Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) milu111 válasza highness (#250) üzenetére


milu111
csendes tag

Hali, egyenlőre ennyit tud a teló. Már szó volt itt a light manager-ről (most nem találtam meg #115) de nem sok sikerrel. Reméljük a 6-ossal lesznek plusz funkciók is.
Gondolom az újra indítást vagy a factory reset-et próbáltad, illetve a light manager előtt működött?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#252) highness válasza milu111 (#251) üzenetére


highness
tag

Igen próbáltam a factory resetet is, de nincs változás. Előtte sem volt jelzés elmulasztott hívás után sem.
Egyszerű gyári állapot visszaállításra gondoltam, nem mélyebb recovery módban történő resetet. Nincs rootolva, még minden alap gyári a rendszerben-

[ Szerkesztve ]

(#253) milu111


milu111
csendes tag

Akkor sajna passz, ez még nem az én szintem ennél a telónál (újra telepítés gyári rommal esetleg garis téma).
Nem igazán ide tartozik, de mielőtt meg vettem ezt a telót ezzel szemeztem, csak még mindig nem kapható :( de a paraméterei eléggé durvák.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#254) dlaj


dlaj
őstag

Próbálta már valaki 128 GB-os micro SD-vel?

(#255) Ricardo válasza Meggyi001 (#231) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem találtam meg a képet, de most ránéztem. 49% a töltöttség, és 8 óra 57 perc a kijelző idő :U

(#256) dlaj válasza Ricardo (#255) üzenetére


dlaj
őstag

Az durván jó! :Y

MÁS: A memória bővíthetőséget meg azért kérdeztem, mert a hivatalos oldalon 64 GB-ot írnak, több webshop 128 GB-ot, de például a TinyDeal csak 32 GB-ot. Minden esetre azt hiszem csak 64 GB-ost veszek hozzá, mert az van 4.600 forint körül, míg a 128-asok 11K-nál kezdődnek.

Egyébként most a TínyDeal-en német raktárban van kék színben 54K körül.

(#257) Ghard válasza milu111 (#179) üzenetére


Ghard
őstag

Ma jött meg az I5 plus órám, semmi baja az ékezetes betűkkel, kiírja a hívó nevét.

(#258) milu111 válasza Ghard (#257) üzenetére


milu111
csendes tag

Iwown I5 plus + Zeroner app? majd lecsekkolom, esetleg adtak ki azóta firmware-t is. Köszi hogy szóltál, még a szíjjal kell valamit csinálnom (a köröm lakk hamar lejön).

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#259) Ghard válasza milu111 (#258) üzenetére


Ghard
őstag

Igen. 1.1.0.8as firmware volt az enyémen, ezt rögtön cseréltem v2.0.1.6-ra, hogy állítva is írja az időt a dátummal együtt. Zeronerből 3.3.4-et tettem fel. Lehet hogy az új firmware miatt jelenik meg jól a hívó neve.
XDA - Iwown I5 Plus, upgrade, downgrade, Zeroner software MOD

(#260) milu111 válasza Ghard (#259) üzenetére


milu111
csendes tag

Köszi, nekem a régebbi széria van (1.0.x.x), de csak a 2.0.1.0-t rakta fel automatikusan. A DFU-t nem tudtam kipróbálni mert az első lépésen nem megy tovább (scan). Sajna még mindig nem írja ki asszony nevét (azzal tesztelem Gőgös -> Ggs)

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#261) Meggyi001

(#255) Ricardo : Kéne nekem screenshot majd a cikkhez, ha közel leszel a lemerüléshez :) , 2 db, kijelzőidő + napok száma grafikon.

(#256) dlaj: Javítottam 64-re, több oldal is meg volt nyitva, mikor kerestem, és lehet máshol néztem. De jó lenne ha valaki belepróbálna egy 128-ast :)

(#252) highness: Nem tudom, hogy mi lehet a gond, de gondolkozom rajta....

https://gamergep.hu/

(#262) Ricardo válasza Meggyi001 (#261) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem az enyém a készülék. Párom használja. Majd megemlítem neki.

(#263) Ghard válasza highness (#252) üzenetére


Ghard
őstag

Volt frissítés a ledre vonatkozóan, azt telepítetted?

(#264) milu111 válasza Ghard (#259) üzenetére


milu111
csendes tag

:) sajna már a "Push for DFU mode" nem megy, nem villan fel a noti. Innentől nincs az nRF-ben DFU menüpont sem....

