza Kristyon (#1379) üzenetére

Nem tudom, hogy mi lehet a baj, de sztem a recovery partició cseréje/elbaszása nem okozhatna ilyesmit. Próbálj egy full új tiszta flest. Ja, 9 volton kéne töltsön 0.8 amperen a töltés nagy részében.

https://gamergep.hu/

(#1381) Kristyon válasza Meggyi001 (#1380) üzenetére


Kristyon
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :R Megpróbálom a teljes flasht...
Előbbre már próbálkoztam a töltés mérésével, inulásnál 9V 1,6A szokott tölteni:

csak a végére szokta leejteni 5V-ra:

Kikapcsolt állapotban 7V 2A-al töltött, most így is 5V-al tölt. Nem tudom, hogy ennek a mérő kütyünek mennyire lehet hinni, de mah-ba most pumpált a legtöbbet :) idáig 3500-4000mah között megállt a töltés
A töltő a sajátja, az USB kábel viszont már másikat használok, mert a sajátjával valóban csak 9V 0,8A-al tölt...
Érdekes, hogy még így sem tudtam vele elérni hogy a teljes töltés beleférjen 2 órába, 2 óra alatt éri el a kb. 85%-os töltettséget, de ezektől függetlenül valóban brutálisan jól bírja az akksija. szeressem :)

(#1382) HuaweiU8500 válasza tatita (#1377) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Szint váltottam rajta...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1383) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

Sziasztok, úgy tűnik belefutottam egy beszédhangszóró problémába :o .
Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1384) Norby86 válasza tatita (#1376) üzenetére


Norby86
őstag

Szia.

Ez melyik launcher?

-Norbi-

(#1385) Jank válasza HuaweiU8500 (#1383) üzenetére


Jank
tag

Nálam ez volt a speaker probléma (#1333)
és ez lett a megoldás.(#1337) :)

(#1386) Jank


Jank
tag

Még egy számomra érdekes dolog. Panaszkodtam itt a fórumon, hogy a rendelkezésemre álló fülesekkel nem működött a teló. Pár tized mm. -el rövidebbnek bizonyultak és kipattantak a csatlakozóból a jack-kek. Csak a saját fülese volt stabilan bedugható de azzal nem egy nagy élmény zenét hallgatni. Fúrás, faragáson gondolkodtam és pár hét után újra próbáltam a füleseimet .... és mind működik rendesen. Bepattannak a helyükre , minden kontakt hiba nélkül. :F Nem nagyon értem a dolgot, de :C

(#1387) Ghard válasza Jank (#1386) üzenetére


Ghard
őstag

Van a jack csatiban egy vékony műanyag karika ( dizájn a használhatóság rovására ugye...)
Ki lehet fúrni finoman 1mm-t a bemenetnél és akkor nem lesz füles probléma :)

(#1388) Zolorado válasza Jank (#1386) üzenetére


Zolorado
tag

Hasonlót én is tapasztaltam.
Eleinte nagyon rossz volt, már csak kicsit rossz.
Az ebayről rendelt 10 cm-es jack "hosszabbító" pedig eleinte jó volt, de már állandóan kipattan a telefonból is, és a fülesem is kipattan belőle.
Ja, és szilikontok nélkül használom. (Lehet hogy az ebayes kábelt pont az tartotta bent?)

[ Szerkesztve ]

(#1389) HuaweiU8500 válasza Jank (#1385) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

És azóta?? Nem jött elő? Nekem 2x segitett a kocogtatos módszer...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1390) Jank válasza HuaweiU8500 (#1389) üzenetére


Jank
tag

Amióta megemeltem a speaker hangerejét a hiba nem jelentkezett egyetlen alkalommal sem, pedig azt megelőzően a fejemhez kocogtattam a Powert majdnem minden bejövő és kimenő hívás alatt. :W
Nem tudok tényszerű magyarázatot , hogy miért volt hatásos az állítás ha jól emlékszem 64 egység volt a gyári beállítás . Ez 200 fölé állítható de csak 120 - ra állítottam. Mind az elnémulás , mind az időnkénti recsegés elmaradt. A hangerő javult, normálisan hallható.
Meg kell próbálni veszteni való nincs. Ha másnál is használ akkor majd kidekázzuk együtt, hogy miért lehetséges. Talán alacsony lehet a feszültség amit a gyári beállításon keresztül a speaker kap?
Biztosan van közöttünk hozzáértő. :K

(#1391) HuaweiU8500 válasza Jank (#1390) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Köszi, a level 0-t felvettem 80ra, a tobbit arányosan magasabbra. Kiváncsi vagyok.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1392) tatita válasza Norby86 (#1384) üzenetére


tatita
tag

ZenUI Launcher. Szuper.

(#1393) tatita válasza HuaweiU8500 (#1382) üzenetére


tatita
tag

Hogyan, mivel sikerült?

(#1394) Norby86 válasza tatita (#1392) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi. :) Azon belül viszont nem találom ezt az időjárás, akkumulátor, stb. adat kiíró témát. Ez melyik letölthető témában van benne?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1395) Meggyi001 válasza Norby86 (#1394) üzenetére

[link]

https://gamergep.hu/

(#1396) tatita válasza Norby86 (#1394) üzenetére


tatita
tag

Az egy külön apk a Transparent clock & weather. 11 modul közül választhatok, meg vagyok vele elégedve. A Power nagy kijelzőjén remekül érvényesül. A launcher tetszik, elég jó?

(#1397) HuaweiU8500 válasza tatita (#1393) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

A beállításban atirtam a színét. Igy a nem fogadott hívás zölden villog... Ennyi sikerült

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1398) Ghard válasza HuaweiU8500 (#1397) üzenetére


Ghard
őstag

Light Flow - LED Control-al annyit lehet csinálni, hogy programokhoz rendeled a színeket, pl gmail fehér, messenger kék, hívás zöld.
Sajnos csak alternatív módban tudtam beállítani, ilyenkor nincs villogás csak folyamatosan világít a led.
Xposed ledcontrol és Light Manager sem működik nálam.

(#1399) Meggyi001 válasza HuaweiU8500 (#1397) üzenetére

Szét szedted a settings apk-t? Vagy rosszul értem?

https://gamergep.hu/

(#1400) tatita válasza HuaweiU8500 (#1397) üzenetére


tatita
tag

Nálam ezek a lehetőségek vannak csak.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.