Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) zitrone88 válasza dexi (#2000) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Hát ja, kínából, karácsony környékén egy élmény.. Én is várok egy valag csomagot, de jövőre tuti ziher, hogy augusztusban nagybevásárolok karácsonyra kínából :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2002) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#1951) üzenetére


Zöldbéka
tag

Szia Megyi!!!
Küldtetek valami irományt, de akkor szinte nem is tudtam mi az!
Nem működött semmim sem itt a topikon, most sem müködik a régi jelszavam, de majd mingyárt ki próbálom!
Azon az irományon valamit újitottatok a rendszereteken, de nem tudtam meg jegyezni, és valami miatt az új rendszerre kell át lépni!
Na a helyzet a következő, én sajnos már csak sejtem a belépési e-mailom, de a jelszót nem igazán tudom!
Most próbálom majd a régit vissza állítani!
Ha nem sikerül akkor aztán nem tudom mi lesz a teendő!
Én is bele estem a topikon még sok hasonló cipőbe állók közé!
Bár lehet, hogy működni fog és az azt jelenti, hogy már az új rendszeren is műkszök???
Na majd nem sokára kiderül!
Elmentem kísérletezni!

(#2003) Zöldbéka


Zöldbéka
tag

Ugy néz ki müködök!
És ez az új rendszeretek már, legalábbis remélem!!??

[ Szerkesztve ]

(#2004) Zöldbéka válasza zitrone88 (#2001) üzenetére


Zöldbéka
tag

Szia Zitrone88!!
Írtad hogy a sd kártya bővitesed 62/de lehet 64/Gb-os .
Kérdésem, hogy amikor vetted a cuccut, akkor be próbàltad-e a telóba, hogy mükszik-e vele egyáltalán ha benne van.!!??
Válaszod előre is köszönöm szépen!!!

(#2005) Meggyi001 válasza Zöldbéka (#2002) üzenetére

Helló, azt biztos nem mi küldtük, hanem a rendszer vagy a moderátorok. De örülök neki, hogy műkszik nálad minden. :)

https://gamergep.hu/

(#2006) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#2005) üzenetére


Zöldbéka
tag

Köszi Megyi!!
Van egy kérdésem!
Nekem mint lelkes amatörnek szükségem van-e a root-lásra, van-e, lesz-e valami elõnye, vagy hátránya ha esetleg valakivel meg csináltatom!!??
Mert az olvasottak alapján nekem nem lenne affinitasom ehhez a tevékenységhez!
És nem akarnám a jelenlegi jót elcseszni, bár ha Megyi közelében laknék akkor lehet meg környékezném a jó szivét a cél érdekében!!
Tehát van-e előnye a gyárról való le pattanásról, mert a sok frissitések miatt ha nem figyelek akkor a 16 Gb memória hamarosan betelik!!
Nem lehet valamilyen módon a frissitéseket kikapcsolni??
Ami ha elvileg nem is lehetne engedélyes, de a cél szentesitené
az eszközt!! Tehát no frissités !!}
Ja és én 2 sim kártyát használok régen és ez a gondom. Ha memóriát bővitek, az egyik sim ugrik!!

[ Szerkesztve ]

(#2007) Meggyi001 válasza Zöldbéka (#2006) üzenetére

Szerény véleményem szerint maradj "szűz" gyári romom, nem kell root-olnod. Amint "megérsz" a root-ra, azt azonnal tudni fogod :). Van neki sok előnye, kis hátránya amúgy.

De, mivel telik meg neked a belső tárhely? Nekem is fent van egy csomó minden, sok sok program, mindig frissítem is az alkalmazásokat, mégis szabad 8 GB-om.

https://gamergep.hu/

(#2008) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#2007) üzenetére


Zöldbéka
tag

Én is ott tartok 8,36 Gb telitettségnél. Nem hetdalom a tár helyet vannak fenn szükséges programok oda figyelve, nem mentek filmeket, zenéket, felnőtt filmeket meg ilyesféléket. Van asztali gépem, meg laptopom is.
Ennek ellenére fogy a tárhelyem, de még külső meghajtóra nem mentettem sem el semmit.