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#265) milu111


milu111
csendes tag

eddig így állok az aksival:
- előzmények
- képernyő

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#266) milu111 válasza Meggyi001 (#239) üzenetére


milu111
csendes tag

Ha nem gond így utólag, lenne még egy észrevételem.
A szilikon tok szép, puha meg minden de a kamera teteje kilóg... Fel sem tűnt, csak amikor a telefon alját fogtam meg és próbáltam felvenni az asztalról. Először "megijedtem" hogy mi ez a karcoló hang. Ez akkor lesz nagyobb para, ha jobban megdöntöm és eléri az asztal a faberakás élét a kamera előtt.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#267) Meggyi001 válasza milu111 (#266) üzenetére

Majd a végén tőled is kérek screenshot-ot.....nem gond bármikor tudom szerkeszteni a blogot, cikket, amúgy most vettem én is csak észre a szilikon tok izét.

https://gamergep.hu/

(#268) zizgo


zizgo
újonc

Sziasztok! Én tegnap este vettem a kezembe. Böhöm nagy, de ezidáig mindent tud, amit kell, korábban xperia-m volt, amit szerettem, így ha megszokom, hogy nagyobb ennél, akkor rendben lesz. Gyors, kijelző nagy, szép. Az aksira leszek kíváncsi, ma reggeltől indítom a tesztelést, hogy meddig bírja. Amivel nem tudok dűlőre, és tanácsot kérek, hátha másnak is van... : autóba beszerelt bluetooth-os kihangosító van, lehet mobillal párosítani. Korábbi telefonon működött. Most az ulefone látja az eszközt, párosítva van, de a kütyü nem látja. Azt mondták akik beszerelték, hogy állítsam automatikus csatlakozásra. Na ezt én a telefonon nem találom... a neten sincs részletes leírás... És ha ez nem fog működni, akkor nagyon ideges leszek, mert a napom nagy részét autóban töltöm...

(#269) highness válasza Ghard (#263) üzenetére


highness
tag

Mikor megjött a telefon valamit frissített OTA-n, de nem tudom az volt-e. Elérhető a frissítés manuálisan is? Mert esetleg megpróbálnám valahogy feltenni.

(#270) Meggyi001

Meglátszik, hogy ember vagyok én is, és kimaradt 2 dolog is a cikkből. A root-hoz tettem hozzá egy megjegyzést, és a HotKnot funkciót részleteztem. Most benne van...

(#269) highness:Igen, manuálisan is lehet kerestetni a frissítést, sőt recoveryből is lehet telepíteni. Nem root-olt telefonon persze az utóbbit.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#271) milu111 válasza Meggyi001 (#267) üzenetére


milu111
csendes tag

pontosan miről kérsz screenshot-ot? 5%-on van az aksim, úgyhogy lassan kellene képeket csinálni :)

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#272) Meggyi001 válasza milu111 (#271) üzenetére

Kijelző idő ha több mint 9 óra, és hozzá az akku grafikon.

https://gamergep.hu/

(#273) milu111 válasza Meggyi001 (#272) üzenetére


milu111
csendes tag

kijelző idő
akku grafikon

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#274) Meggyi001 válasza milu111 (#273) üzenetére

Köszi, valahogy felhasználom a cikkben.....És megkérnék mást is ha 9-10 óra feletti kijelző idők vannak, küldjenek már nekem ugyanilyen screenshot-okat, köszönöm :R :)

https://gamergep.hu/

(#275) Ricardo válasza Meggyi001 (#272) üzenetére


Ricardo
félisten

(#276) milu111 válasza Meggyi001 (#274) üzenetére


milu111
csendes tag

Szívesen, nem mertem tovább meríteni mert hívást is várok :)
Egyedül a "telefon tétlen" (1nap 12óra ....) nem tetszik, elvileg ha root-olt a készülék, akkor lehet app-okkal nézni azt, hogy mik tartják ébren.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#277) Ghard válasza highness (#269) üzenetére


Ghard
őstag

Az egyik OTA frissítés volt az, ha nem talál a telefon frissítést, akkor már telepítette.

Meggyi001

Nem tudom, hogy csak nekem problémás-e ezen a téren a telefon, de leírom.
A szenzor ami a telefon tájolását méri, pl játékoknál jobbra vagy balra kormányzol döntéssel, elég rosszul kalibrált. Kicsit balra kell döntenem, hogy egyenesnek érzékelje. Vannak vízmérték alkalmazások playstoreban, ezekben sem jól mutatja alapból, ha az asztalra teszem. Viszont itt lehet kalibrálni az alkalmazásban, de olyan játékoknál ahol erre nincs lehetőség, eléggé elrontja az élményt.
Emellett az iránytű túl érzékeny, nem áll be finoman, mint más telefonoknál.