(#2009) whisky71 válasza Zöldbéka (#2008) üzenetére


whisky71
tag

Én kb. 7,3-at a belsőn, az SD-n meg olyan 1 gigányi zene van. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy betelik valamelyik is. Legrosszabb esetben ott az OTG, meg egy pendrive.

(#2010) tatita válasza Zöldbéka (#2008) üzenetére


tatita
tag

Szerintem hagyd benne a leggyakrabban használt sim kártyát a kevésbé fontosat pakold át egy másik telefonba (ha van). Rakj a Powerbe egy 32 vagy 64 gb-os sd kártyát. Az a tárhely bőven elég lesz neked.

Egyébként mi az a "felnőtt film"? :)

[ Szerkesztve ]

(#2011) Zöldbéka válasza tatita (#2010) üzenetére


Zöldbéka
tag

:Y :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#2012) whisky71 válasza tatita (#2010) üzenetére


whisky71
tag

Hát, a Power súlya mellett még egy telefont hordani... Tiszta felnőttfilmes jelenet. Csak a rossz végén állsz. :DD

(#2013) tatita válasza whisky71 (#2012) üzenetére


tatita
tag

Magyarázd ezt meg egy Oukitel k10000 tulajnak. Na ahhoz már Chuck Norris kell :D

(#2014) whisky71 válasza tatita (#2013) üzenetére


whisky71
tag

Megnéztem. 30 deka?! :C

(#2015) tatita válasza whisky71 (#2014) üzenetére


tatita
tag

Annyi bizony :D

(#2016) zitrone88 válasza Zöldbéka (#2004) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szia, Zöldbéka, nem igazán értem a kérdésed, de igyekszem válaszolni, ha félreértettelek, szólj :)

Tehát, nekem 32 gigás kártya van benne, de támogatja a 64et is, ezt papírról tudom, az enyémben nem volt még 64es (de máséban szinte biztos, itt a topikban). A 32 gigás, samsung kártyám engedi, hogy belső tárhelyként használjam.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2017) tatita válasza zitrone88 (#2016) üzenetére


tatita
tag

Megerősítem (#1809) hsz.

(#2018) Zöldbéka válasza zitrone88 (#2016) üzenetére


Zöldbéka
tag

Köszi !
Lehet én is a 32 Gb mellett döntök nem a 64 Gigás lesz, de nem aludtam rá még!
Mindig akkor döntök amikor vásárolok, de akkor azonnal, nem gatyázok!
Hí!
:R :R :Y

[ Szerkesztve ]

(#2019) HuaweiU8500 válasza Zöldbéka (#2018) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Nekem 64 GB kártya van benne, teljesen jó...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#2020) Zöldbéka válasza HuaweiU8500 (#2019) üzenetére


Zöldbéka
tag

Köszi, én is inkább a 65 Gb-on gondolkozok ha már csak egy sim kàrtya lesz benne!!
A màsikat meg bele teszem a régi Lenovo telómba, csak ott 1 Gb Ram és 8 Gb Rom van csak. Tartaléknak jó lesz!!
:K :K
A telód root-olt????

[ Szerkesztve ]

(#2021) tatita válasza Zöldbéka (#2020) üzenetére


tatita
tag

Egy malomban őröltök, de te 1 gb-al elírtad.

(#2022) HuaweiU8500 válasza Zöldbéka (#2020) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Nem, sőt meg nem is upgredeltem 6.0ra

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#2023) Zöldbéka válasza HuaweiU8500 (#2022) üzenetére


Zöldbéka
tag

Köszi a választ!!
:R :Y

(#2024) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan kell átállítani a gombokat, hogy a középső gomb legyen a task manager, ne a bal szélső?