A szilikon tokból nálam a kamera nem lóg ki, ha leteszem az asztalra. Csak akkor, ha az aljánál fogva emelem meg úgy, hogy a teteje még az asztalon van.

+ infó a marshmallow frissítésről:(tegnapi komment a hivatalos facebook oldalukról)
We were going to release it last week but have found some critical bugs. It is ok. We still have time

[ Szerkesztve ]

(#278) Meggyi001 válasza milu111 (#276) üzenetére

Igen, pl ezzel: [link]

(#277) Ghard: Akkor én sztem nem sok más iránytűt láttam más telókon, mert nekem olyan elfogadhatónak tűnik....vagy elfogult vagyok :).....tok: jaja, úgy ahogy mondod. Remélhetőleg kevés ember veszi fel úgy az asztalról :)

https://gamergep.hu/

(#279) milu111 válasza Meggyi001 (#278) üzenetére


milu111
csendes tag

Ezt néztem én is de root kell hozzá. Én még nem piszkáltam meg a telót... elég volt a cm-el szórakozni (belefáradtam/meguntam).

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#280) cadj92 válasza milu111 (#279) üzenetére


cadj92
csendes tag

Megy az root nélkül is.

Nekem a *backup* wakelockolt valamiért, kikapcsoltam a "backup my data"-t és újraindítás utána minden jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#281) milu111 válasza cadj92 (#280) üzenetére


milu111
csendes tag

Sajna ez sem jött össze, nincs kapcsolatot a teló és a pc között adb oldalon, amúgy simán lekezeli a telót (usb, mtp, ptp)
- driver-ek telepítve elvileg telepítve
- wakelock light nem műxik ("failed to perform this task at the moment...") + chrome ext. nem kapcsolódik
- pc version az xda-ról sem kapcsolódik...
majd 1x ha rászánom magam lesz root addig meg elvagyok. Azért köszi a segítséget :)

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#282) cadj92 válasza milu111 (#281) üzenetére


cadj92
csendes tag

Elsőre nekem sem találta meg, azt hittem Android Studioval akad össze, de akkor lehet, hogy nem. Nekem az megoldotta, ha először Android Device Monitort megnyitottam és azzal megtaláltam a telefont, utána látta a program is.

1. USB debugging telón
2. Android Device Monitor megnyitása
3. Chrome kieg megnyitása
3. Telefon gépre kötése

Innentől látja a Chrome kieg a telót és mehet a leírás szerint tovább.

(#283) ducsidu


ducsidu
senior tag

Sziasztok!

Új telefon keresgélése közben rátaláltam erre, és nagyon megtetszett. Csak lenne néhány kérdésem.

Mivel ahogy elnézem a fekete eléggé gyűjti az ujjlenyomatokat, ezért gondolkozom a fa verzión. Akinek ilyen van meg tudná erősíteni, hogy ez igazi fa?
A 3.5-ös jack egyáltalán nem megy ha nincs átalakító, vagy csak lötyög? És ha átalakítót keresnék hogy találok ilyen hosszabb jacket? Átnéztem Meggyi001 bejegyzését (köszi, nagyon hasznos :R ), ahol van egy ebayes átalakító, de inkább itthon venném meg, az gyorsabb.
Van bármi probléma a szoftverrel? Fagyás, lassulás, akármilyen bug? Bár tudom, érkezik a Marshmallow frissítés ami javíthat/ronthat, de jó lenne tudni most milyen a helyzet.
Puremobile-lal esetleg van valakinek garanciális tapasztalata? Vagy bármi negatív, ami miatt nem ajánlott?
Egyelőre talán ennyi.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#284) drmazsi válasza ducsidu (#283) üzenetére


drmazsi
aktív tag

A jack-re irányuló kérdésedre : Nekem nincs bajom másik fülessel, szépen belepattan, és onnantól szépen szól, nem esik ki, nem kell átalakito.

Amikkel próbáltam : Xiaomi hybrid , Apple earpods , sennheiser cx215 és cx280

Mindegyiknél működött a mikrofon is.

Remélem segitettem

Don't hate the player, hate the game ...

(#285) ducsidu válasza drmazsi (#284) üzenetére


ducsidu
senior tag

Igen, köszi!
Xiaomi Hybridet tervezek mellé venni, megnyugtató, hogy működne.

(#286) Ghard válasza ducsidu (#283) üzenetére


Ghard
őstag

A szoftverrel kapcsolatban 2 dolog van, amit érdemes tudni.
Ujjlenyomatos feloldás és a képernyőkoppintós vagy rajzolós parancs meríti az akkut elég észrevehetően.
Asphalt 8: Airborne játékban nem megy a gpu gyorsítás, ezért akad.
Fagyás meg random újraindulás nincs, de nem kizárt hogy régi nem kompatibilis programmal előidézhető.

A jack csatiból szerintem azt a fél mm-es műanyag gyűrűt ki lehet fúrni, semmi baja nem lesz a telefonnak ha valami jack nem menne bele.

(#287) milu111 válasza cadj92 (#282) üzenetére


milu111
csendes tag

Lehet h meg van mért nem járok sikerrel, az adb driver sem biztos hogy rendben van. Nexus-al nem volt ennyi problémám, minden elsőre ment (persze komolyabb támogatás van hozzá).
Ulefone oldalon: "It is recommended to use Windows 7 operating system, as the driver temporarily does not support Windows 8 and newer version of the operating system."
Nekem Win10 pro x64 van... Win7-es gépek most nem tudok keríteni.

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P9, Ulefone Power, Nexus5, Nexus3, LG Optimus 2x, Sony P990 ...

(#288) ducsidu válasza Ghard (#286) üzenetére


ducsidu
senior tag

Kösti!
Ezeket gondolom javítja majd a gyártó a Marshmallow frisdítésben, megvárom a tapasztalatokat. Aztán majd döntök a Redmi Note 2 és eközött.

(#289) Meggyi001 válasza ducsidu (#288) üzenetére

Hát.... a redmi sokkal gyorsabb + sztem kicsit jobb a kamerája,de....akkuban ráver a power, meg plusz 1 gb ram. Azt kell eldöntsd mi a fontos neked.

https://gamergep.hu/

(#290) ducsidu válasza Meggyi001 (#289) üzenetére


ducsidu
senior tag

Igen, sajnos nincs elég egyértelmű győztes. A Note-nak az akksija egyenesen gyenge, a Helio X10 ráver a 6735-re, a 2GB RAM meg nem tudom mire lenne elég. Viszont az Xiaomi (megbízhatóság, közösségi támogatás), na meg az olcsóbb és az eustockos garancia szimpatikusabb, mint a puremobile-os.
Cserébe itt lesz 6.0, szóval úgy tűnik támogatottság van, óriási akksi, 3GB RAM, ujjlenyomat olvasó.
Egyelőre figyelem a topikokat és majd főleg a Marshmallow-s tapasztalatok alapján döntök. Eddig a Ulefone a szimpatikusabb, csak a gyártót kis fenntartásokkal kezelem.

Bocsánat az offért. :B

[ Szerkesztve ]

(#291) rolmillione válasza milu111 (#253) üzenetére


rolmillione
tag

Én pont ebben a cipőben járok, Doogee F3 Pro telómat akarom combosabb akksijúra cserélni, de az F7 még nincs, ez meg nagyon tetszene és van. Nemtom várjak e az új Doogeera vagy Ulefone-ozzak:)

(#292) Meggyi001

Na, az utolsó 6.0-ás béta rom már 64-bites és armv8l utasításkészlettel van. De nem működik az ujjlenyomat-olvasó, az első kamera, meg még 1-2 kisebb dolog, forrás: [link] Remélem napokon belül tényleg kijön a rendes hibátlan változat....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#293) Meggyi001

A srác kicsit megnyomta a használatot, 20 % fényerőn, tehát nem erős napsütésben, inkább gondolom a szobában, 19 óra alatt 18 óra 58 perc kijelzőidő:

De 2-3 nap alatt is lehet csinálni 12 óra kijelzőidőt:

https://gamergep.hu/

(#294) Ricardo válasza Meggyi001 (#292) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik. Jöjjön csak. :K

(#295) samitas


samitas
csendes tag

Másik véglet 6 nap, képernyö 5óra 37 perc,hanghivás 4óra 24 perc,akkumulátor 8 százalék.

(#296) Meggyi001 válasza samitas (#295) üzenetére

Remélem van róla screenshot!

https://gamergep.hu/

(#297) samitas válasza Meggyi001 (#296) üzenetére


samitas
csendes tag

Igen

(#298) Meggyi001

Kitolták május 15-ig a határidőt ulefonék...

https://gamergep.hu/

(#299) fisticZ


fisticZ
csendes tag

Sikeresen elhagytam a telefon töltőjét.
Van tippetek honnan lehetne egyenértékűt szerezni ? (2A, gyorstöltő)

(#300) Meggyi001 válasza fisticZ (#299) üzenetére

Aztán hun sikerült elhagynod :) ? Magyarban ezeket nézd át: [link] [link] de én mindig már mindent kintről rendelek: [link] [link] vagy helyben bemész pár boltba...

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.