(#2025) Meggyi001 válasza Attilawap (#2024) üzenetére

Gravity Box, a mindenes :)

https://gamergep.hu/

(#2026) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Azt nem tudja valaki hogy mitől függ az hogy ki kapja meg az aktuális frissítést és ki nem? Mert a multkor ujra húztam a telefont és felajánlotta a frissítést, letöltöttem, feltette, el is multak ezek az idegesítő felugró ablakok hogy telepítsem ezt meg azt a programot. Most ismét ugy jártam hogy ujra kellett huzzam a telefont, de már azt irja a rendszer naprakész, de az kizárt, mert 7. havi rom van rajta.
Nem értem mitől függ ez hogy megtalálja e vagy sem a frissítést. :(

-Norbi-

(#2027) Keeperv85 válasza Norby86 (#2026) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Időszakos és darabszámos korlátozásokat is lehet tenni az OTA szerveren. Tehát beállítható intervallumra mind időbélileg (pl. szeptember 1 - október 2 stb.), mind pedig darabilag (pl. 1100 letöltés után lekapcsol).

(#2028) Norby86 válasza Keeperv85 (#2027) üzenetére


Norby86
őstag

Ahha, értem. Akkor lehet hogy most az egyiknek az esete áll fenn. Minden esetre, vissza lapozva a hozzászólásokban, az update.zip-el szerencsére sikerült felfrissítenem. :)
A 7. havi rommal nálam állandóan ezek az idegesítő autómatikusan felugró program telepítések jöttek elő, a frissítés ezt megszüntette szerencsére.
Csak azt nem értem miért nem adnak már ki egy komplett friss romot ha ilyen gondok vannak?

-Norbi-

(#2029) tatita válasza Norby86 (#2028) üzenetére


tatita
tag

Nekem is, másnak is volt ilyen, vírusirtó kipucolta.

(#2030) Norby86 válasza tatita (#2029) üzenetére


Norby86
őstag

De ez végülis akkor egy vírus amit gyárilag bele tettek "véletlenül"? Az a furcsa hogy én már szeptemberben is bőven használtam ezt a romot, de akkor nem ugráltak fel ezek az ablakok. Aztán elkezdődött, majd ujra tettem az egész romot, de rögtön előjött ez a probléma.
Meg az mind szép és jó hogy a vírusírtó ezt kipucolja, de a gyártónak ezt egy rom frissítéssel csak orvosolnia kéne. Vagy már a következő 7-es droidra gyúrnak és azért nem jönnek a frissítések? :)

-Norbi-

(#2031) Norby86 válasza Meggyi001 (#1948) üzenetére


Norby86
őstag

Utólag is köszi a magyar nyelvű TWRP-t, remekül működik az update.zip felrakása után is, magyarán a 9. havi frissítéssel is. :)
Azt hiszem az update.zip fájlt (rendszer frissítést) is tőled töltöttem le, szóval azt is köszönöm!

-Norbi-

(#2032) tatita válasza Norby86 (#2030) üzenetére


tatita
tag

Őszintén szólva nem tudom. Nekem kb 2 hónap után bukkant fel, azt nem tudom honnan.

(#2033) furedikornel


furedikornel
újonc

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy friss rom került a telefonra s azóta meglepetésszerűen kikapcsol. Utána csak akkor tudom visszakapcsolni, ha töltőn van. Ezen kívül a töltéssel is problémák adódtak. Iszonyú lassan tölt, 50% fölött pedig szinte nulla a töltés. Van olyan, hogy egyszer csak pl. 48%-ról 1%-ra ugrik a töltöttség... :( Mi lehet baj? Előre is köszönöm! Kornél

(#2034) Keeperv85 válasza furedikornel (#2033) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Honnan került fel az a rom?

(#2035) furedikornel válasza Keeperv85 (#2034) üzenetére


furedikornel
újonc

Az itt leírtak szerint :) Gyári ROM, az ULEFONE honlapjáról. Az utolsó felpakolás óta van ez. :( Eddig más márkájú telefonnál sem volt gondom a root és egyebekkel. Ezért lepődtem meg. Én szúrtam el valamit?

(#2036) Keeperv85 válasza furedikornel (#2035) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kizárt, mert akkor nem működne egyáltalán. Viszont az, hogy kikapcsolgat valami hardveres hibának tűnik inkább, mint a szoftver következményének. Tehát az összefüggés nem biztos, hogy valóban fennáll a két esemény között...

(#2037) furedikornel válasza Keeperv85 (#2036) üzenetére


furedikornel
újonc

Hát legalább nem én szúrtam el :) Annyi, hogy közben fel-fel ugrik reklám...csak úgy a sima használat közben. Most úgy tűnik, sikerült kizárni. Megpróbálok egy régebbi ROM-ot felrakni, hátha akkor megszűnik. Az ESET szerint a Searh Service-ben található trójai... :(

(#2038) Zöldbéka válasza furedikornel (#2037) üzenetére


Zöldbéka
tag

Kérdés!!
Most beszéltem egy haverommal aki Huawei-es/lehet rosszul írom/ és azt mondta, hogy vegyem ki a nem fontos sim kártyámat a telómból, mert Neki valaki okos azt mondta, hogy nem tesz jót neki és hamar beleüthet a filokszéria!
Csak a cégeseket érdemes 2 simmel használni, mert ha az bedöglik, úgyis kapnak másikat!!
Nekem 2 hónapos a telóm, és lekopogom eddig semmi baj nem volt vele!
Mit tudtok a fentiekkel kapcsolatosan erról a témáról!
Előre is köszi!
:U :U :F

(#2039) Keeperv85 válasza Zöldbéka (#2038) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Válasz!

Mondd meg neki, hogy hozzáértő üzeni, hogy olyan ordas baromságot még az utóbbi ~15 évben nem nagyon hallott ilyen mobilokról, mint amit sikerült prezentálni ezzel... :K

(#2040) #84490496 válasza Keeperv85 (#2039) üzenetére


#84490496
törölt tag

Viszont ilyeneket csak Hofi mester tudott anno :DD :R

A sok vírusos ,ablak feldobós hozzászólásra:

olvasni való...

[ Szerkesztve ]

(#2041) tatita válasza #84490496 (#2040) üzenetére


tatita
tag

Ez nem az a fajta vírus volt, de azért tanulságos a cikk. Remélem a Power nem a gyanúsan olcsó kategóriába sorolható :)

[ Szerkesztve ]

(#2042) Meggyi001 válasza tatita (#2041) üzenetére

Na, most aztán már alvás van ám, fél kettő van :)

(#2039) Keeperv85: :D

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#2043) tatita válasza Meggyi001 (#2042) üzenetére


tatita
tag

Itt csak fél egy :)

(#2044) whisky71 válasza tatita (#2041) üzenetére


whisky71
tag

Nekem - lekopogom -teljesen abbamaradt. Töröltem az Android/data/.public könyvtárat és azóta nem jött vissza. Meg volt valami BeautySnap(?), az is ment a kukába.

Egyébként pálinkás jó reggelt mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#2045) tatita válasza whisky71 (#2044) üzenetére


tatita
tag

Ez utóbbiról nem is tudtam, mindjárt rendet teszek én is.

Egyébként, adjon Isten :)

(#2046) #84490496 válasza tatita (#2041) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem is azt mondtam,de gyanús,hogy MTK-nál alapból forrásban lehet vmi...

Egyébként nekem mániám,hogy custom reco-ból adb-n keresztül törlöm időnként a teljes android mappát..soxor segít :)

[ Szerkesztve ]

(#2047) tatita válasza #84490496 (#2046) üzenetére


tatita
tag

Ezt is megjegyzem :)

(#2048) koltayk


koltayk
csendes tag

Három hete én is a Power tulajdonosok remélhetőleg sokáig boldog köréhez tartozom. Mint a legtöbben, én is az akku miatt választottam a Powert, persze a 3GB RAM sem hangzik rosszul, még a kombi dulasim/SD kompromiszumot is lenyeltem (dulasim mindenképpen kell), bízva benne, hogy 16GB (na jó, csak 7-8GB) elég lesz.
Szinte mindennel meg vagyok elégedve, de azért mégsem teljesen felhőtlen a boldogság. A dulasim-mel vannak problémáim. Egyedül azt találtam csak meg, hogy hol lehet a SIM-kártyához színt társítani.
Nem találom, hogy hol lehet beállítani SIM-kártya függő csengőhangot. Olyan beállítás ugyan van, hogy a "telefon csengőhangja", de még az sem működik. Hiába állítok be saját zenét, mégis valami default-ot játszik a hívásoknál. Egyedül a hívószemélyre szabott csengőhang működik.
A régi 3 éves, noname android 4.1-es dualsim-es telfonomon elég hamar megtaláltam a SIM-kártya függő csengőhang beállítását, a Power-nél ez eddig nem sikerült.
Persze kerestem az interneten is, de használható megoldást nem találtam. Írta valaki, hogy neki sikerült (igaz egy másik Ulefonnal), de nem írta, hogyan. Más azt állítja, hogy nem lehet beállítani. Néhány alkalmazást is ajánlottak, amik nálam nem tudták átállítani a csengőhangot.
Tehát az egyik kérdésem, sikerült már valakinek SIM-kártya függő csengőhangot beállítani, és hogyan. Ha nincs GUI-beállítási lehetőség, de valaki tudja, hogy milyen fájlban lehet ezt beállítani, az talán még jobb lenne.
A másik gondom szintén a dulasim-mel összefüggő: az említett régi telefonomon a státusz sorban fenn a jelerősség ikonok a SIM-kártya színét kapták, a Power-en nem, ott a státusz sor gyakorlatilag monochrom. Ez gondolom az ostoba "material design" egyik következménye, amit az android 6 "tud".
Tehát a másik kérdésem, hogy meg lehetne-e színezni a jelerősség ikonokat.
Nagyon nem értek az androidhoz, azt sem tudom, hogy a dulasim mennyire támogatott. Úgy sejtem, hogy ezek inkább android-6-tal összefüggő problémák, amik a 4-es verzióban még működtek. Az Ulefon pedig nem vette a fáradságot, és nem foglalkozott vele, hogy olyat implementáljon, ami régebbi verziókban még működött.

(#2049) Meggyi001 válasza koltayk (#2048) üzenetére

Helló, üdv itt nálunk. Próbáld meg ezt: Dual sim ringtone hun, (Indiant kollégánk keze munkája) hátha mükszik ezzel.

Át lehet színezni a jelerősség ikont, aki ért hozzá :), vagy lehet root + xposed után, gravity box-al esetleg megszínezni, vagy valami play-es külső appal. Valami ilyesmikkel például, sztem jó pár van még ilyen, de nem teszteltem őket: [link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#2050) koltayk válasza Meggyi001 (#2049) üzenetére


koltayk
csendes tag

Kösz a gyors választ! Amit küldtél "DualSim Ringtone" alkalmazást már próbáltam, sajnos nem csinált semmit. Az általad küldött apk-t is installáltam, de az sem volt jobb. Még a két Sim-kártyát sem ismeri fel, a második rekeszben nem telenoros kártya van.

Mivel nem akartam egyenként az összes ilyen alkalmazást kipróbálni, azért kérdeztem itt a fórumon, hogy valaki tud-e egy működő módszert, alkalmazást.
Nálam a helyzet (mint írtam) még rosszabb, mert még a "Telefon csengőhangja" (Telefon alkalmazás -> 3 pont -> Beállítások -> Hangok és rezgés) beállítás sem működik. Másnál ez megy?

TWRP és root van, az xposed, gravity box-ot majd megnézem.

Kicsit off:
Szomorú, hogy ami 3 éve már működött és max. fél óra alatt elintézhető volt, most ilyen fejtörést okoz, és még nem is biztos, hogy megoldható, ha mégis, akkor csak mindenféle nagyágyúkkal.
Nem értem, hogy a Google miért mond le funkcionalitásról a dizájn kedvéért, ami még csak nem is olyan szép.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.